Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
eurocent 2017. 10. 26. 16:14
#8600
DX 20170908 óta jól kivehetően csinált egy 5 hullámos emelkedést. Egy visszateszt után további jelentős USD erősödésre lehet számítani. Amikor DX korrigálni kezd, bányászok emelkedhetnek, de az nem fordulat lesz, hanem csak korrekció. Lényeg: nagy valószínűséggel a bányászok jóárasítása most kezdődött el.
pitcairn2 2017. 10. 25. 23:41
Előzmény: #8595  Törölt felhasználó
#8599

a 30 éves államkötvénnyel is megcsináltam ezt
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=fwUZ
pitcairn2 2017. 10. 25. 23:29
Előzmény: #8595  Törölt felhasználó
#8598
a mostani világraszóló "fellendülést" ez az UK grafi is jól illusztrálja:)
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=fwUA
pitcairn2 2017. 10. 25. 23:23
Előzmény: #8595  Törölt felhasználó
#8597
az utóbbi 10 évből ez negatív tartományban töltött 9-et...
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=fwUj
pitcairn2 2017. 10. 25. 23:12
Előzmény: #8595  Törölt felhasználó
#8596
Törölt felhasználó 2017. 10. 25. 16:42
Előzmény: #8593  pitcairn2
#8595
en meg ugy nezem, hogy az ezust gyengult 0,1%-ot ma az AUD meg 0,8-0,9%-ot...
(szoval tokeletesen vegzi a feladatat)
;)
Törölt felhasználó 2017. 10. 25. 16:36
Előzmény: #8591  Boole
#8594
Tovabbra is az olaj miatt aggodok...ma jelent AUY es NEM; tul pocsek nem lehet az eredmenyuk...ez pedig felkeltheti nehany befekteto figyelmet...
Mondjuk nem tul sokan foglalkoztak azzal, hogy Indiaban is hatalmasra nottek a nem fizeto hitelek...szep lassan kezenek elokerulni a dolgok a szekrenybol...
pitcairn2 2017. 10. 25. 16:35
Előzmény: #8590  Adriennke1990
#8593
én inkább bipolárisnak nevezném, most éppen a depresszió szakaszban leledzik, ami egy bizonyos ponton a mánia szakaszba fog átváltani...
Törölt felhasználó 2017. 10. 25. 16:32
Előzmény: #8590  Adriennke1990
#8592
USD szeptember eleje ota nem gyengul hanem erosodik!!!
Terjunk vissza erre december kozepe-januarban...az hogy az ezust ipari felhasznalasa csokken nem eppen biztato legalabbis azok szamara akik meg vannak gyozodve arrol hogy milyen komoly gazdasagi novekedes ele nez a vilag...
Ezust vetele nem 100m-es sikfutas hanem marathon!!!
Boole 2017. 10. 25. 16:21
Előzmény: #8587  Törölt felhasználó
#8591
Az arany megcsinálta a 78,6%-os korrekcióját és lehet, hogy elkezdi a hosszú emelkedő szakaszát. Nagyon jó jel lenne, ha így lenne és nem esik 1240, 1200 környékére.
Adriennke1990 2017. 10. 25. 15:13
#8590
Gyászos az ezüst, még így is, hogy ilyen gyenge a dollár és az aranyhoz képest is nagyon komoly a lemaradása,. 
Boole 2017. 10. 18. 15:03
Előzmény: #8587  Törölt felhasználó
#8589
Akik bányarészvényekre vágynak, azok lassan figyelhetnek, mert az utolsó beszállási lehetőséget szemlélhetik. Hamar elfogy a jóárasított ár.
szkrik 2017. 10. 18. 12:29
Törölt hozzászólás
#8588
Törölt felhasználó 2017. 10. 18. 12:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#8587
Szia,
Eleg elfoglalt vagyok es neha elnyeli a forum a hsz-mat.
En tovabbra is bizakodva tekintek a nemesfemekre es a banyaszokra.
Nem olyan reg vettem fizikai pamp barokat (gold) sajat celra (igaz a legutobbi vasarlas csak 4%-a likvid vagyonomnak)....
Abban egyetertek hogy a technikai kep kezd kicsit rosszul kinezni,de az arany es ezust az egyik legnehezebben, legtrukosebb termek es eppen ilyen trukkos kereskedni is....
Nehany het es szezonalisan jon az egyik legjobb idoszak...a sentiment a banyaszoknal majdnem rosszabb mint 2016 elejen....az igaz hogy hedge fundok longoljak a hataridos piacokat....de velemenyem szerint...kezd megtisztulni a piac es a banyasreszvenyeket mar csak a legtappasztaltabb, legdorzsoltebb profik (hardcore) gold bug-ok es nehany nagyon elkotelezett emberke veszi, gyujtogeti....
Ezek az emberek nem fogjak csokkenteni a poziciojukat 5,10 de meg 20-30%-os eses lattan se...Mondhatni az eros kezek szepen gyujtogetnek....
Wheaton ceg kisebb valtozason megy at az elmult 1-2 evben es a kovetkezo evekben, a lenyeg hogy a tulnyomo reszben ezustbol jovo bevetel (streaming) kezd szep lassan arany egyre nagyobb szerepet kapni a bevetel oldalon....
Nem allitom hogy a banyaszok amit tartok nem eshetnek 20-50%-ot de emelkedhetnek is 300%-ot vagy tobbet...
Ha peldaul nezted a AUY (Yamana-t) tegnap mikozben a nemesfemek gyengek voltak AUY emelkedett kozel 3%-ot...szoval divergencia figyelheto meg az alaptermek es a banyaszok viselkedese kozott, masik pozitiv napon viszont nem szarnyalnak a papirok...mert akik ertik a dorgest nem kapodnak csak szep csondben gyujtogetnek...; majd ha elindult a mozgas es a sentiment kezd bullish-a valni megint akkor fohnak erosebb napokon szarnyalni a banyaszreszvenyek....
ne feledjuk a magasabb nemesfem arak segitik a cegek profit termelo kepesseget ill. beveteleit....
Maisk fontos dolog, hogy nehany ceg elkezdte a nyeresegeit, ujabb cegek vasarlasara forditani...mondhatni nehany even belul uj Goldcorp szuletik, csak most eppen McEwen mining (MUX) a neve, de hasonlo dolgok mennek mas komoly menedzsmenttel megaldott cegeknel...
Nekem es cegemeimnek is vannak befektetesei:
AEM;AG;AGI;AUY;BRIO;FNV;GOLD;KGC;MUX;NEM;NGD;PAAS;PVG;SIL;TAHO;WPM-ben...
(persze ezekben se kell all in-t menni de 1-2%-ot erdemes cegenkent ebbe fektetni)...
En nagyon turelmes vagyok, csak GREK; PGAL, es URA long pozicioval bovult a portfoliom ...TUR-t eladtam...
Vennek 109 kornyeken valahol USD/JPY longot...de az arfolyam meg nincs ott...eleg bullish voltam GBP-ben,de a napokban ez kezd kicsiket szunetelni...
Eleg bearish lennek AUD/USD parban...varom az alkalmat hogy raduplazzak a poziciora...
Vettem korabban platiniumot es cukrot,de cukorbol mar kivagott a stop...
Olajat adnam 54-56$ kozott es 57-58$ folott viszont vennem...
Nezegetem XLE-t, mert jo volna azzal fedezni az aprocska Nasdaq100 shortomat nem csak nemesfemekkel...
a volatilitas eleg alacsony szoval csak ovatosan...
Turelem, turelem, turelem!!!!
szkrik 2017. 10. 18. 10:50
Törölt hozzászólás
#8586
pitcairn2 2017. 10. 17. 19:52
Előzmény: #8582  eurocent
#8585
és milyen S and P értéket vársz ehhez a 840 USD-s aranyárhoz?
(mert ez ilyenkor a valóban lényeges kérdés)
és az ehhez passzoló USD/HUF árfolyam sem irreleváns
pitcairn2 2017. 10. 17. 19:49
Előzmény: #8583  Adriennke1990
#8584
abból kiindulva, hogy most CM esést vizionál én arra tippelnék, hogy emelkedés gyün:)
https://www.clivemaund.com/free.php?id=67
persze ő sem 100%-os kontraindikátor, szóval meglátjuk
Adriennke1990 2017. 10. 17. 19:44
#8583
Sziasztok! Szerintetek az év végéig várható szerintetek egy kb. 18 dolláros silver és egy kb. 270-275 körüli dollár ár? Köszi a válaszokat.  
eurocent 2017. 10. 17. 12:09
Előzmény: #8575  eurocent
#8582
"Ha bekövetkezik az esés, geometriailag legkorábban 2018 második felére várnám."
az egyértelműség kedvéért pontostok:
Ha bekövetkezik az esés, geometriailag a 840 szint elérését legkorábban 2018 második felére várnám.
eurocent 2017. 10. 17. 12:05
Előzmény: #8579  Boole
#8581
A korrekciós részt szándékosan hagytam ki, ugyanis ez fogja megmondani, hogy melyik hullámfázisban vagyunk valójába. Ha még csak a nagy (3)-ban, akkor az 5 egy beülés trade lehet. Térjünk vissza később erre a témára.
cyklops111 2017. 10. 17. 11:18
Előzmény: #8570  eurocent
#8580
 Régóta figyelem a beírásaidat és hihetetlen jó sejtéseid vannak.Nem mindig örülök nekik mert amikor mást gondolok és teszek ,utána legtöbbször neked volt igazad. Én is felfelé várom az aranyat és egy nagy emelkedés után természetesen lesz korrekció is, de 840 dollárt nagyon erős túlzásnak hiszem
Boole 2017. 10. 17. 11:06
Előzmény: #8577  eurocent
#8579
A két indexben mekkora korrekcióra számítasz, mert az kimaradt?
Boole 2017. 10. 17. 11:02
Előzmény: #8577  eurocent
#8578
Köszönöm. Én is ezt látom. Azt hittem mást fogsz mondani. Nem jó, hogy sokan ua. gondoljuk.
eurocent 2017. 10. 17. 08:42
Előzmény: #8576  Boole
#8577
NDX (Nasdaq100) most van olyan szinten, hogy lefordulhat ebben a hónapban, vagy novemberben. Előbbi esetben október egy felső tüskés gyertya kellene legyen 5950 alatti zárással. Viszont más paraméter alapján, NDX nagyon bika, és ha nem fordul akkor még hónapokig roboghat 7ezer főlé.
SP500-nál hasonló a helyzet. Vagy mostanság elakad, vagy 3ezerig menetel.
Boole 2017. 10. 17. 07:48
Előzmény: #8575  eurocent
#8576
Miként látod az SP500 és a Nasdaq100 kilátásait?
eurocent 2017. 10. 16. 15:07
Előzmény: #8572  Boole
#8575
Az alap filozófiám az, hogy elsődlegesen nem érdekel mi okozza (fundamentum) az árváltozást. Amikor chartot elemzek (magamnak), nem olvasok híreket, így nincs ami befolyásoljon...
Visszatérve a kérdésedre. Nem tudom, nem érdekel, mi lesz a hír amire esetleg esni fog. Több tucat összeesküvés elméletet lehetne gyártani. Pl amcsiknál "lévő" arany készletet a jogos tulajdonosok visszakérik, ezért a már nem létező készletet USA-nak előbb meg kell vennie a piacon, nyilván ezt a lehető legolcsóbban szeretnének megtenni...
Ha bekövetkezik az esés, geometriailag legkorábban 2018 második felére várnám.
Törölt felhasználó 2017. 10. 16. 11:48
Előzmény: #8569  pomperj
#8574
Nem hiszek a FED-ben es egyetlen kozponti bankban sem...sot igazan a bankokban sem.
Nem veletlenul hanyagolom a kotvenyeket es nem veletlenul van fizikai nemesfemekben a likvid vagyonom kozel 30%-a...es nem veletlenul fektettem be kryptokba...
Nem allitom hogy nincs szukseg bankrendszerre...de a jelenlegi model hatalmas valtozasokon fog keresztul menni es a kovetkezo evekben evtizedben olyan hatalmas valtozasok jonnek amit a tobbseg el sem tud kepzelni a bankrendszerbe...
Van GREK es PGAL etf long poziciom es ezek tartalmaznak nehany bank papirt...de ha hinnek is a bankokban akkor sem 1 ciklus vegen ill. vegefele fektetnek ebbe...
az emberek penzugyi ismeretei pedig idovel javulni fognak, amikor pedig elkezdenek ijbol dolni a bankok ill. a bail out helyett jonnek a bail in-nek akkor rengetegen fogjak megkerdojelezni a jelenlegi penzugyi rendszert...
BTC sem veletlenul jelent meg es nem veletlenul szerez egyre nagyobb nepszeruseget...
Nem mondom hogy minden embernek szuksege lenne 20-25% fizikai nemesfem a portfoliojaban,de ezek voltak az alapok a svajci mintaju vagyonkezezelesnek...
Jelenleg pedig Svajc meg mindig az egyik legjobb gazdasag es legmagasabb eletszinvonalu orszag....
Aki nem rendelkezik megfelelo mennyisegu fizikai arany ill. ezustel az vagy nem ismeri a tortenelmet vagy nem ert a gazdasaghoz ill. jelenlegi penzugyi rendszerhez....ezek nem az en szavaim hanem szabad forditasban Ray Dalio-e...
Meg nem mentek all in-t a jegybankok,de a kozel jovoben ra lesznek erre kenyszeritve...szamomra a vagyon megorzese fontosabb mint minnel magasabb hozam elerese...mondom ezt ugy hogy a rv befekteteseim hozama kozel 16-18% kozott mozog meg az utobbi evekben is...ugy hogy nem veszek reszt a passziv befektetesek es az amcsi reszvenypiaci lufiban...
;)
Boole 2017. 10. 16. 10:52
Előzmény: #8572  Boole
#8573
A kriptopénzekkel az a meglátásom, hogy ha rövid úton nem szabályozzák és nem töltik meg tartalommal a bitcoin és társaikat, akkor az országok jegybanki támogatással majd létrehozzák a már szabályozott saját nemzeti kriptopénzüket. Az oroszok után talán az Észtek lehetnek a következők. Én nem fektetnék bitcoin és társaikba. 
Boole 2017. 10. 16. 10:40
Előzmény: #8570  eurocent
#8572
Szerinted mi okozná az arany 840 USD-re esését és mennyi idő múlva?
Boole 2017. 10. 16. 10:27
Előzmény: #8570  eurocent
#8571
A szintjelzőt nyugodtan írhatod szerintedre is. Ha a szintjelző értelmezését, magyarázatát nem teszed közzé, akkor számomra ez értelmezhetetlen és hasztalan is. Viszont amikről írsz, az számomra lehet érdekes és sok esetben a meglátásaimmal kb. egyezik is. Ha a szintjelződ az általad előre bejelölt támaszokat vagy ellenállásokat jelenti, akkor jobb lenne azt használni, mert nagyon zavar, ha nem ismerek egy elméletet, amit valaki gyakran használ. Ha közzéteszed megköszönöm.  
eurocent 2017. 10. 16. 10:09
#8570

A szintjelző jelenlegi értékei alapján a napokban, legkésőbb jövő héten átmenetileg negatív fordulat jöhet aranynál.
Ennek oka USD ismételt erősödése, DX legalább 94,1 fölé emelkedhet. Ezt követően USD fordul, gyengülni kezd. Kérdés meddig? Jó eséllyel 90,99-ig .
Arany ekkor már 1340 körüli szintet érhet el, esetleg picivel 1375,23 fölé emelkedhet. Utóbbi esetben kialakul 2015 december óta egy ideális abc forma. Arany további emelkedése ettől kezdve dollár mozgásától fog függni. USD további gyengülése esetén max célár 1500 plusz min túllendülés.
Hosszabb távú célár 840 alatti.
pomperj
pomperj 2017. 10. 16. 09:56
Előzmény: #8567  Törölt felhasználó
#8569

Sokmindenben egyetertunk. Azonban a FED szerepet tulbecsulod: nem mindenhatooak. Ok a donteseikkel  a bond piacot kovetik. A FED kamat mindig a 3 honapos es 2 eves bond piaci kamatok kozott van. Minden kamat-ido abra ezt mutatja,  ok kovetik a piacot, nem pedig forditva; tevednek azok, akik a FED "omnipotens director" sszerepeben hisznek.
Egyelore az (SPY Yield)- (Bond Yield) kulonbseget tekintem a legfontosabbnak a piacok szamara; ez a Greenspan modell. A institutional invesztor a legnagyobb piaci szereplo, es azt nezi, mi hozza a nagyobb hasznot: A reszvenypiac hozama magasabb-e,  vagy a bond piace? Most PE=22, tehat inverze 4.5% koruli hozamot mutat. A 10Y bond pedig 4 eve billeg 1.5-2.5% savban.  Amig ez a 4.5%-2.0% spread nem zarodik nulla korulre, addig inkabb a reszvenypiacot fogja valasztani. Es mivel most a spread 2.5%, az nem fog bezarodni 1-2 evnel hamarabb.
Tehat? Amig a bond piac nem szakad le, es a mostani 2.3% kamatszintrol felugro 10Y Bond kamata nem eri el a 4% koruli atmetszesi szintet, addig az Institutional Invesztor nem teszi at a penzt a reszvenybol a menedek-bond eszkozokbe. Addig SPY lebeghet magason, meg akkor is, ha eszement szinteken tart a reszvenypiac is es a bond piac is. Az arany meg egy picike piac, ami minden kis szel  dobalhat.
Boole 2017. 10. 16. 09:14
Előzmény: #8567  Törölt felhasználó
#8568
Az SP500 futures egyelőre nem tudta átvinni a 2555 szintet. Ez jó jel. 
Törölt felhasználó 2017. 10. 16. 07:30
Előzmény: #8563  pomperj
#8567
A vilag nagy reszeben negativ real kamat van...ez az usara is igaz es S.Fischer szerint leghamarabb 2018 kozepen kerulhet ez 0-ra...ha hiszel az olaj ar emelkedesben elobb mint utobb akkor az inflacio novekedest hozhat, nem hiszem hogy FED kepes lenne olyan utmben novelni a FED funds-ot hogy pozitiv real kamat alakuljon ki ez pedig segiteni fog az arany aranak emelkedeseben...
Mas ha Trump kepes lesz a kozel jovoben tenyleg 5 fovel gyarapitani a Fed donto hozo bizottsagat akkor nem hogy nem fogunk kozeledni a pozitiv real kamatokhoz hanem inkabb tavolodni fogunk tole, gyenge dollart akar, kulonben az adocsokkentes es infrastrukturalis beruhazasok nem valosithatok meg vagy eszmeletlenul elszalad a koltsegvetesi hiany, az se eppen erositene a dollart....
eros USD gyengebb olaj es nemesfem arakat hozna bar nem elkepzelhetetlen erosodo dollar mellett erosodo nemesfem arak,de ez azert ritkabban fordul elo....
Ezzel szemben gyengelkedo ill. gyengulo dollar mellett nem csak a nemesfemek de mas nyersanyagok es mezogazdasagi termekek araban is emelkedes lehet, lesz....
En mindaddig bull vagyok amig az arany ara 1050$ ala nem zar es alatta nem marad minimum 3-5 napig....
Nem allitom, hogy folyamatosan emelkedni fogunk ugy mint ez az rv piacon tortenik, arany arfolyama ennel sokkal szelsosegesebben viselkedik...mondhatnank hogy 2 elore 1-et hatra lepesben fogunk emelkedni...azt pedig ne felejtsuk, hogy a termeles kozel a csucson es nagyon valoszinu hogy a kovetkezo evekben a termelesben visszeses lesz tapasztalhato...
(a keresletben nem vagyok biztos hogy visszeses lenne), a sentiment sem mondhato extrem bullnak a nemesfemeknel...es akkor meg a geopolitikai kockazatokrol nem is beszeltunk...
Tivabbra is tartom az 1350-1375$-os ev vegi celaramat...2018 ev vegere pedig 1450-1550$-os arat...
2024ev vegere pedig a 2400-2700$-os celarat...(valoszinuleg tul konzervativ vagyok).
Boole 2017. 10. 15. 18:54
Előzmény: #8565  Boole
#8566
Eltérő látásmódok alapján azt is mondhatnánk, hogy az aranynál bekerültünk egy sávba 1370-1050 USD közé. Ebben a sávban bármi történhet.
Boole 2017. 10. 15. 18:43
Előzmény: #8564  Boole
#8565
1320 USD-nél eldől a kérdés. Ha felé megy, akkor szerintem megy simán tovább.
Boole 2017. 10. 15. 18:40
Előzmény: #8563  pomperj
#8564
Részben egyetértek veled, de szerintem a kamatemelések lassú folyama nem fog olyan gyorsan érvényesülni pl. az arany árának letörésében, mint azt sokan gondolnák. Abban szinte fogadnék is, hogy az arany 1500 USD felé fog menni. Abban is, hogy első körben nem fog 1600 USD felé menni. Szerintem ezért annyira limitált egyelőre a bányapapírok emelkedése. Ezt akkor tartom, ha nem lesz pánik a piacon. Ha nagyobb lesz az infláció növekedésének üteme, mint amit most a piac elvár, akkor persze más lesz a verzió.
pomperj
pomperj 2017. 10. 15. 16:07
Előzmény: #8556  feel
#8563

Igen, GLD szepen emelkedik 6 napja. Az arany rallyk mostanaban 20 napos korul szoktak lenni, szoval lehet meg benne potencial.  De arany egesz 2017 evi mozgasa eddig csupa-atfedeses jellegu, tehat korrekcios mozgas. Semmi impulziv emelkedes nincs benne.  Nekem is van 3 aranybanyasz poziciom, de azt fontolgatom, hogy a kovetkezo lefordulasnal eladom oket.
Miert? Mert  a kamatok meglepo nagyot emelkedhetnek. Az arany egyutt megy a bond piaccal, szoval  ha bond lefordul, akkor arany is ugy tesz. Amugy meg total abszurdum van a bond piacon: A Barclays USD high grade Bond alacsonyabb kamatu, mint a Braclays EURO high-yield, vagyis a junk. Micsoda? Total abnormalis, hogy Junk bond a magas rizikojaval kevesebbet hoz, mitn a legjobb USA cegek bond hitele. Valami sz@r van a palacsintaban.
Törölt felhasználó 2017. 10. 14. 14:49
Előzmény: #8559  eurocent
#8562
Sajnos rosszul idozitettem igy egy nagyon rovid eletu pozicio volt, meg 3 napig se tartott.
Egyelore nem ugy viselkedik a cukor amivel en kepes vagyok penzt keresni jelenleg, pedig technikailag jo lehetoseg lenne....
Majd a kovetkezo belepesi jelnel ujra adok neki lehetoseget....
(nem szeretem technikai alapon felvett kereskedeseknel ha a belepes utan egybol ellenem megy a pozicio, minnel gyorsabban es erosebben annal konnyebben szabadulok meg az elkepzelesemtol ill. a poziciotol)...
Mivel a kereskedesi rendszereim egy igen jelentos resze trendkoveto igy ezeknel a talalati arany 50% alatt van az esetek nagy reszeben (rendszertol fuggoen 40-45%)...
Ami ugye azt jelenti hogy amikor megnyitok 1 kereskedest akkor azzal tisztaban vagyok, hogy valoszinuleg penzt fogok vesziteni vele...(magyarul ugy lepek be, hogy valoszinuleg megint tevedtem,de ha piac van olyan kegyes es ramcafol, akkor minek valnek meg olyan pozicioktol ami penzt tesz a zsebembe...)
Veszteseges kereskedes nem zavar amig a kereskedesi terv tokeletesen lett vegre hajtva...ez resze ennek az egesznek.
;)
Trader, kereskedo nem mas mint rossz kereskedesek menedzsere...a nyereseges, jo kereskedesekkel nincs tul sok tenni valo, csak tudni kell ulni a kezunkon...
Törölt felhasználó 2017. 10. 14. 14:31
Előzmény: #8560  eurocent
#8561
es kereskeded is az ilyen donteseket ill. elore jelzeseket???
Egyedi rv-ek shortolasa 1 kulon kategoria...es minnel kisebb 1 ceg piaci kapitalizacioja annal veszelyesebb, mert sose tudhatod hogy nem probalja felvasarolni 1 masik ceg az adott ceget amit shortolsz!!!
Az ilyen Yamana fele cegek konyeden tudnak nem csak esni 50%-ot de emelkedni is szoval en kicsit korultekintobb lennek,de te penzed es a te feleloseged....
eurocent 2017. 10. 14. 11:50
Előzmény: #8553  Boole
#8560
Igen, a Yamana-ra gondoltam. Mindig USD-ben adom meg az értéket EUR terméket nem figyelem. Elsődlegesen technikai alapon hozok döntéseket.
eurocent 2017. 10. 14. 11:45
Előzmény: #8530  Törölt felhasználó
#8559
Szia.
Meddig tervezed tartani a cukrot?
Szerintem rövidtávon 15-ig esetleg, 16-ig elmehet. Stabil emelkedést 17 felett várok.
Boole 2017. 10. 14. 08:49
Előzmény: #8557  Boole
#8558
5-10 év helyesen
Boole 2017. 10. 14. 08:41
Előzmény: #8556  feel
#8557
http://alapblog.hu/a-legfontosabb-abra/
A 70-es évek tőzsdei nagy sávkereskedését, oldalazását alapul véve, számomra már teljesen egyértelmű, ha kripto devizák nem kavarnak be, akkor az arany ára 50-10 éven belül simán megduplázódhat. 
feel
feel 2017. 10. 13. 23:39
#8556
Arany 1304.50$ szepen emelkedik.
Boole 2017. 10. 13. 22:08
Előzmény: #8541  Törölt felhasználó
#8555
Boole 2017. 10. 13. 21:36
Előzmény: #8552  eurocent
#8554
Egyedi részvényt (főleg ilyent) shortolni szerintem ilyen piaci helyzetben életveszélyes. 
Boole 2017. 10. 13. 21:32
Előzmény: #8552  eurocent
#8553
Yamana-ra gondolsz? Szerintem 2 EUR alatt már nagyon félre lenne értékelve. Mire alapozva gondolod ezt?
eurocent 2017. 10. 13. 21:12
Előzmény: #8550  eurocent
#8552
Aki nem veti meg a shortot, annak jó belépőt jelenthet mostanság az AUY (Yamaha) short. Bőven 1,4 alá kellene esnie. Még lehet benne egy 5-6%-nyi felpattanás, de utána határozottan délnek veheti az irányt.
Boole 2017. 10. 13. 20:26
Előzmény: #8550  eurocent
#8551
Tény, hogy vannak gyenge elemek.
eurocent 2017. 10. 13. 20:09
#8550
Arany és ezüst bányászok továbbra is határon billegnek. Ha a hónapot a mostani szinteknél valamivel lejjebb zárják, akkor nagy esés elé néznek. Elvileg szabad az út fel, mégsem emelkednek. De nem egységes a kép. AU már határozottan shortolható és nagy valószínűséggel 4 alá fog esni.
Boole 2017. 10. 13. 18:18
Előzmény: #8548  Boole
#8549
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a 2555 SP ellenállást át fogja-e vinni.
Boole 2017. 10. 13. 18:17
Előzmény: #8547  Boole
#8548
Én egyébként egy gyors arany emelkedés mellett, el tudnék képzelni az SP-ben egy 200 pontos esést is. 
Boole 2017. 10. 13. 18:14
Előzmény: #8546  Boole
#8547
Valami baj van a portfolioval, mert nem tudok csak napi egy hozzászólást írni. A többit nem engedi elküldeni. Na, nem mintha hiányozna.
Boole 2017. 10. 13. 18:12
Előzmény: #8541  Törölt felhasználó
#8546
Törölt felhasználó 2017. 10. 12. 19:44
#8545
hó hóó....jó lenne ha maradna még 1300$ alatt...novemberben akarok vásárolni.
:D
Boole 2017. 10. 12. 11:55
Előzmény: #8541  Törölt felhasználó
#8544
Úgy legyen. Egyelőre lassan halad az emelkedés.
feel
feel 2017. 10. 11. 23:08
Előzmény: #8542  feel
#8543
1298.80$
feel
feel 2017. 10. 11. 23:06
Előzmény: #8541  Törölt felhasználó
#8542
Ujra 1300$ az arany...
Törölt felhasználó 2017. 10. 11. 22:25
Előzmény: #8540  Boole
#8541
Szia,
Majd ha duplaztuk ill. triplaztuk a portfoliot a jelenlegi szintrol...
Mindenestre mint irtam, valoszinuleg ez egyre gyakraban fog elofordulni a nemesfem banyaszok kozott ahogy kijonnek 1-1 jo jelentessel ill. jo hirekkel.
Boole 2017. 10. 11. 21:09
Előzmény: #8539  Törölt felhasználó
#8540
Gratulálok.
Törölt felhasználó 2017. 10. 11. 16:14
Előzmény: #8537  Boole
#8539
Hipp-hopp PVG 19%-al feljebb ma...(kar hogy nagyon apro pozim van benne)...
Lassan kezd megjeleni a toke ebben a szektorban...es lassacskan minden 2-3 hetben van 1-1 rv aminek az arfolyama hirtelen ugrik 10-20%-ot egyik naprol a masikra...
;)
Valoszinuleg jo nehany hasonlo peldaval fogunk talalkozni a jovoben...
feel
feel 2017. 10. 10. 14:14
Előzmény: #8529  segler
#8538
szepen megindult az arany arfolyam felfele lehet lesz egy szep emelkedes ev vegeig......
Boole 2017. 10. 09. 21:16
Előzmény: #8536  Törölt felhasználó
#8537
Törölt felhasználó 2017. 10. 08. 15:46
Előzmény: #8533  eurocent
#8536
Ny Sugar No.11-t CFD szolgaltatonal...
pitcairn2 2017. 10. 08. 13:45
Előzmény: #8532  Törölt felhasználó
#8535
a 10. oldalon lévő grafikon csak a történelmi perspektívában nézve kiemelkedően nagy relatív alul-értékeltséget húzza alá, ettől még eshetnek tovább a nyersanyagok
pitcairn2 2017. 10. 08. 13:43
Előzmény: #8532  Törölt felhasználó
#8534
Köszönöm!
eurocent 2017. 10. 08. 13:29
Előzmény: #8530  Törölt felhasználó
#8533
"vettem ... cukrot is a heten..." - milyen instrumentummal vettél cukrot?
Törölt felhasználó 2017. 10. 08. 08:51
Előzmény: #8516  pitcairn2
#8532
Szia,
Ha esetleg unatkoznal vagy rosszabb ido lenne a hetvegen akkor ajanlanam figyelmedbe ezt az interjut:
https://www.youtube.com/watch?v=AE-B9ku9tBo
ill.
https://www.incrementum.li/en/ingoldwetrust-report/
(ill. a 10. oldalon levo grafikont)
;)
Talan tetszeni fog!?
Legyen szep vasarnapod!
Törölt felhasználó 2017. 10. 07. 11:51
Előzmény: #8528  Boole
#8531
Sot az elmult napokban ujbol jo nehany elemzest es velemenyt hallottam arrol hogy az olaj ara akar 25$-ra is eshet kozep tavon...(nem akartam az azsia topikba irni), mert nem akarom pomperj-t elbizonytalanitani...de nekem merlegelnem kell ezt a lehetoseget is...
Törölt felhasználó 2017. 10. 07. 11:48
Előzmény: #8528  Boole
#8530
lehet de az is lehet hogy meg nehany napig ill. hetig szorakozgatnak.....
mindenesetre tegnap a banyaszok nagyot mentek majdnem 2%-al emelkedett a portfoliom...
(egeszen pontosan 1,744%-al)...
van 1 olyan pletyka a piacon hogy oktober 10.-e es 21.-e kozott erdekes dolgok lehetnek a piacon...persze mindefele szobeszed jarja,de azert nem art figyelni...
vettem platiniumot es cukrot is a heten...
Boole 2017. 10. 06. 19:09
Előzmény: #8527  Törölt felhasználó
#8528
Szerintem az arany az ideális korrekcióját megcsinálta, irány felfelé.
Törölt felhasználó 2017. 10. 05. 15:14
Előzmény: #8526  pitcairn2
#8527
mi koszonjuk, hogy belinkelted 1 jo lathato abran...
szoval csak 30-40%-al kellene a revenue-nak nonie, hogy a 2000-es ill. 2007-es csucshoz vissza kozelitsen....(vagy szimplan nevezhetjuk ennyivel tul ertekeltebbnek a piacot) mar ha az elozo csucsokhoz viszonyitjuk...
Mondjuk ha a melypontokhoz viszonyitjuk akkor kicsiket ijesztobb a kep mert akar 75-80%-os eses lehetoseget sem zarja ki...az pedig nagyon ronda lenne...
Szoval remenykedjunk abban hogy most tevedunk is meguszuk ennek a toredekevel...(ill. talan meg nem keso nehany megfelelo lepest tenni, hogy az ember megorzie sajat ill. csaladjanak vagyonat)....
pitcairn2 2017. 10. 05. 13:38
Előzmény: #8525  Törölt felhasználó
#8526
így egy kissé pöpecebb:)
https://static.seekingalpha.com/uploads/2017/8/7/saupload_wmc170807a.png
és köszönöm az ötletet!
Törölt felhasználó 2017. 10. 05. 13:31
#8525
feel
feel 2017. 10. 05. 13:19
Előzmény: #8523  Törölt felhasználó
#8524
Jo olvasni ezeket eddig nem kovettem de mivel vasaroltam ezert mar erdekelt vagyok.
koszi a profi bejegyzeseket
Törölt felhasználó 2017. 10. 05. 13:15
Előzmény: #8521  pomperj
#8523
Ha megnezed a USD/JPY grafikont:
https://postimg.org/image/7hvksbq6uz/
akkor azon lathato hogy nem sok van hatra a momentumbol es ha a korabbi osszefuggesek amit algok es a jegybankok vasarlasai ideznek hamarosan fordulatot hozhatnak az arany trendjeben ill. az USD/JPY-ben....
Az pedig velemenyem szerint kulonosen jo jelnek tekintheto, hogy az ar nem volt kepes letesztelni a 1240$-os szintet...
Tegnap mar a banyaszok kozul jo nehany elkezdett emelkedni, persze meg nehany napig lehet kisebb bizonytalansag,de hamarosan szezonalisan is eros idoszak kovetkezik.
Ha minden jol alakul ev vegere az 1340-1375$-os ar meglehet...es most nem beszeltunk a vilagban levo mindenfele kockazatokrol aminek hatasara akar sokkal nagyobb elmozdulas is elkepzelheto....
feel
feel 2017. 10. 05. 13:11
Előzmény: #8521  pomperj
#8522
Az arany ETF alapok mennyire kovetik le ezeket a mozgasokat?
pomperj
pomperj 2017. 10. 05. 12:52
Előzmény: #8510  pomperj
#8521

1)Tegnap ugy nezett ki, hogy GDX kitoresben van az eso csatornabol felfele; es valoban, a csatorna felett zart. Mar masodszor, es ez bull jelzes rovid tavra.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171005v00mjh7zi.jpeg
A minimalis varakozas egy 38% fel-korrekcio, tehat kb. 24.0 szintig varjuk elso lepesben. Persze, ennel sokkal feljebbre is mehet. Erdekes, hogy a nagy banyaszok mint ABX es NEM erosebbnek tunnek a kicsiknel.
2)Az arany ara szerenyen emelkedoben van, Meg nem tort ki a savbol. De RSI mar felfele kunkorodik.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171005v00mqkgxg.jpeg
A GDX-GC kettos kolcsonhatasa tovabbra is remenyt ad, hogy induloban van egy rally.
feel
feel 2017. 10. 05. 12:07
Előzmény: #8519  pitcairn2
#8520
Koszonom
pitcairn2 2017. 10. 05. 11:21
Előzmény: #8518  feel
#8519
azt, és amíg nem esik be újra a 2011-től tartó csökkenő trendvonal alá az arany ára addig szerintem is jó sansz van erre
az mindenképpen figyelemreméltó, hogy a volumen masszívan a 2011-es szint fölé ment
feel
feel 2017. 10. 05. 11:11
Előzmény: #8513  pitcairn2
#8518
Megneztem a videot akkor most emelkedest vetit elore,ha jol ertelmeztem.
Kerdezem nem ertek hozza.
Törölt felhasználó 2017. 10. 05. 11:04
Előzmény: #8507  Lastdeposit
#8517
Szia, ha van idod olvass vissza.
En mindenkinek min. 5-10%-os fizikai nemesfem eszkozallokaciot ajanlok, ha nagyobb vagyonrol van szo es nem az az elsodleges cel hogy mekkora hozamot erhetsz el rovid tavon hanem hogy megorizd a vagyonod vasarlo erteket akkor el lehet menni 20-25%-ig is....
Attol fuggoen hogy mekkora a likvid vagyonod kulonbozo lehetosegek kozul valaszthtsz...
fizikai nemesfem (barok, tombok) good delivery brand-ek kozul esetleg a legismertebb ermek....;de azert szanjal ra egy kis idot es energiat, hogy szamodra ill. a csaladod szamara mi is a legmegfelelobb....
pitcairn2 2017. 10. 05. 11:02
Előzmény: #8501  Boole
#8516
és ihol lenne a harmadik grafi is
https://youtu.be/_QTXfOIVY7U?t=620
érdekes gondolatmenet
és a felrobbanó volumen is sokatmondó...
pitcairn2 2017. 10. 05. 10:58
Előzmény: #8501  Boole
#8515
pitcairn2 2017. 10. 05. 10:51
Előzmény: #8501  Boole
#8514
pitcairn2 2017. 10. 05. 10:48
Előzmény: #8501  Boole
#8513
érdekes fejlemények...
Record High Gold Volume
https://www.youtube.com/watch?v=_QTXfOIVY7U
pitcairn2 2017. 10. 04. 17:52
Előzmény: #8501  Boole
#8512
Köszönöm!:)
Törölt felhasználó 2017. 10. 04. 14:43
Előzmény: #8505  Boole
#8511
;)
pomperj
pomperj 2017. 10. 04. 14:14
Előzmény: #8509  Boole
#8510

Igen, es az uran ara itt korrigal 20-21 USD savban 5 honapja
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171004v00mafrc4.jpeg
De legalabb nem esik, de igy sincs profit.
Az a keves jo hir latszik, hogy az USA diverzifikalasi okobol tamogatast tervez adni atomeromu epiteshez:
US energy secretary Rick Perry has called on the Federal Energy Regulatory Commission (FERC) to act swiftly to address threats to grid resiliency through market reforms to recognise the attributes of baseload generation sources including nuclear. Perry also announced further support of up to $3.7 billion in loan guarantees to the owners of the Vogtle nuclear construction project in Georgia


Az is jo, hogy az uran keszletek eladasat is leallitjak, Persze, ez meg nem eleg, az uran ara akkor tudna erdemben menni feljebb, ha az olaj is menne, es vele az extremen alacsony aru gaz is dragulna az eromuveknek. Akkor mar erdemesebb lenne az atomeromuveket felporgetni, es akkor kellene az uj toltes is belejuk.
2)Viszont az arany/ezust korrekcioja mintha vegenel jarna, es ujra keszulodik felfele fordulni. A szokasos modon a banyaszok az eosebbek, GDX kitoresben van, es van egy pozitiv divergencia is. A GLD meg nem tort ki, ott meg nem latszik, dehat a futures kovetni szokta a banyaszokat.  De talan nincs messze egy rally.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171004v00mlqo59.jpeg

Boole 2017. 10. 04. 12:53
Előzmény: #8506  Törölt felhasználó
#8509
Ameddig az urán ára nem fog felmenni, addig a Cameco a mostanihoz hasonló rossz eredményeket fog elérni.
pomperj
pomperj 2017. 10. 04. 10:27
Előzmény: #8507  Lastdeposit
#8508

Welcome!
Itt sokat targyaltuk a temat, es eppenseggel a fizikai/papir arany temat is. Erdemes kisvuk ebbeli regi irasait atnezned.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 04. 06:48
Előzmény: #8506  Törölt felhasználó
#8507
Sziasztok! Nagy érdeklődéssel olvasom a topicot, 1 éve tőzsdézek. Ennyi tapasztalat sajnos édes kevés ahhoz, hogy az ember tudatosan képes legyen készülni egy Tőzsdei válságra. Milyen termékeket érdemes ilyenkor venni? Arany, ezüst pl.? Sajnos annyira tájékozatlan vagyok, hogy azt sem tudom, hogyan kell aranyat venni, szégyen, nem szégyen. Milyen termék ajánlott, ami nem tőkeáttételes?
Törölt felhasználó 2017. 10. 04. 02:05
Előzmény: #8505  Boole
#8506
koszi!
Boole 2017. 10. 03. 17:49
Előzmény: #8473  Törölt felhasználó
#8505
hellforceone 2017. 10. 03. 11:51
Előzmény: #8501  Boole
#8504
Szia Boole, nagyon koszi a linket! Egyszer talalkoztam mar ezzel az oldallal, de sajnos nem mentettem le magamnak es nem tudtam ujra megtalalni! :)
bubodoktor
bubodoktor 2017. 10. 01. 21:29
Előzmény: #8497  Törölt felhasználó
#8503
Feszülten várom a választ ... :-))
bubodoktor
bubodoktor 2017. 10. 01. 21:23
Előzmény: #8488  Boole
#8502
Teljesen igazad van, mondjuk már picit kevesebb, de azért szép pluszban van... :-)) A tényszerűség kedvéért azonban szeretném megjegyezni, hogy én nem az aranyra, hanem az ezüstre vonatkozóan tettem fel chartot és fűztem a kérésnek megfelelően kiegészítést... :-)))
Boole 2017. 10. 01. 20:28
Előzmény: #8499  pitcairn2
#8501

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek