Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2017. 04. 24. 13:52
Előzmény: #2099  tberki
#2100
tudom, hogy fáj de az amcsi indexek minden szempontból masszívan túlértékeltek, a fundamentumaik pedig iszonyatosak a "value investing" "pápája" pedig Ben Graham egy lájtos 70%-ot bukott anno ilyen környezetben... és utána "áthidaló megoldásként" a költségtakarékos spártai életmódot ajánlotta a követőinek:)
tberki 2017. 04. 24. 12:54
Előzmény: #2088  pitcairn2
#2099
Butasag.Ha a seekingalpha igy egyesevel kuldozgetne a butasagait mint te akkor mar reg leiratkoztam volna a hirlevelrol. Szedd ossze amit akarsz, ne 28 hozzaszolasba hanem 1be, es tedd hozza a velemenyed. Egyesevel betenni ennek se eleje se vege, csak flood. uff...
Törölt felhasználó 2017. 04. 24. 12:17
Előzmény: #2095  Tibi0002
#2098
a kerdes tehat fenn marad ha tisztaban vagy vele hogy tulertekeltek az amcsi indexek akkor ertek alapon van ertelme vasrolni beloluk???Persze senki nem allitja hogy nem lehetnek meg tul ertekeltebbek, de ilyen alapon vehetnel LTC-t is, mert ugye az elmult 30 napban elmelkedett USD-ban ~270%-ot.... en vettem LTC-t a mar meglevo LTC-imhez mivel mar megkerestem a kockazatot az elso vasarlasomon, es 10,50-en vasaroltam a masodik pakkot,de ezt nem neveznem ertek alapu befektetesnek inkabb momentum alapu kereskedesnek, mivel a forgalmi adatok arra engednek kovetkeztetni, hogy a toke aramlik bele.... szoval ha momentum alapon kereskedesi celbol 1 adott strategiat kovetve vasarolgatsz akkor meg talan ertenem, de ertek alapon nagyon keves rv-t lehet talalni az amcsi piacon!!! sok sikert!
Törölt felhasználó 2017. 04. 24. 12:09
Előzmény: #2093  Törölt felhasználó
#2097
az alacsony kamatok, nem garancia arra hogy a befektetesed megorzi erteket ha rv-ben van!!!mert mi tortenik ha keresel 5% osztalekot, kozben van mondjuk 3%-os inflacio es az USD gyengul 10%-ot, most korrekcorol ill. komolyabb rv piaci esestol eltekintuk az egyszeruseg kedveert...??? ettol fuggetlenul sok sikert hozza!!!
Törölt felhasználó 2017. 04. 24. 12:07
Előzmény: #2088  pitcairn2
#2096
A contrarian megközelítés is szerepel a portfóliómban: RIG, NM, CCJ.
Tibi0002 2017. 04. 24. 12:04
Előzmény: #2088  pitcairn2
#2095
"te meg én is tudom, hogy a "message" volt a baj, mely szerint a főbb tőzsdeindexek minden szempontból masszívan túlértékeltek ilyen helyzetben "Semmi ilyesmiről nincs szó. Én sosem mondtam, hogy nem túlértékelt a tőzsde.
pitcairn2 2017. 04. 24. 12:01
Előzmény: #2093  Törölt felhasználó
#2094
a WPC kifejezetten visszafogott az OHI-hoz képest, hiszen csak egy "csekély" 540%-ot gyütt fel 2009 óta:) WPC link megjegyzem az extra alacsonyra manipulált kamatokkal felpumpált ingatlanpiac úgy alapjáraton egy időzített bomba, de ezt a végletekig eltorzított amerikai egészségügyi rendszerről is el lehet mondani...
Törölt felhasználó 2017. 04. 24. 11:33
Előzmény: #2076  Törölt felhasználó
#2093
A magam részéről senkit nem akarok beugratni a REIT szektorba úgy általánosságban. Ez egy MO-n kevésbé ismert szektor és céges működési forma. Nem vagyok szakértője, bár igyekszem tanulni a specialitásait. A portfóliómban is ennek megfelelő súllyal szerepel. Két cégben van jelenleg részesedésem ebből a szektorból. Az OHI-ban és a WPC-ben. Előbbit közel 20, utóbbit közel 10 %-al lejjebbről vettem, nem számítva az időközben beérkezett osztalékokat, amelyek szintén nem elhanyagolhatóak. Ez a 2 cég a beszállási árfolyamomat tekintve relatíve nem volt túlárazott, sőt szerintem még most sem az. A vásárlásom mögött egy komplett világkép és jövőre vonatkozó elképzelés is van, amelyet részben megosztok hátha akkor érthetőbb lesz, hogy miért vásároltam illetve tartom fenn érdekeltségeim ebben a két említett cégben. Nem véletlenül fogalmaztam az előző mondatot úgy, hogy fenntartom részesedésem e két cégben. Aki spekulációs céllal vásárol az talán papírt vagy részvényt írt volna. Ebből talán kiderül, hogy e részesedésekkel hosszú távon tervezek, azzal a fontos kitétellel, hogy amennyiben a következőkben felvázol világképem nem valósul meg, úgy nem tartom meg őket. Amikor a REIT-ek között keresgéltem, akkor alapvetően a következő szempontokat mérlegeltem: 1, Legalább 10 éves osztalékmúlt, amelyben nem látok osztalékcsökkenést2, Az elmúlt 10 évben az átlagos osztalékemelési ütem haladja meg a az osztalék devizájában mért inflációt. Azaz reálértelemben növekvő osztalékot fizessen.3, Ez az osztalék a REIT-eknél releváns mutatók (FFO,AFFO) szempontjából biztonságosan fedezett legyen. (Az osztalék ne haladja meg ezek 75%-át)4, A cég mutasson valamiféle diverzifikációt, földrajzi-, bérlők-, szektorok közöttit. 5, A 2008-2009-es nagy visszaesésben értékének legalább 30-40 %-át megőrizte. Mondanom sem kell, hogy az OHI és a WPC ezeknek a kritériumoknak megfelelnek. Alapkoncepcióm szerint a hatékony piacok elmélete abban a formában, ahogy azt kitalálták nem működik. Tehát vannak időszakok amikor a piacok nem hatékonyak, viszont az idő nagy részében azok. Az elmélet szerint ugyebár a befektetői döntéseket az emberek az összes információ ismeretében racionálisan mérlegelve hozzák meg. Ebből az is következik, hogy a piacok az idő nagyobb részében reálisan vannak értékelve. Most aztán sokan felkaphatják a fejüket, hogy mit hadoválok én itt ilyen történelmileg egyedi esetben arról, hogy a piacok általában hatékonyak, mert hogy most pont nem azok :-) Ez azonban elsősorban értelmezés kérdése. Ha azt vesszük, hogy jelenleg a kötvények és a betétek milyen hozamokat biztosítanak, akkor nem mondhatjuk, hogy a részvényekben bubble van. Még az USA-ban sem. Ugyanakkor a jelenlegi USA részvénypiac árazása magában foglalja a várható kamatemelési ütemet is a következő 1 évre vonatkozólag minimum, de részben a következő 2 év kamatemelési ütemét is. Persze sok minden más meghatározó információt és feltételezést is magában foglal, de most engem a kamatok témaköre érdekel, mert ugye ez a legfőbb érv a REIT-ek ellen. Mint említettem szerintem egyrészről a jelenlegi árfolyamok tartalmazzák már az idénre várható még 2 kamatemelést és a jövő évre is van egy várakozás ami valamilyen mértékben már a jelenlegi árfolyamokba be van épülve.Ezért írtam korábban, hogy nem önmagában a kamatemelés az ami esetleg aggodalomra adhatna okot, hanem az, hogy ha annak mértéke és vagy üteme nagyobb illetve gyorsabb lesz annál, mint amit várnak. Ha a kamatokat nézzük, akkor nem hagyhatjuk ki az inflációt sem a számításból. Vajon a kamatemelés és az infláció milyen viszonyban lesz egymással az elkövetkező években. Az én várakozásom a következő: a kamatemelések a magas államadósságok miatt mérsékeltek lesznek és időben elnyújtottak, míg az infláció a feszes munkaerőpiac miatt magasabb az utóbbi néhány évben tapasztalhatónál. Magyarán továbbra sem nagyon lesz reálkamat a fejlett világban, így a tőke továbbra is jelentős mértékben a részvény és egyéb alternatív piacokon marad. Nem állítom, hogy nem lesz jelentősebb korrekció vagy összeomlás, mert a piacokat sok minden más is mozgatja a reálkamatok szintjén kívül, de azt állítom, hogy pusztán a nominális kamatok történelmi mélypontról való elmozdulása miatt nem érdemes kerülni minden REIT-et. Ebben a szektorban is előfordulnak félreárazások (hatékonytalanság), amiket ki lehet használni. A szektor pedig alapvetően úgy van árazva, ahogy a többség a világot látja a következő egy másfél évben.
pitcairn2 2017. 04. 24. 11:18
Előzmény: #2087  tigus7313
#2092
"A 95%-os veszteség (1999-2000) meg egyébként nem igazán a válság, hanem az amerikai egészségügyi szabályozási környezet átalakítása okozta, " ok, ebben lehet vmi, de ettől függetlenül se üldöznék egy olyan részvényt ami egy "csekély" 5000%-os ralin van túl és valószínűleg már mindent megkapott a szabályozási környezet számára pozitív változásától amit megkaphatott... + arról se feledkezzünk el, hogy a jelenlegi amerikai egészségügyi rendszer komplett katasztrófa ergo felettébb csekély annak a valószínűsége, hogy ebben a formában sokáig fennmarad... és mint magad is mondtad ez a részvény nagyon érzékeny a szabályozási környezet változására...
Törölt felhasználó 2017. 04. 24. 11:09
Előzmény: #2083  pomperj
#2091
Nem hiszem hogy 10 eves idotavban 1,5-2,5%-nal tobb hozamot lehet elerni az amcsi reszvenypiacokon...Ha pedig realerteken nezed akkor 0,5-1,5%-nal tobbet...legalabbis a mi szamitasaink es modelleink erre engednek kovetkeztetni....Persze nem lehet kizarni annak a lehetoseget, hogy az amcsi piacok kepesek lesznek akar 6-10%-os hozamot produkalni de ebben az esetben az inflacio akar 7-9% is lehet....(erre mi 25-30%-os eselyt adunk),de ez 1 extrem scenario....sot matematikailag arra is van esely hogy az amcsi piacok meg emelkednek 50%-ot,de ehez kb. 70-80%-os USD leertekelodes kellene...Szoval nem latok tul sok fantaziat az amcsi rv-ben (tisztelet a kiveteltol)...
pitcairn2 2017. 04. 24. 11:03
Előzmény: #2087  tigus7313
#2090
"Az a helyzet, hogy ilyet majdnem minden cégre lehet kreálni. pl Coca Cola:" a Coca Cola 215%-ot ment fel a legutóbbi lokális mélypontja óta nem pedig 5000%-ot... KO link nem említeném egy napon a kettőt...
pitcairn2 2017. 04. 24. 10:58
Előzmény: #2087  tigus7313
#2089
"Az azonban, hogy pl. az OHI (REIT létére) 2008-2009-ben is tudta emelni az osztalékát relatív erősségre utalhat." utalt 2009-ben... azóta azonban sok víz lefolyt a Dunán...
pitcairn2 2017. 04. 24. 10:56
Előzmény: #2086  Tibi0002
#2088
te meg én is tudom, hogy a "message" volt a baj, mely szerint a főbb tőzsdeindexek minden szempontból masszívan túlértékeltek ilyen helyzetben az álmoskönyv szerint sokkal több fantázia van a contrarian megközelítésben mint a "value investing" krédóban ezt különben már alább is kifejtettem, az összes nyersanyagpiac masszívan alulértékelt, szerintem ott érdemes most körülnézni az általad megemlített részvények közül szerintem a Gazpromban van a legnagyobb fantázia ezzel persze nem mondom azt, hogy rövidtávon nem eshet még de az OHI fedőnéven futó csinos kis buboréknál hót ziher, hogy jobban fog muzsikálni az elkövetkező években...
tigus7313 2017. 04. 24. 10:34
Előzmény: #2085  pitcairn2
#2087
Az a helyzet, hogy ilyet majdnem minden cégre lehet kreálni. pl Coca Cola:1998-ban ugyanannyi volt az árfolyam, mint most.1998-tól pár év alatt leesett 20-ra, 2009-ben 31-ről szintén 20-ra 2009-ben meg általában min 50%-ot esett szinte minden. (még a JNJ is 70-ről 50-re) Az azonban, hogy pl. az OHI (REIT létére) 2008-2009-ben is tudta emelni az osztalékát relatív erősségre utalhat.Miközben a REIT szektor jelentős része elvérzett ekkor osztalék tekintetében. A 95%-os veszteség (1999-2000) meg egyébként nem igazán a válság, hanem az amerikai egészségügyi szabályozási környezet átalakítása okozta, mely miatt a partnerei javarészt csődbe mentek.
Tibi0002 2017. 04. 24. 10:18
Előzmény: #2084  pitcairn2
#2086
Többen jelezték, hogy 3-4 egymásutáni, rövid hozzászólásban indifferens chartokat linkelsz be. Emiatt fogalmazódott meg a kérés. Nem ellened vagyok.
pitcairn2 2017. 04. 24. 10:17
Előzmény: #2079  Tazsomaru
#2085
"A kérdéses cég (OHI) jól muzsikált a válság alatt is. " ha ezt 2009--ben, 2010-ben osztottad volna meg velünk akkor azt mondanám, hogy szuper, most már azonban egy "lájtos" 5000% fölötti ralin vagyunk túl és volt olyan válság amiben ez a jeles "value investment" egy csekély 95%-ot bukott... linkeljük csak be úja a hosszútávú teljesítményét:) OHI link
pitcairn2 2017. 04. 24. 09:56
Előzmény: #2082  tberki
#2084
a topic gazdája azonban csak a portfolio által lefektetett szabályokkal összhangban gyakorolhatja a topicgazda funkciót ezért érdeklődtem arról, hogy milyen szabály alapján kéri ezt... már megbocsáss de ez teljesen logikus kérdés volt... mellesleg ő is nyugodtan irkálhat a silver&gold topic-ba irkál is is... senki sem korlátozza...
pomperj
pomperj 2017. 04. 24. 09:56
Előzmény: #2076  Törölt felhasználó
#2083
A Starcapital weblapjan megjelent egy table, a Schiller-fele CAPE alapjan mekkora hozamok varhatok kulonbozo regiokban.Ide tennem az osszefoglalo tablat , mert nagyon tanulsagos. link A lenyeg: A fejlett piacok varhato hozama 3-5% korul van. Ehhez kepest a fejlodo piacok 8% koruli hozamra szamithathatnak. Ez hosszu tavon sokat fog szamitani.
tberki 2017. 04. 24. 09:10
Előzmény: #2080  pitcairn2
#2082
Pitcairn: relative egyszeru. Ha neked a maniad a grafikonok megosztasa csinalj grafikonmegoszto topikot. Itt a topik gazdaja kert toled valamit, te pedig ugy viselkedsz ahogy szeretnel.
pitcairn2 2017. 04. 24. 09:05
Előzmény: #2066  Törölt felhasználó
#2081
"akik jó áron fektettek például REIT-ekbe" persze, akik jó áron - mondjuk 80%-al alacsonyabb áron - fektettek be ebbe azoknak nem kell aggódnia, a többieknek azonban nem ajánlanék effélét ez nem "biztonságos befektetés", hanem egy időzített bomba...

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek