Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 17:54

Új, demokratikus Médiatörvény - Létrejövő Médiegyensúly!  

Eredményekben, Egészségben, Összefogásban és Szeretetben Gazdag Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!



Az idő megérett arra, hogy ezt a fórumot is megnyithatjuk hál'Istennek! :-)



20 év kellett, hogy Magyarországon el kezdjen kialakulni a médiaegyensúly!

Azonban pozitív változások vették kezdetét, és a 2011-es év a demokratikus médiarendszer éve lesz!



Íme a nagyszerű hír:



Megjelent a médiatörvény a Magyar Közlönyben



link



Továbbá nemzeti érzelmű, polgári szemléletű vezetői lesznek az M1-nek és M2-nek is!



link



Kinevezték a köztévé két csatornájának új vezetőit

Medveczky Balázs a Magyar Televízió vezérigazgatója az m1 vezetőjévé Rákay Philipet, az m2 intendánsává pedig Süveges Gergőt nevezte ki - közölte az MTV.



A nemzeti összefogás létrejött a Médiatörvény ügyében is!


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 01. 05. 09:32
Előzmény: #117  szivacs
#121
nekem nem az rtl-ből van elegem (nincs is ilyen csatornám már elég régóta ) hanem azokból a köcsög reklámokból .

tudom hogy abból élnek , de a reklmámok legtöbbje állítom hogy egy pszichológiai métely , hiszen majd minden reklám környezete tudat alatt is hat arra , hogy a honpolgár milyen szerencsétlenül is él.

pl. kellemes környezetben kint a kertben nagy rogyásig terített 300 e forintos asztal a család frissen vasaltan körbeüli reggel a szálára nyírt tágas füves kertben /van vagy három tipp topp szépen viselkedő nem izgő-mozgó angyalarcú gyerek , az agyonfésült jóvágású-arcélű apa újságot olvas, az anya a kacsalábon forgó családi 40 milkás csupa üveg házból a mode című magazinból kilépve 15 e forintos frizurával széles mosollyal búgó hangon sürög forog ..
az abszolut ideális család , aki a reklám fő attrakciójaként az x termékű vajat ken a szokásos hétköznapi felszeletelt mazsolás kalácsra ..

vajon hány reklámnéző lövi agyon magát ezután szépen csendben az esetleg lerobbant /vagy már nem trendi/ fürdőszobájában , vagy csak natúr mennek egymásnak - és fogalmuk sincs miért ment el a kedvük az egész naptól,az élettől .
Oszo 2011. 01. 05. 09:50
Előzmény: #118  pampa
#122
Alapvetően nem erről beszéltem! Eleganciáról, kultúráról ááá!
Oszo 2011. 01. 05. 09:52
Előzmény: #120  pampa
#123
És ha az MSZP egyszer köcsög volt, akkor már soha senkitől nem várható el kultúrált, elegáns viselkedés?
Törölt felhasználó 2011. 01. 05. 09:57
Előzmény: #120  pampa
#124
"Volt már erre a kormányzati nagyvonalúságra példa a Medgyessy kormánynál is. Szintén egy média testület létszáma körül kialakult vitánál (az MDF ugyanannyi ellenzéki jelöltet akart delegálni mint a Fidesz) nem tudott megegyezni az ellenzék és a Fidesz nem adott jelöltet. Erre az MDF jelölt a szabad helyekre, a Fidesz kérte az MSZP- SZDSZ-t hogy ne szavazzák meg, de ők nem voltak erre vevők...
A mostani eset hasonlít egy kicsit arra."

Csak annyiban hasonlít, hogy ott is a médiatanácsról volt szó. Nagyvonalúságról ott szó sem volt, az mszp nem mondott le semmiről, sőt a maga számára a kisebbik "rosszat" választotta. De az is jobb, mint ha saját jelölteket választott volna meg. Ekkora gusztustalanságra az mszp - lehet, csak a kétharmad hiánya miatt - nem volt képes.
szivacs
szivacs 2011. 01. 05. 10:04
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#125
Ez hibátlan!

Azért ha hozzátehetem, én azt rühellem még a reklámoknál, hogy az adáskörnyezethez képest sokkal nagyobb hangerőn nyomják be őket és ha nem vetődsz rá azonnal egy tigrisugrással a távirányító hangerőgombjára, akkor menthetetlenül behatol az agyadba a reklám, ha utálod is! Aztán meg csodálkoznak a szülők, hogy az alsós óvodások honnan ismerik az összes intim betét márkát!
Ez ocsmány dolog és valóban csak hatósági eszközökkel lehet megszüntetni, úgy hallottam van is benne szabály erre. Na én ezért keményen bírságolnék!
Törölt felhasználó 2011. 01. 05. 10:27
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#126
ez a hangerős c..izé a spektrumnál és társainál már régóta nincs , beszüntették .

de valóban , az embert néha az idegroham kerülgeti a hangerő változásoktól .

én még soha semmit nem vettem az ilyen reklámok hatására .. vajon milyen százalékos hatékonyságú ezek a ...dolgok ,hogy valakik ennek alapján is döntik el ,hogy pl. milyen fajtájú v márkájú vajat , zoknit ,kutyagumit vagy netán kocsit vesznek .
amikor ittam még az üdítőket , akkor sem azért coca colát , mert éppen a reklám miatt lett cserepes a szám ..

sztem a némely csatornán az adások közötti kvázi szünetekben ezek a tv shoppok sokkal hatékonyabbak és néha bárgyún szorakoztatóak is , illetve aki akar az arra vagy odakapcsol - de ezzel a napi állandósultan bármikor előjövő ad-hoc tömegrongálással sehogy sem tudok kibékülni.
pampa 2011. 01. 05. 11:29
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#127
Akkor most is az lett volna a jobb, ha ellenzéki megegyezés hiányában beválasztanak 2 Jobbik jelöltet. Akkor nem mondhatták volna, hogy csak kormánypárti tagok kaptak helyet.
Oszo 2011. 01. 05. 12:10
Előzmény: #127  pampa
#128
Már mondtam, hogy mi lett volna jobb. Szerinted miért nem azt választották?
pampa 2011. 01. 05. 12:17
Előzmény: #128  Oszo
#129
Szerinted?
Ha azt megmerték volna csinálni...
Pedig az MSZP-SZDSZ megjátszotta egyszer.
Oszo 2011. 01. 05. 12:40
Előzmény: #129  pampa
#130
Akkor nem ők lennének. Egyáltalán: Tud valaki olyan esetről, hogy az új kormány bárkivel akivel markánsan eltérő érdekei voltak, megegyezett, és nem erőből lenyomta a partnerét, vagy sértetten otthagyta? (Biztos volt, de nekem nem jut ilyen eszembe!)
Törölt felhasználó 2011. 01. 05. 13:56
Előzmény: #127  pampa
#131
Baromi gyér elképzelés. Ha akarta volna, a Fidesz úgy határozza meg a testület létszámát, hogy minden parlamenti ellenzéki párt jelölhetett volna egyet-egyet, a többit meg ők adják 2/3-1/3-ad arányban.
Ettől kezdve a kutya se szólhatott volna egy qrva szót se.
De ők ezt is úgy akarták megoldani, hogy erőből lenyomnak mindenkit, hiszen fülkeforradalom volt vagy mi a lóf@sz és ők ennek alapján mindent megtehetnek, hiszen az parlamentáris.

Pampa vazze hiába magyarázod századszor is ugyanazt ugyanúgy (szerintem már te magad sem hiszed, amit mondasz csak él benned ez az eszement lojalitás) a lényeg akkor is az, hogy egy parlamentáris demokráciában is vannak olyan íratlan játékszabályok, amiket nem kellene figyelmen kívül hagyni.
Ami ebben az országban folyik az jószerével már egy hideg polgárháború. És ez nem volt a választók akarata.
Lehet, hogy neked ez tetszik, de akkor őszintén tudlak sajnálni.
szivacs
szivacs 2011. 01. 05. 15:07
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#132
Ez tetszene?
6 Fidesz
1 KDNP
1 MSZP
1 JOBBIK
1 LMP
Ebből adódóan:
Fidesz : többi = 60% : 40% = egyszerű többség
Kormánypártok : ellenzék = 70% : 30% = 2/3 feletti többség

"Ami ebben az országban folyik az jószerével már egy hideg polgárháború." - ez viszont erős túlzás!
A kormány kormányoz (jól - rosszul kinek kinek véleménye szerint) az ellenzék meg hatásos eszközök híján próbálkozik valahogy tenni a dolgát. Erről vitázunk itt is ugye, de hol van ez a polgárháborútól!
Ami viszont semmiképp sem fér bele, hogy pár tucat a saját jelentőségét túlértékelő, magának túl sokat megengedő személy külföldön szervezkedve médialármát csap és igyekszik ottani kapcsolatait bevonva a saját hazáját lejártani és minél nagyobb kárt okozni annak az országnak, akit hamis szavai szerint óvni kíván. Aki képes arra, hogy vélt ellenfelei lejáratása és saját jelentőségének növelése érdekében Magyarországot járassa le és feketítse be külföldön, arra csak Tamási Áron szavai illenek: “Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan!”
Oszo 2011. 01. 05. 15:13
Előzmény: #132  szivacs
#133
Igen Szivacs, ez tetszene, mert ez egy nagyvonalú, magabiztos, jószándékú kormány ajánlata lenne. Egyébként te is válaszolhatnál (130)
szivacs
szivacs 2011. 01. 05. 15:23
Előzmény: #133  Oszo
#134
előzmény (#131: uvegtigris) | válasz erre | Ma, 15:07
Ez tetszene?
-
Igen Szivacs, ez tetszene, Oszo

Üvegtigrisként válaszolsz?
Aha, szóval üvegtigris = Oszo.

Na akkor penznyelő ezt is felveheti a trollokat nyilvántartó listájára!
Oszo 2011. 01. 05. 15:24
Előzmény: #134  szivacs
#135
Ne Szivacs! Ez olyan méltatlan!

130?
Törölt felhasználó 2011. 01. 05. 15:26
Törölt hozzászólás
#136
Oszo 2011. 01. 05. 15:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#137
Ez nektek jó?

Törölt felhasználó 2011. 01. 05. 15:30
Előzmény: #132  szivacs
#138
"Ami viszont semmiképp sem fér bele, hogy pár tucat a saját jelentőségét túlértékelő, magának túl sokat megengedő személy külföldön szervezkedve médialármát csap és igyekszik ottani kapcsolatait bevonva a saját hazáját lejártani és minél nagyobb kárt okozni annak az országnak, akit hamis szavai szerint óvni kíván."

1. Nem igazán tudom, kire gondolsz, bár ez a vád már más félcédulás fityiszes szájából is elhangzott, akitől szintén megkérdeztem volna, hogyha az MSZP az előző 8 év okán annyira hiteltelenné vált külföldön, mint azt a kampányban és azt megelőző években a fityisz állította, akkor most mitől lett mégis olyan hiteles, ami miatt ilyen meghatározó befolyásoló erőt tulajdonítanak neki.
2.A külföldi lejárató kampány professzionális megalkotója éppen a fityisz volt, amikor sorra vitte a magyar belpolitikai vitákat az Európa Parlamentbe számtalan felszólalásban ostorozva a hazug "kommunista kormányt" és állítva maga mellé a néppárti képviselőket.

3.Ami a hideg polgárháborút illeti, az nem fikció, sajnos már tény. És gyanítom, hogy pl az alábbi cikkekhez hasonló cikkeket olvasva egy-két emberben hamarosan elszakad a cérna és eldördül az első lövés, amely egy ilyen szemét, trágya embert fog megtalálni, mint ez a bayer:
link
szivacs
szivacs 2011. 01. 05. 15:47
Előzmény: #135  Oszo
#139
Ez igent vagy nemet jelent nálad???

Na várj, segítek, megidézem neked penznyelot, ő megmutatta hogy kell kérdezni:

Ugye nem járatod le magad azzal, hogy kerülsz kérdéseket?
üvegtigris = Oszo?
Igen vagy nem?
Oszo 2011. 01. 05. 15:48
Előzmény: #139  szivacs
#140
Nem

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek