Topiknyitó: watson 2011. 02. 06. 01:55

Vannak még hiányosságok Viktor, kár hogy az idegeid felmondták a szolgálatot  

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 22:53
Előzmény: #137  jumbo2
#140
Drop:

"pénznyelő, természetesen semmi sem gátol ill. gátolt meg téged abban, hogy 2002 óta a mára börtönfrakcióvá avanzsált pártkoalíció oldalára állj."

1. Ha oda szavaztam volna, se lenne hozzá semmi közöd.
2. Mint azt nagyon sokszor leírtam, nem szavaztam se a szocikra, se az SZDSZ-re.
3. Bűnözők a Fideszben és környékén vannak, de Orbán kádári rezsime még annyira se engedi ezeket felszínre juttatni, mint a szocik. És náluk is csak akkor bukott ki ilyen nagy számban, amikor a mélyrepülésben egymásnak estek. Ez elfogulatlamul törvényszerű jelenség. Szerinted az egyik rossz, a másik meg jó. Majd ha buknak, lesz ott is börtönfeltöltés. Jut eszembe, Kocsis elvtárs jó hazafi?
4. Előző hozzászólásom egyik lényegi mondandója (nem először): hogy nem vagyok attól se komcsi, se hazaáruló, stb., mert éppen ellenvéleményem van pl. a jelenlegi kormány egyes intézkedéseivel kapcsolatban. Ezt nem sikerült megértened. Én viszont nem lepődtem ezen meg.
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 22:50
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#139
értem a kérdést.
válasz:

1. dzsoki juing és klif bárnsz.
2. a híg gyenge fost hány essel kell írni?
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 22:41
Előzmény: #136  jumbo2
#138
Drop, nem vártam ennél többet tőled. Hozzászólásoddal azt sugallid, hogy aki nem ért egyet Viktorral, annak sitten a helye. És szerinted, nem te és vezéred ássátok az árkokat... Minden nap alulmúlod előző napi önmagad. Gratulálok.
jumbo2 2011. 02. 07. 20:44
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#137
pénznyelő, természetesen semmi sem gátol ill. gátolt meg téged abban, hogy 2002 óta a mára börtönfrakcióvá avanzsált pártkoalíció oldalára állj.

Ez demokrácia, itt még az ilyen szélsőségek is megengedettek :)
jumbo2 2011. 02. 07. 20:42
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#136
Szerencsére az árkot az élet lassan lecseréli rácsra. Ha nem is támogatói, de politikus szinten.
Ha érted mire célzok :)
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 20:22
Előzmény: #132  commander8
#135
Ebben az a tragédia, hogy ez a primitív formája, nem lett volna szükségszerű . Mivel bírták a nép felhatalmazását, kisebb részének feltétel nélküli rajongását, lehetett volna finoman, bölcsen, honfitársaik iránt érzett felelősség tudattal, és empátiával eljárni. Igy viszont akármi a végkifejlet, veszítettek, ami senkinek nem jó rövidtávon, hosszútávon is csak akkor, ha létrejön valamiféle új politikai erő, minek ebben a pillanatban nyoma nincs , momentán a szükségessége jóval markánsabb, mint a lehetősége, bár egyike a másikának a bölcsője.
rockmaster 2011. 02. 07. 20:18
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#134
Még csak 1 hónap telt el az évből, és máris el kell különíteni 250 milliárd Ft-ot a költségvetésben.

Lehetséges magyarázat:
link

commander8 2011. 02. 07. 20:04
Előzmény: #132  commander8
#133
Javítás:
...a politika fennkölt céljának az elérése.....
Az "elérése" szó kimaradt. Bocs.
commander8 2011. 02. 07. 20:02
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#132
Egyetértek.
A motiváció pedig kizárólag a hatalom megszerzése, a politikai ellenfelek démonizálása, sőt tovább megyek, koncepciós eljárások indítása.
Tehát már régen eltűnt a politika fennkölt céljának, a társadalom érdekében végzett "szolgálat", ez már a múlté. Egyes egyedül letarolni a politikai ellenfeleket, - először - majd később a média, annektálása, végül a demokratikus értékek és ellensúlyok kiiktatása, alkotmányba foglalása.
Ma azzal fenyeget, hogy ez az utolsó esély, tehát tessék behódolni.
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 19:52
Előzmény: #129  commander8
#131
Bocs, csak a könyvtárról jut eszembe, hogy a mostani kormányzó pártnak mindig is az volt az erőssége, hogy a teljes " politikai " szakirodalmat" felhasználták céljaik elérése érdekében , minden szégyenkezés nélkül. Érdemes megnézni, hogy retorikájukban, felfogásukban, gazdasági módszereikben hány olyan irányzatot lehet felfedezni,mely irányzatok egyébként szöges ellentétben álltak egymással a történelem folyamán. Talán csak a tömeg hipnotizálás sémái , közösek bennük.
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 19:39
Előzmény: #105  jumbo2
#130
És mégegy.

"Pedig nekem nagyon úgy tűnik, hogy 60 éve ássátok az árkot."

Nem először írom:
1. Szüleim "ősjobbosok" (voltak, mert apám már nem él). Anyám családját az '50-es években üldözték a komcsik. Apám vezető beosztású volt egy kutatóintézetben és még csak MSZMP tag sem volt (már alatta is rég mindenki az volt, az ő szintje gyakorlatilag elképzelhetetlen volt pártagság nélkül, szerintem róla is azt hitték, hogy az, ezért úszta meg, hogy belépjen, de nem tette az elvei miatt).
2. Én is Fidesz szavazó voltam 2002-ig (2002-ben is).
3. Éppen abból a stílusból lett elegem, amit te és a hozzád hasonlóak, illetve Orbánék képviselnek. Pedig egyszerűen csak ellenvéleményem van. Ez lett a bűnöm. Ettől vagyok komcsi, hazaáruló, stb. A rendszeretek nem tűri meg az ellenvéleményt. Én pedig nem tudom elfogadni azt a rendszert, ahol nincs ellenvélemény. Éppen egy ilyen rendszer ellen küzdöttünk és bontottuk le '90-ben.

Ennyi. Neked most írtam ezt le utoljára. De komcsizz csak nyugodtan tovább, magadat minősíted.
commander8 2011. 02. 07. 19:23
Előzmény: #128  szivacs
#129
Megint elmegyünk egy ideológiai fejtegetésbe, (már nem először) annak mindenféle lehetséges "aknái" között.
Én úgy vélem, hogy ha egy könyvtárban rendetlenség van a könyvek között, azért polcokon mindennek meg van a helye.
Vagyis: A kategorizálás továbbra is létezik, csak a mai magyar közéletben összekeverődnek az értékek, olyanok kommunikálnak baloldali értékeket, akik valójában jobboldaliak illetve fordítva.
Ettől még a "könyvespolcok" maradtak. Másrészt. A "rendetlenség" azért alakult ki, mert az adott politikai körök éppen aktuális érdeke, a társadalom "füle" miatt (ezt akarta hallani, ez volt az éppen nyerő. Ebben az egész összevisszaságban szvsz. leginkább az a legundorítóbb, hogy mindkét oldal tele van hazugságokkal.
szivacs
szivacs 2011. 02. 07. 19:11
Előzmény: #125  commander8
#128
Szia!
Az értékeket tekintve vannak persze klasszikus értelemben vett jobb és baloldali értékek, ezzel egyetértek, de ez csak egy tengely, egy dimenzió. CSAK ebben az egy dimenzióban gondolkodva viszont ma már nem helyezhetők el az egyes pártok, az azok által folytatott politika. Nem lehet egyértelműen az egyes pártokat jobbra vagy balra elhelyezni, mert a másik oldalról is felvállaltak bizonyos értékeket illetve a módszereik is gyakran a másik oldal klasszikus módszerei. Ráadásul a szélsőségesnek mondott bal és jobb sok tekintetben összeér. A mai helyzetet ezért már nem lehet leírni egy ilyen gyatra egydimenziós modellel, mert az több zavart okoz, mint tisztázást. A jobb-bal vonalat ki kell tágítani legalább síkká (vagy haladóknak térré), hogy pontosabb leírást, nagyobb érthetőséget szolgáltató modellben gondolkodhassunk.
Gondold át, csak egy vonalon hová helyeznéd el a létező pártokat? Mennyire lenne az a kép valós, hibamentes?
És ha egy síkon ábrázolnád, akkor mennyivel pontosabb, a valós viszonyokat jobban tükröző rendszert kapsz!
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 19:06
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#127
akkor most vásárolj be gyorsan otipit ( vegyé föl rá hitelt pl.)

egyébként ne ide egy politikáról szóló topicban kobászolj be ilyennel ..

arra ott van még vagy 20 db ilyen témájú topick a fórumban .. ( a fórumokban barom sok topickok vannak )

sőt !

itt elfoglaltad a 124 sz. helyet feleslegesen - ami itt bűn ..

( kész csoda hogy nem moderáltak ki )

:)
watson
watson 2011. 02. 07. 19:04
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#126
"persze ez itt kit érdekel?" téged például érdekel? akkor ugye el is olvastad? ;))

"A sok optimista ugyanakkor nem feltétlenül jelent jót, a hangulati felméréseket használó szakértők egy része ugyanis kontraindikátorként szereti értelmezni azokat. Ha túl sok a derűlátó befektető egy adott termék piacán, az figyelmeztető jel lehet arra, hogy lokális csúcshoz közelít a piac, míg szélsőséges pesszimizmus lokáli mélypontot sejtet. A mostani felmérés eredménye a szélsőséges optimizmust jelentő értékhez áll közel."
commander8 2011. 02. 07. 19:00
Előzmény: #122  szivacs
#125
Szia Szivacs!
Nem értek egyet ezzel.
A politikai palettán igenis most is megvannak azok az ideológiai irányzatok, amelyek alapján valamely ÉRTÉKRENDSZERT jobb, illetve baloldalinak lehet minősíteni.
Újabban azt próbálják elhinteni, hogy ezeket a dolgokat már nem kell olyan komolyan venni. Megítélésem szerint mindez azért történik, mert bizonyos körök ezzel akarják saját - korábban már kompromittálódott - irányzatukat szalonlépessé tenni. Szvsz.
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 18:53
#124
"Hatalmas optimizmus dúl a régióval foglalkozó pénzügyi szakemberek körében a magyar részvénypiaccal kapcsolatban, ilyenre utoljára 2007 nyarán volt példa - derül ki a ZEW és az Erste felméréséből."
link
persze ez itt kit érdekel?
ez nem egy pénzügyi, tőzsdei fórum
commander8 2011. 02. 07. 18:52
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#123
Az, hogy itt ökörködsz, az a te dolgod, ezzel magadat minősíted, ezzel tulajdonképpen nem is lenne probléma. A gond az, hogy - magukat értelmesnek és komolynak gondolt - politikusok is ugyanezzel a szöveggel politizálnak ma.
szivacs
szivacs 2011. 02. 07. 18:46
Előzmény: #107  commander8
#122
"az egész jobboldalnak." - hát most erős zavart érzek a konzisztenciában!
Ki az a jobboldal? Az amelyiknek "vezére" Orbán Viktor? Akiről csak ma délután belinkeltek ide egy Che Guevarával duett fényképet? Akit elneveztek Bolseviktornak? Aki Kádárizmust épít egyesek szerint?
Akkor a jobboldal az bolsevik vagy kádárista vagy szélsőbalos Che vagy Hugo (Chavez) követő vagy argentinbarát?
Tehát a jobboldal baloldali, a baloldal meg globalista liberális?
Lám lám, hogy összekeveredik, aki egy dimenzióba próbálja begyömöszölni a többdimenziós világot.
Ideje már kilépni ebből a kizárólag összezavarásra kitalált jobb-balos világképből!
Próbálkozzunk legalább 2 dimenzióban elhelyezni az értékeket, politikákat, akkor sokkal érthetőbbé válik minden!
A jobb-bal tengelyre merőlegesen vegyük fel a lokális-globális vagy nemzeti-nemzetközi(internacionális) tengelyt. Egy nagy lépéssel közelebb fogunk jutni a megértéshez.
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 18:17
#121
Arra az 1956-ra , amiről jobbkeze így emlékezik meg

Matolcsy György:

„Az 1956-os csodálatos forradalom - amelynek történelmi jelentőségét a magyar nemzet tudatában az sem csökkenti, hogy valószínűleg az Államvédelmi Hatóság készítette elő, szervezte és próbálta érdekei szerint felhasználni"

Összezavarodtam.

Topik gazda

watson
watson
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek