Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 11. 11:37

Trafiktörvény  

sok-sok kisbolt fog csődbe menni a legújabb munkahelyvédelmi ténykedésnek köszönhetően...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
loliense 2013. 04. 27. 11:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#120
A kúúrva anyjukat annak a sok benzinkútas régi mszp-snek,ott nálatok

Remélem nem sokára lesz új nemzeti éttermi cipész,kőműves,pék tender is,fasznak kellenek a sima pártatlan vállalkozók

üdv
Törölt felhasználó 2013. 04. 27. 11:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#119
Akkor úgy tűnik, minden rendben.
Aki jól dolgozik annak nincs mitől félnie.

Jól döntöttek az önkormányzatoknál, amikor megmondták ki is nyerjen.
Törölt felhasználó 2013. 04. 27. 11:38
Törölt hozzászólás
#118
Törölt felhasználó 2013. 04. 27. 11:30
Törölt hozzászólás
#117
Törölt felhasználó 2013. 04. 27. 11:28
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#116
meglátjuk mi lesz, de a mi családunk összesen 47 év tapasztalattal rendelkezik ebben a szakmában.....szerintünk egyfajta rátermettség nélkül itt semmi esélyük nem lesz....ezt sok pénzel nem lehet kezelni,ha gond lesz, ugyanis nem éri meg bizonyos pont után kezelni
loliense 2013. 04. 27. 11:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#115
3 megye k.magyarország,nem?

Úgy már értem,ha figyeled és hallgatod is őket,akkor tényszerűek az adataid

Te,ez most komoly,-hogy a trafik nyertesek azt mondják neked, én mszp-s vagyok?

Törölt felhasználó 2013. 04. 27. 11:18
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#114
én, mint túlélő trafikos, egy kicsit attól tartok, hogy sebezhetetlennek, sérthetetlennek érezhetik magukat az "új típusú" nyertesek. sokuk mögött óriási tőke lesz (kapcsolati, anyagi). vállalkozási, kiskereskedelmi, dohánykiskereskedelmi tapasztalat sok esetben nulla...

a vimpexesek adnak "ingyen sört" fél évig, a szomszédodban nyíló új boltban, és máris átszoknak hozzá...
a képviselő feleség rád küldi a hatóságot tűzoltókészüléket ellenőrízni kéthetente...stb...
Törölt felhasználó 2013. 04. 27. 11:08
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#113
a "szakmát" lenézi az, aki ilyenre pályázik meggondolás és tapasztalat nélkül....,ha viszont lenézi veszteni is fog....
Törölt felhasználó 2013. 04. 27. 11:01
Törölt hozzászólás
#112
Törölt felhasználó 2013. 04. 27. 10:51
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#111
beszállítóim mesélték, hogy a nyertesek listáján kb 10-ből kilenc név új... az azt jelenti, hogy a kb 40.000 korábbi helyből durván 6-800 maradt meg... de ha hozzávesszük, hogy pár név tényleg nem stróman, hanem csak a testvér tudott pályázni és nyerni, akkor sem lesz szerintem a szám magasabb, mint 1500.

vannak területek, ahol durvábbak az arányok... mesélték, hogy 70-ből 3 marad meg... támogassuk a családi vállalkozásokat...
Törölt felhasználó 2013. 04. 27. 10:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#110
én sem voltam naív, gondoltam leosztanak 1-2 szerződést kerületenként a cimbiknek, jön 1-2 nagykutya ők kapnak 3-4-et itt ott... meg az őket támogató dohánykiskereseknek nagyobb arányban nyernek...

node a cimborák és feleségeik 4-10-et kaptak, a nagypályások meg több tucatot több százat? miért kellett családok ezreit ilyen arcátlanul ellehetetleníteni?

az árrésemelés és fontos eredeti pályázati feltételek módosítása 3 nappal az eredményhirdetés után szerintem egyértelműen jogszerűtlen...

de azért vannak fehér hollók...
Törölt felhasználó 2013. 04. 27. 10:47
#109
1. Azt sem tudják a szakmán kívüliek, hogy mire is vállalkoztak.Most meg jön a puding próbája, az evés. Jó étvágyat !!!!
Sírva fogják leadni egyesek a boltokat....Azért akármekkora haszon nem fog ám elbírni akármit! bérleti díj és alkalmazotti szopatásnak lesznek kitéve....
2.a felháborító az, hogy 2,5-szeres jutalék lesz...ugyanis, akik eddig csinálták,miért kerestek 2,5-szer kevesebbet????lehet emelni,mondjuk 10 %-al évente....ennyi
loliense 2013. 04. 27. 10:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#108
Dehogy is,szuper lett a változás, mindenki erre várt,ezt akarta,így faszabaró

Lehet,hogy becsaptak téged országjárásod közben,azok a nyertesek rafinált Mszmp-sek voltak és már rég a fideszben van mind egytől-egyig,azért nyertek trafikot,a földjükre,ez az új nemzeti vetésforgó

Azt szeretném megkérdezni,hogy mikor te keletmagyarországon házról házra jársz 15 éve porszívó, vagy bibliaárusként, listát készítesz,ki kire szavazott?

Törölt felhasználó 2013. 04. 27. 10:30
#107
maradjunk annyiban finoman fogalmazva sem vagyok baloldali,de ennek a sztorinak akár fele is úgy igaz,ahogy balról előadják (jobbról még nem sokat hallottam)az nagy gáz.
ok,hogy cseréljük le a másik embereit,de hogy már a trafikozás is sógor-komaság alapon megy, az kemény. bár halkan megjegyzem hatalmas biznicc,szóval nagyon még sem csodálkozom...
Törölt felhasználó 2013. 04. 27. 09:37
Törölt hozzászólás
#106
Törölt felhasználó 2013. 04. 27. 09:36
Törölt hozzászólás
#105
Törölt felhasználó 2013. 04. 27. 00:48
Előzmény: #102  Bekre_Pal
#104
"... letér az útról és örül, hogy legalább rend van ..."

Lagalább rend lenne!!! De hát rend sincs, csak káosz és közeledünk az anarchia felé.

Elég csak a közlekedésre gondolni. Ez hűen tükrözi az aktuális trendet. Piros lámpa?? Na és!! Záróvonal?? Na bumm!!

Végülis a törvények, szabályok ma már nem arra vannak, hogy betartsák őket.
Törölt felhasználó 2013. 04. 27. 00:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#103
" ... A balos nyertesek akiket ismerek azért is nyerhettek itt ezen a környéken ..."

No, az figyelemre méltó lenne, hogy ki miért is nyert. De hát az értékelés az ugyebár titkos.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 04. 26. 22:43
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#102
jogos a pontosítás

amúgy úgy néz ki, hogy büszke népünk arra predesztinálja magát, hogy olyan rendszerben éljen, ahol ha szembejön a hűbérúr, akkor nem néz oda, letér az útról és örül, hogy legalább rend van, mert aki nem ugyanígy tesz, azt nyakonbasszák

megpróbáltuk másképp, elbukott a kísérlet, volt már ilyen
Törölt felhasználó 2013. 04. 26. 21:53
Előzmény: #100  Bekre_Pal
#101
A lényeg szempontjából mindegy, de a történelmi hűség kedvéért, anno a rendszernek voltak hűbéresei, Kádár nem szivlelte a seggnyalókat, ma Orbánnak vannak hűbéresei, ő viszont csak azokat viseli el.

Egyébként mostanában döbbentem rá, hogy az " áldott " nép egyetlen egyszer választott az általa ismert szocializmus, és az általa megismert kapitalizmus között, és akkor elsöprő többséggel vissza szavazott a " rohadt" múltra.
Aztán a " baloldali" kormányoknak már semmi közük nem volt a Kádár féle baloldalisághoz, ott már másról szólt a választás.
Csak mint érdekességet említettem, főként fiatalabb korosztálynak.

Topik gazda

alain
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek