Topiknyitó: Portfolio 2017. 11. 16. 10:08

Sokkoló megállapítást tett az energiaügynökség - Atomerõmûvek menthetik meg az emberiséget?  

Ugrás a cikkhez
A jelenlegi trendek alapján 2040-ig tovább emelkedik a világ energia- és ezen belül olajfogyasztása, valamint szén-dioxid-kibocsátása, azzal együtt is, hogy a megújuló energiaforrások részaránya gyorsan bõvül majd tovább. Így
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Czvetkovics 2017. 12. 07. 21:30
Törölt hozzászólás
#81
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 07. 23:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#82
Mit kellene igazolnom, hogy a megújulók fel tudnak fejlődni az igényekhez? Mivel ez egy fejlődési folyamat, egyelőre kár ezzel az igénnyel fellépned. Viszont engem érdekelne a te álláspontod alapja, miszerint ez sose fog bekövetkezni.
Czvetkovics 2017. 12. 08. 14:09
Törölt hozzászólás
#83
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 08. 14:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#84
jaj hát ne legyél már ilyen kis szeleburdi, ejnyebejnye
a 42-ben úgy en bloc vontad kétségbe hogy az atomenergiának létezik bármi alternatívája, válaszképp arra, hogy figyelemreméltónak találtam az atomlobbi erejét. hát nem kellene talán ezt kicsit alátámogatnod mielőtt itt túlméltatlankodnád a párbeszédünk folyásának irányát?
signal2
signal2 2017. 12. 08. 15:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#85
Szerencsére az atomerőmű által megtermelt áramot nem kell termelni, mert tetszés szerint szabályozható.
Czvetkovics 2017. 12. 14. 16:31
Törölt hozzászólás
#86
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 14. 16:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#87
semmit, ez egy válasz volt a te hasonló igényedre. megelégszem azzal, hogy kifejezetten csak vélemény volt és tény hogy nincs valódi alternatíva
elemes
elemes 2017. 12. 14. 18:18
#88
most min is vitatkoztok tulajdonképpen?
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 14. 18:31
Előzmény: #88  elemes
#89
nagyon dióhéjban:
.
én aztat mertem modani a kollégának, hogy az atomnak van alternatívája. szerintem. ő hogy igazoljam. én azt mondtam, azt nem áll módomban, különben is sok a fejlesztés alatti technológia, pl. ma még vannak nyitott kérdések a tárolás körül, de ezek alakulgatnak. kértem, inkább ő igazolja, hogy nincs alternatívája az atomnak, ne velem comboskodjon. ja azt nem tudja. itt tartunk.
.
más:
.
a wikipédián aszongyák, "A világ első kísérleti atomreaktorának Chicago (1942) még 6,2 t fémurán volt a fűtőanyaga, Szilárd Leó és Enrico Fermi építette meg, s ezzel igazolták a szabályzott láncreakció megvalósíthatóságát. Az első elektromosságot generáló nukleáris erőmű - kísérleti jelleggel - 1952. december 20-án készült el, az Amerikai Egyesült Államokban, Idaho államban, Arco város mellett. Az első közszolgálati atomerőművet Obnyinszkban (Oroszország) állították üzembe, 1954-ben."
vagyis hatvanpár évvel ezelőttig a jó szenes erőműveknek se volt sok alternatívája. illetve de, mert pl. a hoover gát régebbi és egész jól megtáplálja a fogyasztóval elég jól megpakolt las vegast. mechanikus munkára, tehát nem hajsütővas izzításra persze már régebben is használtak megújulót, azok a tudatlan eleink pl. folyóvízzel meg széllel hajtott berendezésekkel őrölték a gabonát, ilyen buták voltak.
Czvetkovics 2017. 12. 20. 17:47
Törölt hozzászólás
#90

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek