Topiknyitó: Portfolio 2011. 12. 20. 14:00

Tovább emel az MNB: 7%-ra nőtt az alapkamat  

Ugrás a cikkhez
A novemberi után a mai ülésen is 50 bázispontos kamatemelésről döntött a Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsa, így az irányadó ráta 7%-ra emelkedik, összhangban a Portfolio.hu által végzett elemzői felmérés eredményével. A döntést a testület a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=160279
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 07:13
Előzmény: #34  csendben
#42
Vagy már elég pénzt csináltak és meghagyják az alkalmazottaiknak és ők már csak szélmalomharcot vívnak a feltörekvő tudatlanság miatt.
Ha már Királyi TV: emlékszem, régen annyi jó ismeretterjesztő sorozat volt - minden témában - most meg az ilyen barátok közt, vagy belevalóvilág a közszolgálat. ;(
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 07:07
Előzmény: #24  csendben
#41
Nem, az már olyanabb... ill. ált. mindig olyanabb, mert mindig alkalmazkodik (meg nem is tehet mást) az aktuális kormányhoz.
No, ezen a pénzügyi rendszeren változtatni kellene, hogy a KirályiTV politikailag független lehessen.
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 07:05
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#40
Pedig van néhány kiváló, magyar szinten igencsak kiemelkedő műsoruk... csak azokat kell nézni, nem a politikai vackokat. ;)
Törölt felhasználó 2011. 12. 20. 22:46
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#39
Köszi szépen a korrekt válaszokat, s mindenkinek aki segítő szándékkal szólt. Mostmár kezdem kapizsgálni. Igen megmondom őszintén az ilyen gazdasági folyamatokhoz nagyon mélyen nem konyítok, csak szemet szúrt, hogy minden értelmes ország kamatot csökkent, mi meg emelünk, és ez számomra nem jót sugall. De ha csak ennyin finanszírozzák az országot, akkor ez van, az állampapír hozamokból valóban látszik, a kérdés már csak az, hogy akkor mit csinálunk rosszul?(Irónikus kérdés,tudjuk milyen csapongó a mostani kormány,kommunikációjával nem éppen kedvez a folyamatoknak), de a többi ország, hogy tudja megcsinálni, hogy 0,25 az alapkamat és ilyenek, mert a kamat öli meg az igazi értéket, a magyar államadósság évente 2000milliárd Ft-ot kamatozik(lehet ezt sem tudom pontosan egy videóban hallottam), amit kikell fizetni s még akkor még egy fillérrel sem csökkent az adósság, ez csak a kamat. De ezt a 2ezer milliárdot az idő hozta létre, de mégis a valós javakból kell kigazdálkodni, (vagy újabb hitelfelvétellel ami így egy spirálként lassan megöli az adott országot), így én a minél kisebb kamatnak örülnék. De hát akkor ez van. Remélem azért 7% fölé nem megyünk mostmár.
commander8 2011. 12. 20. 16:25
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
Egyetértek veled, de azt hiszem, hogy ezeknek teljesen mindegy, hogy ki mit mond, mennek a saját ostoba fafejeik után, "oszt jóvan" alapon.
A következményeket meg fizessék mások.
Törölt felhasználó 2011. 12. 20. 16:06
Előzmény: #36  commander8
#37
valaki szólhatna már orbánéknak, hogy már nem Óceánia, hanem Eurázsia ellen viselünk háborút. Goldstein persze továbbra is esküdt ellenség. a fontos, hogy a kenyér fejadag 40 gr-ról 25 gr nőtt.
commander8 2011. 12. 20. 15:55
Előzmény: #21  csendben
#36
Ezt kivételesen én is láttam, és onnantól helyrerázódott az addig alacsony vérnyomásom.
Komolyan mondom ha már nagyon unom magam, vagy a piacon nem igazán érdekes mozgások vannak, akkor kapcsolok erre a hülye csatornára és kb öt percig szoktam bírni, majd azt követően infarktus kerülget.

De azt is látom, hogy itt is vannak -nem te - ilyen hír tv rajongók, akik merőkanállal eszik azt a sok marhaságot.
csendben 2011. 12. 20. 15:45
Előzmény: #34  csendben
#35
miközben kínosan vigyáznak,nehogy Viktor közel kerüljön hozzájuk.... (ki tudja,hátha ragályos!)
csendben 2011. 12. 20. 15:44
Előzmény: #31  Kolyok
#34
Az értelmes gazdasági szakemberek nem facebook-on élvezkednek,hanem pénzt csinálnak! :-)
myrath 2011. 12. 20. 15:43
Előzmény: #31  Kolyok
#33
:DD
csendben 2011. 12. 20. 15:42
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#32
:-)))
Kolyok
Kolyok 2011. 12. 20. 15:42
Előzmény: #28  Kolyok
#31
A focista közbe meg facebook-ozik...
Jobbra 15:30
Ha már rajta van a facebook-on akkor legalább chat-elhetne valami értelmes gazdasági szakemberrel is, vagy lehet olyan nincs az ismerősei között?
Törölt felhasználó 2011. 12. 20. 15:42
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
értem, hogy nem akar okoskodni. ezért is voltam sokkal kulturáltabb annál, mint amit valójában érdemel. :)
Törölt felhasználó 2011. 12. 20. 15:39
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#29
Ferenc tényleg nem ért hozzá, de legalább nem akar okoskodni, mint ahaha, aki ugyanilyen nem tudással játssza a megmondót.
Kolyok
Kolyok 2011. 12. 20. 15:39
Előzmény: #24  csendben
#28
Hát már lassan az is hirtv lesz...
Folyik belőle a narancssárga undormány...
Törölt felhasználó 2011. 12. 20. 15:39
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#27
" mi meg emeljük, generálva az inflációt"

Ez meg pont fordítva van. A jegybank követi a kamatokkal az inflációt, pontosabban az inflációs várakozásokat.

Az inflát a 300 feletti euró és ennek következményei generálják leginkább jelenleg.
Törölt felhasználó 2011. 12. 20. 15:39
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#26
az egyetlen mentség a szörnyű ostobaságodra az, ha a nicked helyesen Ferenc2006, mert ugye akkor még oviba jársz. minden eltérő esetben nagy baj van a kicsi fejedben. remélem nem ilyen hülye a teljes 2/3, mert akkor vágóhídra hajtja Magyarországot a kicsi focista.

hülyegyerek, majd nézzél állampapírkibocsátás adatokat, talán megérted a folyamatokat
Törölt felhasználó 2011. 12. 20. 15:37
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#25
Ferenc:

"De ha ez a kamat egyre csak feljebb megy akkor annál jobban roppan össze az ország a kamat fizetési kötelezettségek miatt, nem értem, hogy EU és sok más fejlett ország lefele viszi a kamatot, mi meg emeljük,"

1. Az alapkamat és az állampapírhozam nem ugyanaz. Magyarországot már hónapok óta csak 7%-on, vagy afelett hajlandóak finanszírozni, így e tekintetbeb az alapkamat csak követte a piacot.
2. Magyarország kockázati felára jelentősen nőtt az hónapokban, most nem részletezem, mi miatt. Akik csökkentettek kamatot, egészen más helyzetben vannak.
csendben 2011. 12. 20. 15:36
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
Mentségemre legyen mondva:a havazás miatt 50 csatiból 5 jött....
Bár a királyi1 se sokkal különb...
Törölt felhasználó 2011. 12. 20. 15:30
Előzmény: #21  csendben
#23
most már tudom miért nem nézek hírtv-t:)
Törölt felhasználó 2011. 12. 20. 15:29
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#22
link

Zsiday blogját olvasgasd, hátha megérted a folyamatok hátterét is:)
csendben 2011. 12. 20. 15:26
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
Szembe megyünk az autópályán,és csodálkozunk a sok hülyén.....

TZegnah HírTV-ben nagy arc (műsorvezető!)megkérdi:miért a kormánytól kell megvédeni az MNB függetlenségét,és miért nem azoktól,akik most féltik az MNB-t a kormánytól?

Besszarábia! És ez még az "értelmesebbek" közé tartozik.....

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek