Topiknyitó: lehoka 2007. 03. 07. 16:00

TIPPSAROK  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 11:45
Előzmény: #101536  Törölt felhasználó
#101540
Penznyelo en nem kotozkodni akarok tsziteletre melto szaktudasoddal, de valahogy az "auditoros" 32000-hez kepest igen eves a 18000es szamitasod. Bizonyara a BET.hu-n leszedheto szamokbol tobbet nem tudtal kihozni: 18000 slussz-passz. Ez a hivatalos akkor !??
Az viszont bibi elottem, ha auditor azt mondja 32000, akkor ,hogy allhat szemben paradox modon azzal, hogy a menedzsment erdeke az arfolyam emelkedese, vagyis a reszvenyesi ertek novelese, amikor a hivatalosan kiszamithato eszkozertek csak 18000 ??

Ok, meg gondolkodom en is....
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 11:25
Előzmény: #101538  Törölt felhasználó
#101539
igaz, molnál volt már ami nem jött be (eddig ?).
szóval asszem hagyom is.
sziasztok.
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 10:50
Előzmény: #101537  Törölt felhasználó
#101538
ez természetes pénznyelő.
én is így vagyok ezzel.
de hogy is mondjam, a családjában azért csak jobban megbízik az ember.
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 10:43
Előzmény: #101531  Törölt felhasználó
#101537
"oké. de nem biztos, hogy teljesen pontos az az adat ... másképp nem írhatom."
Disco, mindenféle bántó szándék nélkül, én már kinőttem abból, hogy ha nekem valaki egy fórumon azt írja, hogy tuti infói vannak, meg olyat tud, amit más még nem, meg bennfentes, stb. stb. akkor azt kétkedés nélkül elhigyem.
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 10:38
Előzmény: #101535  Törölt felhasználó
#101536
igen koi, én is ezt gyanítom.
a nézzük a rövidtávot első bekezdésében én is ezt írom :o) hogy mint leendő főrészvényeseknek :o) az árfolyam emelkedése az érdekük - lásd. mol-menedzsment.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 20:39
Előzmény: #101534  Törölt felhasználó
#101535
aztán ott van az a gondolat is hogy valojában ez a törvény arra is jó hogy igy nem tudják saját kezükre játszani Hernádiék a molt!
ugyanis volt egy cikk (most kellene a link is)
hogy állitolag maga a vezetés is szívesen megkaparintaná magának a molt!
(hamár ilyen helyzet alakult ki a OMW kapcsán)
ezt hitelfelvéttelel oldanák meg!
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 20:36
Előzmény: #101533  Törölt felhasználó
#101534
jav:rajtunk áthaladó energia!
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 20:35
Előzmény: #101532  Törölt felhasználó
#101533
szvsz nem a finomito a lényeg hanem a rejta árhaladó energia!
nem akarnak olyan helyzetbe kerülni mint Ukrajnával!
tehát aki közvetetve vagy ugymond útba van azt felvásárolják!
Magyarország ebböl a szempontbol védtelen de reméljük már nem sokáig!
amugy oroszok volt egy cikk (most kellene a link) már az angolokkal is probálkoztak anno!
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 19:26
Előzmény: #101530  kenyeres
#101532
kenyeres, mivel anno én is aktívan közreműködtem eme nagyszerű topik szétoffolásában, ezért átmegyek az ismerkedősbe, ott válaszolok :o)
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 19:25
Előzmény: #101529  Törölt felhasználó
#101531
oké. de nem biztos, hogy teljesen pontos az az adat ... másképp nem írhatom.
kenyeres 2007. 10. 13. 19:20
#101530
Discó én segítek tornázni,Te segíts jó tippekkel,így csapásra kétlegyet ütünk.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 19:20
Előzmény: #101528  Törölt felhasználó
#101529
A bet.hu-ról + osztottam.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 19:14
Előzmény: #101527  Törölt felhasználó
#101528
pénznyelő én egy auditortól tudom ezt :o)
te honnan ?
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 19:11
Előzmény: #101526  Törölt felhasználó
#101527
"ami csak eszközértéken 32ezer most". Tudod mennyi a MOL eszközértéke? 18e körül van.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 18:11
Előzmény: #101525  nemoland
#101526
Kezdetleges mol-gondolatok
(gepida, te csak a rövidtávot olvasd el és a fontos és figyelem címszavak alá írtakat !)

Előzmények:
Csak kiderült pár hete, hogy a legjobb olajipari cég európában (ide kéne egy link, de aki foglalkozik mollal olvasta szerintem).

A finomítókra fáj a foga az oroszoknak és a nagyban terjeszkedő kúthálózatra (legutóbbi a tifon felvásárlása volt).
A mol eszközei, finomítói itt a lényeg, az a kelengye. Ui. sehol európában, de talán még amerikában se olyan pipecek a finomítók, mint a molé ! az omv-nek lepukkant finomítói vannak, míg a molé mind, de mind folyamatosan karbantartott (hernádi úr nyilatkozata szerint annyit költenek a finomítóik karbantartására, felújítására, mintha minden évben egy vadiújat építenének fel!) - de erről mégcsak nem szakértői szemmel is könnyen meglehet győződni, ki kell menni százhalombattára, aztán meg elkocsikázni az osztrákokhoz.

Lex mol: gondolom jól előkészítették, hiba abban nem lehet; és azért vannak a tanácsadók, hogy kivédjenek minden kukacoskodást eu részéről.

Nem értem miféle ajánlatról beszél az omv, hiszen nem tett ajánlatot; az egy feltételezés volt egy csomó olyan korlátozással (pl. 10 % szavazati korlát eltörlése, slovnaft eladása, visszaváltható kötvény progi kinyomatása), ami ezt az ún. 32ezres „ajánlati árat” min. 20 % -al csökkentette. Nos, akkor épp többet adtak érte a piacon :o)
Magyarán olyan 26ezerért dobták volna oda a molt nekik, ami csak eszközértéken 32ezer most ! és akkor még nem szóltunk a tervezett további akvizíciókról és együttműködésekről és fejlesztésekről.

Alapok, akik omv mellé álltak elvben persze hogy támogatják, hiszen azért vettek mol részvényt, hogy profitáljanak egy sok év óta dinamikusan és folyamatosan növekvő cégből, kiváltképp ha omv kitátja a száját.
De nekik is egy jóval magasabb ár az érdekük, hacsak nem kínált omv háttéralku keretében mondjuk omv-pakettet vagy az új részvényekből egy adagot.

Fontos !
Ez putyin bécsi látogatásakor történt.
„A Gazprom még arra is utalást tett akkor, hogy érdekelné részesedésszerzés az OMV-ben. Jóllehet az orosz csoport eddig nem szerzett közvetlen részt az osztrák vállalatban, a Gazpromhoz kötődő érdekeltségek egyes vélemények szerint az OMV-részvények közkézhányadának jelentős részét ellenőrzik - írta a londoni gazdasági napilap.”

FIGYELEM !
Közvetlen tulajdonnal nem bír az orosz, DE közvetetten IGEN, TULAJ a GAZPROM az OMV-ben !
(lásd. az omv közkézhányad jelentős részét ellenőrzik.)
Ezért kellett figyelni ki(k) veszik az omv részvényeket :o)
És most érdemes megtekinteni egy omv tulajdonosi struktúráját.
31.5% ÖIAG (Österr. Industrieholding AG, Austrian state holding company)
17.6% IPIC (International Petroleum Investment Company, Abu Dhabi)
50.9% Free float
Ez mindent elmond :o) Az omv igen szorult helyzetben van és ezért ahogy a fuldokló minden szalmaszálban próbál megkapaszkodni. A saját felvásárlása ellen hadakozik épp kézzel-lábbal. Vajon mennyi lehet már az oroszé az 50,9 %-ból ?

-----------------------------------
Nézzük a rövidtávot.

A mol (a menedzsment) célja a részvényes érték növelése ! Itt ne gyertek azzal, hogy magukat akarják bebetonozni … persze, na és ?! De nekik is mint egyben, vagy majd a leendő mol főrészvényeseknek az az érdekük, hogy a részvény sokat érjen a piacon is (ne csak hangoztatni kelljen), tehát a piac árazza be a valós értéket folyamatosan és a jövőt is, a stratégiát is.

Mit tehet ez ügyben ?
- Ad egy, az otépé 10 %-át megveszi a cez – bennük megbízhatnak, ők nem fogják továbbadni, mert nem egy pü. Bef., hanem iparági, aki szintén ki van/lehet téve hasonló felvásárlási kísérletnek és akkor majd a mol fog segíteni.

- Ad kettő, bevonja a saját részvények egy részét, szerintem ez az mfb 10 % -os pakk lesz; esetleg megfejeli a jelenleg nála lévő tudomásunk szerint olyan 7-8 %-al.

- Ad három, ha kicsi a közkézhányad – márpedig az, mert omv-nél is van egy halom papír, meg alapok is vették a felvásárlásra spekulálva- akkor természetszerűleg csökkenhet a likviditás, de ezt meg lehet oldani egy splittel.
(mint tudjuk azért ez kedvezően szokott hatni az árfolyamra – és ekkor eltekintettünk minden közben folyamatosan zajló értéknövelő akvizíciótól).

Én arra számítok, hogy ez a fentebb említett 3 akció még az idén, ill. a 3. jövő év elején meg fog valósulni.

És a végére … Ez hosszútáv, de 1-3 év alatt.
Hosszútávú főcél: európa legnagyobb olajipari cégévé válni. Csak azért nem kebelezték még be az omv-t, mert ott se adja az állam :o) a fránya labancok. A hernádi egy olyan adottságokkal rendelkező vezető, aki ezt elérheti, azaz lesz egyesült cég, csak az időközben nagyobbra növekedő mol-halacska fogja bekapni az időközben fogyogató omv-halat. Az már más kérdés, hogy így orosz főtulajdonosa lesz ennek az új cégnek, és esetleg az osztrák állam ? – ez utóbbit kétlem, addigra kigolyózzák.

TIPP: NAGYON RÖVIDTÁVON EGYÉRTELMŰ EMELKEDÉS PONT A CSÖKKENŐ KÖZKÉZHÁNYAD ÉS A TOVÁBBI FELVÁSÁRLÁSI SPEKULÁCIÓK MIATT, AMIT MOST TA IS TÁMOGAT
nemoland 2007. 10. 12. 21:55
Előzmény: #101524  prfecó
#101525
Szerintem az srv csak akkor realitás, ha az EU aszongya hogy ok a lex mol...

Az a kérdés, hogy ezt mikorra bírálják el...
addig nem nagyon fogják bevonni....nem ?!
prfecó 2007. 10. 12. 21:44
Előzmény: #101523  Törölt felhasználó
#101524
Győztek a hormonok , lányok elhalkultak , tombolnak a bulin , de eközben hétfőre az elemzést nem elfelejteni.MOL pletyik , tények, srv . bejelentés jöhet bármi.

Remélem Hernádi is ott lesz a hétvégén a bulin:-))))
Törölt felhasználó 2007. 10. 12. 17:54
Előzmény: #101522  Törölt felhasználó
#101523
mély tisztelettel.
Neked is szép hétvégét!
Törölt felhasználó 2007. 10. 12. 17:40
Előzmény: #101521  Törölt felhasználó
#101522
rendben gepida, megpróbálom, de át kell álljak még az orosz időszámításról :o)))
szép hétvégét !
Törölt felhasználó 2007. 10. 12. 17:23
Előzmény: #101518  Törölt felhasználó
#101521
"sr bevonás jön" ok. Muszáj nekik rv árfolyamot emelni. Nagy a nyomás a vezetésen. Meglátjuk. Jó lenne molos topikban olvasni ezt, vagy inkább újra private mailben. :)

Topik gazda

lehoka
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek