Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 09:57

USA-OROSZ háború  

"... NAGYON HALKAN, DE VÉGRE KI KELL MONDANI: AMIT LÁTUNK, NEM EGY UKRÁN–OROSZ, HANEM EGY AMERIKAI–OROSZ HÁBORÚ. " (Vona Gábor, Index-publicista, 2022. március 4.)

Igen, és ezt ma már egyre hangosabban kell kimondani.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 14:51
#2400
Landlord 2022. 04. 22. 14:40
Előzmény: #2396  mereszZenesz
#2399
A nyugat valtozott meg, nem Placi82, vagy En!   En, nem valtoztam. Szoval, nincs kedvem moszkvaba koltozni, szerintem neki sem. A nyugatot kell visszavezetni, a helyes utra. A mai nyugati vezetok Europa megsemmisitesere torekszenek.
Landlord 2022. 04. 22. 14:35
Előzmény: #2395  pomperj
#2398
"Mit vinnel apad utan az utcara aki elment kenyerert, es a hataban orosz srapnellel fekszik a haz elott?"  O, ez nagyon tetszik. Cseppet sem vagy elfogult!  A dombasziak 8 eve kapjak a szilankokat a hatukba, most az ukik is megtapasztalhattak milyen is az!    Tetszettek volna elobb gondolkodni.  Nem kellett volna elnyomni az oroszokat a SAJAT foldjukon!  Ket hete az ukik, tocska raketaval lottek kramatorszkot es az oroszokra akartak kennI. Ugye a vasutallomast ert tamadasrol van szo, ahol civilek voltak a celpontok. Kik is kramatorsz tobbsegi lakosai? Csak nem oroszok? DE!
Landlord 2022. 04. 22. 14:29
Előzmény: #2394  Törölt felhasználó
#2397
Az orosz hadsereg orosz foldon tartozkodik! Ukrania nevu terrorallam, orosz foldeket tart megszallva. Na, most ez valtozik meg. Minden visszakerul oda ahova valo!
mereszZenesz 2022. 04. 22. 14:17
Előzmény: #2392  Placi82
#2396
Gondolom már el is kezdtél összecsomagolni, hogy magad mögött hagyd ezt a " neolibárális " világot és új életet kezdj valahol keleten .. Pl : Moszkvába
pomperj
pomperj 2022. 04. 22. 14:06
Előzmény: #2393  Placi82
#2395
Es mi van Braziliaval, Algerival, es Saud ?
Ok legalabb annyit profitalhatnak az EU energia hianyabol,  de zero a koltseguk.
Ocska prppaganda nem ugyanaz, mint a haboru valosaga.
.
Mit vinnel apad utan az utcara aki elment kenyerert, es a hataban orosz srapnellel fekszik a haz elott?
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 13:28
Előzmény: #2393  Placi82
#2394
Ismereteim szerint az orsosz hadsereg tartozkodik Ukrán földön,és az orosz hadsereg lövi az ukrán városokat.Talán nekik sem ártana ha békét akarnának hamár a háborút megindították.Szóval mi is a helyzet Putyinnal meg a békével ??
Placi82 2022. 04. 22. 13:19
#2393
Mindenkinek jo lenne a beke, az EU nak az oroszoknak, az ukran nepnek. Csak usanak, meg Z nek nem. Hajrá!
Placi82 2022. 04. 22. 13:17
#2392
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220422/elismerte-a-kormany-gigantikus-penzbe-kerul-a-rezsicsokkentes-nagy-dontes-elott-allnak-540673
Ennek tapsoljatok usa fan neoliberalis hazai i..otak! Drukkoljatok, a szar kavaro usanak, es az elmult 8 ev eredmenyenek. Drukkoljatok,hogy az usa kuldjon meg 100 dront vagy ezret, mit ezret, tizezret!  Mert Putyin biztos ott hagyja Donbassz, es Luhansz, Krim orosz kisebbseget,akik Putyin vedelmere szamitanak! Az ebek harmincadjara,es az ukran nacionalistak kenye kedvere. Ja nem! :)) Mert nem fog hazakullogni,es sorsara hagyni a mar neki huseg eskut igert orosz kisebbsegi prolikat, es katonakat. Na,  mondjuk a nyugati sajto arrol ami utana kovetkezne,arrol ugy se irna egy nyikkanast se. Ahogy a multba se!
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 13:08
Előzmény: #2390  Placi82
#2391
:))... Már több mint három hete elhangzott az az 1000 milliárdos "kérés"... tehát ezek is csak ugyanolyan ócska tolvajok, mint az elődeik voltak... de legalább olyan is van köztük, aki a péniszével (is) tud zongorázni.  😂🥳🎹
Placi82 2022. 04. 22. 13:02
#2390
https://telex.hu/kulfold/2022/04/22/vilagbank-szerint-az-ukran-infrastrukturaban-okozott-kar-eleri-a-60-milliard-dollart-1
De, hát 1000 mrd -ot kért Z. Es plusz havi 7mrd$ a haborura. Akkor a maradek 940mrd$ az oligarchak karpotlasa, vagy az alkotmányos költség? :)
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 12:50
Előzmény: #2388  Törölt felhasználó
#2389
Jó,és hol mondja Zelenszkij,hogy nincsenek nácik Ukrajnában,ő arra,céloz,hogy számára nem értelmezhető Putyin terve a nácitlanításról.Ami annak ismeretében,hogy az orosz katonák  fosztogatnak,nöket erőszakolnak és civileket kinoznak meg,elég érdekesen is hangzik.Ők lennének a nácitlanító felszabaditó orosz hadsereg,mint a 2 VH idején ,amikor végig fosztogatták és erőszakolták és gyilkolták pld Magyarországot.Ja,tényleg ők is nácitlanítók voltak,majd elfelejtettem.
.
És az igazsághoz az is hozzá tartozik ,hogy az Azov az után alakult,hogy az oroszok megtámadták Ukrajnát és polgárháborút kezdeményeztek a keleti ország részben,persze az elött sem a demokrácia csúcs országa volt Ukrajna,de utánna a szélsőségesek előre kaptak,de ez nem Zelenszkij idejében volt,és nála már nem igen voltak balhék.Most,hogy háború van,viszont sajnos,könyen lehet,hogy a szélsőségesek megint erőre fognak kapni,de a háborút megint csak Putyin inditotta.Szóval elég egyértelmű párhuzam van az Ukrán szélsőségesek előretörése és a putyini politika között.
.
Az persze egy érdekes kérdés lenne,hogy ha a minszki egyezményt betartják a felek akkor,hogyan alakultak volna a dolgok,de ezt már nem tudjuk meg.
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 12:25
#2388
A kínosan oktondinak és zavarosnak ható Z "nagyinterjú"-ból:
.  
  
"... Mondtam, hogy a mi csapatunk egyáltalán nem ül le az asztalhoz, ha valamiféle "demilitarizációról” vagy "nácimentesítésről" van szó. Ezek nekem teljességgel érthetetlen dolgok. ..." 
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 12:17
Előzmény: #2386  Törölt felhasználó
#2387
Az ne zavarjon,hogy jelenleg 2022 van és nem 2015.Zelenszkij meg 2019 óta elnök.Azt kétlem,hogy azt mondta volna Zelenszkij,hogy Ukrajnában nincsenek nácik,azok mindenhol vannak.
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 12:05
#2386
"  
Amikor még a baloldali sajtó szerint nácik harcoltak az ukrán oldalon
.  
Egy olvasónk hívta fel a figyelmünket az Index 2015-ben közölt cikkére, melyben arról értekezett Földes András, a cikk írója, hogy az ukrán hadseregben nácik is harcolnak. Az akkori indexes újságíró – aki most már a Telex nevű lapnál dolgozik – egy Azov zászlóalj tisztjével készített interjút. Beszélgetésük után Földes András számára világossá vált: „ha véget ér a háború, az Ukrajna egységéért küzdő szabadcsapatok az ország legnagyobb problémájává válhatnak”. ..."
.  
  
p.s.: "Z" a kb. 2-3 héttel ezelőtti szövevényes nagyinterjújában azt "állította" (értsd: azt hazudta), hogy az u-krajinában nincsenek is nácik...
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 11:01
Előzmény: #2384  Törölt felhasználó
#2385
szereny 
mondhatott volna 10 mrd-ot is
es a többi orszag gazdasagi vesztesegeit ki fogja kifizetni te p..cszongorista?
egyre irritalobb ez a fazon
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 10:35
#2384
"... Ukrajnának havonta hétmilliárd dollárra van szüksége, hogy ellensúlyozza a háború okozta gazdasági veszteségeket - közölte csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Világbank tanácskozásának megküldött videóüzenetében. "
.  
  
p.s..: "... és ezt miből számolta ki? mattematikus ön??..."   😂🎹🤡
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 10:18
Előzmény: #2376  Törölt felhasználó
#2383
Nalátod,hogy megint igazam volt,örülök,hogy egyet értünk,végre valamiben,nem gond ,a lényeg,hogy elismered,hogy hibáztál,ez szép volt most tőled :)
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 10:06
Előzmény: #2379  Törölt felhasználó
#2382
igen eleg alapos es targyilagos is
Murdoch 2022. 04. 22. 09:51
Előzmény: #2380  Adelchi
#2381
MIT-sként bizonyosan nem a képességeivel van baj, de azért legyen már egy határ. Bár inkább a háború + infláció miatt veszít népszerűségéből Biden, de a téma erőltetése is benne van a pakliban.
https://graphics.reuters.com/USA-BIDEN/POLL/nmopagnqapa/
Adelchi
Adelchi 2022. 04. 22. 09:32
Előzmény: #2377  Murdoch
#2380
Nagy kár volt reggelizés közben rákattintanom.
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 09:30
Előzmény: #2356  Törölt felhasználó
#2379
Köszi... hosszú, de meglehetősen alapos cikk; csaknem minden fontos szempontot érint... kivéve talán egyet: Z neve sehol sincs leírva benne... 
🤭😂🎹🥳
frossnag 2022. 04. 22. 09:29
Előzmény: #2367  kukker
#2378
Ezzel megszentségtelenítették Kennedy emlékét is. Nem vagyok nagy történész, de tudtommal voltak tisztességes emberek is az USA elnöki székben.
Murdoch 2022. 04. 22. 09:24
Előzmény: #2366  Placi82
#2377
Rühellem a tagot, de ezért jár neki a piros pont. Én most fogom lemondani az előfizetést, tényleg nézhetetlen már a Netflix. Amúgy nem vagyok különösebben meglepve:
https://hirado.hu/kulfold/cikk/2022/02/16/biden-elnok-transzvesztita-kiralynot-nevezett-ki-az-energiaugyi-helyettes-allamtitkari-posztra
Róla van szó, ez a bideni normalitás:
https://i.dailymail.co.uk/1s/2022/02/17/15/54314683-10523529-image-a-20_1645110431963.jpg
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 09:03
Előzmény: #2375  Törölt felhasználó
#2376
Már válaszoltam rá, csak hát te elég gyakran nem vagy képes értelmezni az értelmes magyar szöveget.... amúgy meg az egyik előző hsz-edben nehezményezted, hogy miért olyan a topikom címének külleme, mint a "tiéd"-nek... :))... látod, te még a topikcímek küllemére is irigy vagy, nem csak bizonyos virtuális nickekre.
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 08:46
Előzmény: #2374  Törölt felhasználó
#2375
Egy egyszerű kérdést tettem fel arra vonatkozóan,hogy mire alapozod,hogy az irigység miatt lettél felfüggesztve.Nem meglepő módon,szokásod szerint kibújtál a válasz alól.:)
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 08:22
Előzmény: #2373  Törölt felhasználó
#2374
Nem vagyok a pszichoterapeutád... ha lelkigondozásra vágysz, fordulj bizalommal a tanult szakemberekhez. :)

A Vona "küllemét" amúgy megtekintheted a topikindítóban...
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 07:41
Előzmény: #2372  Törölt felhasználó
#2373
Feltételezem,nem csak nekem tünt fel,hogy az USA-OROSZ háború küllemre hasonló lett szándékossan mint az OROSZ-UKRÁN háború,nem ismerem Vona cikkét de ha bemásolod akkor megnézném,hogy valóban ezzel a küllemmel indit e Vona.A 30 napos felfügesztésedhez semmi köze semmilyen irigységnek ,vagy kicsinyességnek.De ha már szóba hóztad az irigységet,kicsinyességet,akkor kérlek,írd már le,hogy konkrétan mi az amit birtokolsz szerinted és amire irigynek kellene lennem :)Mi az az érték ???
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 07:26
Előzmény: #2370  Törölt felhasználó
#2372
Nem, dehogy... a topik azért nyílt annó ezzel a címmel, mivel épp aznap jelent meg Vona Gábor ilyen irányú cikke... továbbá azért, mert közvetlenül előtte irigységből és kicsinyességből több mint egy hónapra felfüggesztettél a topikodból egy mondvacsinált, nevetséges indoklással.
  
:)
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 07:21
Előzmény: #2367  kukker
#2371
Már nem is köntörfalaznak:
.  
   
"... A Profil a bátorságban nevet viselő, a volt amerikai elnök, John F. Kennedy azonos című, 1957-ben Pulitzer-díjat nyert könyvéről elnevezett díjat a John F. Kennedy Könyvtár Alapítvány 1990 óta évente adja át olyan személyiségeknek, akik jelentős tevékenységet végeztek nemzetük építésében, nehéz körülmények között is harcoltak a demokráciáért és az amerikai érdekekért."
.   
   
p.s.: no comment...
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 07:21
#2370
Amikor ez a topik született,nem véletlenül le másolva az UKRÁN -OROSZ háború címének mintáját lemásolva lett,USA-OROSZ háború.A lényeg viszont nem ez,hanem,hogy mennyire valós és igaz,hogy háborúnak lehet nevezni két nagyhatalom egymással való szemben állását .Az USA-OROSZ szembenállás a 2 VH után kezdődött,akkor még értelemszerüen a Szovjetúnió töltötte be Oroszország helyét.Azóta ez a két ország számtalan katonai konfliktusban volt jelen hol kimondottan aktívan katonákkal is résztvével,hol inkább áttételessen fegyverekkel ,kiképzökkel,stb segítvel az egyik harcoló felet.Még sem lehet azt mondani,hogy klasszikus értelemben háború lett volna valaha is az USA és Oroszország között.Az orosz és amerikai hadsereg egyszer sem került tömegessen egymással szembe, felvonultatva a teljes katonai arzenált.Vagyis nem igaz,hogy Ukrajnában,USA-OROSZ háború folyik.Az igazság az,hogy a két nagy hatalom érdekszférájának a 2 VH óta látható érvényesitése van.Ténylegesen háború az OROSZ-UKRÁN hadsereg között zajlik.Az Ukrán hadsereget pedig a nyugati országok sokasága támogatja mind információval,mind fegyverekkel,mind anyagiakkal.És az se elhanyagolható tény,hogy a 2 VH óta zajló érdekérvényesítés a két nagyhatalom között nem feltétlenül,hozta azt az eredményt,hogy tartossan megtudta szerezni a gyöztes egy másik ország felett a befolyását,hiszen minden szuverén ország önállóságra vágyik.
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 07:20
Törölt hozzászólás
#2369
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 07:20
Törölt hozzászólás
#2368
kukker 2022. 04. 22. 05:20
#2367
"Zelenszkij megkapta a demokrácia védelméért járó John F. Kennedy-díjat"
https://www.atv.hu/kulfold/20220421/zelenszkij-megkapta-a-demokracia-vedelmeert-jaro-john-f-kennedy-dijat
Van egy réteg, aminek fix ideálja az, hogyha a sz@rt nekiáll felcímkézni azzal, hogy az igenis rózsaillatú.....
:)
Placi82 2022. 04. 22. 00:47
Előzmény: #2363  Törölt felhasználó
#2366
"https://pcworld.hu/pcwlite/elon-musk-szerint-mar-nezhetetlen-a-netflix-a-woke-elmevirus-miatt-309632.html
Meg a végen megkedvelem ezt a Musk gyereket, es nem varok tukon ülve jo kis Tesla shortra:). Amúgy azt mondja a cikk. 
"Aki esetleg nem ismerné, a "woke" (mint felébredt, azaz akinek már kinyílt a szeme) egy gyakran pejoratív értelemben használt összefoglaló kifejezés a diverzitást és az elfogadást mindenek elé helyező, baloldali társadalmi- kulturális mozgalomra."  A legjobb a fekete csaj a hofeherke szerepre:)). Magyarán mindenki torkan eroszakkal lenyomni a neoliberalis elveket, emberek orszagok, népek,  mas kulturak torkan. Még ha beledoglenek is. 
Placi82 2022. 04. 22. 00:34
Előzmény: #2364  Placi82
#2365
Ird be a googleba, hogy ukrajnaban a pentagonnal talata szembe magat, vagy hogy a pentagon iranyit ukrajnaban stb . Tobb nyugati ujsagiro is nyilatkozott mar erről,  akik odamentek, vagy francia, nemet, dan stb zsoldosokat kisértek.stb.. Ezt nyilatkoztak. Talalj nekem egy hvgs ,telexes  magyar nyelvu cikket errol, es torlom a 888 at🤣🤣
Placi82 2022. 04. 22. 00:30
Előzmény: #2363  Törölt felhasználó
#2364
Nem mindenki tudhat angolul. Ott van az eredeti alatta. Es beakartam linkelni magyarul is es csak ezt talaltam. Beszeld meg a hvg , 444vel hogy miert nem cikkeznek errol. Esku azt linkeltem volna. Nem egetem magam a 888- al.🤣
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 00:25
Előzmény: #2361  Placi82
#2363
Na. Oké, hogy vannak gondjaim az usa valódi vezető rétegével.
De azért, hogy 888-at olvassak... Na hát addig azért nem süllyedünk. :)
Azért az mindennek az alja.
dniel
dniel 2022. 04. 22. 00:14
Előzmény: #2361  Placi82
#2362
Mindegy majd atjonnek elolvassak :D .  Elolvasom a cikket koszi
Placi82 2022. 04. 22. 00:08
Előzmény: #2357  dniel
#2361
Placi82 2022. 04. 21. 23:56
Előzmény: #2357  dniel
#2360
"Nem tudom vannak enitt olyanok akik cumizzak az usásokat de kurva nagy alszent" . Vannak bizony, atjarnak a masik topikbol.🤣 Abba remenykednek, hogy Z. bevonul majd Pestre és levaltja Viktort. 😀. Mas remenyuk mar nincs, es nem veszik eszre, hogy a szemelyeskedo, velemeny bolsevista, neoliberalis mantra, es a mainstream media altal sulykolt neoliberalis eszmek fasiszta modon valo eroltetese, barmiaron okozta a bukast is aprilis 3 an. Nem erdekli oket, se az elozmenyek se az okok, se gazdasagi, es geopolitikai erdekek mozgato rugoi az usa nagytoke es az ukran bab kormany reszerol. 
Törölt felhasználó 2022. 04. 21. 23:49
Előzmény: #2355  frossnag
#2359
"Félek, hogy azoknak az időknek már vége, amikor még meghallgatták a másik fél álláspontját is az ítélkezés előtt."
Így van, és bár a látszatra próbálnak még adni, az átlag vegetálási szint felett nagyobb csend honol, mint a világűrben.
dniel
dniel 2022. 04. 21. 23:47
#2358
Ja aszitem ez a ukran orosz topic beneztem a cimet :D aszittem fel tudok bosszantani par amerika partit de akkor itt vilagos gondolom ki a nagyobb g*ci dd
dniel
dniel 2022. 04. 21. 23:44
#2357
Na ide meg nem irtam velemenyt de szerintem1 bohocok ne vezessenek orszagot.2 a medve veszelyes allat fajta.3 felelos vezeto meg kimelte volna orszagat lakossagat es vissza megy a cirkuszba ahonnan kiszokot.3 putyin egy geci de ravasz okos igazi harc edzett pszihopata4 biden ezzel szemben pelenkát hord Az remelem vilgos h itt nem ukran orosz haboru hanem USA es orosz... ha usa nem allit babkormanyt ukrajnaban putyin le se szarta volna ukrajnat. Zelenszkij biden ugyan olyan gyilkosok mint putyin... hiszen tudtak mi lesz a vege tudtak jol h putyin ugrani fog erre a USA maszlagra meg a NATo faszsagra.   Emlekezzunk vissza Kubára.... amerika hogy reagalt??? Nem tudom vannak enitt olyanok akik cumizzak az usásokat de kurva nagy alszent egy állam putyin ezzek szemben egyenes, geci de nem alszenteskedik hanem azt mondja "fel lesznek robantva a faszba" nem tetszeleg meg pavaskodik mknt amerika.... a fo bunos amerika. O gerjesztette ezt az egeszett. 
Törölt felhasználó 2022. 04. 21. 23:36
#2356
frossnag 2022. 04. 21. 23:32
Előzmény: #2350  Placi82
#2355

Félek, hogy azoknak az időknek már vége, amikor még meghallgatták a másik fél álláspontját is az ítélkezés előtt.
Mióta megszülettem munka értelemben rabszolgaságban élek, de egy ideig még volt magánéletem. Aztán jött a google meg az internet, és az okostelefonok, és ma már a fodrászhoz se mehetek el anélkül, hogy szerződéseket kössek idegenekkel a személyes adataim pontosan meghatározatlan köreinek a felhasználásáról.
A következő szint amit ukrajnában is látunk, az a terror és az erőszak korszaka, ahol már csak csak egy vélemény van, és aki nem ért azzal egyet, azt antikrisztusnak/hazaárulónak, vagy hasonlóaknak minősítik, és megölik.
Szerintem ez jön most az egész EU-ban hamarosan, hiszen az EU és a fejlett nyugat mind partnerek ebben.
Ukrajna terror állama lett az új EU-s mintaállam, amiről hivatalosan sehol semmi rosszat nem lehet hallani, de a háborúban mutatott hősiességük, és erkölcsi fölényük olyan mintaértékű, hogy gyorsított tempóban fogják majd felvenni az EU-ba.
Akkor lehet hogy majd MO-ra is ellátogatnak az azovosok, és akik itt a fórumon kommentelnek is felkerülnek arra az oldalra, ahol az ukrán vezetés ellen szólók személyes adatai, és lakcíme van feltöltve.
mereszZenesz 2022. 04. 21. 23:24
Előzmény: #2350  Placi82
#2354
Menjél az oroszpárti tüntetésre,  odavaló vagy !
Törölt felhasználó 2022. 04. 21. 23:23
Előzmény: #2352  Törölt felhasználó
#2353
aha akkor terapias topik
az mas 
Törölt felhasználó 2022. 04. 21. 23:21
Előzmény: #2351  Törölt felhasználó
#2352
Nem én üzemeltetem,hanem a portfolió :)Én csak nyitottam egy topikot,amelyet próbálok bizonyos határok között moderálni.Sok irás nem tetszik benne,de ha mindent törölnék vagy mindenkit kitiltanék akkor nem tudnák az emberek a háborúval kapcsolatos belső feszültségüket levezetni.Ez olyan lenne amikor egy  kisgyerekbe akinek benem áll a szájja belefolytod a szót,mert semmi értelmeset nem találsz abban amit mond,pedig pont az az értelme,hogy levezeti a beszéd által a belső feszültségét és ezért nem is az a lényeges,hogy mit mond hanem,hogy beszél,beszél,beszél :))
Törölt felhasználó 2022. 04. 21. 23:12
Előzmény: #2349  Törölt felhasználó
#2351
ehhez kepest egy olyan topikot üzemeltetsz ahol önkentes haditudositok percenkent nyomjak be az ukran propagandat es hurraznak minden ruszki vesztesegen egymast like-olva
miközben Isten hivökent az igazsagot keresed
szerinted ez igy hiteles? 
Placi82 2022. 04. 21. 23:06
#2350
Kijevben embereket kotnek ki fahoz szorosan celofannal,es jol elverik oket,es  tobb napra ott hagyjak őket ,sokan meghaltak. Ez aztan a jogallam! Lattam a videot. Meg az orosz hadifoglyokat ki..relik. Azt a k..va. Ezek utan most mar varom ha osszehivjak valamikor is, valaha az ENSZ emberjogi bizottsagot,akkor az oroszok mit tesznek le az asztalra bizonyitek formajaban 
Bucsa,es haborus bunokre vonatkozoan. Pro kontra, mar jo lenne tisztan latni. Mert ugye hallgatassek meg a masik fel is, nem szabadna blokkolni
Törölt felhasználó 2022. 04. 21. 23:02
Előzmény: #2347  apocca
#2349
Tévedsz,a hívőséget kevered a világnézethez való ragaszkodással.A hívő nem ragaszkodik a világnézetéhez mert az ahogyan fejlődik és tapasztal folyamatosan változik,így a régit eltudja engedni,egy valamihez ragaszkodik,az Istenhez füződő személyes kapcsolathoz,mert csak általa tud hatékonyan fejlődni.A hívőség nem kötödik semmilyen valláshoz vagy ideológiához de bármilyen vallást vagy ideológiát eltud fogadni  amely Isten megismerését és elfogadását hírdeti.Ami meg a hasonlatodat illeti,az ember sem azért nemz gyermeket,hogy az csak gögicsélni tudjon.Isten sem azért teremtette az embert,hogy az mindig vak és süket legyen az igazság meglátására és meghallására.
frossnag 2022. 04. 21. 22:58
Előzmény: #2346  Törölt felhasználó
#2348

"... elvannak telve az  általuk alkotott világképpel..."
-
Pontosabban: az emberek a demagógok által alkotott világképpel vannak eltelve, mondjuk az már az ő felelősségük, hogy kinek mit hsznek. Amúgy egyetértek.
apocca
apocca 2022. 04. 21. 22:41
Előzmény: #2346  Törölt felhasználó
#2347

Ha jó érzékelem, Te az Isten világképedhez ragaszkodsz foggal körömmel. Valódi Isten hívő, csak akkor leszel, ha el tudod fogadni, hogy más ember másképp gondolkodik, másképp látja a világot és másban hisz.
(de hogy plasztikusabb legyen számodra, gondolom nem kételkedsz Istenben, tehát nem véletlenül teremtett süketeket, akik nem hallják meg a szavát).
Törölt felhasználó 2022. 04. 21. 21:34
Előzmény: #2344  frossnag
#2346
Nem.Azt Isten határozza meg .De a süketek nem hallják meg Isten szavát,pedig csak a lelkiismeretükre kellene figyelniük.Helyette elvannak telve az  általuk alkotott világképpel,amihez foggal körömmel ragaszkodnak.
kukker 2022. 04. 21. 19:57
#2345

Vajon mennyire képmutató a világ?
Sanghai lezárások és elnyomott, kétségbeesett emberek éjszaki üvöltései szó szerint millióknak:
Residents in locked down Shanghai scream from their balconies: 'This cannot last'
https://www.youtube.com/watch?v=RBJj_UwkSyc
Ezekért miért nem állnak ki az emberek? Miért nincs erre valami megmozdulás, ez miért nem baj, hogy tízmilliók élnek ilyen terrorban? Ez miért nem számít a tévének, a netes médiának?
Itt miért nincs emberi fájdalom, amivel foglalkozni kellene? Mert nem ez megy most parancsra a médiában?
Én is csak most találtam meg ez alapján a kérdést, és érdekesnek találom, hogy hol van ezen irányba mondjuk az nyugati szankció Kína ellen, aki ilyeneket tesz az állampolgáraival?
https://deansdale.blog.hu/2022/04/21/a_vilag_mukodeserol_2_fejezet
frossnag 2022. 04. 21. 18:22
Előzmény: #2341  Törölt felhasználó
#2344

És azt hogy kik az antikrisztusok és kik azok akikről nem hangozhat el rossz szó, azt mindig az aktuális politika határozza meg, nem?
Gondolom a dolog emellett területfüggő is, vagy akár idővel is változhat: aki korábban antikrisztus volt, az most már nem az, sőt, most a szentlélek költözött beléje. Mármint utólag. Vagyis hogy eredetileg is az volt. Na, érted, hogy mire gondolok.
https://rumble.com/v11fbmn-ideology-u-turn-media-glorifies-ukrainian-nazi-supporters.html
Murdoch 2022. 04. 21. 17:17
Előzmény: #2341  Törölt felhasználó
#2343
Szerintem hiba a vallást idekeverni.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Keresztes_h%C3%A1bor%C3%BAk
Nem kívánok trollkodni, de az időszámítás előtti 'barbár' hódítókat hogyan neveznéd? Mellesleg volt gazdasági világégés is, nem is egy, meg talán lesz is. Lehet, hogy elsőre nem ennyire véres, de a következményeket tekintve pedig bizony az. 
https://hu.wikipedia.org/wiki/A_2008-ban_kirobbant_gazdas%C3%A1gi_vil%C3%A1gv%C3%A1ls%C3%A1g
Horrido 2022. 04. 21. 17:14
Előzmény: #2325  Placi82
#2342
Semmi jelentősége, ez egy új fegyver amiből csak pár darab van, az amcsi töltetek nagy része meg tengeralattjárókon van úgyhogy az ellencsapást nem tudja megakadályozni lehet bármilyen gyors. Goldolom az irányításához meg jó fajta elektronika meg lézergiroszkóp kell amihez nehezebb lesz alkatrészeket beszerezni.
Törölt felhasználó 2022. 04. 21. 16:54
Előzmény: #2338  Törölt felhasználó
#2341
Minden nemzetben vannak gonosz emberek,de a világ égéshez Hitler kellett,na nem az ember mert az egy silány minőségű volt hanem az antikrisztus aki megnyilvánúlt általa.

Topik gazda

daxlisgyuszi
daxlisgyuszi
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek