A lista leadásakor nem gondolták még ők sem, hogy ekkora győzelmet aratnak, mert egy két hónapja a mai formájában nem létező pártnak ez hatalmas győzelem, hogy klasszikus idézzek, még a Holdról is látszó győzelem! Majd megoldják, meglesznek a helyekre az alkalmas emberek! Bezzeg a fidesz (már az index is így ír róluk, pedig fideszes lap): https://index.hu/velemeny/2024/06/10/valasztas-gyoztesek-siker-kampany-fidesz-tisza/ Szóval a fidesz sikerét már nem látni a Holdról! ÁRAD a TISZA, kedves barátaim, már elöntötte a Lendvai utcát is!
"Magyar Péter pártjának EP-listáján és a fővárosi listáján is az első helyen szerepel, és ugyan korábban arról beszélt, hogy nem biztos, hogy elmegy az Európa Parlamentbe, most azt mondta, elképzelhető, hogy mindkét helyre be kell ülnie." Így már majdnem meglesz az eddigi havi lóvé:)
Szerintem nincs elég embere. Ezt próbáltam itt írogatni, hogy ez egy one man show, de a szavazói tudták, hogy a nem létezö emberei biztosan jobbak, mint az ismertek, pl Soproni Tamás vagy Havasi Gábor, akiket a budapestiek nem akartak a budapesti közgyülésbe.
Messiás azt mondta a telexen, lehet hogy be kell ülnie a fővárosi közgyűlésbe, meg az EPbe. No, megjött az étvágya a válás anyagi veszteséglt vissza kell keresni. Alakul ez, jönni fognak a további üres zsebüek. :)
ha Vitézy ezt (mármint az indulást a választáson) vállalja, akkor ők lapáttal fogják agyonverni. ____________ agyonverték? _____________ Lapáttal? "i will kill you" Scene "12 Angry Men" (1957) https://www.youtube.com/watch?v=dzAaVTQeJuw
Nem lett lapát. Cipőskanál csak. De itt a lényeg hogy beismerte hogy hazudik mindenkinek, dknak, lmpnek, lényegében akkor a választói is ezt várhatják . Mindegy, nem fogja 5 évig bírni. Idő előtt megbukik, közgyűlés nem lesz életképes.n
Hmmmm........ugy megveri a választáson MINT/MINTHA lapáttal verné akár agyon.....A hasonlat (parabolé, similitudo) retorikai mondatalakzat vagy trópus. Két jelenség, fogalom, kép összekapcsolása, egymásra vonatkoztatása nyelvi-logikai szinten. Grammatikailag jelzett. Kulcsszavak: (olyan,) mint, -ként, -képpen, hasonlóan a… Két eleme a hasonló és a hasonlított.Két különböző fogalmat, dolgot, személyt hasonlít össze valamilyen közös jellemző alapján. Célja, hogy az egyiket a másikkal szemléltessük, elképzeltessük. A hasonlat mindig két tagból áll: a hasonlítottból és a hasonlóból. A versekben használat hasonlatokat költői hasonlatoknak nevezzük. A hasonlat legtöbbször összetett mondat, kötőszavai: mint, mintha, akár.
ezek után egy européer haladó demokrata politikus minimum beadja a lemondását és visszavonul a közélettől. Gergely vajon ilyen? Botrány. "Miközben még azt sem tudjuk biztosan, ki nyerte a főpolgármester-választást, érdekes hangfelvételek jutottak a birtokunkba ma reggel: az egyiken Karácsony Gergely azt mondja - kétszer is -, hogy ha Vitézy ezt (mármint az indulást a választáson) vállalja, akkor ők lapáttal fogják agyonverni. Nem igazán illik a kisfiús mosolyokhoz a lapáttal történő agyonverés, de az ilyen kis füllentőknél ugye sosem lehet tudni, melyik az igazi arcuk Egy másik felvételrészleten arról beszél, hogyan kell bizonytalanságban tartani a DK-t és frusztrálni az LMP-t, majd a saját politikai hitvallása következik, ami kísértetiesen hasonlít az őszödi beszédre: Ez nyilván az olyan típusú - hogy mondjam - füllentők, mint én, ezt nagyon szívesen eljátssza ezt a szerepet, hogy egyiknek ezt mondom, a másiknak azt mondom"
"Arra kérdésre, hogy akar-e a Tisza Párt előrehozott választásokat, azt válaszolta, „a miniszterelnöknek kell eldönteni, hogy a gyurcsányi utat választja, és tovább csúszik-e a lejtőn. Most jönnek majd a megszorítások, amiket eddig próbáltak eltakarni, de az igazság pillanata nemsokára eljön. Kicsit hasonló a szituáció 2006-hoz, amikor Gyurcsányék meghamisították a költségvetés számait, aztán megnyerték a választást, és jött az őszödi beszéd. "Kiderült, hogy hazudtak, és egy elég forró ősz lett. Én szeretném elkerülni, hogy újra egy ilyen forró ősz legyen.” Magyar azt is elmondta, hogy az eredmények kiderülése előtt, sőt már tegnap is keresték őt „magas NER-es oligarcha körökből”. Arra a kérdésre, miszerint ő lenne Orbán Viktor ellenzéki kihívója, pedig csupán annyit válaszolt, hogy a „Gyurcsány házaspáron kívül mindenkinek világos, hogy a Tisza Párt az az ellenzéki erő, amely koalíciós kényszer nélkül képes lesz leváltani a NER-t”. Magyar zárásképpen azt is hozzátette, már elkezdték írni a párt programját."
..ennek a tegnapi napnak a legnagyobb veszteseinek a Bódog, Simonka, Wölner.stb kell lennie...ha nem! ...az nem marad kovetkezmények nélkül és a folyamat ami elindult gyorsulni fog.
Igen a számok tükrében ez így igaz,de azért azt ne hagyjuk figyelmen kívül hogy a TISZA nem indult csak Buidapesten. Illetve amit elértek egy szűk 2-3 hónapos kemény meló gyümölcse. Szerintem a nagy számok törvénye alapján az ellenzéki szavazók rá fognak jönni arra (és ez most látszik igazán már),hogy csak a TISZA-n keresztül lehet a rendszert leváltani. És nagy valószínűséggel az ellemzéki szavazók be fognak állni a TISZA mögé. Az úgy már azért jóval árnyaltabb képet fog mutatni a Fidesz számára
Ez a nézőpont egy nézőpontja..lehetne aķár a neve is Egynézőpont...a folyamatokat szemlélve a fidesz-kdnp egy irányba tart, ha nem reagál nagyon gyorsan a kulonbség egyre kisebb lesz..hol kellene elsődlegesen reagálni?...ezt mindenki tudja, ők is...K betüvel kezdődik és Ó a vége.
Kétharmadot szerzett volna a Fidesz vasárnap parlamenti választás esetén! A számok nem hazudnak. A Nézőpont arról ír, hogy a Fidesz-KDNP nyerte a szavazatok 44,61 százalékos arányával az európai parlamenti választásokat, mely teljesítménnyel
egy országgyűlési választáson a parlamenti mandátumoknak kétharmadát (135 mandátumot) is megszerezhette volna. Az év eleji várakozásokhoz képest alul teljesítő Gyurcsány-koalíció (8,1 százalék), valamint az Európai Parlamentbe újoncként bejutó TISZA Párt (29,69 százalék) és Mi Hazánk Mozgalom (6,76 százalék) EP-eredménye sem a kormányváltásra, sem pedig a kétharmados kormánypárti többség megbontására nem lenne elég. Több ellenzéki vezető is az előrehozott országgyűlési választásokat tette a vasárnapi európai parlamenti választások tétjévé, írják. Dobrev Klára a Fidesz veresége esetén, míg Magyar Péter a Fidesz esetleges 40 százalék alatti eredménye kapcsán emlegette az előrehozott választások szükségességét. Bár egyik várakozás sem teljesült, a Nézőpont Intézet arra volt kíváncsi, hogy az egyes pártok európai parlamenti választási eredményei milyen parlamenti arányokat jelentettek volna egy országgyűlési választáson. Emlékeztetnek: az európai parlamenti választásokat tisztán arányos választási rendszerben tartják, ezért a kormánypártok ebben elért eredménye a többségi elemeket is vegyítő országgyűlési választáson még nagyobb győzelmet jelentett volna. Az európai parlamenti választási eredmények országos egyéni választókerületekre bontott eredménye alapján a Fidesz-KDNP nemcsak a belföldi listás versenyt, de 96 országgyűlési egyéni választókerületi mandátumot is elnyert volna. Modellszámításuk során a pártok EP-listájára leadott szavazatokat duplikálták, s abból indultak ki, hogy egyéniben is ugyanannak a pártnak a jelöltjére szavaznak a polgárok, amelynek listájára, így az országos listáról kiosztott mandátumoknál a választókerületi töredékszavazatokat is figyelembe vették. Ezek alapján a Fidesz-KDNP országos listáról 39, az egyéni választókerületekből pedig 96, összesen pedig 135 országgyűlési képviselői hellyel számolhatott volna, ha június 9-én országgyűlési választásokat tartottak volna. Ezzel a 2010 óta kormányzó Fidesz az összes mandátum háromnegyedét is megszerezhette volna. Ezzel szemben az ellenzéki pártok a 2022-esnél is nagyobb vereséget szenvedtek volna. A külön listát állító pártok, feltételezve, hogy minden országgyűlési egyéni választókerületben külön jelöltet állítanak, az európai parlamenti választáson kapott szavazatok eloszlása alapján tíz egyéni választókerületben tudtak volna győzni. Listás eredményük és az egyéni választókerületi töredékszavazatik alapján a legnagyobb ellenzéki frakciót Magyar Péter pártja alakíthatná (45 mandátum, az összes mandátum 22 százaléka) a parlamentben, őt követné a jelenleg hárompárti Gyurcsány-koalíció (10 mandátum, a mandátumok 5 százaléka) és a Mi Hazánk Mozgalom (8 mandátum, a mandátumok 4 százaléka). Azok a pártok, amelyek nem jutottak be az Európai Parlamentbe, önállóan nem lett volna esélyük országgyűlési mandátum szerzésére sem, hangsúlyozzák.
Igen, érdemes lenne figyelniuk a demográfiai folyamatokat..én ezt mondom mindig..ebben a világban csak az nem tud tájékozódni aki nem akar vagy nem tud.
A helyes cím az lenne, hogy "Apad a Fidesz". Szegényeknek még az első meleg főpolgármester sem jött össze. A XII. kerületben páran szívrohamot fognak kapni, hogy nem csak a "Karigeri" marad, de még Kutyás polgármesterük is lesz. A nyuggerek lassan kihaltak a kerületből, a helyükre pedig az ész költözött. Ez jól mutatja, mi vár a fideszre, ezért is építenek most már inkább a bevándorlókra.
Nem kell hozzá a fidesz. A leendő pártvezetés, a kapcsolódó embereken múlik, kerül e be olyan aki más utat választ, mennyi nézeteltérés lesz, mert lesz, mit akarnak képviselni, inkább liberálisok, globalisták, vagy inkább nemzetiesebb, "fideszesebb" vonalat? Vegyesen ebből is abból is? Szakad-e a párt 2026ig a különböző elvek miatt? Lásd LMP anno. Sok a kérdőjel, sok a buktató, de lehet hogy csak 2026 után kerülnek elő majd ezek.
Szeretem az ilyen összehasonlításokat, csak nagyon előreszaladtál. Ezt a bort még senki nem kóstolta, csak kitették a polcra és óriási reklámot kapott. Még senki nem tudja, milyen az íze és fájni-e fog a fejük tőle. Most jön majd a kóstoló és később az émelygés, utána a fejfájás. Nagyon észnél kell lenniük, mit tesznek, mert ezernyi szem szegeződik rájuk és kemény ellenszél. Ha nem fogják tudni ezt kezelni, gyorsan jöhet egy gátszakadás és kiszáradhat a meder. Abban biztosak lehetünk, a fidesz mindent meg fog tenni , hogy besározza őket és erre sok sok milliárdjuk van.
A választás, amely kettévágta az országot Nagy Iván Zsolt 5 perc 2024.06.10. 03:33 Korai és óriási hiba lenne most leírni a Fideszt, de hogy kapott egy pofont, amitől megrogyott a térde, nem vitás. A Tiszának pedig most kellene bizonyítania, hogy nem csak árad, hanem medre is van.Ha pusztán az adatokat néznénk a vasárnapi magyarországi választás után, a demokrácia győzelmét illene ünnepelni: szokatlanul magas részvétel, nem minden meccs volt előre lefutott, láttunk éles csatákat, a végeredmény pedig nem egy állampárt mindent vivő győzelmét mutatja, megjelent mellette még egy, amely az egyetlen versenyben, amelyben a teljesítményük összemérhető, hozta a nyertes 75 százalékát.Egy demokráciában a három egyike sem elhanyagolható, bármelyik kiesése billenti a rendszert, látjuk pontosan 14 éve. Ha mégis választani kellene egyet, amelyik valamiért fontosabb, legyen az a harmadik: ha a társadalom, ha úgy tetszik, a polgár nem tapasztalja meg szavazata erejét, a demokrácia megroggyan.Vehetünk egy immár történelminek mondható példát. 1994-ben nem az volt kormányt csúnyán megbuktató választás legfőbb eredménye, hogy az MSZP győzött (nagyon nem ez volt), hanem az, hogy a polgárok igazából először megtapasztalhatták: nemcsak hatalomra tudnak juttatni szavazatokkal egy pártot, de erejük van azt el is kergetni. Demokrácia alapfokon.Magyarország azonban jelenleg ilyesmire már alig emlékszik bárki, és van egy generáció, amelynek eleve nem is lehet ilyen élménye. Ha a szám szerinti végeredményt nézzük, akkor ugyan most sincs, és mégis, ha valaki figyelt az elmúlt három hónapban és a vasárnap éjszakai számokat mellé teszi, akkor már pontosan érzi, miről is szól ez.A Fidesz vasárnapi teljesítménye tulajdonképpen pontos leképeződése a június elsejei Békemenetnek. Azzal próbálkoztak, amit nagyon tudnak, mozgósítottak, szép szóval, riogatással, az elmúlt évtized valószínűleg legundorítóbb kampányszövegének megállás nélküli lihegésével, energiát nem sajnáló szervezéssel tettek meg mindent azért, hogy odarángassanak elegendő embert, ahol lenniük kellett vagy kellett volna – június elsején a Margit-szigetre, kilencedikén szavazni. Tisztában voltak azzal, hogy ebben jók, van hozzá stábjuk, listájuk, pénzük és minden más, ami kell.És egy olvasatban mindez működött is: 2 millió embert megint csak elvittek szavazni, egy nagyon is eltervezettnek tűnő húzással – a hétfő hajnali állás szerint – akár meg is buktathatják Budapest eddigi vezetőjét, az első kerületet visszaszerezték, csakúgy Miskolcot, igaz, kaptak egy hatalmas pofont Győrben, de hát az amúgy is zűrös város, ki ne emlékezne a Borkai-sztorira.Amikor azonban Orbán Viktor a választás éjszakáján azzal igyekszik erőt adni híveinek, hogy bár három megyei jogú várost elvesztettek, de négyet megnyertek, tehát itt is ők vannak bentebb, akkor a magabiztos, a Holdról is látszó beszédekhez szokott politikai hívő érzi, hogy itt azért nincs minden rendben.Valójában az eredmények pont olyanok, mint a Békemenet élménye volt. A Margit-szigeten egy rekedt, kissé erőlködő, poénok nélküli, az éppen aktuális, kutatási adatok alapján összerakott mantrát szajkózó vezér állt népének legelszántabbjai elé elmondani a kötelező beszédet, de hiányzott a hév, ahogy hiányzott a történelmi rekordrészvétel is. Maradt annyi, amennyivel a sziget nagyréte telinek tűnt.Most a választási eredménytábla tűnik telinek, miközben valójában nem az. Önmagában igen, az elmúlt 14 évben megszokottakhoz képest azonban semmiképpen.A helyzet pedig rájuk nézve veszélyes, mert egy ilyen eredmény a lemorzsolódást indíthatja el. Néhány éve elég volt Márki-Zay Péter hódmezővásárhelyi győzelme, majd egy sikeresen lehozott ellenzéki előválasztás, és hirtelen megugrott azoknak a száma, akik haszonélvezői ugyan a NER-nek, de már szerették volna bebiztosítani magukat egy esetleges fordulatra is. Feltűnő volt például, hogy a szerkesztőségben megnőtt a nevük szigorú elhallgatását kérő „bűnbánók” jelentkezése egy-egy sztorival. Ha most ugyanezek vagy a hozzájuk hasonlók ismét kockázatosnak érzik túlzott összefonódásukat a rendszerrel, elindulhat egy hasonló hullám. És előfordulhat, hogy ez most nem áll meg egy-két hét után.Korai és óriási hiba lenne most leírni a Fideszt, de hogy kapott egy pofont, amitől megrogyott a térde, nem vitás.A kérdés azonban az, visszatérve írásunk első felvetésére, hogy ünnepelhet-e a magyar demokrácia. És hát nem, sajnos nem. A liberális demokráciának például lényegében vége. Mondjuk tetszhalottnak, ha kicsit optimisták akarunk lenni, de ez már tényleg eszeveszett derűlátás.Nézzük meg alaposabban ezt az eredménytáblát: azért akárhogy forgatjuk, a legjobb eredményt egy a szélsőjobbra hajazó populista párt érte el, bejutott az Európai Parlamentbe a vegytisztán szélsőjobbos Mi Hazánk, az olcsó népszerűsködéshez a DK-nek sem kell nagy erőfeszítéseket tennie, ráadásul ha nem lenne pont olyan szekta jellege, mint a Fidesznek, ő sem lépné át az öt százalékot, és persze ott van a Tisza, amelyik esetében a populista jelzőt még akár megértéssel is használhatnánk, de érdemes aggódva figyelni, mi lesz belőle.A megértés ugyanis annak szólhat, hogy alig több mint száz napja volt berobbanni a magyar közéletbe, mert ha ez nem sikerül, Magyar Péter és minden ambíciója eltűnik a színfalak mögött, megmarad nagyravágyó statisztának, aki megpróbált főszereplő lenni, kicsit érdekes is volt, de ennyi, kivezették, a darab megy tovább. Esélye tehát csak az volt, amit tett: demagógnak lenni, meglovagolni minden elégedetlenséget, ami jó ideje gyűlik már, elővenni a közhelyszótárt és naponta más településen felmondani abból néhány oldalt, közben lesni, mit akarnának hallani még tőle, aztán pontosan azt játszani, amire a kedves megrendelő táncolni akar.Ennyi. Ennyit látunk egyelőre Magyar Péterből és a Tiszából. Illetve látunk most országos szinten több mint 1,2 millió embert, aki hitt neki. Ezt pedig nem lehet figyelme kívül hagyni.Egyfelől mert megint csak azt jelzi, mennyien vágynak változásra ebben az országban. Mennyien elégedetlenek a helyzetükkel, mindennapjaikkal, a Fidesszel, az eddigi elittel. Másrészt azt mutatja, hogy ennek a csoportnak jelentős része nem nyitott ideológiai, elvi, klasszikus politikai keretekre, őket azzal nem lehetett megszólítani, ők nem valami mellett, hanem valami ellen szavaznak. És ez nagy betegsége egy demokráciának. Magyarország a június 9-e estére papíron is polarizáltabb lett, mint volt vasárnap reggel. Talán még sosem volt ennyire megosztott, és egyik szereplő sem finomkodásairól ismert. És az ilyenből igen csúnya dolgok is alakulhatnak. Demokratikus egyensúly ritkán. A szerző a hvg.hu és a hvg360 felelős szerkesztője
Ott van, 5:23, dátum. Eredmények tekintetében jelen helyzetben ez a vízállás, megállt az apadás. Áradásra utaló jelek most nem látszódnak. Félév múlva majd megnézzük mit mutatnak az akkori kutatások.
Még van 2 millió fidesz szavazó, plusz ogy-n 250.000 határon túli támogató. Szűken, de még 2026ban is nyerhetnek, 2/3 viszont biztosan nem lesz már, ez szinte borítékolható.
Lehet, de egyelőre annyi történt, hogy a Tisza apadása megállt, beállt egy szintre. Felzabálta a komplett eddigi ellenzéket. Elvette DK szavazók több mint felét, elvitte a mi hazánk új támogatóit, mielőtt azok első komolyabb eseményen szavazhattak volna. A másik hogy Rogán most kénytelen lesz változtatni. Vagy hátralépni. Jön a 2.félidő.
Az a gond, hogy nem áll meg itt a Tisza, tudod amikor hoznak egy uj bort a presszoba...egy jó ideig nem fogy..mindenki a megszokottat issza...aztan vkik megkostolják s elkezdik mondani, hogy "nem is rossz"...itt érdekes..mert ha jónak is találják elosször ezt mondják...elkezdik keretezni a bort...de azt nem mondják hogy "jo meg hogy "jobb mint az"....keretezik...de ez pont elég arra, hogy többen is megkostolják....én elég jól kitartok a megszokott itókámnál...de van egy pillanat nevezzük "P" nek amikor akik isszák máŕ azt mondják hogy "ez jobb"...itt er véget a keretezés....ha már igy mondják hogy "jobb"...senki nem akar sz.r..bort inni , igy mèg többen isszák.....ekkor márva régi bornak nem sok ideje van, pár hét és teljesen feledésbe is merül......hány bort váltottam én is már a presszóban ...hajaj....Na most azt mondom, hogy ez a Tisza a P-1 hónap állapotában van.
Karácsony Gergely vajon meddig lesz főpolgármester? 2029ig, vagy már jövőre új választás lesz, mert a Tisza megbuktatja, és addigra lesz saját jelöltjük?
2024.06.10. Megállt az apadás, lássuk ettől kezdve, mi marad meg a lendületből, mikor jönnek az első szembefordulások párton belül. Mert most bújnak majd elő a haszonlesők, az új mészáros lőrincek.... Mert azok mindenhol vannak , ebben a szektában is. Viszont az is látszik, hogy a DK-nak vége. 2026ban nem fognak bejutni a parlamentbe. Tisza, fidesz, mhm, ennél több bejutó nem lesz, hacsak nem osztódik addig MP pártja.
Szép lett. Izgalmas 2 év jön. Viktornak muszáj nyitni, véget kell érjen a jelenlegi rogáni stílus, Tisza szép siker, momentum a legnagyobb eredménye ennek a választásnak. Nagy siker a bukásuk. Bár hozzá kell tenni, hogy a tiszában lévő új EP képviselők akár lehettek volna momentumosak is. Szóval hamarosan kiderül hogy mennyire fognak odakint az ország ellen dolgozni, céljuk e hogy Brüsszelből buktassák meg Viktort , továbbra is az EU pénzek stopplásáért fognak e harcolni.
"Te honnan veszed azt, hogy a sok atszavazot meg tudja majd tartani petike?Ez egyelore csak egy alkalmi atszavazas volt semmi tobb." . Mondod te hogy ez alkalmi atszavazas de ezt mibol veszed? 3 honap kemeny facebook youtube koltese plakatkampany aradata teljes medias letamadas es telefonos mozgositas mellett volt ennyi atszavazo. Mibol gondolod hogy akik ettol nem fordultak vissza a Fideszhez majd visszafordulnak kesobb?
Te honnan veszed azt, hogy a sok atszavazot meg tudja majd tartani petike?Ez egyelore csak egy alkalmi atszavazas volt semmi tobb.Ezek nem tekinthetok stabil szavazobazisnak.Foleg egy ujonnan alakult valaminel.Majd ahogy kiderulgetnek a dolgok petikerol ugy fog elapadni a tisza.Azt le lehet szogezni,hogy valaki nagyon nyomja a hatterbol penzzel.A megmozdulasai nem ket ft-ba kerultek.Majd ha feny derul,hogy ki szponzoralja ahatterbol lesz majd siras rivas.
hekki 2024. 05. 30. 08:36Előzmény: #24 ngergo1985Jövő vasárnap meglátjuk. S többit meg utána lévő hetekben. Túl tudja nyerni magát, ha a nerisztokrácia csak 9-10 helyet nyer, a dk csak 2-3at, a tisza meg indít hattal vagy többel. Ez akkora muníció lenne, hogy a választás utáni napon azonnal átváltanak az előre hozott választások követelésére, mondván hogy megbukott a rendszer. Szerintem ez lesz, egy kiugró eredmény utén. Ha marad minden ugy, ahogy nagyjából eddig, hogy 11-12 fidesz, 5-6 Dk, és mondjuk még 2 párt jut EU mandátumhoz ( Tisza meg kutya, vagy mihasznák) akkor nem lesz semmi, csendesen fog telni 2026ig az idő. Addig építkezik a messiás. De ha most kitömitek a puttonyát, abból inkább csak probléma lesz, mint jobb irány.
Igen, persze. Tudom, ha Ukrajna kapitulál, akkor Oroszország elindul nyugatra, aztán a Brit tudósok is elesnek, utána az USA, és Alaszka a végén újra orosz lesz, így érnek újra vissza Moszkvába Putyin katonái. Ettől rettegve kell fenntartani az ukrán háborút. Logikus.
Sima Fidesz gyozelem.Max pestet elbukjak a kavarassal,ami engem szemely szerint nem hat meg.De az unios penzt megfuro Momentum ne kapjon 1 mandatumot sem.Ennyivel boven beerem.Meg Toroczkaiek is szerezzenek legalabb 1 mandatumot.
tehat aki el akarja zarni az ukran penzcsapot az ruszki parti.Ertem.Ha nem tamogatnak az ukranokat akkor mar regen vege lenne a bulinak.Mikozben a nagy adakozas kozepette meg mindig az ukranok kerulnek a fold ala.Tizen es huszoneves fiatalokkal van tele a temeto.Sokkal jobb elhuzni meg evekig a dolgot.Majd visznek be nekik migriket.
Mindenki maga tudja kire szavaz,de jopar varos ongolt rugott.Ahol az ellenzek nyert ott cumi lesz.Csozik mivel tudta elnyerni az erdiek szavazatat?Mivel semmit sem tett a varosert az elmult 5 evben.Remelem pesten Karigeri marad.Szivjanak csak a pestiek meg 5 evig.Geri meg fleto meg kilopja a varos penzet.Igaz mar lassan csodbe megy Budapest.Egyek meg a pestiek amit foztek.
Új parlamenti pártok. Lesznek majd tüntetések ellene, ukrán seggnyalását nem fogják tűrni. Fordul a hangulat, novemberben nyer Trump is, jövő áprilisban vége lesz a háborúnak, ukránok mögül elapad a támogatás.
"Kérdés, hogy Macron mennyire tudja stabilizálni a helyzetét, és a belpolitikai pozíciója hogyan hat majd ki európai ambícióira és az EU-s pozícióosztásokra" Meg fog gyengülni, 1 éven belül le fogják mondatni
Szekták harca: Apad a Tisza, apad a Fidesz?