Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2017. 06. 07. 08:43
Előzmény: #7299  Boole
#7300
Tegnap reggel azért vettem még egy kicsi Anglo goldot.
Boole 2017. 06. 06. 11:10
Előzmény: #7298  pitcairn2
#7299
Úgy legyen, nálam már az arany kitört. Chartra válogatja, igaz még hibahatáron belül van. Még kivárok.
pitcairn2 2017. 06. 06. 11:07
Előzmény: #7297  Boole
#7298
az aranyárak megint a 2011 óta tartó csökkentő trendvonalat kóstolgatják grafikon link ideális pillanat ez ahhoz, hogy megint jól belerúgjanak a szektorba ez különben összhangban állna a bányászok meglehetősen hervasztó teljesítményével megjegyzem talán jobban is örülnék annak, ha nem raliznának a nemesfémek a jövő heti FOMC meeting előtt, mivel az nem túlzottan jó jel... jobban örülnék annak ha most megrugdosnák őket oszt a FOMC meeting után szárnyalnának
Boole 2017. 06. 06. 10:49
Előzmény: #7294  pitcairn2
#7297
Az arany emelkedik, a dollár gyengül és ehhez képest 3-4 aranybánya részvény megy, a többi csökken, stagnál.
bluefrog
bluefrog 2017. 06. 02. 17:31
#7296
végre ezüst áttörte az 50 és 200 napos jelentette páros ellenállást, roboghatunk tovább északnak :)
Törölt felhasználó 2017. 05. 31. 22:28
Előzmény: #7294  pitcairn2
#7295
Ne feledd, hogy az olaj konyeden eshet meg 25-40%-ot...Tudom nem vagyok nepszeru ezzel a velemenyemmel,de ha az olaj ar esik akkor az inflacios nyomas is esni fog...legalabbis a kovetkezo nehany honapban... gyengebb olajarhoz pedig altalaban erosebb dollar szokott tartozni.... Nagyon sokat irtam az elmult 5-6 honapban az USD gyengelkedesevel kapcsolatban a kulonbozo toppikokban...egyelore a gyengelkedes megtorpanni latszik legalabbis az utolso 1-2 hetben...(lehet hogy a piac varja a kovetkezo kamatemelest)...Talan ez alol kivetel a CZK (de ott nagyon jo gazdasagi adatok segitik az erosodest a jegybank pedig probalja lassitani a folyamatot, viszont nehany honapja adtak fel az EUR-hoz kotott savot....szoval nem fognak minden aron vasarolni, mert mar tisztaban vannak vele hogy az nem mukodik...
pitcairn2 2017. 05. 31. 14:40
Előzmény: #7293  Törölt felhasználó
#7294
épp elég lenne a nemesfémek szárnyalásához a dollár gyengélkedése
Törölt felhasználó 2017. 05. 31. 11:16
Előzmény: #7290  pitcairn2
#7293
szeptember-november vege elott az elsodleges trend nem hiszem hogy folytatodna...(ehez nagyon komoly politikai feszultseg esetleges haboru kellene)...nem csak a kis spekik,de a komolyabb hedge fundok sem fognak nyar kozepen raugrani a szektorra, alacsony likviditasnal pedig konnyu nehany benfentes befektetesi banknak ide-oda rakni az arfolyamot...Lehet hogy tevedek, de erre a legnagyobb a valoszinuseg.... Ezust az egyik ha nem a legjobban alulertekelt termek, eszkoz a piacon...arany is rendkivul jo befektetesi lehetoseg akik nem rendelkeznek ezekkel azok szep csendben gyujtogethetnek,de a fo trend ill. pillanatnyi momentum nem hiszem hogy folytatodna osz elott....Tevedes jogat mint mindig fenntartom!
Törölt felhasználó 2017. 05. 31. 11:10
#7292
hasonlo alapokra epitve 1 masik kereskedesi lehetoseg peso-ra!!! link
pitcairn2 2017. 05. 31. 11:08
Előzmény: #7288  Törölt felhasználó
#7291
a június 14-i FOMC meeting előtt szerintem mérsékelt visszaesés lesz utána pedig hatalmas rali jön persze ez csak tipp, lazán tévedhetek
pitcairn2 2017. 05. 31. 11:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#7290
a néhány napos távval kapcsolatos negatív várakozásommal az aranybányászok is összhangban vannak gondolom a június 14-i FOMC meeting előtt egy kissé megrugdossák a szektort a mi kedves manipulátoraink link link link az alább belinkelt RELATÍV erősséget mérő indikátorok miatt azonban nem hinném, hogy túlzottan jelentős lesz ez a visszaesés, a nyár folyamán pedig - az elkövetkező néhány HÓNAPBAN - én igen jelentős ralira tippelnék
pitcairn2 2017. 05. 31. 11:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#7289
a NÉHÁNY NAPOS rövidtáv kapcsán azonban nem sok jót vetít előre az ezüstbányászok NEGATÍV korrekciója... link link link ezek általában nem szoktak több százalékot zuhanni egy küszöbön álló rali előtt... szóval a néhány HÓNAPOS táv tekintetében emelkedést várok, néhány napon belül pedig nem lepődnék meg egy újabb esésen
Törölt felhasználó 2017. 05. 31. 11:02
Előzmény: #7279  pitcairn2
#7288
Ez a grafikon szemlelteti a legjobban a lehetseges kimenetelt...velemenyem szerint azonban tul van bonyolitva!!! link a zonat amit megjeloltem ha tori akkor ~40%-os valoszinuseggel elindul az uj trend....(erre illetve ilyen helyzetekre nekem eleg jo statisztikaim vannak, nem csak nyersanyagok, mezogazdasagi termekek, FX , rv-kre... a pillanatnyi momentum felfele van (masodlagos trend),de ez nem jelenti azt hogy egybol kepes lesz megkozeliteni ill. attorni a vizszintes szintet....(altalaban 2-3-szor be szokott halni a kitoresi probalkozas)...ez nem az en otletem hanem lassan mar evszazados huvelykujj szabaly... Tovabbra is magas esely van hogy a kovetkezo par hetben ill. 2-5honapban az arany ara csinal 1 higher low-t ez elmeletileg 1180-1240 kozott lesz valahol az elsodleges ill. fo trendnel....ha azt tori 3-5 napig nem szabad adni mert valoszinuleg false letores lesz...ill. ilyenkor ultetik be a kis spekiket a rossz iranyba, sot ha ala esik az elsodleges trendvonal ala,de nem tud alatta zarni akkor ott venni kell!!! (ez a kockazatosabb vasarlas)...a biztonsagosabb az 1380-1420 vizszintes vonal toresenel meg akkor is ha az 2-3-szor behalhat,de amikor nem fog akkor gyorsan emelkedhet az ar....(ez a biztonsagosabb es profitalisabb vetel)...ehez viszont evek kellenek hogy valaki ne csak megertse es higye hanem tudja a kereskedesei alapjan hogy ez igy van (szoval tapasztalat kell ehez), hogy miert is jobb ott venni...;)
pitcairn2 2017. 05. 31. 10:45
Előzmény: #7286  pitcairn2
#7287
persze inkább ezüst arany arányszámot kellett volna írni
pitcairn2 2017. 05. 31. 10:41
Előzmény: #7284  pomperj
#7286
"a junior ezüstbányászok és tágabb értelemben az ezüstbányászok relatív felülreprezentáltságát is érdemes figyelemmel követni, mivel az az arany ezüst arányszám mélyrepülése mellett megy végbe..." link link
pitcairn2 2017. 05. 31. 10:38
Előzmény: #7284  pomperj
#7285
a weekly view csak a nagyobb trendekről ad tájékoztatást amelyek egy pillanatig sem zárnak ki egy néhány hetes "ellenirányú mozgást" (bár megjegyzem májusban már volt ilyen), rövidtávon szerintem az aranyra érdemes figyelni, ha az kitör a 2011 óta tartó csökkenő trendből az valószínűleg jelentős ralit jelent rövidtávon is a junior ezüstbányászok és tágabb értelemben az ezüstbányászok relatív felülreprezentáltságát is érdemes figyelemmel követni, mivel az az arany ezüst arányszám mélyrepülése mellett megy végbe és ez felettébb érdekes... kik vásárolgatnak ilyen lelkesen ezüstbányászokat miközben az ezüst relatíve nagyon gyenge az arannyal szemben? és miért?
pomperj
pomperj 2017. 05. 31. 10:18
Előzmény: #7278  pitcairn2
#7284
Lehet hogy kicsit tulkomplikalod a helyzet allasat. Nekem ugy tunik, sokkal egyszerubb most; amelyik vonalat tori majd a GLD a szukulo -oldalazo (tehat korrekcios) (B) haromszog a vegen, nos, arra fog menni tovabb. Egyelore inkabb azt gondolom, es ebben egyet is ertek veled, hogy inkabb felfele a valoszinubb. link Az attores utan inkabb a juniorok tehat GDXJ jobb lehet, mint GDX a rally idejere.
pitcairn2 2017. 05. 31. 10:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#7283
és persze ezt a bányászok esetében is lehet prezentálni link
pitcairn2 2017. 05. 31. 10:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#7282
az utolsó pont így még látványosabb link
pitcairn2 2017. 05. 31. 09:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#7281
akárcsak az ezüstbányászoknak a mögöttes termékhez viszonyított relatív "ereje" link link link link
pitcairn2 2017. 05. 31. 09:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#7280
a junior ezüstbányászok relatív felülreprezentáltsága pedig továbbra is zavarba ejtő... link link link link
pitcairn2 2017. 05. 31. 09:37
Előzmény: #7277  Törölt felhasználó
#7279
klikk az alábbi grafikonra: link már csak az aranyáraknak kell kitörni a 2011 óta tartó csökkenő trendből és roppant közel vannak ehhez az összes többi fontos indikátor (ezüst, ill. arany és ezüst bányászok) már rég kitört ha az aranyárak kitörnek a 2011 óta tartó csökkenő trendből az valószínűleg a bottoming out folyamat vége és egy új emelkedő trend kezdete lesz
pitcairn2 2017. 05. 31. 09:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#7278
a nagyobb trendeket reprezentáló weekly view-ban nézve valósággal tobzódunk a már megvalósult illetve megvalósulás előtt álló golden cross-okban... link link link link link link szerintem ez nagyon jó jel ha a daily view-ban vizsgált ezüst árak kitörnek az 50 napos mozgóátlag fölé, akkor az ezüst arany arányszám weekly view-ban nézett golden cross-a is megvalósul már kb. csak ez hiányzik a weekly view-s golden cross gyűjteményből ha mindenképpen tippelnem kéne (sokszor tévedtem már) akkor én azt mondanám, hogy néhány hónapos távon egy méretes felfutás előtt állunk
Törölt felhasználó 2017. 05. 31. 00:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#7277
Nem vagyok megszallottja a grafikonoknak ill. chartoknak....ezek is eszkozok amik segitenek a kereskedesben,de nem nelkulozhetetenek....Most ha felre teszunk minden mas informaciot es csak a grafikonra koncentralunk technikai alapon....akkor ugye mindig a nagyobb idotavrol kozelitunk ra a kisebbre....(honapos,hetes majd napos grafikonra)Mit lathatsz itt (mindenfele tul bonyolitott indikator, trend vonal es egyebb hokusz-pokusz nelkul):link link Mi az amit kiolvashatunk ebbol:ugye 2015 oszen ill. 2016 elejen volt az utolso lower low (1040-1060$ kozott)majd lathato hogy volt 1 higher low decemberben (1120-1140 kozott)Nyilvan amig az 1040-1060$-os low nem esik addig nem beszelhetunk csokkeno trendrol hosszutavon, amit meg kiolvashatunk a grafikonbol hogy 1320-1340 es 1380-1420$ kozott komolyabb ellenallasok talalhatok ahol is a jelenlegi veteli eron felul tudott kerekedni az eladasok....Na most azt is tudjuk ill. akinek van tapasztalata a nagyobb trendordulokrol, hogy atalaban 24-36 honap alatt kepes a trend ill. a sentiment teljesen megvaltozni...Ha 2015 vege-2016 elejetol nezzuk akkor ez valahol 2017 vege-2019 eleje kozott fog nagy valoszinuseggel megtortenni (az igaz hogy ez egy kozel 15honapos idotav,de erre van a legnagyobb valoszinuseg), amit meg tudunk, hogy az aranynal a 1380-1420$ torese ill. az felett zaras (mondjuk 3-5 napig) 1 teljesen uj korszakot nyit meg a techmikai kereskedok szamara nem csak naposon,hetesen de havi grafikonon is uj bika piac kezdodik...(valoszinuleg az arfolyam 203-szor lefogja tesztelni ill. csinal nehany false kitorest).... Ezustnel kicsit bonyolultabb a kep,de itt is elmondhatjuk hogy amig 13,5-14$ ala nem zar az arfolyam minimum 3-5 napig addig nem beszelhetunk csokkeno trendrol hetesen ill. havin...az igaz hogy havin akkor beszelhetnenk emelkedo trendrol ha ujbol csinalna 1 ujabb higher high-t 22$ korul,de higher low-t mar meg van....azt is lathatjuk hogy ezustnel a 21-22$-os ar 1 komoly ellenallas ill. technikai szint....sot tovabb megyek 21-25$ korul velemenyem szerint lehet nehany false le ill. kitores felfele mielott a trend komolyabban elindulna felfele.... Masik dolog amit tudunk, hogy lassan a sentiment kezdi megkozelitni ill. alul mulni a 2015 vege ill. 2016 eleji sentimentet...ez rendkivul jo jel...ilyen alapokra epul 1 hosszabb es eroteljes bika piac.... Nagyon sokan az elozo evi felfutas utan az aranynal ill. ezustnel kezdik elveszteni a turelmuket ill. erdeklodesuket a szektor irant ez pedig remek alkalmat jelent a turelmes ill. megfontolt hosszabb tavon kereskedo ill. befektetoknek.... azert nem latom ertelmet tul sok indikatort es egyeb informaciot hasznalni mert a befektetesi bankoknal tisztaban vannak vele hogy a technikai alapon hol es milyen kovetkeztetest vonnak le a kereskedok es eppen ez altal lehet a legjobban manipulalni a piacot....Ha viszont a COT reportot nezzuk akkor azt lathatjuk, hogy jelenleg ha nincs is csucson peldaul az ezust kontraktusok szama,de tobbszorose a 2011-es csucsnak...azt is tudjuk, hogy a kitermeles csokkent....mi kovetkezik ebbol???Na most ha a kitermeles csokkent es nyitott kontraktusok szama novekszik akkor kezd piciket egyensulytalansag megjelenni a piacon...(kevesebb termeles-nagyobb "kereslet" erdeklodes is ill. nyitott kotes allomany) pedig elmeletileg magasabb arhoz vezet...nyilvan a fo kerdes hogy mikor...???
szkrik 2017. 05. 30. 22:39
Törölt hozzászólás
#7276
pitcairn2 2017. 05. 30. 10:07
Előzmény: #7273  Törölt felhasználó
#7275
múlt évben is hasonló lejtmenet volt, majd júniustól robbant az egész
pitcairn2 2017. 05. 30. 10:06
Előzmény: #7272  Boole
#7274
én arra tippelnék, hogy egy kiadós pénznyomtatást csak egy lefelé körrel lehet megindokolni, szóval szerintem a nyár folyamán lesz egy viszonylag jelentős korrekció, ez mindenképpen kéne egy jó nagy lazításhoz
Törölt felhasználó 2017. 05. 25. 16:16
#7273
Sajnos kezd megjelenni az extra menniseg a piacon...(ezust)ABC bullional csokkentettek a pamp barokon levo premiumot es uj termek is megjelent...Szoval a szezonalitas iden sem marad el ahogy elnezem.....Tovabbra is az egyik legjobb befektetesnek tartom de rovid tavon lehet benne volatilitas ill. kisebb eses 15,6-16,6$ koze is....(remelem tevedek).
Boole 2017. 05. 23. 20:43
Előzmény: #7271  pitcairn2
#7272
Igen. Valaki feltette a a SPY számozott chartját, amiben benne volt még egy lefelé kör, aztán egy kitörés lehetősége. Arra lettem volna kíváncsi, hogy most már a kitörés jön felfelé vagy még egy kicsi lefelé kör?
pitcairn2 2017. 05. 23. 16:25
Előzmény: #7270  Boole
#7271
erre gondolsz? SPDR S&P 500 ETF (SPY) szerintem az igazi nagy összeomlás még nem most lesz, ha az S&P zuhanórepülésbe megy át, akkor meg fogják menteni a piacot (mondjuk egy 20%-os esés azért belefér)
Boole 2017. 05. 23. 12:51
Előzmény: #7269  pitcairn2
#7270
Most a spy-nál melyik szakaszt is futjuk? Most esünk még egy kicsit vagy már a felfelé kitörés jön?
pitcairn2 2017. 05. 21. 10:47
Előzmény: #7268  pitcairn2
#7269
ezek is érdekesek link link
pitcairn2 2017. 05. 21. 10:43
Előzmény: #7267  pitcairn2
#7268
érdekes chart-ok link link link link link
pitcairn2 2017. 05. 20. 21:22
Előzmény: #7265  Boole
#7267
mármint a kumulatív verzióban nézett gold miners advance decline percent index a weekly view-ban még csinos golden cross-ok is látszanak a grafikonokon feltüntetett többi indikátor csak véletlenül maradt ott
pitcairn2 2017. 05. 20. 21:19
Előzmény: #7265  Boole
#7266
ez biztatónak tűnik link link
Boole 2017. 05. 19. 10:09
Előzmény: #7263  Törölt felhasználó
#7265
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a DO, RIG, Noble Corp., Cameco Corp.-nak mi lesz a sorsa. Az aranybánya pozíciókat folyamatosan növelem, de a nyarat még kivárom és utána kezdek további vásárlásba. Bár őszintén szólva nem gondolnám, hogy egyes aranybánya papíroknak már jelentősen tovább kellene esniük. Még vagy 10 tételt vásárolok és elteszem legalább két évre. Nekem az a várakozásom, hogy az USA piacoknak időben valahol most kellene beesnie, mert egyébként nem az E. h. 3-4 lefelé korrekciós szakasz kezdődne (most lennénk abban), hanem az utolsó 4-5 emelkedő szakaszban lennénk. S&P-nek most kellene tovább esnie 1800-1900 pont közé. Az viszont biztos, hogy 2458-2500 felé már nem kellene, hogy menjen, mert akkor ez már az utolsó emelkedő szakasz lenne és akkor az elgondolásomat meg kellene változtatni. A csökkenő szakasznak 2019. I. feléig kellene tartania. Onnan egy éles emelkedő szakaszba csapnia 2020-2021 év fordulója környékén. Amennyiben az aranyban 2017. év végéig nem lesz meg a kitörés (1375 USD felé), akkor 2018. II. félévéig az arany nem fogja elérni az 1560-1590 USD ellenállási zónát. Ezután az arany jelentősen le fog értékelődni, mert álláspontom szerint sokkal kevesebb szerep fog jutni neki a gazdaságban.
pitcairn2 2017. 05. 18. 22:45
Előzmény: #7263  Törölt felhasználó
#7264
érdekes gondolatmenet link
Törölt felhasználó 2017. 05. 18. 10:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#7263
No worries mate...(ha nem haragszol a kozvetlensegert) Jo hirem az hogy havi es heti grafikonon szepen kezd tobb igen jelentos technikai szint ill. forma kialakulni...mivel kicsit nagyobb idotavrol beszelunk ez azt jelenti, hogy a kovetkezo 6-18 honapban aranynak es ezustnek illene kitorni...(elore is elnezest ha tevednek nehany hetet honapot)...aranynal ha 1420$ felett zar es nem hal be a kitores....ezustnel ha 22$ folott zar akkor uj korszak kezdodik es a korabbi csucsok ostroma ill. csucstamadasi kiserlet jon...Nem is az a kerdes hogy meg fog-e ez torteni hanem hogy mikor???valasz 18 honapon belul 30-35%...24 honap 40-45%36 honapos idotavon 55-60%-os esellyel (kozelitoleg)... en azert orulnek 1180$-as arany ar tesztelesnek (multkor tevedtem 20-31$-t ez kozel 1,5-2%)ill. 16$ alatti ezustnek ha nem is napokig, hetekig, honapokig, csak hogy novelni tudjam a pozikat)...mondjuk ez azt jelentene, hogy a 1218,45$-on vasarolt spekulativ longom rovid idore minuszba menne...(ettol fuggetlenul orulnek neki)...
szkrik 2017. 05. 18. 10:00
Törölt hozzászólás
#7262
Törölt felhasználó 2017. 05. 18. 09:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#7261
link szoval 16.-tol szamitott 3-5 munkanapra saccolnek...Nagyon regen nem kereskedek frankfurtban, persze ez broker fuggo is lehet.... Komolyabb problemaknal akar a szamladhoz se tudsz majd hozza ferni, nem hogy 1-1 rv vetele vagy eladasat eszkozold....egeszen veletlenul amikor panik van akkor meg a login ill. szamla hozzaferes ill. a platform elerese is idonkent problemat szokott okozni....olyan aprosagrol nem is beszelve ha nem vagy regi ill. jelentosebb ugyfel 1 cegnel mire telefonon rad kerul a sor lehet hogy 1 teljesen tapasztalatlan ugyintezo probalja majd a megbizasodat kezelni akinek meg azt is magyaraznod kell hogy mi a kulonbseg limit aras ill. piaci aras megbizas kozott...Persze ilyen reg volt az elmult evekben, mert nem igazan volt panik....,de lesznek szitkozodasok es imadsagok a kereskedok koreben, hogy kepesek legyenek zarni a tulzott nagy es komoly kockazatot jelento pozicioktol...
szkrik 2017. 05. 18. 09:30
Törölt hozzászólás
#7260
Törölt felhasználó 2017. 05. 17. 10:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#7259
vegezd el a hazi feladatot...!!!nem igaz hogy eu-ban mindenhol kell afa-t ill. annak megfelelo adot fizetni fizikai ezust vasarlasanal...Nem emlekszem pontosan hogy az ireknel hogyan lehet ezt megkerulni,de korabban hallottam rola...Egyebkent arrol is hallottam hogy lehet mar mo-on kulonbozeti afa-s ezust ermeket venni...nyilvan nem ez a leghatekonyabb a vasarlasnak,de 1 komolyabb penzugyi valsagban 50-100 ezust erme meg az aranynal is tobbet erhet...nekem is vannak ermeim bar nem sok,de ezekkel nagyon konyen at lehet veszelni 2-3 honapot...ha pedig ugy nezed hogy korabban 1 uncia ezust 1-2 heti munkanak megfelelo bert jelentet, akkor nem nehez elfogadni hogy a legjobb biztositas amit az ember eszkozolhet...Mondjuk egy 5millioft-os likvid vagyonnal, hogy az ember vasarol 2-3%-ert fizikai ezust ermeket (lehetoleg befektetesi ermeket a legnagyobb legismertebb Mint-ektol)..lasd peldaul a becsi filharmonikus; ausztral kengurus, krokodil, koala; vagy a canadai maple leaf) azt azert a vilagon mindenhol ismerik akik hallottak mar nemesfemekrol... goldmoney.com a wealth management reszenel pedig lehet vasarolni fizikai arany, ezust, platina...aranyat le is szallitjak, ezustot nyilvan nem fogjak de azt el tudod adni naluk...valoszinuleg ok nem fogjak zarni a szamladat ill. nem kenyszeritenek keszpenzes elszamolasra...
pitcairn2 2017. 05. 17. 10:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#7258
ellenben nincs rajta árfolyamnyereség adó és így az ÁFÁ-val minden kötelezettségesedet letudtad + azon se lepődnék meg, ha a papírezüst pozik is remekül elmennének ma még elképzelhetetlennek tűnő magasságokba a manipulátoroknak sokkal fontosabb a folyamatos manipuláció lehetősége mint az árak alacsonyan tartása 1931 és 1980 között 22 centről mentek fel az árak 50USD-re...
Törölt felhasználó 2017. 05. 17. 10:17
Előzmény: #7253  pitcairn2
#7257
nemesfem banyasz cegek nagyon volatilis es kockazatos befektetes...meg a jelenlegi aron is komoly volatilitas lehet akar lefele is...Van tobb szaz ill. ezer ceg ebben a szektorban es jo ha ezek 4-10%-a er valamit...Nem hiszem hogy erdemben erdekes lenne tobb mint 50 ceggel foglalkozni...(legalabbis en igy latom)...mert a tortenet vegen mindenki penzt szeretne keresni...es ez igaz a cegekre,de a befektetokre ill. kereskedokre is...
pitcairn2 2017. 05. 17. 10:16
Előzmény: #7254  Törölt felhasználó
#7256
az olajárak szempontjából szerintem a DXY index az egyik legfontosabb indikátor, ha az zuhanórepülésbe vált aki hatalmas olajrali fog megindulni
szkrik 2017. 05. 17. 10:16
Törölt hozzászólás
#7255
Törölt felhasználó 2017. 05. 17. 10:12
Előzmény: #7248  pitcairn2
#7254
Mult heten ha jol emlekszem penteken nyitottam egy megfigyelo pozit (crude short)...48,113-on...Nyilvan hetfon bejelentettek az orosz-szaudi megallapodast es egybol 2-3%-al magasabban volt az olaj ar, szoval feleztem a pozit, mert a piac igazolta, hogy nem jol idozitettem...azonban az ar szepen ujra elgyengult es lassan kezdi megkozeliteni az eladasi aramat...ha minden igaz a mai keszlet adatok megmozgatjak majd az arat....en lassu lecsorgast varok, kisebb felszurassal a 25.-ei OPEC talalkozora majd onnan 1-2 nappal kesobb ujabb lecsorgast nehany napig hetig, majd 2-3 napig komolyabb ontest szakadast...ahol is zarni kell ill. forditani a pozin...(ez lenne az elmelet aztan majd meglatjuk hogy mi tortenik a piacon)...en 30-35$ folott nem nyitok olaj longot a kozel jovoben...
pitcairn2 2017. 05. 17. 10:03
Előzmény: #7252  Törölt felhasználó
#7253
én se, csak __lead indikátorként__ tartom őket érdekesnek meggyőződésem, hogy a mi "jól értesült" manipulátor üdvöskéink mindig a junior bányászok, illetve a tőkeáttételes pozik táján teszik nyereségessé a kis machinációikat...
Törölt felhasználó 2017. 05. 17. 09:59
Előzmény: #7247  pitcairn2
#7252
nem szeretem tulsagosan a tokeatteteles etf-eket...(eleg nagy rablas) meg rovid ido alatt is, hosszabb tavon pedig ertelmetlen...nemesfemekben tokeattetellel kereskedni nagyon bator dolog....most nem arrol beszelek, hogy 1 kereskedo vagy alap long-short poziciokat kereskedik kulonbozo termekeken es a tokeattetelt arra hasznalja hogy tobb pozicioban reszt tudjon venni amik negativ korrelacioban vannak egymassal...szoval probalja a kockazatot csokkenteni ill. a lehetoseget novelni a magasabb hozam elerese erdekeben... en is hasznalok brokereknel tokeattetelt es cfd szamlan (hobbi)...de a poziciok megfeleloen vannak meretezve, a legtobb kereskedo ill. befektetonek nem tul sok koze van ahoz hogy hogyan is lehet azt megfeleloen hasznalni...es sajnos lathattuk hogy mo-on nem 1-2 alapkezelonek milyen problemaja adodot nem megfeleloen meretezett pozicio a CHF-es bulinal...mert nem a hozamra kell elsodlegesen koncentralni, hanem a kockazatra...(altalaban az emberek kepesek mindkettot alul becsulni) hozam lehetosegnel ugye ez nem nagy problema, kockazatnal azonban egeszen mas a helyzet...
pitcairn2 2017. 05. 17. 09:50
Előzmény: #7244  Törölt felhasználó
#7251
a tőkeáttételes olajbányászspekik sem túlzottan negatívak link
pitcairn2 2017. 05. 17. 09:37
Előzmény: #7244  Törölt felhasználó
#7250
a $XOI:$DJSOEP aráynszám is alacsonyan maradt link rövid távon nem tudom, hogy mi lesz, de ez 1-2 éves távban sokat ígérő jel...
pitcairn2 2017. 05. 17. 09:30
Előzmény: #7244  Törölt felhasználó
#7249
bár az roppant érdekes, hogy a $XOI:IEO arányszám alacsonyabb most mint 2008 nyarán... link vmi azt súgja, hogy néhány éves távon egy óriási méretű olajrali érik itt...
pitcairn2 2017. 05. 17. 09:23
Előzmény: #7244  Törölt felhasználó
#7248
az olaj kép még tényleg nem tűnik rózsásnak link link link nem mondom, hogy hót ziher egy lejtmenet, de nem elképzelhetetlen
pitcairn2 2017. 05. 17. 09:07
Előzmény: #7244  Törölt felhasználó
#7247
mi a véleményed erről a potenciális "lead indikátorról"? link
pitcairn2 2017. 05. 17. 09:03
Előzmény: #7244  Törölt felhasználó
#7246
egyelőre még a bull szcenáriót tartom valószínűbbnek:) link link persze ez bármikor változhat
eurocent 2017. 05. 17. 08:35
#7245
Nekem úgy tűnik, hogy fordulat formálódik a nemesfémek piacán. Egy kisebb emelkedés, majd korrekció után határozottan északnak vehetik az irányt. Arany célár még homályos számomra, de ezüstnél a 21-et tartom a legvalószínűbbnek. Ezt nagy valószínűséggel USD markánsabb gyengülése miatt fog bekövetkezni.Az előbbiek alapján pl CDE elmehet 10,x-ig, majd korrekció után 20 főlé emelkedhet.
Törölt felhasználó 2017. 05. 17. 07:02
Előzmény: #7238  pitcairn2
#7244
Ezust meg mindig az egyik ha nem a legjobb befektetes a piacon...Igaz en meg jo eselyel el tudok kepzelni alacsonyabb arat, egy false letorest 16$ ala a kovetkezo 3-6 honapban, foleg ha az olaj ar eseserol szolo gyanum beigazolodna...es az olaj beesne 30-35$-ra esetleg lejjebb...Ettol fuggetlenul akik kepesek 5-10 eves tavlatban gondolkodni azok szamara mostanaban erdemes elkezdeni a gyujtogetest ha eddig meg nem tettek volna meg...Nekem tobb mint 30%-a a likvid vagyonomnak fizikai ezustben van (pamp barokban)...(nyilvan ezert nem eroltetem ill. kapkodok a vasarlassal),de ha a kovetkezo par honapban lenne eses az ezustben akkor az ezust banyakra raszannam a likvid vagyonom 20%-t... Azoknak akik viszont nem rendelkeznek fizikai ezusttel, azok szamara egy rendkivul jo lehetoseg a vasarlasra, ha ehez hozza veszuk hogy a forint jelenleg nem tul gyenge akkor a kovetkezo honapok idealisnak tunnek a vasarlasra....(tudom hogy mo-on AFA-t kell fizetni az ezustre),de biztos vagyok benne hogy lehet talalni megoldast hogy a koltsegeket minimalizalni lehessen, raadasul nem muszaly mo-on vasarolni ill. tarolni stb.stb...(a hazi feladatot mindenkinek maganak kell elvegeznie!!!)
Törölt felhasználó 2017. 05. 16. 17:50
Előzmény: #7242  Törölt felhasználó
#7243
Törölt felhasználó 2017. 05. 16. 17:48
#7242
Egy nagyon hasznos iras, ha esetleg nehanyaknak elkerulte volna a figyelmet...(eleg elgondolkodtato!!!)
Törölt felhasználó 2017. 05. 16. 15:43
Előzmény: #7240  pitcairn2
#7241
azt se feledjuk hogy az SLV-t uzemelteto trustee es custodian mogott milyen cegek allnak...;)szoval ha nem sikerulne manipulalni az arakat megfeleloen, legrosszabb esetben a piacra dobnak egy kis ezustot ami egyebkent nem is az ovek....majd a befektetoket 1 nap ertesitik, hogy keszpenzes elszamolassal zarjak a pozikat...lattunk mar ilyet ill. ehez hasonlo dolgokat a Hollandoknal es legutobb a nemet piacon... egyebkent szemelyes tapasztalatom is van az ugynevezett befektetesi bankok altal kezelt rv-ekrol es poziciokrol...ill. azok 1 kisebb panikban hogyan vannak kezelve...(inkabb nem riogatok senkit)...ill. hogyan probaljak megvesztegetni ill. elnemitani azokat akik hangot adnak nem tetszesuknek...(ronda dolgok mennek a hatterben)
pitcairn2 2017. 05. 16. 15:27
Előzmény: #7234  Törölt felhasználó
#7240
azok a tartalékok szerintem már a semmibe enyésztek most már inkább csak a derivatív játékkal bűvölik a piacot + a nem allokált, magánszemélyek által birtokolt fizikai ezüsttel
pitcairn2 2017. 05. 16. 15:26
Előzmény: #7235  Törölt felhasználó
#7239
részvényt részvénnyel érdemes összevetni csak ezért hoztam fel az aranybányász részvényeket
pitcairn2 2017. 05. 16. 15:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#7238
weekly view-ban nézve mind az ezüst mind pedig az arany golden cross-t hozott össze az elmúlt hetekben link link és a weekly view-ban nézett arany-ezüst arányszám is nagyon közel van egy jó kis golden cross-hoz link szóval bizakodó vagyok abban, hogy nem kell 50 évig várni a következő felfutásra
Tibi0002 2017. 05. 16. 14:49
Előzmény: #7236  Törölt felhasználó
#7237
nem
Törölt felhasználó 2017. 05. 16. 13:06
Előzmény: #7228  Tibi0002
#7236
ebbol ugye nem kovetkezik egyenesen, hogy a kovetkezo 50 evben is jobban fog teljesiteni???
Törölt felhasználó 2017. 05. 16. 12:53
Előzmény: #7232  pitcairn2
#7235
Nem kell leszukiteni feher vagy feketere....ugyanugy ahogy rv-ek is lehetnek jo befektetes, nemesfemek es a banyasz rv-ek is...de nem mindegy hogy 1 gazdasagi ciklus elejen vagy eppem a vege fele miben van az ember megtakaritasa ill. milyen aranyban...Svajcban, olaszoknal van jo nehany olyan csalad akik evszazadokon keresztul kepesek voltak a vagyonukat megorzini...(olyan esetben ahol a vagyon megorzes az elsodleges celpont)ingatlan, fold ill. nemesfemek nelkul ez szinte lehetetlen)...Az sem veletlen hogy ahol a vagyon megorzes az elsodleges celpont ott a nemesfemek minimum 20%-os reszaranyt kepviselnek a likvid vagyonban...(a svajci jegybankarok ill. torvenyhozasban sem veletlenul kerult szavazasra a 20%-os aranytartalek) egyebkent SNB-nek regebben kozel 7%-nyi ezust tartaleka volt...ott azert van nehany evszazados tapasztalat a vagyon kezelessel kapcsolatban....es talan az sem veletlen hogy a legnagyobb es legismertebb refinery-k is itt talalhatok...
Törölt felhasználó 2017. 05. 16. 12:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#7234
Ne feledd hatalmas mennyisegu ezust volt tartalekolva ill. a jegybankoknal...mar nem emlekszem pontosan de meg Kennedy is probalkozott olyan USD-al ami mogott ezust allt valamilyen mertekben... A tartalekokat kezdtuk szep lassan felelni, ha pedig hasonlo utemben folytatjuk akkor 10-20 even belul nem lesznek kepesek a tartalekokbol fedezni a kereslet es kinalat kozti kulonbseget...Nyilvan ez nem jelenti azt hogy nem lesz ezust, csak eppen nem ilyen aron...Egy okostelefonban kevesebb mint 1 uncia ezust van, 1 tv-ben monitorban merettol fuggoen pedig tobb mint 1 uncia...Szerinted nem fognak az emberek tv-t vasarolni vagy hordozhato tablagepet, telefont, ha a jelenlegi ar helyett (16,7$) mondjuk 80$ lenne az ezust...egyszeruen annyival dragabb lesz az adott termek
pitcairn2 2017. 05. 16. 12:04
Előzmény: #7228  Tibi0002
#7233
a tőzsdeindexet az aranybányarészvényekkel érdemesebb inkább összevetni link
pitcairn2 2017. 05. 16. 12:02
Előzmény: #7228  Tibi0002
#7232
+ azt se feledjük el, hogy ez csak bizonyos részvényindexekről mondható el a legsikeresebbekről... a nagy többséget az osztalékjövedelemmel együtt is kenterbe verte az aranypiac...
Tibi0002 2017. 05. 16. 12:00
Előzmény: #7228  Tibi0002
#7231
Hozzáteszem, a részvényindexhez kell egy megfelelő nemzetgazdaság is, az ezüstöt viszont csak jól el kell tudni rejteni. :)
pitcairn2 2017. 05. 16. 11:59
Előzmény: #7228  Tibi0002
#7230
az arany esetében már nagyon remeg a léc... 1960 to present $SPX vesus $GOLD link 1988 to present $SPXTR vesus $GOLD link mellesleg az aranyat nem a tőzsdeindexekkel hanem a fiat pénzekkel érdemes összehasonlítani
pitcairn2 2017. 05. 16. 11:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#7229
pl. mert a manipulátorok már régen meghatározó tulajdonrészre tettek szert ezekben a bányákban... ami pedig az ezüst előtörténetét illeti az sok mindenről szólt csak nyugodt emelkedésről nem... eszméletlen kilengéseket fogunk látni az elkövetkező években
Tibi0002 2017. 05. 16. 11:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#7228
50 éves időtávon a részvényindex a múltban jobban teljesített az aranynál és ezüstnél.
szkrik 2017. 05. 16. 11:49
Törölt hozzászólás
#7227
szkrik 2017. 05. 16. 11:31
Törölt hozzászólás
#7226
szkrik 2017. 05. 16. 11:14
Törölt hozzászólás
#7225
pitcairn2 2017. 05. 15. 21:47
Előzmény: #7221  Törölt felhasználó
#7224
a "GS srácok" pedig szerintem elsősorban játszani szeretnek a következő nemesfém-árrobbanásban is halálra fogják keresni magukat és annak a bedöntésében is pontosan ezért vagyok én itt a "vérmesebb" emelkedés pártján egy mánia stádiumban lévő piacot sokkal könnyebb romba dönteni, mint egy szép komótosan emelkedőt legutóbb erre 2011-ben láttunk afféle kezdeti példákat lesznek ennél még vadabb piaci epizódok is
pitcairn2 2017. 05. 15. 21:44
Előzmény: #7221  Törölt felhasználó
#7223
ha már a nyersanyagpiacról szó esett az arany kapcsán:) 1960 to present $GOLD:$CRB link 1960 to present $SILVER:$CRB link a nemesfémek igencsak felülértékeltek a CRB nyersanyagindexszel szemben, ami szerintem jó jel
Törölt felhasználó 2017. 05. 15. 11:43
Előzmény: #7220  pitcairn2
#7222
Törölt felhasználó 2017. 05. 15. 01:13
Előzmény: #7220  pitcairn2
#7221
persze hogy nem, mert csokkenek a kitermelesi koltsegek, ezust eseteben ez meg inkabb...de hiaba kepesek olcsobban termelni, a GS sracok tesznek rola hogy, a nemesfemek ara essen es igy az olcsobb kitermelesi arhoz alacsonyabb ertekesites fog parosulni...(es majdnem ott vagyunk ahonnan indultunk)... Te is tudod, hogy a nyersanyag es mezogazdasagi termekeknel meg jelentosebbek a ciklusok....mert ahogy a cukor vagy kukorica ara esett ugy kezdtek egyre kevesebben foglalkozni vele es amikor jott 1 rosszabb idojaras ill. termes akkor olyan hiany alakult ki ami kepes az arakat hirtelen az egekbe repiteni...majd raugrannak a termelok es egyre tobben kezdenek vele foglalkozni es szep lassan a hianybol tul kinalat lesz...es az ar elkezd esni, majd beszakad... majd ismetlodik a folyamat... amig nagyobb bankok nem dolnek, vagy a fractional precious metal lending-nel nem jelentkezik ill. nem derul ki hogy valamelyik ceg fizeteskeptelenne valt addig kepesek ezt a jatekot jatszani......ill. jelentosebb hiany alakulna ki hosszabb tavon....Kozben az usa adosaga meg majd 20trilliorol 35-40-re novekszik...az emberek meg minden nap tuntetni fognak mert a nyugdij es egyebb szocialis kiadasokra a penz mar reg nincs meg...
pitcairn2 2017. 05. 14. 18:57
Előzmény: #7218  Törölt felhasználó
#7220
a nemesfémbányászoknak szerintem úgy összességében nem rossz az alacsony olajár, a 2016-os szárnyalás is az olajár-összeomlással indult meg
Boole 2017. 05. 12. 22:03
Előzmény: #7218  Törölt felhasználó
#7219
Könnyen lehet, hogy így lesz. Én a lithiumos cégeket kerülöm. Szakérő barátom azt mondta, hogy az olaj 35 USD körül fog stabilizálódni, mert annyit ér és nem többet. Az olaj jelentős részét már nem fogják a felszínre hozni, mert nem fogja megérni. Az olaj és gázkitermelők is döglődnek. Én is vettem, de sok értelmét nem látom. RIG, DO NE nem mennek. Igaz, sokat estek az elmúlt években, de ez nem biztos, hogy elegendő lesz a dupla, triplához. Az is lehet, hogy lassan lemorzsolódnak és sárban fognak dagonyázni. Néha majd emelkednek egy kicsit, de nagy biznisz nem lesz benne. Az aranyban bízom, de az emberi szokások jelentősen változnak. Úgy észlelem, hogy az ékszereknél a divat kezd dominálni és már nem érdekli az emberek egy jelentős részét, hogy nemesfém legyen a nyakában, hanem valamilyen divatház bóvlija a menő.
Törölt felhasználó 2017. 05. 12. 20:59
Előzmény: #7217  Boole
#7218
Sziasztok, Rovid tavon (3-6honap), nem vagyok tulsagosan meggyozodve a nemesfemek es banyaszok erosodesevel kapcsolatban, irtam korabban a szezonalitas miatt esest vartam es eljott, ebben igazam volt....es hosszabb tavon 3-5 eves tavon nagyon komoly emelkedest varok...Idokozben azonban rengeteg informacio jutott a birtokomba...Olajjal kapcsolatban sokat irtam kulonbozo toppikokban es mindig emlitettem, hogy 56-60$-on rengeteg olaj van....Kicsit figyelmetlen voltam ill. lusta mert nem vizsgaltam meg annak a lehetoseget, hogy az olaj ujra tesztelheti a korabbi aljat....(pedig ezt sem lehet kizarni)....A napokban arra lettem figyelmes, hogy szinte mindenki bullish az olajjal kapcsolatban...Ha pedig az olaj esik, es esetleg ujra tesztelne a korabbi melypontot akkor a nemesfem banyaszok is eshetnek foleg ha intezmenyek rasegitenek erre...
Boole 2017. 05. 12. 12:11
Előzmény: #7215  pitcairn2
#7217
Vettem még egy tétel yamana gondot 2,4 €-nál.
Törölt felhasználó 2017. 05. 11. 22:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#7216
Koszi, hogy megosztottad!!!
pitcairn2 2017. 05. 11. 21:14
Előzmény: #7214  pitcairn2
#7215
tegnap kifejezetten borúlátóak voltak ezek az "elemzőfenomének" ami összességében jó jel:) link
pitcairn2 2017. 05. 11. 21:11
#7214
a silverdoctors.com című átbas$zócsatorna április 12-i, 13-i átcsesző műsorai:) 2017 április 13. Rick Rule: Extremely Rare & Bullish Trading Pattern in Gold and Silver link 2017. ápr. 12. SILVER MARKET TO BREAK FREE BY MAY | Clif High link most kb. itt tartanak:) 2017. máj. 10. Is the Silver Bloodbath Over? link
pitcairn2 2017. 05. 11. 21:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#7213
így még jobban látszik a message link
pitcairn2 2017. 05. 11. 20:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#7212
meglepően jól tartják magukat a junior ezüstbányászok... link
pitcairn2 2017. 05. 11. 20:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#7211
rendkívül érdekes ez a divergencia... link link
pitcairn2 2017. 05. 11. 19:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#7210
közel 70%-al vásárolsz a 2011-es csúcs alatt... megjegyzem az ezüstbányász cégek továbbra is eszméletlenül felülreprezentáltak az aranybányász cégekkel szemben, ami szerintem arra utal, hogy a mi kis édes manipulátoraink diszkréten vásárolgatnak ilyenkor leginkább __junior__ ezüstbányász cégeket... és ez a fizikai fémek szempontjából sem tűnik rossz jelnek...
pitcairn2 2017. 05. 11. 19:51
Előzmény: #7202  Törölt felhasználó
#7209
én továbbra is stagflációt várnék az elkövetkező 1-2 évben... nem hagynak itt semmit sem összedőlni, még azt sem aminek már a közjó szempontjából is rég össze kellett volna dőlnie... ergo a 2008 óta megindult rendkívül kártékony "válságmenedzselési" folyamatoknak csak egy csinos inflációs robbanás vethet véget...
pitcairn2 2017. 05. 11. 19:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#7208
rövid távon a fene tudja... mindenesetre a silvercorp egy lájtos 14%-ot repesztett eddig a mai napon... link
Boole 2017. 05. 11. 19:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#7207
Ez valamivel jobb lett mint vártam.
szkrik 2017. 05. 11. 16:11
Törölt hozzászólás
#7206
szkrik 2017. 05. 11. 15:28
Törölt hozzászólás
#7205
szkrik 2017. 05. 11. 13:28
Törölt hozzászólás
#7204
szkrik 2017. 05. 11. 13:22
Törölt hozzászólás
#7203
Törölt felhasználó 2017. 05. 11. 12:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#7202
Szia, Ha tippelnem kellene a kereslet kinalattal kapcsolatban akkor 3-5%-os hianyra tippelnek.Meg mindig 30% folott van a fizikai ezust a magan portfoliomon belul, arany 7% alatt. Nem akarok senkit ijesztgetni, de nagyon rossz eloerzetem van a penzugyi piacokkal kapcsolatban.Most lehet hogy meg foglak lepni,de a kovetkezo 6-12 honapban lehet hogy az ezust kinalata ujra nagyobb lesz mint a kereslet...., persze nem sokkal de szerintem elofordulhat kisebb tulkinalat...(nagyon komoly visszaesesre szamitok rovid tavon az ipari termelesben ill. felhasznalasban).Ha megnezed a nyersanyagokat es mezogazdasagi termekeket tul sok bizaomra nem adnak okot.Kanadaban az ingatlan lufi kipukkadni latszik es komoly problemak vannak a penzugyi cegekkel akik a hitelezesben reszt vettek.(ez is 1 domino ami dolt..)A retail es car eladasok az usaban komoly aggodalomra ad okot...Kozben a Tesla arfolyama majdnem duplazodott december ota ugy hogy jelenleg penzt veszitenek szinte az osszes auto eladasan, talan ez alol kivetel a full extras ertekesitesek...(nem tul sokan foglalkoznak ezzel)...Ha megnezed a legtobb auto gyarto ceget lassan mar 4-6% a profit az autokon, ezzel szemben az ertekesito tobb penzt tud keresni, ha az autot valamilyen penzugyi konstrukcioval ertekesiti....(nem vagyok igazan ott az auto temaban, tberki lenne elmeletileg ott ebben,de mi nem igazan csipjuk egymast) szoval tul sok informaciora nem szamitok tole...Tesla-t jo nehany regi oreg, tapasztalt kereskedo elkezdte shortolni, a masik oldalon viszont ott vannak a GS-os sracok es Musk...ebbol csunya dolgok lesznek... elmeletileg a kovetkezo 6 honapban kellene jol bevasarolni arany es ezust banyaszokbol ill. fizikai nemesfemekbol...mert a kovetkezo 5 evben ezek fantasztikus hozamott fognak biztositani nagyon nagy valoszinuseggel... Broker cegekkel kapcsolatban is ovatosagra intenek, mert velemenyem szerint azok kozott is lesz nehany amelyik dolni fog... Nem tudom, hogy 1 hirtelen flash crash lesz vagy egy hasonlo lassu de hosszan elnyulo eses mint a GFC-ben, de eloerzetem extrem ovatossagra int... Nehany het mulva megyek europai korutra ill. talalkozokra es julius vege fele terek haza, ilyenkor pedig nem szeretek tulsagosan nagy poziciokban lenni... Altalaban 45-60 poziciom van, jelenleg 29...(es probalok minimalis toket tartani a brokercegeknel)... Logikailag minden komolyabb ontesben ezust es arany banyaszokbol kellene szemezgetni, konzervativabbaknak pedig a fizikai tomboket venni, de en ezzel varok valoszinuleg nehany honapot.... Legyen szep napot!
szkrik 2017. 05. 11. 09:27
Törölt hozzászólás
#7201

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek