Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2015. 07. 19. 11:40
Előzmény: #905  pomperj
#920
leeshet oda ahová mondod ez nem vitás, de azért azt se felejtsük el az ezüstpiacot már hosszú évek óta manipulálják meglehetősen nyíltan lefelé míg az értékpapírpiacokkal ugyanezt felfelé teszik meg

ergo

ezen a piacon már leginkább olyan megszállottak maradtak mint pl. "kisvuk" aki egy unciát sem fog eladni abban az esetben se ha mondjuk 1000 USD alá megy az ár...

sőt vásárolni akar...

méghozzá nem papír izébizéket hanem fizikai fémet...

ezen a ponton a durva manipulációt már eszméletlen durva manipulációval kell felváltani ahhoz, hogy egy ideig hatásos legyen...

persze rövidtávon ettől még igazad lehet...

Törölt felhasználó 2015. 07. 19. 11:40
Előzmény: #915  Törölt felhasználó
#919
"Nem mennek a vizbe ha tigris,bika vagy nagy-feher capa van a vizben.....meg raccsal sem!!!"

na de mégis honnan tudod,hogy éppen van-e ott a felsoroltak közül,ahol épp gyöngyöket keresnél?amúgy meg mit számít a nagy fehér egy vérorcának?

"meg van a maga problemaja..." bizonyára MEGVAN!!!

kezdem érteni,miért találjátok meg ilyen jól pompival a közös hangot,végülis ugyanarról beszéltek más-más nyelven; vagy emelkedni fognak a piacok,vagy pedig esni.
ennél nagyobb segítséget nem is adhatnátok :)
pompival korábban egyébként sok tekintetben egyet lehetett érteni,de amióta összebútoztatok,inkább csak indikátornak jó,most azonban egyszerre várja fel is,le is..-hát,mit is lehetne erre mondani azon kívűl,hogy legyen szép napotok :)
és igazad van,ez is csak egy szerény vélemény volt

link

na gyere mínuszóló,tied a terep!
pitcairn2 2015. 07. 19. 11:34
Előzmény: #903  Törölt felhasználó
#918
az ÁFA tényleg jó nagy csapás ellenben innentől kezdve már árfolyamnyereség-adót sem kell fizetni az ezüst után

az ÁFA-mentes fizikai arany esetében pedig kell és mivel nem tőzsdepiaci ügylet jóval magasabbat mint a 16%-os sztenderd adókulcs
Törölt felhasználó 2015. 07. 19. 11:27
Előzmény: #908  buyandhold
#917
ráadásul az alábbi videó szerint a certificate-et is mellé hamisítják, így "Mari néni" már egészen biztos lehet benne, hogy tutira aranyat kapott aranyáron:

link

:))
pomperj
pomperj 2015. 07. 19. 11:11
Előzmény: #913  Törölt felhasználó
#916
1)Nem nagyon ertem.
En meg kozepiskolaban tanultam, hogyan kell megallapitani egy otvozetrol, hogy mibol es mennyi van benne;
matekbol az olyan konnyu volt, hogy erettsegire soha nem adtak fel.

Arrol nemis szolva, hogy a certificate...

2)probalom az olaj (es vele persze a parallel futo arany) aranak bottomja idejet becsulni.

Az arab piacok kozul harom is van, amelyik sug valamit errol.
link

Es mindharom nagyjabol ugyanoda mutat.
Az olaj chart se mond nagyon ellenkezot.

3)Ide masolom ugyanebben a temaban egy szosszenetem az olaj piac kilatasairol, ami mashova irtam. Biztos van, akinek erdekes.

Comments (91) Reply ***********
Take a different view of the situation.

1)Saudi started the war against Texas (as proxy of discounted desert oil against Bakken-Texan fracking oil) last summer. Saudis had a 750B cash reserve then. Frackers had a lot of debt.

After first war year, Saudis burned thru around 175B of it. Their new budget has that deficit. They started cuts. And last week, as first sign of financial pressures, they issued a 4B bond offering; they test the market, since they think they'll need more cash to keep the kingdom operating: against an instable Arabic environment, mounting war costs in Jemen, more discontent at home.

2)Texas suffered more, they took it on the chin. About 50% from the 90 fracking companies already face serious debt problems. Their total of 4-500B debt is sliding toward downgrades, 5% is bankrupt. They save, improve technology, stop operating, are in survival mode.

The Saudi calculation seems sticking. If 50% of fracking companies stop operating by next summer, 50% of the extra US production falls out, around 1.5 M barrel. This is enough to raise prices toward 70-80 range.

3)Which player will be more resilient?
Can the Saudis carry on for 2 more years without major problems with low-price oil policy? Or, facing mounting problems, will be forced or reconsider the policy, and stop pumping (and get more money for less oil) ?
Can the US frackers survive 2 more years,? Or will 50% of them go bankrupt by the summer of 2016?

Anyways, at all scenarios, I think the war will end in 2 years.
One of the enemies will back off or disappear. The financial pressures will force a decision by then. I even think that much earlier than that: game theory has models.

4)The crucial question: How long can RIG survive? 1, 2 or 3 years long?
Taking a look at the FSR report I think RIG will be around 2 years from now. Well, bruised, or with serious collateral damage of the Saudi-Texan war. Some deep-sea oil drillers will disappear as casualty of the war.

5)What will happen after the war ends? Compromise. Fracking will not disappear, but with much less volume, and balanced price.

6)I already have a nice package from RIG. I intend to double it, as the war seems close to end. We are not there yet.

Törölt felhasználó 2015. 07. 19. 11:03
Előzmény: #907  Törölt felhasználó
#915
Probalok a tropusi ovezetekben buvarkodni, es usztam mar 3 reef shark kozott, egyebkent ok felnek a buborekoktol...
nem csak a capak jelenthetnek veszelyt az oceanban, barmelyik allat amelyik veszelyeztetve erzi magat veszelyt jelenthet ezert illik oket kisebb tavolsagbol nezegetni...

Nem mennek a vizbe ha tigris,bika vagy nagy-feher capa van a vizben.....meg raccsal sem!!!

pomperj a velemenyet irja le nem kell mindenben egyeterteni vele...
te is a velemenyedet irod le,
csak sajnos az esetek tobbsegeben nem a topik ill. amirol a velemenycsere zajlik hanem sokkal inkabb a forumozorol....
(ez lenne a problema ha meg nem jottel volna ra) segitsegkeppen, mindenkinek meg van a maga problemaja...
Törölt felhasználó 2015. 07. 19. 10:53
Előzmény: #905  pomperj
#914
Ha nekem kellene tippelnem 1060-1080-ra esik, ott jo nehanyan elkezdenek shortolni technikai kereskedok akik meg mindig 600$-os arrol almodoznak es nem foglalkoznak fundamentumokkal...

Szerencsere vagy szerencsetlensegre csutortokon en 15%-nyi banyaszt adtam, amibol fizikai vasarlas lesz a kovetkezo hetekben...
Szoval nekem par napig esetleg hetig jol jonne ha az ar benezne 1100 ala....(nyilvan nem huzamosabb ideig 1-2 honapnal rovidebb idore), mert az a fennmarado banyaszcegek reszvenyarait komolyabban befolyasolhatja...
Remelem jovore mar azon okoskodhatunk, hogy hol volt az alja...

Ezzust is esett tavaly junius ota,de az AUD is igy kb. 1-1,2%-al olcsobban tudnam most megvenni...
Törölt felhasználó 2015. 07. 19. 10:38
Előzmény: #906  buyandhold
#913
Szia,

Ne erts felre, en nem akarlak rabeszelni fizikai ezustre...
csak mint velemenyt irtam le....
Szerintem az Union belul is vannak helyek ahol nincs AFA rajta....
erdemes lenne mondjuk Angliat, London-t megnezni....(csak mint 1 otlet..),de nem tudom kimondottan hogy szolnak ott a torvenyek...

Svajc pedig nem rossz hely tarolni a nemesfemeket, az arakat nem ismerem, hogy mi az a mennyiseg aminel erdemes...

Masik amit felvetettel, hogy nem biztos az van a barban ami ra van irva....(szerintem meg arany ill. ezust barokat nem szoktak sikatorban venni, csak megbizhato eladotol...)
Van ra egyebkent gep ami kimutatja pontosan hogy mi van a barban tized talan szazad%-ra...
En peldaul itt a PAMP ceg hivatalos forgalmazojatol vettem,ha Svajci ontodebol veszed, ott a refinery teljes vagyonaval felel a barok minosegeert....

SLV-nel egyebkent a neten megtalalhato az 1000ounces barok listaja es sorszama, talan nekem is le van mentve az otthoni desktopomra....
nem azzal jatszanak egyebkent, hogy mi van a barokban....

a legegyszerubb scam,ha valamelyik cegnel barod van es ok orzik, hogy ugyanaz a bar el van adva tobb tulajdonosnak, a lenyeg hogy ha tulajdonosok nem tudjak, hogy mas is birtokolja akkor ugye 1 bart el lehet adni parszor, esetleg ki lehet adni lizingre stb.stb...
es van meg nehany egyszeru dolog ami papiron megoldhato azon kivul hogy mi van a tombokben...(szoval meg a tombhoz se kell nyulni...)

Peldaul nalunk ha SLV-t veszel es azon nyereseget ersz el az utan adot kell fizetni, ha fizikai ezustot veszel es azon ersz el nyereseget nem fizetsz adot utana....

Egyebkent amit pitcairn2 irt ill. linkelt rengeteg infot kaphatsz...

Ha te az SLV-ben hiszel, te dolgod es mint irtam, se nem akartalak rabeszelni es nem is bef. tanacs volt...

csak mint velemenyemet itam le....
Törölt felhasználó 2015. 07. 19. 09:21
Előzmény: #908  buyandhold
#912
"De azt honnan tudod, hogy a fizikai tombokben tenyleg az van ami ra van irva. Ez a fizikai tombok egyik nagy kockazata, amirol eddig nem esett szo..."

:)

bezony...

link
Törölt felhasználó 2015. 07. 19. 09:15
Előzmény: #907  Törölt felhasználó
#911
-7 után +12? :)))

"többszörös túlerő." :)
pomperj
pomperj 2015. 07. 19. 08:45
Előzmény: #909  McDee
#910
Kosz.
Nem vag egybe a COT report lenyegi mondanivalojaval; dehat sokfele modon ertelmezheto minden adat.
Cserebe egy chart a banyaszok relative erejerol.
link

McDee 2015. 07. 19. 08:03
#909
FYI.
- link
- link
buyandhold 2015. 07. 19. 07:37
Előzmény: #903  Törölt felhasználó
#908
meg egy szosszenet:
az altalam belinket osszeeskuves elmeleetek szerint nincs is az SLV/GLD mogot a prospektusban szereplo mennyisegu fizikai nemesfem. Tehat csalnak...

De azt honnan tudod, hogy a fizikai tombokben tenyleg az van ami ra van irva. Ez a fizikai tombok egyik nagy kockazata, amirol eddig nem esett szo...
Törölt felhasználó 2015. 07. 19. 07:32
Előzmény: #866  Törölt felhasználó
#907
nyugtass meg,hogy nem így télvíz idején szoktad!
gyöngyhalászatot próbáltad már? tudod,a palack nélküli változatát :)
azért egy gyengébbecske cáparácsot vigyél magaddal!

pompi teljesen összezavar,minap még új top indexekben,most megint az összeomlás verzió

akkor most short,vagy long? esetleg long,vagy short?
buyandhold 2015. 07. 19. 07:31
Előzmény: #903  Törölt felhasználó
#906
idezet:

Egy kiskapu szerint ugyanis a vámszabad területen levő ezüstre – még – nem kell megfizetni az adót, ezért azt Svájcban, vámszabad területen őrzik. Ha viszont kiszállítják, akkor az adott ország ÁFA-kulcsával az adót meg kell fizetni utána. Amint azonban a cég honlapján korábban írta, „a betárolt ezüst áfa-mentesen forgalmazható addig, amíg az áru nem lép be az Európai Unió területére... leszállítható Magyarországra, azonban ekkor az ÁFÁ-t meg kell fizetni,
pomperj
pomperj 2015. 07. 19. 07:04
Előzmény: #903  Törölt felhasználó
#905
1)Azert csendesen megjegyzem, hogy az arany-banyasz Index, GDX leszakadt.

Es ahogy lenni szokott, ok vezetik a piacot: szoval, bar Gold Spot ugyan meg nem szakadt le, de .... konnyeden leszakadhat a 1131 szintu support ala a napokban.
Van eppen eleg penzmozgas is, erzelmi negativizmus (kinai buborek kipukkadasa) es hullamzas is hozza.

Ha igy lesz, akkor erdemes kicsit szamolgatni, hova is eshet lefele.
Van ra 4 modszer.

1)A w1=w5 Elliott szobalyszeruseg alajan 954 (!) jon ki.
2)A klasszikus TA alapjan "support elotti top=support alatti bottom"
960 jon ki.
3)Az Elliott korrekcios szabely szerint a korrekcio az elozo emelkedes 62%-at korrigalja. Ennek alapjan 870 jon ki.
Ha igen nagy idotavu korrekcioban van, akkor (erdekes modon) jobb a helyzet, akkor 940 koruli szam adodik fibo 50%ra.
4)Az Elliott korrekcios szabaly szerint "a megelozo emelkedes (3)-(4) hullamanak savjaba" eshet,
ennek alapjan 1000-700 sav jon ki.

link

Szoval, lehet par cel-ar, egyelore 950-970 sav kornyeke a legvaloszinubb.

Van raadaskent, egy szobajovo kovetkezmeny: ha arany leszakad, az viszi le a DBC commodity Indexet is, es bizony megeshet hogy olaj is a 43 USD, az ev eleji support ala szakad.

Csakhogy az pocsek recessziot, es "aligha nem" mas tozsdei osszeomlast is beindithat. Szoval, a leszakadas nem vidam a helyzetet josolna.

Egyelore meg nem esett ala. Prechter tartja az allaspontjat, hogy itt, 1130 korul meg kell fordulnia.
McDee 2015. 07. 19. 05:37
Előzmény: #898  emerald
#904
Köszönöm, nagyon kedves vagy.
Inkább a lehetőség, mint a kedv okán maradok le.
Törölt felhasználó 2015. 07. 19. 00:58
Előzmény: #884  buyandhold
#903
Sem a GLD sem az SLV nincs 100%-osan bullionokba fektetve, ha jol emlekszem SLV-nel talan 95% lehetett ez az arany....
Ha valakinek hataridos kontraktusa van, az sincs 100%-osan biztositva az arany aranak valtozasaval....(a szerzodesben benne van, hogy barmikor elhetnek cash setlement-el....
magyarul keszpenzbe fizetnek aztan hogy te mire megkapod a penzt, nem biztos hogy ugyan annyiert meg is tudod venni a fizikait, sot az esetek tobbsegeben nem tudod megvenni, most olyan rendkivuli helyzeteket hagyjunk mint Ciprusi eset, mert akkor napokig nem igazan lehetett aranyat venni nagyobb menyisegben...

Ezust fizikailag ertelmetlen....
pontositanek, 27%-os afaval mo-on venni ertelmetlen...
senki nem kotelez senkit, hogy valamit mo-on vegyen...
Mo az unio tagja, mar utlevel sem kell az utazashoz, nem ismerem a kulonbozo tagorszagok torvenyeit,de gyanitom van olyan ahol nem kell AFA-t fizetni ezust vasarlasnal, sot Emerald emlitette aukciokon sem kell,de ebben o jobban ott van...
Svajc nincs azert tul messze meg kocsival sem, repulovel nem hinnem hogy tobb mint 2-2,5 ora lenne...
nem ismerem a Svajci torvenyeket fizikai ezustnel de szerintem, nem lehet tul sok kulonbseg mint az aranynal....

ami viszont igaz 1-2Mft-nal nyilvan nem eri meg berelni privat vaultokat...mert a koltsegek magasak lehetnek...

Itt mar 240$/evtol lehet berelni 20Kg-os safe deposit box-kat...
Bullion safe-ek meg 1200-1500$ attol fuggoen mennyi idore es hogyan tortenik a fizetes ezekbe 240-300KG elfer....

Sokan azert nem fektetnek eppen ezustbe mert korulmenyes a tartasa, de 1 bullion safeben lehet akar 10kg arany es 230kg ezust, vagy akar....
seri2 2015. 07. 18. 23:15
Előzmény: #901  emerald
#902
csak annyit fűznék hozzá,hogy a manipuláció jelen van (mindenhol)ezt nem tagadom én se.
emerald 2015. 07. 18. 20:56
Előzmény: #897  McDee
#901
Tulajdonképp Serinek ezt próbáltam elmagyarázni.....
Most nyomják az árat, mert venni akarnak.

Nem akarok okosként látszani, ez nem az én véleményem, csak én is osztom.
De lássuk be, annyiban meg Serinek van igaza h ciklusok vannak a tőzsdén, másrészt meg manipulálnak mindent!

Egy tény: megfontolandó h esetleg nem az aljon venni fizikait/de szükség esetén a tőzsden azonos értékben hedgelni(azaz shortolni)
Mivel az alján a felpattanást szerintem amúgy is lehetetlen lesz elkapni fizikaival.....
Ehhez jobban értetek mint én, csak felmerült mint gondolat....h ha a nagyok így mi is megtehetjük....😉

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek