Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 03:57
Előzmény: #2069  Törölt felhasználó
#2101
Szia Szajdi,

nagyra ertekelem, hogy probalsz masoknak segiteni....
csak ezert valaszolok!

Nekem ugy tunik jo nehany forumozonak elege elege lett 1 bizonyos stilusbol...
(azert az elarul valamit, hogy valakinek talan 3-4 nickjet is kepesek torolni ugyanazon a napon)....

Szemely szerint ajanlanam, hogy megfelelo stilusban tegye fel a kerdest ha van...ugy nagyobb esely lenne arra hogy valaszoljak...
(mar csak azert, hogy ezzel nehany teveszmerol sikeruljon vegleg lerantani a fatylat)...

Ne haragudj butuska kerdesekre nem igazan lehet megfelelo valaszt adni...

hogyan tudnek arra a kerdesre pontosan, erdemben valaszolni hogy hanyszor torte a trendvonalat ha azt sem tudom hogy az illeto miota kereskedik..., mert nem mindegy hogy tegnap, tegnap elott esetleg 1, 2,3,5,6 vagy 15 evre nezzuk....
Persze ha handabandazunk es egyszer ezt majd maskor mast allitunk ugy lehet trollkodni es hangulatot gerjeszteni....
Hogy mi a kulonbseg demo ill. eles kereskedes kozott nem kell messzire menni mert a Dax forumon talan szoba is kerult nehany aprosag...(a tobbit meg ne reszletezzuk)
Hogy valaki nem tudja hogy mi a kulonbseg, a kozott hogy elore vagy utolag allapitok meg valamit....(hat nem is tudom hogy mit valaszoljak), mert erre nehez ugy valaszolni hogy ne ertse, erezze ezt a masik sertesnek...

Szoval ha szeretne tudni hogy hogyan es mikor tort trendvonalat es hanyszor, akkor probaljon meg a kedves kis baratunk arra az egyszeru kerdesre valaszolni, hogy pontosan mikortol is kereskedik....
(egyebkent ha erre nem kepes akkor pedig ne rabolja se te se az en idomet), mert nem vagy te bohos hanem csak segitokesz forumtag...

Mindenesetre nagyra ertekelem a te segitokeszsegedet es sok sikert kivanok neked!

u.i.: velemenyem szerint vigyazz milyen emberek tarsasagat ill. baratsagaval elsz...talan ez a kereskedesnel kulonosen fontos lehet, bar en nagyon gyakran tevedek...
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 09:34
Előzmény: #2101  Törölt felhasználó
#2102
ezt a trollkodásod miatt kapod!

link

link
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 01. 10:46
Előzmény: #2101  Törölt felhasználó
#2103
Tomi, arra még nem válaszoltál, hogy lesz az ezüstödnek hozama a vaultokban, ha nem adod el csak folyton a tárolásért fizetsz?
;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 10:56
Előzmény: #2103  Tazsomaru
#2104
Szia,

nem mondtam hogy soha nem adom el....;
azt mondtam, hogy egyelore nem tervezem eladni....

Mondjuk valoszinu hogy 300$/ounces-nal adnam a nagy reszet....
de nem az ar a fontos, hanem hogy talalok olyan dolgot ami kepes nagyobb hozamot biztositani kisebb kockazattal....

Olvastad lustaport linkjeit....???(ha nem olvasgasd)

en ugye 3,5%-5,5%-os hozmra hivtam fel a figyelmedet 5 eves idotavban, es kevesebb mint 7-7,5%-os hozamrol 10 eves idotartamban,de az also hatar akar 5,5% is lehet....

Na nalam sokszorta komolyabb emberkek 4%-al riogatnak egy konzervativ 60/40-es reszveny-kotveny portfolional...
(szerintem azert olvasgasd ezeket) es itt ugye rendszer szintu beszakadasokrol nincs szo....

"majd szolok ha adom a fizikai ezustot"-jelenleg a legjobban alulertekelt eszkoz a foldon...
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 01. 11:50
Előzmény: #2104  Törölt felhasználó
#2105
gondolom majd akkor adod el, amikor a BUY BACK lesz 300AUD és nem a SELLING? mert akkor -4% az a 18 havi növekedés AUD-ban is. ;)

60/40
lehet hogy 4%, de az is lehet hogy 14%. a lényeg, hogy növekedjen. ;) az biztos, hogy az alapok 90%-nál jobb lesz a teljesítménye.

amelyikben esik az árfolyam többet lehet venni, ahol nő ott kevesebbet. olcsón sokat, drágán keveset. ja és tudod? közben havonta, negyedévente osztalék, ami szintén befektetésre kerül.
jaj! dehogy tudod!
hisz fizikai aranyra, ezüstre nincs osztalék. ott neked kell fizetni a tárolásért. (ez a kisbetűs rész) ;)

Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 12:27
Előzmény: #2105  Tazsomaru
#2106
Roland en elfogadtam es nem csinalok ugyet abbol, hogy bealltal a csordaba...
(es meg sok sikert is kivantam), raadasul nem alltam neki bizonyitani, hogy mennyire rosszul mered fel a helyzetet....
mint irtam ez a te dontesed es a nyeresegert es a vesztesegert is te neked kell majd vallalnod a feleloseget....

ha megengeded en pedig a sajat meggyozodesem mellett allok ki, mert en pedig vallaltam a feleloseget minden egyes befektetesi dontesemert....

Sok sikert az osztalekokhoz ill. a kamatokert....

Nincs igazan ertelme, hogy irjak a kisbetus reszrol ami elkerulte a figyelmedet....

Szerintem zarjuk le ezt a vitat,te nem erted ill. nem akarod megerteni a nemesfemek jelentoseget....

Ez a szep ebben az egeszben hogy kulonbozo emberek kulonbozo felekeppen latjak a kockazatokat ill. a lehetosegeket...

Sok sikert kivanok neked!

u.i.: tiszteletben tartoma velemenyed meg ha nem is ertek veled egyet, kerlek tedd te is ezt es ne vesztegessuk egymas idejet mert ugyse tudjuk egymast meggyozni...
az ido pedig majd eldonti hogy kinek lesz igaza....

Sok sikert megegyszer!
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 12:37
Előzmény: #2101  Törölt felhasználó
#2107
Büntetőpont trollkodásod miatt!!! Semmiféle tartalmat nem produkálsz... csak és kizárólag intrikálsz! Magyarul szart rágsz, és azt köpködöd!!!!!

link

link
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 13:06
Előzmény: #2107  Törölt felhasználó
#2108
En kerek elnezest, hogy nem sikerul elernem a szinvonalad...,
es megtisztelsz azzal, hogy idot szakitasz hogy ram pazarlod az idodet....

Kulon koszonet, hogy felvilagositottal minket az ar endogen termeszeterol....

Tenyleg nem tudok felnoni a forum szinvonalahoz...., meghagyom neked, ugy nezz ki te sokkal nepszerubb vagy nalam....

Kulon koszonet neked, tazsomarunak es stingy-nek hogy sikerult azt a rengeteg informaciot megosztanotok es ezzel hozzajarultatatok a forum magasabb szinvonalahoz....

Sok sikert neked is!
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 13:34
Előzmény: #2108  Törölt felhasználó
#2109
Tedd helyre magad, te senkiházi jenki bérenc, használj magyar billentyűzetet, és tartalmat hordj ide, vagy takarodj innen hazát árulni máshová... hogy vágna szemközt egy abori bumerángja.
Ezt pedig a mocskos hazaárulásod és sunyiságod miatt kapod!

link

link
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 14:06
Előzmény: #2109  Törölt felhasználó
#2110
Részemről csak azt nem értem, hogy miért használod a hozzászólásaidban nagyjából szabályosan a magyar nyelvet, amikor az R.N. Elliott által megalkotott - és a magyar nyelvnél lényegesen egyszerűbb szabályokkal rendelkező! - nyelvnél erre nem vagy képes... vagy nem akarsz képes lenni.

Persze, ha a célod csupán a trollkodás, akkor megértem.

)
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 14:30
Előzmény: #2110  Törölt felhasználó
#2111
Tudod taxis én bármilyen tartalommal elvitatkozom, de jó előre told ide a chartod alaposan megszámozva, hogy lássam rajta nem csak az ostobaságot habosítod, ha hozzám akarsz szólni!!!!
Amíg ezt nem áltom, addig az a helyzet, hogy nekem vagy egyfajta elképzelésem, amit azonnal chartal támogatok, ill. napra lövök furdulókat ezzel a helytelen szabályrendszerrel, míg neki, neked ... csak rövid vagy mázsányi ostoba firkálásokra tartalom nélküli kérdésekre, semmitmondásra telik! Szóval nem tudom miről beszélsz ember..
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 14:39
Előzmény: #2111  Törölt felhasználó
#2112
"Szóval nem tudom miről beszélsz ember.."

Ezt nem is kellett volna írnod, mert tisztán látszik a megelőző soraidból.

:ÐÐ
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 14:46
Előzmény: #2112  Törölt felhasználó
#2113
Csak hogy te is tudd, miről szól a totyik:)

egy kis arany és ezüs:D

link

link
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 15:06
Előzmény: #2101  Törölt felhasználó
#2114
Szia! Részemről nem nagy fáradtság! (kijelölés majd Ctrl+c és Ctrl+v)
Kereskedés szempontjából ne félts! Mindenki azért a számláért felel, amit menedzsel. Lulo a sajátjáért és én is csak a sajátomért. Van, hogy megerősítjük egymást, máskor átgondolkodásra késztetjük a másikat. Kb. ugyanannyi ideje vagyunk a piacon igaz nem teljesen ugyanazon a stratégián (mivel én részvényezem is stb.), de nálam Ő már bizonyított.
Úgy látom a fő kérdés a 2009 óta jövő trendvonal törése volt! Mikor és hol törte le? (DAX vagy S&P 500)
Szép napot!


Lulo írta: igazad van! jó néhány fórumozónak lett elege a stílusodból,lásd:dax topicból való távozásod előzményei,vagy hány emberrel kellett már befejezned a kommunikációt és kik,ill. milyen emberek maradtak,akik még szóba állnak veled,vagy a tegnapi 2 reakció is,amik a dax topicos hsz-edre érkeztek

a kérdések érthetőek és mellébeszélés helyett könnyedén megválaszolhatóak az alapján,amiket írtál.
nem a kérdések butuskák,hanem amikre vonatkoznak.
értelmes mondanivalóra lehet értelmes kérdéseket feltenni,az általad írtakra csak ilyeneket!
mi köze a válasznak ahhoz,hogy az illető mióta kereskedik??? iq teszthez nem kötöd véletlenül a válaszadási hajlandóságod?
ha még 100x megkérdezed,akkor sincs új válaszom,miután pontoson tudod már! az,hogy elhiszed-e,vagy sem,az legyen a te problémád!
2009 óta jövő trendvonalról volt szó , azt hogy lehet "1, 2,3,5,6 vagy 15 évre nezni...."? állításod szerint többször letörte! mikor és hol? lehet dax is,sp is
milyen apróság került szóba a dax fórumon ? és részletezzük csak ! a fátylat is leránthatod nyugodtan!
nem előre , vagy utólag megállapításról volt szó , hanem a trendvonalról ! ne terelj , ne beszélj mellé , hanem válaszolj !
ha már stílus és nagyra értékelés ;befejezett mondat végére egy pont kerül,nem pedig három,vagy négy,ill. én pedig nagyra értékelném,ha mellébeszélés és terelés helyett válaszolnál!
hogy is szoktad mondani pisti? köszönjük,hogy ma is értékteremtő hsz-eddel sikerült emelned a fórum színvonalát !
ui : az tisztán látszik,hogy mennyire távol áll tőled a személyeskedés és rosszindulat

pitcairn2 2015. 11. 01. 17:45
Előzmény: #2100  Törölt felhasználó
#2115
legalább bekerült a fórumra néhány HUF-ban denominált chart is

sajnos hosszútávú HUF-ban denominált chartokat nem sikerült találnom a neten pedig nagyon látványos lenne az 1971 és 2011 között 900 HUF-ról 430000 HUF-ra emelkedő arany árfolyam:)

több mint 400-szoros emelkedés 40 év alatt!

lazán megverte a bankbetéteket!!!

olyanokról meg már ne is beszéljünk, hogy egy osztrák magyar aranyforintnak kb. 5000 forint aranytartalma volt úgy cirka 120 évvel ezelőtt:)

pitcairn2 2015. 11. 01. 17:50
Előzmény: #2100  Törölt felhasználó
#2116
bocsi tévedtem, ez az 1888-ban vert 4 forintos érme pusztán az aranytartalma alapján cirka 30000 forintot ér...

link

majdnem 3 gramm színarany van benne

azaz

1 osztrák magyar forint = 7500 mai forint

kb. ez lenne a forint és az arany egy kissé tágabb története

pitcairn2 2015. 11. 01. 17:55
Előzmény: #2116  pitcairn2
#2117
a 10 Fr arra vonatkozik, hogy a 4 osztrák-magyar forint (FRT) 10 frankot ért

"Az osztrák-magyar veretek egyedülállóak voltak abból a szempontból, hogy az értékjelzést frankban és forintban is feltüntették, a forint névérték azonban nem volt kötelező érvényű. Mindenesetre az aranyalapú valuta névleges aranytartalma 0,72858 (45/62) gramm volt forintonként, míg a törvényes ezüstvaluta 11,111 (100/9) gramm színezüstöt tartalmazott forintonként, tehát az arany-ezüst névlegesen rögzített értékaránya 1:15,3 volt, amely az ezüst értékét 1,25%-kal erősebben határozta meg az arannyal szemben, mint az 1:15,5 arányt használó éremuniós szabvány."

link

pitcairn2 2015. 11. 01. 18:09
Előzmény: #2100  Törölt felhasználó
#2118
a COMEX-re visszatérve:

a "mulatságos" 250-szeres tőkeáttételük kapcsán gyakran mondják, hogy előbb utóbb csődbe fognak menni, de egész pontosan szerinted, hogy lehetséges ez?

a COMEX a New York Mercantile Exchange része, még a New York Stock Exchange-re is a NYMEX Holdings, Inc. keretében vannak bevezetve...

New York Mercantile Exchange
link

csődbe mehet a COMEX ettől függetlenül?

ha nem, akkor mi lesz a többi árupiaci termékkel (pl. olaj, elektromos áram, uránium, gáz)?

egyszerre összeomlik az összes kapcsolódó "papír" piac?

de még ha esetleg csődbe is mehetne a NYMEX Division-tól függetlenül a COMEX division-ben, akkor is ott van pl. az alumínium és a réz kereskedelem

nem igazán látom át ezt a történetet, de ez vmi rendkívül csekély valószínűséggel bíró über-kataszrofális forgatókönyvnek tűnik

még akkor is ha a COMEX nemesfémekkel kapcsolatos tevékenysége már a bohózat kategóriába kezd átmenni...

pl. lásd a legutóbbi produkciójukat

Blatant Gold/Silver Manipulation Reflects The Complete Corruption Of The U.S. System
link

Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 01. 20:58
Előzmény: #2106  Törölt felhasználó
#2119
Tomi, folyton mellé beszélsz. mindig tiszteletben tartottam a véleményed, sőt semmi kivetni valót nem látok abban, hogy valaki pár % nemesfémet tart a portfóliójában.

az sem érdekel te melyik csordába állsz be.
link :DDD

néha helyre teszlek, mikor már nagyon ferdítesz és az félrevezető lehet. hamar kiderült, nem kellett az időnek eldönteni, hogy kinek van igaza. a 9-12% növekedés az -4% volt 18 hónap alatt AUD-ban is.

a 60/40-et is te hoztad szóba, nem is értem, hogy jön ide.
nem akarlak én meggyőzni semmiről, csak segíteni próbáltam, nehogy megdöbbenj mikor senkinek nem kell majd az ezüst eladási áron.
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 23:52
Előzmény: #2119  Tazsomaru
#2120
Szeretnem a figyelmedet felhivni, hogy a 21.szazadban nem szoktak helyretenni embert....(talan meg allatokat sem)
ez kicsit egyszeru gondolkodasra utal ill. kicsit balkani, esetleg bugaci stilus....
(talan ezzel ne erolkodj a tovabbiakban)

Nem ferditek es nem vezetek felre senkit, sot nem sok embert ismerek aki visszautasitott mar 5 evvel ezelott kanadai nyugdijalapokat, mert az elkepzelesek, elvarasok nem alltak kapcsolatban a lehetosegekkel...
(en viszont megtettem), hidd el a tobbseg nem igy cselekszik, na hasonlo dolgok miatt van az hogy az alapok 90%-a nem kepes 1 sima index portfoliot felul teljesiteni....

Szerintem ne aggodj az en portfoliomban levo nemesfemekrol....
(mert ha csak egyszeruen, jozan paraszti esszel vegigondolod, hogy milyen kockazatot vallalok es a masik oldalon milyen asszimetrikus hozam lehetosegek vannak, akkor 1 masodpercet sem gondolkodnal ill. vitaznal ezen, hanem rohannal nemesfemet venni)....

Feleslegesen ne tord magad, csak jatsz el a gondolattal mi van ha en tevedek???
es milyen kimenetele van annak ha te....???
;)

Szerintem adjunk egymasnak 1 kis pihenot, mert ha jol vettem ki a hsz-bol teged is es engem is figyelmeztettek....

Szoval kellemes unnepeket es boldog uj evet kivanok neked!
Sok sikert is!
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 01:19
Előzmény: #2118  pitcairn2
#2121
Szia,

Nem fognak csodbe menni (szinte nincs is ennek valoszinusege), mert a szerzodesben benne van hogy keszpenzes elszamolassal is zarhatjak a szerzodeseket...
Ez pedig folyamatosan zajlik..., mar evekkel ezelott is ha valamelyik komolyabb Hedge Fund kerte a fizikai bullionok leszallitasat probaltak meggyozni oket, hogy keszpenzes elszamolassal rendezek az ugyet....
Kyle Bass-nak (szamomra o a kockazat kezeles egyik meg nem koronazott kiralya) van fenn videoja...
Peldaul o vett mar nem emlekszem milyen Nickel tartalmu ermet nehany millioert es beolvasztatta, mert az ermeben levo nyersanyagtartalom, tobbszorose volt az erme ertekenek...

-A masik dolog amit ugye tavaly talan novemberben volt ha jol emlekszem (probaljak a szabalyokat modositani):
CME Group Gold Circuit Breakers Up To $400....
(ezzel pedig a krizis helyzetekre lehet hirtelen megoldasokat talalni)
Nem sok termek van ahol az upside (emelkedesre) korlatokat vezettek be....
5 perc szunet, arra megfelelo embereknek sok mindenre eleg, sot ujabb nagyobb elmozdulasnal akar fel is fuggeszthetik a kereskedest,de ehez nagyon extrem dolgok kellenek...

Nem vagyok benne biztos hogy a comexre kell figyelni, ami tudom furcsan hangzik,de rengeteg erdekesseg van....
(azt szinte mindenki tudja, hogy a kinaiak ill. oroszok nem adnak el aranyat sot importalnak...),de van arra garancia, hogy ezt mas orszagok nem tehetik meg???

Egy komolyabb penzugyi valsagnal...(mondjuk kotveny valsagnal) peldaul a Nyugat ausztral allam donthet ugy hogy olyan kotvenyeket bocsat ki melyek mogott akar arany fedezet van mondjuk 4-5%-os hozammal/ev...mert jelenleg eleg komoly vitak vannak az adok, (GST magyar afahoz hasonlo ado) ill. a kozponti elosztas korul, mert egyes allamok nem ugyanolyan modon veszik ki a reszuket a kozteherviselesbol es kulonbozo modon reszesulnek ezekbol...
Raadasul nyugat-au-ral allam sokszorosan fugg a nyersanyag szektor ill. kinai ill. azsiai nyersanyag fogyasztastol...
es ott is vannak politikusok akik feltik a poziciojukat, kapcsolataikat...
ha pedig a piacrol nem jutnak megfelelo aron hitelhez ill. az allam nem vatoztat az ado elosztasi rendszeren....
akkor nehany torveny modositassal hasonlo dolgok alakulhatnak ki mint mas kevesbe demokratikus orszagokban...
Hasonlo pedig akar Del Afrikaban is elofordulhat...

Kepzelj el 1 olyan lehetoseget ahol az Emerging market ill. BRICKS orszagok valuta ill. kotveny valsagban vannak es nem jutnak hitelhez a piacrol vagy csak olyan aron amit nem kepesek finanszirozni...

Szoval jelenleg hatalmas a bizalom es egyetertes es mindenki joban van a klubban egymassal,de biztos hogy igy marad ez, a tortenelembol pedig tudjuk, hogy az amcsi ill. british esetleg mas orszagok, Kanada, Del-Afrika, Ausztralia sem biztos hogy mindenben az amcsi erdekeket fogja nezni...
(jelenleg ez igy van,de akar valtozhat is)

Egyebkent mar Perth mintnel is probaltak engem befolyasolni (telefonon), hogy ne fizikait es ne ezustot hanem mondjuk aranyat vegyek....ill. hogy olyan szamlat nyissak ahol is nincs szemely szerint elkulonitve a fizikai arany hanem, egy 400 ounces barnak egy reszevel rendelkezek, majd 1 masik bar masik reszevel...
(koltseg hatekonysaggal indokolva)
Ugye a problema ezzel csak ott van, hogy barmenyire elfogadom, hogy minden rendben, ha szeretnem elhozni az idok folyaman osszevasarolt fizikai aranyat akkor a vegen igy is ugy is ki kell fizetni azt a +1%-ot a spot price-on felul plusz ontesi koltseget...+szallitasi koltseg...+biztositas stb.stb...

peldaul a "2067"-es hsz videoja...ha megnezed...
jo dolog latni hogy mo-on is foglalkoznak ezzel...
(nyilvan nem mentek bele tul nagy melysegekig az arany gazdasagi szerepebe mert 1 atlag embert nem igazan erdekelik a nagyobb osszefuggesek)...,de vannak benne fontos informaciok...
egy masik erdekesseg peldaul hogy ki hogyan hatarozza meg a nemesfemek szerepet ill. milyen aranyban 1 vagyonon belul...

azt nem tudom mo-on milyen szinten van a privat vagyonkezeles,de szerintem az nem nagy kijelentes, hogy minnel nagyobb vagyonrol beszel az ember es ez szerintem globalisan elmondhato annal nagyobb szerepet kap az ertek megorzes szerepe...

Nyilvan kulonbozo orszagokban es globalisan kulonbozo problemak, lehetosegek, demografia es kulonbozo szintu befektetoi magatartas alakult ki...

Nem hiszem hogy erdekel barkit is peldaul, hogy korcsoportokra lebontva ill. allamokra lebontva, vagy mas egyeb tenyezok alapjan csoportositva milyen eszkoz osztalyokba es milyen aranyokban vannak ill. vesznek reszt az atlag ember, befekteto....
(pedig vannak am nagyon erdekes dolgok) ami folott a tobbseg nagyon elsiklik....

Na eppen ezert szerintem nagyon nehez meg azt is el magyarazni valakinek, hogy milyen aranyban kell ill. kellene hogy legyen nemesfem a portfoliojaban...
ill. a likvid eszkozet, vagyonat nezzuk vagy a teljes vagyonat.....
Itt au-ban peldaul megkozelitoleg 1,5-2%-a van atlagosan nemesfemekbe fektetve ha a likvid eszkozoket nezzuk...
ha a teljes vagyont, ingatlan, nyaralo, nyugdij, broker ill. befektetesi szamlak stb...ez kb. 0,5% korul lehet...

Most nem svajci konzervativ megkozelitessel ahol 20%, hanem csak a regi amerikai (vallalkozobb, kockazat kedvelobb mentalitassal rendelkezo portfolional kellene 5-10%-nak lennie nemesfemekben, esetleg aranyban...ez ugye ~1000-2000%-os kulonbseg) es itt csak atlag emberekrol beszeltunk, nem komolyabb vagyonokrol ahol az ertekmegorzes az elso szamu szempont...

John Butler-nek van peldaul videoi ill. o 20%-ot tart megfelelonek (lehet hogy erdemes lenne elgondolkozni hogy akik komolyabb pozicikat toltottek be mind a befektetesi bank ill. alapkezeloi industryban miert is allnak ki annyira a nemesfemek mellett), talan Marc Faber is hasonlo aranyt javasol es ok nem likvid, hanem az egesz vagyonra mondjak ezt...

folyt. kov.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 02. 08:09
Előzmény: #2120  Törölt felhasználó
#2122
nem jól vetted ki a hsz-emből. azért mert helyre teszek egy hantázást, még nem fognak figyelmeztetni. nem is értem miért kellett volna hogy figyelmeztessenek. szerintem keversz valakivel. ha lódítasz, azt ez után is helyre fogom tenni, de a véleményedet továbbra is tiszteletben tartom.
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 08:31
Előzmény: #2122  Tazsomaru
#2123
Rendkívül bájos és megmosolyogtató, amikor egy "alapkezelő" ennyire nem látja a fától az erdőt. Egyebekben meg 5 éves óvodás szint. :ÐÐ

Maximálisan igaza van Tom Williams-nek abban, amit az ún. "alapkezelők" általános felkészültségéről írt a korszakos jelentőségű könyvében.

Privát rögeszmék hajszolása az ügyfelek kontójára... Nyilasi-effektus.

))
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 08:36
Előzmény: #2123  Törölt felhasználó
#2124
kicsit meghekkelték az első mondatot:

link

:ÐÐ))
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 08:55
Előzmény: #2118  pitcairn2
#2125
link

Druckenmiller-rol nem art tudni, hogy o nagyobb elmozdulasokra kereskedik es ha tenyleg vett 323millio$-ert a sajat penzebol GLD-t valoszinuleg azert tette mert valoszinuleg nem volt kedve a hataridos piacon gorgetni a lejaratkor a pozikat mert az mar kozep tavon is szep kis koltseg...
Masik dolog pedig, persze ez csak puszta spekulacio, hogy tisztaban van vele, hogy milyen nehez fizikai bullionokat venni nagyobb mennyisegben...
(ha feltetelezzuk, hogy kb. 200-220 millio$-al ki lehetne pucolni a Comex raktarait es onnantol nincs tobb szallitasra alkalmas arany), viszont GLD-nel van jelenleg 692 Tonna arany es ha nagyobb menyisegben van az ETF-bol mar nem emlekszem hogy 5 vagy 10millio$ ertekben akkor kerheted a bullionokat az ETF eladasa es keszpenzes elszamolas helyett akkor...
(persze ez kis retail ugyfelek nem kerhetik)

Szoval konyen elofordulhat, hogy vett ugy kb. 280-300K ounces aranyat, es meg azon se lepodnek meg, ha eppen 1080-1100$ korul tette...
(mert o sem ma kezdte, es valoszinuleg alig varta az alkalmat, hogy megontsek ill. az eves melyont ala nyomjak az arany arat)...
es ahogy az amatorok, felugrottak a short vonatra es unnepeltek, hogy vegre az arany uj melypontot csinalt...az okos penz es oreg rokak szepen megvettek a piacot, a pozijukat pedig megtamogattak a short zarasok kesobb....

Hogy oszinte legyek en is nagyon figyelem az ezustot ill. az SLV-t mert akarok 2017-2018-ra venni call opciokat....
(nyilvan szeretnem minnel olcsobban ezt megtenni) es alig varom hogy jojjon 1 nagyobb ontes esetleg 1 false kitores lefele...
elmeletileg ez ugy 14-14,5$ korul kellene 1 nagyobb leszurasnak lennie...

Nyilvan utana nem kellene agodnom hogyan fogom fenntartani az ezust aranyat a portfoliomban a kovetkezo evekben is....
(ahogy a vagyonom no)...
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 09:00
Előzmény: #2124  Törölt felhasználó
#2126
nehany honap ill. ev mulva meg jossz majd azzal hogy szerencsem volt...
;)))))
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 02. 09:05
Előzmény: #2123  Törölt felhasználó
#2127
"Privát rögeszmék hajszolása az ügyfelek kontójára... Nyilasi-effektus."

ez jó! :D
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 09:11
Előzmény: #2126  Törölt felhasználó
#2128
Igen, Nyilasinak is "szerencséje van", hogy zárt végű az alapja, mivel így az idei lejárat előtt horribilis bukóban ülő megvezetett ügyfeleinek maradék pénzéből még le tudja csipegetni a havi "kezelési" díjakat... amiből azért elég szépen eléldegélhet.

:ÐÐ))

Aztán persze majd bujdosnia kell vagy emigrálnia a baseballütős ügyfelek haragja elől... de ez már csak a szokásos alapkezelői "opportunity cost".

Persze Ausztráliában ilyesmi nem fordulhat elő... mint azt nálad is látjuk, ott nagyon felkészültek az "alapkezelők."

))))
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 02. 09:18
Előzmény: #2125  Törölt felhasználó
#2129
pont ez a legnagyobb problémám a nemesfémekkel. a vagyon nem nő.
ha most egy koreai autó áráért vettél nemesfémeket 10-20-30 esetleg 50 év múlva sem fogsz tudni belőle venni kettőt. ezt már egyszer belinkeltem, hogy 20 uncia arany volt 100 éve egy Ford T-modell. 20 uncia aranyból most sem tudsz venni 2 Fordot.
persze, ha neked a vagyon a papírpénzt jelenti, akkor abból jó sok lesz.
;)

egy pici segítség: ha SLV-ben jön egy öntés, emelkedni fog az IV és drágábbak lesznek az opciók nem olcsóbbak. megint csodálkozni fogsz, mint múltkor, hogy nem úgy mozog az opció ára, mint az árfolyam.
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 09:21
Előzmény: #2129  Tazsomaru
#2130
:ÐÐ)

Nem érti... már korábban sem értette. Krónikus "sárgaláz"-a van.

))
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 10:08
Előzmény: #2129  Tazsomaru
#2131
nem az SLV onteserol volt szo hanem az ezust spot price-rol....
az ezust spot price es SLV nincs 100%-os korrelacioban...
(ezt csak te hiszed, mert mint mindig pontatlan vagy), pedig errol es a GLD es arany spot price manipulaciojarol is volt szo korraban...

Egyebkent nem szoktam handabandazni es ferditeni sem, se melle beszelni!!! ezt te probalod rolam beallitani...ez 1 szimpla rosszindulat)...
mint ahogy azt is probalgatod bizonyitani, hogy pomperj nem jo kereskedo....
a teny hogy nincs hozza megfelelo informaciod...,de problgatod bizonyitani...
Persze elo adod, hogy ertesz a kockazat kezeleshez ill. tudod hogyan lehet kereskedni....

a tiszta valosag pedig az hogy keptelen vagy a kockazatot megfeleloen kezelni es mivel neked nem sikerult, ezert ugy gondolod hogy mas sem kepes erre...
(nyilvan meg van az oka, hogy miert kell eroltetni azt SPY/TLT portfoliot...ahoz mondjuk nem kell tul nagy kereskedoi tudas...)
es nyilvan annak is megvan az oka hogy miert kell opciokkal kereskedned es miert nem kereskedsz FX piacon vagy a reszveny piacon...
talan mert nincs elegendo toked....

Persze lehet hogy tevedek,de nezzuk csak meg 1 piciket....:

-nincs megfelelo kereskedoi tapasztalatod, nem vagy kepes nyeresegesen kereskedni...
-nincs megfelelo toked hogy kulonbozo piacokon kereskedj

majd ezek utan az a helyet hogy megossz masokkal informaciot, az esetek tobbsegeben azert jossz hogy kritizalj olyan embereket akik hozzatesznek a forumhoz...
ill. olyan hsz-kat irj amik masokat rossz szinben tuntet fel....

Ideznek toled:
"Privát rögeszmék hajszolása az ügyfelek kontójára... Nyilasi-effektus."
ugye ezt nem nekem irtad???

Ki is hajszol rogeszmeket???
se penz,se ingatlan,se fold,se arany-nak nincsen hozama...
hozamot akor ersz el ha ezekkel kulonbozo dolgokat teszel....
foldenk es lakasnak sincs hozama, ha kiadod berbe adod esetleg megmuveled annak van hozama (ehez pedig nem kell IQ teszt)...
keszpenznek es aranynak sincs hozama...
(akkor ersz el hozamot, ha ezeket kolcson adod ill. befekteted)...

Technologiai fejlodessel a legtobb termek egyre olcsobban, gazdasagosabban megvasarolhato...

nem most hanem augusztus vegen- szeptember vege kozott vasaroltam sajat szamlara es ceges szamlara is ezustot...sajat szamlara picivel nagyobb ertekben mint 1 kozep kategorias uj Hyundai vagy Kia auto.
Nagyon nagy valoszinuseggel az ezust poziciom amit az osszel vettem es hatarozzuk az erteket 1 uj koreai kocsinak, megigerem neked, hogy 90%-os valoszinuseggel minimum 3-5 uj koreai kocsi araert fogom eladni, de meg az is lehet hogy 10-15-ert....
(tudom hogy nem erted, talan majd egyszer sikerul megertened)...

Szerintem mindketten jobban jarnank ha hanyagolnak egymast, bar mar ezt is irtam korabban....

Sok sikert!

Addig legyel olyan kedves es ne probalj engem vagy pomperj-t rossz szinben feltuntetni, foleg ha nincs megfelelo informaciod...
emerald 2015. 11. 02. 12:20
Előzmény: #2131  Törölt felhasználó
#2132
Miért van az h neheztelsz olyasmiért amit te is megteszel másokkal?!

Ezt írtad Tazsonak most:
" azert jossz hogy kritizalj olyan embereket akik hozzatesznek a forumhoz...
ill. olyan hsz-kat irj amik masokat rossz szinben tuntet fel.... "

Ezt a dax fórumra írtad szombaton:
"de probaltunk ezzel kapcsolatban en is es szarvasvadasz is informaciot szolgaltatni emaraldnak, hogy miert jobb ha hosszabb, nagyobb idotavon kereskedik...
persze nem igazan talalt mghallgatasra az informacio... "

Ez volt a végszavad most:
"Addig legyel olyan kedves es ne probalj engem vagy pomperj-t rossz szinben feltuntetni, foleg ha nincs megfelelo informaciod..."

Hmm....látod én is valami hasonlót vártam volna el.
pitcairn2 2015. 11. 02. 13:26
Előzmény: #2129  Tazsomaru
#2133
"pont ez a legnagyobb problémám a nemesfémekkel. a vagyon nem nő. "

ez max. abban az esetben lenne igaz, ha békén hagynák a nemesfémpiacokat...

de nem hagyják békén, hanem durván manipulálják őket

ergo

rövid és középtávon extrémeket lehet bukni és nyerni a nemesfém-spekulációval

mi több hosszútávon is nagyon jól telejsítenek

pl. lásd az alábbit

1946:

1 kg arany = 13210 Ft

link

2015.11.02.

1 kg arany = 10353619 Ft

10353619/13210=783,77

ERGO

78377% nominális "nyereséget" ért el az arany 69 év alatt el...

ez lenne a naagy magyar helyzet...

majdnem 79 EZER százalék nyereség
pitcairn2 2015. 11. 02. 13:35
Előzmény: #2121  Törölt felhasználó
#2134
én is így gondolom, de pontosan amiatt, hogy a COMEX egy nagyobb rendszer része szerintem - most még - követni fogják a papírárak a fizikai árakat(persze a tévedés jogát fenntartom)

+ mivel a COMEX elsősorban __manipulációs__ eszköz én úgy gondolom az ár másodlagos számukra, ők elsősorban manipulációban utaznak

pl. 1932 és 1980 között 22 centről 50 USD-re mentek fel az ezüstárak a COMEX-en

ez durván 250-szeres emelkedés volt

de végigcsináltak, és amikor a silverbug community már diadalittasan sütkérezett a dicsfényben akkor lecsaptak rájuk és kinyírták az egészet

szerintem most is vmi ilyen lesz, először a csillagokba mennek fel a nemesfémárak, majd (a többi piaccal együtt) bedöntik a nemesfémpiacokat is.
pitcairn2 2015. 11. 02. 13:54
Előzmény: #2121  Törölt felhasználó
#2135
a nemesfémek ellen pedig sohasem nehéz állami koalíciót építeni

lásd az alábbi klasszikust:)

Gold and Economic Freedom

by Alan Greenspan
link

anno még a kommunisták is remekül együttműködtek ezen a területen a Wall Street-i bankárokkal
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 13:54
Előzmény: #2133  pitcairn2
#2136
ugyanonnan:

"Az aranyparitás 1946 után csak névlegesen valósult meg."

Ergo: Az egész számítás értelmetlen, amin nyilván nem is csodálkozom.

:ÐÐ))
pitcairn2 2015. 11. 02. 13:56
Előzmény: #2136  Törölt felhasználó
#2137
nem hinném, hogy 1946-ban nagyon eltértek volna a piaci árak a törvényben meghatározottól...

persze abban nincs vita, hogy utána nagyon gyorsan változott a helyzet, pl. lásd Bereményi Géza Eldorádó című opuszát:)
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 13:57
Előzmény: #2132  emerald
#2138
Százával lehetne hasonlókat találni a hsz-eiben, ha valaki venné a fáradságot és 5 másodpercnél több időt töltene a többszáz soros blődlik olvasásával.

))
pitcairn2 2015. 11. 02. 13:58
Előzmény: #2136  Törölt felhasználó
#2139
pl. 1946-ban még nagyon szép ezüstérmékkel indult a forint...

Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 14:02
Előzmény: #2137  pitcairn2
#2140
"aranyparitás"-ról volt szó, nem pedig bullshitelésről.

1946-ban és utána sem tudtad szabadon átváltani aranyra a mesterségesen erősen tartott forintot.

A számítás innentől értelmét veszti.

:ÐÐ)
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 14:06
Előzmény: #2132  emerald
#2141
Nem kommentaltam a kovetkezot eddig:
(de most megteszem):

""(#172961) Re: Heti macd
Értékelés: 0
előzmény (#172958: Kisvuk) | válasz erre | szombat, 13:02
Aki akar megtalál téged több topikban is.
Ha mindenáron beszélhetnéked van tedd meg máshol.
Öcsit megtalálod eur/usd topikban is, ha mindenáron "segíteni" akarsz.

Engem pedig ne vegyél a szádra és ne minősíts!
Épp eleget elviseltem tőled, de készülj fel Pomperjnek fogom év végén a szamlám megmutatni, csak azért h fel se merüljön h nem igaz. Nagy pofára esés lesz készülj fel vuki!

Ha van válaszod nekem(mondjuk nem érdekel) akkor azt nyugodtan a saját topikodban tedd meg.
Az egy minuszt én adtam, sajnos többet nem tudok mert nincs több nickem.
emerald""

Ne haragudj de nem azon volt a hangsuly hogy neked probaltuk elmagyarazni (bar ertem hogy ezt te sajat magadra vetted), hanem azon, hogy miert konyebb es hatekonyabb hosszan tavon kereskedni....
(ezen nem akarok ujra vegig menni mert ez szamomra teny, ha errol valakinek mas a velemenye, az az o dolga) az en velemenyemen nem valtoztat....
egyebkent offshortnak (peldaval levezetve) es ocsibrokernek is probaltam felhivni a figyelmet, hogy bizonyos koltsegek milyen eredmenyekre vezetnek....
(az hogy valaki ezt megerti vagy sem), az sem az en problemam....
sot eppen tazsomaru probalta bizonyitani tevesen, hogy mindegy, hogy valaki 5perces,15 perces,h-s vagy nagyobb idotavon kereskedik....
(ez sem igaz), most ne menjuk bele hogy milyen termekeknel es milyen paroknal milyen hatekonysaggal mukodik valami vagy sem.
(mert nem arrol van szo hogy kisebb idotavokon vannak-e hasonlo trendek, hanem hogy ezek kereskedese milyen eredmenyekre vezet)!!!

1. is nem vettelek a szamra es nem minositettelek,de most "megteszem" bar ez sem minosites csak szemelyes velemeny rolad:

ugy ahogy neked es barki masnak joga van leirni a velemenyet, talan ugyanezek a jogok megilletnek engem is...
hogy hova es mikor melyik topikba irok, nem hiszem hogy te neked kellene meghataroznod, mint ahogy en se szolok bele hogy te mely topikba teszel hsz-t...(sot ezt akkor se teszem ha nem ertek egyet veled, esetleg szamomra serto dolgot irtal)

2. felhivnam a figyelmedet arra, hogy mar korabban befejeztuk a kommunikaciot egymassal, te jottel es kerleltel emailben, hogy jojjek vissza pomperj miatt!!!
en kialltam melleted amikor a forumban figyelmeztettek....
(bar bevallom, tevedtem veled kapcsolatban is mert felre ismertelek.....,de mint tudjuk nekem az esetek tobbsegeben nincs igazam)

3. korabban arra is felhivtam a figyelmedet, hogy nem kellene aranybanyasz cegekkel addig kereskedned, foleg nem tokeattetellel amig nincs nagyobb tapasztalatod kockazat kezelesben es nem all rendelkezesedre 1 komolyabb szamla es olyan brokerceg ahol a koltsegek alacsonyabbak...(az hogy te ezt megertetted vagy sem az nem az en problemam), hogy a figyelmetlenseged es tapasztalatlansagod miatt sikerult 1 szamlat, 1 kisebb osszeget elvesztened...
(szemelyes velemeny lehet hogy erdemes lett volna oda figyelni a mondandomra)

Most pedig jon a kedvenc reszem:

" Pomperjnek fogom év végén a szamlám megmutatni, csak azért h fel se merüljön h nem igaz. Nagy pofára esés lesz készülj fel vuki!"

Ennyire nem lehetsz egyszeru, miert esnek pofara ha az iden sikerul nyereseges evet zarnod Emerald; es hogy magas hozamot ersz el 1 olyan szamlan ahol tokeattetelt hasznalsz....
Azt latom hogy meg mindig nem ertesz a kockazat kezeleshez, mert nem csak az szamit hogy milyen hozamot ersz el hanem, hogy ezt milyen kockazattal teszed...

Csondben megjegyeznem, hogy en az elso kereskedesemmel meg 2002-ben 2 honap alatt tobb mint 45%-os hozamot ertem el (tokeattetel nelkul), majd a kovetkezo 6-9 honapban tobb mint 3 millio ft-ot kerestem es kepzeld en is azt hittem hogy tudmom mirol szol a kereskedes, sot azt gondoltam hogy ebbol elek (talan 40-vagy 60000ft lehetet akkor mo-on a minimal ber/ho)...

Azota eltelt 1 kis ido es tudom, hogy mennyi mindent nem tudtam akkor...
(lehet hogy elhiszed es lehet hogy nem,de azt a hibat amit jovo heten, esetleg jovore fogsz elkovetni en es sok mas kereskedo elkovette evekkel akar evtizedekkel ezelott)...

Emerald a pofara eses nem az ha valaki nalad magasabb hozamot er el, hanem ha elveszted a kereskedesi toked 40,50%-at esetleg a toked ill. szamlad....

Szoval gondold vegig megegyszer hogy mekkora pofara eses lesz nekem ha te jo hozamot ersz el, es neked mekkora pofara eses volt az hogy ezt irtad nekem...(azert ez elarul a gondolkodasmododrol eleg sokat)
;)

Azt viszom orommel latom, hogy mivel kisebb szamlaval kereskedsz igy probalsz olyan instrumentekkel kereskedni ahol is a napon beluli elmozdulasok kisebb kockazatot jelentenek a szamladra...(ennel tobb pozitivumot ill. fejlodest nem sikerult a hsz-bol kiszurni)....
Ennek pedig csak 2 kulonbozo oka lehet:
1. ennel tobbet nem fejlodtel...(ez pedig eleg szomoru)
2. ha fejlodtel akkor viszont miert nem osztod meg a nalad is jaratlanabb forumozokkal...
(de ez sem minosites volt, mert nincs jogom minositeni es megitelni senkit, mert nem rendelkezek megfelelo informacioval),de a velemenyemet jogom van leirni...
(aztan hogy igazam van vagy sincs az 1 masik dolog)....

Tobbszor felhivtam nem csak tazsomaru figyelmet, hogy ne bantsa pomperj-t, mert en rengeteg informaciot meritek a kulonbozo hsz-bol...az hogy nehany velemenyevel egyet ertek vagy sem az 1 masik dolog...,de a munkajat es hsz-t elismerem es megkoszonom....
es nem ugralok azon sem ha esetleg teved,(talan azert mert en is szoktam tevedni, eleg gyakran)

Tapasztalatlan rossz kereskedok foglalkoznak azzal, hogy valaki tevedet, esetleg rossz oldalon lepett be a piacra....
Szamtalanszor leirtam, nem igazan szamit hogy ki milyen hatekonysaggal talalja el az iranyt, nem az szamit hogy hanyszor van valakinek igaza, hanem hogy amikor igaza van, amikor jo oldalan van a piacnak akkor mennyi penzt keres ezzel.....

A vegszo pedig legyen az hogy, ha valakit folyamatosan bantanak, tamadnak elobb utobb elvesziti a turelmet...ez 1 alap evolucios tulajdonsag es 2 fajta valasz reakcio letezik:
vagy
1. vedekezik ill. visszatamad....
2. menekul....

es most felruhazlak hatalommal es a valasztas jogat rad bizom....
megprobaljuk egymas hsz-t figyelmen kivul hagyni, mert szerintem egyikunk sincs elorebb es csak felesleges idovesztegetes az egesz...(es mindket fel sertesnek veszi a masik hsz-it)
vagy tiltass ki a moderatorral!!!

u.i.: nincs se nekem senkinek topikja ez 1 nyilvanos forum...
;)

Egyebkent sok sikert es jo egeszseget kivanok!
pitcairn2 2015. 11. 02. 14:08
Előzmény: #2136  Törölt felhasználó
#2142
ebben az 1946-ben vert 5 forintos érmében még 16,7 gramm színezüst volt

link

1946-ban 43,75 volt a "gold-to-silver ratio"
link

ergo ez akkor 0,35 gramm aranyat ért

ez pedig nagyjából a "13210 forint = 1 kg arany" szintre van belőve

persze igen gyorsan eltűntek ezek az érmék a forgalomból:)

hisz mindenki tudta, hogy ez - a pénznek titulált színes papírfecnikkel összevetve - bizony valódi érték

pitcairn2 2015. 11. 02. 14:10
Előzmény: #2140  Törölt felhasználó
#2143
1946-ban még az MBN is __ezüstérmékkel__ tért vissza forgalomba

link

pitcairn2 2015. 11. 02. 14:11
Előzmény: #2143  pitcairn2
#2144
jav.:

MNB

1946-ban az emberek már nem hittek a színes papírfecnikben...

ezüstpénzt kellett verni...
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 14:16
#2145
egy kis arany és ezüs:D... józanoknak

link

link
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 14:21
Előzmény: #2144  pitcairn2
#2146
Nem is olyan reg volt am mo-on 200Ft-os erme aminek nagy reszeben ezust volt...
(talan meg dijat is nyert nemzetkozi kiallitasokon, meg lehet hogy valtasbol nekem is van valahol)...
Persze ki kellett vonni a forgalombol, mert az ermeben levo ezust kezdett tobbet erni mint maga az erme neverteke...
;)
pitcairn2 2015. 11. 02. 14:23
Előzmény: #2136  Törölt felhasználó
#2147
máskülönben az alább belinkelt 1946-os 5 forintos köztársasági veret

ma az ezüsttartalma alapján __982-szer__ ér többet mint 1946-ban

az MNB által vert 1946-os forgalmi EZÜST-érme

több mint 98 EZER SZÁZALÉKOS (nominális felértékelődésen ment át 68 év alatt...

pitcairn2 2015. 11. 02. 14:25
Előzmény: #2146  Törölt felhasználó
#2148
szerintem inkább spontán eltűnt a forgalomból:)

Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 14:28
Előzmény: #2143  pitcairn2
#2149
Az ezüstöt (is) tartalmazó érmeforintjaidért sem 1946-ban, sem utána nem tudtál befektetési célú színaranyat venni a "Nemzeti Aranybolt"-ban.

Az arany 1946-os (nem konvertibilis) forinthoz kalkulált (jelen)értékére vonatkozó számításod ezért nem lehet helyes.

))
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 14:31
Előzmény: #2135  pitcairn2
#2150
azt azert ne felejtsd el hogy Alan Greenspan csak akkor volt arany ellenes amikor a( FED-ben dolgozott ill. vezette)...

Council on Foreign Relations...:

link

eleg bonyolult valaszt adott arra kerdesre hogy jo befektetes-e az arany???
;)
yes
;)

o sem ert hozza es mindenfele rogeszmei ill. sargalaza van mint ahogy ezen a forumon korabban megallapitottak...
;)
pitcairn2 2015. 11. 02. 14:32
Előzmény: #2149  Törölt felhasználó
#2151
ettől még __piaci szintről__ indult 1946-ban a buli, amit nagyon szépen alátámaszt az is, hogy az MNB EZÜST-érmékkel indította az útjára a forintot

a __befektetési célú__ színarany üzérkedés pedig remekül ment akkoriban, pl. populáris után-érzetként gondolj az Eldorádó című filmre

(persze néhány év múlva már nem sokat értek azzal az arannyal, de az már egy más történet)
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 14:35
Előzmény: #2151  pitcairn2
#2152
Mit akarsz ebből kihozni?

Hogy "mégiscsak" jó befektetés a fizikai arany?

:ÐÐ))

Akkor vegyél jó sokat!

)
emerald 2015. 11. 02. 14:40
Előzmény: #2141  Törölt felhasználó
#2153
"1. is nem vettelek a szamra es nem minositettelek,de most "megteszem" bar ez sem minosites csak szemelyes velemeny rolad: "
Ezt hívják személyeskedésnek.
Most nem másolom ki részletesen a rosszindulatú megjegyzéseid.

"2. felhivnam a figyelmedet arra, hogy mar korabban befejeztuk a kommunikaciot egymassal, te jottel es kerleltel emailben, hogy jojjek vissza pomperj miatt!!! "

Igen valóban, kértem ezt nem magam miatt, hanem azért mert nekem valóban fontos volt h akit kedvelek/tisztelek jól érezze magát.
(Ezt már nem először veted a szememre, nem tudom miért)
Ám te a barátodért nem tetted meg, mert állod a szavad.-egy ismeretlenért viszont megszegted a dax topikba nem írsz igéretedet.

Ne aggódj nem vágyom h kommunikálhassak veled, nem gyüjtöm a magát jóindulatunak tituláló olyan ember társaságát aki "segítség" álcájával rugdos másokat mint te:"Ennyire nem lehetsz egyszeru"

Ez a kis irományod téged minősít.
pitcairn2 2015. 11. 02. 14:42
Előzmény: #2152  Törölt felhasználó
#2154
az teljesen egyértelmű, hogy jó befektetés

pl. a komcsi állam is ezért cuppant rá

a kommunista diktatúra esszenciáját szerintem a Kolima-i aranybányákkal lehet megragadni, ahol százezrével haltak meg az "értéktelen" szovjet rabszolgák azért, hogy a moszkvai pártarisztokrácia New York-i üzletfelei kitömhessék a trezorjaikat arannyal

ez van...

még a komcsik is gyilkoltak az aranyért...

Kolyma Diaries: A Journey into Russia's Haunted Hinterland – review
link

pitcairn2 2015. 11. 02. 14:50
Előzmény: #2152  Törölt felhasználó
#2155
ami pedig azon ellenérvedet illeti, hogy a kommunista hatalomátvétel után teljesen befagyott a nemesfémpiac

(gondolom vmi effélét akartál ebből kihozni)

hát ahhoz azt is érdemes hozzátenni, hogy 1949 után lényegében mindent lenyúlt az állam

szóval abban a környezetben az aranycsecsebecsék bizonyos tekintetben a legjobb befektetésnek számítottak

pl. az Eldorado című film főhőse 1956-ban még a vagyonával együtt nyomult Budapest utcáin

lehetett volna olyan "happy endes" befejezés is, hogy kimegy nyugatra és boldogan __dőzsöl__ a felhalmozott vagyonából...

(persze nem lett mert a rendező más mesét írt:) )
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 14:51
Előzmény: #2154  pitcairn2
#2156
link
Meg valahol a limitet aminél nem kell dolgozni, -35-ről, levitték -50-re, nehogy már a demokrácia ellenségei lazsáljanak.
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 14:55
Előzmény: #2154  pitcairn2
#2157
Továbbra sem látom be, hogy a Graham által definiált intelligens (és amellett bármiféle illegális és/vagy köztörvényes piacbefolyásolásra képtelen) befektetőnek miért érné meg fizikai aranyba rakni a pénzét bármiféle valós reálhozam ígéretével.

)
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 15:00
#2158
ezusttel kapcsolatban...

John Williamsnak a shadow stat..-on van elmeletileg az 80-as evekben 50$-os ezust ar csucs jelenlegi erteken kb. 600$/ounces-nak felelne meg ha a regebbi inflacios modeleket hasznalnank....
es egyesek szerint a jelenlegi 15-16$-os ezust/ounces ar 80-as evekben korubelul 2-3$/ounce-nak felelne meg....
Sajnos nem ismerem ill. nem rendelkezek a megfelelo adatokkal, de azt tudom, hogy itt au-ban a nagyobb ezust kitermelok 20-25AUD koruli araknal vannak breakevenben, persze azota esett az olaj ara es a legtobb ceg kepes volt koltseg csokkenteseket vegre hajtani...,de a legtobb primary ezust banyaszattal foglalkozo ceg 14-15$ ill. 18-20AUD korul van break evenben, persze vannak banyak ahol 9-11$ korul is kepesek termelni az arany mellett esetleg a rezbanyaszat mellet,de ezek kitermelese is kezd vesztesegese valni...

Az hogy a legnagyobb banyaszcegek 85%-os profit visszaesesrol szamolnak be ill. munkahelyeket szuntetnek be, a szerzodeses vallalkozok 40-50%-atol valnak meg azert az elarul a helyzetrol sokat....

a nagyobb befektetesi bankok pedig manipulalgatjak a nyersanyagok arait lefele kozben szep csondben vasarolgatjak a hatekonyabb banyasz cegek reszvenyeit...
lasd NST vagy EVN itt au-ban esetleg NCM....
Nem csodalkoznek azon ha az eszak-amerikai nemesfem banyasz cegek nemelyike jelenleg mar megcsinalta a melypontjat esetleg jovo marcius-oktober kozott teszi ezt meg....
A kanadai cegek pedig talan mar tul vannak ezen, mert ha az olaj ar csokken ugy tunik szamomra, hogy a kanadai olaj cegek fogjak a legnagyobb csapast elszenvedni es ezzel a CAD tovabb gyengulhet ami a kanadai nemesfembanyaszokat extrem olcsova teheti es a gyenge CAD es olajar a ezekben a cegekben rendkivuli veteli lehetoseget fog teremteni...
(kozben pedig a hatekonysaguk novekedni fog, mind labor cost teren, mind a kitermelesnel felhasznalt olaj ara miatt)....

A nyersanyagpiacok kereskedesenek forgalma es helye a London New York tengelyrol...at fog helyezodni Singapour ill. Shanghaj fele...
Na az ottani raktarok keszleteit sem art figyelni, szerintem iden decemberben ujabb negativ rekordot fogunk beallitani ill. a raktarok keszletei ujabb melypontot fognak elerni...
azert a Perth mint 3,5M ounce ezust eladasa egyetlen nap alatt is sokat elarul a helyzetrol...
(raadasul azokon az ermeken 20-25%-os felar van, volt)...

pomperj
pomperj 2015. 11. 02. 16:01
Előzmény: #2153  emerald
#2159
Szia E,
nagy orom lett az a kis aprosag, amiben olyan sokat segitettel. Es ismetelten koszonom neked.
Sok sikert!
PJ
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 16:02
Előzmény: #2153  emerald
#2160
Mit nem tettem meg a baratomert???

Emerald eleg kulonbozo felekeppen latjuk a vilagot, a barat szo nalam eleg mas kategoria mint nalad...

(nincsenek a pf-en barataim, ez 1 virtualis forum), viszont vannak akiknek szivesen olvasom a hsz-it

az hogy valakinek kedvelem, esetleg nem kedvelem a hsz-it az nem jelenti azt hogy a baratom vagy sem....
(piciket feluletesnek talalom ezt a gondolkodast), persze eleg mas az ertekrendszerunk...

Ha te azt gondolod, hogy pomperj a baratod vagy nekem, akkor miert nem alltal ki mellette miert hagytad, hogy masok bantsak???
Errol is beszeltunk mar sot emailt is valtottunk...
Nem azert allok ki pomperj mellett mert a baratom...(talan azert mert mas ertek rendszerem van mint neked), nem allitom hogy az en ertekrendszerem jobb vagy rosszabb lenne mint a tied...egyszeruen mas...
es a barat ill. baratsag is mast jelent nekem mint szamodra...

Igazad van vallaltam, hogy nem irok a dax forumra es azt is hogy nem irok az arany-ezustre, jo par forumot otthagytam es valoszinuleg ezt is itt fogom hagyni, mert nehezen viselem a rosszindulatot, butasagot...
es ha ugy latom hogy nem vagyok kepes hozzatenni valamihez erdemben en kepes vagyok sajat magammal szemben is fellepni...

Ocsibrokernek szerettem volna segiteni, mert felmerult szamara 1 problema es szerintem szuksege lett volna 1 kis segitsegre...
persze a problema felmerult mar korabban es meg jo parszor fel fog merulni...
es szerencsere eleg gyakran jo nehany forumozo megprobal segiteni a masiknak...
erre lenne a forum, aztan hogy a ket fel kepes-e egymas szamara az informaciot tovabbitani vagy sem az egy masik dolog....

a szandek volt a fontos, nem az hogy meghallgatasra talalt vagy sem az informacio...

Te is tudod mi ocsibroker problemaja, mert nem csak a broker ill. a spreadek valtozasa,de a koltsegek es az idosik melyen kereskedik ill. a termek a DAX atlagos napi elmozdulasa hozza olyan helyzetbe, hogy a jelenlegi kockazat ill. payoff ratio es talalati aranya nem kepes hasonlo eredmenyeket produkalni, mint mondjuk azt EUR/USD-on kepes volt...
(megoldas lehetne szamara ha a Dax helyett az S&P kereskedne mint amire te is magadtol rajottel, esetleg nagyobb idotavra valtana vagy a szamla mereten valtoztatna), most a kereskedesi rendszeret hagyjuk...

amibroker topikban peldaul soda-nak probaltam segiteni, mert elismertem, hogy probal nala kevesbe tapasztalt embereknek segiteni...
meg stingy is megjegyezte hogy az a fapados kod amit irtam sodanak ajandeknak tekintheto...
persze kesobb lattam hogy hiaba probaltam segiteni azzal, hogy ne hajhassza a tokeletes kereskedesi rendszert mert nem letezik...igy nem irtam, zavartam tobbet a hsz-mal...

Emerald hidd el nagyon gyakran szemelyeskedsz, persze engem ez nem is igazan erdekel, mert amikor az ember 1 hsz-t ir akkor eleg konyen megbanthat masokat ezzel, meg akkor is ha nem ez a celja....
(es ez nem csak rad, vagy ram vonatkozik hanem mindenki massal is igy van)

csak azert mert mindenki mas szinten van es az informacio amit esetleg mas megprobal megosztani masikkal, negativ erzelmeket valt ki a masikban....

Nem a kulonbozo velemenyekkel van problema, hanem a folyamatos rosszinduatu hsz-kal ill. masok hibain valo ugralason...

Az helyet hogy te is en is ertekes informaciok megosztasaval foglalkoznank ill. osztanank meg masokkal...
itt egymassal vitatkozunk...

Mirol is???
Hogy en szemelyeskedek esetleg visszavagok olyan hozzaszolasokra hogy loditok ill. ferditek...ja engem lehet bantani es ha szemelyeskednek velem szemben az rendben van; hanyszor alltal ki mellettem...???
(nem azert kell kiallnod valaki mellett mert a baratod vagy sem, ez az ertekrendszeredbol kellene hogy jojjon)..

Te is tudod en is; en sem te sem vagy tokeletes... felajanlottam, hogy ne vesztegessuk egymas idejet feleslegesen...

nem valaszoltam a dax forumban levo hsz-ra majd folytatod itt...

Szeretned, hogy itt hagyam a forumot???
mert ha igen kerlek ird meg:
"Kerlek hagyd itt a forumot" es megteszem...

de ne sulyedj mar le nehany Dax forumozo szintjere akik csak trollkodnak es vitat uszitanak, egyebkent semmifele informacioval nemjarulnak a forumhoz...

Kivancsi lennek mit tettel ma ennek a forumnak a temajahoz??????

Hogy oszinte legyek lassan en is tobb idot toltok vitazassal mint informacio megosztassal...ennek pedig nincs ertelme!!!

Tovabbra is ugy bucsuznek, hogy sok sikert es jo egeszseget!
McDee 2015. 11. 02. 16:14
Előzmény: #2159  pomperj
#2161
Tudsz valamit Brazília kilátásairól? Azt olvasom, hogy idén -3% GDP.
Van ez a CBD, ami egészen jó színben tűnik fel számomra, még ha most veszteséget is jelentett. Ha országszinten javulna a kockázat, érdemes lenne mélyebben megnézni.
pitcairn2 2015. 11. 02. 16:15
Előzmény: #2158  Törölt felhasználó
#2162
1960 és 1980 között az ezüstárak 90 centről 50 USD-re mentek fel

ez több mint 5000 százalékos rali volt 20 év alatt

szóval volt már precedens efféle robbanásszerű "átértékelésre"
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 16:30
Előzmény: #2162  pitcairn2
#2163
Vajon mekkorát változott az infláció és a CPI az adott időszakban?

Még helyesebben kérdezve: Vajon mekkorát változott a valós (vagy akár "perceived") infláció és a valós ("perceived") CPI az adott időszakban a statisztikailag manipulált inflációhoz és CPI-hez képest?

:ÐÐ))
pitcairn2 2015. 11. 02. 16:36
Előzmény: #2163  Törölt felhasználó
#2164
ez 20 évre vetítve kb. 23% éves hozamnak felel meg, miközben úgy átlagosan 6-7% volt a jegybanki alapkamat

minden további nélkül meg lehet kockáztatni, hogy 1960 és 1980 között az ezüst extrém jól teljesítő befektetési eszköz volt az USÁ-ban

pitcairn2 2015. 11. 02. 16:39
Előzmény: #2163  Törölt felhasználó
#2165
pl. a Dow Jones 550 ponton állt 1960-ban 800 ponton volt 1980-ban

hát ezen kb. 100-szorosan tett túl az ezüst ralli

100-szorosan!!!!!!
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 16:46
Előzmény: #2164  pitcairn2
#2166
Nem mondod, hogy te egyszerűen fogod, majd százalékosan megfelelteted az inflációt az ezüstárnak oszt' jónapot?

Ezek szerint nálad 1%-nyi inflációnövekmény 1% ezüstár emelkedésnek kellene h. megfeleljen??

Sok sikert a tőzsdén!

:ÐÐ)))
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 16:53
Előzmény: #2166  Törölt felhasználó
#2167
Arról nem is szólva, hogy a szépemlékű Nixon 1971-ben "kisebb módosításokat" vezetett be az arany ill. aranyjellegű nemesfémek vs. dollár viszonylatában...

:ÐÐ))))
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 17:03
Előzmény: #2164  pitcairn2
#2168
Az igaz hogy a bitcionnal kapcsolatban eleg mashogy latjuk a vilagot,de nemesfemekben eleg hasonlo lehetosegeket latunk....
nem tudom hogy milyen hozamot fog produkalni az fizikai ezust....
az en rendszerem, szamitasaim es modeljeim alapjan 8-10%-os eves novekedes siman benne lehet....es ehez meg extrem dolgokn sem kellenek...eleg lenne ha beindulna a gazdasagi aktivitas...
Most olyan dolgokrol nem beszelunk hogy 1 komolyabb bizalmi, penzugyi valsag kialakulna a rv esetleg a kotveny piacokon...
mert akkor jonne parabolikius emelkedes...

az hogy jelenlegi technologiaval a jelenleg feltart ezust eltunhet a foldrol a kovetkezo 15-20 evben tovabb erositi a fundametumokat...
persze az Azsiai regio novekedese az ottani solar panelek, elektronikus eszkozok, es egeszsegugy fejlodese is novelheti az ezust keresletet, kinalat pedig eddig is nehezen tartotta a lepest a kereslettel, az hogy a befektetes sulya is no az eves fogyasztasban meg tovabb erositi a fundamentumokat....
es ahogy sikerult 1 nap alatt megvenni 3,5millio ounce ezustot valakinek, vagy hogy egyes kinai cegek nem arany tomboket vesznek hanem egesz banyat 1250$/ounces korul ha jol emlekszem es azt meg ki is kell termelni...
vagy hogy a vilag egyik legjobb kereskedoje kozel 20%-ot a sajat vagyonabol ill. tokejebol arra szan, hogy tobb mint 300millio$ ertekben (aranyat vegyen) pontositva GLD-t...
szerintem sokat elarulnak a helyzetrol...

az ido majd eldonti, hogy milyen aron lehet majd 2,3,5,10,20 esetleg 30 ev mulva aranyat vagy ezustot venni...
(en jobb kereskedesi lehetosegnek tartottam mint kotvenyvasarlast)....
senki nem ismeri a jovot....
csak a lehetosegeket es kockazatokat probaljuk felmerni....

Lassan megyek aludni, mert holnap kamatdonto ules es Melbourne Cup nap lesz...

Mindenkinek sok sikert!
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 17:06
Előzmény: #2167  Törölt felhasználó
#2169
és természetesen aki 1960-ban 95 centen ezüstöt vett, az 1971-es Nixon-lépést már jó előre látta... ergo: éppen ezért vett bele 11 évvel előtte.

))

kikezdhetetlen logika.


pitcairn2 2015. 11. 02. 17:14
Előzmény: #2166  Törölt felhasználó
#2170
de most direkt ugratsz vagy tényleg ennyire figyelmetlen vagy? (rosszabbat inkább nem írok)

1960 és 1980 között 5500%-al mentek fel az USD-ben denominált ezüstárak (90 centről 50 USD-re)

link

a DOw Jones eközben 50%-al ment föl (vmi 550-ről 800-ra)

1960-1980 Dow Jones
link

ezt 100-szorosan verte meg az ezüst ralli...

ez idő alatt az USA CPI kb. 275%-al ment fel

lásd alábbi grafikon

1960-1980 United States Consumer Price Index (CPI)
link

ergo az ezüstrali több mint 5200 százalékkal megverte az inflációt...

és ne feledd:

itt a number 1 tartalékvalutában gondolkodunk...
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 18:26
Előzmény: #2170  pitcairn2
#2171
Érdekes, én azt hittem, hogy te ugratsz, de látom hogy nem! :))

mi köze van az intelligens befektetésnek ahhoz, hogy az ezüst (vagy a tulipánhagyma) 1-2-3 év alatt tízszereznek, majd utána 1-2 hónap alatt tizedelnek?

:ÐÐ))

az ezüst pld. '77-ben (17 évvel az általad valamiért fontosnak tartott "1960" után) még csak 5.xx USD-nél járt... :))

Egyébként milyen kötvényhozamokat rendelnél ma 100 dolláros ezüstárhoz??

Sok sikert a tőzsdén!!

)

pitcairn2 2015. 11. 02. 19:25
Előzmény: #2169  Törölt felhasználó
#2172
az 1971-es Nixon lépést nem volt nehéz előre látni...

és igen akkoriban vásároltak pontosan erre számítottak
pitcairn2 2015. 11. 02. 19:31
Előzmény: #2171  Törölt felhasználó
#2173
kb. annyi, hogy az intelligens befektető radikálisan alul-árazott terméket azonosít be és még annak tudatában is megteszi a tétjeit, hogy tisztában van azzal, hogy a legocsmányabb módon manipulált piacra fektet be...

különben igazad van az abszolút mélypont vmikor 1932 tájékán volt vmi 22 centtel

ahhoz képes több mint 240-szeres emelkedés volt

akár azt is mondhatjuk, hogy 1932 és 1980 között több mint 24000 százalékot mentek előre az USD-ben denominált ezüstárak 48 év alatt és mindenféle különösebb kutakodás nélkül 100%-ig biztos vagyok abban, hogy mind a tőzsdeindexeket, mind pedig a bankbetéteket ronggyá verték
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 19:36
Előzmény: #2172  pitcairn2
#2174
és még én ugratlak...

:ÐÐ
pitcairn2 2015. 11. 02. 19:38
Előzmény: #2171  Törölt felhasználó
#2175
1932 és 1980 között a Dow Jones vmi 19-szeresére nőtt

44-ről úgy cirka 850-re

link

link

az ezüstárak meg 24 centről 50 USD-re mentek fel

link
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 19:45
Előzmény: #2173  pitcairn2
#2176
a tulipánhagyma még az ezüstnél is sokkal jobb volt... 3 év alatt 6000% :))

de pld. volt a bét-en is 1-2 tolvajrészvény a közelmúltban, ami "ronggyá vert" mindenkit.

Mi köze mindennek az egzotikus spekulatív témának ahhoz az állításhoz, hogy az intelligens befektető számára a fizikai nemesfémek felhalmozása kifejezetten rossz hozamú befektetésnek számít?

Az égvilágon semmi.

:))
pitcairn2 2015. 11. 02. 20:12
Előzmény: #2176  Törölt felhasználó
#2177
az ezüst cirka 3000 éven keresztül volt a number 1 monetáris fém...

ihol lenne neked egy 650 éves chart:)

link

persze ha te ezt a "tulipánmániával" akarod egy szintre hozni ám legyen:)
pitcairn2 2015. 11. 02. 20:16
Előzmény: #2176  Törölt felhasználó
#2178
kapsz még egy "dow-silver ratio chart"-ot is

link

most úgy 1150 környékén járunk, 2011 májusában 260 környékén voltunk

ennek alapján nyugodtan állíthatjuk azt, hogy az ezüst felettébb __alul-értékelt__ a Dow-val szemben
pitcairn2 2015. 11. 02. 20:19
Előzmény: #2176  Törölt felhasználó
#2179
a "Dow-silver ratio" chart kapcsán ajánlom becses figyelmedbe azt, hogy 1980-ban az 1:16-os értékre esett vissza

szóval ha fordul a trend akkor van hová zuhanni amostani 1:1150-es értékről:)
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 20:28
Előzmény: #2177  pitcairn2
#2180
"az ezüst cirka 3000 éven keresztül volt a number 1 monetáris fém."

:ÐÐ))

Na és akkor mi van? Ettől már automatikusan jó hozamú befektetés lesz a fizikai felhalmozása?

egyre viccesebb vagy.

))
pitcairn2 2015. 11. 02. 20:36
Előzmény: #2180  Törölt felhasználó
#2181
ha én vicces vagyok, akkor mit mondjunk a te ezüst = tulipánhagyma párhuzamodra? :)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 02. 20:38
Előzmény: #2131  Törölt felhasználó
#2182
Tomi, már a személyemmel kapcsolatban is hazudozol?
nem ismersz és nem is tudsz semmit rólam, amúgy meg leszarom, hogy mit gondolsz.
olyan dolgokat idézel, állítasz, amit én nem írtam. mindez azért mert rámutattam egy ferdítésedre?
alattomos egy alak vagy.
ettől függetlenül szurkolok, hogy legalább az az egy koreai autó meglegyen. de nem féltelek, mert ha nem jön össze, majd az ügyfelektől kicsaljátok valahogy.
már értem miért ez az utálat sokakban irántad. itt Magyarországon is annyira rühelltek már, mint a dax topicban és azért nem volt maradásod.
nem állítottam be pomperjt rossz színbe. miért tennék ilyet? egy úriember, nem hazudozik mint te. még téged is próbáltalak párszor védeni (tudnám, hogy minek).

okoska, olvasd vissza a hsz-eket és mutasd meg hol írtam én ezt:

"Privát rögeszmék hajszolása az ügyfelek kontójára... Nyilasi-effektus."

ha megtaláltad, bocsánatot kérhetsz és hanyagolhatsz egy időre.
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 20:50
Előzmény: #2181  pitcairn2
#2183
Ha nem tudsz különbséget tenni a spekuláció és a(z) (intelligens) befektetés között, akkor olvass BRK annual meeting jkv.-eket vagy olvasd el B. Graham könyvét.

))
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 20:52
Előzmény: #2182  Tazsomaru
#2184
:ÐÐ)
Placa
Placa 2015. 11. 02. 20:58
Előzmény: #2153  emerald
#2185
szerintem nincs Neked annyi időd, hogy regényeket olvass a semmiről és arra sincs, hogy feneketlen kút(fej)ba(be) dobáld a pénzedet (sicc: energiádat) ;)

igazam van vagy igazam van?
persze lehet, hogy tévedek ... de az is lehet, hogy nem ... vagy de ... de szerintem nem :D
Tibi0002 2015. 11. 02. 21:06
#2186
Gyerekek, azt mondjátok meg, hogy mi ez az őrületes rally...az ember már a medvét sem várhatja nyugodtan.
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 21:17
Előzmény: #2186  Tibi0002
#2187


a jegybankok úgy gondolják, bőven bírja még a szerkezet:

link

)
offshort
offshort 2015. 11. 02. 21:52
Előzmény: #2185  Placa
#2188
" lehet, hogy tévedek ... de az is lehet, hogy nem ... vagy de ... de szerintem nem :D

mostanában olyan bizonytalan vagyok ,
vagy nem ?

:DD
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 21:52
Előzmény: #2186  Tibi0002
#2189
Most vettem észre, hogy az SPX500 hetes chartja és alatta a leggyakoribb indikátorok állása kísértetiesen hasonlít a 2011. október végén látható szituációhoz... akkoriban kisebb novemberi visszahúzás után őrült longmenet következett.

Persze az is igaz, hogy nem léphetünk kétszer ugyanabba a folyóba.

)
Csilla76 2015. 11. 02. 23:23
Előzmény: #2189  Törölt felhasználó
#2190
Caldaronak igaza lesz.
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 23:25
Előzmény: #2182  Tazsomaru
#2191
Hogy hazudhatnek a szemelyeddel kapcsolatban hisz nem ismerlek???
Te se ismersz engem se pomperjt.Megis mindenfele kovetkeztetest es rosszindulatu megjegyzest teszel...
Ha te teszed ezt az rendben van, ha valaki hasonlo tipusu hsz-at ir.....mint te hogy "ferditesz meg loditasz"...
azt hazugnak nevezed...

alattomos 1 alak vagyok (ezt irtad) es ugye nem ismersz...
kerdesem csak az lenne, hogyha nem ismersz mire alapozod ezt vagy csak ez is 1 rosszindulatu megjegyzes, hazugsag a reszedrol...
majd nem csak az utolso hsz-ban de korabban is jossz azzal, hogy majd az ugyfelektol kicsaljuk...
Na latod en nem te vagyok!!! lehet hogy te a balkanon ezt csinalod,de azert mert igy teszel ne gondold hogy en is ezt teszem...

Visszaolvashatsz nyugodtan, hogy hanyszor probaltal olyat allitani rolam, hogy hazudok es loditok....ill. ugyfeleket akkarok becsapni raszedni....
es kozben nem is ismersz mi; az ha nem rosszindulat es hazugsag...

Nem hiszem hogy bocsanatot kellene kernem...sot mint irtam es lassan kezd leesni mindketten jobban jarnank ha hanyagolnank 1mas hsz-it...
Irtam es kertem parszor...persze amig nem megyek le balkani, bugaci stilusba mint ahogy te teszed addig lehet a masikat...-ni...

Sok sikert!

Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 07:22
Előzmény: #2189  Törölt felhasználó
#2192
Bear piac idején az index mozgása több alkalommal ugyanazt a sémát követte, ebböl kiindulva jó esély van a további emelkedésre...

Meglátjuk....
emerald 2015. 11. 03. 07:36
Előzmény: #2185  Placa
#2193
Nem tévedsz, persze h igazad van, bővebben:tökéletesen igazad van :)
;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 08:26
Előzmény: #2191  Törölt felhasználó
#2194
Ha jól értettem, akkor most nagy nyilvánosság előtt azzal vádolnak téged, hogy meglopod az ügyfeleidet?

Ez nem rágalmazás véletlenül? Elég gazdag lehet itt valaki, hogy ilyet bevállal...

Azon már nem is lepődök meg, hogy ezen megmozdulást pluszokkal jutalmazzák... :-)

Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 03. 08:51
Előzmény: #2194  Törölt felhasználó
#2195
szerintem fussál neki még egyszer jogászkám.
ezt melyik hsz-ből olvastad ki?
úgyanúgy ferdítesz, mint Tomi.

link

2x szerepel a lop szó az utolsó 100 hsz-ban. az egyiket te írtad a másikat Tomi. :D

a pluszok szerintem azért jöttek, mert egy alattomos, rosszindulatú ember, ami rögtön a bemutatkozásából kitűnt.
link
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 03. 08:54
Előzmény: #2194  Törölt felhasználó
#2196
tőled eddig egész normális dolgokat olvastam.
ne vedd át a sunyiságát.
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 09:09
Előzmény: #2195  Tazsomaru
#2197
link

:ÐÐ)
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 09:19
Előzmény: #2196  Tazsomaru
#2198
Valóban kicsalásról írtál, nem lopásról...

Ezt benéztem, belátom...

pitcairn2 2015. 11. 03. 09:25
Előzmény: #2195  Tazsomaru
#2199
ha 2011-ben ajánlgatta volna az aranyat, ill. az aranybányarészvényeket akkor még érteném az érvelésedet, de így nem nagyon...
pitcairn2 2015. 11. 03. 09:27
Előzmény: #2189  Törölt felhasználó
#2200
a S and P-ben már megvolt az őrült longmenet...

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek