Topiknyitó: watson 2011. 02. 06. 01:55

Vannak még hiányosságok Viktor, kár hogy az idegeid felmondták a szolgálatot  

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
aliben 2011. 02. 08. 15:56
#200
könyvből tanulod, hogy mi volt, vagy átélted. a kettő nem ugyanaz. baraknak valoban barak volt, de a legvidámabb. nagyon sok embernek jobb volt, mert volt biztos munkájuk és jövedelmük, biztonságérzetük, ami most nincs meg. hiába tárva nyitva a határ, ha a balatonig sem jutnak el, szegények, éheznek, fáznak stb.(és rengetegen vannak ezek az önhibájukon kivül lecsuszott emberek) szoval az éremnek két oldala van
ts3 2011. 02. 08. 15:36
Előzmény: #198  szivacs
#199
Orbán, Torgyán, Mádl egy csónakban eveznek a tenger közepén, amikor a hajócska léket kap.

Ki menekül meg ?
...

AZ ORSZÁG!
szivacs
szivacs 2011. 02. 08. 15:30
Előzmény: #197  Törölt felhasználó
#198
mivel nem vagytok mszpsek mehet egy mszps vicc?

Miért lép be az egér az mszpbe?

!innel raka ynáktap treM

:-)
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 15:20
Előzmény: #194  upgrayeddAKS
#197
Ez teccett...:))
szivacs
szivacs 2011. 02. 08. 14:46
Előzmény: #194  upgrayeddAKS
#196
és nekünk milyen év lesz 2015?
commander8 2011. 02. 08. 14:15
Előzmény: #192  commander8
#195
Most mennem kell.
Később leszek.
Sziasztok.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 02. 08. 14:11
Előzmény: #188  ts3
#194
tisztára mint a forradalmi naptár a franciáknál, csak itt nincs termidor meg brumaire :)

amúgy meg:
2010 a patkány éve volt :)
2011 a kijózanodásé lesz
2012 a válság éve
2013 a harag éve (pl. a kurmánnyal szemben)
2014 a leszámolás éve
:)
2015-től pedig kezdődnek a börtönévek :) a patkányoknak is :)
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 14:09
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#193
ez a formula akkor lenne érvényes (állandóan ez a állampárt meg adósság izét nyomja mindenki erre ) ha akik akkor voltak/éltek és abban amikor akkor ott/itt volt - abszolutte nem érdekelte a majd 10 milkát sem az államháztartási hiány , sem az államadósság , se nem orbán viktor se nem semmilyen politika/gazdaság ..

tudniillik nem harsogta a népszabadság akkoriban a ksh jelentéseket erről és semmiről sem, és még egy nyamvadt számitógép sem volt , nem hogy gugli ...ezé aztán egyetlen egy állampolgár sem eset neki a másiknak a mindenféle művi politikai baromságok miatt

tehát ha valaki vénebb és azt mondja nyugisabb volt akkor az élet , akkor ezt/ezeket kellene tekintetbe venni , mert csak a nyers tényszerű életérzésről/életvitelről szólnak ezek a vélemények .

de nyugodtan lehet szajkózni az államadósságos meg kölcsönből éltünk -féle bibliát ..

de mié is? most mennyi az annyi ? mivel cirka a duplája az á.adósság, akkor most szarabbúl kellene élnünk mint a 80 években ?

sztem a nagyrészében és nagyon sok vetületében - igen,és nemhogy szarul, hanem mérföldekkel és kimondhatatlanul szarabbul

a 48 -ok , 56 osok leköpnék ezt a rendszert úgy ahogy van - ha alkalmunk lenne ebben élni egy keveset

ha most jössz azzal a hülye kamu "szabadsággal" meg a kamu "demokráciával" .... /hát akkor ezt ami van azt meg is érdemled
commander8 2011. 02. 08. 14:09
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#192
Ne félj, lesz itt még méltóságos, tekintetes, meg még kegyelmes is.
Ez igazán összeegyeztethető a magyar szellemiséggel. Leginkább ezt hiányolja a magyar alkotmányból a Nagyvezír. Gondolom én.
"tanyát verni"
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 14:06
Előzmény: #183  Törölt felhasználó
#191
"...Ez bizony sok pénzbe került,de a "szerencsétlen barakk lakó" eltartotta családját,jókat sörözött , szidta a rendszert , (a kutya nem szólt érte) el volt mint a befőtt..."

Ez egy abszolút infantilis megközelítés....mit keresel egy gazdasági fórumon?????

A rendszer fenntarthatatlan volt, ez nyilvánvaló!!!!!!!!!!!

MIRŐL BESZÉLÜNK???????????????

Hihetetlen milyen sötét vagy!!!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 02. 08. 14:06
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#190
undorító, hogy ilyen apró gesztusokban kimerül a nagy hazafiasságuk ezeknek a "kaland-férgeknek", miközben tönkreverik még jobban a gazdaságot
commander8 2011. 02. 08. 14:01
Előzmény: #182  szivacs
#189
"életérzések á la:
1969-: vannak még hibák etársak de elvagyunk és haladunk, javul a helyzet,
1974-: begyűrűzött az olajválság, a fenébe pedig már kezdett jól menni, megjött a 8 éves trabant-kiutalás, a telefonra még 10 évet várni kell,
1979-: püff neki, mér emeli a párt az árakat, mi ez a hibás gazdpol, Kádár apánk méé haggya, hisz megmondta, hogy a proletárok diktálnak!
1986-: minden szar és mindenki hülye, a párttitkár is csak a saját zsebét tömi, még jó hogy lehet gmk-zni, másodállás, harmadállás így tudunk csak megélni valahogy, ki mit ér, nagyember nagyot kisember kicsit lop..."

Folytatom:
1989.-1990. Heje, huja, haj. Rendszerváltás, Antall kormány, több százezres munkanélküliség. Állami vagyon eladásának kezdete.
1994. Horn kormány. Vissza a szocializmus biztonságát. Állami vagyon további eladása, privatizáció ürügyén
1998. Stabilizált bokrosi költségvetés, melyet elkezdünk elkölteni. Az addig liberális Orbán egyszerre konzervatív és a demagóg Torgyánnal el kezdenek osztogatni.
2002. Elég a fideszből. Medgyessy nem jön be.
2006. Orbáni pofára esés, mert nem sikerült. Innen ami történik, a kormány részéről csak rossz lehet. Nem részletezem.
2010. Itt az idő!!???
Folytassam??

ts3 2011. 02. 08. 14:01
Előzmény: #182  szivacs
#188
"életérzések á la:
1969-: vannak még hibák etársak de elvagyunk és haladunk, javul a helyzet,
1974-: begyűrűzött az olajválság, a fenébe pedig már kezdett jól menni, megjött a 8 éves trabant-kiutalás, a telefonra még 10 évet várni kell,
1979-: püff neki, mér emeli a párt az árakat, mi ez a hibás gazdpol, Kádár apánk méé haggya, hisz megmondta, hogy a proletárok diktálnak!
1986-: minden szar és mindenki hülye, a párttitkár is csak a saját zsebét tömi, még jó hogy lehet gmk-zni, másodállás, harmadállás így tudunk csak megélni valahogy, ki mit ér, nagyember nagyot kisember kicsit lop..."

2010:az összefogás éve
2011:a megújúlás éve
2012:az elrugaszkodás éve
2013:a felemelkedés éve
2014:a gyarapodás éve

Van egy kis hasonlóság a kommunikációban. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 02. 08. 13:59
Előzmény: #176  szivacs
#187
sajnos ebben az írásban sok igazság van, viszont az a friedmani elv, hogy "a ceruzakészítő ne foglalkozzon mással, csak a fa és a grafit árával", már régóta nem igaz... hiába dolgoznak szorgosan sokan ebben az országban, ha meg lehet őket vezetni teljesen primitív módszerekkel is, így el tudják venni tőlük munkájuk gyümölcseit
a "vadkapitalista" legalább azért veszi el, mert ezzel is jót tesz a tulajdonosokkal (meg magával is persze), ráadásul ha nem tetszik adott csoport, lehet másikhoz menni, és normális verseny meg szabályozás esetén ez jó módszer (láthatjuk, hogy sok helyen ez jól működik)
ezzel szemben a politikus nem a "részvényesek" érdekeit képviseli, hanem csak a saját érdekeit, és persze az oligarchákét
mindennek tetejében nem lehet megkerülni, hanem épp ellenkezőleg: oda is beteszi a lábát, ahová nem kellene, és oda is belerondít, ahol semmi keresnivalója nincs
mindennek tetejében fikázza a tőkéseket, miközben együtt "buliznak", és amúgy is akkor lesz egy országban egészséges a társadalom, ha kibékülnak az emberek a globalizáció tényével, és igyekeznek alkalmazkodni, mert nem a világ fog hozzánk, hanem nekünk kell a világhoz... (ettől még lehetünk "úttörők" is, épp csak ahhoz "kicsit" többre van szükség, mint amit eddig fel tudtunk mutatni...)
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 13:54
Előzmény: #185  commander8
#186
"Magyar címert ábrázoló kitűzőt kaptak a minap a központi közigazgatásban dolgozók a kormánytól, melyet egy kísérőlevél keretében adtak át valamennyi érintettnek, melyben az áll, hogy a kabinet szerint a köztisztviselőknek ajánlott hordani a kitűzőt. Mint írják: "senkit nem akarunk megakadályozni hazafias érzései kifejezésében"."

commander8 2011. 02. 08. 13:52
Előzmény: #182  szivacs
#185
Arra szeretném felhívni a figyelmedet, hogy én sem kívánom vissza azt a rendszert, ezt többször hangsúlyoztam. Én nem tagadtam soha, hogy baloldali gondolkodású vagyok, és nem is tagadom meg a világnézetemet, úgy ahogyan azt pl. a mai kormánypártok több prominense teszi. Ugyanakkor nem vagyok semmilyen politikai szervezetnek a tagja.
Szóval, mint mondtam én akkor gyerek voltam, ennek okán naiv, természetes, hogy nem mondtak el azok akik neveltek bennünket olyan dolgokat, amelyekről akkoriban nem igazán lehetett beszélni.
De megismétlem. A '70-es években igenis komoly létbiztonságban élt az aki dolgozni akart. Ma ez távolról sincs így.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 02. 08. 13:45
Előzmény: #177  szivacs
#184
a független képviselő kifejezés ősidőktől fogva :) a pártfüggetlen szinonímája, kódolása, stb. :)
nyilván a szakemberekkel jobban járnának a választók, akik ha olyan buták, hogy még mindig hagyják magukat félrevezetni, akkor ne csodálkozzanak, hogy lecsúszik az ország a Balkán átlagára :)
ha tényleg érdekel a téma: kosa(nincs szóköz, sem ékezet)78(kukac)vipmail(pötty)hu (remélem, ezzel a spam-eket is elkerültem)
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 13:43
Előzmény: #176  szivacs
#183
Ma délelőtt egy kis ismerősünk járt egy budapesti munkaerő központba. ( sokadszorra) 30 éves, nőnemű , érettségizett , jó modorú, dolgos. Közölték vele, sem most, sem belátható időn belül nem tudnak SEMMILYEN!!! munkát adni. Ennie viszont kéne, minimum. Ennek fényében viszont nem kis utálat fog el a frázis pufogtató , munkába vissza parancsoló bárki , meg az ő jól táplált mérlegelni képtelen rajongói iránt. Az eset nem egyedi, akkor le sem írtam volna. Amúgy a legvidámabb barakk paradicsom volt egy rosszkedvű , megosztott, részben hipnotizált " szabad" országhoz képest. Üzenem ennek a sok nem is tudom kinek, hogy a "komcsik által ellopott" pénz jelentős része arra ment el, hogy mindenhova ki volt írva, munkaerőt felveszünk. Ez bizony sok pénzbe került,de a "szerencsétlen barakk lakó" eltartotta családját,jókat sörözött , szidta a rendszert , (a kutya nem szólt érte) el volt mint a befőtt. Ma egy szabad idegroncs, illetve a szabadsága is egyre inkább csak addig terjed ,amíg a fenekét kitörli. MIRŐL BESZÉLÜNK?
szivacs
szivacs 2011. 02. 08. 13:40
Előzmény: #180  commander8
#182
életérzések á la:
1969-: vannak még hibák etársak de elvagyunk és haladunk, javul a helyzet,
1974-: begyűrűzött az olajválság, a fenébe pedig már kezdett jól menni, megjött a 8 éves trabant-kiutalás, a telefonra még 10 évet várni kell,
1979-: püff neki, mér emeli a párt az árakat, mi ez a hibás gazdpol, Kádár apánk méé haggya, hisz megmondta, hogy a proletárok diktálnak!
1986-: minden szar és mindenki hülye, a párttitkár is csak a saját zsebét tömi, még jó hogy lehet gmk-zni, másodállás, harmadállás így tudunk csak megélni valahogy, ki mit ér, nagyember nagyot kisember kicsit lop...
commander8 2011. 02. 08. 13:32
Előzmény: #179  Törölt felhasználó
#181
Mint már mondtam, nem tudsz felidegesíteni ezzel az ócska dumával.
Látom másolni a számítógépen megtanítottak. Válaszolni azt nem.
Iskolában is így csináltad? Egyáltalán jártál ilyen helyre?
Tele vagyok veled kapcsolatban kérdésekkel.
Bár egy kicsit aggódom is az állapotod miatt.

Topik gazda

watson
watson
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek