Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 06. 29. 22:37
Előzmény: #579  pomperj
#580
Remélem marad, nagyon kíváncsi lennék rá! :)
pomperj
pomperj 2015. 06. 29. 21:59
Előzmény: #576  Tazsomaru
#579
Abban nincs velemeny elteresunk, hogy SPY es DOW durvan leszakitotta az Ending Diagonalt. Nagy valoszinuseggel 2135 volt a TOP sok honapra, valoszinubben sok evre is.

Abban se, hogy 5 db Hindeburg Omen utan erre lehetett szamitani mostanaban.

Abban sincs, hogy leszakiotta a 2070-80 savban levo osszes supportot. Az tartotta
3 honapja az Indexet.

Abban sincs, hogy a Dow Transports es DJIA oriasi divergenciaja elkezdett bezarulni. Egesz vilagos, hogy TRAN mostanra -15%-ot esett, es leszakiott 2 tobbhonapas eros, es kritikus supportot.
SPY a szabaly szerint legalabb ugyanennyit fog, mire zarul a divergencia. Vagy sokkal tobbet.

Abban is egyet lehet erteni, hogy ekkora impulzus nem volt a piacon nagyon regota. A tavaly oktoberi eses idejen meretben hasonlo volt; de kozel sem ekkora volumenben, es ilyen rossz technikai mutatok mellett.

Ha marad idom, holnap reggel majd irok egy erdemi elemzest is, a tobbi piacokrol is.

Addig is: jozanul senkinek nem ajanlanam tartani a long poziciokat. Mostanaban meg jol ki lehet szallni ahhoz kepest, ahogy ki lehet kesobb.
Senkinek nem ajanlom long iranyban SEMMILYEN tradet inditani reszveny mufajban. Semmilyen idotavra sem.

Good luck.
krida
krida 2015. 06. 29. 21:54
Előzmény: #576  Tazsomaru
#578
Én is csodálkozom, hogy nem aranyba menekülnek.
Törölt felhasználó 2015. 06. 29. 21:44
Előzmény: #576  Tazsomaru
#577
ne ! még felébreszted,mikor végre elaludt :))
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 06. 29. 21:33
Előzmény: #564  Törölt felhasználó
#576
"en azert a biztonsag kedveert, ajanlanam aki meg nem tette meg talan meg nem keso fizikai arany es ezustot venni.... "

akkor ez most egy befektetési ajánlatnak minősül, ha jól olvasom?
akkor a kockázatokra is fel kellene hívni a figyelmet! :)

S&P ma esett idáig 1.7%-ot.
VIX megugrott több, mint 30%-al.
azért ezt nevezhetjük kisebb fajta pániknak, nem?
viszont GLD alig 0.5% pluszban, SLV ugyanennyi mínuszban.

az "okos pénz" még nem kezdet ide áramlani.
kíváncsi leszek, meglátjuk.

TLT hogy áll ma?
lehet inkább ide tart az okos pénz?
előbb utóbb kiderül.
;)

link
pomperj
pomperj 2015. 06. 29. 14:12
Előzmény: #574  pomperj
#575
Basszus, elirom a szamokat.
1400 a jo, es 2023.
pomperj
pomperj 2015. 06. 29. 14:12
Előzmény: #573  pomperj
#574
140=1140
2013=2023
pomperj
pomperj 2015. 06. 29. 14:10
Előzmény: #570  Tibi0002
#573
Igen, abszolut;-)
Es nagyon jo kerdes. Van egy ovatosan ertekelendo, elkepeszto valaszom.

1)2016 Aprilisig ennek a bear piacnak szerintem csak az (a) hullama lehet kesz.
Mert keves az ido addig, marmint egy rendes+teljes bear megtisztulas szamara.

Meg a brutalis Type 2 meredek korrekcio eseten is, csak arra eleg az ido addig, hogy (SPYban) 1100-140 koze bir leesni. Melyebbre aligha.
Ez nagyjabol Fibo 62% nagysagu korrekcio.

2)Aztan, jol latod szerintem is, visssza fog pattanni 2016Apr-tol (plusminus 3 honap). Es megcsinalja a (b) hullamot felfele, ami szinten tarthat 5-24 honapig. Ha flat Elliott forma lenne, akkor akar vissza-tesztelheti a 2100 szintet.

3)De aztan jon az elhuzodo, nagyon ronda es nagyon mely (c) hullam lefele. Ami majd kirazza a piacokbol vegkepp az exuberance-ot, ahogy a nagy maestro mondta.

A kovetkezo 7.25 eves ciklus alja lehet, majd 2013 tajan, a NAGY BEAR (c) hullam vege. Valahol olyan melyen, amit le se merek irni.

De addig... hogy is mondta a kolto? ;-))
Törölt felhasználó 2015. 06. 29. 11:23
Előzmény: #563  Törölt felhasználó
#572
épp most futottam össze egy Ausztráliából haza látogató barátommal,rajta nem vettem észre,hogy annyi hülyeség ragadt volna rá,mint rád-szóval nem a környezettel lehet a baj ;)
pitcairn2 2015. 06. 29. 10:43
Előzmény: #570  Tibi0002
#571
a válság mélypontja inkább egy csodaszép inflációs robbanás lesz:)
Tibi0002 2015. 06. 29. 10:38
Előzmény: #566  pomperj
#570
"Es ideiglenesen az a valaszom, hogy (leven, a 7.25 eves ciklus kovetkezo bottom datum projekcioja 2016 Aprilis tajan lesz) "

Laikusok nyelvén ez annyit jelent, hogy - amennyiben a valószínűsítésed helyes - a válság mélypntja jövő április környékén lesz, aztán jön a következő bull piac?
pitcairn2 2015. 06. 29. 10:38
Előzmény: #566  pomperj
#569
"Ez nem igazan black swan. Evek ota tudott a defacto gorog csod. "

mi több:

évek óta __tervezik__ ezt a "spontán" eseményt...

kitűnően meg lesz ez a __bábjáték__ koreografálva...
pitcairn2 2015. 06. 29. 10:35
Előzmény: #566  pomperj
#568
"A kozeljovo esemenyit megtradelni csak a legjobbak tudjak jol csinalni."

szerintem ez a "piacnak" csúfolt, központilag megtervezett bűzölgő s@arkupac csak a bennfentes kereskedőknek való... (legalábbis rövidtávon...)

egyfelől hányinger ez a központi bankok által futtatott retardált valóságshow, másfelől pedig zseniális, elvégre ezek birodalmat építenek itten...

pomperj
pomperj 2015. 06. 29. 10:35
Előzmény: #566  pomperj
#567
Van 2 teny is, amit erdemes tudni.

1) Penteken volt a 5. (igen, otodik) Hindenburg Omen az utolso 2 hetben.
Nem nagyon szoktak hinni neki, pedig az osszes crash-t meg megelozi, altalaban 2 sot tobb is.
Igaz, az esetek feleben teves jelzest ad, de akkor csak 1-2 van belole.

2)Az SPY pre-open futures a kritikus 2075 szint ala szakadt. Nagy kerdes, hogy fog zarni.

pomperj
pomperj 2015. 06. 29. 10:13
Előzmény: #564  Törölt felhasználó
#566
1)Nem meglepo a rizikok lebecsulese, egy crash elejen inkabb szokasos ez. Plane, amikor majd 2 nap mulva jon a dead-cat-bounce.

Huuu, nagyon batrak lesznek a legutolso eladasi lehetoseg idejen: csupa bull lesz itt is, mashol is.
Ez a kezdo kisuttorok sportja.

2)A kozeljovo esemenyit megtradelni csak a legjobbak tudjak jol csinalni.

Szoval lehet, hogy en felre allok, vagy csak azzal a kis short pozicioval jatszom, amit multkor vettem. Nem szeretem a kockazatokat. Most: jobb a vereb.

3)Ez nem igazan black swan. Evek ota tudott a defacto gorog csod.
Csak eddig remenykedtek az optimistak, mert extreme optimista evek ota a kozhangulat.

Es olyasmi, mint a Titanic, es a jegyhegy.
Szol a zene, tancolnak a fedelzeten. Es ugy is vegzodik, csak sokkal lassubb lesz, persze relative.

3)A nagy kerdes nalam, hogy a bear piac vajon az SPY-ban Type1 vagy Type2 lesz?

link

Es ideiglenesen az a valaszom, hogy (leven, a 7.25 eves ciklus kovetkezo bottom datum projekcioja 2016 Aprilis tajan lesz)

link

szoval, inkabb a Type2 brutalis tipusu Bear piacnak adok nagyobb eselyt.

4)Az ifju torokobol, akik olyan batrak most, nos,
azokbol addigra egy se lesz itt, hogy kommentalgasson akkoriban.

, s

Törölt felhasználó 2015. 06. 29. 09:56
Előzmény: #563  Törölt felhasználó
#565
fejre állni látszik a diagonál

idézd csak be,mert nem hagyott bennem akkora nyomot,hogy emlékeznék rá :)
Törölt felhasználó 2015. 06. 29. 09:42
Előzmény: #561  pomperj
#564
Szia,

Cash mindenkeppen jobb mint a legtobb reszveny kulonosen ha nem a bankban van...
;)
en azert a biztonsag kedveert, ajanlanam aki meg nem tette meg talan meg nem keso fizikai arany es ezustot venni....
akik szeretik a a kockazatot es kepesek hosszabb ido tavon gondolkodni a bitcoin is erdekes lehet...
Törölt felhasználó 2015. 06. 29. 09:35
Előzmény: #562  Törölt felhasználó
#563
Lulo rajtad nem tudok csodalkozni...

Nem kellene eladnod a bitcoint....
(persze ez az en szereny velemenyem)

En tovabbra is ovatosagra intek mindenkit meg teged is...
nem rosszbol irom de mire megerted mirol beszelek addigra nagyon sulyos penzt fogsz fizetni a leckeert amit a piactol fogsz kapni...
egyebkent nem a hetvegi foci veberol beszeltem hanem a kovetkezorol...
;)
nem kivanom idezni mit irtam a gorog valsagrol korabban (nehany napja, hete...), persze sikerult idezned korabban...
(ilyen dolgokkal vigyaznod kellene, mert megint a visszajara sult el)....
nem hiszem hogy be kellene linkelnem es azt se hogy te hogyan gunyolodtal ezen...

Nem szerez oromet, hogy igazam van es az se ha masok penzt veszitenek a piacon, foleg ha valamilyen modon ismerem ill. kapcsolatban vagyok voltam az illetovel...

ami elegedetseggel tolt el, ha a piac idonkent megjutalmaz a kitartasomert es onfegyelmemert...

Sok sikert kivanok!

u.i.:ne feledd ha a felet a kereskedesi tokednek, nyaralasra, csaladra vagy adomanyozasra koltened jobban jarnal, mintha ezt nem teszed meg hamarosan...
Törölt felhasználó 2015. 06. 29. 09:07
#562
"Az a 2 honapja hangoztatott, mindkettonk velemenyevel egybevago "Cash is king!" jelszo igen sikeres prognozissa latszik nemesedni.
"

pisti,

és még csodálkozol,ha gúnyolódás alanyai vagytok?
pomperj
pomperj 2015. 06. 29. 08:54
Előzmény: #560  Törölt felhasználó
#561
Az a 2 honapja hangoztatott, mindkettonk velemenyevel egybevago "Cash is king!" jelszo igen sikeres prognozissa latszik nemesedni.

Eppen tegnap osztott ki engem egy legeny a masik forumban, hogy ez micsoda ostoba semmiseg, tanacsnak.

ALighanem a heten megtanulja o is, hogy cash is no trash. Es vannak idok, amikor ez aranyat ero tanacs.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek