Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 09:58
Előzmény: #778  Tagore
#780
:)))... de sokszor olvastuk a gyerekeknek!... mindenki eldöntheti itt szabadon, hogy épp' melyik stációnál jár a saját Aromo-útján...:)))
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 09:51
Előzmény: #777  kispangit
#779
De sztem nem is kell ilyen "bonyolult" területre (mint a genetika) merészkednünk ahhoz, hogy a Természet (azaz minden Létesült) aprólékos tervezettségét beláthassuk. 
 
Vegyük csak az Embert...aki a Biblia állítása szerint "Isten képmására teremtetett". 
El tud-e érni bármit, el tud-e jutni bárhová az ember a mindennapi életében tervek nélkül? Tud-e bármit építeni tervek (tervdokumentáció) nélkül? El tud-e jutni a geográfiai céljához, ha nem tervezi meg az útvonalát? Vagy ha akadály van a tervezett útvonalon, akkor el tud-e jutni úgy a céljához, ha nem "tervezi újra" az útvonalat?
Egy szoftverfejlesztő létre tud-e hozni bármilyen működő programot, ha nem tervezi meg előtte, hogy mit szeretne kifejleszteni??...stb. stb. stb... :))
Tagore
Tagore 2020. 02. 07. 09:48
Előzmény: #776  Törölt felhasználó
#778
Olyan vagy, mint Aromo, a fékezhetetlen agyú nyúl a Hétfejű tündérből (Lázár Ervin) ...... Mindenkinél okosabb, mindenre van válasza ... minden versenyt megnyer, mert maga alakítja a szabályokat. Csakhogy a világ nem ilyen....Ajánlom: https://mosoly100.hu/content/arom%c3%b3-%c3%batveszt%c3%b5je-mese-feln%c5%91tteknek
kispangit 2020. 02. 07. 09:30
Előzmény: #771  Törölt felhasználó
#777
Igen, a Korán, mint utolsó kinyilatkoztatás, utolsó figyelmeztetés az emberiségnek. Olvasd el esetleg, appban is letölthető, neten is megvan, angolul azért jó tudni..
Ne keverd a cuccost a genetikai kóddal. Az univerzalitás azt jelenti, hogy egy bázishármas (kodon) ugyaqnazt az aminósavat kódolja minden élő szervezetben, nagyon kevés kivétellel. Ami eltér, hogy ezek milyen sorrendben helyezkednek el a DNS-ben, ettől lesz valami muslinca vagy kék bálna. Na meg hogy hány kromoszóma van, ugye.
Ez is egy olyan bonyolult valami, hogy külső szabályozás nélkül szétesne - ill. eleve ki sem alakult volna. Ha felcserélkődik a sorrend, nem fehérje lesz az aminósavakból, hanem értelmetlen molekulahalmaz.
Kár, hogy Czeizel már nincs, jobban el tudná mondani..
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 09:20
Előzmény: #773  Phylaxa
#776
Nem állítottam, hogy "érvénytelen" a pont, sem azt nem állítottam, hogy nem lehet alkalmazni a pont ideáját praktikusan, csupán annyit szerettem volna bizonyítva látni (bárkitől itt) hogy "benne van-e a pont a térben?"...:))...de sajnos csak a terelés ment és megy azóta is...;))
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 09:14
Előzmény: #773  Phylaxa
#775
oh... elkéstem...:))
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 09:13
Előzmény: #772  Törölt felhasználó
#774
Mielőtt újabb "bizonyítékok" elővezetését fontolgatnád, figyelmedbe ajánlom Gödel második nemteljességi tételének elmélyült tanulmányozását:  
 
"Ellentmondásmentes, a természetes számok elméletét tartalmazó, formális-axiomatikus elméletben az "ez az elmélet ellentmondásmentes" mondatnak megfelelő formális kijelentés nem bizonyítható."
 
:))
 
re: amúgy az első Gödel-tétel se' rossz...:)))
Phylaxa 2020. 02. 07. 09:13
Előzmény: #772  Törölt felhasználó
#773
Nézd én az elején elmondtam, hogy az axiómák azért nem tételek, mert nem bizonyíthatóak. Azért léteznek, hogy le tudjuk írni a világunk működését matematikai alapon. Erre épül a fizika is. A fény természetével sokan foglalkoztak és ezt Einstein alkalmazta, hozzátéve a saját értelmezését. Bizonyítjuk? Igen, azóta is. De mindez az axiómákon alapul. Tehát, ha azt állítod, hogy az egész érvénytelen, mert a kiindulás nem bizonyított, akkor a fejlődésünk is érvénytelen. De ezzel azt is állítod, hogy nem lefelé esnek a dolgok a bolygónkon. :)
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 08:59
Előzmény: #770  Phylaxa
#772
Hát... részemről erre a néhány, sietősen odavetett sorra elég könnyelmű dolog volna bárminek a bizonyítékaként tekinteni...:))...főleg úgy, hogy nem is a felvetésemre válaszoltál...:))))
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 08:57
Előzmény: #768  kispangit
#771
Mondod te rájuk kívülről, ki tudja,  hogy ők meg mit mondanak rád. Korán?????? És ez a genetikai kód bizony többé-kevésbé eltér, pl. a mienk és a majomé sem egyforma. Az alapok viszont tényleg ugyanazok és rögtön fel is merül a gondolat, hogy akkor mi is van a "mi egyedileg lettünk teremtve" állítással. 
Phylaxa 2020. 02. 07. 08:44
Előzmény: #760  Törölt felhasználó
#770
Egyértelműen. A hullámok függvények. A függvényekről pedig lentebb írtam. Az 1/x gyönyörűen bizonyítja a kiterjedés nélküli pontot, amiből kiindultál. :)
Phylaxa 2020. 02. 07. 08:42
Előzmény: #761  offshort
#769
Istenben hiszek, ő maga a világmindenség. A logika szót azért használtam, mert, nekem nem logikus, hogy ő ne lenne ebben benne. Márpedig, ha ő teremtette és nem ő maga az, akkor nincs benne. Ennyi. :)
kispangit 2020. 02. 07. 08:37
Előzmény: #767  Törölt felhasználó
#768
Másban hisznek - főleg a pénzben.
A többistenhit, a társítás, a legnagyobb bűn a Korán szerint, büntetése a Pokol, bűnbocsánata nincs.
Genetikai kód: "A kevés kivételtől eltekintve az összes szervezet teljesen ugyanazt a genetikai kódot használja, ami a földi élet monofiletikus (közös leszármazási vonalhoz tartozó) eredetére utal." - Wiki, nem az ujjamból cumiztam.
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 08:16
Előzmény: #763  kispangit
#767
A szcientológia is egy vallási közösség, ugyanolyan mint a tied, csak ők másképp és másban hisznek (mondjuk sokat nem tudok róluk).
A többistenhit a legnagyobb bűn? Hát azért az egyiptomi vallás cirka 3500-4000 évig elvolt, ez kb. a duplája a kereszténységnek, honnan tudod, hogy a kereszténység is lesz ennyi ideig és nem fog eltűnni ugyanúgy?
Genetikai kód univerzális? Építőelemek ugyanazok, de az eredmény más és más, pl. az elefántoknál kevesebb a rák, mint nálunk (bár ha minden egyed 60-80 évig élne, ki tudja mennyi lenne, hisz erős összefüggés van a sejtek öregedése és a rák kialakulása között) viszont nekik van pl. agyaruk és ormányuk.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 21:26
Előzmény: #763  kispangit
#766
"A cápák és az elefántok kapják el igen ritkán.."
 
Ezek vajon "bizonyítottan" vadon élő egyedek voltak??... vagy esetleg fogságban éltek a "modern ember" felügyelete alatt egy ideig?
offshort
offshort 2020. 02. 06. 21:23
Előzmény: #763  kispangit
#765
a scientilogiát ugyanolyan hazugságokon építették fel  szélhámosok, 
mint a te ókori vallásodat! 
ha kialakult volna a "hivőknél" valamiféle kezdetleges logika , 
akkor észrevehetnétek a párhuzamot!  
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 21:22
Előzmény: #759  SilentSnail
#764
Hízelgő ránk nézve, hogy a 7 hónappal ezelőtti regelésed után a legelső hsz-edet egyből a mi kis amatőr vitakörünkre pazaroltad!...:)).. Hajrá!!...;)
kispangit 2020. 02. 06. 21:17
Előzmény: #761  offshort
#763
Na ami a Szcientológiának elnevezett sátánista MLM-piramis bűnszövetkezetet illeti, ebben nagyon osztom a véleményed!
A végső idők egyik jele, hogy veszedelmes tévtanok terjednek el a Földön. Na ez egy ilyen, meg az oltásellenesség.
Görög, római? Ezek többistenhitűek voltak, ami a legnagyobb bűn, a társítás, ugye..El is tűntek szépen mint birodalmak.
Én is úgy tudom, hogy a vadállatok is lesznek rákosak. Miért? Gőzöm sincs. A cápák és az elefántok kapják el igen ritkán. Pedig igen sok sejtjük van. A genetikai kód tudtommal minden élőlényre univerzális! Akkor meg? Nincs más magyarázat: ez is Isten jele (ha már az kell folyton:)))
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 21:07
Előzmény: #750  Phylaxa
#762
"A valós számok kiterjedés nélküli pontok. .."
 
Értem... tehát ha "megszámolok" 12 tojást vagy 53 embert, akkor tkp. "kiterjedés nélküli pontok"-at számoltam meg??... (ezt szeretted volna közölni?)...:))
offshort
offshort 2020. 02. 06. 20:58
Előzmény: #755  Phylaxa
#761
minek használod a "logika" szót,  ha csak a bizonyitatlan állításokban hiszel?,
ráadásul a topik elején már szó esett a többi istenről , 
egyiptomi, görög,  római! 
azokkal mi történt ? 
kipusztultak ?,  eltüntek? 
vagy hova lettek?
nem beszélve a maják istenéről , vagy a "nagy manitu"-ról ! 
és nem beszélve a hitgyüliről, 
vagy a mérhetetlen ostobaság  legujjabkori vallásáról, 
a scientologiáról? 
ez is nagy tömegeket bevonzott!   
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 20:55
Előzmény: #750  Phylaxa
#760
"...Bármelyik két valós szám között van legalább egy valós szám. .."
 
öööhh.. és szted ezt visszaigazolja (esetleg "bizonyítja") az "Univerzum"??...:))))
SilentSnail
SilentSnail 2020. 02. 06. 20:54
#759
Hú! Hozzászólok. 
Ha lemegyünk nagyon apró méretekig akkor ott szinte mindenhol egyforma “dolgokat” találunk ugye? Vagy nem? 
S ha így van akkor minden ugyan “AZ” s akkor az a kérdés hogy mitől látjuk mégis különbözőnek . Nem ez lehet az amit Isten néven emlegetnek? aki megformálja a világot ? Az az elpusztíthatatlan energia ami mindent alkot és összetart? Hogy miért ilyenre teremti most s vajon milyenre teremtette ezelőtt vagy ezután,ha már léteznek idősíkok azt csak Ő ( nem mondom hogy tudja mert a tudás ide kevés szerintem, de nincs rá szavunk ezért mondom ) tudja csak. 
Csak elmélkedtem... jo cigi volt
flyati 2020. 02. 06. 20:51
Előzmény: #735  Törölt felhasználó
#758
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 20:50
Előzmény: #756  Phylaxa
#757
1/x??...:))... ez mit is "bizonyít"??... hogy "van" pont?... vagy "nincs" pont?...:))...öööhhh...(esetleg össze akarsz zavarni??)...:))))))
Phylaxa 2020. 02. 06. 20:25
Előzmény: #749  Törölt felhasználó
#756
"Sajnos még a ponttal sem jutottunk el eddig sehová sem, te pedig máris egy újabb botránykövet vezetsz elő, a "valós számok"-at!...:)))"
Ó dehogynem. 1/x függfény a leglátványosabb magyarázat. Emésztgesd! :)
Phylaxa 2020. 02. 06. 20:22
Előzmény: #745  Törölt felhasználó
#755
Én úgy gondolom, hogy a természet(értsd világmindenség) az Isten. Fokozatosan ismerjük meg, de teljesen soha nem fogjuk. Ha valaki úgy gondolja, hogy "nem, nem", a világmindenséget Isten teremtette, felőlem higgye azt, de nekem logikátlannak tűnik. Nemcsak Jézust küldte, de mi csak őt vettük eddig észre. :)
signal2
signal2 2020. 02. 06. 20:21
Előzmény: #751  Törölt felhasználó
#754
Ahogy létezik többféle isten is. Mindkét szó/ fogalom az ember agyszüleménye.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 20:21
Előzmény: #752  Törölt felhasználó
#753
Valamiért nem jó a link, keress rá a pont fogalmára, kb. ez lesz az első találat.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 20:20
Előzmény: #751  Törölt felhasználó
#752
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 20:14
Előzmény: #748  Törölt felhasználó
#751
Részemről meg már akkor is azt válaszoltam, hogy hogyan lehetséges "valami", aminek az értelmezése "itt" meg "amott" eltérő??... avagy létezik többféle "pont" is??...:))
Phylaxa 2020. 02. 06. 20:11
Előzmény: #737  Törölt felhasználó
#750
A valós számok kiterjedés nélküli pontok. Nincs semmi koncepció. Bármelyik két valós szám között van legalább egy valós szám. :)
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 20:10
Előzmény: #747  Phylaxa
#749
Mit is kellene "tudnom"? Nem értem. Kifejtenéd röviden?
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 20:10
Előzmény: #746  Törölt felhasználó
#748
Hidd el a szavakon lovagolás nem ér semmit. Amikor először előhoztad ezt a  pont dolgot, már akkor írtam, hogy ez csak egy fogalom, aminek más az értelmezése a geometriában, más a függvénytanban, stb. 
Phylaxa 2020. 02. 06. 20:06
Előzmény: #737  Törölt felhasználó
#747
Ó dehogynem. Tudod is te ezt. Már a 3-os matek fakton megtanultuk. CSak azt nem értem, hogy miért nem fogadod el Isten ajándékát? Ingyen adta. :)
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 20:05
Előzmény: #744  Phylaxa
#746
nem én írtam h. "absztrakt", ezért nem is én vagyok ebben a "valódi" vitapartnered...;)
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 20:05
Előzmény: #742  Phylaxa
#745
Én hajlandó vagyok elfogadni, hogy isten a teremtő, de akkor legyen rá valami bizonyíték, mivel a tudásunk szerint isten nélkül is megvalósulhatott mindez, ebben az esetben pedig bizonyíték nélkül miért kéne elhinni hogy ő volt.
Phylaxa 2020. 02. 06. 20:03
Előzmény: #732  Törölt felhasználó
#744
Nem absztrakt. Ha egy pontban egy függvény nem folytonos, akkor ott szakadása van. A lentebbi definícióból pedig következik, hogy bár folyamatosan közelíted a "pontot", de soha nem érheted el. Akármilyen kicsi környezetében bizony lesz értéke a függvénynek, a "kiterjedés nélküli pontban" nem. 
Az 1/x talán a legegyszerűbb bizonyíték. AZ origóban szakadása van. De csak a kiterjedés nélküli origóban. :)
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 20:01
Előzmény: #740  Törölt felhasználó
#743
Tévedés, én nem zárom ki eleve isten (valami nálunk sokkal nagyobb hatalmú létező) létét, kétfélét is el tudok képzelni, olyat aki az egész univerzumot teremtette (viszont akkor az nem személyes isten, aki mindent lát és figyel minket) és olyat is, aki belepiszkált az emberi fejlődésbe (ez akár még figyelhet is, kvázi mint egy nálunk fejlettebb ufo, de nem az imáinkat meghallgató valakiként), viszont ez meg nem lehet az univerzum teremtője. Az első létezésének gyakorlatilag semmi valószínűséget nem adok, a másodiknak nullánál egy nagyon-nagyon picivel többet. Én a zsidó-keresztény-mohamedán isten (és az összes többi vallás istenének) a létét  zárom ki, a világ teremtésével, a ránk figyeléssel, feltámadással, túlvilággal, sátánnal együtt.
Phylaxa 2020. 02. 06. 19:57
Előzmény: #733  Törölt felhasználó
#742
Mert mindent Isten teremtett. Másik nézőpontból pedig a természet.Nekem például a kettő ugyanaz. De itt a fő probléma, hogy van aki ebből elutasít dolgokat. Márpedig felfedezzük és használjuk, amik teremtve vannak. Köszönjük szépen. :)
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 19:51
Előzmény: #737  Törölt felhasználó
#741
Dehogynem jutottunk el a ponttal, teljesen világos rajtad kívül mindenki előtt. Egyébként hova szeretnél kilyukadni? Tegyük fel, hogy a pont fogalmát bizonyítani kéne (nem kell mivel valós dolgok absztrakt leképezése), ha nem tudjuk, akkor az lenne a bizonyíték istenre? Ha így van, akkor szólok előre, hogy nem jó, nem szemantikai blablát várok, hanem konkrét bizonyítékot.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 19:50
Előzmény: #738  Törölt felhasználó
#740
oké... ergo: Isten nem létezik... (mert erre akartál kilyukadni, ugye??)...:))))
Fuxindex
Fuxindex 2020. 02. 06. 19:48
Előzmény: #735  Törölt felhasználó
#739
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 19:47
Előzmény: #735  Törölt felhasználó
#738
Téves állítás, náluk is van rák, csak mivel rövidebb ideig élnek és kevesebb olyan tényezőnek vannak kitéve, amely rákot okoz (nem cigiznek, nem szívják be az autók füstjét, stb.), náluk sokkal ritkább (meg ugye az elhullott vadállatok többségét nem boncolják fel, így a halál oka sem derül ki). Van ugyanakkor néhány olyan állatfaj, melynél még nem mutattak ki rákot.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 19:43
Előzmény: #730  Phylaxa
#737
"...Aki a pontot nem fogadja el, az a valós számokat sem."
 
:))
 
Sajnos még a ponttal sem jutottunk el eddig sehová sem, te pedig máris egy újabb botránykövet vezetsz elő, a "valós számok"-at!...:)))
 
A valós számok koncepciója azon a hiedelmen alapul, hogy a valóságban léteznek olyan objektumok, melyek azonosak egymással, így pedig "megszámlálhatóak"...:))...(ha viszont azonosak lennének egymással, akkor nem létezhetne belőlük kettő vagy több)... avagy te ismersz a látható világban olyan objektumokat, melyek azonosak egymással, így hát egyszerű kvantálás útján megszámlálhatóak??...:))))
 
A zsidók Bibliájában olvashatjuk, hogy Isten nagyfokú ellenérzéssel viseltetett a "nép megszámlálása" irányában...:))... vajon miért?
signal2
signal2 2020. 02. 06. 19:35
Előzmény: #732  Törölt felhasználó
#736
Jól írod. A matematikai pont nem létezik fizikai formában, az ember által kitalált fogalom. Ahogy isten is. A kognitív forradalom óta ilyen dolgokat találunk ki.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 19:29
Előzmény: #727  kispangit
#735
apropos rák... tudtad, hogy vadállatok soha nem lesznek rákosak?... viszont a domesztikált háziállatok több mint felénél a rák az elsőleges elhalálozási ok... olyan, mintha a mai ember lénye és társasága valamiért "vonzaná" a rákot...
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 19:28
Előzmény: #732  Törölt felhasználó
#734
Na még egyszer:a pont VALÓS dolgokra kitalált absztrakt fogalom, isten fogalma pedig egy kitalált dolog megnevezésére szolgál.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 19:26
Előzmény: #730  Phylaxa
#733
És legfőképpen mi a franc köze van isten létének bizonyításához a pont létező vagy nemlétezőségére.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 19:25
Előzmény: #726  Törölt felhasználó
#732
"...a pont létező dolgok jelölésére kitalált absztrakt fogalom, nincs szükség a bizonyítására."
 
"kitalált absztrakt fogalom"??...:))...tehát esetleg nem is létezik a valóságban??...:))... akkor viszont hogyan használható a "valóságos" világ úgynevezett természeti törvényeinek leírásához és a látható világ "megmérés"-éhez??... kérdés kérdés hátán, és még mindig csak egy helyben toporgunk!
 
"nincs szükség a bizonyítására."
 
Rendben. Így hát (számodra) Isten létének bizonyítására sincs szükség... hiszen te már mindent "tudsz" a pont-ról...:)))
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 19:23
Előzmény: #727  kispangit
#731
Most tényleg! Volt már szó a nagy számok törvényéről. A ráknak nem 100 %-os a mortalitási rátája és nem lesz mindenki rákos, így van aki meggyógyul belőle, sőt olyan is van, aki dohányzik, mint a gyárkémény és mégse lesz rákos. A keresztény hit szerint nincs külön isteni és sátáni erő, egy erő van csak a mindenható istené. Ezek a csodák meg valahogy eltűntek mióta jobban lehet ellenőrizni őket.
Phylaxa 2020. 02. 06. 19:21
Előzmény: #713  Törölt felhasználó
#730
valós számok egy A részhalmazán értelmezett fA → R függvény folytonos az értelmezési tartományának egy u pontjában, és ezt f ∈ C(u)-val jelöljük, ha minden ε pozitív számhoz létezik olyan δ pozitív szám, hogy minden olyan x ∈ A számra, amely u-tól δ-nál kisebb mértékben tér el, teljesül, hogy az f(x) függvényérték ε-nál kisebb távolságra van f(u)-tól.
  Aki a pontot nem fogadja el, az a valós számokat sem. Ebből következően a fenti függvényfolytonosságot sem. Ha feltételezzük, hogy minden tudásunk erre épül, akkor gyakorlatilag semmit sem. :)
signal2
signal2 2020. 02. 06. 19:19
Előzmény: #724  Törölt felhasználó
#729
Vele biztosan nem kell megvitatnom, mert már leírta, hogy az ember találta ki a pontot. Ahogy istent is.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 19:19
Előzmény: #725  Törölt felhasználó
#728
Dehogy kell megegyezni a módszerről, te elénk tárod a csodálatos egyértelmű bizonyítékot isten létéről és mi máris megsemmisülünk a fényében. Na lássuk már, mert az okoskodásod baromi unalmas. 
kispangit 2020. 02. 06. 19:17
Előzmény: #703  Törölt felhasználó
#727
Hozhatnám az összes jelet, akkor sem hinnéd. Azt mondanád: tégy csodát! Ha megtenném, azt mondanád: optikai trükk, Copperfieldtől lested?
No de akkor: az emberi DNS, a génszerkezet, ami ugye evó eredménye. Ha igen, hogy kódolódhatott bele a rák? Ha belekódolódott, hogy hogy azóta evó útján nem kódolódott ki?
Ha tényleg "szerencsétlen események" sorozatának kell bekövetkeznie, hogy valaki rákos legyen, hogyhogy ennyi a rákos? Miért lesznek rákosak gyerekek? Idejük nem volt, hogy bekövetkezzenek a "katasztrofális genetikai balesetek", mégis bumm, tessék. Eleve hibás DNS-t kaptak a szülőktől? Szülők akkor miért nem rákosak?
Valaki cigizik, iszik, és semmi, él 90 évet, végelgyengülésben pápá. Pedig nála be kellett volna indulnia a katasztrofális genetikai eseménysornak. De nem. Na ez egy jel!
Ez így nekem nem áll össze, nem magyaráz meg semmit. Nagyobb erők munkálkodnak itt, mintsem mi fel tudnánk fogni. Isteni és sátáni erők. Másképp nem kerek ez az egész.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 19:17
Előzmény: #722  Törölt felhasználó
#726
Hát akkor neked valami baj van a látásoddal, már több napja arra várok, hogy mondjál már valami bizonyítékot, ehelyett te bedobtad ezt a pont témát terelésnek. Még egyszer: a pont létező dolgok jelölésére kitalált absztrakt fogalom, nincs szükség a bizonyítására. 
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 19:14
Előzmény: #723  Törölt felhasználó
#725
"Szerintem mindenki tisztán lát a ponttal kapcsolatban"
 
Ez nincs így, mivel pont itt olvashattuk a bizonyítékokat, hogy signal kolléga és te két teljesen eltérő "tisztánlátást" űztök a témában...:))
 
Mindig mondtam, hogy előbb a verifikálás és validálás módszereiről kell megegyezni egy adott probléma kapcsán, és csak azután lehet továbblépni... itt nemhogy a verifikálás és validálás módszereinél nem tartunk, de még magát a problémát sem ugyanúgy értitek!... (van még mit egyeztetnetek). ...:))
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 19:08
Előzmény: #721  signal2
#724
Ezt kérlek ne velem, hanem gtg-vel vitassátok meg.... én pont-kívülállóként szemlélődöm csupán...:))
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 19:08
Előzmény: #716  Törölt felhasználó
#723
Szerintem mindenki tisztán lát a ponttal kapcsolatban. Egyébként miért szükséges a pont létének bizonyítása isten létének bizonyításához? Anélkül nem megy? 
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 19:07
Előzmény: #717  Törölt felhasználó
#722
A te térfeleden pattog a labda már vagy egy hete, eddig ennyit látunk.... az oly egyszerűnek tűnő pont-bizonyításokból viszont eddig egyet se (sajnos!)...:)... De mégsem szabad feladni, személy szerint én még bízom benned!...:)
signal2
signal2 2020. 02. 06. 19:06
Előzmény: #711  Törölt felhasználó
#721

Még egyszer a lényeg: az ember határozta meg, higy mi legyen a pont a geometriában. Az axiomatikus geometria alapfogalma.
Nyelvtanilag definíció, hiszen pontosan definiálva van. Az ember definiálta.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek