Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2016. 11. 02. 10:12
Előzmény: #5553  Törölt felhasználó
#5560
Most hatszele van az aranynak meg a banyaszoknak, fundasan is.

1)Jo lett a legnagyobb banyasz, Barrick jelentese. A 18 USD ABX arhoz most 2.3Mrd arbevetel, es 278M profit tartozik, az 12% koruli.
A reszvenyenkenti Q3 profit 0.24 USD.
A kitermelesi guideline 5.0-5.5 M uncia szintrol 5.25-5.55-re noveltek. Az 5 fo banyajuk All-Sustaning-Cost 704, a cost of sales 820 koruli...ez igen jo a tobbiekehez kepest is. A free cashflow-bol 500M-val csokkentettek az adossagukat.

2)Az ABX szepen nez ki TA alapon is.

link

A tobbi, kisebb banyaszceg, vagy a technikailag nagyobb (B) hullamot korrigalo kozepest delafrikai banyasznal elobbre tart az emelkedes (C) hullama.
De pl. AngloGold (AU)nal meg lejjebb van.

Szerintem most erdemes menni veluk, van egy jo hetre lendulet, akar +20% is lehet belole.
Törölt felhasználó 2016. 11. 01. 20:50
Törölt hozzászólás
#5559
pitcairn2 2016. 11. 01. 19:37
Előzmény: #5548  Törölt felhasználó
#5558
1 nappal a FOMC meeting előtt...
pitcairn2 2016. 11. 01. 19:37
Előzmény: #5550  felcsorgok
#5557
az alacsony kamatokkal különben brutális buborékokat tartanak életben

esetleg ezzel is kezdhetnél vmit:)
pitcairn2 2016. 11. 01. 19:35
Előzmény: #5550  felcsorgok
#5556
a jent 1985-től különben mesterségesen értékelték fel a többi nagy valutával szemben...

1985 - Plaza Accord
link
pitcairn2 2016. 11. 01. 19:19
Előzmény: #5550  felcsorgok
#5555
a japánoknak azonban hiperinflációs fázisuk is volt a II. világháború végén

különben eredetileg 1 japán jen 1 USD-t ért

"The yen was therefore basically a dollar unit, like all dollars, descended from the Spanish Pieces of eight, and up until the year 1873, all the dollars in the world had more or less the same value. "

link

link

pistu34 2016. 11. 01. 18:37
#5554
Az összeesküvéses eszmecseréhez as is megérne ez misét, hogy Mogyoróország milyen jókor jóárasította a fizikai aranytartalékát. :))
Törölt felhasználó 2016. 11. 01. 15:25
Előzmény: #5550  felcsorgok
#5553
Bocsi felre ertettel...

"jön egy hosszú, alacsony gazdasági növekedéssel lévő időszak, ahol nem lesz vagy nagyon minimális infláció lesz, én nem látom, hogy mi lenne az a "hajtóerő",

Na eppen ez mert a nyugati gazdasagokban a demografiai hatasok miatt a novekedes nagy valoszinuseggel 3% alatt lesz, de elofordulhat hogy 1,5-2% kozott akar alatta...
erre pedig a jegybankok mindenfele ujabb intezkedest fognak tenni, ujabb QE, eszkozvasarlasi programok, helikopterpenz, fiskalis es monetaris stimulusok...

az inflacio nem lesz alacsony!!!
sot mar most sem az, csak a CPI szamitasok alapjan amivel egyetertesz....
irtam a kulonbozo orszagoknal milyen inflacio volt...tudod orosz, kanada,anglia es a legutlso au-s adat kozel 19%-os (eves szinten) negyedeves adat zoldseg ar emelkedes, es kozel 6%-os gyumolcs ar emelkedes...kozben a CPI number "tul alacsony"....
amit az egeszbol ki akartam hozni, hogy a hivatalos adatok alacsony inflaciorol szolnak mikozben a valos inflacio sokkal magasabb lesz...
egyszeruen nem lehet deflacio mert akkor fizeteskeptelenne vallnak a kulonbozo allamok, tehat nincs mas ut el kell inflalni az adosagot....
inflacio= rejtett ado a nepessegen mert adot fizettel es ami megmaradt ez utan annak a vasarlo erteke is csokken...
deflacio-t nem tudsz megadoztatni, az hogy minden egyre olcsobb....
szoval papiron alacsony inflacio lesz, kozben a valos inflacio kozepes ill. magas lesz es ha az emberek raebrednek mi tortenik arra mar ugymond kondicionaljak a nepet...a jegybankok hagyhatjak rovid ideig elfutni az inflaciot, hogy a gazdasagi novekedest segitseg....gondolom olvastal ilyen es ehez hasonlo cikeket tobb jegybank nyilatkozatabol...lasd FED vagy BoE vagy legutobb RBA...

az arany ara ill. amilyen grafikonokat neztel eppen azt mutatja, hogy az arany erteke kozep es hosszutavon megtartja erteket es az inflacio ill. azt meghalado ertekben novekszik es nem a CPI alatal kimutatott hanem a penz valos vasarlo erteket koveti...

szobal hiaba lesz a CPI number 2-2,5% akkor akar eves szinten lehet 4,5 esetleg 8%-os inflacio is es hiaba kapnak a kotveny tulajdonosok 2,5-3%-ot ami elmeletileg minimalis pozitiv real hozamot jelent valojaban csak a manipulalt szamoknal, a valosagban lehet hogy eves szinten 0,5-2;3 esetleg meg tobb negativ hozamot fog nyujtani)...
Szoval az aranyat fogd fel mint egy 5-10 eves lejaratu kotveny, ami mogott nincs 1 allamnak adosaga, nincs default risk es nem csak a CPI manipulalt hanem a valos inflaciot koveti...szoval a penzed nem veszit ertekebol es ez mellett a kulonbozo extrem piaci helyzetben akar komoly extra vasarlo erot jelenthet...(ha pedig 1 olyan idoszakot nezel ami jelenleg van ahol is a nemesfemek arait meprobaltak extrem szintekre manipulalni akkor ez meg tovabbi extra erteket ad jelenlegi vasarlashoz)

Kepzelj el 1 olyan befektetest ahol ha hajlando vagy 5-10 evig lekotni a penzedet akkor nem veszitheted el a tokedet sot akar a valos inflaciot meghalado hozamot is elerhetsz akar extra 3-4%-ot evente...
szoval amikor a tablazatban azt latod hogy mondjuk mondjuk az elmult 10-15 evben AUD-ban vagy svajci frankban 240-190%-al nott az arany erteke az azt jelenti hogy kozel ennyivel (mondjuk 200-180%-ot veszitett a vasarlo ertekebol az AUD ill. CHF) es van egy minimalis extra hozamod...
Ha pedig piaci kaosz akkor extra hozam, amit kesobb akar "value investment" celbol a legnagyobb kaoszban tudsz aranyat leheto magas aron adni es rv-ket venni aranylag alacsony vagy extrem olcso aron venni...

felcsorgok, tudom hogy intelligens ember vagy, nezd en nem akarlak se teged se mast rabeszelni nemesfem vasarlasra....

Ha akarod ugy is felfoghatod hogy van mondjuk 50 ceg amibe fektetsz es van mondjuk 8-15 piaci szegmens, szektor....
ha mondjuk a vaserc, vagy az olaj szektorban levo vasarlasaidnal nem zavar, hogy nehany ceg aminek rv-bol vettel akar eshet tovabbi 20-30%-ot rovidebb ideig akkor miert zavar ugyanez az aranynal???
(az arany ara nem eshet 0-ra, barmelyik rv ara viszont igen)...
nem kell 10%-ot ebbe fektetni, ismerek embereket akik 2%-ot fektettek nemesfemekbe, ismerek akik 10-et...
sok svajci portfolion belul ahol komolyabb vagyonok vannak ott 20-25% az arany....nalam jelenleg~7% fizikai arany, es ~30% fizikai ezust, de en mashogy itelem meg a kockazatokat es lehetosegeket; nem vagyok a rv vasarlasaimnal tul kockazat kerulo, mert inkabb veszek 1 nemesfem banyaszceget centek es nehany dollar kozott ahol is a hozam/kockazat arany 5,10/1-hez mint 1 blue chippet ahol jo esetben kereshetek 30-50%-ot...

Az itteni egyik bullion forgalmazonal az egyik vezeto akit ismerek annak 25%-nyi fizikai aranyban, 60% folotti fizikai ezustben, 10%-nyi nemesfem banyaszcegek rv-bol es 5%-nyi keszpenzbol all a portfolioja...o ebben hisz ez all a szemelyisegehez kozel es erre epitette fel az uzletet, vallalkozasat...

Nem reg futotottam at a 200 oldalas kutato munkajat ahol is ezt a szektort hasonlitja ossze kulonbozo eszkozosztalyokkal es kulonbozo idosikon...

Latom es ugy gondolom ertem, hogy mirol beszel es milyen lehetosegeket lat ebben,de en nem nemesfem kereskedo vagyok...
viszont lattam mar jo par broker ceget, volt MF Global szamlam is szerencsere nem volt naluk penzem, mert kisebb zugbrokiknal nem szoktam komolyabb osszegeket tartani...,de ha questor vagy lehman dolt, esetleg DBK is dolhet, persze valoszinuleg nem fog...

En nem takarozhatok azzal hogy bocs tevedtem es a tokem, a cegem ill. a reszvenyesek tokeje a cegben 1 fizeteskeptelen bank vagy brokerceg miatt elveszitjuk a tokenk nagy reszet...
Ha a legnagyobb brokercegek bankok dolnek, akkor a fizikai arany ill. ezust vedelmet nyujt mindaddig amig a torvenyhozok ki nem dolgoznak olyan megoldasokat amik kepesek a toke 1 reszet visszajutatni...es minnel nagyobb a felfordulas annal jobban fogjak a nemesfemek az ilyen nem vart esemenyt kompenzalni....(remelem soha nem kerulok ilyen helyzetbe,de ha megtortenik akkor keszen allok ra, van B terv)
mi van ha tevedek es a kovetkezo 20,25-30 evben nem lesz problema a bankokban ill brokercegeknel ahol a sajat,ceges es rv-sek tokeje vagyona van...(ja hogy nem fogok hasonlo hozamot elerni mint a rv befekteteseken ill. kereskedeseken)...
egy klasszikus portfolio tobb eszkoz osztalybol all...velemenyem szerint a nemesfemek hozma felul fogja teljesiteni az ingatlanok hozmat, kotvenyek es sok amcsi index hozamat a kovetkezo 5-10 evben...
azt nem tudom, hogy nehany het, honap esetleg 1-2 evben is igy lesz de mint irtam 5-10 eves idosikon nagyon valoszinu...

a mi modelleink ezt jelzik es en ebben hiszek, hiszek az uranium, platina es ezzel foglalkozo cegek kozul nehanyban, bitcoinban is es sok mindenben...
sokat fogok tevedni es lesznek veszteseges donteseim, mint ahogy korabban is voltak...

"az en titkos fegyverem"
fel szoktam tenni magamnak azt a kerdest, hogy mi van ha 1 szektor, rv vagy mas egyebb kereskedes ill. befektetesnel tevedek az mivel jar es hogyan fogja a penzugyi terveimet befolyasolni....majd megvizsgalom a masik oldalt hogy milyen lehetoseg van benne ha igazam van....
idovel pedig egyre nagyobb gyakorlatra tesz szert az ember es egyre jobban meg tudja becsulni a kimeneteleket....
(nyilvan ez nem jelenti azt hogy nem tevedhetsz ill. tevedek)...

egyebkent ugy latom mintha a piac elkezdene arazni Trump eselyeit ill. lehetseges elnokevalasztasat...

nehany hete irta valaki hogy semmi esely erre, en pedig azt hogy felre arazza a piac ezt a lehetoseget... ugy ahogy a brexitnel tette azzal kerestem penzt, lehet hogy ezzel is fogok...aztan majd meglatjuk ki nyer....

link
Tibi0002 2016. 11. 01. 14:15
Előzmény: #5551  Törölt felhasználó
#5552
kösz, valószínűleg nem mélyedek el benne, de azért néha ránézek
Törölt felhasználó 2016. 11. 01. 14:08
Előzmény: #5549  Tibi0002
#5551
Hu mostanaban keveset foglalkozok vele...
Tavaly februar ill. marciusa kozott foglalkoztam vele tudatosabban, azota csak nehany kulonbozo kommunikacios csatornan kapok hireket kiesebb, nagyobb hirekrol , valtozasokrol....

Csak ido kerdese....topikban szoktunk infokat megosztani egymassal zotyoval....

link

En a helyedbe ha lenne idom, vegig olvasnam a topikot....
egyebkent en is azt tettem masfel-2 evvel ezelott majd utana neztem az angol nyelvu mediaban, hirekben, youtube, realvisiontv stb.stb..,
szamomra a microsoft es amazon ceg (elfogadasa ill. 20%-os kedvezmeny ultette el a bogarat a fejembe)...
Ugy gondolkodtam ha a vilag legnagyobb ill. egyik legnagyobb software gyarto cege elismeri a BTC-t es elfogadja fizeto eszkozkent akkor azert az jelenthet valamit)....
persze nem rohantam meg,de eltoltottem vele jo nehany orat...
es azzal is tisztaban vagyok, hogy a karacsonyi szezon elott a del-amerikai forgalom jelentosen megno, szoval ilyenkor nem tul ar erzekeny az arfolyam...pozitiv momentum szokott kialakulni....
szoval nekem van 21BTC-m papirpenztarcaban hosszutavra....es ha pozitiv momentumot latok benne akkor kereskedem is, jelenleg van extra 20BTC-m rovid tavu spekulacios celbol....
Nem irom le hogy mennyi penzt kerestem mar a BTC kereskedesevel,de mondjuk azt hogy mar nincs igazan sok kockazatom a 21BTC-m ha mondjuk nehany het, honap vagy ev mulva nem erne semmit....

huvelykuj szabaly szerint az ar ~20%-os /eves novekedes ele nez, az alllando felezesek miatt, persze ehez a kereslet es kinalatnak fenn kell maradnia es tovabbi fejlesztesek szuksegesek....dolgoznak 1 paran rajta....
persze jo kerdes hogy mi az az ar amire hosszutavon igaz a 20%-os emelkedes...
(jelenleg az arat 350-600$ koze tennem) es most 720-730$ korul kereskednek vele,de en ezt a szezonalitas karacsony elotti idoszak, a kinai fizetoeszkoz leertekelesetol valo felelem es az amcsi elnokvalasztas rovasara irom...
elmeletileg december vege-januar vege kozott a pozitiv momentumnak meg kellene tornie...
azt tudni kell hogy a BTC 80-90%-ban a vasarlott ar alatt tartozkodik, ha 6-12honapos idotavot nez az ember...
van rengeteg statisztika, felmeres, elemzes...

Olvasgasd a topikot, nyugodtan kerdezd meg zotyo-t, foleg ha mo-i dolgokkal kapcsolatban abban o jobban ott van es o eleg sok hirrol tesz fel infot....
fizikus irasait is erdemesnek tartom elovasni....

ha pedig a blogomba visszaolvasgatsz, honapokra visszamenoleg (nincs tul sok bejegyzes, a tobbseg eleg rovid es foleg technikai ill. momentum alapon irtam rola...

link

konyeden az egyik leghasznosabban eltoltott idod lehet ha raszansz 40-50orat erre a temakorre...(es meg fogsz lepodni kik foglalkoznak vele)...

Sok szerencset es jo szorakozast ill. kutato munkat kivanok!

u.i.: nem befektetesi tanacs, csak 1 lehetoseg!!!
felcsorgok
felcsorgok 2016. 11. 01. 13:47
Előzmény: #5519  Törölt felhasználó
#5550
Megnéztem Japán Yenben a Gold alakulását, sőt USD-ben, AUD-ben is 1974-től kezdve. Az már kicsit több mint 40 év. Azt hozzá kell tenni, hogy nem vagyok Japán szakértő, nagyon minimális a tudásom róluk, csak kíváncsi vagyok, hogy mit mutat a grafikon hosszú távon.

Ezt az oldalt használtam(azt nem tudom mennyire megbízható, annak vettem):

link

Japán Yenben nézve az arany mostani ára nagyjából a 1979/1980-as csúcs közelében tartózkodik. 1980 és 2005 között folyamatosan csökkent, majd egy nagy fordulatot követően, azóta is emelkedik.

USD-ben, AUD-ben egészen más a kép, az 1980-as felszúrás már alig látható, azt követően sokáig(több mint 20 évig) stagnált/kicsit csökkent az árfolyam egészen 2006-ig, majd 2006-tól meredeken emelkedik.

Azzal a verzióval játszva, amire Te számítasz, nevezetesen, hogy jön egy hosszú, alacsony gazdasági növekedéssel lévő időszak, ahol nem lesz vagy nagyon minimális infláció lesz, én nem látom, hogy mi lenne az a "hajtóerő", ami az arany árát a magasba lökné. Simán ez alapján 10-15 vagy akár 20 évig is el tud itt oldalazni a Gold, ahogy 1979 után tette.
Persze ha meglódulna az infláció(erre is azért lehet némi esély), akkor már sokkal nagyobb a Gold emelkedésének is.

Hogy a CPI-t(infláció mérőszámát) hogy számolják(milyen kosarat vesznek alapul), mennyire manipulálják, nem foglalkozok, teljesen egyetértek azzal amit Te írsz erről.

A lényeg, hogy az arany hosszú távú (több mint 40 év) grafikonját tekintve(akár JPY,USD,AUD stb.) továbbra sem érzek késztetést arany vásárlásra a jelenlegi áron.
Aztán lehet, hogy később, pár év múlva kiderül, hogy tévedtem(ennek is bőven van esélye), akkor viselem a következményeit. :)
Tibi0002 2016. 11. 01. 13:25
Előzmény: #5548  Törölt felhasználó
#5549
Milyen elképzeléseid vannak a bitcoin jövőbeni árfolyamát illetően?
Törölt felhasználó 2016. 11. 01. 13:07
#5548
na ahogy elnezem ha sokat nem valtozik az ar akkor ma szepen megtepik a nemesfem banyaszokat es szep penzt kereshetek...
meglatjuk mit hoz a nyitas ill. zaras...
Törölt felhasználó 2016. 11. 01. 13:02
Előzmény: #5545  Tibi0002
#5547
Tibi az hogy a bankok torvenyt sertenek, embereket rabolnak ki, csalnak es te ugy gondolod hogy ebbol te majd profitalsz...
Lenne egy rossz hirem a vilagon a cegek 60-80,de lehet 90%-a a cegeknek nem a reszvenyesi erteket veszi figyelembe...
es igen Jamie Dimon gondolom jol el van belole es nehanyan az igazgatosagi tagok kozul...nem vagyok benne biztos hogy a dolgozok es a legtobb reszvenyes ugyanannyira elegedett...
Ne aggodj majd ra jossz te magad is ilyen dolgokra..., hogy amit csalnak, lopnak, hazudnak ill. masokat atvernek azt nem fogjak a kozosbe bedobni, hogy a reszvenyeseket boldogga tegyek....
(ki az aki lopna, csalna hogy masoknak jo legyen anelkul, hogy neki ebbol barmifele haszna lenne)????

ja bocs elfelejtettem Robin Hood...
;)
Törölt felhasználó 2016. 11. 01. 12:54
Előzmény: #5543  pitcairn2
#5546
Na persze ha nem erti az ember akkor nehez rola velemenyt mondani...
engem kirazott a hideg amikor eloszor hallottam...

amikor pedig megismerkedtem a jegybankok tortenetevel es az adorendszer kialakulasaval, akkor egesz ejjel nem aludtam, sot majdnem megbetegettem, pszhihesen kicsit megviselt, mondhatni egy alomvilag omlott ossze bennem...

hogy is van: Tudatlansag aldasos!!!
(amig nehanyszor jo pofara nem ejtik az embert)...
Tibi0002 2016. 11. 01. 12:52
Előzmény: #5537  Törölt felhasználó
#5545
Ha a bank jól keres vele, akkor megveszem a bank részvényét, ha a számviteli adatai és az árazása alapján erre alkalmasnak találom. :)
Törölt felhasználó 2016. 11. 01. 12:49
Előzmény: #5538  pitcairn2
#5544
na igen nem mindegy mivel fizet az ember a boltban...
emlekszem az egyik broker talan 2evvel ezelott kuldte az ugyfeleknek, hogy mekkora lehetoseg van az arany shortjaba es 1 ugynevezett jol ertesult befekteto es kereskedo aki meg TA dolgokkal is tisztaban volt, megkerdojelezte, hogy miert gondolom hogy az aranyat vasarolni kell, majd miutan megmutattam AUD-ban az arany arat feleves-eves grafikonon utana elment a kedve az arany short-tol, mert ugy mar nem igazan volt eso trendben...
sot meg a brokerrel is sikerult 2 emailt valtani, aztan eltunt miutan megkerdeztem o mivel fizet a boltban...
;)

azt a lehetoseget ne zarjuk ki hogy a tobbseg USD-al fizet a boltban (mondjuk pomperj-nel meg ertenem is a dolgokat) de mo-i embereknel kevesbe, sot ha jol emlekszem valamelyik igen okos ugynevezett bankba dolgozo emberunk hedge-re buzditott...
na nalam ott borult ki a bili...
pitcairn2 2016. 11. 01. 12:46
Előzmény: #5541  Törölt felhasználó
#5543
jó kis beszéd ez:)

1:38
link

pitcairn2 2016. 11. 01. 12:43
Előzmény: #5541  Törölt felhasználó
#5542
és aztán véletlenül lőtte le a "magányos" Oswald

akit aztán szintén véletlenül lőttek le...
Törölt felhasználó 2016. 11. 01. 12:40
#5541
JFK beszede nem volt nepszeru mindenki koreben...
(mindenesetre a tortenelmet ismerjuk, es a Kennedy csalad tortenetet is ill. tragediainak sorozatat...)
persze lehet hinni a veletlennekben, meg a telapoban...
vagy el lehet olvasni mondjuk:
John Perkins-tol Confession of Economic Hitman cimu konyvet, biztos vagyok benne hogy magyarul is olvashato ill. megjelent....

addig amig nem olvasod gondolkodj el miert unnepled marcius.15-et milyen kovetelesek voltak a 12pontban...(mert szep dolog hogy tanultad,de nem art erteni is es a gyakorlatban felhasznalni a tudast)...
nekem ugy tunik az atlag polgar peldaul mo-on tajekozottab volt a jogaikkal es gazdasaggal mint a napjaink embere...

link
(valoszinuleg JFK is csak egesz veletlenul tette meg ezt a beszedet)

link

szoval vigyazz mert konnyen kiderulhet, hogy a haterben eleg ugyesen manipulalgatjak az eletedet anelkul hogy tudnal errol, ne erts felre engem is manipulaltak ill. velemenyemet es tovabbra is probalnak nyomast gyakorolni gondolkodas modomra, velemenyemre...stb.stb.

Szoval dontsd el valasztod a piros vagy kek pirulat,de nem garantalom hogy tetszeni fog amit talalsz ha utana nezzel dolgoknak

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek