Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 08. 22. 13:39
#5000
link

Sok sikert mindenkinek!
Törölt felhasználó 2016. 08. 22. 13:29
Előzmény: #4994  pomperj
#4999
Ha aggodni kellene szerintem az olaj ara miatt jobban kellene mint az arany ill. ezust ara miatt....
En azt hittem hogy az ezust volatilisebb mint az olaj,de az elmult 1-2 evet vizsgalva mar nem vagyok ebben biztos...
;)
Törölt felhasználó 2016. 08. 22. 13:26
Előzmény: #4997  Törölt felhasználó
#4998
koszi,

Linkeltem ezt en is mert nagyon jo kis cikknek tartom, es jo nehanyan ugy gondoljak, hogy a FED azert emelhet szeptember-december kozott mert nem akarnak lemaradni...

Tul sok emeles nem lesz max. 1 mert utana a piacon elkezdodik a profitrealizalas es a pillanatnyi dollar erot eladasra fogjak felhasznalni a soverign wealth fundok....
emerging market ( fejledo piacokon pedig elkezdenek dolno a dominok) es ha lesz iden emeles akkor kozel 70-80%-os valoszinuseggel 2017-ben lesz kamatvagas ill. QE4....
az pedig dollar gyengulessel fog jarni....ebbol pedig csak magasabb arany ill. ezust es olaj ar kovetkezhet...ill. magasabb inflacio... kerdes hogy eppen melyik devizaban fognak az emberek a legtobbet vesziteni a megtakaritasuk vasarloertekebol...
;)
Törölt felhasználó 2016. 08. 22. 13:15
Előzmény: #4996  Törölt felhasználó
#4997
Törölt felhasználó 2016. 08. 22. 13:14
Előzmény: #4994  pomperj
#4996
Egyebkent nagyon erdekesnek tartom, hogy az arany ill. ezustnel a hangulat milyen konyen tud valtozni meg azoknal is akikrol azt hittem, hogy van 1 kis tapasztalatuk....
ez csak azert erdekes, mert ugyanezek az emberek velemenye sokkal pozitivabb az rv piacokon, pedig velemenyem szerint ott kellene aggodni igazan....

SIL-el vigyazz mert ha nem koveted kozelrol akkor konyen felre vezethet....
Vannak cegek amik iden emelkedtek 200,300,400,500%-t es jelenleg mar 30%-os korrekcional jarnak....
szoval jelenleg iden 140,210,280, 350%-os hozamot produkaltak csak....
mit csinalt a SPY az iden???
;)
a portfoliomban is elkezdodott a DD...mar csak picivel tobb mint 240%-os hozamnal jar, es nem hiszem ha decemberben 180-190%-os hozammal zarom az evet hogy nagyon kell majd szegyenkeznem...

egyebkent eppen ezust banyaszokra keszulok atsulyozni...nehany aranybanyaszceg profitjabol....
(persze nem kell kapkodni)...

sok sikert!
Törölt felhasználó 2016. 08. 22. 13:05
Előzmény: #4990  Tibi0002
#4995
Szia,

Tibi te vasarolta iden 14$-ert, esetleg 15$-ert, esetleg tavaly 14-15$-ert...???
;)
Nekem ha jol emlekszem 15,36$-on (USD) van az atlag aram....
(bar ezustot nem tervezek venni, legalabbis fizikait mert van belole eleg)...

Egyebkent iden meg mindig 18,75-21$ (USD)-ra varom az ezust arat....

13$-os arnak ujbol; kozel fele akkora eselyt adok mint 25$-os arnak...persze ev vegeig ill. az ujboli eros szezonig sok minden megtortenhet,de jovo tavasszal szerintem 21$ folott leszunk....
(azt ne feledjuk, hogy a 11-13$-os kitermelesi koltsegek ugy alakultak ki hogy Q4-ben es Q1-ben az olaj ara uj melypontot csinalt), azota az ar ha nem is duplazodott,de 60-70%-al feljebb van mint volt....es az is igaz hogy 56$-on rengeteg olaj van, de 45-56$-os olajarhoz nem 11-13$-os kitermelesi koltsegek fognak tartozni sokkal inkabb 12,5-15$-os....
(sajat velemeny)...
Olajarban lehet visszaeses, de en nem tul sok eselyt adok 35-40$-os arnak foleg nem november-marcius kozott...
Persze 1 recesszio ezen valtoztathat, de akkor nem hiszem hogy az ezust poziciok miatt fognak a legtobben aggodni...
;)

Mindenesetre nagyon sokan remenykednek 1 kisebb nagyobb korrekcioba (en is), mert szeretnem atsulyozni a portfoliomat a banyaszokban...

Halkan megjegyeznem szamomra ugy tunik a helikopter penz ami infrastrukturalis beruhazasokon keresztul fog a rendszerbe kerulni, mintha elkezdodott volna ill. a toke kezd olyan cegekbe folyni....
(kesobb a reszletekrol), ezeket erdemesebb lesz kereskedni long oldalon mint a nemesfemeket short oldalon...
(sajat velemeny)...
pomperj
pomperj 2016. 08. 22. 12:16
Előzmény: #4991  eurocent
#4994
Szerintem is SIL 19.20 a kulcs szint. Ugyan nem zart meg alatta ketszer, de a heten megesehet.
Spot GLD-ben meg 1310; az meg nincs kozel. De SIL a kanari.
pomperj
pomperj 2016. 08. 22. 12:10
Előzmény: #4990  Tibi0002
#4993
Az ezust-arany bull hangulat most majdnem a 2 honappal ezelotti, jul. 2 csucs idejen latottnal van. Alig csokkent a COT reportban a long varakozas, ami sok eves csucs korul van.
Nagy contrary jel szokott ez lenni.

Nalunk Soros sokkal okosabb es tajekozottabb. Soros eladta az arany poziciojat, ABX es GLD-t. En nem mennek vele szembe.

Ja, a legfontosabb: GLD top, es USB top is Julius elso napjaiban volt. Hm...

Szoval, majd 13 szinten "lenne bevasarlas" ?
Akkor mindenki bear lesz majd SIL es GLD piacaan, es senki sem akar majd venni; igy szokott az lenni. Csak a harcban edzett, tapasztalt oreg rokak tudnak olyankor longra allni.

Tibi0002 2016. 08. 22. 11:02
Előzmény: #4991  eurocent
#4992
A párját, az aranyat fogom venni majd. Óvatosan, a stratégiám szerint.
eurocent 2016. 08. 22. 11:00
Előzmény: #4986  Tibi0002
#4991
Ha a mostani esésnek 18,72 volt az alja, akkor jövő héten kapható lesz ezüst 19-19,1-ért. Én nem kapkodnék a vétellel. A bull további feltétele, hogy a hétet 20 fölött vagy a jövő hetet 19,8 felett zárja. Minden esetre SL 18,71.
Tibi0002 2016. 08. 22. 10:52
Előzmény: #4987  pomperj
#4990
Ott lenne bevásárlás rendesen.
pomperj
pomperj 2016. 08. 22. 10:44
Előzmény: #4987  pomperj
#4989
link

Innen nezve kell hozza nehany honap, de a 13 USD target meg csak az elso megallo lehet.
Keffer 2016. 08. 22. 10:36
Előzmény: #4987  pomperj
#4988
13 usd? Engem érdekel! :D
pomperj
pomperj 2016. 08. 22. 10:31
Előzmény: #4986  Tibi0002
#4987
OK.
Lesz az olcsobb is. Mit szolnal 13 USD-hez?;
;-))
Tibi0002 2016. 08. 22. 09:58
Előzmény: #4977  pitcairn2
#4986
Emberek, akció van! Ezüst eladó 18.9 $-ért!
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 15:27
Előzmény: #4965  eurocent
#4985
Szia!Engem a szögmérős módszer érdekelne. Lenne néhány kérdésem ha nem bánod inkább levélben kérdezném őket fulfill (kukac) citromail pont hu
bgyu 2016. 08. 21. 13:36
Előzmény: #4980  pomperj
#4984
Pomperj, ha USB futures leszakad a JGB után, milyen következménye lehet az UsdJpy és. EurUsd-re?
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 11:53
Előzmény: #4975  pitcairn2
#4983
Imadom a grafikonjaidat es linkjeidet, mert rengeteg hasznos informacio megtalalhato bennuk...

szerintem hagyd a dax topikot, velemenyem szerint feleslegesen vesztegeted az idodet ott....
(mindenkinek meg kell fizetnie a piacon a leckekert es a tanulo penzt)...
egyebkent szorakozasbol en is bele szoktam olvasgatni az ottani hsz-ba... kedvenc temaim koze tartozik amikor a shortosokrol irnak es mindenfele kovetkezteteseket vonnak le....
;) (eleg szorakoztato)
idonkent pedig belinkelem a gyalog galopp-bol a boszorkany per nevezetu klippet mert ahoz hasonlithato....

a vitakat ill velemeny kulonsegeket pedig ehez hasonlitom a dax topikban, (de legalabb szorakoztato):

link

ugy nez ki nem csak nekem tunt fel, hogy Azsiaban ill. Shanghajban 1-2%-al magasabb aron forgott az ezust jo nehany napig mint eu ill. amcsiban...
;)
ha jol emlekszem irtam rola nehany napja itt is...:

link
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 11:38
Előzmény: #4978  pomperj
#4982
Szia Pomperj,

Nezd sok dologban nagyon hasonloan latjuk a dolgokat, es en nem akarok rabeszelni senkit semmire....

MINDIG IS HANGOZTATTAM HOGY MINDEN KERESKEDONEK ES BEFEKTETONEK TELJES FELELOSSEGET KELL VALLALNI AZ OSSZES PENZUGYI DONTESERT!!!

Jelenleg a portfoliomban kevesebb mint 10%-nyi fizikai arany van, szoval en vasarolni fogok a kovetkezo napokban, hetekben es remelem hogy lesz 1 kis korrekcio, mert szeretnek venni nehany pamp bart....
(amig nem normalizaldik a helyzet ill. nem latok jobb lehetoseget addig ezt az aranyt fenn fogom tartani, sot ha szukseges tovabb fogom novelni)...
Fizikai ezustben pedig tobb mint 30% -a van a tokemnek, es az teny hogy az ezust tarolasa, nem egyszeru feladat, multkor meg is serultem (lehorzsoltam a borom) amikor a 15kg-os Pamp muanyag dobozokat pakoltam az egyik vaultban...

szoval en kotvenyek helyet a portfoliomon belul nemesfem barokat tartok es aranylag hamar 1,5-2 even belul a piac bizonyitotta hogy valoszinuleg jol mertem fel a helyzetet...
(pedig ez a resze a befekteteseimnek tenyleg 5,10 akar 15 evre szolnak)....
Irtam korabban szivesen vennek Svajci, akar Ausztral kotvenyeket is...(de Svajcinal 5-6%-os hozamot varok, Ausztralnal min. 6-7%-ost addig nem igazan erdekelnek a kotvenyek)

Egyebkent eppen tegnap ejjel amikor is nezegettem ill. elemeztem az elmult het kulonbozo szamlakon tortent kereskedeseket, hallgattam Jeffry Gundlach-tol 1 eleg jo interjut...
(te is tudod hol, mar tobbszor irtam roluk)....

Pomperj ha a kovetkezo 1-2 evben oldalazgat a piac jo nehany banyaszcegem osztalekai tobbet fizet mint jo nehany kotveny, akar 2,3, 4-szereset is...(eleg magas adosavba esik a szemelyes szamlakon levo arfolyamnyereseg), szoval egy 30%-os korrekcional en meg nem keresek penzt....

Amit viszont erdekesnek es okos dolognak tartok es eppen Bill Fleckenstein beszelt rola hogy a banyaszokban most megindul a szelekcio, mert eddig szinte az osszes emelkedett, ezentul peddig a legjobb cegek fognak csak jobban teljesiteni mint az rv piac....eppen ezert fogok en is osszpontositani nehany cegre...

Nezd van nehany opciom az olajos temaban, ha iden esetleg jovo osszel lenne benne valami meglepetes...
es korabban irtam, hogy jo nehany mezogazdasagi termekben is vettem fel poziciokat....:
-cukor
-buza
-kukorica
-kave

A buza miatt pedig eppen kezdtem mar aggodni es talan 1-2 hete csokkentettem 25%-al a pozicio meretet, de ugy nez ki rosszul tettem mert ugy nez ki Eu-ban jo nehany orszagban a sok eso komoly karokat okozott a termelesben....
szoval valoszinuleg a kovetkezo napokban, hetekben es nehany honapban talan meghuzzak piciket a fiuk az arat...mert evtizedes melypontokat dontogettuk az elmult honapokban...

Nezegetem meg az uranium banyaszcegeket ill. platiniummal is foglalkozok es eppen azert mert ezek nagyon apro piacok mint ahogy az ezust piaca is...es ha a rv piacrol ill. a bond piacrol csak 1%-nyi toke ezekbe aramlana az eleg komoly elmozdulast okozhat az elobb emlitett piacok merete miatt...

Nem kivanok bondokat shortolni, mert a jegybankok azzal meg tudnak lepni mindenfele eszkozvasarlasi programmal, arany ill. ezust pedig legrosszabb esetben megorzi a penz vasarlo erteket, az elmult 6-8 honapban pedig meg lehetett keresni, hogy nehany orszag kotvenyeinek hozamat akar 5,10 esetleg 15 evre is (ezek pedig csak igeretek, a vaultban levo nemesfem barok pedig kezelfoghatodolgok)...

;)

Tudod nem azt kereskedem amire a legnagyobb valoszinuseg van hanem azokat a lehetosegeket ahol a legtobb penzt tudom keresni azzal, hogy a piac felre arazza az adott termeket...

Ket lehetoseg letezik szamomra:
1. vagy bedol a rendszer (ezt szeretnem kevesbe_ es akkor remek dontesnek bizonyulnak a fizikai nemesfemek es a banyaszok is valoszinuleg)
2. Megprobaljak elinflalni a tartozasokat (magyarul a bond hozamok nem fogjak verni real erteken az inflaciot), ebben az esetben sem hiszem hogy a nemesfemek rosszul szerepelnenek...

szoval lehet tolem 25000-es, vagy 30000-es Dow is ki tudja mekkora inflacio mellett ill. lehet tolem 5000-10000-es Dow is...

En nem engedhetem meg magamnak hogy elveszitsem a tokemet...en igy latom, aztan majd meglatjuk, hogy mit hoz a piac...
pistu34 2016. 08. 21. 10:35
Előzmény: #4978  pomperj
#4981
Persze, ez csak azt jelenti, hogy a pénznek valahová mennie kell, ha megy.

1) Megy?
2) Hová?
3) Ugyanaz a helyzet a részvényekkel-arannyal, mint a múltban, hasonló USB értékeltségi helyzetben? /ugyanúgy fog viselkedni a helyét kereső pénz?/
4) Releváns még az USB értékeltség ma is?

Amit az aranyról írsz, hogy kicsi piac a többihez képest, na pont azért lehet nagyon nagy kilengés felfelé, ha a Vuk által vizionált portfolio átrendezés megindul (lást 1-2 es pont fentebb)

Szerintem mindig is csak azt magyarázta, hogy nem árt legalább 10%-ban felkészülni erre az eshetőségre. ;-)

Én még csak 6,25 % -nál járok.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek