Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 04. 19. 17:18
Előzmény: #7096  pitcairn2
es mire mesz vele??? ne haragudj, de nem altom ertelmet ezzel foglalkozni....Ha ez megnyugtat vagy boldogga tesz, nem tudom 100%-os biztonsaggal kizarni hogy dezinformator vagy kontraindikator.... grafikonjaidat jobban kedvelem...;)
pitcairn2 2017. 04. 19. 17:18
Előzmény: #7097  Tazsomaru
ehhez tulajdonképpen már hozzászoktunk itt business as usual:)
pitcairn2 2017. 04. 19. 17:17
Előzmény: #7095  Törölt felhasználó
ha szimpla nemesfémkereskedő lenne akkor non-stop nyomná a "vegyél aranyat/ezüstöt" mantrát, de nem, ő néha lebeszél általában akkor amikor venni kéne és akkor tüzel amikor eladni kéne:)
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 04. 19. 17:16
pitcairn2 2017. 04. 19. 17:13
Előzmény: #7095  Törölt felhasználó
nem kell ebbe különösebben sok időt befektetni, épp elég ha a videóarchívumában megnézed a hangzatos címeket pl. egy 2013 április 9-i gyöngyszem:) $20,000.00 oz Gold? - Mike Maloney link
Törölt felhasználó 2017. 04. 19. 17:02
Előzmény: #7093  pitcairn2
Maloney kb. minden 10. videojaban talalok infot...szoval nagyon nem kovetem...es mivel nem erdekelnek a kereskedesi ajanlasai igy nem foglalkozom azzal hogy milyen kontraindikator, ahoz hogy ezt le tudjam szurni, sokszor sokkal tobbet kellene foglalkoznom vele...velemenyem szerint indikator ill. kontraindikator ugyan arra az elvre epul csak inverz, hogy valakinek a meglatasara, elkepzelesere nyit az ember poziciot...ennek sok ertelmet nem latom, minek kereskednem mas velemenyet????(kereskedje az illeto), amikor az ember ugy dont hogy kereskedesre adja a fejet, akkor csak ugy lehet sikeres ha teljes feleloseget vallal minden donteseert...(ez kizarja a teljes feleloseget, ami nelkul en nem tudom elkepzelni, hogy sikeresen lehet hosszutavon kereskedni).... Nezd en hetente 40-60 orat toltok minimum kulonbozo informaciok meghallgatasaval, olvasasaval es nezesevel...es rengeteg lehetoseg otlet adodik, amik kozul jo nehanyat atgondolok, megvizsgalok...majd amiben fantaziat latok abban fel szoktam venni 1 kisebb pozit...(sentinel, orszemnek vagy nevezhetjuk proba pozicionak) es megnezem, hogy miutan megnyitottam azt a picike pozit akkor mi tortenik....az esetek tobbsegeben elobb-utobb kiderul, hogy tevedtem vagy az idozitessel vagy az alap gondolat volt hibas...ilyenkor ugye zarja az ember a pozit....es van amikor a pozi el kezd nyereseget mutatni, na akkor megvizsgalja kicsiket jobban az ember, hogy mi is tortenik...es ha meg mindig fenn all a dolog akkor elkezd az ember vagy pozikat epiteni vagy boviteni... Engem nem erdekel, hogy Sorosnak, Buffetnek vagy masnak eppen mi van a portfoliojaban, mert egyiket sem masolom...; viszont erdekel a velemenyuk kulonbozo dolgokkal kapcsolatban...ilyen volt peldaul a brexit elott levo nyilatkozata...,de ugye ott 1 lehetseges kimenetelrol beszeltunk, nem mar meglevo poziciokrol...pl. mar nem emlekszem, hogy mult vagy elotte levo heten hallottam, hogy a Barrickban egyik vezeto szerepet betolto tag 4millioert vett rv-ket....(mit gondolsz van Barrick rv-em???)nincs; korabban volt es egyelore nem tervezek venni,de vannak es probalok minnel tobb informaciot beszerezni... Korabban sokszor leirtam en kovetem a kereskedesi tervemet ill. strategiamat meg ha kisebbsegi gyerekek potyognak az egbol...
Törölt felhasználó 2017. 04. 19. 16:42
Előzmény: #7081  Boole
Szia, Szivesen irok a pf-re mert van nehany jo fej emberke es sok hasznos infot lehet talalni...;meg persze van 10-20-szor annyi....Erdekesek az emberek, kepesek kifizetni tobb szazezer forintos tanfolyamokat, mert 1-2 ember azt mondja nekik amit hallani szeretnenek; ezzel szemben a segitokezet, ingyenes informaciot ha nem ezust talcan nyujtjak elejuk disz csomagolasban azt meg ellokik, sot.... Kedves toled a meghivas,de csak ugy fogathatnam el ha te Sydneybe jarsz akkor meg en hivhatnalak meg... Egyebkent ha minden a terv szerint megy jun.6-9; jul 4-6 es 9-11.-e kozott Mo-on ill. Budapesten leszek...Vacsora biztos hogy nem,de 1 reggeli, esetleg ebed talan osszejohet... pf-os email cimem (mert kapok idonkent erdekes emaileket): oogway88@gmail.com Neked is sok sikert!
pitcairn2 2017. 04. 19. 16:37
Előzmény: #7092  Törölt felhasználó
szerintem inkább ez egy a bullion bankokhoz kötődő shill network és érdemes őket nézni mivel sok jó támpontot adnak akár kontraindikációként is , Maloney egyébként nagyon igényesen nyomja a műfajt ezért olyan meggyőző:)
Törölt felhasználó 2017. 04. 19. 16:26
Előzmény: #7090  pitcairn2
Szia, Mike M. szerintem csak 1 nemesfem kereskedo..., ha nem tudod elkuloniteni az informaciokat amit megoszt es a kereskedesi ajanlasait, akkor nem olvasd ill. hallgasd...(ennel nincs jobb otletem); esetleg olvasd el ujra ha nem olvastad meg:Egy spekulans feljegyzeseit...(alap dolog, hogy nem kovetjuk senki ajanlasait vakon)...; mert ugye a hazit mindenkinek maganak illene elvegeznie.... Itt van 1 masik nemesfem kereskedo csalad oket is szoktam linkelni, mert hasznos ill. informativ podcast-juk van...: (McAlvany Financial)link
Boole 2017. 04. 18. 10:08
Előzmény: #7083  pitcairn2
Ezzel egyetértek, én is erre számítok.
pitcairn2 2017. 04. 18. 00:45
Előzmény: #7088  Törölt felhasználó
ez különben nem kereskedésről, hanem dezinformálásról szól az ingyen "elemzéseket" mindig érdemes hatalmas nagy fenntartással kezelni, mert általában átcseszésről szólnak:) (jobb esetben csak jó cheerleader módjára árulni akarja a saját vagy a megbízó termékét)
pitcairn2 2017. 04. 18. 00:42
Előzmény: #7088  Törölt felhasználó
aki annyit "téved" mint clive maund az 100% hogy nem téved hanem fizetett dezinformátor:) Maloney is nagyon gyanús... és van még egy pár ilyen nevén kell nevezni ezeket az embereket és akkor senkit sem ér meglepetés
Törölt felhasználó 2017. 04. 18. 00:16
Előzmény: #7085  pitcairn2
Nem kovetem Clive Maund irasait....Talan 1-2-be beleolvastam amit linkeltel...szamomra nem hordoztak erteket, magyarul nem eri meg az idomet hogy ezzel foglalkozzak...Hasonlo a velemenyem az elliott wave-es dolgokkal kapcsolatban, kivetel ez alol szarvasvadasz akinek igenis szivesen olvasom a velemenyet, mert erdekes szinteket szokott megnevezni...es az elemzeseit olvasva jo nehanyszor sikerult olyan kovetkezteteseket levonni ill. olyan donteseket hoznom amivel szep penzt kerestem,de nem masolom 1-1-ben....talan ezert nem is erint ha idonkent teved, mert a sajat strategiam szerint jarok el....viszont az piszkosul zavar amikor szmerehanyak szamara hogy tevedett.... A KERESKEDES NEM ARROL SZOL HOGY MINDIG ELTALALJUK HOGY MIKOR MI FOG TORTENNI, hanem hogy amikor igazunk van akkor tobb penzt keresunk, mint amikor nincs...
pitcairn2 2017. 04. 17. 23:30
Előzmény: #7084  Törölt felhasználó
megjegyzem ha a "Hidden Secrets of Money" című opusz ingyenes "publikálását" megnézed az is teljes mértékben egybevág ezzel link az első részt 2013 februárjában osztotta meg a nagyérdeművel azaz közel két hónappal az összeomlás előtt a másodikat a 2013 augusztusi felfutás alatt majd az inflációval foglalkozó részeket még 2013 őszén elérhetővé tette azaz a nyersanyagpiacon bekövetkező deflációs lejtmenet előtt... (a CRB index évtizedes mélypontokat tesztelt az elkövetkező években infláció helyett...) 2015 végén azonban amikor a CRB index megtalálta a mélypontot már a deflációval kapcsolatos részek gyüttek és az a Maloney aki 2011-ben még 20000 USD-s aranyról és 1500 USD ezüstről fantáziált hirtelen 800 USD-s aranyat és 8 USD-s ezüstöt kezdett el várni... hát ez igen tendenciózus félrevezetésnek tűnik a Hidden Secrets of Money különben REMEK film, csak egy dolog van az "előbb utóbb a csillagokba megy a nemesfémár" mém tálalásával Maloney akkor hangsúlyozza az előbbet amikor az utóbbat kéne és vice versa... azaz tendenciózusan félrevezet... különben ezzel nincs semmi baj, ez egy ilyen játék, így játsszák
emerald 2017. 04. 17. 23:18
Előzmény: #7081  Boole
:)))Nárcisztikus embernek ennél szebbet sosem írhatnál :D Kedvenc íróm Maupassant novellájából egy idézet Neked(Héraclius Gloss dodtor):"Szegény doktor! Ha az igazság is a szeretett nő alakjában jelenik meg neki, akkor embert még úgy meg nem csaltak, mint őt , mióta világ a világ"
pitcairn2 2017. 04. 17. 23:17
Előzmény: #7084  Törölt felhasználó
a shill csapat kitűnően képben van a rövid és középtávú fejlemények kapcsán - ezért lehet őket jó kontraindikátornak használni pl. Clive Maund minimum 90%-ban "téved"... ez több mint véletlen... a cheerleader-ek pedig teszik a dolgukat, azaz történjen bármi mindig vásárlásra biztatnak:)
Törölt felhasználó 2017. 04. 17. 23:06
Előzmény: #7082  pitcairn2
Szia, angolban van 1 mondas: hogy nem szokas megkerdezni a fodraszt, hogy szukseged van-e hajvagasra?(szerintem ez jol vissza adja a lenyeget) Mikey Maloney: Hidden secrets of Money tenyleg 1 olyan alapmu amit illene mar a kozepiskolakban tanitani mindenkinek...(ismerek nehany kozgazdaszt aki meg elmeletileg sincs tisztaban alap dolgokkal, masok pedig nem kepesek gyakorlatban alkalmazni ennek lenyeget)...Mike 1 bullion dealer, kereskedes pedig nem az erossege....Ha megnezel a neten van jo nehany olyan csatorna amik rendkivul jo informaciokkat osztanak meg azonban ezeknek a csatornaknak az uzemeltetoi NEM EPPEN A KERESKEDESBEN KIEMELKEDO szemelyiseg.... Rengetegszer leirtam, hogy kereskedesbol joval kevesebben elnek mint azt az emberek gondoljak...(most azokrol nem beszelek akik 1-1 befektetesi banknal dolgoznak), olyanokrol beszelek akik sajat maguknak kereskednek, esetleg masok penzet is kezelik...itt viszont megallnek 1 pillanatra, mert hatalmas kulonbseget latok azok kozott akik ugy kezelnek vagyont, hogy az alap meghatarozo tokejenek min.20-40%-a a sajat tokejuk es azokat a vagyonkezeloket akiknek nincs komolyabb penze az altaluk kezelt vagyon ill. alapban.... Nem hiszem hogy fizetett dezinformator lenne Gery vagy Mike Maloney,de hogy kereskedni nem tudnak az nem kerdes... Halkan megemlitenem, hogy azok sem "szentek" akik tudnak kereskedni lasd Druckenmiller-t:-gondolom emlekszel, hogy a kinai tozsde lufi kidurranasanal es mindenfele short-ban es egyeb torvenyi szabalyozas a kinai vezetesnel, nehany broker ill. befektetesi banknal dolgozo tisztaban volt vele, hogy mikor es kinek milyen problemai vannak....es egeszen VELETLENUL, mikor valamelyik nagyobb intezmeny likvidalta az arany pozicioit es az arany ara beszakadt akkor vasarolt Druckenmiller....es mikor adott???Trump kezdte megnyerni a valasztast es amig masok ezen szornyulkodtek, meg tv-t neztek addig gondolom Druckenmiller es baratai ugy dontottek, hogy keresnek 1 kis penzt...nem neztem utana, hogy akkor a kulonbozo nemesfemekben, banyaszreszvenyeknel milyen short poziciok es milyen opciok lettek vasarolva ill. ertekesitve,de egesz veletlenul a poziciojanak nagy reszet pont a megfelelo napon ertekesitette....(majd azt nyilatkozta, hogy Trump elnokevalasztasa utan masban lat fantaziat)...na ja,de miutan 1200 ala ujbol benezett az arany ujbol fantaziat lat benne es elkezdte venni.... En sem szoktam megosztani, hogy milyen aron akarok majd vasarolni mibol es mennyit...(minek nehezitenem a sajat dolgom es minek allitanek konkurenciat a sajat vasarlasaim ele...; es azt se szoktam elore megmondani hogy ott es ott fogok adni...hasonlo okok miatt);de ha mar meg van a pozicio, akkor ha megosztod masokkal, az ujabb veteli erot generalhat, tehat segithet, hogy a piac hamarabb bejarja az utjat... magyarul az informacio megosztas segithet, hogy a trendben a kereskedok rovidebb ido alatt keressenek, viszont ha rosszul merted fel a helyzeted akkor nem sokra mesz az informacio megosztassal.... Nem hiszem hogy a kovetkezo 10 evben az ezust 700$ lenne es azt se hogy az arany ara 10000 vagy 50000$ pedig Jim Rickards es Jim Sinclair ezzel dobaloznak...;de mi van ha mi tevedunk es nem 2400-2700$ lesz az arany ara 2024-re hanem mondjuk 2030-ra 6300...(ezt sem zarhatjuk ki)....Sot az is lehet hogy 2020-21-re lesz az arany ara 2500$ mert valami extrem dolog tortenik...,de ezeket en nem tudom alatamasztani semmivel...
pitcairn2 2017. 04. 17. 21:49
Előzmény: #7080  Boole
ez egy mániás depressziós piac, ahol elsősorban a mánia idején nehéz józannak maradni de te látsz itt most vmi "mániát"? mert én nem én kb. totális közönyt látok... ez a fórum is kong az ürességtől, a múlt évi felfutás ellenére sem hisz jóformán senki ebben a szektorban... nem lesz ez mindig így... ha ez a buli beindul, akkor sok minden lesz itt csak "csendes emelkedés" nem...
pitcairn2 2017. 04. 17. 21:45
Előzmény: #7079  Törölt felhasználó
9 éve olvasom/nézem ezeket a nagy "szakértőket" mély meggyőződésem, hogy a döntő többségük a bullion bankárok által futtatott dezinformátor abban persze egyetértek velük, hogy végül a csillagokba fog menni a nemesfémek ára, de az "elemzéseiket" hatalmas nagy fenntartással kezelem a Gary féle "örök optimista" cheerleader-ek viszonylag kevés támpontot adnak a jövő kapcsán a Clive Maund-al és pl. Mike Maloney-val fémjelezhető shill csapat azonban kifejezetten jó kontraindikátorként szolgál persze ezzel nem mondom, hogy nem lehet tőlük tanulni, pl. Mike Maloney Hidden Secrets of Money opusza fantasztikusan jó mű a populáris ismeretterjesztés témakörben a gond az, hogy az efféle műsorokkal felhalmozott bizalmi tőkét a saját potenciális ügyfelei átcseszésére használja fel, ami nem szép dolog visszatérve Gary-ra semmi bajom se lett volna a belinkelt anyagokkal ha a katasztrofális technikai háttér bemutatásával indult volna erről azonban szó sem esett bennük... kb. fölvázolta azt 2013 április 1-én, hogy szerinte 2016-ig minimum 50, de inkább 100 USD-ig fog felmenni az ezüst ára ezzel szemben most 4 év múltán 18,5 USD környékén töketlenkedünk, ami jó 8 USD-vel alacsonyabb mint 4 évvel ezelőtt hát nem tudom, hogy vagy vele de én ilyen embertől nem vennék könyvet cheerleader ez és szerintem megrendelésre dolgozik 2013 márciusában egyszerűen iszonyatos volt a technikai kép, aki ezen akkor felül emelkedett és 100 USD-s ezüstről fantáziált az nem méltó a komolyan vehető elemző névre...
Boole 2017. 04. 17. 08:55
Előzmény: #7079  Törölt felhasználó
Örülök, hogy elfoglaltságaid ellenére a fórumon megosztod a tapasztalataidat. Visszafogott írásaid érett személyiségre utalnak. Én 4 irányban vagyok elköteleződve, ezért nem sok az időm. Azonban, ha egy napon Budapesten jársz, akkor egy vacsora erejéig szívesen vendégül látlak, ha neked is megfelelő. Nyugodj meg, nem "Fatima szentélyére" vagyok kíváncsi. Jó szelet, sok sikert!
Boole 2017. 04. 17. 08:30
Előzmény: #7074  Törölt felhasználó
Tetszik, ahogy gondolkozol. Szeretem a józan embereket. Egyébként végre egy jó fórum, ahol értelmes emberek vannak. Persze én sem 100%-ra vettem az arany korrekciójóval kapcsolatos gondolatokat, de figyelni fogom ennek lehetőségét.
Törölt felhasználó 2017. 04. 17. 03:02
Előzmény: #7078  pitcairn2
Szia, En 2014 juniusatol buzditok mindenkit ezust vasarlasra....(talan 19-19,5$ korul volt az ezust akkoriban AUD-ban)...(2014 aprilisatol pedig aranybanyaszok vasarlasara)...Az atlag bekerulesi aram viszont ~15,3 -15,6 USD-ban van az ezust rudaknal ahol ugye min.6-8%-os premiumot fizet az ember a spot price-hoz kepest???Hogy lehet ez, hat csak ugy hogy kozben az AUD komoly esesen ment keresztul...es nekem es a cegunk is AUD-ban van a vagyonunk nagy resze....Jelenleg az ezust ara 24,5312AUD; ha az atlag arhoz viszonyitjuk es feltetelezzuk, hogy az ar hasonlo marad akkor kozel 8,5%-os eves hozamot konyvelhetunk el...(tehat az ezust betoltotte azt a feladatott, hogy megorizze a penz vasarlo erteket) es amit korabban irtam, hogy a kotvenyek helyett van a portfolioban....Nem sok kotvenyt ismerek ami hasonlo eredmenyt ert el hasonlo kockazattal.... Nezd en megprobalok minden honan informaciokat szerezni Gery vagy mas youtube musorokbol sokkal hasznosabb informaciokat lehet szerezni, mint legtobbszor mas kimondottan uzleti csatornakbol....En mindenhol az erteket keresem, ez igaz Gery munkajara, Jim Rickards, Jim Sinclair; Bigger es a sort meg folytathatnam...Nem josokkal ill. istenekkel allunk szemben es ahogy Ross Beaty; Keith Neumeyer; Randy Smallwood is tevedhet idonkent az ezusttel kapcsolatban, az nem jelenti azt hogy az ezust iparban nem kellene eppen az o velemenyukkel foglalkozni....En jo nehany emberrel kapcsolatban vagyok (email) szinten ha nem is napi szinten de par email/ev, neveket nem irnek mert vagy nem hinne el a tobbseg vagy azt hinnek hogy fel akarok vagni ezzel... Szoval meghallgatom, vegig gondolom a velemenyeket, majd kialakitom a sajatom...en mas velemenyere nem nyitok poziciot, nem mondom hogy mas velemenyek ill. masok gondolatai ill. informacioi nem befolyasoljak az allaspontom kialakulasat,de sajat allaspont es sajat hozam/kockazat es sajat kereskedesi terv szerint jarok el.... Vettem en mar programozott kereskedesi rendszereket, programozott kereso programokat es hasznalok is....; de meg ha 100%-san ertem is 1 strategia mukodeset, ra szoktam szanni minimum 100 orat es jo nehany szamitogepet, hogy megismerjem a kulonbozo parametereknel az adott programok, strategiak hogyan viselkednek a kulonbozo piacokon es kulonbozo helyzetekben es kulonbozo piaci viszonyok kozott.... Egyebkent eppen ilyen kereso programok es rendszerek hivtak fel a figyelmemet a nemesfem szektorra....es ebben a szektorban is azt hiszem elvegeztem a minimalis kutato munkat, ha nem is vagyok szakerto,de az atlagnal tobb szaz ora informacioval vagyok elorebb...ettol fuggetlenul en is tevedek, sot kereskedeseknel en mar boldog vagyok ha 50-52,5%-ra emelkedik a talalati aranyom,de 30-35%-nal is keresek penzt... Te peldaul nem hiszel a crypto currencykben esetleg a BTC-ben, ettol meg 1 remek ember vagy es nem igazan tudok olyan embert a forumon aki annyi hasznos informaciot es grafikont osztott meg a forumon mint te a nemesfemek es monetaris dolgokkal kapcsolatban....(szoval nalad ezekre koncentralok); Gery-nel, Tibinel, felcsorgok, pomperj, szarvasvadasznal, Mcdee-nel meg masoknal meg masra...;)
pitcairn2 2017. 04. 16. 23:54
Gary a legjobb esetben is csak a cheerleader kategóriába kerülhet bele... még 2013 április 1-én is arra biztatott, hogy "nyomott áron" vásároljunk ezüstöt... Silver – Keep It Simple! – Part 2Posted on April 1, 2013link a cikk után néhány nappal hatalmas zuhé kezdődött az ezüstpiacon...link még ma is távol vagyunk azoktól az áraktól, amelyeket ez az "elemző fenomén" "nyomottnak" aposztrofált... Deviant investor = Gary Christenson link bocsi hogy ilyeneket előbányászok, de évek óta figyelem ezeket a BOHÓCOKAT... (vagy inkább fizetett dezinformátorokat...)
pitcairn2 2017. 04. 16. 23:34
Előzmény: #7076  Törölt felhasználó
mivel valamikor 2014-ben véget ér:) a cikk 2014-ben íródott
Törölt felhasználó 2017. 04. 16. 23:29
Előzmény: #7072  pitcairn2
;)a grafikon piciket pontatlan a jelenlegi aranynal: 972/1288= 0,754
pitcairn2 2017. 04. 16. 23:26
azért a jó öreg Gery elég vad dolgokat írt anno közvetlenül a nagy zuhé előtt... pl. ihol lenne egy gyöngyszem... Why Buy Gold & SilverGary Christenson | February 6, 2013 | Articles: Insightslink így utólag visszatekintve eszméletlenül sok figyelmeztető jel volt a nemesfémárak jelentős korrekciójára aki akkor vásárlásra biztatott az masszívan precious metal cheerleader/pumper/shill vagy szimplán amatőr gyanús...
Törölt felhasználó 2017. 04. 16. 23:16
Előzmény: #7068  Boole
Nem azt irtam, hogy 100% hogy le fogja tesztelni az elozo melypontokat, hanem hogy a nyari szezonalitas miatt es a lehetseges rv piaci eses miatt,lehetseges recesszio miatt..jo esely van (35-45%) arra hogy megkozelitse az elozo melypontokat...Sokan jottek tavaly ill. tavaly elott, hogy az arany ara 800,600 esetleg 350$-ra is eshet...Rengetegszer leirtam, hogy 1000$ alatti aranyarra nagyon pici az esely, sot azt is hogy nagyon nehezen tudom elkepzelni, hogy az arany ara a jovoben 880-950$ alatt legyen... Azt is irtam a ketkedoknek, hogyha megkozelitene ezt az arat esetleg rovidebb idore alazarna, a tobbseget nem eppen az arany pozcioja fogja foglalkoztatni a tobbseget, mert akkor a vilagban akkora baj van, hogy az ingatlan, rv poziciokon elert vesztesegek emberek millioinak okozna komoly fejfajast... Nem tudom mikor minek mennyi lesz az arra, eselyeket latok es az ar elmozdulast...ehez jon az evek alatt felhalmozott gyakorlat es tapasztalat es nehany statisztikai adat... PDN egy extrem spekulativ pozicio ami nagyon jo esetben akar 10,20,50-szerezodhet egy komolyabb uranium ar emelkedesnel a kovetkezo 5 evben; ...jelenleg 0,2%-os kockazatom van ebben a poziciomban (ami azt jelenti hogyha van egy 100k-s szamlad akkor 200$-ert lenne benne poziciom)... A modeleinkrol nem igazan szeretnek beszelni mert a ceg intellektualis tulajdonanak szamit...Ajanlottam korabban konyvet ami nagyon hasonlo modon ill. hasonlo megkozelitessel jut kozel hasonlo eredmenyre, bar 3 evvel korabbi idopontra...:link A cegnel zart koru alap kezeleseben veszek reszt, mondhatni vezeto poziciokat toltok be es a fo reszvenyese is vagyok a cegnek.(ennek egyebkent semmi jelentosege); mert mindenki penzt akar keresni a piacon a vagyon megorzese mellett...
pitcairn2 2017. 04. 16. 22:37
bár ezt egy kissé félrenéztem link a 2008-as csúcspont volt nudli az előző kommentben belinkelt grafikon szerint sokkal magasabb is volt ez az arányszám a grafikon ebből a cikkből gyütt IS PLATINUM “WHITE GOLD”, OR IS IT DIFFERENT?link van még egy rakás fantasztikus grafi benne
pitcairn2 2017. 04. 16. 22:25
jut eszembe a platina "extrém" alul értékeltsége egy kissé tágabb perspektívában már nem is tűnik olyan extrémnek... 1900-2015 platinum/gold ratio link
pitcairn2 2017. 04. 16. 20:42
Előzmény: #7070  pitcairn2
jav: én meg nagyobb, minimum hónapos, de inkább éves, több éves trendekben gondolkodom...
pitcairn2 2017. 04. 16. 20:41
Előzmény: #7066  Cimballi
én mag nagyobb, minimum hónapos, de inkább éves, több éves trendekben trendekben gondolkodom, a day trading meg végképp nem érdekel
pitcairn2 2017. 04. 16. 20:21
úgy tűnik, hogy a bányászcégek áralakulását negatívan befolyásolhatja (azaz lassíthatja) egy esetleges inflációs robbanás 1980-2017 XAU:WTIC versus XAU, WTIC and GOLD link 1980-2017 GOLD:WTIC versus XAU, WTIC and GOLD link amire szerintem minden esély megvan 1950-2017 $CRB versus GOLD, SILVER és SPX link a stagflációs dagonya inkább a fizikai fémek árának kedvez az olaj különben érdekesen felértékelődött 2000 óta a CRB indexen belül $WTIC:$CRB link
Boole 2017. 04. 16. 17:26
Előzmény: #7067  Törölt felhasználó
Köszönöm. Amit leírtál, az logikusnak tűnik, bár Én nem igazán hiszek abban, hogy az arany a korábbi mélypontokat nyár-őszig tesztelje. Azért erre az opcióra is figyelni fogok. A második körös befektetésem erre tartogatom. A Paladin Energyt miért vetted meg? Azt látom, hogy a bevételei enyhén csökkentek, viszont a működési költségeket nagyon lecsökkentették. A profittermelő képessége javulhat, de a 2018 lehet a jó éve. Az érdekelne, hogy milyen modell képes kimutatni, hogy 2024-re mennyi lenne az arany ára? Ha nem titkos. Sajnos nem tudom, hogy az egyes papírokat időben mikor vetted meg, mert számomra az is érdekes lenne. A részvény longok mellett S&P500 shortjaim is vannak. Az mit jelent, hogy céges számla? Alapkezelő vagy?
Törölt felhasználó 2017. 04. 16. 05:26
Előzmény: #7063  Boole
Szia, Nemesfem banyaszok:AEM; AG; AGI; AUY; GDXJ; GG; HL; KGC; MUX; NEM; NGD; PAAS; PVG; TAHO(van amelyik sajat es ceges szamlan is van es vannak amik csak ceges vagy sajat szamlan)...a poziciok merete nem azonos...Ezen kivul van meg: CCJ; DNN; ERA; LMI; PDN; TUR;Sajat szamlan a long pozikat, indexek shortjaval fedezem: DJIA, Nasdaq,BUX shortokkal...es nezegetem a belepest shortra az sp500-ban is..Ezen kivul vannak USD/MXN shortok, GBP/CHF long es EUR/GBP short...CFD szamlan pedig rovid tavon momentum alapon van nehany longom:arany, ezust, platina, gdxj es BTC-ben... Nincs varakozasom rovid tavon a nemesfemekben, mert nem hiszem hogy rovid tavon ezt meg lehet mondani...keszultek tanulmanyok 24-48 oras intervallumban sikerult bizonyitani hogy nem lehet nyeresegesen kereskedni (most olyan dolgokkal nem foglalkoztam hogy nehany befektetesi bank uzletkotoi kozos akcioba kezdenek az opciok lejarata elott...; mert az 1 kulon tortenet)... 2024-re 2400-2700$-ra adjak a modelleink az arany arat, szoval ha van varakozasom akkor valahova ebbe a savba varnam....amit irtam rovid tavon, hogy elkepzelhetonek tartok a nyari es kora oszi idoszakban, hogy megprobalja az arfolyam megkozeliteni az elozo melypontokat....(a szezonalitas ill. az inflacio visszaesese miatt es az esetleges rv piaci eses miatt)....
Cimballi
Cimballi 2017. 04. 16. 01:57
Előzmény: #7065  pitcairn2
A havi grafikon nekem még nem elég bull. A heti-napi viszont már nem a medvéé, úgyhogy a short kizárt. Naposon van értelme szaladni 1335-ig az arany határidőben. A rendes NYMEX-ben, nem a koca bukmékereknél... Azt jegyezzük meg, hogy havi 90 kötésem van, ezek szinte mindegyike rövid idősíkon 1, 3, 5 10, 15 percben. Én napon belül lerendezem, amit gondolok... Nekem a havi, heti most nem érdekes aranyban.
pitcairn2 2017. 04. 15. 23:50
Előzmény: #7064  Cimballi
a nemesfémpiac kapcsán mit vársz az elkövetkező hónapokban?
Cimballi
Cimballi 2017. 04. 15. 23:04
Előzmény: #7061  pitcairn2
Részemről tök ugyanazon indikátorok :) Tényleg ugyanaz a beállítás. Kár, hogy nem lehet ide képet beszúrni... Mindegyik idősík egymás mellett ugyanúgy beállítva, csak épp azt használom, amin felismerek valamit, meg az eggyel nagyobbat, hogy van-e hozzá ott is támogatás és akkor lehet hátszélben vitorlázni... Más: Itt is szólok, hogy az éves nagy nyílt hét van EWI-éknél, arany és ezüst is több időtávra ingyenes regisztrációval elérhető április 20-ig: link
Boole 2017. 04. 15. 20:10
Előzmény: #7059  Törölt felhasználó
A nemesfémek és a bányászok áralakulásával kapcsolatos várakozásodat nem értem, de szeretném megérteni. Milyen bányászokat tartasz, ha nem titkos?
pitcairn2 2017. 04. 15. 19:13
Előzmény: #7059  Törölt felhasználó
köszönöm, hogy leírtad a véleményed! én továbbra is dollárgyengülésre és stagflációra tippelnék jelentős nemesfém erősödéssel persze egyáltalán nem biztos, hogy igazam lesz:)
pitcairn2 2017. 04. 15. 19:09
Előzmény: #7060  Cimballi
nagyobb idősík és több indikátor...
Cimballi
Cimballi 2017. 04. 15. 18:28
Előzmény: #7057  pitcairn2
Én azon az állásponton vagyok, hogy ha nagyobb trendet szeretnék azonosítani, akkor csak nagyobb idősík kell hozzá... és csak az áron tartani a szemem... a nagyobb idősíkon. Ilyen egyszerű vagyok és máris nem duplagondolom magam.
Törölt felhasználó 2017. 04. 15. 12:26
Előzmény: #7058  pitcairn2
Nem szeretek rovid tavra elorejelzeseket adni...; mert nem hiszek a martingale alapu kereskedesi rendszerekben...(azok mukodnek jol savozasban, oldalazsasban)...Te is tudod, hogy a legjobban manipulalt piacok a nemesfemek, a banyaszok pedig extrem nehez dolog...szep penzt kerestem veluk, es remelem fogok is... Az igazat megvallva mar jo ideje (tobb hete komolyabb nemesfem korrekciot vartam) a platinat hasznaltam homeronek..., a nyersanyag piacon es jo nehany mezogazdasagi termekben komoly korrekcio volt, mert az olaj ar stagnalasa ill. idonkenti esese lelassitotta az inflaciot... Sem szezonalisan, sot a tapasztalatom szerint is az aranynak illett volna ujbol tesztelni az 1150-1180-as szintet...divergencia is volt korabban a femek emelkedtek a banyaszok nem, azonban az elmult 2 hetben valtozast talalok felfedezni es a divergencia is pozitiv, sokszor banyaszok emelkednek es a femek nem...; raadasul a kereskedes vege fele kezdenek erosodni a femek...ez intezmenyi vetelre utal szamomra.... Jo lett volna extra 20-30%-al olcsobban vasarolni a banyaszokbol,de ha az arany ara emelkedne meg 5-10%-ot es azert ezt sem lehet kizarni, sot eleg jo esely van ra csak eppen az ev vegere vartam volna ezt...akkor a banyaszok konyeden 30-50%-os rallit is produkalhatnak... Elegge vedekezo allasponton vagyok sajat szamlan, vannak DJIA,Nasdaq es Bux shortjaim, mindegyik mar profitban kivetel a Bux utolso (2.laba) mert probalnek benne kisebb piramist, pozit epiteni benne... Vannak banyaszcegekben reszesedeseim,de kevesebb mint korabban es joval tobb rovid tavu momentum alapra epulo nemesfem pozicio, platinaban sikerult megint jo belepesi pontot talalni... Ceges szamlan 8 kulonbozo cegben vagyunk jelen ( a nemesfem banyaszokban), sajat szamlan nem tudom, mert valahogy azon jelenleg nem tudok hozzaferni az IB szamlahoz, lehet hogy kulonbozo szervereken mennek...Nemesfem bnyaszokon kivul, van 1 platina banyasz cegben, torok etf-ben es nehany uranium cegben pozim, na ezeket fedezem a kulonbozo indexek shortjaival...Ill van nehany fx poziciom: USD/MXN peso tobb szamlan is; a fontot pedig veszem euroval es a swissivel szemben is...Nezegetem mar 1 ideje a GBP/USD longot is,de meg nem szantam ra magam, hatha Helenke kieroltet magabol meg 1 emelest....Font elobb vagy utobb jo lesz a USD-al szemben is... Tulsagosan nem szeretem eroltetni, hogy kitalaljam merre lesz a piac rovid tavon, mert azt nem igazan lehet, mert az inkabb muveszet, erezni kell...konyebb trendet kereskedni... az europaban levo valasztasok (francia majd a nemet), torok valasztasok es sziria es eszak- korea-i helyzet is belekavarhat az egeszbe, meg ha a hirek tobbsegevel csak manipulaljak a nepet... szoval vannak nemesfem banyaszaim,de nem tartok kizartnak meg ebben az evben a banyaszokban ujabb 20-30%-os korrekciot, az aranyban es ezustben ha nem is a korabbi melypontok teszteleset,de azok folott mondjuk 5-10%-al folotti szintek meglatogatasat... ez elmeletileg aranynal meg mindig 1140-1200-as zona kozott valaholezustnel valahol 16,6-17,6-nal, de ezekre nem tudnek meg jo indulattal sem 50%-nal nagyobb eselyt adni... most ugye a debt ceiling-gel ugye nem is foglalkoztunk..., mert jelenleg ugye kepes a US goverment az eppen befolyt adobevetelekbol finnanszirozni a legfobb kiadasokat,de ez nem fog menni 1-2 honap mulva, szoval lehet majd okot talalni boseggel mindenre...;)link
pitcairn2 2017. 04. 15. 11:18
Előzmény: #7056  Törölt felhasználó
rövid (néhány hetes) távon mit vársz most?
pitcairn2 2017. 04. 15. 11:17
Előzmény: #7055  Cimballi
a rövid és középtávú kereskedésben teljes mértékben igazat adok neked, ha azonban nagyobb trendeket próbálsz beazonosítani, akkor megkerülhetetlenek a ratio chart-ok azt is elismerem, hogy nagyon sokan visszaélnek ezzel, pl. az általam állandóan idézett precious metal cheerleader/pumper/shill csapat is ezt a módszert alkalmazza azaz ráfixálnak a fantasztikus fundamentumokra és azzal a felkiáltással, hogy előbb vagy utóbb nagy rali lesz minél több embert megszédítenek a bibi csak ott van, hogy akkor hangsúlyozzák az "előbbet" amikor az "utóbbat" kéne és vice versa...
Törölt felhasználó 2017. 04. 15. 10:07
Előzmény: #7054  pitcairn2
Gondolom lattad, hogy az elmult 2 hetben kezdett pozitiv divergencia kialakulni a nemesfemek es a banyaszok kozott...
Cimballi
Cimballi 2017. 04. 15. 02:11
Előzmény: #7054  pitcairn2
Mind-mind igaz, de ez az élet rendje. A változás. Vándorol a hitelből teremtett pénz egyik helyről a másikra. A vándorlás megváltoztatja az arányokat. Meggyőződésem, hogy a tőzsde felemelkedése az elmúlt 9 évben egy ilyen pénzáramlás, ami lassul, sőt már további célok után nézett pl. keresi az ingatlanbefektetést. Ahová a túl sok hitel beáramlik, azt a területet egyszerűen megmérgezi. Idővel.. A magam véleménye, hogy sokat nem foglalkozom az összehasonlító grafikonokkal. Technikai alapon dolgozom, egy profit forrás van: az ár elmozdulása le, vagy fel. Ehhez egyetlen grafikon kell. Arany, vagy ezüst, vagy SP500 külön-külön. Uff.
pitcairn2 2017. 04. 14. 23:39
Előzmény: #7052  pitcairn2
buborék $SPX:$USB link
pitcairn2 2017. 04. 14. 23:36
Előzmény: #7052  pitcairn2
arannyal se rossz Gold Fixing Price 10:30 A.M. (London time) in London Bullion Market, based in U.S. Dollars©/Gross value added of nonfinancial corporate business link
pitcairn2 2017. 04. 14. 23:32
Előzmény: #7051  pitcairn2
haj de szép kis buborék 1970 to present Wilshire 5000 Price Index©/Gross value added of nonfinancial corporate business link
pitcairn2 2017. 04. 14. 22:50
Előzmény: #7050  pitcairn2
1928-2008 gold to spx ratio link most 0,55-nél vagyunk link
pitcairn2 2017. 04. 14. 22:37
Előzmény: #7042  Boole
persze ez csak az SPX-hez viszonyítva állja meg a helyét, az alaptermékekhez viszonyítva a XAU valószínűleg all time negatív rekordot döntött 2015 végén 1998 to present $XAU:$GOLD link még a 2009-es mélypont is csak a jövő zenéje:) a tágabb perspektíva meg ez lenne:) 1890-2010 BGMI/SP500 ratiolink 1920-2015 BGMI/goldlink
pitcairn2 2017. 04. 14. 22:31
kb. a 2001-es mélypont szintjére küzdöttük vissza magunkat:) 1998 to present $XAU:$SPX link
pitcairn2 2017. 04. 14. 22:29
a relatív értékeltség 1984 óta bekövetkezett változását különben kb. így lehet a legjobban reprezentálni:) $XAU:$SPX link $XAU:$GOLD link
pitcairn2 2017. 04. 14. 22:26
Előzmény: #7046  pitcairn2
$SPTGD:$SPXlink $SPTGD:$GOLD link
pitcairn2 2017. 04. 14. 22:19
Előzmény: #7045  pitcairn2
ez se rossz $SPOILD:$SPX link
pitcairn2 2017. 04. 14. 22:14
Előzmény: #7044  pitcairn2
$SPGOLD:$SPXlink
pitcairn2 2017. 04. 14. 21:43
Előzmény: #7043  pitcairn2
$GOLD:$SPXlink $SILVER:$SPX link
pitcairn2 2017. 04. 13. 20:31
némiképp más: a bányászindexek CRB indexhez való viszonyítása kifejezetten érdekes iránynak tűnik, pl. a 2015-ös "bottoming out" folyamat nagyon szépen látszik rajtuk $XAU:$CRB link $HUI:$CRB link GDXJ:$CRB link GDX:$CRB link SIL:$CRB link SILJ:$CRB link
Boole 2017. 04. 13. 12:41
Előzmény: #7041  Törölt felhasználó
10 céget már vettem. Vannak céges ötleteitek, hogy milyen bányatársaságokat lenne még érdemes venni? Jó árazás, várhatóan javuló prosperitást, stb.
Törölt felhasználó 2017. 04. 13. 12:02
Előzmény: #7031  pitcairn2
A portfoliomon belul mar kozel ugyanannyi platina van mint arany....a kulonbseg az hogy arany es ezust tobb mint 80-90% fizikai tombokben van mig a platina, egyelore csak brokerszamlakon....
pitcairn2 2017. 04. 13. 11:44
Előzmény: #7039  Boole
én arra tippelnék, hogy nem + arra is hogy jelentős dollárgyengülés lesz (mondjuk ezzel már többször befürödtem)
Boole 2017. 04. 13. 11:27
Előzmény: #7037  pitcairn2
Szerinted lesz még az arany ára 1250 alatt két hónapon belül?
Boole 2017. 04. 13. 11:24
Előzmény: #7035  pitcairn2
27 USD/Uncia
pitcairn2 2017. 04. 13. 10:53
Előzmény: #7027  Boole
klikk az alábbi fantasztikus grafira link ennek alapján szerintem egy pillant alatt megérted, hogy miért várok most a bikapiac 5-10 évvel későbbi végére egy elvadult bányászrészvény mániát:)
pitcairn2 2017. 04. 13. 10:51
az aranybánya részvények különben akkor emelkedtek a legvadabban amikor kötött érfolyamon volt az arany:) link most is akkor szállnának el a legdurvábban ha korlátozni próbálnák a fizikai fém birtoklását
pitcairn2 2017. 04. 13. 10:31
Előzmény: #7034  Boole
ennél én lényegesen optimistább vagyok, de lazán lehet hogy nincs igazam:) ezüst kapcsán mit vársz?
Boole 2017. 04. 13. 10:21
Előzmény: #7033  pitcairn2
Én arra számítok, hogy 2018. olyan május - 2018. decemberig várom, hogy az arany ára 1570 USD/uncia legyen. Onnan várok egy hatalmas zuhanást, akár 900 USD/uncia árig, kb. 2020. I. félévre.
pitcairn2 2017. 04. 13. 10:00
Előzmény: #7029  Boole
az arany ezüst arányszám 1968-ban 1:15 volt, link szóval én vigyáznák azzal, hogy "Amíg bika piac van, addig az arany lesz felülteljesítő", az ezüst számára a stagfláció az ideális állapot, erre pedig minden esély megvan most az 1970-es években azért volt eszméletlen arany rali, mert korábban a Bretton Woods-i rendszer miatt kötött árfolyamon volt a dollár most ilyen nincs, pontosan ezért volt az, hogy ez a bikapiac az arany szárnyalásával indult, míg a bányászrészvények és az ezüst meglehetősen gyengén muzsikáltak eddig
pitcairn2 2017. 04. 13. 09:55
és persze a bányászrészvények negatív korrekcióját még nem most várom, szerintem még néhány évig jelentősen fognak felfelé menni UTÁNA jön egy több éves negatív korrekció amit teljesen elvadult mánia szakasz fog követni a bányászrészvények kb. az elkövetkező 1-2 évben fognak kitörni abból a trading channel-ből amit még nem tudtak elhagyni az 1980-as évek óta persze az is lehet hogy nincs igazam, de jelenleg efféle gondolatok élnek bennem:)
pitcairn2 2017. 04. 13. 09:51
Előzmény: #7029  Boole
az arany platina arányszám történelmi mélységben van $GOLD:$PLAT link a Dow Jones US Platinum & Precious Metals Index pedig felettébb biztató $DJUSPT link
pitcairn2 2017. 04. 13. 09:48
az 1960 és 1980 közötti nemesfém bikapiac első szakaszában (az 1960-as években) a bányászrészvények emelkedtek relatíve szép lassan, de biztosan, utána a 70-es években sokkal hektikusabb időszak jött. én úgy vélem, hogy az elkövetkező évek kapcsán a 70-es évek analógiája fog élni, csak azzal a különbséggel, hogy az első körben a fizikai ezüst fog kilőni, majd több éves negatív korrekció után eszméletlen ralit fognak csinálni a bányászrészvények, kb. az lesz ennek a bikapiacnak a csúcsa
Boole 2017. 04. 13. 09:46
Előzmény: #7028  pitcairn2
Remélem így lesz, és azt is, hogy a platina is megindul. Egykoron drágább volt az aranynál, ma meg csak lődörög. Amíg bika piac van, addig az arany lesz felülteljesítő, majd medve piacon az ezüst. Ez mindig így volt. Azt nem tudom, hogy mindig így is lesz-e.
pitcairn2 2017. 04. 13. 09:38
a bányászrészvények már eszméletlen emelkedésen vannak túl én arra tippelnék, hogy most a fizikai fémek következnek, különösen az ezüst
Boole 2017. 04. 13. 09:25
Előzmény: #7025  pitcairn2
Az aranybánya részvények akkor tudnának jelentősen emelkedni, ha az arany árfolyama hosszan, lassan szépen emelkedne. Akkor egy-egy részvényben benne lenne a duplázás lehetősége.
thomasss
thomasss 2017. 04. 12. 10:20
Előzmény: #7025  pitcairn2
... tényleg érdemes figyelni ezt a majmot... ! :-D .. csak ezért nem csuktam az ezüstömet.. . köszi
pitcairn2 2017. 04. 12. 09:52
Előzmény: #7023  pitcairn2
CM próféciája a jelek szerint most röpke két nap alatt omlott össze:)
pitcairn2 2017. 04. 10. 09:20
Előzmény: #7023  pitcairn2
CM az arany kapcsán is "double top"-ot vizionál:) link az "előéletét" tekintve én istenigazában attól rettennék meg, ha fölfelé várná:)
pitcairn2 2017. 04. 10. 09:11
Előzmény: #7021  Tazsomaru
Clive Maund az ezüst kapcsán csupa nagybetűvel "BIG TROUBLE"-t lát link nos én ezt a "mester" iszonyatos track record-ját tekintve kifejezetten jó jelnek tekintem:) de azért annyit hozzátennék, hogy CM jóslatai általában (minimum 90%-ban...) minimum a harmadik napon omlanak össze szóval ezt tekintetbe véve most néhány nap gyengélkedés áll az ezüst előtt majd valószínűleg szárnyalni fog PS. természetesen 100%-os garancia semmire sincsen, CM-nek is volt néhány jó előrejelzése, pl. 2011 szeptemberében nagyon jól megjósolt egy nagy lejtmenetet...
pitcairn2 2017. 04. 09. 19:33
Előzmény: #7021  Tazsomaru
szerintem az M2-es monetáris aggregátummal kiigazított nemesfém/nemesfémbányász indexeket is érdemes figyelni pl. a 2015 végi "bottoming out" folyamat nagyon szépen látszott rajtuk $SPGOLD:$$M2 link $SPTGD:$$M2 link $DJGSP:$$M2 link $GDM:$$M2 link GOEX:$$M2 link SGDJ:$$M2 link ZJG.TO:$$M2 link RING:$$M2 link $SPTGD:$$M2 link SILJ:$$M2 link SIL:$$M2 link GDX:$$M2 link $XAU:$$M2 link $HUI:$$M2 link $SILVER:$$M2 link $GOLD:$$M2 link
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 04. 08. 15:25
Előzmény: #7019  pitcairn2
Köszi, ezt is figyelni fogom!
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 04. 08. 15:19
Előzmény: #7018  pitcairn2
Nem várok. :) A véleményedre vagyok kíváncsi.Ha sikerül 20 fölé kerülni az aránynak, tovább vásárolok, ha nem, marad ami már megvan.
pitcairn2 2017. 04. 08. 13:42
Előzmény: #7017  Tazsomaru
goldoll-al különben több értelmet látok ebben a chart-ban link annak egyáltalán nem örülnék ha a dow kiütné a 2014 novemberi csúcsot
pitcairn2 2017. 04. 08. 13:36
Előzmény: #7017  Tazsomaru
ha 30-40-es szintekre vársz akkor miért raknál pénzt a nemesfémekbe?
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 04. 08. 13:28
Előzmény: #7016  pitcairn2
Hetes $INDU:$GOLD-ról mi a véleményed?link Már volt rajta egy setup-om, így egy adagot átraktam részvény oldalról nemesfémekbe (GLD, SLV, GDX, GDXJ).Meddig mehet még? 30-40-es szintek elérhetők?
pitcairn2 2017. 04. 08. 12:59
Előzmény: #7009  Törölt felhasználó
a dollárindex torzítását kiszűrő goldoll-al kiigazítva is érdekes a kép $SILVER:!GOLDOLL link $GOLD:!GOLDOLL link
pitcairn2 2017. 04. 08. 12:35
ha weekly view-ban nézzük a HUI és a XAU aranyhoz viszonyított arányszámait, akkor azt látjuk, hogy mindkettő golden cross-t csinált az elmúlt hónapokban link link akárcsak a GDX link a SIL:$SILVER arányszám pedig egészen extrém produkciót csinált ebben a tekintetben link
pitcairn2 2017. 04. 08. 12:09
a weekly $SILVER:$GOLD viszonylatban a 200 napos mozgóátlag felettébb fontosnak tűnik 1990 to present $SILVER:$GOLD (weekly) link akárcsak a kapcsolódó death illetve golden cross-ok link
pitcairn2 2017. 04. 08. 12:01
a $SILVER:$GOLD is érdekes weeklylink daily link
pitcairn2 2017. 04. 08. 11:34
arany/ezüst ügyben a weekly view is érdekes link link
pitcairn2 2017. 04. 08. 11:21
ha már a bányászokat említed... link link az olaj is nagyon szépen kilőtt tegnap a dollárerősödés ellenére link és a főbb nyersanyagindexek is fölfelé mentek link link
pitcairn2 2017. 04. 08. 11:13
pontosan ezért "nem ittam tegnap előre a medve bőrére" amikor az arany átment az 1260 USD-s ellenálláson ettől függetlenül továbbra is optimista vagyok rövid-, közép - és néhány éves távon
Törölt felhasználó 2017. 04. 07. 21:39
Előzmény: #7008  pitcairn2
azert a regi szokasukhoz hiven szepen beleadtak a GS es JPM fiuk az ezustbe...a banyaszok mondjuk nem estek nagyon...
pitcairn2 2017. 04. 07. 20:18
Előzmény: #7007  pitcairn2
részletes bontásban még érdekesebb $CRB:$GOLD - 1 év 5 hónaplink $CRB:!GOLDOLL - 1 év 5 hónaplink hát az egy nagy műsor lesz ha ez istenigazában megindul fölfelé
pitcairn2 2017. 04. 07. 19:06
Előzmény: #7006  pitcairn2
extrém piacmanipuláció = extrém eredmény... $CRB:$GOLD link $CRB:!GOLDOLL link gondolom a folytatás is extrém lesz...
pitcairn2 2017. 04. 07. 13:50
Előzmény: #7005  pitcairn2
a főbb nyersanyagindexek dow-val szembeni alul-értékeltsége egyszerűen döbbenetes $INDU:$BCOM link $INDU:$BCOMEN link $INDU:$BCOMLI link $INDU:$BCOMAG link $INDU:$BCOMAGTR link $INDU:$BCOMGR link $INDU:$BCOMIN link $INDU:$BCOMPE link van még egy pár opció... link
pitcairn2 2017. 04. 06. 14:43
a bányászrészvények alaptermékhez viszonyított relatív "erőssége" tekintetében is fantasztikusan jól szerepel az ezüst SIL:$SILVER link GDX:$GOLD link
pitcairn2 2017. 04. 06. 14:32
Előzmény: törölt hozzászólás
hát én sem látom a kapcsolatot, ami pedig a félvezetők piacát érinti felettébb túlfűtöttnek tűnik az egész $SOX link ergo, nem érdekel
Boole 2017. 04. 06. 14:29
Előzmény: #6989  pomperj
Március végén megvettem a Tahoe adagot is, ezzel a csomag 11 papírra növekedett. Lezártam az első kör vásárlását. Ha a Cameco és a Noble nem váltják be a hozzáfűzött reményeket, akkor lecserélem.
pitcairn2 2017. 04. 06. 14:22
ez is felettébb érdekes... SILJ:SIL link GDXJ:GDX link megjegyzem ebből még a trendfordulót is ki lehetett volna találni, hiszen világosan látszik rajta 2015-ben a "bottoming out" folyamat
viera 2017. 04. 06. 14:06
Törölt hozzászólás

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 4 5

aktív fórumozók

friss hírek További hírek

• BÉT
  • Indexek
  • Deviza
      • Forgalom