Topiknyitó: Portfolio 2018. 12. 19. 09:55

Új harckocsikat vesz Magyarország  

Ugrás a cikkhez
Új harckocsik és önjáró tüzérségi lövegek vásárlásáról írtak alá szerzõdést szerdán a Honvédelmi Minisztériumban. A Krauss-Maffei Wegmann vállalatcsoporttal kötött szerzõdés értelmében 44 új, a 21. századi
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Shortelek 2018. 12. 20. 16:53
Előzmény: #233  Törölt felhasználó
#241
Rendben, de azokat nem vigasztalja akik szopkáztak tőlük, viszont ha nem tudtuk megvédeni akkor ott legyőztek minket.
Shortelek 2018. 12. 20. 16:54
Előzmény: #240  Bekre_Pal
#242
Hát, ki akar ma már a harcmezőn futkosni:))
Törölt felhasználó 2018. 12. 20. 17:49
Előzmény: #240  Bekre_Pal
#243

A drónokat le lehet lőni. Részemről abbahagyom a vitát, legfőképp azért, mert nem igazán értem, hogy mire akartok kilyukadni,
ne legyen hadseregfejlesztés, vagy
legyen, csak ne harckocsik, vagy
legyenek harckocsik, csak ne Leopard,
stb. ?
Per pillanat én úgy látom, hogy a haderő öt fő fegyverneme közül (légierő, légvédelem, gyalogság, páncélos csapatok, tüzérség) az utóbbi kettő volt a leggyengébb, ez a beszerzés pont ezeket erősíti, így indokolt. Abban a kérdésben, hogy szükség van-e egyáltalán harckocsikra, én - mivel nem vagyok katona - a hozzáértőkre hagyatkozom. Jelenleg a három legtöbb friss harci tapasztalattal rendelkező hadsereg az amerikai, az orosz és az izraeli. Az amcsiknak kb. 9000 harckocsijuk van és fejlesztik az új típust, az oroszoknak kb. 15 ezer (nagy része nem harcképes) és most mutatták be az új fejlesztésüket (Armata), az izraeliek meg folyamatosan fejlesztik a Merkavát, tehát a hozzáértők úgy látják, hogy szükség van rá. A LeopardA7-t bármilyen értékelés a legjobb három között hozza, tehát nem szart vettünk, az önjáró löveg szintén a legjobbak közé tartozik.
Törölt felhasználó 2018. 12. 20. 17:55
Előzmény: #241  Shortelek
#244
Szerintem ne rugózzunk tovább ezen, te így gondolod, én meg tartom, hogy csatában (háborúban) csak a románok győztek ellenünk és ők is csak egyszer. Félreértés ne essék, nem a nemzeti önbecsülésünket akarom polírozni, ez csak egy egyszerű tényállítás. A románokra visszatérve, nekik is meg kell adni, hogy ez csak a Kárpát-medencén belül igaz, mert annak idején elgyepálták Károly Róbertet a Szörényi bánságban, Mátyást meg Moldvában (bár egyik sem volt döntő vereség).
Vortex 2018. 12. 20. 18:56
Előzmény: #149  Reszketeg
#245
Jónak néznek ki ezek a Javelin rakéták.
Ha tényleg meg tudják semmisíteni a tankokat, akkor fel kell kötni a tankoknak a gatyát.
Mondjuk először lőtávolba kéne kerülni anélkül, hogy szétlőnék a rakétát kezelő emberkét.
Shortelek 2018. 12. 20. 18:59
Előzmény: #244  Törölt felhasználó
#246
Jó rendben:))
pitcairn2 2018. 12. 20. 19:33
Előzmény: #232  kukutyinbenko
#247
a németek is csinálltak egy hasonlót
https://en.wikipedia.org/wiki/Siegfried_Line
mondjuk ennek se volt több értelme
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2018. 12. 20. 19:51
Előzmény: #243  Törölt felhasználó
#248

nézd, nem tudom, mások mire akarnak kilyukadni, de én amire ki akarok, arra ki is szoktam. Szívesen összefoglalom neked ha gondolod, nagyon egyszerű:
 
szóval a hadseregfejlesztés és fenntartás egy nagyon, nagyon, nagyonnagyon drága dolog. egy ilyen kis picsányi ország mint mi sose fog vele olyan szintre jutni, hogy meg tudja magát önállóan védeni. mi ezért csatlakoztunk a natohoz. az egy nagyon faszagányos megoldás egy olyan ország részére, mint ez itt a kárpátlavórban. egy marék vadászgép ami meg se tud fordulni az ország felett, illetve három országgal arrébb jár a határsértő mire rá tudjuk emelni, egykét tucat olyan harckocsi amihez a régiúj orosz szövetségeseinknek nincs alkatrésze nem old meg semmit. be kell csengetni a nato lóvét, aztán amikor azt mondják, hogy hé, kisország, neked lesz húsz harckocsid mert te fogsz majd a komoly fiúk segge árnyékából az ellenségre puffogtatni ha szólunk hogy gyere, na akkor el kell menni húsz harckocsit venni, mert mondták. és amikor ők ezért cserébe megveszik a többi cuccot és megvédenek amikor kell, akkor azt köszönettel el kell fogadni. ezt gondolom én, na meg azt, hogy ehhez képest erős szereptévesztés előállni azzal, hogy akkor most így meg úgy fejlesztünk, veszünk harckocsit, építünk dunai monitort meg szuronyospuskát, meg 150 méteres hadihajót amit azonnal elsüllyeszenek az adrián. ugye. meg kell kérdezni a nagyfiúkat, hogy mi a dolgunk aztán meg kell csinálni, ilyen egyszerű. tudod, kis ország vagyunk, nem mi fingjuk a katonai passzátszelet. sose fogjuk tudni egyedül megvédeni magunkat, erről a romantikus gondolatról le kellene rakni.
euler 2018. 12. 20. 20:32
#249

"A Magyar Honvédség létszámát nagyjából 25 ezer főre teszi mindenki, és ha őszinte embereket kérdezünk, az is kiderül, hogy  ebből a huszonötezerből legjobb esetben is 4-5 ezer az olyan katona, aki fegyveres szolgálatra alkalmas, harcoló alakulathoz van beosztva."
.
Ezt egy 2014-es cikkben olvastam, nagyon sok egyéb érdekes info mellett pl. a harckocsikról, esélyeinkről a szomszédos országok ellen, vízfejről, haderőfejlesztésről stb. (Nagy része szerintem most is aktuális).
https://index.hu/tech/2014/11/28/a_romanokat_megallitanank_valahol_a_tiszanal/
Shortelek 2018. 12. 20. 20:41
Előzmény: #248  Bekre_Pal
#250
Ez egy nagyon faszányos, okos megfogalmazás, elütötte az én elképzeléseim is:))
Shortelek 2018. 12. 20. 20:43
Előzmény: #249  euler
#251
Valszeg, a 20 valahány db vasszörnnyel, meg bármivel is csak liliput vagyunk, óriások között.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek