Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 09. 08. 09:10

tőzsdei szakvizsga  

Millió kérdésem lenne, komolyan foglalkoztat a dolog. Egyrészt szakmai fejlődés miatt, bár azt könyvekből is megoldanám. Másrészt, hogy képesítésem is legyen róla (már ha elismert egyáltalán a szakmában)



végigjárta valaki a brókerképző 100 órás tanfolyamot?



érdemes befizetni ezt a temérdek pénzt? vannak azért szép nevek is az előadók listáján, de kérdés hogy megéri e a vizsga kb. 50.000 ft-os díja helyett a tanfolyamra további kb 200.000-et kiadni.



Modulonként is letehető, de követhető úgy és érdemes 1-et (értékpapírszámtan) az 5-ből megcsinálni?



Létezik egy tesztkönyv az értékpapírszámtan részhez. Ez megvan. Hozzá a tankönyv viszont csak cd-rom formájában kapható.

Félve kérdezem: megvan valakinek?

Megvenném, ha tudom, hogy érdemes.



köszi az infókat az újabb hétvégi témához :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 22:22
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#40
Köszi Guszt!
Király vagy!!!!
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 13:57
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
guszt köszi!
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 07:24
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
Sziasztok!
Ez itt nem a reklám helye, de ezt nézzétek meg! :)
link
Keressetek rá a tőzsdére! Találtok majd 1-2 olvasnivalót.
Törölt felhasználó 2007. 10. 17. 22:04
#37
Hali!
Valaki nekem is elküldené a tananyagot a nagy.eva@fibermail.hu címre?!
Megköszönném!
Törölt felhasználó 2007. 10. 05. 10:56
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#36
Kedves Lilla,

Küldd el légyszives nekem is a tananyagokat a
majomparade (kukac) citromail.hu
email címre.
Köszönöm.
Törölt felhasználó 2007. 09. 10. 12:32
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
Pimre
Nekem ép.jogi külön!! vizsgán (nem az ép.jog modul) 3 részt kértek ahogy már itt is leírták többen:

1. Polgári jog gazdasági jogra vonatkozó része (szerződés, gazd.társaságok...)
2. Értékpapírjog
3. Tőkepiaci törvény
Ránéztem mit mondasz. A 20 oldal az csak a polgári jog, annak is összefoglalója. Azt viszont már nem tudom, hogy mennyire kérik komolyan a modulos ép.jog vizsgán.

Törölt felhasználó 2007. 09. 10. 11:54
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
Sajna a mostani vizsgát már nem ismerem, de nem sok minden változhatott ahogy olvasom. Igaz, még 2001-ben tettem le a négy modult, DE hátha tudok egy-két jó dolgot írni:

- Aki gazdasági egyetemre/ fősulira jár annak szerintem könnyű, semmiféle ilyen tanfolyamra nem fizettem be. Ha már megvan a Matek/közgáz/számvitel szigorlatod akkor egy kevés rátanulást igényel csak. Szabályzatot be kell magolni, jog nem nagy szám.

- Kábé 1 hét alatt fel lehet dolgozni a "Tőzsdei szakvizsga felkészítő" című könyvet. Gondolom most is van még ilyen könyv. Az bőven elég! Na most amiről itt nem olvastam, hogy VAN egy olyan könyv is, "Tőzsdevizsga TESZT kérdések, megoldások". Ezzel lehet teljesen ráhangolódni a vizsgára.

- Még egy fontos dolog, szerintem ez sem változhatot. Nálam először csak 3 modulomat ismerték el, a negyedikből hiányzott 1 pont, DE(!!) , meg lehet FELLEBBEZNI az értékelést. Érdemes több pontba is "belekötni" /részletes indoklás miért jó a te válaszod/, sőt annak idején még ők maguk is elismerték, hogy "TÖBB" helyes válasz lehetséges. Nálam nem "kukacoskodtak" és kiküldték a bizonyítvány. Erre is kérdezetek rá a Brókerképzőben! Ha csak 1-2 pont hiányzik érdemes megpróbálni.

Mindenkinek sok sikert!
Törölt felhasználó 2007. 09. 10. 11:34
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
1. Az értékpapírpiac polgári jogi alapvetése
- A szerződés fogalma, érvényessége, létrejötte, megszűnése, a követelések elévülése
- Egyes speciális szerződések
o Adás-vétel, csere, bizomány, megbízás, letét
o Vételi jog, elővásárlási jog, visszavásárlási jog
- Biztosítékok: zálogjog, óvadék, kezesség, bankgarancia
- Pénzzel kapcsolatos fogalmak (foglaló bánatpénz, előleg, kamat, kötbér)
2. Az értékpapírokról általában
- Az értékpapír jogi fogalma
- Az értékpapírok fajtái
- Az értékpapírok előállítása, megsemmisítése
Az egyes értékpapírok szabályozása
- A váltó
- A csekk
- A közraktári jegy
- A kötvény
- A kincstárjegy
- A letéti jegy
- A jelzáloglevél
- A kárpótlási jegy
- A befektetési jegy
- A kockázati tőkealap-jegy
- A vagyonjegy
- A szövetkezeti üzletrész
- A részvény
- A másodlagos értékpapír
3. A tőkepiaci szabályozás, különös tekintettel
- a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletére
- az értékpapírok zártkörű és nyilvános forgalomba hozatalára
- a nyilvánosan működő részvénytársaságban való befolyásszerzésre
- a tőkepiaci szereplőire
- a befektetési és árutőzsdei szolgáltatások végzésének szabályaira
- a tőzsdére
- a befektetők védelmére, a Befektető-védelmi Alapra,
- az elszámolóházra és a központi értéktárra
- a választottbíróságra

a 3as reszbol alig volt kerdes.....
Törölt felhasználó 2007. 09. 10. 11:32
Előzmény: #31  PImre
#32
pedig sajna de....
a jog volt a legkonnyebb vizsga...
okiratokrol egyaltalan nem is esett szo....
PImre 2007. 09. 10. 11:27
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#31
attiati, nem akarok hosszú vitába bocsátkozni olyan kérdében, amelyhez nem értek, de azt el kell mondanom, hogy 1999-ben az Értékpapírjog 2 nagy fejezetből állt:
I. Polgári jogi általános kérdések
II. Az értékpapírok csoportosítása és szabályozásuk.

Az I. fejezet 5 alfejezetből állt:

1. Az ép-jog tárgya
2. A szerződés
3. Az okiratok
4. Az értékpapírok előállítása, megjelenése
5. Az értékpapírok megsemmisítése

Namármost a Tomori féle könyv összefoglalójához kapott anyag A I. fejezet, 2. alfejezete, azaz a szerződésekről szóló rész.

Szerintem ez az eleje az egésznek. Nem hinném, hogy ennyire lecsökkent volna a tananyag. Különösen nem, hogy nem kell tudni az okiratok kérdéskörét, azt meg végképp nem, hogy a II. fejezet, azaz az értékpapírok csoportosítása és szabályozásuk nem lenne része a vizsgaanyagnak.

De akár tévedhetek is, csak jelzem, mint észrevételt.
Törölt felhasználó 2007. 09. 10. 11:14
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#30
A vizsga szerintem konnyu.
En az ertekpapirszamtant rendesen megtanultam, mert gyenge vagyok matekbol, es sikerult. (szoval egy matek antitalentumnak is sikerul...)
Ert. pap. jog: elotte 2 nappal kaptam meg azt a 20-30 oldalt amit atforwardoltam nektek, plusz a neten rakerestem a google-ban a fogalmakra (tetelsor fent van a brokerkepzo honlapjan), szoval arra egy napot tanultam es sikerult . szabalyzat szinten, BET-rol letoltheto, mindig a legaktualisabbat kerdezik.. (foleg: nyito zaroar beallitasok, nyitoszakasz percei, stb....)
kozgaz nem sikerult, mert le se hallgattam, iden lehallgatom...
ha valaki menne, majd ott talalkozom vele....:)))
Törölt felhasználó 2007. 09. 10. 10:56
Előzmény: #28  PImre
#29
PImre: szerintem az ép.joghoz az ajánlott irodalom most is a Tomori Erika féle könyv. Az 300 oldalas, kb. 20 oldalba a váltó nem fér bele, ami az ép.jogi vizsgán a vizsgáztató kedvence állítólag.

Másnak vannak még hasonló fülesei, tippjei?
PImre 2007. 09. 10. 10:47
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
Na éppen ezt akartam kérdezni. Nekem egy 1999-es könyvem van, amelynek a szerkezete lényegében azonos a Liliától kapottal.

Egyetlen eltérés, hogy abban kb. 100 oldalnyi értékpapírjog anyag van, míg itt csak egy kb. 20 oldalas jogi anyag van. Lehetséges, hogy ennyit változott volna a tőzsdei szakvizsga jogi része? Hogy nem kell értékpapírjogból vizsgázni? Nehezen hiszem.
Törölt felhasználó 2007. 09. 10. 10:35
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
Nekem az ép.jogi modul van meg (külön ép.jogi vizsga és tanfolyam keretében).

Kb 10 órát (tisztán) készültem rá+ 3 napos felkészítő tanfolyam, és már korábban is tanultam jogi alapismereteket.
A lényeg: a kapott mintafeladatsoroknak köze nem volt a vizsgán kapott kérdések nehézségéhez.
A mintán fél soros kérdések voltak, és egyszavas válaszok. A vizsgán 2-3 soros kérdések, tele buktatókkal, és van ahol több soros válaszok.
Ennek ellenére 28!! helyes válaszom lett, a mai napig nem tudom hogy. A nem egyértelmű kérdéseket józan parasztésszel próbáltam kitölteni :)

A most hétvégén indulóra jelentkeztél?
Fizeti a melóhelyed, vagy érdemesnek találtad a tanfolyamot is, hogy kifizesd?
Törölt felhasználó 2007. 09. 10. 10:05
#26
Szia Lilia,

Engem a többséggel ellentétben nem a tananyag érdekel, hanem a vizsga. (én ost megyek a 100 órás tanfolyamra)
Két véleményt hallottam pro és kontra:
1. "Ne menj el mert ott csak kiszorják a népeket"
2. "A jelentkezők 70%-a sikeresen leteszi a vizsgát"

Az első idézet bankos ismerősöktől jött, úgy gondolom, nekik borzasztó rosszul esne, hogy ők egy mezei Pszáf vizsgával vannak a pult mögött, és mondják a tutti befektetési tanácsokat
A második a brokerképzőtől származik.

Szóval milyen is ez a izsga, nehéz v. könnyű aki rendesen tanul rá?

Köszi: gabormusic
PImre 2007. 09. 10. 09:23
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
Én most trend-elekig bezárólag elküldtem. Nem tovább, mert két részletben kaptam, remélem jó lesz.
Törölt felhasználó 2007. 09. 10. 08:53
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#24
Aki megkapta az anyagot, kerem kuldje tovabb (en pimre-ig elkuldtem), egezs hetvegen csak forwardoltam....
Teszt: 30 kerdes, ebbol 20at kell tudni, akkor atmentel. szamologep lehet nalad. A Teszt a fejezetek vegen talalhato ellenorzo kerdesekbol, a tesztkonyvbol, valamint a kretiv vizsgaztatok kerdeseibol all....
:)
Törölt felhasználó 2007. 09. 09. 23:19
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
link

link

egy kis infó
Törölt felhasználó 2007. 09. 09. 22:19
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Sziasztok
Megköszönném én is ha megkaphatnám.
tokarfml@parisat.hu
Törölt felhasználó 2007. 09. 09. 19:22
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#21
Szia Lilla ! Ne haragudj el tudnád nekem is küldeni?Vagy valaki aki már megkapta.Előre is köszi : money89@freemail.hu

Topik gazda

attiati
5 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek