Topiknyitó: Portfolio 2011. 01. 02. 12:22

Szankciókat követelnek Magyarország ellen európai multik  

Ugrás a cikkhez
Szankciókat követel a magyar kormány ellen tizenhárom jelentős európai nagyvállalat elsőszámú vezetője a különadók, és a külföldi vállalatokra vonatkozó egyéb intézkedések miatt - írta a hétvégén a Die Welt című német lap online kiadása egy december...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=143542
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 01. 17. 17:52
Előzmény: #279  szivacs
#280
Na, az a zagyvaság, amit itt összehordtál, az még az eddigi hozzászólásaidat is alulmúlja.

Egyébként fura tőled, aki Jobbik szavazó és ellenzékben van, az a fajta szélsőséges kormányimádat, amit itt produkálsz. Összenő, ami összetartozik vagy hazudtál korábban?
szivacs
szivacs 2011. 01. 17. 16:59
Előzmény: #263  johai
#279
"Mindjárt a lineális adó eltörlésével kezdhető" - nagy hozsannázás volt itt tavaly a lineáris adónak akira és tsai részéről. Örültek a spexek, hogy jól járnak vele, most meg megy miatta a fikázás.
Milyen kár, hogy 2009 végén, amikor a párton belüli harcok miatt Orbán külső segítséget kért a családi adózás koncepciója érdekében, akkor nem álltak mellé tömegesen a társadalmi szervezetek és az itteni hozzáértők sem. Így győzött az egykulcsos rendszer "családi elemekkel" öszvére, amit most (részben joggal) lehet szidni. Tetszettek volna időben fikázni!
Törölt felhasználó 2011. 01. 17. 15:53
Előzmény: #271  martin36
#278
Rossmann detto ugyanazt csinálja, mint a DM.
Törölt felhasználó 2011. 01. 17. 15:29
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#277
A Lidl csinálta meg ugye (talán Németországban), hogy az éppen menstruáló alkalmazottjainak megkülönböztető kendőt kellett viselnie?
Jó lehet úgy a pénztárban robotolni, szerintem.
szivacs
szivacs 2011. 01. 17. 14:26
Előzmény: #275  martin36
#276
Ingyenmunka?
Ezt hívták rabszolgaságnak, ugye?
Na ennyit a "tisztességes" versenyről!

Futóverseny?
Természetesen egyvonalból indulunk.
Én a belső pályán.
Te mezitláb.
Én kerékpárral!
martin36
martin36 2011. 01. 17. 13:43
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#275
a jó anyjukat....kompletten ingyenes hétvégi meló...a válasz a jól bevált szokásos séma:ha nem tetszik,el lehet menni,ezren állnak a helyedre!
Törölt felhasználó 2011. 01. 17. 13:39
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#274
Bár már nem sokáig, ha itt írogatok, munka helyett.
Én csak az adózásról beszéltem.
Kenőpénzek, feltételek, másik téma.
Törölt felhasználó 2011. 01. 17. 13:35
Előzmény: #271  martin36
#273
Csak a saját tapasztalatomat mondom, dolgoztam több kiscégnél, és SEHOLsem voltam a fizetésem szerint bejelentve. Most épp egy multinál vagyok tényleges fizetéssel.

A spáros esethez: El szabad ám olvasni a munka szerződést. Ingyenes alatt, gondolom a túlóra/szombat pótlék elmaradását érted... ha nem akkor a jóanyjukat.
martin36
martin36 2011. 01. 17. 13:28
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#272
attase,
bocsi,de elképesztő álomvilágban élsz:
az egyszerű kisvállakozónak két lehetősége van egy multi beszállítást illetően:
1.,beszállít ha tud,és maga a multi teszi tönkre a teljesíthetetlen feltételeivel,milliónyi jogcímen kicsikart kenőpénzzel,végtelenségi elhúzott kifizetésekkel
2;ha ezeket túl tudja élni,már rég nem kisvállakozó...:-)
martin36
martin36 2011. 01. 17. 13:25
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#271
Rohadt messzire nem kell mennem a cáfolatért:konkrétan 20 méterre van itt mellettem a DM,1 aszaz egy dolgozó van 8 órás állásra bejelentve,az ÖSSZES TÖBBI 4 órára.Gondoom nem kell ecsetelnem,hogy nem 4 órát dolgoznak.
Másik példa:volt alkalmazottam elment a Spar-ba dolgozni,mert ott hú de jó,phú törvényes....3 hét múlva nem tudta hogy kérezkedjen vissza a kötelezően előírt INGYENES túlóra,INGYENES szombati munkák után.
Na ennyit a vajtiszta multikról,akik eközben oylan kedvezményekben részesülnek,amiről még álmodozni is istenkáromlás lenne részünkről.
Törölt felhasználó 2011. 01. 17. 13:18
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#270
A gond csak azzal van, hogy Magyarországon, CSAK a multik fizetnek törvényileg előírt adót. Leginkább a multiknál dolgoznak a zemberek fehéren, tényleges bérrel bejelentve. Tisztelet a ritka kivételnek..

A kkv szektor az, ahol MINDEN buherálva megy, számlázás, feketemunka stb... Nagymagyarországos matricás szlovákrandszám stb.. Persze azon már érdemes vitatkozni, hogy rá vannak-e kényszerítve vagy nem. Jó-e a szabályozás vagy nem.

Persze lehet az aláírásgyűjtőset is csinálni. Szerintem egyből bojkottálják majd a kisválalkozók a kenyeret adó multi megrendeléseket, ahogy meglátják ezt a névsort.
Törölt felhasználó 2011. 01. 17. 13:11
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#269
Na jól van, a pozsgay is aláírta, nem elsz itt baj, meg vagyunk mentve.
Törölt felhasználó 2011. 01. 17. 13:06
Előzmény: #258  szivacs
#268

"Miért mit adtak nekünk a rómaiak?"
szivacs
szivacs 2011. 01. 17. 11:48
Előzmény: #266  gazmber
#267
Eddig ki járt jól?
Aki betartotta a szabályokat, jogkövető magatartást tanusított, vagy az aki nem ezt tette?
Azt kapod, amit díjazol!
Az elmúlt 20 évben díjazták, elismerték, támogatták a magyar adófizetőket?
Létrehoztak egy számukra előnyös jogrendet?
Adtak nekik piaci lehetőséget, támogatást?
Megvédték őket a svarcban, ÁFA nélkül dolgozó konkurenciától?
Megtisztították a piaci versenyt a korrupciótól?
Ellehetetlenítették az adókijátszókat vagy amnesztiát adtak nekik időnként?
Létrehoztak kiskapukat vagy becsukták mind?
Visszaszorították a feketegazdaságot?
Létrehoztak olyan adó és jogrendszert, hogy jobban megéri tisztán dolgozni mint csalni?
Mutattak példát arra, hogyan kell tisztességesen vállalkozni, vagy inkább arra adtak személyes példákat, hogyan kell "ügyesnek" lenni és kibújni a közteherviselés alól, "lenyúlni" a köztulajdont?
Kit láthattunk érvényesülni, ki lett sikeres a "gazember" vagy az "igazember"?
Van mit rendbetenni. A kérdés, hogy rendbe akarjuk-e tenni...
gazmber 2011. 01. 17. 09:56
Előzmény: #260  szivacs
#266
Azoknak a mélymagyar "vállalkozóknak" pedig ki kellene osztani a becsületrendet, akik pl. patkányoktól csótányoktól hemzsegő sufnikban töltik a kolbászt, lelkesen gyártják a hamisitott mosószereket, sufnikban kutyikálják a pálinkákat,borokat, papíron tucatszor átszámlázott áfa-visszaigényelt termékeikkel kereskednek, az alvállalkozóikkal elvégeztetett munka fizetségét vatikáni valutában gondolják teljesíteni...szlovák állam adófizetőiként osztják az igét, hogy adózzanak mutyisztánban mások...stb.stb....szvsz.
Törölt felhasználó 2011. 01. 17. 02:24
Előzmény: #264  szivacs
#265
Szivacs, ahogy látom, nagyon szeretsz másoktól kérdezni. Viszont, ha tőled kérdeznek, utána mélyen hallgatsz. Ez nagyon nem korrekt. De hát különbözőek vagyunk. Nekem egy féltucatnyi kérdésemre nem válaszoltál még.
szivacs
szivacs 2011. 01. 17. 00:12
Előzmény: #263  johai
#264
Ha jól értem, arról írsz, hogy TE szerinted mit csináljanak MÁSOK. (Hacsak nem te vagy a parlamenti többség maga.)

A kérdés viszont nem ez, hanem az, hogy TE MAGAD MIT TESZEL!

"Lássuk, mi lesz a TE cselekedeted, amitől csökken a társadalmi igazságtalanság?"

Vagy csak másoktól várod el azt, amiért TE MAGAD nem teszel semmit?
johai 2011. 01. 16. 23:35
Előzmény: #262  szivacs
#263
Ropant egyszerű,be kell látni bizonyos döntések elhibázott voltát,meg kell tanulni visszakozni,és a hibákból tanulni amig lehet.

Mindjárt a lineális adó eltörlésével kezdhető,mivel az a jó móduaknak kedvez,a szegények nagyja még a gyermekkedvezményt se tudja igénybe venni.

Nem mellékesen a külső tényezőkhöz idomúlni,kihasználni a meglévő országimázst,nem lerombolni azt,bizva egy felettéb bizonytalan gazdaságélénkitő modelben,ami ha nem jön be,most is a néppel fogják megfizettetni az árát.
szivacs
szivacs 2011. 01. 16. 23:18
Előzmény: #261  johai
#262
"cselekedni kell a társadalmi igazságtalanság csökkentéséért." - írod. Rendben, ha valóban úgy gondolod, hogy cselekedni kell, akkor cselekedj!
Lássuk, mi lesz a te cselekedeted, amitől csökken a társadalmi igazságtalanság?
johai 2011. 01. 16. 22:34
Előzmény: #260  szivacs
#261
Nem beadványokra kell aláirásokat gyüjtögetni a jol szitált emberektől,hanem cselekedni kell a társadalmi igazságtalanság csökkentéséért.

Mindjárt kezdhetnék a jövadelmük 50%-nak potlólago,és visszamenőleges felajánlásával a szegények javára,és ekkor fizetnének annyit mint amit a Mtelecomtól beszedtek.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek