Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kispangit 2020. 02. 06. 15:51
Előzmény: #696  Törölt felhasználó
#700
Kergeted a saját farkad, mint a kölyökmacska. Én már rengeteg JELET - nem bizonyítékot! - hoztam, amit elengedsz a füled mellett nagy kényelmesen. Bizonyítékot nem lehet hozni, az ugye már nem hit, hanem tudás.
Jézus mondta, hogy akinek van szeme a látásra, az lássa meg. Te csak nézel, de nem látsz.
Na léptem estig.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 15:50
Előzmény: #697  Törölt felhasználó
#699
Isten sem axióma, sem nem definíció, ergo: nem lehetséges, hogy ne legyen. 
 
(remélhetőleg te is felfogod "végre")...;))
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 15:47
Előzmény: #695  Törölt felhasználó
#698
"kierjedés" helyesen: kiterjedés...(mielőtt valaki renonszot kiáltana örömében)...:)))
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 15:46
Előzmény: #694  Törölt felhasználó
#697
Nem axióma, nem is definíció, épp ezért nem kell bizonyítani, fogd már fel végre.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 15:45
Előzmény: #695  Törölt felhasználó
#696
Kiveséztük ezt már szerintem elégszer, több időt nem is pazarolnék rá, lássuk azt a bizonyítékot istenre.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 15:37
Előzmény: #693  Törölt felhasználó
#695
"...a két egyenes valóban metszi egymást..."
 
Oh, valóban??...:))...ez hogyan lehetséges, amikor az egyenesek "pontok sokaságából állnak", a pontok viszont "kierjedés nélküli helyek"??...:)
 
Kifejtenéd érthetően a bizonyítást, hogy itt mindannyian beláthassuk az igazadat?...;)
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 15:33
Előzmény: #692  Törölt felhasználó
#694
oké... bizonyítottad már, hogy az úgynevezett "tudomány" axiomatikus alapja, a matematikai pont a térben található?? 
Be kell látnod, hogy amíg ennek az elengedhetetlen előfeltételnek a bizonyításával ennyit késlekedsz, addig nem tudunk érdemben tovább lépni Isten felé...
 
Nos? A labda a te térfeleden pattog (már régóta)... csak rád várunk!
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 15:29
Előzmény: #691  Törölt felhasználó
#693
Tévedés, a két dolognak semmi köze egymáshoz, ugyanis a két egyenes valóban metszi egymást, a függvénynek valóban van értéke, stb. stb., istennek viszont nincs valóságalapja. (Tényleg leszakadhatnál már erről a pont dologról, nem mész vele semmire, sem a tudományt nem tudod cáfolni, sem istent bizonyítani.)
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 15:26
Előzmény: #689  Törölt felhasználó
#692
Nem vagyon én istenes, igazából nem is érdekel a téma, csak te mondtad, hogy hozol bizonyítékot, gondoltam szólok, hogy még nem hoztál.  
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 15:23
Előzmény: #687  Törölt felhasználó
#691
"...a lényegen ez sem változtat, a pont fogalma kiválóan alkalmazható. ..."
 
No látod, látod!!...:)...Isten fogalma éppen ilyen "kiválóan alkalmazható"...:)))
flyati 2020. 02. 06. 15:20
#690
  Abban a minutumban hogy a tudósok megfejtik a Big Bang elméletet minden vallásnak annyi :)
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 15:19
Előzmény: #685  Törölt felhasználó
#689
Hogy' elszaladt az idő má' megen a jó társaságban!!...:)...máris ilyen későre jár, hogy újra ennyire istenes lettél??... (holnap reggelig)...:)))
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 15:14
Előzmény: #684  kispangit
#688
Józsuához a zsidó isten beszélt. Félreértetted a dolgot, én arról beszéltem, hogy az adott vallás hívői hogy viszonyulnak istenhez, kvázi milyen a belső istenképük. 
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 15:12
Előzmény: #683  kispangit
#687
Persze, persze, mehetünk lefele az atomokig is, a lényegen ez sem változtat, a pont fogalma kiválóan alkalmazható. Te se terelj, valami bizonyíték isten létezésére?
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 15:08
Előzmény: #682  Törölt felhasználó
#686
Nem a dilemmám (nem érdekel a zsidó vallás), mindössze egy példa arra, hogy mennyire ostobák az emberek.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 15:06
Előzmény: #681  Törölt felhasználó
#685
Ja, mint pl. annak is, hogy az egy az egy darab valamit jelent, a kettő az két darab valamit, mégis kiválóan tudunk számolni a számokkal. Te arra hegyezted ki a dolgot, hogy mivel ez egy bizonytalan dolog, ezért a tudomány is bizonytalan, mert erre épül. Hát nem. Na és akkor most a folyamatos mellébeszélés helyett esetleg megosztanál már valami bizonyítékot isten létezésére?
kispangit 2020. 02. 06. 14:59
Előzmény: #680  Törölt felhasználó
#684
1. Isten csak egy van, nincs zsidó, miénk, mohamedán.
2. A miénk jóságos? Csak jóságos, és más semmi? A zsidóké csak kemény és más semmi? Ne már. Ha keresztény az ember, el kell fogadnia a Bibliát, olyan nincs, hogy ezt elfogadom, az a rész meg nem kell. És milyen ukázzal vonultak be Józsuéék Kánaánba? Irtsatok ki mindenkit, aggastyánt, csecsemőt, az állatokat is, mindent és mindenkit! Hát nesze neked "jóságos keresztény Istenke"-mítosza...
kispangit 2020. 02. 06. 14:53
Előzmény: #661  Törölt felhasználó
#683
Isten önmagától van, nem teremtette senki, Ő sem teremtette önmagát.
Két egyenes metszéspontja? Persze, elméletben, a felfoghatatlanon túl. A mi látható világunkban nem, mert rajzolj két egyenest, amik metszik egymást, és nézd meg nagyító alatt a "metszéspontot": egy négyzetet látsz, ha pont derékszögben találkoznak a SÁVOK, és egy rombuszt, ha nem, bennük végtelen sok ponttal.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:47
Előzmény: #676  Törölt felhasználó
#682
Ebben a speciális témában sajnos magadra kell hagyjalak a privát dilemmáiddal.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:44
Előzmény: #678  Törölt felhasználó
#681
"...ha lenne kiterjedése, akkor csak minden számítást bonyolítana..."
 
Hogyhogy??... ezek szerint csupán szándék, vagy közmegegyezés kérdése, hogy nincs neki??... (ez egyre érdekesebb lesz)...:))
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:43
Előzmény: #677  signal2
#680
Fogalmilag igen, de lényegét tekintve szerintem a híveik kicsit másként tekintenek rá, a zsidó isten kemény, a mienk  jóságos, a mohamedán megint keményebb egy kicsit.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:40
Előzmény: #674  Tagore
#679
Aki Voltaire mögé bújik egy adott téma disputája közben, az egy kifejezetten zavaros egzisztencia mögé bújik. Az elmésnek szánt eredeti Voltaire-idézeteknek semmilyen valódi súlyuk nincs, mivel maga a szerzőjük szellemi értelemben súlytalan figura volt... na jó, engedményként esetleg: "pehelysúlyú"...;)
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:40
Előzmény: #675  Törölt felhasználó
#678
Egészen másról van szó, szerintem nem vetettél fel semmilyen valódi problematikát. Túl nagy jelentőséget tulajdonítasz annak, hogy nincs kiterjedése (jaj hát nem is létezik, bla-bla), meg lehetett volna úgy is határozni, hogy legyen és máris meg lenne oldva a problémád, annak, hogy így határozták meg egyszerű praktikus oka van, ha lenne kiterjedése, akkor csak minden számítást bonyolítana (szakasz hossza, függvény értéke, stb.).
signal2
signal2 2020. 02. 06. 14:38
Előzmény: #676  Törölt felhasználó
#677
Mondjuk a zsidók, a keresztények, és a muzulmánok ugyanabban az istenben hisznek. A kereszténység a zsidó vallás egy szektájaként kezdte, ahogy az iszlám is a kereszténység egy szektájaként.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:34
Előzmény: #672  Törölt felhasználó
#676
Arra gondoltam, hogy az összes vallás összes hívője közül talán az ortodox zsidók azok, akik a leginkább betartják az istenük parancsait. Na most ha ennek ellenére az istenük mégis irtja őket, akkor én a helyükben azért minimum elgondolkodnék olyan dolgokon, hogy akkor most a parancsolatok vannak rosszul leírva, vagy a mi istenünk egy szemétláda, esetleg gyenge, stb.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:24
Előzmény: #661  Törölt felhasználó
#675
Egyre inkább úgy tűnik, hogy nem érted, (mivel azt fel sem akarnám tételezni, hogy nem akarod érteni) a matematikai pont kapcsán felvetődő valódi problematikát... vedd akkor úgy, hogy te ezt megoldottad...:))....(jah, már látom is h. úgy vetted)...:)
Tagore
Tagore 2020. 02. 06. 14:15
Előzmény: #670  Törölt felhasználó
#674
Arra célzok, amit Voltair is felismert: " A vallás akkor keletkezett, amikor az első szélhámos találkozott az első ostobával." ...... Szerintem jól összepasszoltok spanglival.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:14
Előzmény: #666  Tagore
#673
Ez a hsz-ed volt a 666. számú... biztos ez is csak "véletlen"... 😈🤫
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:10
Előzmény: #668  Törölt felhasználó
#672
Ha az emberek világában valaki sokat rosszalkodik, akkor előbb vagy utóbb valamilyen büntetéssel kell szembenéznie... (ld. börtönök, javító-nevelő intézetek, bírságok stb...).
 
Miből gondolod, hogy a népek ill. etnikumok szintjén ez másképpen működik?? Miből gondolod, hogy az elszenvedett büntetésért az adott nép "istene" vagy védőszentje a felelős? Avagy úgy vélekedsz, hogy épp azért istenek és védőszentek, hogy a stiklik után esedékes büntetéseket "proaktív módon" megakadályozzák?...:)))
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:01
Előzmény: #664  signal2
#671
Nincs rá okom, hogy ezt a véleményedet vitassam.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 13:58
Előzmény: #666  Tagore
#670
Titkon azt hittem :), hogy az ilyen "tudományos" megközelítéseket a villámhárítós felsülésed után elfelejthetjük... sajnos tévedtem...:)
 
Avagy még mindig úgy tudod, hogy a villámot vagy éppen a koronavírust Isten (vagy a mostani esetben) Krisztus küldi a Földre??...:))...tudnál hozni ezekre "tudományos" bizonyítékokat??...:)))
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 13:53
Előzmény: #663  signal2
#668
És mivel belesétáltak a monoteizmus csapdájába, utólag bele kellett fabrikálniuk egy gonosz erőt is a sátán személyében. Számomra egyébként a legelképesztőbbek a zsidók, évszázadok óta irtják őket, Adolf pár év alatt megöl több milliót közülük és ők mégis még mindig hisznek az istenükben. (Mondjuk mi sem vagyunk piskóták, Trianonban leharmadoltak minket, erre még mindig imádkozunk Szűz Máriához, mint az ország védőszentjéhez, hát nem tudom szerintem már rég le kellett volna váltani.)
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 13:51
Előzmény: #662  Tagore
#667
oké... de miért szerepel (ettől még) a neve a nagy polihisztorok között?? 
 
Egy közönséges szobatudós volt, akinek a téveszméit később vallásos áhítat vette körül kb. 1 tucat rémállam embernyúzó ideológiájában. 
 
Vagy Marx, vagy Leibniz nem való ebbe a listába... tertium non datur.
 
:)
Tagore
Tagore 2020. 02. 06. 13:49
Előzmény: #653  kispangit
#665

signal2
signal2 2020. 02. 06. 13:45
Előzmény: #657  Törölt felhasználó
#664
Pedig a kommunizmus is egy vallásnak tekinthető. Meg a kapitalizmus is. Talán ma a kapitalizmus a legnagyobb vallás. Majdnem a teljes emberiség elfogadja, mint társadalom-szerveződési rend.
signal2
signal2 2020. 02. 06. 13:42
Előzmény: #653  kispangit
#663
Igen, 2000 évvel ezelőtt ezt a mítoszt találták ki, előtte meg más mítoszokat. Előtte többistenhit volt, azelőtt meg animizmus. Mindkettőnek vannak maradványai az egyistenhitben is. A keresztények például a szenteket találták ki a több isten és a szellemek helyett. 
Tagore
Tagore 2020. 02. 06. 13:39
Előzmény: #657  Törölt felhasználó
#662

Ez egyáltalán nem véletlen. A XIX. század nagy gondolkodói között tartják számon Nyugat Európában. Látogasd meg a Lyon Pub-ot (London---Soho). Megállapításai, törvényszerűségei mai élnek, arról nem tehet, hogy Kelet Európában rossz társaságba keveredett. Felltételezése szerint a kapitalizmust követő társadalmi forma a szocializmus ---kommunizmus lesz.És itt a fejlett kapitalizmusra gondolt, ahol nagyon erős lesz az érdekérvényesítés. Álmában sem gondolta, hogy ezt a leggyengébb láncszem próbálja megvalósítani.  
....az ellenérzés erről a tőről fakad.....
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 13:36
Előzmény: #658  kispangit
#661
És ezzel kb. magadat cáfoltad, mivel a pont egy ember által alkotott fogalom, tehát ha olyan mint isten, akkor isten is egy ember által alkotott fogalom. De továbbra sem tudom, hogy miért ragadtatok le ennél a pont dolognál, teljesen világos mind a fogalmi meghatározása, mind az értelmezései, mind a használata, stb. Ha másképp nem megy, akkor képzeld el két egyenes metszéspontjának és máris létező dolog.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 13:34
Előzmény: #658  kispangit
#660
+ :)
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 13:32
Előzmény: #649  Törölt felhasználó
#659
"Miért van egyáltalán létező, miért nincs sokkal inkább semmi?" ... :)
Szerintem ezt nem ő vetette fel először, de mindegy, meg azért ez az utolsó nagy tudományos polihisztor dolog sem azért van, mert ő nagyobb zseni volt mint mondjuk Einstein, csak akkor még kisebb volt a tudományos ismeretanyag, így könnyebb volt több területen is elmélyedni (természetesen nagy koponya volt, nálam sokkal okosabb). Egyébként ebből a kérdésből sem következik isten léte, mivel az, hogy van valami, nem jár azzal, hogy ezt a valamit valakinek meg kellett teremteni. Ha elfogadjuk a dolgot igaznak és azt mondjuk, hogy a valami létéből szükségszerűen következik a teremtő léte is, akkor viszont úgy áll a helyzet, hogy a mivel a teremtő is valami, szükségszerűen léteznie kell a teremtő teremtőjének is, és így tovább.
 
kispangit 2020. 02. 06. 13:27
Előzmény: #656  Törölt felhasználó
#658
Én is elelmélkedtem ezen a pont-dolgon, és amatőr módon a következőre jutottam.
A pont egy elméleti fogalom, a valóságban nem létezik. Ha létezne, láthatónak kellene lennie, és ha látható, dimenziója van. Kiterjedése. És akkor már nem pont, hanem egy alakzat. Az alakzatot a végtelenségig le kell kicsinyíteni, hogy pontot kapjunk, kiterjedés nélkül, ami ugye képtelenség.
Na ez olyan, mint Isten! A valóságban nem érzékeljük, de tudjuk, hogy valahogyan lennie kell. Talán ezt mondja Isten: én olyan vagyok, mint a pont, vagy a Pi. Nem láthatsz meg, nem határozhatsz meg (10-es számrendszerben legalább is biztosan nem, de szvsz. a többiben sem), de a felfoghatón túl léteznem KELL, mint a pontnak, és konkrét dimenziómnak is kell lennie, mint egységnyi sugarú kör kerületének!
Jó, gtg, OK, tényleg hit, de aki hisz, az a legnagyobb tudás birtokában van.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 13:08
Előzmény: #652  Tagore
#657
Az pedig, hogy Karl Marx neve is szerepel a listában, nem okvetlenül kelt bennem bizalmat a felhasznált források megbízhatóságát illetően...:)) 
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 12:59
Előzmény: #652  Tagore
#656
Leibniz volt az utolsó, valódi tudományos léptékkel mérve is jelentős polihisztor. Persze a polihisztorság definíciója ugyanúgy vita tárgyát képezheti mint a matematikai pont, vagy az úgynevezett "evolúció" mibenléte.
A te listád semmi mellett és semmi ellen nem bizonyíték... ;))
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 12:53
Előzmény: #653  kispangit
#654
Ez nem tudás, hanem hit.
kispangit 2020. 02. 06. 12:45
Előzmény: #652  Tagore
#653
Nagy tudású emberek. De mi a legnagyobb tudás? Az, hogy Isten létezik, és Egy, és hogy fel fogunk támadni, el fogunk számolni a tetteinkkel, és e szerint jutunk a Paradicsomba, vagy a Pokolba. Nincs ennél nagyobb!
Tagore
Tagore 2020. 02. 06. 12:36
Előzmény: #649  Törölt felhasználó
#652

Bővített lista.......
Néhány nagy polihisztor Magyarok
kispangit 2020. 02. 06. 11:41
Előzmény: #650  Tagore
#651
Látni fogjuk mi még 30 év múlva is a jó öreg Betelt! - mondjuk nekem nem ártana megérni, akor már elég hajlott korú leszek..:))
Én az olajat várom tovább le, várom is a short etf-jét 59-en péntek zárásig, de ez már nem nagyon fog összejönni. Középtávon olaj long lesz a menő, meg a mol - már Hernádit se akarják leültetni Horvátban.
Tagore
Tagore 2020. 02. 06. 10:47
#650
Ma éjszaka rövid ideig  látható volt az Orion csillagkép. Becslésem szerint a Betelgeuse láthatósága elérte az Orion öv  csillagainak fényességét. Ez azt jelenti, hogy a 100 éves átlagos változását --- 0.9-1.4 magnitudó----  alulmúlta....... Jelenleg 1.6-1.7- re saccolom....... Támasz a fél-sugárnál lesz (300 millió km) Ha  nem tartja meg, akkor decemberben nagy robbanás lesz......... Egyelőre short. :)
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 20:57
Előzmény: #648  kispangit
#649
Leibniz (az utolsó nagy tudományos polihisztor) ezt tartotta a legfontosabb eszkatológiai kérdésnek: 
 
"Miért van egyáltalán létező, miért nincs sokkal inkább semmi?" ... :)
 
(hiszen a semmi "jóval egyszerűbb" állapot volna a valaminél (lásd termodinamika II.) és amellett nem kellene bajlódnunk az egyre több és több nyitott kérdés megválaszolásával sem)...:))
 
A leibniz-i alapkérdés annyira megtetszett Martin Heideggernek, hogy a "Lét és idő" című filozófiai művét rögtön ennek a taglalásával kezdi... ;)
kispangit 2020. 02. 05. 20:33
Előzmény: #646  offshort
#648
Pontosan ezért küldte el prófétáit, hogy megismertesse magát, mert az emberiség folyton félresiklott. Noé, Ábrahám, Mózes, Jézus, és utolsóként Mohamed, akit már más nem fog követni. És köztük persze sok kisebb hírhozó.
Létünket természetesnek fogjuk fel, mint a levegőt. De hogy lehet, hogy az ember értelmes lény, ír, olvas, beszél, gondolkodik? Ezt semmilyen Nagy Bumm, vagy fejre esett meteorit, UV-sugárzás okozta genetikai mutáció, stb. nem eredményezheti. És az életet magát sem, a maga elképesztően bonyolult genetikájával. Ez csak teremtett lehet, ha jól belegondolunk.
offshort
offshort 2020. 02. 05. 20:06
Előzmény: #641  Törölt felhasználó
#647
nagyon ritka azon estek száma, 
amikor több hasznot hoz egy egyén számára, 
mint amennyi kárt okoz, 
de kétségtelen hogy léteznek ilyen példák,
(pl ha jól tudom Gera Z. a hitgyüli segítségével szakított a drogos életvitelével) 
offshort
offshort 2020. 02. 05. 19:49
Előzmény: #642  kispangit
#646
mint már említettem,
nincs sehol, semmi természetfeletti erő!,
és nincs, nem létezik egyik vallás által "kreált isten" se!
nem létezik "lélek" (csak kizárólag lelkiismeret, ami nem ugyanaz)! ,
és nem létezik túlvilág se!
ezek mind az őskori elme ismerethiányos magyarázatai a miért-ekre!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
"miért van földrengés, mitől tör ki a tűzhányó, miért van hóesés, 
miért van árvíz, mitől dörög borzasztó ijesztően az ég, 
mik azok az a villámok,
miért nem mozog az a társ, aki tegnap még vadászott,
hogyhogy a nagyhasú hosszúhajú társból egy sokkal kisebb hasonmásunk bujt elő egyik reggelre"
ezek a kérdések (és még sok más) mindegyike felmerült az ös agyában is , 
viszont "tudományos" választ nem találhatott rá , 
ezért a fantázia, és "álomvilága" segitségével megalkotta ,
a "természetfeletti" magyarázatot,
amiket akár szellemeknek, akár isteneknek nevezett el , 
egyik sem fedte a valóságot!
kispangit 2020. 02. 05. 19:47
Előzmény: #643  Törölt felhasználó
#645
21. századi modern egyház - ez veszélyes, ez a Sátán sugalmazása. A sátán mindig apró lépésekkel operál, hogy ne legyen feltűnő. Egy kis reformocska itt, aztán ott, aztán még amott is, mert ugye modern a világ - amíg az eredeti tanítás súlyosan torzul. És sátán örül.
Ezért nyilvánította ki Mohamed az újítás tilalmát: "Nem közülünk való, aki ebbe a mi ügyünkbe (iszlám) új dolgot visz". Ez a bida, az újítás tilalma.
Ettől függetlenül a Biblia úgy jó, ahogy van. Ha nagyon "purist" akarok lenni, azt mondom, hogy a református verzió az igazi, mert csak az született Isten sugalmazására.
Jézus eredeti üzenete is veszőfélben van: Csak Istenedet szolgáld, és tartsd meg a törvényt. Az imában ne restülj el. Szeretetről is beszélt, és ezt csűri-csavarja sátán egyre csak, mert innen már csak egy ugrás a love is love meg az MGBT+ meg a melegházasságnak kikiáltott ocsmányság...
Én azért gyanítom, hogy ha Jézus ma hirtelen visszatérne, nagyon sok embernek nem tetszene, amit mondana.
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 19:43
Előzmény: #642  kispangit
#644
Hagyjál már a Koránnal, az már végképp ...Négerek genomja ugyanaz mint Trumplié? Haj, bőr, stb.? Egyébként ha ránézel a genetikai kutatásokra, akkor láthatod, hogy Afrikában sokkal nagyobb a genetikai sokszínűség mint a világ többi részén (a többi részt az afrikaiaknak csak egy része népesítette be). A baktériumok azért tudnak jobban alkalmazkodni, mert sokkal rövidebb a ciklusuk, ha ők is csak 20 évesen szaporodnának, akkor semmivel sem tudnának jobban alkalmazkodni.
 Figyu, ezek a beírásaid pont arra jók, hogy még jobban megmosolyogják a hívő embereket, a tudományos eredmények kritizálása a lehető legrosszabb út, mond inkább azt, hogy volt evolúció, de azért mert isten így tervezte.
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 19:35
Előzmény: #641  Törölt felhasználó
#643
Bár jobban belegondolva, inkább az ószövetségből is csak a teremtést kéne kivenni, kár lenne a többiért, mert nagyon jó történetek, inkább ott azt hangsúlyoznám ki, hogy azoknak a nagy része nem pontos, mert utólag írták le hagyomány alapján, így inkább csak átvitt értelemben értendőek, amit komolyan kell venni az a jézusi tanítás. Jézus még egy olyan ateistának is mint én szimpatikus figura, a története meg zseniális, arra egyedül simán lehetne alapozni egy modern egyházat.
kispangit 2020. 02. 05. 19:27
Előzmény: #639  Törölt felhasználó
#642
Sajnos így van, valóban Ő teremtette, be is vallja a Korán utolsó előtti rövid fejezetében, kb. így: "Mondd: én a hajnal uránál keresek menedéket / A gonosz elől, amit alkotott..."
De azt is közölte Sátánnal (miután Sátán hogy úgy mondjam "átverte"), hogy jó, kísértsd csak az embereket, de nem lesz azok fölött hatalmad, akik hozzám menekülnek"
Az alkalmazkodás nem evó, akkor a négerek genomja más lenne, mint Donald Trumpé. A baktériumok pedig híresen tudnak alkalmazkodni, őket ezzel a képességgel ruházta fel - ki is..? Ez önmagában nem evó.
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 19:23
Előzmény: #640  offshort
#641
Az ószövetséget valóban el kéne felejteni (bár a királyok könyvét én megtartanám, az nagyon jó történet, főleg Heller "Isten tudja" feldolgozásában), én a katolikus egyház helyében kizárólag Jézusra és az ő tanítására koncentrálnék és egy alapos modernizálást is végrehajtanék a liturgiában (kvázi át kéne vinni az egyházat a modern XXI. századba), plusz nem erőltetném ezt a mindenható, mindent látó dolgot, hanem arra helyezném a hangsúlyt, hogy "isten" önállóságot adott az embernek, tehát nem figyel állandóan, szabadon dönthetünk, nem kell állandóan imádkozni hozzá, stb. aztán majd csak a legvégén mér meg minket, hogy hogyan éltünk, de ha úgy, ahogy Jézus tanította, akkor üdvözülünk. Szerintem egy ilyen egyház talpon tudna maradni hosszabb távon is, főleg ha azt hangsúlyozza, hogy a jézusi tanítás a fontos (segíts felebarátodnak, stb.). A talpon maradás meg nagyon fontos lenne, mert sok embernek az egyház tud csak vigaszt és megnyugvást nyújtani. Pont van itt jobboldalon egy cikk az ateizmusról és vallásról, az a lényege, hogy azoknál van a legtöbb probléma, akik sem nem ateisták, sem nem nagyon vallásosak, egy modern katolikus egyház, ami tényleg a szeretetről szólna (és nem Semjének, meg Kövérek propagálnák) sokat tudna segíteni nekik. 
offshort
offshort 2020. 02. 05. 17:41
Előzmény: #639  Törölt felhasználó
#640
amikor kiderült, hogy a föld nem lapos és korong alakú, 
és hogy nem a föld körül kering a nap meg a többi bolygó,
akkor a vallásnak/vallásoknak szemlesütve és pironkodva
a legtávolabbi sarokba visszahúzodva kellett volna 
bocsánatot kérnie a megtévesztett tömegektől!
ehelyett gerinctelenül megpróbálnak felülni a tudomány "robogó vonatára"
az ősrobbanás elméletre ráhúzni, ráerőltetni a "teremtés" mitoszukat, 
a bibliát át és megmagyarázni, "szimbólikus" jelentéssel felruházni!, 
az egyiptomi időkig visszanézve, 
volt kb 5000 évük a vallásoknak hogy valamelyik mindenhatót tettenérjék, 
de egyiknek se sikerült! 
nyugodtan kijelenthető, az egyházak, vallások által "kreált isten" 
nem létezik! 
a természettudományok az utóbbi 100/400 év alatt 
nagyságrendekkel több és hasznosabb eredményeket értek el , 
mint a vallások bármikor! 
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 10:37
Előzmény: #638  kispangit
#639
Ne mentegesd a "mindenhatót",  ha ő teremtett mindent, akkor a sátánt is, tehát a gonoszság is tőle származik (ne minősítsük már át a monoteizmust). Az evolúció lényege nem a "fejlődés", hanem az alkalmazkodás a körülményekhez. Pl. 70 éve a penicillin minden bacit kiirtott, mára viszont egyes baktériumok már alkalmazkodtak minden antibiotikumhoz.
kispangit 2020. 02. 05. 10:17
Előzmény: #636  Törölt felhasználó
#638
Nem Isten a gonosz, hanem Sátán, ő sajnos laufot kapott a világ végéig..
De ha már rák: ha az evó igaz lenne, nem kellett volna a rák genetikai mechanizmusának rég eltűnnie? Hisz az evó lényege a fejlődés, a jobbá válás.
flyati 2020. 02. 05. 10:14
Előzmény: #631  kispangit
#637
  A kérdés hogy melyik csodában hiszel ? Szúz Mária könnyezésében  igen de  Danny Blue-nak nem ?
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 09:31
Előzmény: #635  kispangit
#636
Hát ha gyerekrák azért van, hogy megmutatkozzanak az isten dolgai, akkor még inkább igaz, hogy egy velejéig gonosz valamiről beszélünk és felesleges imádkozni hozzá. 
kispangit 2020. 02. 05. 09:23
Előzmény: #634  Törölt felhasználó
#635
Nem tudjuk, de Isten tudja, miért van gyermekrák. Hülyeségnek hangzik? Elsőre lehet. Tudósok szerint Isten így egy még rosszabbat akadályoz meg. Pl. ha a kis Adolf Schickelgruberke leukémiás lett volna 1 évesen, és belehalt volna. Gyászként élték volna meg, és sosem jutott volna addig, hogy Adolf Hitlerként fusson be karriert.
No még mielőtt jön a szitkok özöne, Jézustól is kérdeztek hasonlót: beteg szülő, beteg gyermek - melyik követett el valami bűnt? Jézus: egyik sem, hanem azért van ez, hogy megmutatkozzanak az Isten dolgai.
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 08:31
Előzmény: #633  Tagore
#634
Én is így vagyok vele, pl. nálunk most volt gyűjtés egy rákos kisfiú külföldi műtétjére (itthoni orvosok már nem merik megoperálni, talán egy német klinika még bevállalja), 13,5 éves többszörös daganattal, először 8,5 éves korában jött ki, kemó operáció (agyműtét) stb, 5 évig tünetmentes volt és teljesen normálisan élt, iskolába járt, most meg ez van, tehát ha esetleg létezne is ez az "isten", akkor miért is kéne imádkozni hozzá? Milyen bűnt követett el ez a kis srác, amiért ezt érdemli?
Tagore
Tagore 2020. 02. 05. 08:20
Előzmény: #631  kispangit
#633
Szerinted a mesék is egy mesebeli lény művei, akárcsak a történelem vérfagyasztó eseményei.....félelmetes áthárítás--- ha találkoznék ezzel a lénnyel, TÉRDENÁLLVA KELLENE KÖNYÖRÖGNIE A BOCSÁNATOMÉRT.....
Törölt felhasználó 2020. 02. 04. 20:47
Előzmény: #631  kispangit
#632
Sajnos a bibliai "csodákról" sincs semmiféle bizonyíték, így továbbra is a mese kategória része. Csak úgy kigyógyul a rákból? Esetleg nagy számok törvénye? Ha egy kór nem 100 %-osan halálos, akkor ha elég sokan kapják el, akkor lesz olyan, aki meggyógyul, pl. a pestisben sem pusztult ki annak idején Európa.
kispangit 2020. 02. 04. 20:43
Előzmény: #617  Törölt felhasználó
#631
A bibliai csodák megtörténtek, a többiekről nem tudok nyilatkozni..Csodák ma is történnek, mint amikor valaki csak úgy kigyógyul a rákból - épp világnapja van, aktuális.
Csoda=Isten műve.
Törölt felhasználó 2020. 02. 04. 20:11
Előzmény: #624  Törölt felhasználó
#629
Nem fogom, egyébként a mátrix (film) sokkal kidolgozottabb mint ez.
offshort
offshort 2020. 02. 04. 19:31
Előzmény: #626  Törölt felhasználó
#628
kitérő válasz!, 
sokkal hasznosabb dolgokkal mindenki el tudja foglalni magát, 
ez kétségtelen,
viszont a világnézetek ütköztetése hordozhat mindkét fél számára hasznos és akár új információt is! 
------------------------------------------------------------------------------
tehát továbbra is kérdés (amit te nyitottál) 
hogy mi a következtetésed a nem létező "pont"-ból 
és az álmokból?  
Phylaxa 2020. 02. 04. 19:30
Előzmény: #619  Törölt felhasználó
#627
Az időkkel van a probléma. Amit álmodsz, annak hossza nem ugyanannyi mint amennyit az álommal eltöltesz. Vagy az egyik hosszabb vagy a másik. De az idő egyébként is gyorsabban telik, ahogy öregszünk. A tér könnyebb, az idő a nehezebb nekem. :)
Törölt felhasználó 2020. 02. 04. 19:20
Előzmény: #623  offshort
#626
Egyáltalán nem titkolom, csakhát hasznosabb és sokkal jobb hatásfokú dolgokkal is el tudom foglalni magam.
Tagore kolléga meg már amúgyis egyre morcosabb a legújabb "tudományos" hírek szokásos linkelgetésének offolása miatt...:)
flyati 2020. 02. 04. 19:12
Előzmény: #617  Törölt felhasználó
#625
 És ne felejtsük el a beszélö kigyót sem :):):)
  Amügy nem az istennel  (mai nevén sors)  van bajom hanem a sok hülye valással !
 
   
 
 
Törölt felhasználó 2020. 02. 04. 19:05
Előzmény: #621  Törölt felhasználó
#624
hosszú... ne gyötörd magad vele feleslegesen.
offshort
offshort 2020. 02. 04. 18:51
Előzmény: #620  Törölt felhasználó
#623
ok, 
tehát akkor továbbra is titkolod a következtetésed! 
offshort
offshort 2020. 02. 04. 18:45
Előzmény: #619  Törölt felhasználó
#622
"Ha az alvó ember az álombéli "valóság"-ban valóságosnak álmodja magát, akkor feltehető-e, hogy a nappali tudat melletti (megszokottnak tekintett) "valóság" felett is léteznek további valóságszintek"  
--------------------------------------------------------------------------------------------- 
lehet, 
elvileg talán feltehető a kérdés ,
de a gyakorlatban  kevesebb felülete lenne a vizsgálhatóságának, 
mint az előbb említett "álom" jelenségnek! 
----------------------------------------------------------------------------------------------
rákeresek az ajánlott "Sahabeddin sejk" cimű mesére, 
de jelzem, h alapból viszolygok a közel-keleti vallási gondolkodástól!
------------------------------------------------------------------------------------------------
filmcímeket is írhatnál, a filmek vizuálisabbak! 
Törölt felhasználó 2020. 02. 04. 18:33
Előzmény: #619  Törölt felhasználó
#621
Sok minden feltehető, így ez is, de amíg nincs rá bizonyíték, addig csak feltevés marad (méghozzá gyakorlatilag nulla valószínűséggel) és nem lehet a "profán" tudomány része. Egyébként meg abból, hogy az agyunk álmunkban is működik, miért következne az, hogy az ébrenlétünk is "álom", nincs ok-okozati összefüggés a kettő között.
Törölt felhasználó 2020. 02. 04. 18:27
Előzmény: #618  offshort
#620
jájj!!..:))))... na pá, ügyesen rángassátok aztán a virtuális ködlepleket mindenfele!!...:)))))
Törölt felhasználó 2020. 02. 04. 18:22
Előzmény: #615  offshort
#619
"...kiváncsian várom hogy ebből az álom dologból mit akarsz kihozni!.."
 
Mindig a lényeget igyekszem feszegetni...:) az ún. profán "tudomány" megélhetési alibi-felfedezgetései totál hidegen hagynak. 
Ahogy feltehetően sejted is, nyilván az álombéli "valóság" és az ébrenléti "valóság" közötti analóg viszonyt pedzegetem. 
Ha az alvó ember az álombéli "valóság"-ban valóságosnak álmodja magát, akkor feltehető-e, hogy a nappali tudat melletti (megszokottnak tekintett) "valóság" felett is léteznek további valóságszintek, melyekből aktualiter "ide vagyok álmodva"?... (ezt a lehetőséget természetesen száz meg száz rég(ebb)i és modern(ebb) írásmű ill. legalább féltucatnyi mozifilm is taglalja, de attól még aktuális marad a problémafelvetés).
 
(Ha akarsz egy igazán adekvát módon felvetett, néhány oldalas szöveget erről a témáról, akkor keress utána a "Sahabeddin sejk" című mesének Benedek Eleknék)...;)
offshort
offshort 2020. 02. 04. 18:19
Előzmény: #617  Törölt felhasználó
#618
minél több a kamera és fényképező eszköz, annál kevesebb a "csoda"!
úgylátszik fordítottan arányos a dolog, 
"isten szemének" a szerepét átvették a térfigyelő kamerák! ))
a "torinoi lepedőről" is kiderült hogy kb 1200/1300 körül készült, 
ugyhogy krisztus nem hempergőzhetett benne, 
hacsaknem ujra feltámadott!:))  
Törölt felhasználó 2020. 02. 04. 18:07
Előzmény: #616  flyati
#617
Voltak ilyenek? És mi a helyzet azzal, hogy Ízisz feltámasztotta Oziriszt, Orpheus leszállt az alvilágba, Odüsszeusz megvakított egy óriást, Gilgames megszerezte az élet füvét, stb.
flyati 2020. 02. 04. 17:30
#616
És mi a helyzet  a bibliai csodákkal  ?  Vagy akkor David Copperfield   lehet a modern Jézus vagy  Mohammed  ?
offshort
offshort 2020. 02. 04. 16:32
Előzmény: #614  Törölt felhasználó
#615
oké, válaszolok, 
csak az az érdekes hogy megint egy kérdést teszel fel,
ahelyett hogy a fekete fehér válaszoddal felfednéd a következtetésed! 
-----------------------------------------------------------------------
kiváncsian várom hogy ebből az álom dologból mit akarsz kihozni! 
max 10-20 percig elmélkedek az álmon a reggeli kávé mellett, (ha egyáltalán emléxem rá)
akkor is csak azért h mennyire tudom visszaidézni a részleteket,
(de semmi természetfelettit nem tulajdonítok neki!),
valóságosnak álmodom magam, pl ami az ébrenlét alatt fájdalommal jár 
az az álomban is ugyanaz, biztos mindenki álmodott már olyat hogy zuhan, 
és olyankor a gerincoszlopa felszalad a torkába, vagy megbotlik egy gödörbe 
és olyankor álmában is összerándul a reflex miatt, 
---------------------------------------------------------------------------
amugy minden témában sikerült már álmodnom, (sztem mindenkinek) 
a horrortól kezdve a sci-fi-n át egészen a hihetetlenül szürreálisig!,
sőt akár hiszed, akár nem , olyan is előfordult hogy álmomban 
azt gondoltam hogy ez csak egy rossz álom lehet, és az volt, igy aludtam tovább! ))
---------------------------------------------------------------------------
én úgy tudom hogy a "mély" alvás a jó alvás, 
ilyenkor nincs álom
amikor nem pihen az agy, hanem a test "kikapcsolása" után tovább "dolgozik"
akkor következik be valamiféle álom, ami lehet orbitális blődség is, nincs jelentősége, 
ilyenkor valószinű hogy "resetel", törli a felesleget! )) 
Törölt felhasználó 2020. 02. 04. 15:03
Előzmény: #594  offshort
#614
esetedben (nyomokban ugyan) de felfedezhető némi elfogulatlan érdeklődés a valódi problémák iránt...;)
"...ezért nem létezik a valóság?"
 
A valóság természetesen létezik, ha nem is úgy, ahogy azt az úgynevezett "tudomány" elképzeli és kiszínezi...:)... kérdezek is tőled rögtön valamit: amikor alvás közben olyan világot álmodsz, hogy felkelés után még órákig, vagy még intenzívebb élmény esetén napokig a hatása alatt vagy, akkor álombeli önmagadat valóságosnak vagy "álmodott"-nak tudtad az álombeli kulisszák között "létezve" és csekedve?
Tagore
Tagore 2020. 02. 04. 14:38
Előzmény: #610  Törölt felhasználó
#613
Mindig is szorgalmas nép volt. :) Gombafelhő pedig simán kialakul nagy tömegű hagyományos robbanóanyag --- vagy üzemanyag--- robbanásakor.
kispangit 2020. 02. 04. 13:59
Előzmény: #608  Törölt felhasználó
#611
Nem is kell, amit Mohamed kinyilvánított, Isten jóváhagyásával tette.
Jó, lépek én is, nézzük, hogy áll az olaj meg a MOL-árfolyam..:))
Törölt felhasználó 2020. 02. 04. 13:58
Előzmény: #602  Tagore
#610
Elvileg felhalmozhattak annyi puskaport, ami már okozhatott ekkora robbanást.
Törölt felhasználó 2020. 02. 04. 13:56
Előzmény: #607  offshort
#609
Lassan lépek én is, már unalmas.
Törölt felhasználó 2020. 02. 04. 13:56
Előzmény: #606  kispangit
#608
Ha prófétai hagyomány, akkor viszont nincs rá bizonyíték, így csak feltételezés.
offshort
offshort 2020. 02. 04. 13:53
Előzmény: #605  Törölt felhasználó
#607
én feladtam! ))
inkább megnézem a nemrég lezajlott Boldogkői Zs.- Nagy G. tereferét! 
szórakoztatóbb lesz szerintem ))
kispangit 2020. 02. 04. 13:51
Előzmény: #605  Törölt felhasználó
#606
Ok, a prófétai hagyomány szerint, néha átgondolatlan vagyok ilyen vírusos időkben..:)
Az iszlám jogtudomány, a Fiqh van annyira konzisztens és kiterjedt rendszer, mint a római jog, csak európai felsőbbrendűségi gőgünk nem engedi, hogy bevalljuk. Nekem megválaszolt olyan kérdéseket, amiket a kereszténység nem, pl. hogy mi az élet értelme..
Törölt felhasználó 2020. 02. 04. 13:44
Előzmény: #601  kispangit
#605
Most muszlim tudósok szerint vagy a prófétai hagyomány szerint? Mert ha tudósok, akkor biztos találtak valami bizonyítékot erre, amit meg tudsz osztani velünk, ha viszont csak Mohamedtől van, akkor csak azt kéne megtudni, hogy mit szívott, hogy ilyen fasza látomásai voltak. (Ha esetleg egy keresztény közösségbe kerülsz, azért ne villogj ezzel a Mohamed=próféta dologgal szerintem.)
offshort
offshort 2020. 02. 04. 13:43
Előzmény: #601  kispangit
#604
továbbra is élek a gyanuval, hogy csupán csak a provokáció a célod! 
ekkora marhaságokat épeszű ember nem ír le! 
offshort
offshort 2020. 02. 04. 13:41
Előzmény: #601  kispangit
#603
megirtad a nap, (hanem az év) poénját ! 
-----------------------------------------
"muszlim tudósok" ))))  
kispangit 2020. 02. 04. 13:30
Előzmény: #591  Törölt felhasználó
#601
Ha tudnád, milyen jó helyen kapirgálsz!
Muszlim tudósok szerint - ill. a prófétai hagyomány szerint - 7 menny van, a 7. felett tartják az angyalok seregei Isten trónját.
Az 1. menny - a látható világmindenség, cakk-pakk - és a 2. között 500 évig tart az út (azt nem tudjuk, milyen sebességgel), és az 1. menny nagysága úgy aránylik a 2. mennyéhez, mint egy karikagyűrűé az egész Szaharához. És ilyen ugrásokkal megy ez végig a 7. mennyig, mindegyik között 500 évnyi utazással. És az is csak akkorka a Trónhoz képest, mint a gyűrűcske a Szaharához képest.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek