Topiknyitó: lehoka 2007. 03. 07. 16:00

TIPPSAROK  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 17:58
Előzmény: #97718  Törölt felhasználó
#97720
Hát ezt elég könnyen el lehet dönteni, hogy hogy áll amerika gazdasága... a májusi kamatemelés után év végére az összes amerikai index visszatalált a helyére sőt új történelmi csúcsokat döntögetnek..... ez nem egy lassuló gazdaság jele... DAX-szintén új történelmi csúcson... tehát európában most fog kezdődni egy kamatemelési sorozat, amerikában még lehet hogy be se fejeződött... ezért szerintem a fejlődő piacok ezek miatt nem lesznek túl vonzóak.... és lesz szerintem egy kisebb korrekció ebben az évben ami a fejlődő piacokat érzékenyebben fogja érinteni, köztük romániát is....
ja...persze hogy nagy fejlődés előtt áll románia de a részvények árai akkor is magasak....
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 17:53
#97719
Most olvastam a Figyelőben, hogy a Világgazdaság motorja egyre inkább Kína és India. Mi a baj az Ázsiai piacokkal? Buborék?
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 17:45
Előzmény: #97717  Törölt felhasználó
#97718
Akkor fektessek nem pörgő gazdaságokba??? Olyanba, ami még a nyugat-európaiaknál is kevésbé pörög? Mongóliát tudnád pl. ajánlani?

Túlpörgött Amerika? Mindenhol azt olvasom lassul az amerikai gazdaság, sőt...

Románi azt mondják nagy fejlődés előtt áll...

Ez mind hülyeség?
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 16:48
Előzmény: #97716  Törölt felhasználó
#97717
Szerintem a fejlődő piacokat el lehet felejteni a mostani kamatemelés előtt ( mármint amit az Ekb hamarosan meg fog lépni).... mivel az európai gazdaság is iszonyatosan túlpörgött, úgy mint amerika, ahol még mindíg nem sikerült lelassítani azt....
Ráadásul a román részvények már iszonyatosan nagy P/E értékkel forognak.... szvsz... felejtős...
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 16:39
Előzmény: #97713  Törölt felhasználó
#97716
Mercurius, Ázsiát most egy időre felejtsd el e tekintetben. A legutolsó variációd viszont jónak tűnik!! 2005ben pl. 77,76%-ot hozott az a régió, és mint tudjuk Románia és Bulgária iszonyat mód fejlődik és pörög!
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 16:28
Előzmény: #97711  Törölt felhasználó
#97715
Gyanta!

Mire alapozod a Richterrel kapcsolatos pozitív véleményedet?
zepi
zepi 2007. 02. 03. 15:54
Előzmény: #97711  Törölt felhasználó
#97714
Hát ez aranyos. Mercuriusnak a Richtert ajánlani.:-DDD
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 15:50
Előzmény: #97712  Törölt felhasználó
#97713
Köszi a hozzászólásokat!

Valószínűleg én leszek az utolsó a portfolio.hu -n aki richter részvényt vesz. ;-)

Ez ECO chart-ját nézegettem tegnap, és az jutott eszembe, hoy a fák sem nőnek az égig...

Ami a blue-kat illeti tavaly meglehetősen alulteljesítették a midcape-ket, és idén januárban is markáns különbség látszik. Nem látom okát, hoy miért fordulna meg e a trend... Persze vannak/lehetnek kivételek, egyedi részvények tekintetében.

Őszintén szólva bizonytalan vagyok a jövőt illetően. Gondolkozok még külföldi részvény alapokon, mert olyanom még sohasem volt... csak nem tudom melyik régiót válasszam.

Dél-Amerika, Dél-kelet-Ázsia, és Kelet-Európa foglalkoztat. Egy lengyel-román-bulgár-orosz vegyesalap nem lenne rossz...

Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 14:40
Előzmény: #97711  Törölt felhasználó
#97712
én meg azt mondom hogy a gyogyok nak nem sok jó napjuk lesz mostanában!
a blu k ba azt jó ökletnek tartom föleg hogy a kis papírok nagyon leszerepeltek a felsőlimitelés után!
ha anniyra nem bizzol a nagyokban akkor várd meg a gyorsjelentéseket!
de azt se felejsd hogy otpben volt már jó gyorsjelentés de ennek ellenére lefelé vette az irányt!
mondjuk azt a helyzetett is elemezni kell ,mint ahogy hétfőn ,és a gyorsjelentés után is kellesz!
de okosat nem tudtam neked mondani.
egyszer egy másik tözsdei weboldalon mikor megkérdezték hogy miért nem foglalkoztok jobban a tözsdével ??
a válasz az volt mert olyan mint a szerencsejáték!
szvsz tehát vagy felnő az ember gondolkozásban és megprobálja bebízonyitani magának hogy mégse,vagy szerencsejátékosként folytatja! :)))

te melyik játékos vagy??:))
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 14:11
Előzmény: #97710  tko_
#97711
Én meg azt javaslom, hogy mindenképpen blu-ba kellene fektetni. És a blu-k közül szerintem most a Ricsi kecsegtet a legnagyobb emelkedési potenciállal. Tudom, hogy az nem máról holnapra fog bekövetkezni, de viszonylag gyorsan változnak a hangulatok.
tko_ 2007. 02. 03. 10:50
Előzmény: #97709  Törölt felhasználó
#97710
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 10:19
Előzmény: #97708  Törölt felhasználó
#97709
Amit javaslok, hogy nézd meg az econet chartját, bár nem hiszek ebben az esetben a technikának, de elvileg 100 fölé fog menni.

A nagyokban én egyikben sem látom az az átütő erőt amivel tartósan emelkedni fog.
Olyan szüttyögés van mindenhol.

Mindenképpen valami kispapírt javaslok (rába is jó, synergon is), de a kockázatokat mérlegeld elötte.

A döntés a tied!
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 02:02
#97708
Sziasztok!

Hülye kérdéssel kezdek, de nem folytatom utánna:

Hétvégén hozzájutok pénzhez. Hétfőn mit érdemes venni, ami még nem lett beárazva a gyorsjelentési várakozások alapján, illetve mibe érdemes most legjobban fektetni, mi az ami stabilan tud technikai alapon emelkedni, ill. elmozdulni?
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 09:58
Előzmény: #97706  Törölt felhasználó
#97707
"Phylaxia részvényei 16 millió forintos forgalom mellett 4.8%-ot emelkedtek"

Ez azért megint csak érdekes :)

Tegnap mennyit is ment az eco? Milyen forgalommal? Phylnek mikor volt akkora forgalma? Ha most leesik mondjuk 2%-ot az eco, akkor megrendelésre benne lesz a hírekben?

Egy illetékes idenézhetne már! :)
Törölt felhasználó 2007. 02. 01. 20:24
Előzmény: #97705  bpmcwap
#97706
perverziódra válaszolva: óvatosan akartam fogalmazni. A tudni vélés esetemben a biztosságot jelenti, de az hogy a tudásod valós-e az úgyis csak a gyakorlatban derül ki.

Magyarul: eleget tudok ahhoz hogy a tőkém 96%-át ebbe nyomjam, amit meg is tettem tegnap (az utcsó pakkokat vettem akkor)
Eléggé átvizsgáltam a dolgot és az alapján döntöttem így. Nagy kockázat, de a (remélt) haszon is nagy lesz!!!

Emlékeztelek hogy a fotex is szüttyögő spekipapír volt 80-120 környékén (mielőtt mondanád most is az)

Portfóliótól valami fejes nem tolja ide az arcát egy válaszra? (ráér holnap is)
bpmcwap
bpmcwap 2007. 02. 01. 19:52
Előzmény: #97703  Törölt felhasználó
#97705
perverzio:
Tudni vélni és tudni nem ugyan az!!!!Idézném magamata: ha "nem tudod a választ az általad feltett kérdésre akkor meg ne fektess olyan papirba amiről ilyen keveset tuc..."

zárójeles:
Én le nem irom ide.... :DDD
(vizsgáld meg jobban)
Pénznyelő nálad a labda! :)
Törölt felhasználó 2007. 02. 01. 19:42
Előzmény: #97694  Törölt felhasználó
#97704
mennyi a 2mio USD reszvenyenkent?
Törölt felhasználó 2007. 02. 01. 19:42
Előzmény: #97689  bpmcwap
#97703
én kb 1 éve ülök benne csak, de ez irreleváns.

A verzió: a synergonban alig volt nagyobb a forgalom, és ugyanúgy nem volt hír

B verzió: kit érdekel a rába, synergon gyakorlatilag egy súlyú papírok az ecoval, de ezekről mégis írnak.

/ verzió: Én tudni vélem hogy miért csak a negatív események vannak hírként kezelve az ecoval kapcsolatban, de nem ez volt a kérdésem.

A kérdés az:
Miért csak az esés szerepel vagy ha negatív hír van.
Ha emelkedik akkor sem nem szerepel, sem pozitív elemzés sem születik.

Persze ezzel tisztában voltam amikor vettem az ecot tehát nem is zavar.

A kérdés az volt, hogy (gyengébbek kedvéért)
miért tájékoztat a potfólió ulyen pártosan.
Kinek a megbízásából, milyen érdekek alapján, stb.

Erre ha tudod a választ bp (vagy pénznyelő) akkor megköszönöm.
Törölt felhasználó 2007. 02. 01. 19:35
#97702
Kedvenc természetfilmem: Felhő a Sziklás-hegység vadlova!!!! :)
Törölt felhasználó 2007. 02. 01. 19:34
Előzmény: #97700  Törölt felhasználó
#97701
Hát igen!!! Olyan amilyen Te szeretnél lenni...
És leszel is ha egyszer végre bátor leszel kitörni!!!! :)

Topik gazda

lehoka
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek