Az amerikai kamatcsökkentés lehetőséget biztosít arra, hogy az indonéz, a koreai és az indiai jegybank is elkezdje a saját kamatcsökkentési ciklusát. Már önmagában a Fed kamatcsökkentési várakozások felerősödése elég volt arra, hogy a feltörekvő országokba csábítsa a befektetőket, akik jelentős összegeket fektettek az ázsiai feltörekvő piacok kötvényeibe és részvényeibe, ezzel hozzájárulva a régió valutáinak erősödéséhez.
Az igazi kérdés most az ázsiai jegybankárok számára, hogy mennyire van szükség kamatcsökkentésre a következő hónapokban, vagy egyáltalán szükséges-e lépniük.
Két tényező változtathat ezen: egy amerikai recesszió, amely erősítené a dollárt, mivel a befektetők „biztonságos menedéket” keresnének, vagy egy novemberi amerikai elnökválasztás, amely protekcionista politikákat hozna, ezzel hátrányosan érintve a kereskedelemtől függő ázsiai országokat.
A Deutsche Banknál nem nézik jó szemmel, hogy az UniCredit 9 százalékos tulajdonrészt szerzett a Commerzbankban, és olasz lapértesülések szerint a részesedés 30 százalékig való további növelésére kért engedélyt az EKB-tól. Az UniCredit terjeszkedése ugyanis ronthatja a Deutsche Bank németországi pozícióit. A Bloomberg értesülései szerint a német befektetési bankban jelenleg mérlegelik, hogy milyen lépéseket érdemes tenniük. Végleges döntés egyelőre még nem született. Az egyik lehetőség, hogy megvásárolják a német állam 12 százalékos részesedését, ezzel megbénítva egy felvásárlási kísérletet. De már azzal is borsot törhetnek az olasz bank orra alá, ha felverik az állami részesedés árát, így megdrágítva az UniCreditnek a Commerzbank részesedések megszerzését
powell beszédei galambok inkább soha de soha nem volt olyan, hogy a piacok +/-3-4% reagáltak volna rá nem is komentálta soha a piacokat, pl hogy tulértékeltek bezzeg a régi szép időkben
Tréder Topik :o)
hát mindenkinek jó horgászatot! ))
link