Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 08:12

Soros György: közeleg az Ítélet Napja  

"Ítéletnapi forgatókönyvet vázolt szerdán Soros György amerikai befektető a "Hatvan éve a legrosszabb válság" című cikkében, amelyet a Financial Times közölt szerdán. "A mostani válság több mint hatvan évig tartott szuper-föllendülés betetőzése... Miközben a fejlett világban a recesszió többé-kevésbé elkerülhetetlen, Kínában, Indiában és egyes olajtermelő országokban nagyon erős az ellenkező irányzat... Így a jelenlegi pénzügyi válság kevésbé okozhat világméretű recessziót, inkább a világgazdaság radikális átrendeződése várható, az Egyesült Államok viszonylagos hanyatlásával, és Kína és más fejlődő országok felemelkedésével. Az a veszély, hogy az ebből származó politikai feszültség, beleértve az amerikai protekcionizmust, kárt okozhat a világgazdaságnak, és azután visszaesésbe vagy még rosszabba is taszíthatja a világot", írta Soros György."



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 08:24
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Érdekes, hogy amikor már lassan kezdenének "megnyugodni", akkor jön Soros és megkongatja a vészharangot. Ezek szerint megshortolta a világot és jó nagy haszonnal szeretné zárni a pozícióját...
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 08:26
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#3
Reálisan látja a kérdést sajnos,ugyanis ha választani kéne Dubai és az Egyesült Államok közt sokan inkább az elöbbibe költöznének.
On-Line 2008. 01. 23. 08:27
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#4
szvsz Soros célja nem a piac megnyugtatása, hanem a pánik továbbfokozása.......

...mi ezzel a célja ?!.....

....arról nem is beszélve, hogy az elmúlt 5 évben nem nyilatkozott annyit, mint mostanában
SAZ 2008. 01. 23. 08:28
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#5
Lassan zárni fogja a shortjait, és akkor lesz itt szép kis short covering rally világszerte :))
On-Line 2008. 01. 23. 08:28
Előzmény: #5  SAZ
#6
e leértékelődött cégek felvásárlásáról nem is beszélve
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 10:57
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#7
és még nem is veszítené el a bőrét!
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 11:05
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Soros koromsötét prognózisa
2008. január 23. 10:35 | Utolsó módosítás:2008. január 23. 10:41
küldés
nyomtatás
betűméret

Ítéletnapi forgatókönyvet vázolt Soros György amerikai befektető a Hatvan éve a legrosszabb válság című cikkében, amelyet a Financial Times közölt.

Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 11:09
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
most már szólni kéne Sorosnak, hogy férjen a gatyájába :-) Inkább vmi megoldást közöljön, ne riogasson, mert ha pánikot kelt, pánik lesz!!! Nem elég nekünk az éghajlatváltozása az elkövetkező 100 évre??? :-))))
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 11:18
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Az ítélet napja rá vonatkozik. Neki nem sok van már hátra. Ha fog az átok!
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 11:20
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
Vivid! Persze, hogy pánik lesz, dehát Ő ezt is akarja. Az Otp-t se féltette senki a jelzálogp. válságtól, míg a ,,vezér" meg nem szólalt, hogy a válság elhúzódhat.
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 11:24
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
Sztem is felettébb érdekes,h a lassan egy éve érlelődő válságot Soros pont most kezdi kapzsgálni....
Eddig vszínű nem tűnt fel neki,h baj lehet...
.-)))))))
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 12:03
#13
Hát nem hle ő sem. Most meg előadja a piacért aggódót. Sztem, ennyi pénzért sírhat is a nagyérdemű előtt egy s(h)ort...:))

link
egyveleg 2008. 01. 23. 12:04
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
Dehogy nem tűnt fel neki, csak látja, hogy nem csak duplát kaszálhat ha nyilatkozik, hanem lehet 3x annyit
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 12:22
Előzmény: #14  egyveleg
#15

Soros saját magát járatja le az ilyen megnyilvánulásaival
kissherceg 2008. 01. 23. 12:24
Törölt hozzászólás
#16
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 12:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#17
még nem zárta! :)))
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 12:55
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
ugyan OTP-s, egyveleg megint túlmisztifikáljátok a dolgot, egy nyilatkozat csak része a stratégiának, és nem fog 2x szorzó helyett 3x-osat keresni Soros csak emiatt. Inkább ez már amolyan hatalmi kérdés (is), meg tán kapuzárási pánik.... Pedig megnyugodhat Soros tudjuk a képeségeit :-))))). Inkább taníthatna :-))) És pont, aki lényeg tudja, hogy miért nyilatkozza ezt, így aztán.... Mindenesetre maradok az első megnyilváulásomnál, hogy szóljanak már neki, hogy férjen a gatyájába... (lehet, ha mellékelném a képemet nagyobb hatást lehetne elérni....-:))))))
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 13:22
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Sorost úgy kell elképzelni mint aki áll egy kapu előtt és kérdezik töle hogy hová is tart ez a sok ember!
Soros csak annyit mond olvasa el mi van a kapura írva! :)))
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 13:28
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
elképzeltem.....

csak azzal a különbséggel, hogy Ő írta a feliratot a kapura :-)))) kicsit más
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 13:30
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#21
mindenki teszi, ami a "dolga", habitusa:
WB vásárolgat, Soros meg temeti a világot, és persze shortol.. Ő ehhez ért, miért tenne másként?
Nyilván a sajtóban az lesz szalagcím, ami nagyobb olvasottságot eredményez. :)
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 13:30
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#22
ha ő írta volna a kapura a felíratott akkor nem állna kint! :)))
kenyeres 2008. 01. 23. 13:32
#23
Kedves mindegy,hogy kiírta?De igaz!
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 13:32
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#24
montanában sokat beszél az öreg.
Legujabb,
Magára hagyták a jegybankok a piacokat
Bevehetne már valami fogalmazás gátlót!
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 13:35
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
inkább azokkal van a baj akik elhalgaták eddig is hogy nincs gáz!
vagy tologaták a problémát!
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 13:37
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
Akkor is nála volt a szája!
Miért nem akkor beszélt!
Miért nem jósolt akkor világvégét!
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 13:40
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#27
mikor is nem volt gáz, csak a negatív hír a hír..... meglátjuk :-))))) Egyébként állhat ott a kapu előtt, ha ő is írta vagy íratta :-)))) Én csípem amúgy a Sorost!!!! A devizajáték alatt is jó fej volt :-)
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 13:40
#28

..78 éves koromban én is minden nap úgy vélekednék, hogy közeleg az ítélet napja....
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 13:40
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#29
ha hamrabb szol az a baj ha nem szol az a baj ha szol akkor meg ne szoljon! :DDD
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 13:41
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
jozsi inkább Sorosra hallgassál ne másra!

Soros már bizonyított! :)))
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 14:29
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
"Soros szerint sürgős mentőakcióba kell kezdeni
2008. január 23. szerda 14:04:42
Soros György milliárdos befektető közölte, hogy nagyon nehéz lesz elkerülni a válságot az Egyesült Államokban és az Egyesült Királyságban.

A BBC Newsnak adott interjújában Soros György közölte, hogy támogatja a FED, az amerikai jegybank további agresszív kamatvágását, hiszen a lépés megerősíti a világ tőzsdéit.

„Meg kell menteni a piacokat, hiszen azok az 1930-as években történtekhez hasonlóan mélyrepülésbe kezdhetnek” - figyelmeztetett."

Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 14:34
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
hát ez egy nagy fasz,akkor teljesen más volt a helyzet
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 15:37
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
Vesszek meg, ha értelek bennetek! Hát ide óvodások járnak? Mit bonyolítjátok?

Soros meghirdette az ÍTÉLET NAPJÁT, következésképpen elkezdte a VÉTELT.

ENNYI i!!!
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 20:00
#34
Remélem hamarosan elviszi már a kaszás a vén zsid@ját, eleget élősködött már másokon, elég bajt okozott már mindenkinek!

Hál' Istennek a pénzét nem viheti a másvilára, és jó adag karmát visz majd magával. Szerencsétlen majd biztos egy kis féreg lesz a Wall Street bejáratánál, amit a brókerek nap mint nap agyontaposnak... :)

Remélem hamarosan a világ is felismeri, hogy csak károg a vén varjú, nem kell vele foglalkozni, pozícióból beszél, persze, hogy azt mondja, ami jó neki.
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 20:12
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
A világ nem Soros szavára ugrál. Meg se szólalt, s már javában dörmögött a medve. Ilyen alapon minden shortost kiátkozhatnál, hiszen, ha nem lenne eladó, akkor nem esnének az árfolyamok.
A tőzsdén nyerni és veszíteni egyaránt lehet. Aki beszáll ezzel tisztában van. Szvsz te is tudtad, hogy a fák nem nónek az égig.
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 20:17
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#36
lehet,hogy sokmindenről tehet,de a származásáról nem!
a zsi......s nem ide való!
A többi talán igen!
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 20:18
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#37
Hehe, tudtam, hogy egyből lesz, aki nekemugrik, legalább él a topic. :)

Semmi bajom a shortosokkal, csak a sunyi shortosokkal van bajom, aki tényleg komplett nemzetgazdaságok összedöntésével keresi a kenyerét. Mondjuk kérdezd meg az angolokat, ők tudnak mesélni róla. :)
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 20:20
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#38
Ok, igazad van, elnézést kérek, de nem csináltam azt, amit te is ...-tal írsz! Most biztos jól ki is tiltanak, kénytelen leszek új email címet regelni...
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 20:24
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
én nem nyomtam rád!
miért is tettem volna!
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 20:31
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
Ok, semmi gond.
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 20:35
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#41
Nem kell kérdeznem, ismerem a "storyt". A tőke ilyen. Lehet utálni, de attól még a többsége így viselkedik. A kicsik pánikukban, vagy kapzsiságukban mozdítják a piacot, a nagyok meg hidegvérrel, számolva pénzük erejével. Nem Soros a "leghatékonyabb".
A multik vándorlása nem visszataszító? Oda mennek, ahol eredményesebben (olcsó munkaerő, alacsony adók) tudnak működni. Mikor Mo-ra jöttek örültünk, de pl. a németek is így éreztek, amikor áttették ide az üzemeiket?
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 20:38
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
ez ok,de ha van 234 milliárdom,minek a 235.-ik ?
főleg ilyen áron!
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 20:43
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
Azért lett nekik annyijuk, mert ilyenek.
Nekem ilyen áron nem kellene, de ha látod az emberek hálátlanságát, primitívségét (nyerőben szeretnek, bukóban gyűlölnek), akkor lehet nekik van igazuk. Nem érdemlünk kíméletet.
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 20:52
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#44
sunzet,

mielőtt beírsz valamilyen témában olvass utána mi történt. "Az angolok tudnának mesélni róla". Soros tudja azt amit Te láthatóan nem: a fundamentális trendek irányába kell nyitni pozit és nyersz. Ennyi.

Angliában az volt a helyzet hogy összekötötték a devizájukat a böszmeerős német márkával, ahol a német újraegyesítés miatti újjáépítési láz inflációs nyomást eredményezett, ez pedig egyrészt szétzúzta a brit gazdaságot, másrészt atomi erős szintre vitte a fontot.

Soros (és sokan mások) felismerték hogy ez a helyzet fenntarthatatlan. Beshortolták a fontot, és igazuk volt, ellentétben a tökfej politikusokkal akik miatt az egész fenntarthatatlan helyzet kialakult.
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 20:53
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
kimaradt: ...a német magas infláció miatt a Bundesbank magasra emelte a kamatot ez pedig...
SteveBux 2008. 01. 23. 21:08
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
jó estét!!!

igazán jó lenne, ha nem pánikolna a világ és ez a drága bácsi nem tenne rá még egy lapáttal, mert valljuk be őszintén, ő mindenképpen nyer
mert van befolyásoló szerepe és hatása van

örülnék ha befogná végre csendben shortoljon, vagy csináljon bármit, csak had alakuljanak már kicsit jobban a dolgok

könyörgöm nyerjen inkább az emelkedéssel!!!

mindenkinek jobb lenne

vagy neeeem???
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 21:25
Előzmény: #46  SteveBux
#47
Idáig az emelkedéssel nyert! Most az eséssel fog. Megüli a hullámokat, sőt valóban, mivel sokan hallgatnak rá, még vitet vizet is a hullámba! :)
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 21:36
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
már nincs shortban....szvsz
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 22:13
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#49
Julicsi, ezzel nem teljesen értek egyet.
A növekedési kényszer inkább menekülés .Önző szemlélet, ebben szvsz igazad van de mert csak magukat nézik nem számít ki hálás hálátlan.
Egy más topikban írtam ilyesmiről jó egy hete, Neomodel malackái azóta sem hagynak nyugodni ./Nem ugyanarról beszéltünk de már mindegy./ A szépen kifeszített Krúdy-s parabola kismalacaiból -akármilyen ropogósra sültek- egy falatot sem bírnék enni és nem ítélem el a disznófejű nagyurakat sem. Ez persze gusztus dolga.
Én abból indulok ki, hogy az életben mindenki keresheti az útját, tévedhet és botladozhat.
Kívülről keveset látunk egy emberből, honnan hová jutott – és az út végén neki kell elszámolnia. Viszont egy másik ember mindenkinek egy „sorsfeladat” lehet, ami előre viszi. Lehet hosszú évekig, lehet csak percekre – épp egy hszben. Támogathatsz vagy elvethetsz, adhatsz és tanulhatsz stb. És a legfontosabb: csak a magad értékrendjéhez mérd magad és csak magad mérd, a másik élete az ő problémája.

Az agresszióról: ma már közhely hogy a frusztráció váltja ki, a korai pszichoanalitikusok óta számos tanulmány született a félelem, harag, agresszió, stressz stb kapcsolatáról. Ma ahogy olvastalak több topikban benneteket, szeretném elmondani hogy én a kulcsot a félelemtől való megszabadulásban látom. Ha ez nincs, a többi sincs.
Csináljunk egy egyszerű tesztet.(Referenciák vannak pl. nálam is…:-)))
Jártál már úgy hogy nagyot nyertél és úgy érezted megdolgoztál érte és vagy valaki?
Jártál úgy már hogy nagyot buktál, pedig megdolgoztál érte vagy mert elárultak?
Feltetted azt a kérdést hogy ki vagyok én most?
Érezted hogy a nyerőből és bukóból is, abból ami fájt is tanultál több lettél tőle?
Érezted magad a gödör alján? /nem csak a negatív stresszt nehéz feldolgozni!/
Néztél fel a csillagokra, láttad saját kicsiségedet, felmérted ki vagy az univerzumban, mi mindentől függsz, és érezted hogy csak a semmi tart?
Ha minden válasz igen: a félelmet elveszíted…. Mert rájössz, hogy nincs veszítenivalód.
Nem a teljesítményedtől függsz, lógsz a levegőben… de ettől vagy szabad.

Nem eredeti a gondolat, tudományos kifejtését e késői órán mellőzném…:-))

Törölt felhasználó 2008. 01. 26. 22:47
#50
ezentúl a neved légyen Sortos Gyuri
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 01:28
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
ha s(h)ortos gyulánk már van, miért is ne? :-)))) nekem tetszik (a neve is)... :-)
Amúgy van egy olyan gondolatom, hogy Soros Gyuri tartogat még vmit a tarsolyában a közeljövőben :-)
BudFox
BudFox 2008. 01. 27. 09:48
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
én úgy tudom Sortos :-)) Gyurinak, 8 milliárd dollárja van, ez elég egy elég szép lavina elindításához ? még egy nagyobb orságban is ?
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 12:39
Előzmény: #52  BudFox
#53
ott a korona :-) no, nem a Mátyásé :-) Hát, igen jó lenne némi Sortos cash, hogy aztán, ha elvesztettem mindent égnek állhasson a Sortos összes szál haja :-)
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 15:41
Előzmény: #52  BudFox
#54
ja.

bepánikoltata a brokert! :DD
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 15:50
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
na most visszapánikolttam a Sorosnak, szerintem, azóta remeg keze-lába :-) Egyébként nyilván nem szeretnék veszteni, és ha nagyon nem akarok... csak ezt kell elérni :-) tudod, a motiváció
Törölt felhasználó 2008. 01. 28. 21:59
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56

Global financier George Soros says the abdication of responsibility by financial regulators over the past few years has a simple outcome — a global realignment of wealth toward the large emerging markets and away from the United States.

While the U.S. housing bubble is easy to understand, the larger trend is far more profound. The current short-term bubble, in fact, is lot like all the others we’ve seen since the end of World War II, Soros writes in the Financial Times.

Yet, this time it really is different. The slowdown marks the end of credit expansion based on the U.S. dollar as the world’s major reserve currency, Soros writes.

"The current crisis is the culmination of a super-boom that has lasted for more than 60 years,” Soros writes.

Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 13:33
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#57
na mit mondtam: "Mindezzel ellentétben biztonságos menedéknek tekintik a befektetők a kockázatkerülési időszakokban a cseh koronát és a szingapúri dollárt."
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 14:12
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
világvégét nem érdemes jósolni, mert számonkérhető
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 16:33
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
nem, mert ez egy absztrakt fogalom, másrész tágan értelmezhető. Mi a világvége? Fogalmazd meg :-))) Vkinek már az is világvége, ha elveszt 1 ft-ot, másnak az sem ha 1 milliárdot, ugyanígy társadalmi szinten, úgyhogy hogy kéred számon??? Amúgy a média ilyen hatásvadász kifejezéseket használ, nem biztos/hinném, hogy a Soros mondott ilyet :-))))
sanka 2008. 01. 29. 16:37
#60
Gyurkabá már megint elvetette a súlykot, vagy csak álmodozik?!

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek