Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kispangit 2020. 02. 14. 10:52
Előzmény: #835  Törölt felhasználó
#840
Engem különösebben nem zavar a tudomány, ami ugye azon ismeretek tárháza, amit Isten nekünk látni enged. A tudósok ott vesznek bele a sűrű sötét erdőbe, hogy a tudományt tekintik létezésünk előrevivőjének, annak talaján állva akarnak mindent megmagyarázni, és nem látják be, hogy minden nagy kínkeserves izzadsággal megválaszolt kérdés két másikat vet fel, és így megy ez a végtelenségig. Az "Ész Mindenhatósága" - ki is vallotta ezt? Veszedelmes tévelygés, ami eltávolít Istentől, mert a sok okoskodás nagyon könnyen visz tévutakra. Az emberiség annyit "okoskodott" meg "fejlődött", hogy hovatovább ünnepelni kell egy olyan ocsmányságot, mint a melegházasság. Addig jó Magyarországnak, amíg ennek útját állják, különben jönnek nálunk is a bozóttüzek mint büntetés. Úgy hogy csak óvatosan azzal az ésszel!
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 10:52
Előzmény: #834  kispangit
#839
Hát én úgy emlékszem  hogy az elején főleg a zsidókat basztatja, hogy miért nem hisznek a Koránban, hisz az az ő könyvüket igazolja (Tórát), meg előad némi zagyvaságot Ádámról, stb, de a világ teremtésébe nem megy bele annyira, aztán meg a mekkai zarándoklattal, az imádkozás irányával, a házassággal-válással szarakodik (kb. itt untam meg).
Tagore
Tagore 2020. 02. 14. 10:51
#838
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 10:50
Előzmény: #833  Törölt felhasználó
#837
Akkor ez pont olyan, mintha semmit sem mondtál volna... hiszen bárminek létezik (ill. létezhet) valamekkora valószínűsége...:))...mondom, hogy igazi kalijugai közlés volt amit írtál, de a legszebb, hogy még csak fel sem tűnik. 
 
(emlékeztetőül: a kalijuga folyamán minden újabb nap degeneráltabb és szellemileg sötétebb a megelőzőnél...)..:)
Tagore
Tagore 2020. 02. 14. 10:45
Előzmény: #831  Törölt felhasználó
#836
Összegezve: A topik olyan lett, mint egy centrifuga --- pörögnek a gondolatok, a falon mitológiai letapadásokat látni, alul vallási hányadék, de középen mindig a lényeg marad.
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 10:42
Előzmény: #827  kispangit
#835
:)). 
 
Egy mai, úgynevezett "tudós", ha képes volna mézelő méhet "előállítani" az alkatrészeiből, akkor olyan szoftvert töltene bele, hogy az ő méh-je csakis a piacon haszonnal eladható mézmennyiséget termelje... egy cseppel se többet!!...:))... mert hát az úgynevezett "tudomány"-nál ugye nincs ingyenebéd/i>...;)
kispangit 2020. 02. 14. 10:38
Előzmény: #830  Törölt felhasználó
#834
Az elején a hosszabb medinai szúrák vannak többségben, amik az életvitellel foglalkoznak. Az igazi "haddelhadd" a rövidebb mekkai szúrákban van, ahol már komoly figyelmeztetések vannak, mi vár arra, aki nem hisz. Némelyik komor hangvételű, mint a Ta-Ha vagy az Al-Mulk, ezekben van az igazi lényeg.
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 10:37
Előzmény: #831  Törölt felhasználó
#833
Bizonyíték gyanánt? Ezt a hülyeséget honnan vetted? Annyit írtam, hogy valószínűleg, tehát nem tényt állítottam, hanem egy feltételezést, aminek ugyan nagy a valószínűsége, de mivel nincs bizonyítva nem tény.
Fuxindex
Fuxindex 2020. 02. 14. 10:37
Előzmény: #822  Törölt felhasználó
#832
Persze ha ezekből az ezredmásodpercig tartó jelekből a tudomány valami isteni jelenlétre következtetne, akkor úgy csapnátok le rá, mint gyöngytyúk a takonyra.
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 10:31
Előzmény: #828  Törölt felhasználó
#831
"valószínűleg"??...:)))... ismét felbukkant bizonyíték gyanánt úgynevezett mai "tudomány"-unk legkedvesebb szakszava...;)
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 10:29
Előzmény: #827  kispangit
#830
Túrót. Az első fejezetet nagyjából elolvastam aztán csak lapozgattam és ha hosszabb szöveg volt egyben, abba belenéztem, hogy hátha valami érdekes. (Kár volt elolvasni az elejét is.)
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 10:27
Előzmény: #825  Tagore
#829
igen, hogyne... "fontos"...:).. most, hogy a Földet már alaposan helybenhagyta az úgynevezett "tudomány", irány hát az ezredmásodpercig tartó, de milliárd éve keletkezett "rádióhullám"...:)))
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 10:24
Előzmény: #826  Törölt felhasználó
#828
Az ő korában élő egyszerű közemberek valószínűleg ugyanazt gondolták róla, mint amit te írtál a mostani tudományról.
kispangit 2020. 02. 14. 10:24
Előzmény: #823  Törölt felhasználó
#827
Nem mondod? A hadíszokat is? Én csak Buhárit töltöttem le, de nem érek a végére...
A tehenekről a Korán külön megemlékezik, a 2. fejezet a "Tehén" címet viseli. A tejjel kapcsolatosan egész humorosan fogalmaz Isten, kb. így: Teremttettünk számotokra egy italt a bendőjükben, a vér és a szar között, hogy fogyasszátok!
Különösen ajánlott még a méz, amiben "gyógyító erő lakozik" az embereknek. Ez is érdekes, mert ugye a méhek jóval több mézet állítanak elő, mint amire szükségük van - mert azt a parancsot kapták Istentől, hogy így tegyenek! Hogy jusson az embereknek, de még a medvéknek is. Isten jele, tessék!
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 10:22
Előzmény: #824  Törölt felhasználó
#826
Komoly a párhuzamod Pithagorasszal...:)))... olyan "kalijugás"...
Tagore
Tagore 2020. 02. 14. 10:12
Előzmény: #822  Törölt felhasználó
#825
Te hallod is a gondolataidat, vagy csak remeg a kezed, és egy betűhalmazt kifésül a géped? Szerencsére a tudomány ---- és főleg a tudás igény--- akkor is fontos, működik, ha vannak visszahúzó erők átmenetileg.
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 10:06
Előzmény: #822  Törölt felhasználó
#824
Hát igen, lehet hogy felesleges vizsgálni a dolgot, de nem lehet tudni, hogy mi jön ki belőle, esetleg lehet az eredménye valamilyen hasznos tudás is (ilyen alapon pl. Pitagorasznak is mondhatták, hogy minek szarakodsz a derékszögű háromszögekkel, nincs semmi haszna). 
A "kalijuga" eszmefuttatásból különösen az tetszett, hogy az egyik jel a már nem tejelő tehenek levágása lesz, ilyen alapon akkor már az ősember óta tart ez a korszak.
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 10:01
Előzmény: #818  kispangit
#823
Olvastam mindkettőt (bár töredelmesen bevallom, hogy a koránt inkább csak átlapoztam),  nekem továbbra is a "Vajon mit szívhattak?" kérdés ugrik csak be róluk.
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 09:59
Előzmény: #821  Tagore
#822
:))))... Felettébb jellemző a modern, "kalijugai" ember szellemi színvonalára, hogy az úgynevezett "tudomány" mai képviselői ezredmásodpercig észlelhető jelekkel molyolnak szakadatlanul, melyek több tíz- vagy százmillió (esetleg pár milliárd) "évvel" ezelőtt keletkeztek... és ezt fontosnak is tartják világgá kürtölni... (plusz még jó fizetést is kapnak érte).
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 09:38
Előzmény: #819  Tagore
#820
Tisztában vagyok vele, hogy neked ez a Föld a mai állapotában "nagyon kellemes" hely... a 666. számú hsz-edben már megfelelően demonstráltad is ezt korábban.
Tagore
Tagore 2020. 02. 14. 09:32
Előzmény: #817  Törölt felhasználó
#819
:) ... Roppant kellemetlen lehet ebben élni évezredek óta.....
kispangit 2020. 02. 14. 09:30
Előzmény: #814  Törölt felhasználó
#818
Mert az is egy súlyos tévtan. A világ végének közeledtére pedig vannak kis és nagy jelek, az ilyen téveszmék az egyik. További információk a jelenések Könyvében és Mohamed hagyományaiban, jó kutakodást!
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 09:29
Előzmény: #816  Törölt felhasználó
#817
A kalijugában az a "legszebb", hogy minden egyes újabb nap jól érzékelhetően degeneráltabb és zaklatottabb az azt megelőzőnél. Ennek egyik hosszabb távú bizonyítéka az lesz, amikor kb. 20-30 év múlva Trump mai full kretén és egy nyáladzó mongolidiótához "méltó" tweeetjeit már mint egy istenien fényes intellektus csodás kinyilatkoztatásaiként fogják idézgetni... (emlékezzetek erre a hsz-re majd akkor is).
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 09:14
Előzmény: #813  kispangit
#816
Ez teljesen egybevág az óind jugák tanával, melynek jellemzőit évezredekkel ezelőtt írták le. Jelenleg a "kalijuga" gyorsulva zuhanó ágában haladunk (ahogy azt nap mint nap látjuk és tapasztaljuk).
 
"... A Srímad Bhágavatam szerint a Kali-jugában az emberiség morális állapota megromlik, barbárság uralkodik a világon. Az emberek állatokat ölnek, hogy élelmiszerhez jussanak. Semmibe veszik a szexuális korlátokat, családok szakadnak szét, nők és gyermekek elhagyatva és bántalmazva áldozatokká válnak. Egyre degradáltabb generációk fogannak a véletlen vágyak következtében, és nőnek fel vadon. A politikai vezetés elvtelen gazemberek, bűnözők és terroristák kezébe kerül, akik kihasználják a társadalmak gyengeségeit. Népeket tesznek rabszolgává, vagy pusztítanak el. A világ megtelik fanatikusokkal, szélsőségesekkel és spirituális csalókkal, akik hatalmat nyernek a hedonizmus, valamint a kulturális és erkölcsi relativizmus rabjai körében. A társadalom egész körében a vallás, igazmondás, a tisztaság, a tolerancia, a kegyelem erénye, a fizikai erő és az emlékezet napról-napra csökken.
 
Ebben a korban az emberek kapzsik, rosszak és könyörtelenek, csupán a birtoklás határozza meg az egyén társadalmi státuszát. Törvény és a jog biztosítja az egyén tekintélyét és hatalmát. A házasság mint „szent unió” megszűnik létezni, a férfiak és nők egyszerűen együtt élnek testi vonzalom és szóbeli megállapodás alapján, és csak a szexuális öröm tarja össze őket. Az emberek nem törődnek a szüleikkel, és nem biztosítják gyermekeik jövőjét. A teheneket leölik, ha már nem adnak elég tejet. Az istentelenség, az ateizmus virágzik. A vallási szertartásokat kizárólag hírnevük megőrzése miatt végzik. 
 
Linga-purána szerint alacsonyrendű emberi ösztönök által vezérelt uralkodók és állami vezetők irányítják a népet, hamis eszméket hirdetnek, és a bölcseket üldözik. Súlyos aszályok és járványok dúlnak mindenhol. Betegség, éhség félelem terjed a világokban. A nemzetek folyamatosan háborúban állnak egymással. A hősöket meggyilkolják, a dolgozó osztályok fejedelmi hatalomra törnek, csak azért, hogy élvezhessék a királyi vagyonokat. A királyok tolvajokká válnak. A tulajdon védelme helyett az állampolgárok vagyonát lefoglalják. Új vezetők jelennek meg a munkás kasztokból és üldözni kezdik a vallásos embereket, szenteket, tanítókat, értelmiségieket, filozófusokat. A civilizációból kiveszik minden isteni útmutatás. A szent könyveket már nem tisztelik. Hamis tanokat hirdetnek és félrevezető vallásoknak hódolnak szerte a világon.
 
A Linga-purána leírja, hogy a Kali-juga alatt a fiatal nők szabadon rendelkeznek szüzességükkel. Nők, gyerekek, és a tehenek – akik mindig védettek egy felvilágosult társadalomban – elesettek és magukra hagyatottak. Sok a koldus, és széles körben elterjedt a munkanélküliség. A kereskedők korrupt üzleteket kötnek. A betegségek száma növekszik, a rossz körülmények miatt pestis támadja meg a lakosságot. A víz hiányzik, gyümölcsök ritkák. Mindenki vulgáris beszédet használ. ..."...stb. stb.
Tagore
Tagore 2020. 02. 14. 09:00
Előzmény: #814  Törölt felhasználó
#815
Tudja ő is, hogy semmi ----- troll. Van egy ilyen "benyomása-beütése" ---- ezt kell tennie.
Törölt felhasználó 2020. 02. 14. 08:48
Előzmény: #813  kispangit
#814
Mi köze a lapos földnek (ami egyébként az egyház dogmája is volt sokáig) és az oltásellenességnek a melegházassághoz? És honnan tudod, hogy jön a világ vége?
kispangit 2020. 02. 14. 08:45
Előzmény: #809  offshort
#813
A világ végének közeledtével veszedelmes tévtanok terjednek - laposföld, oltásellenesség, melegházasság (!). Már csak az Antikrisztus hiányzik, aki 1 rendkívül karizmatikus figura lesz, olyan Musk-féle, mindenki elájul majd tőle, és "magán viseli majd a jegyét".
Lehet készülgetni.
Tagore
Tagore 2020. 02. 14. 08:26
#812
https://24.hu/tudomany/2020/02/14/korai-emberek-genetika/
Valószínűsítem, hogy egyszer majd a történelem távoli homályába vész a gyülölet, és a háborúk kora........ vagy Expanse.
Tagore
Tagore 2020. 02. 08. 09:53
Előzmény: #810  SeldonKuper
#811
Azért még sötétedés előtt érdemes végignézni, hogy folyik el a pénz a semmibe......... https://coub.com/view/28v2mx?fbclid=IwAR1KOks3BQ99X3qOu2djBeuNNiVEuKz4xXHU292Eers9xyYnlfvVfjC-1Cg
SeldonKuper 2020. 02. 08. 01:10
Előzmény: #809  offshort
#810
A laposföldhívőkre való hivatkozásod még a bibliahívők számára is megmosolyogtató!
A többit elfogadtuk!
offshort
offshort 2020. 02. 07. 19:15
Előzmény: #804  SeldonKuper
#809
eddig is annak neveztem, aminek akartam!
de ha ide leírnám hogy minek is nevezem, 
akkor a hívők 90%-a megsértődne! 
---------------------------------------------------------------------
"egyre csak nö és növekszik a laposföldhívők száma a földgolyón"! :DD
---------------------------------------------------------------------
egy igaz mondata volt anno a hívőknek! 
"porból lettünk, porrá leszünk"
természetesen én szó szerint értelmezem! ))
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 02. 07. 17:00
Előzmény: #788  Törölt felhasználó
#808
A homokszemek számára adható egy nagyon jó felső korlát (lim sup) becslés: mennyi a tömege egy átlagos homokszemnek... (ezt sok-sok homokszem mérésével azért eléggé egzakt módon meg lehet állapítani), és nyilván a Föld tömegéből le kell vonni mindent, ami biztosan nem homokszem, pl. víz, magma és egyéb kőzet, vasmag, bioszféra, levegő, stb. - innen kijön az összes homok tömegére egy lim sup, az átlagból és ebből meg a számuk hozzávetőlegesen, ill. inkább csak arra is lim sup...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 02. 07. 16:50
Előzmény: #782  kispangit
#807
A gyümölcsök, zöldségek, gabonafélék, stb. döntő többsége valami satnya, ehetetlen sz..r volt, de sok-sok ezer (néhány tízezer) év szelektív begyűjtése, nemesítése, beoltása, stb. után már ehető, ízletes, tápláló, stb. termést kezdett hozni (nem véletlen, hogy növényvédelem nélkül alig hoznának valamit az ilyen növények, mert a kártevők "lelegelnék"...) Eklatáns példa: banán. Ott néhányszor TÍZ ÉV alatt a szinte ehetetlenből lett közkedvelt termésű "fűféle"...
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 15:32
Előzmény: #803  offshort
#806
Miért kellene a Bibliának a galaxisokkal foglalkoznia?... arra ott vannak a modern csillagászok...:)))... de pld. az aviatikáról, a molekuláris biológiáról, a génsebészetről vagy épp' a kvantumfizikáról is meglehetősen kevés szó esik benne...:))
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 15:23
Előzmény: #803  offshort
#805

Nem tudom te mit olvastál, én ezt találtam:
 "...16Megalkotta Isten a két nagy világító testet: a nagyobbik világító testet, hogy uralkodjék nappal, és a kisebbik világító testet, hogy uralkodjék éjszaka; meg a csillagokat. 17Az égboltra helyezte őket Isten, hogy világítsanak a földre, 18és uralkodjanak nappal meg éjszaka, és elválasszák a világosságot a sötétségtől. És látta Isten, hogy ez jó...." (1Móz.)
SeldonKuper 2020. 02. 07. 15:21
Előzmény: #803  offshort
#804
Amit ma még nem tudsz, azt majd megtudhatod Istentől!
Vagy nevezd annak, aminek akarod!
offshort
offshort 2020. 02. 07. 14:59
Előzmény: #802  Törölt felhasználó
#803
köszi, szokatlanul kedves tőled ! ))
----------------------------------------------------------
de a lényeg az elötte levő hsz-ban szerepelt,  
hogy a mindenható és mindentudó isten sugallatára íródott
bibliában 
csak 1 darab csillag, azaz 1 darab Nap szerepel!, 
valami miatt "kifelejtették" a sokszázezermilliárd galaxis és csillag létét!
----------------------------------------------------------
ebből "logikusan" arra lehet következtetni , 
hogy akkor viszont isten nem mindenható-mindentudó!, 
ha nem mindenható akkor viszont nem isten! ))
-----------------------------------------------------------
és ugyanez a logikai menet a dinókkal kapcsolatban is! 
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 14:25
Előzmény: #800  offshort
#802
oké, te nyertél... én elhiszem neked a 150ezer mrd-ot is...;)
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 14:16
Előzmény: #798  Törölt felhasználó
#801
Ha sem az ember, sem az állat nem eszi meg őket, akkor lehet h. valami egyéb szerepük van... pld. folyamatos talajjavítás, talajregeneráció vagy ilyesmi. 
Amúgy miért kellene nekünk a teremtett világban mindenhol a praktikus hasznosságot kutatni??... nem elég, ha valami egyszerűen szép??... vagy akár csúnya??... vagy egyszerre szép is meg csúnya is?
 
Olvastam egyszer valahol egy apokrif gnosztikus írásban egy rövid történetet:
Jézus és a tanítványok együtt mendegéltek egyszer A-ból B-be. Útközben elhaladtak egy oszladozó kutyatetem mellett, melyet már rágtak a férgek és elleptek a bögölyök. Jézus megállt a tetem mellett és hosszasan nézte, végül megszólalt: "Nézzétek, milyen csodaszép fogai voltak ennek a kutyának!"
 
.
offshort
offshort 2020. 02. 07. 14:10
Előzmény: #799  offshort
#800
egyébként alaphangon legkevesebb 150EZER mrd galaxist feltételeznek, 
melyik oldal ír 200 mrd galaxist
offshort
offshort 2020. 02. 07. 14:02
Előzmény: #788  Törölt felhasználó
#799
de remélem nem hiszed el ezt a 200 mrd galaxist!
hisz ez a sátán írása, "tudományvallás" ahogy írtad pár napja! 
az az igazi valóság amit a mindenható és mindentudó isten sugallatára írtak a 
bibliában, 
azaz egy darab Nap, egy darab csillag létezik kerekevilágon! 
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 13:48
Előzmény: #797  Törölt felhasználó
#798
Nem vagyok nagy botanikus, de asszem a mérges gombákat az állatok sem eszik meg.
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 13:29
Előzmény: #796  Törölt felhasználó
#797
például?
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 13:24
Előzmény: #793  Törölt felhasználó
#796
És van olyan is, ami csak szimplán mérgező és nem eszik az állatok sem, de biztos ez is okkal lett teremtve.
Phylaxa 2020. 02. 07. 13:18
Előzmény: #789  Törölt felhasználó
#795
:)
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 13:18
Előzmény: #791  Törölt felhasználó
#794
Miért sétálgatsz te olyan fa alatt, amelyikről valami a fejedre esik??...:))... annyi más hely is van sétálgatásra...)
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 13:13
Előzmény: #789  Törölt felhasználó
#793
Rengeteg önmagában mérgező hatású növény van, melyből gyógyszereket, gyógyteákat készítenek. 
 
Az ember számára rengeteg rosszízű növény létezik, melyet különféle állatok jóízűen fogyasztanak...;)...Isten nem csak kifejezetten a te preferenciáidra gondolt a teremtéskor...:))
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 13:05
Előzmény: #789  Törölt felhasználó
#792
Te folyamatosan összekevered a "megvalósult" Földet az Édenkerttel, vagy az sem kizárt, hogy egyenesen a Mennyországgal (?)...:))... olvass kicsit több Genezis-t, utána egyből nem fogsz ennyire szemmel láthatóan tévelyegni...;)
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 13:01
Előzmény: #782  kispangit
#791
És ugye ott a vadgesztenyefa, ami szintén kifejleszt valamit magából és ha az a fejedre esik, akkor jó nagyot koppan.
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 12:59
Előzmény: #783  kispangit
#790
Most akkor mégis két isten van, az isten meg a sátán?
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 12:58
Előzmény: #786  Törölt felhasználó
#789
És ezek mellett van egy csomó mérgező vagy ehetetlen vagy csak szimplán rossz ízű növény is, de azok biztos a sátán művei. Ja nem hisz mindent isten teremtett.
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 12:26
#788
Most olvasom, hogy a látható Univerzumban lévő galaxisok számát perpill 200 milliárd és 2 billió közé teszik az ezzel hivatásszerűen foglalkozó személyek.. a bennük "található" csillagok számát pedig 10^24-re saccolják (+áfa, ahogy a guruk mondanák...:)  
 
Nos, azt nem tudják a becsüsök, hogy ez mennyi is "pontosan", de azt tudják, hogy a Földön található összes homokszemcse számánál azé' már jóval több...:) 
 
Itt lehet kicsit pontokkal játszadozni, ha valaki nagyon ráér... 
 
https://waitbutwhy.com/2014/11/from-1-to-1000000.html
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 11:57
Előzmény: #786  Törölt felhasználó
#787
Mindezt úgy, hogy ezek az isteni fűszerek eleve nem közvetlen fogyasztásra lettek tervezve (teremtve), hanem a meglévő szubsztanciális táplálékok mellé mintegy akcidenciaként (azaz szabadon felhasználható, keverhető, vegyíthető járulékként... az arisztotelészi kategóriatan értelmében). Micsoda bölcsesség (és mekkora szeretet) az, mely mindezt így létrehozza??... hiszen a korábban említett leibniz-i dilemma értelmében Isten teremthetett volna kizárólag mongyuk krumplit vagy csak rizst is az Ember számára eledelül... ("ez van, osszátok be, ezt kell szeretni, különben is baromira spórolnom kell a teremtenivalókkal")...:))))
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 11:32
Előzmény: #782  kispangit
#786
++ :))
 
Pont valami hasonlón filóztam néhány hete, amikor épp a konyhában főztem valami mennyei finomat a családnak, hogy hogyan lehetséges az, hogy ilyen isteni fűszereink vannak itt a Földön? Részemről én még öt örökkévalóság alatt sem volnék képes őket így "kitalálni"...:)))... hogy ennyire finomak, ízben ennyire pont odaillőek, egymást ennyire harmonikusan kiegészítőek legyenek!!... ez is egy valódi csoda...;)
offshort
offshort 2020. 02. 07. 11:06
Előzmény: #783  kispangit
#785
:D
örülök hogy kezded kapisgálni a hasonlatot!
látod így alakulnak ki a vallások, így jönnek vagy jöhetnek létre!
ilyen könnyedén alakíthatnak ki vallásokat, akiknek ilyen-olyan érdekük épp azt kívánja! 
----------------------------------------------------------------  
egyébként mindenki nyugodjon le és meg 
az usa-ban már a "jedi-valláshoz" is lehet csatlakozni :DD 
offshort
offshort 2020. 02. 07. 11:00
Előzmény: #769  Phylaxa
#784

írhatnám erre hogy nekem meg az a logikus
 hogy a mikulás a világ elrendezője és a zsákjában hordozza az univerzumot, 
de mivel a valóság nem ezt igazolja vissza, 
ezért nem próbálom az "ezt az eméletet" logikusnak beállítani 
 ---------------------------------------------------------------------------------------------------
egyébként nem akarom megsérteni a hívőket, 
na nem azért nem, mert hívők, hanem mert ők is emberek, 
(de néha néha már kikivánkozna egy-egy erősebb megfogalmazás!) :D 
kispangit 2020. 02. 07. 10:57
Előzmény: #781  offshort
#783
Nem is tudod, milyen jót szóltál! Pontosan így van, jött egy valaki, Isten, aki minden tudással rendelkezik, és életet hozott erre a bolygóra.
Aki behálóz, az Sátán, és aki őt követi, azt durván lefosztja, már ebben az életben is, de legkésőbb a túlvilágon, ami nem 120 év, mint ez az evilági "szorgalmi időszak". De aki Istenhez menekül, afelett hatalma nincs!
kispangit 2020. 02. 07. 10:46
Előzmény: #779  Törölt felhasználó
#782
Folyton Isten jeleit követelik rajtam, a genetika elképesztő csodája ilyen, de akkor hozok még egyet, amit magam fogtam fel:
Láttunk gyümölcstől roskadozó almafát? Hogyan lehet, hogy egy növény, ami cellulóz, fás, ehetetlen, egy olyan valamit fejleszt ki magából, ami sejtszerkezetre-anyagra-színre-kinézetre teljesen más, mint a gazdaszervezet, és semmi más funkciója nincs, mint hogy jóízűen megegyük? Válasz - magától sehogy! Ez bizony Isten gondoskodó ajándéka nekünk, embereknek. Vegyük észre!
offshort
offshort 2020. 02. 07. 10:40
Előzmény: #767  Törölt felhasználó
#781
röviden: "ufó hívők" , 
a sztorijuk egy közepes sci-fi nél is gyengébb, 
valamikor réges régen jött egy földönkívüli, aki minden tudással rendelkezett, 
és ö hozta az életet erre a bolygóra, vlmi "xanu" vagy mi a neve! 
és akiket sikerül behálózniuk azokat nagyon durván lefosztják, 
akár az összes vagyonukból kiforgatják! 

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek