Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:43
Előzmény: #677  signal2
#680
Fogalmilag igen, de lényegét tekintve szerintem a híveik kicsit másként tekintenek rá, a zsidó isten kemény, a mienk  jóságos, a mohamedán megint keményebb egy kicsit.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:40
Előzmény: #674  Tagore
#679
Aki Voltaire mögé bújik egy adott téma disputája közben, az egy kifejezetten zavaros egzisztencia mögé bújik. Az elmésnek szánt eredeti Voltaire-idézeteknek semmilyen valódi súlyuk nincs, mivel maga a szerzőjük szellemi értelemben súlytalan figura volt... na jó, engedményként esetleg: "pehelysúlyú"...;)
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:40
Előzmény: #675  Törölt felhasználó
#678
Egészen másról van szó, szerintem nem vetettél fel semmilyen valódi problematikát. Túl nagy jelentőséget tulajdonítasz annak, hogy nincs kiterjedése (jaj hát nem is létezik, bla-bla), meg lehetett volna úgy is határozni, hogy legyen és máris meg lenne oldva a problémád, annak, hogy így határozták meg egyszerű praktikus oka van, ha lenne kiterjedése, akkor csak minden számítást bonyolítana (szakasz hossza, függvény értéke, stb.).
signal2
signal2 2020. 02. 06. 14:38
Előzmény: #676  Törölt felhasználó
#677
Mondjuk a zsidók, a keresztények, és a muzulmánok ugyanabban az istenben hisznek. A kereszténység a zsidó vallás egy szektájaként kezdte, ahogy az iszlám is a kereszténység egy szektájaként.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:34
Előzmény: #672  Törölt felhasználó
#676
Arra gondoltam, hogy az összes vallás összes hívője közül talán az ortodox zsidók azok, akik a leginkább betartják az istenük parancsait. Na most ha ennek ellenére az istenük mégis irtja őket, akkor én a helyükben azért minimum elgondolkodnék olyan dolgokon, hogy akkor most a parancsolatok vannak rosszul leírva, vagy a mi istenünk egy szemétláda, esetleg gyenge, stb.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:24
Előzmény: #661  Törölt felhasználó
#675
Egyre inkább úgy tűnik, hogy nem érted, (mivel azt fel sem akarnám tételezni, hogy nem akarod érteni) a matematikai pont kapcsán felvetődő valódi problematikát... vedd akkor úgy, hogy te ezt megoldottad...:))....(jah, már látom is h. úgy vetted)...:)
Tagore
Tagore 2020. 02. 06. 14:15
Előzmény: #670  Törölt felhasználó
#674
Arra célzok, amit Voltair is felismert: " A vallás akkor keletkezett, amikor az első szélhámos találkozott az első ostobával." ...... Szerintem jól összepasszoltok spanglival.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:14
Előzmény: #666  Tagore
#673
Ez a hsz-ed volt a 666. számú... biztos ez is csak "véletlen"... 😈🤫
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:10
Előzmény: #668  Törölt felhasználó
#672
Ha az emberek világában valaki sokat rosszalkodik, akkor előbb vagy utóbb valamilyen büntetéssel kell szembenéznie... (ld. börtönök, javító-nevelő intézetek, bírságok stb...).
 
Miből gondolod, hogy a népek ill. etnikumok szintjén ez másképpen működik?? Miből gondolod, hogy az elszenvedett büntetésért az adott nép "istene" vagy védőszentje a felelős? Avagy úgy vélekedsz, hogy épp azért istenek és védőszentek, hogy a stiklik után esedékes büntetéseket "proaktív módon" megakadályozzák?...:)))
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:01
Előzmény: #664  signal2
#671
Nincs rá okom, hogy ezt a véleményedet vitassam.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 13:58
Előzmény: #666  Tagore
#670
Titkon azt hittem :), hogy az ilyen "tudományos" megközelítéseket a villámhárítós felsülésed után elfelejthetjük... sajnos tévedtem...:)
 
Avagy még mindig úgy tudod, hogy a villámot vagy éppen a koronavírust Isten (vagy a mostani esetben) Krisztus küldi a Földre??...:))...tudnál hozni ezekre "tudományos" bizonyítékokat??...:)))
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 13:53
Előzmény: #663  signal2
#668
És mivel belesétáltak a monoteizmus csapdájába, utólag bele kellett fabrikálniuk egy gonosz erőt is a sátán személyében. Számomra egyébként a legelképesztőbbek a zsidók, évszázadok óta irtják őket, Adolf pár év alatt megöl több milliót közülük és ők mégis még mindig hisznek az istenükben. (Mondjuk mi sem vagyunk piskóták, Trianonban leharmadoltak minket, erre még mindig imádkozunk Szűz Máriához, mint az ország védőszentjéhez, hát nem tudom szerintem már rég le kellett volna váltani.)
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 13:51
Előzmény: #662  Tagore
#667
oké... de miért szerepel (ettől még) a neve a nagy polihisztorok között?? 
 
Egy közönséges szobatudós volt, akinek a téveszméit később vallásos áhítat vette körül kb. 1 tucat rémállam embernyúzó ideológiájában. 
 
Vagy Marx, vagy Leibniz nem való ebbe a listába... tertium non datur.
 
:)
Tagore
Tagore 2020. 02. 06. 13:49
Előzmény: #653  kispangit
#665

signal2
signal2 2020. 02. 06. 13:45
Előzmény: #657  Törölt felhasználó
#664
Pedig a kommunizmus is egy vallásnak tekinthető. Meg a kapitalizmus is. Talán ma a kapitalizmus a legnagyobb vallás. Majdnem a teljes emberiség elfogadja, mint társadalom-szerveződési rend.
signal2
signal2 2020. 02. 06. 13:42
Előzmény: #653  kispangit
#663
Igen, 2000 évvel ezelőtt ezt a mítoszt találták ki, előtte meg más mítoszokat. Előtte többistenhit volt, azelőtt meg animizmus. Mindkettőnek vannak maradványai az egyistenhitben is. A keresztények például a szenteket találták ki a több isten és a szellemek helyett. 
Tagore
Tagore 2020. 02. 06. 13:39
Előzmény: #657  Törölt felhasználó
#662

Ez egyáltalán nem véletlen. A XIX. század nagy gondolkodói között tartják számon Nyugat Európában. Látogasd meg a Lyon Pub-ot (London---Soho). Megállapításai, törvényszerűségei mai élnek, arról nem tehet, hogy Kelet Európában rossz társaságba keveredett. Felltételezése szerint a kapitalizmust követő társadalmi forma a szocializmus ---kommunizmus lesz.És itt a fejlett kapitalizmusra gondolt, ahol nagyon erős lesz az érdekérvényesítés. Álmában sem gondolta, hogy ezt a leggyengébb láncszem próbálja megvalósítani.  
....az ellenérzés erről a tőről fakad.....
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 13:36
Előzmény: #658  kispangit
#661
És ezzel kb. magadat cáfoltad, mivel a pont egy ember által alkotott fogalom, tehát ha olyan mint isten, akkor isten is egy ember által alkotott fogalom. De továbbra sem tudom, hogy miért ragadtatok le ennél a pont dolognál, teljesen világos mind a fogalmi meghatározása, mind az értelmezései, mind a használata, stb. Ha másképp nem megy, akkor képzeld el két egyenes metszéspontjának és máris létező dolog.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek