Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 24. 15:43

Tessék megkapaszkodni: soha nem dőlt még be ennyi hitelünk  

Ugrás a cikkhez
Soha nem volt még akkora hitelösszeg törlesztésével megcsúszva a magyar lakosság, mint ma. Az MNB friss adatai szerint a lakossági hitelek 19,4%-a tartozik a bankoknál a 90 napon túl késedelmes hitelek közé (NPL-ráta). A helyzet a szabad...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=59&i=206934
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 26. 22:11
Előzmény: #79  tokos.
#81
"Már bocsánat, de épp pénznyelő cimborád vette zokon, hogy jumbo nem szólt azért, mert azt írtam, hülyegyerk (így egybe írva kizárólag a kedvedért)."

Olvass előzményeket is... (de ezt már mondtam, egy részegnek hiába mondjuk)
tokos. 2014. 11. 26. 22:13
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#82
Olvastam. 59-es.
tokos. 2014. 11. 26. 22:15
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#83
""egyes feleségek ténykedése után megértem, ha odavágnak nekik"

Lassan azért kiderül itt a topicokban, hogy a Fidesz szavazó és a nem Fidesz szavazó 2 töréspont mentén válik szét: az egyik a pénzügyi analfabetizmus a másik meg a szimpla tahóság. "

Basszus, pedig erre válaszoltam. Ezek szerint te magadra vállaltad a tahót? Mégis lenne önkritikád?
Törölt felhasználó 2014. 11. 26. 22:17
Előzmény: #83  tokos.
#84
Nyilván az a tahó, aki nem vág oda az asszonynak... Tokos, tényleg jó tanács, hogy pihenj inkább. Most csak magadat járatod le.
tokos. 2014. 11. 26. 22:18
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#85
Nézd, pénzügyi analfabétának nem gondollak. Akkor mi marad neked?
Törölt felhasználó 2014. 11. 26. 22:31
Előzmény: #85  tokos.
#86
Basszus, te tényleg jól beitaloztál, ha a szöveg értelmezéssel is ilyen súlyos gondban vagy. Olvasgasd csak és gondolkozz rajta. Jó éjt.
tokos. 2014. 11. 26. 22:34
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#87
Hát olvasgattam, és arra jutottam, hogy tahó vagy.

Jó éjt.
tokos. 2014. 11. 26. 22:41
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#88
Amúgy kis olvasmány:

link
Törölt felhasználó 2014. 11. 26. 23:45
Előzmény: #88  tokos.
#89
Te egyre mélyebbre süllyedsz...
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 08:41
Törölt hozzászólás
#90
tokos. 2014. 11. 27. 10:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#91
Nem. Pénznyelő alapveten egy fideszfóbiás ember, mindenki a barátja, akivel, vagy akin keresztül a fideszt köpködheti, és mindenkit megvéd, akit a fidesz hátrányos helyzetbe hoz, vagy akinek a fidesz ellenfele/ellensége. Az a néhány kivétel, amit esetleg össze lehet kaparni ennek cáfolatára csak a szabályt erősíti. Egyszerűen az ellenségem ellensége a barátom elvet követi. Mióta itt fórumozik, folyamatosan ezt nyomja, mikor a fidesz ellenzékben volt, akkor is alapvetően a fideszt szapulta, meg most is.
Egyáltalán nem gondolom, hogy sohasincs igaza, és a fidesz lenne a megtestesült tökéletesség, mióta kormányon vannak rengeteg szarháziságot csináltak, némelyik húzásuk egészen gyomorforgató volt, de az, hogy valakinek az elméjét egy ellenzéki párt ócsárlása kösse le jelentős részben, az magáért beszél. Ebből gyakorlatilag egy kivétel van, ez a népszavazás volt, amikor leszavazták a vizitdíjat egyebeket a népek. A többi érthethetetlen kívülről nézve.
És ebből jön az is, hogy most a bankokat védi körme szakadtáig. Szegény bankokat bántja a fidesz, szegény bankokat meg kell védeni.
Azt sem gondolom, hogy ebben semmilyen igazsága nincs, úgy látom, hogy sok esetben akkora sületlenségeket hordanak össze az itt fórumozók a devizahitelekkel kapcsolatban, hogy nem csoda ha folyamatosan rendbeteszi őket.
Aki devizehitelt vett fel, azt vissza kell fizetni. A hitel ilyen, az árfolyamkockázatot vállalta, amit a bankok az erőfölényükkel visszaélve letoltak a torkán, azt várhatóan visszakapják, úgyhogy most már tényleg csak az a lényeg, hogy teljesítsék a vállalásukat, ne csak a pénz elköltésében jeleskedjenek.
watson
watson 2014. 11. 27. 11:36
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#92
"gondolom ez mutatja, hogy minden rendben van és pl. az ingatlanok ára emelkedni fog..."

Jól gondolod, átmenetileg nem fog. Akkor fognak növekedni ha mérséklődik a magántulajdonnal való kormányzati visszaélés, ha szépen elárverezik akármilyen áron a fizetni nem akaró, vagy nem tudó (túlvállalt) ingatlantulajdonosok ingatlanát, ha beszüntetik a nyári kilakoltatási moratóriumot, ha a nemfizető bérlőket 1 hónapon belül kihajítják gyorsan ítélő törvénykezéssel, több éves pereskedés nélkül... stb.
(a manyup és egyéb magántulajdonba avatkozásokról nem is beszélve...)

Szükség lenne végre egy normális ingatlan piacra...
mereszZenesz 2014. 11. 27. 11:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#93
a kapitalizmus mellékterméke...
myrath 2014. 11. 27. 11:51
Előzmény: #91  tokos.
#94
"A hitel ilyen, az árfolyamkockázatot vállalta, amit a bankok az erőfölényükkel visszaélve letoltak a torkán, azt várhatóan visszakapják".....azt pont nem!!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek