Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 01. 04. 15:36
Előzmény: #3095  pitcairn2
#3100
nincs igazan jelentosege...
mert napi szinten tobbszoroset adjak mint ami a vilag eves termelese...
hogy valaki nem rendelkezik 10 vagy 30,50 esetleg 100T arannyal mi jelentosege van amig nem lesznek egymas ellenfelei a bankarok es a plunge protection team es egyeb kormanyzati korok ugy nem dontenek hogy eleg volt ebbol a jatekbol, esetleg nem keri a tobbseg a keszpenzes elszamolas helyett a fizikai leszallitast vagy amig a piac ra nem ebred, hogy a comexen levo papirkontraktusoknak semmi koze a valosaghoz...
(mondjuk elobb utobb felfordulas lesz ebbol)

Szerintem Stanley Druckenmiller is ezert vette a GLD-t tobb mint 200M$-ert mert ott kerheti a bullionok leszallitasat, a comexen meg zarhatjak a kontraktusokat keszpenzes elszamolassal, GLD meg nem fogja megtagadni ha Stanley D. ha keri a bullionokat, mert az olyan bizalmi valsagot indithatna, hogy akkor bezarhatjak a boltot...
igy a GLD szerzodese ha nem is minden befektetot de a nagyobbakat vedi...
Törölt felhasználó 2016. 01. 04. 15:22
Előzmény: #3097  pitcairn2
#3099
1170 alatt (xau/usd) minden erőlködés csak vakondtúrás a charton... vagy még annyi se.

))
buyandhold 2016. 01. 04. 15:12
Előzmény: #3095  pitcairn2
#3098
tavaly nyaron vettem 100g fizikai aranyat, 1 milla alatt. Elotte meg olcsobb volt, nekem igy sikerult a vetel. Azota sem volt 1 milla alatt, pedig vennek. szoval nem mondanam hogy bukta volt tavaly az arany
pitcairn2 2016. 01. 04. 15:10
Előzmény: #3094  Törölt felhasználó
#3097
azért én láttam olyan (ki tudja kiket képviselő...) elemzőket, akik 2018-ra várják az új csúcsot

link

buyandhold 2016. 01. 04. 15:10
Előzmény: #3094  Törölt felhasználó
#3096
azon gondolkozok, hogy eladjak egy pakkot a GDX-bol, amit 13 alatt vettem...kb. 10%haszonban leszek ma nyitas utan...
csak hogy legyen forro penzem, egy ujabb eses esetere. igy is marad eleg poziciom. szerencsere 13 korul bevasaroltam GDX-bol rendesen....
par hete mar 14,2 voltm es ala akrtam adni, de gyorsan visszaesett...ezt kort nem kellene kihagyni
pitcairn2 2016. 01. 04. 15:07
Előzmény: #3093  buyandhold
#3095
HUF-ban már pozitív az egy éves szaldó, persze ez semmit sem jelent, bármikor bedönthetik

mondjuk megjelenik egy "rejtélyes eladó" és egy gombnyomással elad 100 tonna (papír)ezüstöt meg hasonlók...

Törölt felhasználó 2016. 01. 04. 14:58
Előzmény: #3093  buyandhold
#3094
Kinai uj ev elott vagyunk....
Tavaly is eros volt az elso 10 kereskedesi nap....
Kerestunk is vele szepen, ez persze nem jelenti azt hogy iden ugyan ugy fognak alakulni a dolgok....
Persze a a kinai tozsde es ingatlanok ar esese is rasegithet, hogy meg tobb ember, befekteto fordul az arany ill. ezust fele...
majd meglatjuk mi lesz, az eross kezek, tapasztalt kereskedok, befektetok ugy is uj csucsot varnak az arany es ezust piacan (1900$ fole ill. 50$(ezustnel); a kerdes hogy milyen hamar hany even belul jutunk el odaig....

az altalanos hangulat azonban meg nem valtozott meg szoval turelmesnek kell maradni...
buyandhold 2016. 01. 04. 14:28
Előzmény: #3092  Törölt felhasználó
#3093
nezem az azust arfolyamat, a szemem elott ugrott fel 1%-ot, egy pillanat alatt.
Remelem az ujevben kitart a lendulet...
Törölt felhasználó 2016. 01. 04. 14:23
Előzmény: #3091  pitcairn2
#3092
2%-os veszteseget szerintem a legtobb befekteto kepes elviselni eves szinten...

Mondjuk ha napi szinten esnek az arak 2-3%-ot a piacon azert attol elobb utobb jo nehany kereskedo ill. befekteto kenyelmetlenul erezheti magat, foleg ha ez jo par napig igy folytatodik...

Az igazat megvalva nem szoktam tul gyakran nezegetni, hogy hogyan viselkedik kulonbozo currency-kben sem az arany sem az ezust arfolymat, sot AUD-ban is csak idonkent nezem meg...

Fizikai aranyat ill. ezustot nem nehany orara, napra veszi az ember....; sokkal inkabb a portfolio resze...

Keith and Ross (Beaty) mar elkezdtek szemezgetni nehany kisebb exploration cegbol...talan nekik van 1 icinke-picinke ralatasuk az ezust piacra...
10$/ounces-ert vasaroljak a kitermelesre varo aranyat, regebben 50$-100$ kozott kellett fizetniuk ezert, ha 1 exploration cegtol szerettek volna megvenni 1 projektet...

ha esetleg nem hallottad volna meg:

link
pitcairn2 2016. 01. 04. 13:57
Előzmény: #3089  Törölt felhasználó
#3091
az ezüst meg 2%-ot esett HUF-ban az elmúlt év folyamán

link

pitcairn2 2016. 01. 04. 13:55
Előzmény: #3089  Törölt felhasználó
#3090
hát akkor az elég béna cikk volt, mivel HUF-ban __semmit sem__ esett az arány ára az elmúlt évben

link

egy éve is 310 ezer HUF volt és ma is annyi...
Törölt felhasználó 2016. 01. 04. 13:02
Előzmény: #3088  pomperj
#3089
Szia,

Most olvastam az origo-n hogy a nemesfemek:
arany 9-10%-ot; ezust 11%-ot esett tavaly es ezert nem volt jo befektetes...
Nos az AUD tobb mint 11%-ot esett 1 ev alatt...(forint pedig tobb mint 10%-al gyengult az USD-hoz kepest)...
Tehat aki nemesfemekbe fektetett kepes volt megorizni USD-ban nezve a penzenek a vasarlo erteket (legalabbis ami a hivatalos adatokbol kovetkezne)...

En ill. mi kerestunk kozel 14%-ot a portfoliomra ill. a ceges portfoliora picivel tobbet...(AUD-ban nezve) ha viszont USD-ban nezzuk akkor kozel 3%-ert kuzdottunk, dolgoztunk.

Elobb utobb a legtobb kereskedo, befekteto fel ismeri hogy nem csak az szamit, hogy mennyi penzt kepes 1 vad bika piacon keresni, hanem hogy mennyire kepes megovni a tokejet a komolyabb vesztesegektol ha a piaci hangulat megvaltozik.
pomperj
pomperj 2015. 12. 31. 09:07
Előzmény: #3087  Törölt felhasználó
#3088
1)Bizony a Jacob fiu okosakat mond. ElNino mukodik.

Es az Agriculture ETF (DBA) szep hosszu bear volt, 5 eve esik, most kb. az 50%nal jar,
es a hullamstruktura komplett.
Mintha dec.17-en megcsinalta az aljat.

Ha valamit, ezt mar most lehet ajanlani a befektetoknek 2016 evre.

Nehezen tudom elkepzelni, hogy ElNino hatasara nem fog esni az elelmiszer termeles a szarazsag miatt Azsiaban; es kozben meg minden nap kell enni &mrd embernek.

2)Es ennek farvizen mas, pl GLD is dolgozik az aljanak a megformalasan. Itt ugyan van 2 alternate, es nem tudni meg, melyik a jo. De mindket eset ugyanarra a kovetkeztetesre vezet, hetes tavlatban.

link
Törölt felhasználó 2015. 12. 31. 06:22
Előzmény: #3086  pitcairn2
#3087
Szia,

Steen Jakobsen velemenyem szerint azon kevesek koze tartozik akiket azert illik meghallgatni ill. elgondolkodni a velemenyukon.
Brent Johnson vagy Chris Mastersonhoz hasonlitanam.
Ok is eleg komoly poziciokat toltottek be korabban...
es szerintem azon 10%-ba tartoznak akikre erdemes figyelni.

Boldog Uj evet Mindenkinek!
pitcairn2 2015. 12. 31. 00:10
Előzmény: #3083  Törölt felhasználó
#3086
meg persze az ezüstpiacot is...

(nem nagyon van bizalmam ebben a saxo bankos nagykutyában...)
pitcairn2 2015. 12. 31. 00:01
Előzmény: #3083  Törölt felhasználó
#3085
jobban tetszene az, ha az efféle "önzetlen szakértők" Clive Maund-al együtt __temetnék__ az aranypiacot...

krida
krida 2015. 12. 29. 21:22
Előzmény: #3083  Törölt felhasználó
#3084
Most akkor a gold felfelé megyen?
Törölt felhasználó 2015. 12. 29. 10:55
Előzmény: #3082  Törölt felhasználó
#3083
Törölt felhasználó 2015. 12. 24. 07:56
Előzmény: #3075  eurocent
#3082
Boldog Karácsonyt és Egészségben és Sikerekben Gazdag Boldog Új évet Kívánok mindenkinek!
Törölt felhasználó 2015. 12. 23. 12:20
Törölt hozzászólás
#3081
Törölt felhasználó 2015. 12. 23. 11:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#3080
a "bolond" az ismerosom ferje volt...
Angliaban szuletett es sajnos 3 ev alatt nem sikerult tokeletesre fejlesztenie a magyar nyelvtudasat....
;)
nem hiszem hogy neki kellene ez miatt szegyenkeznie!!!
Törölt felhasználó 2015. 12. 23. 11:26
Törölt hozzászólás
#3079
Placa
Placa 2015. 12. 23. 10:02
Előzmény: #3075  eurocent
#3078
"Békés Karácsonyt neked és minden fórumtársamnak."

így kell ezt!

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
Törölt felhasználó 2015. 12. 23. 08:00
Előzmény: #3071  eurocent
#3077
Nekem van 1 aprocska veteli pozim 13,7-en...(ezust)
a kevesbe likvid idoszakban varnek egy kis rangatast le-fol...(nevezhetjuk fals letoresnek is), ahol sokan fognak beugrani, esetleg nehany stop is aktivalodhat...

Savkereskedessel altalaban ilyenkor lehet keresni, nem csak nyersanyagoknal de fx piacon is...30-50pipes tartomanyokat tobbszor bejar a rendszer idonkent nagyobb le es fel szurasokkal tarkitva...
(persze erre sincs garancia,de statisztikailag ez szokott leggyakrabban tortenni...)
Törölt felhasználó 2015. 12. 23. 07:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#3076
mi jelentosege van annak, hogy kit milyen cimekkel illetnek...
(a piacon mindegy hogy ki honnan jott, mivel foglalkozik, milyen nemu...stb.stb)

Soha nem allitottam, hogy mindenhez ertek ill. mindenben jo vagyok, ezt csak te probalod magadrol beallitani...

Szerintem gondolkozz el azon, hogy hany embert erdekel a te helyesirasod....
(meglepodnel az eredmenyen)

Na most kepzeld el ugyanezt, hogy hany embert erdekel hogy mondjuk milyen a helyesirasod urduul vagy mandarin nyelven???
az viszont sokkal tobb embert erdekelne, hogy hany nyelven vagy kepes kommunikalni...

Lulo az ilyen es ehez hasonlo hsz-ok elege behataroljak hogy hol elsz, milyen es mekkora kozossegben es milyen toleranciaval rendelkezel, rendelkeztek....

Egyebkent nem lep meg; az egyik ismerosom ferjet kerultek a szomszedok ill. az utcaban ahol eltek...
Egy nap a felesege beszelgetett az egyik kornyeken elo asszonnyal es a ferje eppen befordult az utcara...
Az asszony megszolalt: Vigyazz itt jon a bolond; a feleseg eloszor meglepodott majd megkerdezte az ismeroset miert gondolja hogy az a ferfi (a ferje) bolond???
Az asszony ugy felelt a ferfi nem tud helyesen magyarul beszelni ill. nagyon gyakran nem az eppen legmegfelelobb szavakat hasznalja...
;)

Masik eset ferihegyen 1-szer probaltam megtalalni a baratom kocsijat aki kijott elem es ahogy elhaladtam a buszmegallonal hallom, hogy a buszvezeto orditozik a turistaval aki eppen jegyet akart venni...
volt nala magyar apro penz, (egyebkent mit akarhat 1 turista a kezeben levo apropenzel a buszvezetotol, ehez meg beszelni sem kell tudni).
(intelligens buszvezetonk nem jott ra arra hogy azert mert uvoltozik ill. hangosabban beszel attol meg nem fogjak megerteni)
2 szot pedig igazan megtanulhatna angolul ha eppen a ferihegyi jaraton dolgozik...
;)

Persze minden nezo pont kerdese, de azert vannak erdekes dolgok...
eurocent 2015. 12. 23. 07:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#3075
"mínuszolnod meg felesleges!"
miből gondolod, hogy én mínuszoltalak? Jelzi a PF rendszer:)
Akartam kérdezni, hogy ezért mennyit fizetnek (neked:). Engem is beszervezhetnél...

Egyébként meg komolyan és tisztelettel kérdeztem, hogy szerinted merre tart arany/ezüst rövid/középtávon. Elvégre ez a silver&gold topik. Melyik PF topikban tehetne fel ilyen kérdést az ember, ha nem itt?

Részemről téma lezárva.

Békés Karácsonyt neked és minden fórumtársamnak.
Törölt felhasználó 2015. 12. 23. 07:30
Törölt hozzászólás
#3074
eurocent 2015. 12. 23. 07:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#3073
Köszönöm a színvonalas és kimerítő választ!
Törölt felhasználó 2015. 12. 23. 07:25
Törölt hozzászólás
#3072
eurocent 2015. 12. 23. 07:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#3071
Arany, ezüst merre tart rövid/közép távon? Célár, stb?
Törölt felhasználó 2015. 12. 23. 07:13
Törölt hozzászólás
#3070
Törölt felhasználó 2015. 12. 23. 06:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#3069
"befaragtad?" - latom meg mindig nem esett le...

Meg ha akarnek se tudnek segiteni, mert szerintem az elso tesztekem, interjun elvereznel...nem vagy kepes emberekkel megfelelo keppen kommunikalni egyutt mukodni....
(ez pedig itt a munkaadok 90%-nal nagyobb problema mint hogy milyen iskolai vegzetseged van)

senkit nem erdekel a helyesirasom, csak teged (ami meg engem hagy hidegen,de azt tenyleg nem ertem ha enyire fontos szamodra akkor miert nem alkalmazod sajat magadra, mondjuk mondatot nagybetuvel kezdunk...stb.stb..)
hogy varhatsz el masoktol olyat amire magad sem vagy kepes???
Törölt felhasználó 2015. 12. 23. 06:36
Törölt hozzászólás
#3068
Törölt felhasználó 2015. 12. 23. 06:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#3067
Tudom szamodra eleg nehez elkepzelni,de a vilag kulonbozo reszein kulonbozo felekeppen unneplik a karacsonyt....

link
link

1 kis video a vegere:
link
Törölt felhasználó 2015. 12. 23. 05:52
Előzmény: #3061  Törölt felhasználó
#3066
Nem kell, hogy nagyobb keletje legyen..., mert az elmult 10 evben tobbet hasznaltunk fel mint amennyit banyasztak, a korabban felhalmozott tartalekokat hasznaljuk fel hogy kiegyenlitsuk a kereslet ill. a kinalatbol szarmazo kulonbseget...
;)

latom tetszik neked ez a chairman, 1 masik cegben pedig secretary vagyok...
;)
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 16:13
Előzmény: #3063  Törölt felhasználó
#3065
about 1/2 trillion = "about USD 2 1/2 trillion"
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 16:12
Előzmény: #3063  Törölt felhasználó
#3064
about trillion = "about USD 7 trillion"
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 16:10
Előzmény: #3062  Törölt felhasználó
#3063
"... I will say this about gold, if you took all of the gold in the world it would roughly make a cube 67 feet on a side. So if you took all the gold in the world, we could have a cube that went down there 67 feet. 67 feet high and that would be the whole thing. Now for that same cube of gold it would be worth at today's market prices about $7 trillion. That's probably about a third of the value of all the stocks in the United States. So you could have a choice of owning a third of all the stocks in the United States or you could have a choice of owning that little block of gold, which can't do anything but kind of shine there and make you feel like Midas or Croesus or something of the sort.

Now, for $7 trillion, there are roughly a billion of farm—acres of farmland in the United States. They're valued at about $2 1/2 trillion. It's about half the continental United States, this farmland. You could have all the farmland in the United States, you could have about seven ExxonMobiles, and you could have $1 trillion of walking around money. And if you offered me the choice of looking at some 67-foot cube of gold and looking at it all day, you know, I mean touching it and fondling it occasionally, you know, and then saying, you know, `Do something for me,' and it says, `I don't do anything. I just stand here and look pretty.' And the alternative to that was to have all the farmland of the country, everything, cotton, corn, soybeans, seven ExxonMobiles. Just think of that. Add $1 trillion of walking around money. I, you know, maybe call me crazy but I'll take the farmland and the ExxonMobiles... "

[Warren Buffett]

u.i.: 67 feet = 20 méter

))
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 15:58
Előzmény: #3055  pitcairn2
#3062
"Indian people hold 20,000 tonnes of gold"

erről van szó... a tényleges földfeletti aranymennyiség sokkal közelebb lehet az 1 millió tonnához, mint a "hivatalos" marketvaccsos 186 ezer tonnához. :)

Ha ennek csak a fele egyszer piacra kerül... :ÐÐÐ

re: "konfiskálás"

))
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 15:52
Előzmény: #3058  Törölt felhasználó
#3061
"latin es a spanyol nyelvekben az ezust es a penz ugyanaz a szo ill. ugyanabbol a szobol ered....."

az eszkimó nyelvben meg a "fókazsír" szótőből ered a szavuk "pénz"-re is... :ÐÐÐ egyes indián törzsek nyelvjárásában meg a "bölényhús" szóból. :)))

Attól még nem lesz nagyobb keletje egy barbár relikviának sem, hogy valakiknél valamikor csereeszközként funkcionált.

)))

re: "chairman" :ÐÐ
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 14:56
Törölt hozzászólás
#3060
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 14:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#3059
Lulo meg nem jottel ra hogy a rosszindulattal csak sajat magadat bunteted?

"torodj masokkal", ezek szerint meg nem sikerult a gyakorlatba atultetned....

Tudod tudas az nem hatalom csak a felhasznalt tudas az!
;)
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 14:49
Előzmény: #3056  pitcairn2
#3058
latin es a spanyol nyelvekben az ezust es a penz ugyanaz a szo ill. ugyanabbol a szobol ered.....

decemberben rekord mennyisegu ezustot importalt az USA...
US mintnek 3 het kell, hogy atallhassanak az uj ermek gyartasara...(jelenleg ez a duma)
(esetleg kifutottak az ezustbol) iden nem eloszor fordult elo...
;)

nehany nappal ezelott lattam interjut Ross Beaty-vel es Keith Neumeyer-rel...ok mar elkezdtek a felvasarolgatast a nagyobb bajba kerult banyaszcegeknel....
persze semmi sem megy zokkenomentesen,de ok mar csipegetnek....
David B. Iben pedig ABX-bol vasarolt kicsit nagyobb mennyisegben a nyaron...(o sem ert hozza), igaz nehany evtizede mar csinalja....

persze mit ertenek ok a nemesfemekhez amikor itt van nekunk tgyuszi???
;)))
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 14:37
Előzmény: #3053  Törölt felhasználó
#3057
allandoan kevered a szezont a fazonnal!!!

a jegybankok aranytartalekai nem egyenlo az emberek altal birtokolt arannyal...
;)

Nezz meg 1 indiai embert lehet hogy nincs bankszamlaja, bankkartyaja vagy hitelkartyaja,de mindegyiken ott fityeg valamennyi arany, esetleg a nok unepi viseletebe ezusttel vannak a ruhak diszitve....

te meg majd beallhatsz a sorba akik varjak majd az orszagos betetbiztositasi alaptol, hogy fizessen....vagy felhaborodhatsz hogy hogy-hogy nincs a penzed a bankba amit a bankba tettel, mint az idosebb gorog lakossaggal elofordult...
(mert ugye a bankba van az emberek penze)
;))))))))))))))

talan a gazdasagi foiskola elso orajan az alap ismereteknel csuszhatnal el.....
(ha egyaltalan van fogalmad a penz fogalmarol)
pitcairn2 2015. 12. 22. 14:35
Előzmény: #3027  Törölt felhasználó
#3056
"ténylegesen is barbár relikviák lettek...

))"

némi törpölés után megvilágosodtam:

ma jóformán senki sem takarít meg ezüstben

ergo

rendkívül csekély a "spekulatív" szándékkel felhalmozott ezüst jelentősége

az éves ezüstkitermelés meghatározó része ipari felhasználásra megy el, utána meg a szeméttelepen köt ki, mivel ilyen alacsony árak mellett nem érdemes néhány gramm fém visszanyerésével bíbelődni

abban persze igazad van, hogy ez meglehetősen gyászos képet fest a szektor jelenéről, ugyanakkor azonban az igaz, hogy ha fordul a szentiment (és a trend) akkor rövid idő alatt eszméletlen ezüst hiány lesz...
pitcairn2 2015. 12. 22. 14:20
Előzmény: #3053  Törölt felhasználó
#3055
Indian people hold 20,000 tonnes of gold
link

máskülönben örök szívfájdalma a Reserve Bank of India-nak, hogy az indiai lakosság inkább a templomok "bank és széf"-szolgáltatásait használja az ő bankrendszerük helyett...
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 12:57
Törölt hozzászólás
#3054
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 12:56
Előzmény: #3040  pitcairn2
#3053
"az inkább a teljes - cirka 20 ezer tonnás - indiai aranykészletre vonatkozhatott (néhány éve...)"

milyen "20 ezer tonnás"?

A tazso által linkelt "hivatalos" indiai aranykészlet 557 tonna... link

))

ha viszont a "nem hivatalos" indiai aranykészletről beszélsz, akkor a marketwatch 186ezer tonnás teljes világkészlete volna oktondiság, mert akkor fogalmunk sem lehet, hogy mekkora "nem hivatalos" készlete van Kínának, a dél-amerikai országoknak, az oroszoknak, spanyoloknak stb.

)

:ÐÐ
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 12:37
Előzmény: #3050  Törölt felhasználó
#3052
"ez csak pitcairn-re lehet igaz?"

nem dehogy... természetesen rád is.

:ÐÐ
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 12:36
Előzmény: #3026  pitcairn2
#3051
vannak olyan becslések is, hogy a történelem során eddig kibányászott kb. 183 ezer tonnányi arany a valóságban 1 millió tonna felett lehet... senki sem tudja, hogy az inkáktól/aztékoktól mennyit raboltak össze a spanyolok/portugálok és a velük utazgató egyéb kalmárok. A csalárd módon kivégzett inka uralkodó palotájában elvileg minden aranyból volt, még maga a palota is. India is hatalmas rejtély.

)
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 12:35
Előzmény: #3048  Törölt felhasználó
#3050
ez csak pitcairn-re lehet igaz?
esetleg veled is elofordulhat?

szerintem szanj re 1 kis idot a nemesfemek szerepere, talan nehany dolog elkerulte a te figyelmedet is.....
;)
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 12:31
#3049
Az elozo evekben, kulon iparag fejlodott ki Indiaban a nemesfemek becsempesere az orszagba...
30-50%-os felarral!!!
Iden a vilagon kitermelt ezust kozel 30-33%-at India importalta...
hogy mik vannak a fold alatt ill. a templomok alatt arra lehet spekulalni....; a tenyeken nem valtoztat.
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 12:25
Előzmény: #3046  pitcairn2
#3048
Nem biztos, hogy amiről nem tudsz vagy rosszul tudod, az már egyből "hülyeség".

re: Galilei és Kopernikusz üdvözölnek.

)))
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 12:23
Előzmény: #3039  Törölt felhasználó
#3047
igazad van, 50 even belul pedig akar kifejleszthetnek 1 olyan otvozetet ami jobban vezeti az elektromossagot...
addig nem fogsz irni ide a pf-re, esetleg nem neztek tevet, vagy nem hasznaljatok a mobilt...

mint sokat olvasott ember tisztaban vagy a fractional reserve banking system mukodesevel....
a kerdesem csak az lenne hol tartod a megtakaritasaidat...
ugye nem a bankban??? legalabbis nem az egeszet remelem..., mert ha igen akkor te 1 nagyon vakmero emberke lehetsz...
;)
pitcairn2 2015. 12. 22. 12:22
Előzmény: #3043  Törölt felhasználó
#3046
akkor szimplán hülyeség:)
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 12:17
Előzmény: #3044  Törölt felhasználó
#3045
ami természetesen nem a kincs értékét minősíti, hanem a dollár úgynevezett "erejét".

:ÐÐÐ
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 12:16
Előzmény: #3043  Törölt felhasználó
#3044
a cikkben volt egy számítás, hogy ha helyes a becslés, akkor csak ez alatt az 1 templom alatt akkora kincs van (lehet) bestokizva, hogy egyenlően szétosztva az indiai lakosság között minden egyes indiai ember dollármilliomos lenne...

)))
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 12:06
Előzmény: #3040  pitcairn2
#3043
Nem arra vonatkozott. Gúgli a barátod.

:ÐÐ

Maga az indiai kormány sem tudja, hogy mekkora kincsek vannak a templomok alatt felhalmozva. Egyelőre nem merik az erre vonatkozó vallási rituálékat felfüggeszteni, melyek szerint a fogadalmi ajándék "leltárba vétele" tabu a világi embereknek.

Ennél az 1 templomnál valami bírósági végzés alapján mégis végeztek "inspekciót". Erről szólt a cikk.

))
pitcairn2 2015. 12. 22. 12:05
Előzmény: #3038  Törölt felhasználó
#3042
inkább cirka a 16-17%...
pitcairn2 2015. 12. 22. 12:04
Előzmény: #3039  Törölt felhasználó
#3041
1971-ben még talán jól hangzott "az arany semmi sem fog érni" mém, de ma már a bohózat kategóriában van ez...

az aranyat demonetizálták és köszöni jól van...

pitcairn2 2015. 12. 22. 12:02
Előzmény: #3034  Törölt felhasználó
#3040
az inkább a teljes - cirka 20 ezer tonnás - indiai aranykészletre vonatkozhatott (néhány éve...)

a mai világpiaci árak mellett az kb. 700-750 milliárd USD lehet...
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 12:00
Előzmény: #3037  Törölt felhasználó
#3039
50 évig úgy gondolták, hogy ón nélkül nem lehet forrasztani... néhány éve már kötelező éevényű világszabvány az ónmentes forrasztási technológia... :ÐÐ

ergo: az arany/ezüst ipari alkalmazásának beszüntetése is csak szándék kérdése... némi fejlesztéssel könnyen helyettesíthetők volnának.

))
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 11:57
Előzmény: #3034  Törölt felhasználó
#3038
ez alapján könnyen lehet, hogy India területén "van" felhalmozva a valaha kibányászott összes arany kb. fele, két harmada.

)
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 11:54
Előzmény: #3027  Törölt felhasználó
#3037
okostelefonok, tablagepek, szamitogepek, monitorok mind barbar relikviak....

kar hogy te is rendelkezel nehannyal...amit nehany evenkent lecserelsz es rajtunk kivul van meg tobb mint 7 milliard ember....
;)
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 11:50
Előzmény: #3033  pitcairn2
#3036
otthon vagyok benne. ;Ð
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 11:49
Előzmény: #3020  Törölt felhasználó
#3035
Szerintem nem helyes megfogalmazas az hogy Svajc elfordult az aranytol....inkabb ugy fogalmaznek, hogy jelenleg a Svajci kormanyt ill. jegybankot nem kotelezi jelenleg semmi arra hogy a CHF-t aranyhoz kosse; egyebkent rengeteg ezusttel is rendelkeznek...
Svajcban ill. svajci safekben talalhato a vilag aranykeszletenek 1 eleg jelentos hanyada, persze vannak ott mas ertekek is....
a refinery industry naluk a legfejlettebb a vilagon....
Nem csak a kinaiak es oroszok,de a regebbi orosz tagallamok es azsia jo nehany orszagaban folyamatosan novelik az aranytartalekokat...
ahogy pedig a novekedes jelentos resze az azsia regioban fog lezajlani nagy valoszinuseggel a megtakaritasok jelentos resze is itt fog felhalmozodni...
India es kinaban pedig imadjak a nemesfemeket, nem veletlenul Kinabol nem exportalnak aranyat....
Jo nehany penzugyi menedzser akik komolyabb vagyonokat kezelnek tisztaban vannak azzal, hogy Hong Kongban es Singapurban milyen utemben novekszik a nemesfemek felhalmozasa...

Ezekrol rengeteg info van fenn a neten, bar a komolyabbak infok nem mindenki szamara elerhetok,de meg a Youtube-on is van fenn nehany video ami ingyenes pl. Grant Williams-tol...:
Simplicity 1-2
Do the Math
Extraordinary Popular delusion

Brent Johnson szokott meg jo prezentaciokat tartani a temaban, talan neki is van videoja (bar nem tudom van-e ingyenes)

Nem csak a nemesfemek, olaj hanem mindennek az ara manipulalva van...

Az olaj azert nehez eset, mert jelentos gazdasagi visszaeses tapasztalhato Azsiaban, raadasul extrem kapacitasok epultek ki az elozo evekben...igy a kereslet is jelentosen visszesett a kinalat pedig igencsak megnott....
(lehet hogy ez 1 kicsit eros feltetelezes),de mindenki szeretne az olajat ertekesiteni mielott a technologia olyan szintre jut, hogy mar nem lesz akkora szukseg ra...

Persze a fraking technologianak is megvannak a hatranyai, Usaban mar perelnek cegeket azzal az uruggyel hogy a fraking technologianal hasznalt vizet amit hasznaltak az instabila teszi a foldkereg 1 reszet ahova a vizet bepumpaltak; ami foldrengest, foldmozdulast okozhat...
(szoval olajhoz en mi nem nyulunk a kovetkezo 6-18 honapban)
ipari es nemesfemeknel is csak arany, ezust, es rez amiben hosszabb tavon fantaziat latunk....
(technologiai fejlodes es vezetokepesseg miatt) ill. monetaris okok miatt...
vaserc nehez ugy, de nem tartjuk valoszinunek hogy a 5-10 even belul 150-200$-os ar visszaterjen

A vilag, orszagok tele vannak adossaggal amik nagy resze a korabbi magas energiaarak miatt alakult ki, persze a legtobb orszagban vannak fiskalis problemak is,de ezeket nem lehet igazan monetaris intezkedesekkel megoldani...

A kormanyok pedig komoly kihivas ele neznek, mert nem konnyu eladni a valasztoknak hogy a befizetett adok (aminek nagy reszet az allampolgarok fizetik) a nagy resze adossag fizetesre megy el....es az allam szerepe az oktatasban, egeszsegugyben es mas szocialis rendszerekben egyre kisebb...
Ebbol meg komoly gondok lesznek, es szelsoseges csoportok partok ill. kormanyok kialakulasahoz vezethet, vezet...
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 11:49
Előzmény: #3031  pitcairn2
#3034
fxboy linkelt valamelyik nap egy cikket, hogy a leggazdagabb indiai templom katakombáiban sacc/kb. 1 billió mai dollárnyi arany/ezüst/drágakő van felhalmozva fogadalmi ajándék formájában (több száz éve gyűlik)... és még vannak kicsivel csóróbb indiai templomok is.

))
pitcairn2 2015. 12. 22. 11:45
Előzmény: #3023  Törölt felhasználó
#3033
nem vagy otthon a BIS (hivatalos) történetében, a FED mindössze az 1990-es években szállt be oda

az azt megelőző 65 évben néhány nagy Wall Street-i bank képviselte az USÁ-t a BIS-ben

magánbefektetőként...

egyszerűen hihetetlen, hogy léteznek efféle dolgok
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 11:44
Előzmény: #3031  pitcairn2
#3032
jah, csak vak vok.

)
pitcairn2 2015. 12. 22. 11:42
Előzmény: #3030  Törölt felhasználó
#3031
nem hagyták le, ott vannak
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 11:41
Előzmény: #3026  pitcairn2
#3030
aranyat (arannyal kapcsolatos részvényeket) vajon miért hagyták le?

)))
pitcairn2 2015. 12. 22. 11:40
Előzmény: #3027  Törölt felhasználó
#3029
extrém volatilitás mellett...
pitcairn2 2015. 12. 22. 11:38
Előzmény: #3023  Törölt felhasználó
#3028
elméletileg mi is részvényesek vagyunk a BIS-ben, oszt __tulajdonosként__ mit tudunk mi ennek a működéséről?

kb. semmit

az MNB honlapján is csak annyi van, hogy az MNB elnök két havonta Basel-be jár, oszt kész...
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 11:38
Előzmény: #3026  pitcairn2
#3027
ténylegesen is barbár relikviák lettek...

))
pitcairn2 2015. 12. 22. 11:35
Előzmény: #3009  Törölt felhasználó
#3026
az ipari felhasználás növekedése persze jól jön az ezüstnek, de istenigazában csak akkor fog felrobbanni az ára, ha széles tömegek újra pénzként tekintenek rá

belinkelek egy mai ábrát a marketwatchról

link

még engem is meglepett, hogy milyen icipici és jelentéktelen manapság az ezüstpiac...

egyszerűen döbbenetes ez...

anno ez volt a number 1 monetáris fém...

PS.: az ezüst kapcsán egyébként el is tűnnek egyes felhasználási formák az újak mellett

pl. anno a fényképészet és a filmgyártás vitte a prímet az ipari felhasználásban és mára már jóformán nincs ilyen igény...
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 11:34
Előzmény: #3023  Törölt felhasználó
#3025
és biztos nem az ufóreptiliánok voltak, akik létrehozták... (bár tény h. ugyanannyira rejtőzködnek).

))
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 11:33
Előzmény: #3023  Törölt felhasználó
#3024
azé'
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 11:32
Előzmény: #3022  pitcairn2
#3023
akik létrehozták és tulajdonolják a bis-t, azoknak ezé' biztos jelentenek hébe-hóba... fed dettó. :ÐÐ

)
pitcairn2 2015. 12. 22. 11:30
Előzmény: #3016  Törölt felhasználó
#3022
a BIS-nek hót ziher, hogy van valódi - azaz 100%-ban biztos - infója

de mint tudjuk az - némi sarkítással - egy emberi törvények felett álló, 100%-ban átláthatatlan független bank (a jegybankok bankja), amely senkinek sem tartozik semmilyen beszámolási kötelezettséggel:)

rajtuk kívül szerintem senki sem tud erről biztosat
pitcairn2 2015. 12. 22. 11:26
Előzmény: #3020  Törölt felhasználó
#3021
Svájc 1999-ig maradt aranydeviza standardon...

és a hivatalos adatok szerint ma is cirka __6-szor több jegybanki arany__ jut egy svájcira, mint pl. egy amerikaira

persze 1999-ben még __12-szeres__ volt ez az arány

mellesleg az 1 főre vetített jegybanki aranytartalék kategóriában szerintem még ma is Svájc a vitathatatlan globális number 1...

és hosszú évek óta már nem is csökkennek az ottani aranykészletek...
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 09:30
#3020
Köszönöm!

Engem azért egy kicsit aggaszt, hogy Svájc ennyire elfordult az aranytól...mégiscsak egy nagy pénzügyi központnak számít...Lehet, hogy ők tudnak valamit!?
Igazából azért voltam kíváncsi ezekre az adatokra, mert úgy gondolom, hogy a nagy jegybankok vezetőinek talán lehetnek olyan információi amik egy átlag befektetőnek nem.
A másik dolog ami aggaszt, hogy a kínaiak és az oroszok eszement arany vásárlásba kezdtek az utóbbi években.Ebből azt akarom kihozni, hogy a nyugati pénzügyi köröknek az érdeke hogy ezek az országok ne erősödjenek meg túlságosan, ennek érdekében képesek lehetnek az arany árát olyan irányba vinni, ami az érdekükben áll (mint ahogy egyes feltételezések szerint az olaj ára is azért csökkent ilyen drasztikusan, hogy az oroszokat sarokba szorítsák).Ti hogy látjátok ezeket a dolgokat?
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 12. 22. 09:07
Előzmény: #3018  Tazsomaru
#3019
Itt egy hosszabb időtáv, 1993-tól: link
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 12. 22. 09:01
Előzmény: #3016  Törölt felhasználó
#3018
Németországnak csökken a tartaléka évi 4-5 tonnával. A többieknek nem igazán változik.
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 08:34
Előzmény: #3016  Törölt felhasználó
#3017
link

ez lenne 1 ugymond hivatalos adat (ingyenes), kisebb osszegekert elerheto szamok sem ternek el nagysagrendekkel 5-10%-nal nagyobb elterest nem talaltam....

ami sokkal erdekesebb lenne, hogy nehany nyugati jegybank aranytartaleka valoban letezik-e (fizikai formaban)...
lasd az osztrak jegyban esetet aki az aranytartalekuk 1 reszet Londonban tartottak...
az angolok pedig ha jol emlekszem kikolcsonoztek ill. lizingeltek nehany penzintezetnek....
(tehat az osztrak jegybanki aranytartalekok 1 resze nem letezik fizikai formaban); mert papir kontraktusokkal vannak fedezve...
(van 1 igeret ra papiron,de fizikailag nincsenek birtokaban)....
gondolom nem ok az egyetlenek akik hasonlo helyzetben vannak....

fractional reserve banking (keszpenznel meg ugy ahogy mukodik,de fizikai bullionoknal elobb utobb komoly problema lesz a papir kovetelesekkel)....
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 07:46
#3016
Hello!

Van arról valakinek info-ja, hogy a "nyugati" (francia,német,angol,stb) jegybankoknak jelenleg mennyi fizikai arany van a birtokában ill. (és ez érdekelne leginkább) hogy az utóbbi években ez hogyan változott (eladók vagy vásárlók voltak e a piacon)?
Törölt felhasználó 2015. 12. 21. 08:02
Előzmény: #2993  pomperj
#3015
Szia,

Igy az ev vege fele kozeledve talan erdemes 1 piciket elgondolkodni mi a legnagyobb veszely ami a befektetokre leselkedik a kovetkezo 1-2 evben....

Velemenyem szerint a befektetok es a piac elege felre erti ill. felre arazza a FED funds rate alakulasat a kozeljovoben...

Korabban beszeltunk arrol, hogy 2015 ev vegere 0,5-0,75-re arazta atlagosan a piac...
2016 ev vegere pedig a kormanyzo tagok 90% -a 1,5%-os alapkamatot tart megfelelonek; ~40% pedig 1,75% ill. folott tartana megfelelonek....
az erdekesseg ahogy az idoben elore haladunk egyre csak no..:
2017-re az atlag 3,25%-os alap kamatot tart elkepzelhetonek, a tagok 60% pedig 3% folotti kamatot var....

Ezek gyonyoru elkepzelesek, mint ahogy az is hogy sokan ugy gondoljak mivel most indult el a kamatemelesi ciklus ezert atlagosan 2-3 ev hatra lehet a gazdasagi novekedesbol mielott visszaeses lenne....

A rossz hirem az lenne, hogy a szigoritas mar reg elkezdodott, az idopontjat pedig a "Tapirka" elkezdesetol lehet szamitani...
Ha pedig igy nezzuk akkor hetek esetleg nehany honap lehet max hatra mielott hivatalosan is bejelentik, hogy gazdasagi visszaeses tapasztalhato...

Masik fontos dolgot sem szabadna figyelmen kivul hagyni az akademikus modellek hasznalatanal....
az alapkamat merteke eleg nehezen fog 1,5% fole menni ennek pedig rendkivul egyszeri oka van....az usa gazdasaga ill. koltsegvetese nem tudja finanszirozni a kamatkiadasokat, ha pedig valami orult intezkedes hatasara megprobalkoznanak ezzel akkor a piac hivni fog, amire olyan szintu USD leertekelodes, ertekvesztes tortene amit nagyon kevesen tydnak elkepzelni...

Szoval szerintem ovatosan epitgessunk arra a gondolatra, hogy a gazdasagi novekedes ill. a cycle kozepen jarhatunk es meg 2-3 ev hatra lehet a gazdasagi novekedesbol mielott bekoszontene az uj ciklus....az US gazdasaga sokkal kozelebb van a recessziohoz mint azt a legtobb kereskedo, befekteto gondolja...

Kellemes unnepeket, egeszsegben es sikerekben gazdag uj evet kivanok mindenkinek!
smallinv 2015. 12. 19. 15:17
Előzmény: #3007  Törölt felhasználó
#3014
Köszönöm a válasz. Így természetesen kijön, mert én csak a beírt százalékokra ránézve kb. 40-50% esüst arányt láttam és én úgy gondoltam (néha beolvasok ide),csak a válaszból kihagytam, hogy 5% körül van az ezüst és van arany is jelentősen.
smallinv 2015. 12. 19. 15:05
Előzmény: #3005  eurocent
#3013
Köszi a válasz, csak magas labda volt.:)
Egyébként szeretem a beírásaidat, néha elgondolkoztat.
eurocent 2015. 12. 19. 14:17
Előzmény: #3006  pitcairn2
#3012
Maximálisan egyetértek azzal amit írtál és egyben tökéletesen egybevág azzal amit én is írtam.

Nézd meg a chartot amit felraktam. Ott 2017 első felére prognosztizálom Arany 2011 óta tartó esés "alját", azaz azt várom hogy csapkodó "tőzsdével, ... csökkenni fognak a nemesfémárak (akár jelentősen is..)". Korábban írtam, hogy chart alapján USA választás előtti egy évben "Obama párti" elnök esetén hullámvasút van a tőzsdéken, új csúcs(ocska) jöhet létre. Választás hónapját megelőzően a tőzsdék egy évvel azelőtti szintekre állnak be.
(Egyébként a szintjelzőm szerint a 2009.03 hóban indult SP500 hullám pippre pontosan elérte csúcsát, vagy mehet tovább max 2890-ig.)

2016-ban győz Trump, akiről hamar kiderülhet, hogy alkalmatlan a kormányzásra. 4 évre USA recesszióba kerül tőzsdék esnek (pl sp500 1600 alá), Dollár gyengül, nemesfémek szárnyalnak. Jellemzően a Trump féle kormányzás ledarálja a tőzsdék korábban elért eredményeit.

Elérkezik 2020 (esetleg 2024), Trump repül, jön helyette más, felteszik az új lemezt amire a tőzsdék szárnyalnak, nemesfémek zuhannak, stb

Persze mindez csak fikció.

ui: nem akarom favorizálni a szintjelzőmet. Csak leírom, hogy mit olvasok ki belőle, így utólag vissza tudom nézni, mennyire bizonyultak helyesnek az előrejelzéseim. Minden visszajelzés hasznos infó lehet számomra a további fejlesztésében.
Törölt felhasználó 2015. 12. 19. 13:07
Előzmény: #3008  tberki
#3011
dehogy nem szoktal...

forumtarunk nem ertette, hogyha 1 pozicion mondjuk 7-8%-os veszteseg van abbol hogy lesz a portfoliora vetitve mondjuk 3%-os veszteseg esetleg kevesebb...

egyebkent nem kell olvasnod ugorj at nyugodtan...
;)

politika arrol szol, hogy nagy dolgokat kell igerni az embereknek, magyarul azt kell hazudni az mbereknek amit hallani akarnak!!!

nem szoktam tul nepszeru lenni az emberek koreben amig jobban meg nem ismernek....!!!

ide sem azert irok hogy nepszeru legyek, hanem hogy hasonlo beallitottsagu emberekkel informaciot osszunk meg egymassal...

te is megoszhatsz info-t ha kedved tartja...
vagy csak mint ahogy mondod bedobsz 1 hangzatos hsz-t....
sokra megyunk vele,de legalabb nepszeru leszel nehany ember szemeben
gratulalok!

Talan eleg is volt nehany napra megint a forumbol...

Mindenkinek sok sikert es kellemes unnepeket!
Törölt felhasználó 2015. 12. 19. 13:05
Törölt hozzászólás
#3010
Törölt felhasználó 2015. 12. 19. 12:56
Előzmény: #3006  pitcairn2
#3009
:)

eleg tomoren es erthetoen fogalmaztal kerdes, hogy akik olvassak azoknak is leesik a tantusz...

Lehet, hogy az arany ara mondjuk 1000$ lesz, esetleg 950$ lehet vagy 937$.....
Ki az aki tudja pipre pontosan hol fog fordulni, esetleg mar megvolt az alja???

Mit fog szamitani mondjuk 2300 esetleg 2350$-os arnal hogy valaki eppen 1200, 1100-on esetleg 1043$-on vasarolt...
(a kerdes sokkal inkabb hogy vasarolt-e vagy sem?)

Ezustel kapcsolatban szerintem kicsit erdekesebb a kep, mert nem csak a negativ realkamatok, csokkeno tozsdeindexek miatt robbanhat az ar hanem talan azert is mert a novekedes motorja a kovetkezo evtizedekben is nagy valoszinuseggel Azsia es Afrikai regio lesz....
kepzeljetek el hogy mondjuk 6 milliard emberbol akik ebben a regioban fognak elni....mindenkinek (a legtobbnek) lesz okos telefonja, hutoje, laptopja , tv-je ill. az egeszsegugy jelentos fejlodesen megy keresztul, most a napelemekrol, elektromos autokrol meg ne fantazialgassunk ra erunk majd arra 5 esetleg 10 evvel kesobb...
Fog-e noni az ezust fogyasztasa a kovetkezo evtizedekben???
(mar jelenleg sem igazan mukodik a kereslet kinalat a piacon, hanem a korabbi ezust tartalekokat eljuk fel)...
Ha nem lesz ezust csak mondjuk 150-200$/uncias aron az emberek nem fognak tv-t nezni, esetleg okostelefont vagy mas elektronikai eszkozt hasznalni???
Lemondanak majd a napenergiarol, esetleg a sterilizalt, antibakterialis orvosi eszkozokrol mert eppen ezust van bennuk???
Vagy kenytelenek lesznek 10-15%-al tobbet fizetni a dolgokert???

A technologia fejlodesevel az ezust egyre nagyobb szerephez fog jutni a fundamentumok pedig eleg egyertelmu iranyt mutatnak...
Szamit igazan, hogy sikerul-e az aljan vagy az aljatol 10-15%-ra venni nagyobb mennyisegben???
ami viszont fog szamitani, hogy ki fektetett ebbe (ezust) es ki fektetett mondjuk 10 eves nemet allamkotvenyekbe....
(szereny velemeny)
;)
tberki 2015. 12. 19. 12:50
Előzmény: #3007  Törölt felhasználó
#3008
Nem szoktam de most egyszeruen nem tudom megallni... Ilyen hosszan irni a semmirol, politikusi palyan nem gondolkozol Kisvuk?
Törölt felhasználó 2015. 12. 19. 12:34
Előzmény: #3003  smallinv
#3007
"ezust poziciokon kozel 7-8%-os veszteseg"
Nem szamolgatom minden nap, eleg a feleves esetleg negyedeves jelentesekor ill. eves jelentesekor pontosan tudni.
Ahogy 1 portfolion belul folyamatosan valtoznak a kulonozo poziciok aranya a portfolio egeszere vetitve nincs ez mashogy nalunk sem...
Az hogy ki mikor sulyozza at a portfoliot az is eleg nagy hatarok kozott mozog....
Vannak akik 2 hetente, vannak akik csak evente egyszer.
Esetemben:

Nem hiszem, hogy a regi klasszikus portfoliokkal jo eredmenyeket lehetne elerni a kovetkezo 2,5 esetleg 10 evben.
Persze lehet vitatkozni, hogy ki mit tekint klasszikus portfolionak.
Nem hiszem, hogy a jelenlegi helyzetben tul sok ertelme lenne mondjuk mondjuk 40-60% kozotti kotveny aranynak...
(kotvenyek a tortenetuk legnagyobb lufijaban vannak)

mi ertelme annak, hogy az ember a tokejenek vagyonanak 40-60%-at 1 olyan eszkozbe tegye ahol kozel 0% hozam erheto el, esetleg 2-3% kozben a jegybankok inflacios celja elmeletileg 2% lenne (magyarul real erteken 1%-os hozam lenne a cel???)

Mint irtam korabban a klasszikus portfolioban a kotvenyek helyett mi ill. en nemesfemeket hasznalok....
arrol is irtam, hogy a portfolion belul kozel 40%-os fizikai ezust aranyt probalunk fenn tartani....(ez nem jelenti azt hogy minden pillanatban 40% inkabb hogy kozelitoleg ekkora az arany)

Nezzuk meg 1 egyszeru peldan:

(100K-s portfolion konnyu kovetni)

40K fizikai ezust
20-30K reszvenyek
10-20K keszpenz
10-20K momentum ill. mas rovid ill. kozeptavu poziciok kulonbozo termekeken

Ha mondjuk a portfoliod 11 honappal kesobb er mondjuk 113K
(ami eves szinten mondjuk ~13%-os hozamnak felel meg)
de a 40K-s fizikai ezust poziciod lehet hogy az atlag arad mondjuk 20,40AUD...; ha az ezust ara mondjuk 19,6AUD
(ebben az esetben a 40K fizikai ezust pozicio erteke 38,4K)
van ugye ~4%-os veszteseg,de ha a portfolio egeszere nezed akkor lathatod, hogy 38,4K az a 113K-nak kozel 34% vagyis eppen a portfolion belul az ezust aranya nem 40% hanem csak 34%....

masik pelda:

irtam korabban a Bitcoinrol ill. hogy 0,5%-at a pf-nak ebbe tettem....igen am,de osszel kialakult benne 1 eleg eros momentum, ha megnezed az arat esetleg ha a grafikont tobbszor tesztelte a 300$-os arat, 300$ folott egyelore pozitiv momentum van benne...
igy 308$-nal ujabb 0,5%-al noveltem a poziciomat benne...
ugye 0,5%+0,5%=1%....elmeletileg igen!
Gyakorlatilag pedig tegyuk fel hogy a 0,5% ( 270$-os atlag aron van, a masodik 0,5% meg 308$-on)
Szoval a sajat tokenek ugye most az 1%-at kockaztatjuk ezen a pozicion???
Most abba ne menjunk bele, hogy 0,5% kockazat/pozico nagy valoszinuseggel nem egyenlo ugyanazzal a szammal mert a portfolio erteke folyamatosan valtozik....
Csak hogy egyszerubb legyen (nezzuk 100K-ra)
500$ (270$-os bitcoin arnal)
500$ (308$-os bitcoin arnal)
szoval van 1000$ ertekben bitcoinunk (289-es atlagarral); vagy (3,4602076) bitcoinnal
Jelenleg a bitcoin ara kozel 460$....jelenleg ebben az esetben ~1591$ van a portfoliodbol ebben ez pedig 100K-ra vetitve kozel 1,6% nem 1%, ha pedig 113K-ra nezed akkor mondjuk 1,4%-a a portfolionak....

A szamok egyebkent csak a pelda kedvert lettek felhozva nem tukrozik sem a szemelyes sem a cegem altal kezelt portfoliok osszetetelet...
pitcairn2 2015. 12. 19. 12:14
Előzmény: #3005  eurocent
#3006
a nemesfémárak elsősorban a fiat pénzbe vetett bizalmat (vagy annak a hiányát...) tükrözik

ha az elkövetkező években békés világgazdasági konjunktúra lesz, magas __reál__-kamatokkal és szárnyaló tőzsdével, akkor csökkenni fognak a nemesfémárak (akár jelentősen is..)

ellenben ha pénznyomtatással vegyített recesszióba jutunk, __negatív__ reálkamatok és csökkenő tőzsdeindexek mellett akkor robbanni fognak a nemesfémárak

ennyire egyszerű ez...

és ezért nevetséges pusztán vmi "szintjelző" vagy néhány technikai indikátor alapján nézni ezt a kérdést...
eurocent 2015. 12. 19. 11:44
Előzmény: #3004  smallinv
#3005
Pár hónapja alkottam a szintjelzőmet. Nemrég rájöttem, hogy hullámhosszat is lehet vele mérni.
Lényeg: a szintjelzőm szerint 2011.09 hóban indult eső hullám vége 786 körül lesz -+20-100 pont pontossággal. Ezt követően jönne egy fordulat (ez az eredeti elképzelés).
Én is látom a Gyuszi által jelzett 15xx-16xx szintet, de hogy azt a jelzett 786 szint elérése előtt, vagy után érjük el, még nem tudom.
Ugyanakkor a szintjelzőm jelez egy 3xx-4xx elérendő szintet is. Ha igaz az előrejelzés, akkor én arra tippelek, hogy előbb lemegyünk 786-ig, majd fel 15xx-16xx-ig, utána pince. De ez még csak fikció...
Egyébként zseniális terv lenne vagyonok "megsemmisítésére". Gyuszi által említett konfiskálást el lehetne napolni, ugyanis a többség önként és dalolva szabadulna az aranytól. Miután a fájdalmas vagyonvesztés feledésbe merül jöhetne a nagy fordulat némi törvényi szabályozással megfűszerezve...
smallinv 2015. 12. 19. 10:40
Előzmény: #3000  eurocent
#3004
Akkor ezek szerint 2020-ban igyen adják ?
smallinv 2015. 12. 19. 10:39
Előzmény: #2989  Törölt felhasználó
#3003
Néha beolvasgatok ide, mert picit érdekelt vagyok aranyban is és érdekelnek az esetleges vélemények erről. Ez nem a fórum témája, de nekem nem jön ki a matek :
"13-15%-os eves hozammal"
"ezust pozicionkon kozel 7-8%-os veszteseg"
"a portfolio egeszere vetitve nem eri el a 4%-ot a veszteseg"
Törölt felhasználó 2015. 12. 19. 09:40
Előzmény: #3000  eurocent
#3002
Az irány jó. :)

Előtte kell még a GBL-nagybankok (FED-parancsra felépített) újabb gigashortjaihoz egy optimális beszálló 1550-1595 tájáról.

Onnan viszont már 700 alá várható majd a letuszkolós menet.

))
Törölt felhasználó 2015. 12. 19. 09:30
Előzmény: #2999  buyandhold
#3001
ez nem "körző"! :ÐÐÐ

Ez "autoregressive integrated moving average". :)))

Ha nem értesz hozzá, attól még nem kellene leszólnod ezt az igen-igen magasan fejlett jóstudományt.

)

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek