Topiknyitó: Portfolio 2019. 05. 06. 07:45

Tényleg hazajön évente 20 ezer kivándorolt magyar?  

Ugrás a cikkhez
Varga Mihály pénzügyminiszter szerint megváltozott a trend, és most már 20 ezer magyar jön haza külföldrõl évente. A minisztérium a Portfolio kérdésére elárulta: a munkaerõfelmérés adatai alapján számolták ki, hogy a
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kiegyezo 2019. 05. 07. 15:42
Előzmény: #233  tokos.
#240
Amit írsz, azok részben külső hatásra alakulnak jól. Vagy azok hathatós segítségével. Vagy olyan paraméterek változtatása miatt, amik miatt nem összehasonlítható a szoci időkkel (pl. most nem megy a magánnyugdíjpénztárakba pénz, sőt egy kevés még vissza is áramlik - ez önmagában kb. a gdp 1%-a; vagy az oktatás és egészségügy alulfinanszírozása)
Másrészt, azért a szocik alatt is akkor lett rossz, amikor a világban a válság elő jelei megmutatkoztak. Előtte nagyjából ment a szekér. OK, a költségvetés pl. nem volt rendben, ez tény.
Hogy mondjak jót is: a gazdaság fehérítése ügyében volt pár értelmes lépés. 
tokos. 2019. 05. 07. 15:40
Előzmény: #236  elemes
#239
OK, így már világos.
elemes
elemes 2019. 05. 07. 15:34
Előzmény: #227  kiegyezo
#238
ha kényelmetlen lett volna nem írják ki kutatási témának. csak mire végiggördült az adminisztráción, ami lehet egy-másfél év, addigra politikailag érzékeny téma lett.
kiegyezo 2019. 05. 07. 15:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#237
Mi van?
Az a közöm, hogy magyar adófizető polgár vagyok, ők a hazám kormánya.
Nem tetszelgek egy közösség nevében. Egyes szám, első személy. Na, jó, időnként a családom nevében mégis.
Tettem kísérletet a megváltásra, de az, érdeklődés hiányában, elmaradt. Sajnálom.
"Egyáltalán nem akarod Magyarországot és kormányát felemelni, inkább a porba taposnád a véleményeddel." Már megint ez a hülyeség! Magyarország és népe csak jól járhat a véleményemmel, akár megfogadja, akár nem - jóindulatú, javító szándékú vélemények. A kormányt, ha tehetném, valóban elküldeném a fenébe. Magyarország nem egyenlő a kormánnyal, hála az Egek Urának! 
elemes
elemes 2019. 05. 07. 15:31
Előzmény: #230  tokos.
#236
ősszel volt egy minibotrány arról hogy a kormány sumákol a  kórházi fertőzésekkel, elhallgatja a jelentéseket, az adatokst nem lehet kórházakra levontva megszerezni stb. nem tudom mi volt az összefüggés, ebben nem akarok találgatni, de nagyon hirtelen stoppolták le a kutatást.
algore 2019. 05. 07. 15:31
Előzmény: #233  tokos.
#235
a fidesz is ezt mutatja
minden mutatoban rosszabb magyarorszag, mint a kornyezok
es itt abba is hagytam veled :)
tokos. 2019. 05. 07. 15:30
Előzmény: #229  signal2
#234
De egyébként az eredeti felvetés kb. arról szólt, hogy tönk szélén az ország, megyünk a szakadék felé. Énmég nem érzem, a makrogazdasági mutatók legalábbis nem erre utalnak.
És az eredeti felvetés nem arról szólt, hogy mihez képest, hanem arról, hogy önmagában...
tokos. 2019. 05. 07. 15:28
Előzmény: #229  signal2
#233
Ezek kötzül sok dolog nem a külső körülmények hatása. A költségvetési egyenleg alakulása. De ha elengedik a költségvetést az az infla emelkedését is maga után vonja jó eséllyel.
Az általad is említett szocik jól mutatják, hogy lehet rosszul jó körülmények között is.
tokos. 2019. 05. 07. 15:22
Előzmény: #230  tokos.
#232
Ja, tudom, minden politika. Ha leszarom a klotyó karimáját a benzinkúton, mert nem bírom hazáig magamban tartani a lét, az is, mert ez már a kerítésemen kívül van...
tatikaroly 2019. 05. 07. 15:22
Törölt hozzászólás
#231
tokos. 2019. 05. 07. 15:17
Előzmény: #224  elemes
#230
Akkor a politikához mi köze volt?
signal2
signal2 2019. 05. 07. 15:14
Előzmény: #222  tokos.
#229
Mivel az összes környező és más országokban is teljesen hasonló gazdasági folyamatok játszódtak le az elmúlt években (GDP, infláció, munkanélküliség, költségvetési egyenleg), sőt egyes területeken még romlott is a relatív pozíciónk, elmondható, hogy ez nagyrészt külső körülménynek tekinthető. Annyit a javukra írok, hogy legalább nem rontják el, mint a szocik. Tehát nem a jó teljesítmény köszönhető a politikájuknak, hanem éppen a külső kegyelmi állapot teszi lehetővé az egyéb területeken véghezvitt területfoglalást és rombolást, mivel a relatív jólét mellett teljesen érdektelenek az olyan kérdések, mint a jogállam, a szabad verseny, sajtószabadság, hatalmi ágak szétválasztása, oktatás szabadsága. Persze lehet, hogy ezek akkor sem érdeklik annyira az embereket, amikor jönnek a szűk esztendők, de elő fognak kerülni abban az értelemben, hogy nyilvánvalóvá válik, hogy ezek fogják hatalomban tartani olyan szituációban a jelenlegi elitet, akiket egy gyenge gazdasági periódusban amúgy általában leváltanak.
tatikaroly 2019. 05. 07. 15:14
Törölt hozzászólás
#228
kiegyezo 2019. 05. 07. 15:13
Előzmény: #224  elemes
#227
Ha jól értem, arról volt szó, hogy maga a téma kényelmetlen. Nem fér össze a kialakított képpel.
"Tessék inkább a pozitív dolgokról írni! Ma is a betegeink 97%-a túlélte a napot!"
kiegyezo 2019. 05. 07. 15:10
Előzmény: #218  elemes
#226
"nem azért, mert orbán viktor ezt akarja (az ország lecsúszását), hanem azért, mert ennyire nem ért a gazdasághoz. "
Te végtelenül naiv vagy :-) Én így fogalmaznám át:
nem azért, mert orbán viktor ezt akarja (az ország lecsúszását), hanem azért, mert még az is megéri neki. 
elemes
elemes 2019. 05. 07. 15:09
Előzmény: #222  tokos.
#225
jaj ez annyira tipikus :) na csóközön
elemes
elemes 2019. 05. 07. 15:08
Előzmény: #217  tokos.
#224
a személyek bármilyen oldalisága vagy politikai szimpátiája, elkötelezettsége fel sem merült sehol. a történet tavaly őszi. a karácsony előtti hetekben sikerült a témaváltás, az új konzulens valóban nagyon segítőkész volt, a hallgató meglehetősen nyűgös volt, de megírta a szakdolgozatot a szűk két hónap alatt, leadta, megvédte, ötös, és mivel önálló eredményre jutott, megírja angolul és ősszel még publikáció is lesz belőle.
kiegyezo 2019. 05. 07. 15:07
Előzmény: #212  tokos.
#223
Egyfelől, nem biztos, hogy mindent észrevesznek (nem hibaként rovom fel, ilyen az élet, senki sem tudhat mindent). Másrészt, attól még lehet szakdolgozatot írni a témából. Harmadrészt, kiderülhet, hogy bár tényleg mindet tudtak, de a hallgatónak mégis támad egy világmegváltó ötlete.
tokos. 2019. 05. 07. 15:04
Előzmény: #218  elemes
#222
Biztos így van, az ország a csőd szélén áll. Nincs munka, az infla magas. Az államadósság a fenntarthatatlanság határán a magas kamatok és a magas eladósodottság miatt.
kiegyezo 2019. 05. 07. 15:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#221
Maradjunk a következőkben:
- nem tudom, ki az a "ti"
- nem vagyok/vagyunk áldozat
- akik újraválasztják, azok jelentős része áldozat, kisebb része valóban nyertese a rendszernek (és nem csak a haramiák, nyilvánvalóan)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek