Topiknyitó: blumen 2018. 11. 18. 12:48

Spekázzunk együtt Amerikában! (blumen szobája)  

Tilray. Canadai cannabis termesztő, forgalmazó vállalat.
Ipo 17$-on, első kereskedési nap 22.39-es záró. Járt már 300-on is (max), legmagasabb záró 214.06$. Jelenleg 100$ környékén tanyázik, néha gondol egyet akkor hasít 30%-ot, másnap esik 20%-ot. Én chart alapján azt látom, hogy megvolt a korrekció a kezdeti napok túlfűtötte rallyja után 84-en kitaposták az alját, most pedig erős támaszt épít 100 körül. Szűk 110millió részvény van, ebből 75millió a Seattle, Wash.-based Privateer Holdings Inc. -nál. Kanadában és Európában is árulnak illetve 2018.09.18.-tól az Usába is importának. Elemzői várakozásokat szinte pontosan hozza, szép fejlődés áll a cég előtt. Az Amerikában megindult legalizációs folyamat dominóként tárhatja egyre nagyobbra a lehetséges piacot.
https://www.marketwatch.com/story/tilray-ipo-five-things-to-know-about-the-first-pot-company-to-go-public-on-nasdaq-2018-07-10
https://www.investors.com/news/tilray-gets-ok-to-import-cannabis-for-first-u-s-clinical-trial/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csilla23
csilla23 2020. 05. 01. 22:39
Előzmény: #60  blumen
#61
Az volt. 
Ez a Tilray jól beszorult az MA20 és MA50 közzé... Izgalmas lehet.
A NIO (ránézésre) mintha pont egy támaszon állt volna meg, innen fordulhat. Szvsz.
Két papírban ülve néztem kissé sztoikusan a napot, stopok élesítve, mozgatva. Tegnap vettem bele egy földgáz-szolgáltatóba, nem volt egy hosszú életű próbálkozás. Ma elment.
Tegnap az Altria-ban kiütötték a stopomat, utólag belátom, hogy hülyeség volt belevenni jelentés előtti napon. Hiába hoztak szép eredményt, nem tetszett a piacnak, hogy a 2. negyedévre visszaesést “várnak”. Mondjuk, ha gyorsabb vagyok, akkor nyerőben adtam volna nyitás utáni 2 percben... :D
Szerintem a dohányos papírok jók lesznek (az MO is gyárt marihuánás cuccot is). Kiemelkedőek az osztalékok, venni fogják megint őket, ha a piac megjáratta őket is lefelé. Én figyelem a PM-et, és a BTI-t is. Venni akarok osztalékra is hosszabb távon. Ha az MO lemegy megint oda, hogy 10% osztalék jön ki, ezek fizetni is fognak örökké is, akkor megéri.
Szerintem még pár nap esés általában mindenben, aztán a hét második felében mehet a felfelé járatás, nem?
blumen
blumen 2020. 05. 02. 10:24
Előzmény: #61  csilla23
#62
Igen, néztem az Altriát, megpróbált felfelé mocorogni, de gyorsan visszaverték. :( Tilray izgalmasnak tűnik, nem figyeltem sajna, pedig 7 környékén már belefért volna egy kisebb vétel. Nio viszont továbbra is nagy kedvencem, egyfelől sikerült tartani az 50 napost, másik pedig h tegnap az UBS vett 2 millió papírt. Április 27-én is volt szintén 2 milliós intézményi vásárlás, szépen tankolnak. Arra számítok, hogy kijön egy remek áprilisi szállítási adat a jövő héten, és onnantól érkeznek a Niora a módosított igen magas év végi célárak. Remélem jól kijön a lépés és tudok egy kis kört menni Tilrayel is, szeretem benne az óriási volát, szépet lehet vele kaszálni ha gyors vagy. 
csilla23
csilla23 2020. 05. 02. 11:30
Előzmény: #62  blumen
#63
Jók ezek a papírok, be kell pár ilyenbe szállni, a pillanatot kell elkapni. A NIO meg a TLRY is olyan, ami tud szemben mozogni a piaccal, ha “kiesték magukat”. A NIO tetszik ezen az áron, asszem bepróbálkozom vele jövő héten... :-)
Mennyivel inspirálóbb ez a piac, mint az itthoni! 
Vesd össze: Appeninn: 2018 nevembertől gyűjtöttem, über haszonnal szálltam ki január közepén (440 alatti pakkal 530 körüli kiszálló). Háromszor vettem vissza (volt, hogy 80k-m volt belőle, utoljára 380-400 között. Mindig megint buktam rajta 5%-ot. Aztán fogcsikorgatva kivágtam 350 felett kicsivel. Basszák meg: 10-15%-os hullámokat kellett volna lekereskedni, tűpontosan. Vagy napizni 3-4%-ért vért izzasztó melóval. Ekkora pakkal lehetetlen. Nekem. 
A speka kispapírjainkat meg inkább hagyjuk, napizni, rövidre venni sem lehet bennük normálisan, annyira kiszámíthatatlan benne a “broki/nagyspeka” csapat. 
BÉT: Nem működik a TA, nincs céges kommunikáció, gazdasági újságírás lófasz. Elemzések WC-papírnak se jók..
blumen
blumen 2020. 05. 02. 17:02
Előzmény: #63  csilla23
#64
Jók bizony, lehet hozamot realizálni, és mindig van hova tovább mozdulni. Appeninn az egy csoda papír, mindegy hol veszel bele, pár hét múlva tudsz hígítani. 🤣 Na de nem gonoszkodom, mert am abban tartom az itthoni lőszer nagy részét, szerintem ebben a hónapban nagyon szépen meg fog indulni, jönni fognak hírek. Itthoni kereskedéshez kell egy pici TA, könyvekben figyelni kell a broki jelzéseket, illetve egy nagyobb adag szerencse. Illetve érdemes megnézni h kik írogatnak az adott papír fórumára. S lőn 15-20% plusz. 🤣 
csilla23
csilla23 2020. 05. 02. 18:12
Előzmény: #64  blumen
#65
Nekem már csak a Kulcsban van itthon zsé. Tudok választani... :DDD 
Igazából osztalékra vettem, de megértem kihígítani 4%-os osztira, de így sem csalódtam a számításomban.
Appeninnben idén már éreztem, hogy így vagy úgy, de elhúz a “vejkó”. Mindegy, hogy a helyzet változott meg, vagy eleve ez volt a terv, ez volt az alapkoncepcióm, amiért belevettem. Sajnos, nem a pár hetes játékokra, azt mással űztem. Ezzel nem mertem, hátha “éppen most lő ki”, amikor eladom... 🤔  Azt hittem már eléggé jól ismerem őket, de megint tudtak újat mutatni. Nekem akkor lesz megint, ha teljesen kiszálltak a látható tulajok közül, és tudható lesz, hogy az új tulajok SZIT-én keresztül akarják kivenni a pénzt belőle. Bakker, 10% feletti osztalékot is adhattak volna, csak futólag néztem meg a számaikat. Jobb cég lehet, mint a BIF. De ez leghamarabb 2021-től lesz, inkább 2022. Addig nem tartok ott egy fillért sem, kiszerettem belőle... 🤨
blumen
blumen 2020. 05. 02. 22:38
Előzmény: #65  csilla23
#66
Én az Akkoval jártam így, több mint 1 évet ücsörögtem benne, várva a sült galambot. Szerelem volt az is, de elmúlt, beleuntam. Pénzem legalább nem bánta, 0ban ki tudtam szállni. Appeninnél kicsit ilyen Akko-s megérzésem van, csak ide egy jelentősen alulértékelt ingatlanportfólióba léphet be az új tulaj. Kulcs az meg... Futottam vele egy kört (1,5-1,8k), amikor ott dumáltunk még múltkor ,de egyet kell értenem Stroppával, Kulcsár úr csúnyán megvezette a népet. Ez így felhúzás-tömés volt 2k felett. 
blumen
blumen 2020. 05. 02. 22:48
Előzmény: #63  csilla23
#67
Ja örülök h jössz Nio-zni, remélem megélünk egy jó short squeeze-t és egy könnyű duplát, az áprilisi számok után. 
csilla23
csilla23 2020. 05. 02. 22:57
Előzmény: #66  blumen
#68
A Kulcsban kicsit más a helyzet, mint aminek a felszínen látszik. Én eleve osztalékra gyűjtöttem, de lehet még fejlemény... Mondjuk a NIO valszeg hamarabb fog triplázni, mint az App vagy a Kulcs. Hajrá!
blumen
blumen 2020. 05. 04. 16:34
#69
Tilray, Nio mindkettő zöld. Vettél Niot ma? 
csilla23
csilla23 2020. 05. 04. 17:57
Előzmény: #69  blumen
#70
Nem. Figyelem egyfolytában, 3,40-en (MA20) várom... Lemaradtam az első 5 percről, mert nagyon meghúzták az egyik papírom, és ott figyeltem, hogy a pakk felével jó helyen szálljak ki...
ATVI-t vettem közben, mert azt is megrántották, úgyhogy a NIO-nál várom, hogy rést töltsön. Igazából még naposan nem fordult, szerintem. Ezért plusz 3%-ban már nem akartam belevenni, csak, ha “tartósnak” tűnik az emelkedés...
blumen
blumen 2020. 05. 04. 20:28
Előzmény: #70  csilla23
#71
Ja nem túl meggyőző az emelkedés, kicsi a forgalom. Nekem kicsit úgy néz ki ma ez az Amcsi piac, mintha tanácstalanság lenne az irányt illetően. Pici plusszok, pici mínuszok, amiket meg én nézek ott kb 60-70%-os forgalom van az átlaghoz képest. 
csilla23
csilla23 2020. 05. 04. 20:54
Előzmény: #71  blumen
#72
Azért van, ami megindult. Az “autógáz” elosztó cég, amiben másodszor járatok egy kis pénzt, egy órán belül +10%-ben volt (nyilván annak is köszönhetően, hogy a natural gas ára kitört), le is passzoltam (1 centet tévedtem), és két videojáték-gyártó szépen megindult, abba meg belevettem (+3% közelében vannak, szép forgalommal). Bármi mást néztem szenvedés volt, kis napon belüli, trend nélküli mozgással, vacak napos chartokkal. Gyanítom az IT-szektorban más is mozog (pl egy chipgyártót figyelek, az is megy), csak nálam is 5-6 cég van mindössze onnan a listán, annyira se vagyok képben, mint másban...
csilla23
csilla23 2020. 05. 04. 22:12
Előzmény: #69  blumen
#73
Huh! A NIO-t nagyon meghúzták az utolsó félórában, a napi forgalma 1/5-ét akkor csinálta. Ez érdekes lesz holnap. Szvsz.
blumen
blumen 2020. 05. 04. 22:24
Előzmény: #73  csilla23
#74
Rakétaállvány elkészült, holnap kilövés! :D Nionál hetesen az MACD készül beadni a vételit. Remélem szép kis short squeeze lesz amikor kijönnek a számok. ;) 
Ja és Topiknál maradva, Tilray is szépet ment ma lightos forgalommal. 
csilla23
csilla23 2020. 05. 04. 22:46
Előzmény: #74  blumen
#75
Nagyon szépen ment, kis forgalommal. Én a hetes olyan ritkán nézem, pedig hasznos szokott lenni... :-)
Tök érdekes az órás, meg a hetes igen szép. Szerintem én egy stopos vételt fogok betenni 3,385-3,4 közé, ha elindul, akkor olyan gyorsan fog menni, hogy “lemaradok”. Amint a rést visszatölti “megütöm”... :D
Jól látom, hogy 06. 02.-kor fogják közzé tenni a jelentést? 
csilla23
csilla23 2020. 05. 04. 22:47
Előzmény: #75  csilla23
#76
Az elejét írtam a Tilrayra, a többi NIO...
csilla23
csilla23 2020. 05. 05. 15:37
Előzmény: #74  blumen
#77
A mai nyitónak megint megvolt a tanulsága NIO tekintetében...🤨
csilla23
csilla23 2020. 05. 07. 07:27
#78
Ezzel hátha még nem találkoztál: https://investorplace.com/stocks-to-buy-during-coronavirus/
Egy kis rövid hír a NIO-ról. Felértékelte az egyik elemző 5$-ra... Nagyon gyorsan lesz 4$. Szvsz.
Szép volt a tegnapi nap benne! Én végül nem szálltam be, a hülye nyitók miatt se, illetve hétfőn, jelentés előtt két “video games” gyártókban szálltam át, betoltam az amcsi pénzem 3/5-ét az ATVI-ba, 2/5-ét az EA-ba. Azok is jól néznek ki.
tomi140
tomi140 2020. 05. 07. 08:51
#79
halihó. örömmel látom hogy más is próbálkozik a füvekkel. nekem egyelőre nem túl szép a történetem :D volt az a 2 évvel ezelőtti felrántás... na beálltam a hulló kés alá, gondoltam ha már a csúcsuktól estek 30-50%ot akkor jó vételek a füvek. hát nem :D szóval kiülés van, kb már egy éve biztosan, de inkább törlöm a memóriámból :D:D most Aphria, Aurora és Cronos van nálam. Aurora jól beszopta. de már nem adom egyiket se... ha csak az egyik túléli, kárpótolhat az összes többiér - remélem :D Tilray is figyelőn van, de nem szándékozom többet rakni füvekbe már... márol holnapra inogni kezdhet bármelyik... de, vallom én is hogy a járvány fellendülést fog hozni a füveknek - mint a piának is. crypto is éledezik. pia, fű és crypto szerintem menni fog idén szépen.
blumen
blumen 2020. 05. 07. 09:20
Előzmény: #78  csilla23
#80
Halihó! Megmondom az őszintét kicsit már elegem van ebből a NIO-ból, nem a legszebb a kereskedése, egyszerűen nem bírom lekövetni, szóval mivel a story rendben van, és a számokkal is meg vagyok elégedve, ezért csak simán tartom. 1k-t mondjuk eleresztettem tegnap és vettem 500 Tilray-t, mivel jövőhét keddre kint vannak a számok. Köszi a cikket, igen olvastam, valószínűleg folyamatosan jönni fognak a célár módosítások NIO-ra ebbe az 5-5,50-es sávba. Néztem az ATVI-t jó döntés volt, szépet ment tegnap. ;) Még a Beyond Meaten gondolkodtam tegnapelőtt, de ht alacsony áron nem akartam adni a Nio-t, és nem tudtam h tegnap jön a Beyondnál a Q1 ami remek számokat hoz. Na mind1 ott arról most lemaradtam. 

Topik gazda

blumen
blumen
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek