Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 09. 29. 07:46
#1900
McDee 2015. 09. 29. 05:45
Előzmény: #1898  McDee
#1899
5%
McDee 2015. 09. 29. 05:44
#1898
2013 óta a jelenlegi a 3. alkalom, amikor 6%-nál nagyobb DD van SPX-ben.
Nap végén frissülő chart: link
pitcairn2 2015. 09. 28. 22:10
Előzmény: #1896  Törölt felhasználó
#1897
"es mit er 1 diakhitel??? "

és mit érnek ezek a segghülye diplomák?:)

Is a college degree worth the cost? You decide.
link

PS.: a New Orleans-i diplomás segédmunkás kommandó legalább befejezte a tanulmányait

a mostani diákhitelesek jó része már be sem fogja fejezni...

Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 21:44
Előzmény: #1895  Törölt felhasználó
#1896
Nem rohanunk,de nem hiszem hogy amerika megvaltja a vilagot...
Mondjuk van 1trillio auto hiteluk alacsony kamatokkal es 1,2trillio diakhitel...
Na ha azokat nem fogjak fizetni, talan kicsit kellemetlenebb lesz mint az ingatlanoknal, mert mit er 1 auto ami mondjuk 2,3,4 eves???es mit er 1 diakhitel???
jol fog mutatni a penzintezetek konyveiben az mellett a nehany trillionyi derrivat pozik mellett....
Japan gazdasag meg tobb mint 5%-al fog csokkeni...
a nemetek autoiparanak kozel 20-25%-a Kinaba ment, bar van 1 olyan erzesem hogy ez a szam is piciket valtozni fog....
A gyorsjelentesi szezon pedig a vallalati reszvenyvasarlasokat is 1 ideig felfuggeszti, es meg az is elofordulhat hogy a republikanosok es demokratak nem egyeznek meg megint es lesz 1 ujabb sut down....

Szoval egyetertek lesznek itt meg izgalmak...
(teveben es a mediaban pedig az esest elkezdtek a shortosok szamlaira irni, pedig pont a shortosok akik kiegyensulyozzak az arfolyamokat, nehany forgalmasabb ETF-ben pedig kezd a bid ill. offer kozotti egyre jobban noni a kulonbseg....
(hatalmas volt a likviditas a vasarlasnal felfele, sokan 6 savos autopalyahoz viszonyitottal, viszont lefele meg majd nagyitoval fogjak keresni a vevoket)...

Nem azert esnek az arfolyamok mert a shortosok adjak a papirokat (ezt csak azok hiszik akiknek semmi fogalmuk nincs a piacrol, hanem azert mert az eladok turelmetlenebbek lettek mint a vevok, es jobb adni ma, most mint nehany nappal kesobb ill. 3,5,10%-al lejjebb).....

Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 20:20
Előzmény: #1891  Törölt felhasználó
#1895
Azért ne rohanjunk ennyire előre, meglátjuk...

De a VIX szépen kúszik felfelé, lesznek itt még izgalmak...

A DJT-t több helyen javasolták figyelni, egyelőre úgy tűnik, nem alaptalanul...
eurocent 2015. 09. 28. 19:44
Előzmény: #1890  pomperj
#1894
GDX valamilyen korrekciós (oldalazó?) formát formál, réseket tölt. Csütörtök, péntekre 13,9-14 szinten kellene lennie, utána ha minden igaz esni fog.
20151001-én NUGT, DUST splittelés lesz, előtte néhányan likvidálnak. Részben ez is hatással lehet az esésre. Legkésőbb 20150930-től emelkedést várok bányászoknál. Rá kell tukmálni a jónépre a drágább ETF-ket és ez csak emelkedéssel lehetséges megtenni.
Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 18:45
Előzmény: #1892  Törölt felhasználó
#1893
ahogy elnezem lesz nehany profit warning...
(viszont lezartam gyorsan az Intel Put opciokat mert valahogy nem mozog egyutt a piaccal,legalabb a megbizasok koltseget sikerult megmentenem)...
ahoz kepest hogy elmeletileg uj rekord ertekesitest csinalt az elso hetvegen az apple az uj telefonokkal nem csak az apple de a beszallitoi is esnek....
SKWS (Skyworks Solutions) pedig szepen esik...
mi a short ha nem ez???:

link
Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 18:31
Előzmény: #1891  Törölt felhasználó
#1892
inkább a jhéttől kezdődő gyorsjelentési szezonra készülnek azok már
Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 18:29
Előzmény: #1890  pomperj
#1891
Ha S&P grafikonjat megnezzuk (1893-1830-as) resz kozeledik...
sokkal gyorsabban mint a GFC-nel...(ott joval tobb idore volt szukseg ehez...)
Nem akarok senkit ilyeszgetni,de ha 1830 elesik es 3-5 napon belul nem tud felette zarni akkor ez nem 1 korrekcio lesz hanem medve piac....
Ha pedig medve benez, nem hogy kamatemeles nem lesz hanem a FED lehet hogy nem lesz kepes varni aprilis-majusig az ujabb QE-vel....lehet hogy mar marciusban neki allnak...
(kerdes milyen hevesen fogjak adni a nagyok ill. a befektetok)...???

Egyelore ugy nez ki hogy a transzportation index es a Dow megint pontosan jelzet...ha jol emlekszem te irtad korabban a forumon...
;)
(persze kerdes ki mire emlekszik a hsz-bol)
pomperj
pomperj 2015. 09. 28. 17:55
Előzmény: #1889  Törölt felhasználó
#1890
A mining sector, es a biotech ma mar klasszikus ertelmezes szerint crash-ben van.
Vajon hany nap ( vagy ora? ) kell, hogy a tobbi kovesse?
Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 17:07
#1889
Nezd mar mibol lesz a cserebogar....

link
(lassan a bitcoin kezdi felulteljesiteni a Daxli-t), hogy mik vannak...
;0
es meg mik lesznek...
;)
pitcairn2 2015. 09. 26. 23:04
Előzmény: #1887  eurocent
#1888
az arany is roppant értékes ipari nyersanyag...

link

arról pedig lövésem sincs, hogy mi fán terem az "NG":)
eurocent 2015. 09. 26. 23:00
Előzmény: #1885  pitcairn2
#1887
Nálam tapasztaltabbak azt mondják, hogy a jövőben aranyat NG váltja fel, ezüstre meg szüksége lesz az iparnak.
pitcairn2 2015. 09. 26. 22:12
Előzmény: #1883  pomperj
#1886
normális? inkább matematikai valószínűséget kéne ehhez rendelni... (meglehetősen kicsit...)
pitcairn2 2015. 09. 26. 22:11
Előzmény: #1884  eurocent
#1885
hogy mehetne egymással szemben az arany és az ezüst? :)

és miért menne le 300 USD-ra az arany?!

ennél még a 30000 USD/unciás verzió is hihetőbb:)

eurocent 2015. 09. 26. 16:47
Előzmény: #1883  pomperj
#1884
Igen valami ilyesmit jelez aranyra a szisztémám is. Több éves időtávon viszont határozottan egy nagyon mély aljat prognosztizál!
Kérdés: Minek kell történnie, hogy az arany ára pl 1-2 évtizeden belül leessen 300-ra?

Ezüstnél teljesen más a helyzet. Még egy esés lehetséges (max 10-ig) inkább csak 13,2-ig, utána viszont brutális bullnak kell jönnie.

Az előbbieket senki ne vegye készpénznek...
pomperj
pomperj 2015. 09. 25. 20:52
Előzmény: #1881  pomperj
#1883
A kovetkezo 12-20 honapra ilyesmi lenne normalis:

link
eurocent 2015. 09. 25. 09:04
Előzmény: #1879  eurocent
#1882
Senki ne vegye komolyan, de úgy néz ki működik az NG/Arany ellenirányú mozgás. Most NG fel, Arany le kb 1115-ig. Szeptember végén, október elején szinkronba kellene kerülniük fel, aztán meglátjuk (ezt követően esésre tippelek).
pomperj
pomperj 2015. 09. 24. 16:02
Előzmény: #1880  Törölt felhasználó
#1881
Ugy tunik, GLD ma kitort 1150 szinten, az eso, jan.-ota tarto trendvonal alol. Target tovabbra is 1250-1300.
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 16:53
#1880
Tudom faj es senki sem szereti csinalni,de sajnos 1 kereskedonek az elso szamu feladata (ha kereskedo szeretne maradni) a kereskedesi szamla, toke vedelme....

Jobb vagni, mint csonkolni esetleg szamlat egetni vagy bukni...
(veszteseges pozicioban nem szabad remenykedni, hanem felni kell, hogy a vesztesegbol meg nagyobb lesz, es ha nehezseget okoz egyszere elhozni a veszteseget, akkor tobb reszletben kell megtenni,de tilos vegignezni, hogy a veszteseg akkorara nojjon, hogy veszelyeztese komolyabban a szamlat...

Konnyu mondani annal nehezebb csinalni!!!
(en megtettem), mert ez mashogy nem mukodik...

Sok sikert mindenkinek!
eurocent 2015. 09. 21. 18:10
Előzmény: #1878  eurocent
#1879
Bocs, ez a helyes link: link
eurocent 2015. 09. 21. 18:09
Előzmény: #1720  eurocent
#1878
link
Megfigyelésem szerint NG 5. hullámában Arany eleinte ellene megy NG-nek, majd szinkronba kerül vele. Talán most is ilyen szakaszban vagyunk.
Törölt felhasználó 2015. 09. 21. 17:14
Előzmény: #1869  Tazsomaru
#1877
köszi, és a költségek kb hány százalékat viszik el aprifotnak?

van valami minimum összeg ami opciós kereskedéshez ajánlott?
Törölt felhasználó 2015. 09. 21. 14:09
Előzmény: #1875  Törölt felhasználó
#1876
elég jónak tűnik 140 pip pluszban van most, így sl 0ba húzható.
Törölt felhasználó 2015. 09. 18. 20:19
#1875
most 44,70 körül long beszállást javasolok. sl 42. célár 50 felett. nem muszáj követni, csak drukkoljatok! :)
Törölt felhasználó 2015. 09. 18. 18:26
Előzmény: #1871  eurocent
#1874
Szia,

szerintem vigyaz a GDX shorttal...
(szezonalisan, kinai uj ev,karacsony), jon a gorog valasztas par het mulva pedig kezdodik az adossag plafonos balhe megint az usaban...es europaban is van 1-2 esemeny ami miatt veszelyes lehet a short...
ha adni akarod szerintem varj februar-marcius kornyekeig...
elmeletileg 17,5-17,8-ig elmehet a GDX a januari opciok lejarataig...
(ez a negativ forgatokonyv), pozitiv pedig a comexben kb. 185314 ounces gold van ami leszallitasra alkalmas ez kb. 210M$ es utana a comex nem kepes szallitani...
(es utana ha tetszik ha nem keszpenzes elszamolas van)
junk silveren az 5%-os felarbol mar 30-40%-nal tartanak...

Sok sikert!
;)
pomperj
pomperj 2015. 09. 18. 16:40
Előzmény: #1871  eurocent
#1873
A GLD egyertelmuen long. De a reszvenyek mind nyomas alatt vannak-lesznek.
Szoval, GLD leverage-el lehet jo, de a GDX es egyedileg a banyaszok rizikosak,mert viszi lefele a mandiner hatas.
Es most van sokkal jobb trade is.
eurocent 2015. 09. 18. 16:23
Előzmény: #1871  eurocent
#1872
JDST 1D: link
Most ezt nézem. GDX-ben inverz a kép. Szerintem GDX 14,87-90 fölé nem megy.
eurocent 2015. 09. 18. 15:51
Előzmény: #1862  pomperj
#1871
Szia Pomperj.
Bányászokat most hogy látod?
Filozom egy kis JDST longon 7,16 körül, vagy GDX shorton 14,8 körül.
Törölt felhasználó 2015. 09. 18. 11:55
Előzmény: #1869  Tazsomaru
#1870
+++
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 17. 21:01
Előzmény: #1868  Törölt felhasználó
#1869
link
magyarok már nem kereskedhetnek itt. összerakom benne a pozit és IB-n bekötöm.
Törölt felhasználó 2015. 09. 17. 20:12
Előzmény: #1855  Tazsomaru
#1868
Szia
A linkeken az opciós payoutokat milyen rendszerben ábrázolod? ugyanitt tudod trédelni is őket?
Törölt felhasználó 2015. 09. 17. 10:38
Előzmény: #1849  pitcairn2
#1867
Törölt felhasználó 2015. 09. 17. 03:28
Előzmény: #1865  Tibi0002
#1866
szerintem jol gondolod!
kerdes meddig tart a jo hangulat???
Tibi0002 2015. 09. 16. 21:43
#1865
Jól gondolom, hogy a részvénypiacok emelkedésével, valamint a dollár elmúlt pár órában történt gyengülése a kamatemelés elmaradását árazza?
Törölt felhasználó 2015. 09. 16. 18:13
#1864
Sziasztok,

parszor mar felmerult ebben a topikban is hogy nehanyan nyersanyagokba, olajba, nemesfemekbe szeretnenek fektetni...
(es ugye ennek az egyik legbiztonsagosabb formai a befektetesi alapok esetleg ETF-ek....)

Talan a rengeteg, dolog kozul 1 fontos dologra szeretnem felhivni a figyelmet, en olyan alapokkal etf-ekel vigyaznek ahol a penz nagyon magas %-a kotvenyekbe van fektetve....
(jo nehany helyen talalkozhat az ember olyan eszkozzel ahol a NAV 80,90 esetleg meg ennel nagyobb resze is kotvenyekben van; a nyersanyagokban opciokkal ill. hataridos kontraktusokkal vesznek csak fel pozikat....

Szerintem biztonsagosbb ahol cegekbe ill. fizikai (foleg a nemesfemeknel) van fektetve a penz....
;)
pomperj
pomperj 2015. 09. 16. 13:15
Előzmény: #1862  pomperj
#1863
Eliras: a 19% helyesen: 59%.
pomperj
pomperj 2015. 09. 16. 11:46
Előzmény: #1861  Törölt felhasználó
#1862
1)Abban a DeutschcBank elemzese is egyertert velunk, hogy amerikai piacon a 3 fo befektetesi eszkoz-osztaly, (reszvenyek SPY, a kotvenyek TLT, es az Ingatlanok) egyuttesen most 80%-ra vannak ertekelve (0-100 skalan), ami tobb mint 50 eve barmikor volt.

Ennel magasabb ertekelesi szint csak 1929-ben volt, 82% szinten. Meg a 2007 evi topon is csak 75%-on allt; es osszehasonlitasul a 2009 evi alj idejen 19% volt.

Az elemzes osszefogalaloja az Economist Bottonwood szekcioban, a 65. oldalon olvashato is a heten.

2)Az eleg vilagos, hogy SPY a csucs szint elhagyasa allapotban van, eddig -19% zuhanasig volt a lokalis melypont. Amit kb. 50% korulire korrigalt.

A TLT meg mar 2015 elejen megcsinalta a topjat, azota -15% volt az eses, es az is kesz a 62% korrekcioval, es ujra esik par hete; szerintem eppen gyorsul az esese.

Az ingatlan piac is korrigalt fel az USA-ban, az uj szamok ott is gyengulok.

Szoval, a fo trend iranya alighanem mindharom eszkozben lefele mutat most. Es aki abban az iranyban tradel, annak jobbak az eselyei.

3)Lehet vitazni az Arany kilatasain, amikor esik a masik 2 piac. A korrelacio nagyjabol nulla kozottuk, az tudhato.

Konkretan meg, az utolso 15 evben 9 meretes SPY eses volt: abbol 5 esetben arany esett es 4 esetben emelkedett; a netto mozgasa osszessegeben nagyjabol nulla volt azalatt. A lenyeg az, hogy a tapasztalat az, hogy SPY eses idejen arany NEM vele megy, hanem mas utemre tancol.

4)A DB szerint az atlagos reszvenycsomag hozama az USA-ban a kovetkezo evekre inkabb alacsony MINUSZ szam lesz. Ha a kotvenyekre visszaterne (jo esellyel) a normal kamatvilag (ami azert 10 ev tavlatban legalabbis valoszinu), akkor a roved kotveyekre a hozam +2%, a hosszuakra a atlag +4% kijonne; csak a hosszuakra oriasi areses-riziko marad.

Szoval, az atlagos nyugdijasnak nincs jo kilatasa nagyot kaszalni mostanaban, es muszaj tobbet takarekoskodnia. Kulonben nem jut luxushajo-utakra neki se, meg a tobbi invesztornak se.
Törölt felhasználó 2015. 09. 16. 10:53
Előzmény: #1860  Tazsomaru
#1861
Roland ha nem figyelsz nincs igazan ertelme a kommunikacionknak, mert csak te is es en is az idonkent vesztegetjuk.....

Mi a trend Roland, na nem a tegnapi, tavalyi hanem a jelenlegi???
Ahoz hogy elkapj egy 10,100,1000 pontos elmozdulast eloszor el kell kapnod az elso 1-2pontot nem???

Mar tavaly is irtad az NDX shortomrol hogy a trenddel szemben kereskedek pedig ugy tunt hogy egy 20-30pontos elmozdulas (visszaeses a csucsrol, megfelelo kockazat kezelessel 5/1-es kereskedest eredmenyezet)
vegig longoltam az esest az 1.-ik nagytudasu szerint, te szerinted pedig aljat vadaszok...
;)
szoval hogy a fenebe fogtam meg 50,100,150,200,250,300%-os emelkedest egy lefele trendelo piacon?????????
(persze lehet hogy a piac emelkedo trendben volt csak az eppen nem tunt fel nehany nagytudasu tapasztalt kereskedonek, csak nekem 1 nagyon gyenge kepessegu delibabos adottsagokkal megverve...
;)

Na ilyen amikor vegig longolom az esest:

link
(es meg vissza is keresheto a forumon, eves csucson az SBM beirasom es a peldakat hozhatnank,de nem ezert vagyunk itt)

link
(ezt az esest is vegig longoltam)

Ugye en trenddel szemben kereskedek es aljakat vadaszok...
szamomra viszont ugy tunt nehany honappal ezelott hogy meg te is elismerted hogy a TLT nem igazan teljesit jol...
szoval en shortolom az amcsi indexeket es longoltam az aranybanyaszokat "trenddel szemben"
es a portfoliom tobb mint 20-25% pluszban van tokeattetel nelkul....te pedig konzervativan BH. Kozben a TLT -6,85% az SPX pedig -2,49% szoval jelenleg eppen nem igazan mukodik...
es mivel ez 1 komoly konzervativ befektetes, majd ha -10,-20,-30 es ne adj isten -40%-ban lesz (akkor lesz csak igazan jo hosszutavu befektetes...)
attol felek ilyen hatekonysaggal dolgozo rabszolgakat meghagyom a tobbsegnek....

Tobbszor leirtam mi a problema a TLT reszenek a portfoliodban es rovid es kozep tavon mi a problema a SPY-al....

Szoval sok sszerencset kivanok a trenddel szemben valo kereskedeshez ill. befekteteshez...en probaltam nehany dologra felhivni a figyelmedet,de nyilvan en is tevedhetek, a rossz hirem hogy ez veled is elofordulhat es neked kell viselned majd a feleloseget az osszes kereskedesi ill. befektetesi dontesedert...

Ha rabszolgakat keresgelsz akik productive-ok lesznek kozep es hosszutavon....akkor olyan piacokat nezegess mint Indonesia,Fulop szigetek,Turkey stb.stb...
tudod itt olyan cegeket (rabszolgakat talalhatsz) ahol a nepesseg tobbszorose az europainak esetleg Eszak-Amerikainak, az elet szinvonal es munkaero joval alacsonyabb ill. olcsobb....a lakossag demographiai osszetetele pedig komoly novekedest iger...
(tudod egy 10-25 eves azsiai korosztalynak ahol sokaknal meg aram sincs vagy csak par eve, elobb utobb lesz telefonjuk, okostelefonjuk,szamitogepuk, hutojuk, lakasuk, kocsijuk es a listat sorolhatnank)
ja es 20-30%-ba kerul mint 1 kinai munkas ill. 5-15%-ba mint egy europai ill. amerikai munkas...
(persze ehez meg kereskedonek sem kell lenni, es azt a 100,150,200,300%-os "esest" vagy emelkedest is vegig fogom longolni...

aztan az is lehet, hogy mivel en a deli felteken elek ezert latjuk ellentetesen, hogy mi az emelkedo ill. eso trend....

Nem kivanok a SPY/TLT portfoliora tobb idot szentelni es arra sem hogy ki kereskedik trenddel szemben...
(az ido majd eldonti kinek van, lesz igaza)...

Sok sikert!

u.i.: szerintem inkabb az opcios dolgokrol irogass, hatha tudsz vele valakinek segiteni, velemenyem szerint sok embert erdekelne ez....
ja es Livermore-al kapcsolatban, a gyerekeinek rv portfoliot adott, es miutan elvalt a felesege ertekesitette ha jol emlekszem a spekulativ poziciokat amiknek az akkori ertekuk kb.2 millio$ volt es szepen befektette (konzervativan mindenki altal elfogadott komoly cegekbe), ha nem nyult volna hozza 25szor annyi penz jutott volna a fiuknak ....
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 16. 08:35
Előzmény: #1858  Törölt felhasználó
#1860
Tomi, arany , ezüst, aranybányász, ezüstbányász. nekem nagyon úgy tűnik még mindig, hogy egy lapra teszel fel mindent. Kéne ide valami jóféle index. :) 10 kiló ezüst 20-30 év múlva is csak 10 kiló ezüst marad, de 1db SPY-ból 20-30 év alatt 2-3 is lehet.
minden esetre gratulálok az év eleji SLW, GDX, GDXJ longokhoz. ebben a mozgásban link nem lehetett könnyű jól időzíteni a kiszállást.
látom Tomi, te is szereted a trenddel szembeni aljvadászatot. ;)
SPY/TLT-t külön kezelem a spekától. Ez BH. csak veszek belőle folyamatosan rendszeres időközönként árfolyamtól függetlenül. eladni nem akarok belőle, mert szépen dolgoznak link . tényleg Tomi! olvastad pomperj rabszolgás HSZ-át? nekem SPY/TLT-k a rabszolgáim. :DDD
CL, NG, ZB, 6E. ezekben szoktam kiírni. főleg olaj mióta szép magas az OVX. de már azt is írtam, hogy a tőkémnek csak kis részével spekulálok. nem szeretnék olyan sorsra jutni, mint Livermore. az egy nagyon tanulságos történet volt számomra. írtad, rád is nagy hatással volt, ezért mondom, csak óvatosan!
Törölt felhasználó 2015. 09. 16. 06:59
Előzmény: #1858  Törölt felhasználó
#1859
ettől féltem,tényleg csak a szabályt erősítő kivétel volt!

kicsit hosszabban nem lehetne?
csak egy ici-picivel hosszabban

legyen..
Törölt felhasználó 2015. 09. 16. 06:36
Előzmény: #1855  Tazsomaru
#1858
Roland ovatossagra magadat kellene intened!!!
Szerintem nagyon kulonbozo modon, mashogy iteljuk meg a kockazatot...
(szerintem az hogy kiirsz PUT-ot decemberre nem okos dolog) az ok hogy kapsz erte 1230$-t,de te probalod az elmeleti valoszinuseget lekereskedni....(egyebkent ez elmeletben egesz jol mukodik) mindaddig amig gyakorlatban nem jon 1 olyan esemeny amire matematikailag nem lennne esely, es ha nehany ilyen osszejon eleg rovid idon belul akkor ott veget er az opcios karriered...(legalabbis gyakorlatban)

Egyebkent nezegettem a napokban call optiont (venni) GDX-re es SLW-re is,de nem talaltam olyat ami az izlesemnek megfelelne...
;)

Viszont erdekelne hogy miert nem irsz ki a SPY reszere a portfoliodnak call opciot ha mindenaron szeretnel minnel hamarabb penzt rakni a zsebedbe....
(ugye ha megfelelo menyiseget irsz ki akkor, ha novekszik az arfolyam elmeletileg visszaadsz a kiirasbol levo profitodbol,de annyival tobbet er a portfoliod SPY resze, es amint lehivtak nyithatsz ujabbat amiert ujbol penzt kapsz....szoval lehet rendszeres beveteled, nekem ugy tunik szamodra ez a cel...

azt tovabbra se ertem, hogy hogy jutottal arra a kovetkeztetesre, hogy az SLW-t,GDX-t ill GDXJ-t sulyoztam at....

ugye voltak aranybanyaszaim (asx-n jegyzettek), fizikai arany es ezust, bitcoin, indexek shortjai es nehany Fx pozi...(sajat szamlaim egyiken)
(SLW,GDX,GDXJ volt az ev elejen es nehany nappal ezelott ujbol pozikat vettem fel benne ill. bennuk; fontos lenne megjegyezni mert ugy tunik szamodra nem vilagos az ev eleji SLW,GDSX,GDXJ es ezust kereskedesek zarva lettek profittal , talan meg be is linkeltem az egyik munchausen kereskedonek aki engem delibabosnak nevezett)
persze ertem en hogy probaljatok kihozni, ill. belemagyarazni, hogy vegig longoltam az esest (de ez ebben a formaban nem igaz....
ha en vasarlok valamit 20$;20,3$;20,5$;20,6$ es 21,1$ az nem csokkeno trend...)
kb. olyan mint nagyon figyelmes kereskedok velemenye arrol hogy a trend ellen vegig longoltam az aranyat es aranybanyaszokat...
Irtam korabban hogy itt au-ban az arany melypontjai ~1295 majd ~1339 majd ~1334 majd ~ 1449 es a csucsok 1652 ill 1624....
Talan a 2 utolso csucsbol megerted hogy miert kezdtem el szepen lassan scale out a pozikbol es erre rajott, az agusztusi negativ momentum a rv piacokon....
Szoval ki is kereskedik a trend ellen???
Tudod au banyaszokban csokkentettem a pozi meretet majd kiszalltam viszont GDX es GDXj-be mert globalisan az aranybanyaszoknak ill. az altaluk elerheto profit marginnak nonie kell, az au banyakban, pedig kisebb korrekciora szamitok....(egyelore nem minden ceg rv ara tukrozi a fundamentalis tenyeket,de az ido es ero velem van...:)

GDX augusztus 5 es szeptember 11 kozott csinalt ket melypontot....
es mivel szezonalisan hamarosan erdekes lehet ill. jon a Fed kamatdonto ules, mar megvettem az elso (nevezzuk sentinel poziciot), ha az ar a ket utolso melypont ala esik, nyilvan nem vasarlok sot ha olyan informacio jut a birtokomba ami nagyon valoszinuve teszi hogy tovabb essik akkor zarom a pozi 1 reszet, bar ha holnap csodbe menne az osszes ceg a GDX-ben a pozim olyan nagysagu a kockazat ami nem okoz problemat...

Szamomra egyetlen dolog biztos 1 kereskedesben, hogy 1 kereskedesre mekkora kockazatot szanok ill. mennyibe fog ez kerulni...es amikor megnyitom a pozit szamomra az a penz mar nem letezik, mert elfogadtam a kockazatot.
Ha a piac visszaigazolja hogy igazam van es a pozi kezd nyereseget hozni, akkor veszek meg belole, ha visszaesik akkor leallok a vetelel ha pedig eleri a kockazatot akkor vege...., ha tovabb emelkedik akkor pedig megyek utana...
es igy lesz idonkent az 0,3 esetleg 0,5%-os kockazatbol 2,3,4,8% profit 1 kereskedesen...
volt iden is tavaly is es meg sorolhatnam mely evekben 5,6,8,16:1-hez hozam/kockazatu kereskedes...
engem nem zavar ha az esetek 35-45%-ban van csak nyero kereskedesem....29-32% kozott szoktam kicsiket morgolodni, aztan jon 1 honap es....
;)

Tudod ezustben van szinte a legnagyobb pozim jelenleg, ha esne az ezust 60% meg innen es az AUD arfolyama nem valtozna akkor az idei profitom nagy resze oda lenne...
szerinted milyen eselye van annak hogy az ezust ara 5,76USD legyen....
(a legolcsobb banyakban 9,5-13,5$ kozott kepesek termelni 40$-os olajarnal)
Jelenleg a kilos, 100 ill. 1000ounces barokon kivul mind eszak-amerikaban mind azsiaban varni kell...
silver eagles 6-8 hetes varakozasi ido...volt hogy a Canadai mint ill. a US mint nem vett fol rendelest...
amit pedig irtam korabban hogy jelenleg 1 ounces aranyra mar nem 128 hanem 200-szor tobb fizikai arany van eladva a hataridos piacon, a bankok pedig ki tudja hanyszorosan vannak benne opciokkal es egyeb derrivativ pozikkal...
Ha dol lesz belole nagy felfordulas, persze majd az adofizetok penzebol fogjak a JPmorganekat kimenteni, a fedezetlen ezust shortokat meg lehet majd az SLV-bol 1 reszet kiegyenliteni, majd jon a papir elszamolas, ha tetszik ha nem...
hogy mikor nem tudom, csak varom a felfordulast ill. hogy lekereskedhessem a tale risket...
(az elmeleti 1-2SD elmozdulasokat meg meghagyom a tobbsegnek hogy egymast tul licitalva probaljanak profitot szerezni abbol)
;)
a penz a tale riskben a nagy mega trendben van, nem az aprobb hullamokban...

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2015. 09. 16. 00:38
Előzmény: #1851  hellforceone
#1857
Szia,

nem tudom hogyan kereskedsz,hogyan kezeled a kockazatot, miben van a szamlad, hol elsz, melyik regio erdekel..., milyen brokert hasznalsz es mekkorak a koltsegeid...es milyen idotavon...

Amcsi piacokon:
GDX;GDXJ (fele akkora kockazattal); SLW
ezen kivul amcsi piacokon egyedi reszvenyeket aranybanyasz mufajban egyelore nem ajanlok, mert ott meg nem 100% hogy megvolt a szektor alja....

Au-ban:
NST,NCM,EVN,SBM

regebben beszeltunk felcsorgokkel Medusa Miningrol 0,3-0,35AUD-nal erdekes lehet (itt idotav 2-5ev, jo esetben 6-9 honap,de ebben konyen lehet meg akar 30-50% is lefele mert FP szigeteken vannak) es en ilyen picike cegbe nem tennek 0,2-0,3%-nal tobb kockazatot

Szerintem ismerkedj ovatosan az ETF-ekkel GDX,GDXJ ill. SLW mert ezek nagyon mozognak es ha nem vagy igazan benne a kockazatkezelesben, akkor nehez ugy lehet...

en opciokat egyelore nem ajanlok bennuk, esetleg call-t venni....
de semmifele esetre se irnek ra se call-t se put-ot....
;)
szemelyes velemeny!

Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 15. 22:22
Előzmény: #1855  Tazsomaru
#1856
bocsi, az egy helyen SLW-t írtam GDX helyett.
értelem szerűen GDX a helyes.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 15. 22:18
Előzmény: #1854  Törölt felhasználó
#1855
azért csak óvatosan!
ezüst, SLW, GDX, GDXJ ez egy összetett pozi, ami együtt mozog. itt túl sok jelentősége nincs az átsúlyozásnak. ekkora kockázat veszélyes lehet.
ha szeretsz így trenddel szembe menni, olyat még nem próbáltál, hogy ha longot nyitnál GDX-ben, akkor először kiírsz PUT-okat? Pl kiírsz most 13-as PUT-ot dec lejáratra 10db-ot. bezsebelsz egyből 1230USD prémiumot. link ha decemberig tovább esik az árfolyam és lehívják akkor longban vagy 1000db SLW-vel 13-ról (ahol egyébként is venni akartál), viszont az 1230USD már a tied. utána lehetne felette CALL-okat kiírni rá. link
Törölt felhasználó 2015. 09. 15. 21:00
Előzmény: #1852  Tazsomaru
#1854
ertelmes tartalak,de valahogy a koncentracioddal mintha problemak lenne...

Tudod ezust tavaly junius ota vasarlom...
(696AUD/KG volt az elso bekerulesi aram es aztan mentem utana egyre feljebb...legmagasabb 750 korul),de par napja lealltam mert visszaesett a bekerulesi aram kozelebe, talan van rajta 0,2-0,5% minusz
gondolom a figyelmedet elkerulte, hogy az AUD gyorsabban esett mint az ezust....
;)

SLW volt es van is,de az nem jelenti azt, hogy egesz evben volt...(profit nem a zsebben hanem a voltban meg tobb ezust formajaban)
;)
ha figyelmesen olvastal az SLW es az aranybanyasz portfolio hozott szepen igy tudtam meg tobb ezustot venni mint terveztem...
(viszont nem csak te szoktad a portfoliodat atsulyozni)

SLV-m meg nincsen....
GDX-m,GDXJ-m viszont van...

ne talalgass, mert ugy rossz kovetkezteteseket vonhatsz le!!!
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 15. 20:03
Előzmény: #1852  Tazsomaru
#1853
azért, mert idáig sokszor a feketénél állt meg a golyó, nem nőtt meg a valószínűsége a pirosnak.
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 15. 19:59
Előzmény: #1850  Törölt felhasználó
#1852
csak óvatosan!
egy lapra teszel fel mindent. ez így elég kockázatos.
ugye 20USD-tól lefele folyamatosan növelted a kockázatot az ezüstben és az aranyban is. majd GDX. ezzel is csak növelted a pozi méretét. most SLW. ezek szinte együtt mozognak, mint egy pozíció. SLW-GDX ráadásul ugy mozog, mint SLV-GLD tőkeáttéttel menne. méginkább növeled a kockázatot. szerintem ne hazardírozz. nagyon nagy kockázatot vállalsz. nem biztos, hogy megéri.
link
hellforceone 2015. 09. 15. 18:43
Előzmény: #1850  Törölt felhasználó
#1851
Szia Vuk, az aranyban te elég otthonosan mozogsz, már korábban is kérdeztem véleményed, de azt hiszem egyre inkább kezdenek érni a bányapapírok egy vételre számomra. Nagyon leverték már őket és még továbbra is csak megfigyelő szakaszban vagyok ugyan, de lassan elkezdenék kisebb pozikat kiépíteni. Melyeket tartod jó vételnek mostanában? Köszönöm segítséged!
Törölt felhasználó 2015. 09. 15. 18:05
Előzmény: #1844  Törölt felhasználó
#1850
tokeattetelt en sem ajanlanek, legalabbis nem a kovetkezo 6-8 hetben...
(nagyon sokan fognak rengeteg penzt elbukni)
ha nem akarsz fizetni azert hogy hosszabb tavra akarsz tartani 1 pozit akkor elmeletileg futures-ok jok lennenek, a problema, hogy azokhoz meretesebb szamla illik (ha szeretned a kockazatot is megfeleloen kezelni kb.500k-tol 1M$-os szamla lenne az igazi meg kisebb pozikhoz is, foleg ha nyersanyagokkal kereskedsz, egyebkent kicsit elmegy szerencsejatek fele...

SLW-t ha van kedved nezegetheted, mert ha az arany-ezust ara emelkedik akkor nagyon hasonloan mozog mintha 1 call opciod volna, csak amig a ceg csodbe nem megy addig nem is jar le..
;) ennyivel jobb annal
es meg fizetnek is erte minimalis osszeget (osztalek gyanant, viszont eleg volatilis)
nekem is van mar megint....

Olajban sem kellene tulsagosan eroltetni a tokeattetelt...
(mert nem biztos hogy jo oldalan leszel a trade-nek)

OIH (etfnek nezegetheted az opciot, esetleg 1,5szeres tokeattetel...bar szerintem 100-bol jo ha 1 ember kepes azt vegig ulni, ami abban lesz)
esetleg MDR-t ajanlanam ha szereted a momentumot es nem szamit ha nem jon be...

jo eselye van az olajnak es a nemesfemeknek is,de az idozitesen sok fog mulni, nem 1-2 balna (milliardos befekteto benn van mar ezekben, vannak akik mar 3-4 eve)....
pitcairn2 2015. 09. 15. 16:09
Előzmény: #1848  Törölt felhasználó
#1849
hát akkor már többet tudsz nálam erről:)

és merészebb is vagy, a futures trading kapcsán nekem csak az alábbi ugrik be:

unlimited liability....

Törölt felhasználó 2015. 09. 15. 16:02
Előzmény: #1845  pitcairn2
#1848
köszi a választ, a nagyobb befektetési szolgáltató lenne az a mi érdekel, hogy konkrétan kinél.

már pár éve kereskedem cfd-kel, illetve exotikus opciókkal dolgozok, csak intézményi szinten.

ami érdekelne, hogy a magyar piacon kik foglalkoznak értelmes költségekkel opciós kereskedéssel.
ha spot irányból közelítünk, Erste certifikátok kevésbé rugalmasok és alacson az áttét rajtuk, míg a CFD trader platformok (pl XTB amit legrégebben használtam) nem a legjobb megoldások 1-2-3 éves távon mert overnight feet használnak

pitcairn2 2015. 09. 15. 15:58
Előzmény: #1844  Törölt felhasználó
#1847
a xetrát már a BÉT-en keresztül is le lehet érni

link

ott aztán van mindenféle árupiaci ETF akár tőkeáttétellel, akár short verzióban is

kinek mi tetszik...

link

mondjuk én tőkeáttétellel nem játszanék, shortolni se shortolnék, de ez az én ars poetica-ma (bevallottan amatőr vagyok)

az options és a future kereskedéshez pedig szimplán nem értek:)

azt se tudom, hogy eszik vagy isszák:)

pitcairn2 2015. 09. 15. 15:29
Előzmény: #1844  Törölt felhasználó
#1846
options és future ügyben eddig nem sok jót hallottam

számomra rizikósnak tűnik az efféle játék

mondhatni olyannak ami __profi__ kezébe való

pitcairn2 2015. 09. 15. 15:26
Előzmény: #1844  Törölt felhasználó
#1845
erre tőkeáttétel nélkül akár a BÉT-en is esélyed van

pl. ERSTE indexkövető certik

amíg nem megy csődbe az ERSTE addig OK a játék

ha devizaalapú értékpapírszámlát nyitsz vmelyik jobb feltételekkel működő bankban akkor a nyugati értéktőzsdéket is eléred és diverzifikálhatod az indexkövető certifikátok, ETF-ek körét

a helyedben óvakodnék a tőkeáttételtől

ha ilyenre vágysz akkor arany helyett vegyél inkább ezüstöt abban már alapjáraton van efféle "tőkeáttétel" (sokkal gyorsabban megy fel/omlik össze az ára mint az aranyé)

és természetesen FIZIKAI fémet is vehetsz, ott azonban a tárolás lesz problematikus (vagy esetleg drága)
Törölt felhasználó 2015. 09. 15. 15:13
#1844
sziasztok, tudnátok ötletet adni, hogy hol trédeljek hosszú távon árupiaci lehetőségeket?
Olaj and arany portfoliot szeretnék kiépíteni opciókból és futures-ökből. pár 10%os tőkeáttétellel gondolkozok, jó lenne ha a daynight feek nem vinnék el hosszú távon a profitot
Törölt felhasználó 2015. 09. 15. 14:13
#1843
link

a phillips curve-re epitett modellek mar tobbszor bizonyitottak hogy a model nem igazan mukodik ill. nem mindig....

na mar most ha manipulalgatjuk a gazdasagi adatokat, hogy jobban beilleszkedjenek a modellekbe ill. az eppen aktualis modelbe amit hasznalunk, az kb. olyan mintha porkoltet szeretnenk kesziteni hus nelkul....lehet belole attol fuggoen mit hasznalunk akar paprikas krumpli, vagy ha csak paradicsom es paprikat hasznalunk lecso is, de nem lesz belole soha marhaporkolt (marha hus nelkul)...
mindenesetre en nem bannek 1 kis kamatemelest mert velemenyem szerint attol lenne 1 kis felfordulas a piacon es piciket beremegne a s...-uk es piciket visszaternenek a foldre ill. a valosagba....

majd meglatjuk mit foznek ki nekunk...
;)
pitcairn2 2015. 09. 15. 11:36
Előzmény: #1837  Tazsomaru
#1842
az alább belinkelt indiai arany-államkötvény koncepció már csak abból a szempontból is érdekes, hogy ezen a ponton az aranynak is lesz "hozama"

igaz, ha a sztori beindul az aranyár-manipuláció lehetősége is exponenciálisan meg fog nőni...
pitcairn2 2015. 09. 15. 11:09
Előzmény: #1839  Törölt felhasználó
#1841
jut eszembe, ha már szóba kerültek az államkötvények (a TLT vmi efféle, nemde?)

akkor mi a véleményetek az indiai kormány most induló __aranyállamkötvény__ programjáról?

India lures gold investors with govt bond, monetisation plan
link

a világ kitermelt aranykészletének az 1/6-a - mintegy 20 ezer tonna - Indiában van, érdekes utóélete lehet még ennek...

Is This The Start Of India's Gold Confiscation
link
Tibi0002 2015. 09. 15. 10:58
Előzmény: #1837  Tazsomaru
#1840
Amennyi időt rászánhatnék, ahhoz képest nem vagyok fanatikus, viszont amikor átlagember tesz fel nekem kérdést a befektetésekről (köztük közgazdászok és banki alkalmazottak is), hozzájuk képest néha annak érzem magam.

És én is lebeszélem őket, amíg el sem tudják képzelni, hogy egy befektetés piaci értéke jobban ingadozzon, mint a bankbetétjük, vagy a max 1 éves kötvényük.

Magyarországon mindenki ingatlant akar bérbe adni. Végül is, még ez is sokkal jobb, mintha nem csinálnának semmit. De jó lenne végre általános iskolában megtanítani minden gyereket és felnőttet arra, hogy a vállalatoknak nem csak alkalmazottai és fogyasztói lehetnek, hanem tulajdonosai is.
Törölt felhasználó 2015. 09. 15. 10:33
Előzmény: #1833  Tazsomaru
#1839
szerintem nem erted mirol beszelek....
ha pedig nem tetszett volna, hogy a SPY hoz 2ev alatt 16% es a TLT pedig veszit 2%, akkor nagyon rossz hirem van, mert az elkovetkezo evekben 1 SPY/TLT portfolio nagyon nagy valoszinuseggel fog 7-7,5% hozam alatt teljesiteni...
mondjuk 5 eves idotavban 4,5-5,5%/ev-re van eselyed...(e pedig nem biztos hogy fedezni fogja az USD ertekcsokkeneset)....

szerintem aranyat es ezustot se hasonlitsd ossze 1 SPY/TLT portfolioval...
1 jol osszeallitott portfolio nem kizarolag arany es ezustbol all...
ha TLT reszet hasonlitod ossze az arany, ezust teljesitmennyel akkor kozelebb jarnal az igazsaghoz...bar ez sem teljesen jo....

Erdekesseg keppen jatsz el a gondolattal:

(tegyuk fel a te portfoliodban a TLT 40%-ot tesz ki...)

Mi tortenik ha a 40%-ot ugy allitod ossze, hogy 10%-ot nemesfemekbe fektetsz, igaz erre nem fogsz se kamatot se osztalekot kapni...
30%-ot pedig mondjuk 5-10 olyan feltorekvo piaci ETF-ekbe, ahol demographiailag a kovetkezo 10-20 evben nagyobb novekedes varhato....
itt ilyenekre gondolok mint Indonesia,Fulop-szigetek esetleg India stb.stb.. (bar india jelenleg kicsit draga)
es ha ne adj isten a USD komolyabb ertekcsokkenest szenvedne el akkor a SPY/TLT portfoliod komoly ertekcsokkenest, veszteseget szenvedne....
1 ilyen portfolioval majdnem 80%-al tudod csokkenteni a USD es a HUF kozotti arfolyamkockazatodat...

Persze ez csak 1 elmeleti pelda ill. felvetes,de arra sincs garanciad, hogy a kovetkezo 10-20 evben nem fog a forint jelentosen erosodni a USD-al szemben...
;)

u.i.: a variaciok szama szinte vegtelen...
(lehet akar 40/20/30/10 is SPY/TLT/feltorekvo ETF+nemesfem)
pitcairn2 2015. 09. 15. 09:50
Előzmény: #1837  Tazsomaru
#1838
+ a bennfentes kereskedőknek:)

az az igazán tuti...
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 15. 09:25
Előzmény: #1834  pitcairn2
#1837
ez így van.
a környezetemben nem is ajánlom senkinek az egyéni részvény vásárlást. akit tudok lebeszélek róla. átlag befektető vagy speka bukásra van ítélve. olyanoknak való, mint pomperj, vagy Tibi, akik fanatikusan beleölik magukat a témába.
pitcairn2 2015. 09. 15. 09:13
Előzmény: #1833  Tazsomaru
#1836
mi több: osztalékfizetésre sincs garancia...
pitcairn2 2015. 09. 15. 09:13
Előzmény: #1833  Tazsomaru
#1835
elvégre a nemesfém ára sohasem mehet le nullára, a részvényé azonban igen
pitcairn2 2015. 09. 15. 09:12
Előzmény: #1833  Tazsomaru
#1834
részvényeknél részvényspecifikus kockázat van, ami adott esetben igen nagy lehet (pl. akár csődbe is mehet az adott vállalat)

szvsz

az egyéni részvényvásárlás még a nemesfém spekulációnál is rizikósabb üzlet
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 15. 08:25
Előzmény: #1831  Törölt felhasználó
#1833
"most olyan aprosagokat hagyjunk hogy felszaladnanak a kamatok 5-10%-ra"

szerintem ne hagyjunk, nézzünk meg egy ilyen negatív időszakot a TLT-ben.

2004 elejétől, 2006 közepéig a kamatok folyamatosan emelkedtek 5%-ra.
link
a TLT árfolyama ugyan nem folyamatosan, de az időszak végére csökkent -2.1%.
ez alatt az időszak alatt a SPY árfolyama 16%-ot emelkedet.
ez így nekem se nagyon tetszene, de nézzük meg osztalékkal (amit se arany, se ezüst-re nem fizetnek) hogy nézett ez ki:
link
2 és fél év alatt, amikor a kamatok 5%-ra mentek, a TLT 9.1% produkált(ez nem olyan rossz teljesítmény egy negatív idöszakra) míg a SPY-nak 21%-ot sikerült összehozni.
;)
Törölt felhasználó 2015. 09. 15. 01:41
Előzmény: #1825  Tazsomaru
#1832
amiben viszont igazat adok ill. veled ertek egyet a velemenyem szerint nagyon veszelyes dolog) az a cost avareging....vagy higitas
Szerintem a cost avareging, 1 olyan reszvenynel ahol a reszveny ara esik, nagyon veszelyes dolog...a problema hogy nem biztos, hogy valaha is a reszveny eleri azt az erteket ahol kezdte az ember a vasarlast....es akkor nagyon el lehet uszni ill. konyen beragadhat az ember tokeje 1 nem tul gazdasagos reszvenybe...
Indexeknel, ETF-eknel ill. befektetesi alapoknal mukodhet, persze itt sem art ovatosnak lenni es nem szabad tul nagy reszt ugyanabba az eszkozbe fektetni...
a cost avareging igaz hogy kiszuri a timing modszerbol fakado hatrany nagy reszet,de nem az osszeset; mert soha sem mindegy hogy mikor kezdi az ember....
Törölt felhasználó 2015. 09. 15. 00:44
Előzmény: #1825  Tazsomaru
#1831
"csapni valo kereskedo vagy"
azert vigyaznek en az ilyen kifelyezesekkel, mert nem biztos hogy megfelelo informacio all a rendelkezesedre ehez...
(jegyezzuk meg, hogy te se kereskesdsz reszvenyekkel ill. fx piacon, inkabb az opcios piacot ill. a hataridos piacot erolteted...spekire; SPY/TLT portfoliot pedig befekteteskent)

szerintem meg jo kereskedonek sem kell ahoz lenni, hogy lassuk mi a problema a SPY/TLT portfolioval...(az igaz hogy az elmult 40 evben egeszen jol mukodott...); viszont biztos vagy abban hogy a kovetkezo 10,20 evben is fog....
most hagyjuk a SPY reszet ill. hogy melyik piaci ciklusban vagyunk...,de ha csak a TLT reszet nezed a dolognak ami elmeletileg szerinted 30-60% kellene lennie eletkortol fuggoen....
szoval lesz a portfoliodnak egy olyan resze ami nem lesz kepes 4-6%-nal nagyobb hozamot elerni es ha ehez hozza veszed, a penzromlas, inflaciot akkor akar veszteseget is erhetsz el rajta....
most olyan aprosagokat hagyjunk hogy felszaladnanak a kamatok 5-10%-ra, mert tudjuk akkor mi tortenik a hosszu lejaratu kotvenyekkel...., es azt is hagyjuk hogy esetleg nem fizetnek....
(milyen megoldas van hogy ne doljenek be??? ugye el kell inflalni az adosagot....ahoz viszont gyengulnie kellene a USD-nak, hogy az inflacio-t "importalni" tudjak....
(szoval lehet hogy a vegen a portfoliod azon reszere mely TLT-ben van negativ real kamatot fogsz elerni....
es ezzel megbukott a SPY/TLT portfolio....
sellMcsitri 2015. 09. 14. 22:41
Előzmény: #1827  Tibi0002
#1830
dehogy lesz, honnan lenne? persze, ha a többi bolygót is földnek hívjuk, akkor lehet hogy lesz :)))
Törölt felhasználó 2015. 09. 14. 21:17
Előzmény: #1826  Törölt felhasználó
#1829
"8)Mas a helyzet, ha a vallalkozo akkor vesz rabszolgat, amikor olcsobb (pl. amikor Ceasar a 40.000 gall rabszolgat nagyban eladta olcson),
vagyis "timing" strategiat alkalmaz. Akkor persze nyerhetett, akar sokat is. Csak eppen jokor kell venni.
Akarcsak ma."

Nem az a megoldas (logikai bukfenc), hogy egy rabszolgat venni MINDIG "olcsobb" annal, mint amilyen erteket elete soran kitermel? Es igy nincs igazan jelentosege az idozitesnek. Ha van 200g arany toked, vegyel belole rabszolgat prompt aron :-).
Törölt felhasználó 2015. 09. 14. 21:07
Előzmény: #1827  Tibi0002
#1828
A sajat toke 200g arany, amibol vesz 1 db rabszolgat.
Tibi0002 2015. 09. 14. 21:05
Előzmény: #1824  pomperj
#1827
"Kamatos kamathatás", amikor a hozamot viszaforgatod. Tehát vettél 10 hektár földet 2000 éve. Dolgozik rajta a szolgád. Aztán ahogy a haszon engedi, további területeket vásárolsz hozzá. Ha évente mindössze 2% területet tudsz vásárolni a már meglévőhöz, akkor 2000 év alatt 0.000001*1.02^2000 millió hektár lesz a birtokodban.

A példádban tisztázni kellene a kiinduló tőkemennyiséget, és azt, hogy mennyi a saját tőke arányos megtérülése a vállalkozásnak.
Törölt felhasználó 2015. 09. 14. 21:04
Előzmény: #1824  pomperj
#1826
Nem ertem. Te azt feltetelezed, hogy a rabszolga elete soran csak a sajat bekerulesi koltseget termeli ki. Miert?

Adott egy rabszolga, aki nap-mint-nap lemegy a banyaba. Onnan felhoz egy 1kg-os aranytombot, amit odaad a gazdajanak. A vallalkozo az aranytombot kotelezoen beszolgaltatja a kincstarnak, amibol megtarthat valamennyi, mondjuk 1 ezrelek jutalmat. Te azt feltetelezed, hogy AKARMIT is csinal a rabszolga (aranyat as, foldmuvel, haboruba megy), az elete soran a munkajaert cserebe kapott jutalom (=HASZON) osszesen is PONTOSAN (!!) 200g. Tehat nem kevesebb, nem tobb, pontosan annyi. Miert?

Hol van a haszonkulcs az egyenletben? Ha nincs, miert nincs? Elgondolasod szerint az okorban nem volt gyarapodo vallalkozo. De akkor csodbe sem ment senki (akinek a rabszolgaja ures kezzel jott haza minden nap a nemis arany, hanem raadasul kobanyabol)?
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 14. 20:51
Előzmény: #1821  pomperj
#1825
"8)Nade, akkor miert is mondja ma az osszes tozsdei tankonyv, hogy "NE probalkozz timing modszerrel !" ? "

nagyon jó kérdés! és mivel Te tetted fel a kérdést, a saját esetedet hoznám fel példának. remélem nem fogsz neheztelni rám emiatt. :)

szerintem azért, hogy elkerüld a pszichocsapdákat. ne engedj 20% profitot csúnya mínuszba fordulni. október 8-án még szoros stoppal akartad védeni a profitot link , de 2 hét múlva úgyan profit már nem sok lehetett rajta, a pozi még meg volt link . mi lett a szoros stoppal? link ehhez nem kell jó daytrader-nek lenni. minden kereskedőnek 100% fegyelmezettséggel és kitartással kell követnie a stratégiáját. ha erre nem képes, nem tudja elkerülni a csapdákat. ha ezt a fegyelmet mostanra nem sikerült kialakítani, ez után már nem fog menni. ha jól emlékszem a további esés során még rávásároltál nagyobb méretű pozíciókkal. most nem tudom, hogy állsz PBR-rel, nem nagyon írsz róla. így lesz egy szép profitos trade-ből hosszútávú pozi. ezért nem működik a speka a többségnek.

akkor mi működik?
amit már sokan leírtak. SPY/TLT. mondjuk TLT olyan százalékban, ahány éves vagy. ami még fontos, hogy folyamatosan vásárolni és tartani az arányt. pl minden negyed év vagy félév első napján, az osztalékot is és az addig felhalmozott megtakarításaidért vásárolni. az árnak semmi jelentősége nincs, ha folyamatos a befektetés. alacsony áron többet tudsz majd venni, magas áron meg kevesebbet. hírek, elemzések, árfolyamok, fórumok, ezek a leginkább félrevezető események, ezeket kerülni. egy ilyen portfólióval 1 évben 2x vagy 4x kell foglalkozni és ezt nagyon nehéz hosszútávon felülteljesíteni.

remélem nem bántottalak meg, mert nem állt szándékomban. :) azért mert csapni való kereskedő vagy én egy rendkívül jóindulatú, intelligens embernek tartalak. ;)
pomperj
pomperj 2015. 09. 14. 20:40
Előzmény: #1823  pitcairn2
#1824
Igen, ez a preciz szo. Kosz.

A kamatos kamatot nem ertem itt. Nincs bank, tehat vagy vallalkozas van, vagy arany megorzes.
A vallalkozas pedig rabszolgakat alkazlmaz 2000 even at, 70 generacoit, es mivel egy rabszolga elet-megtakaritasa a halalakor eppen egy uj rabszolga megvasarlasara eleg.
pitcairn2 2015. 09. 14. 20:30
Előzmény: #1821  pomperj
#1823
"3)A romai piacon tehat nagyjabol annyiert volt egy rabszolga, amennyi ma egy hasonlo kepessegu ember netto eletkeresete. "

itt nem inkább __"életmegtakarításra"__ gondolsz?

elvégre korábban ezt írtad:

"Az eredmeny az, hogy aligha lesz kepes tobbre, mint evi 60-80.000 Ft megtakaritasra. Az 30 ev alatt 2.0-2.5MFt."
Tibi0002 2015. 09. 14. 19:51
Előzmény: #1821  pomperj
#1822
Nem értem teljesen az eszmefuttatást és a kérdést, de szerintem kihagyod a játékból a kamatos kamathatást. Akkor tűnhet a nettó hozam azonosnak, de ha visszaforgatjuk a haszon egy részét, akkor 2000 év alatt tiéd az egész világ. :)
pomperj
pomperj 2015. 09. 14. 19:32
Előzmény: #1819  Törölt felhasználó
#1821
Van egy eszmefuttatasom, amire kimondottan sok kritikat varok.
A tema az arany es a tozsdezes hatekonysaga, 2000 ev alatti ertek-novelese.

1)Tekintsunk egy iskolazatlan, lenyegeben egeszen tanulatlan embert, Mo.-on, videki eletmoddal. Tegyuk fel, hogy 30 evig dolgozik, es vizsgaljuk meg, mennyi lehet a netto eletkeresete ennyi ido alatt.
Ha keres havi 100.000Ftot, az nagyjabol elfogadhato. Fizessen egy nagyon szereny alberletet minimalis infrastrukturaval, 40EFt, es elfogadhato de szinten szereny etkezessel es ruhazkodassal, minimalis szorakozassal.
Az eredmeny az, hogy aligha lesz kepes tobbre, mint evi 60-80.000 Ft megtakaritasra. Az 30 ev alatt 2.0-2.5MFt.

2)Az okori Romaban egy rabszolga ara, mondjuk egy 20 eves tanulatlan fiatalembere, jellemzoen 500-625 ezust denar volt. A szokasos valtoszam Augustus koraban 25 denar=1 arany Auris (magyarul As, lasd keeresztrajtvenyek), ami a valosagban 8 gramm-os arany penzt jelentett.

Kis szamolassal az jon ki, hogy 625/25=25 As, az osszesen 200gr-nyi aranypenz, ami nagyjabol 7 uncial arany, es ebbol az jon ki, hogy egy rabszolga ara mai penzben 8000 USD.
Ebbol meg az, hogy 2.24M Ft egyenertekrol beszelunk.

Augustus 50 evet elt. A rabszolgak ennel atlagosan kevesebbet; bar a videki eletmod mellett talan volt eselye 30 tovabbi munkas eletre.

3)A romai piacon tehat nagyjabol annyiert volt egy rabszolga, amennyi ma egy hasonlo kepessegu ember netto eletkeresete.

Es igy nemcsak az igaz, hogy 1 jo oltozet ruha akkor is, mai is nagyjabol 1 uncia arany; hanem a munkaero netto erteke is nagyjabol azonos.

4)A romai birodalomban az emberek kb. 1/3 resze volt rabszolga (akik fizikai munkat vegeztek), a tobbi szabad ember pedig "szolgaltatasban" dolgozott.
Ma a vilagban nagyjabol az emberek 1/3 resze vegez fizikai munkat.

5)Az okorban praktikusan nem volt inflacio (persze, a kormanyok akkoriban is csokkentettek a penz arany-tartalmat, peldaul Nero ugy 10%-al), de ez nem erdekes, ha a penzt "tartalekban" felre tettek.

6)Aki az okorban "vallalkozasba=tozsdebe", azaz reszvenybe fektette a penzet, es az mondjuk egy banyaban dolgoztatott rabszolgakat, es tegyuk fel, hogy csinalta 2000 evig, egeszen a napjainkig. Es ha a rabszolgak annyiba kerultek, amennyibe akkor aranyban,
nos, akkor az ma ugyanolyan vallalkozo lehetne, es nagyjabol ugyanannyi netto hozama lenne, mintha ma alkalmazna tanulatlan fiatal munkaerot.

7)Szoval, ha ez nagyjabol igy van, akkor... miert is volna erdemes 2000 evig vallalkozonak lenni? 2000 evig tozsdezni? Es barmilyen vallalkozas reszvenyeibe penzt befektetni?

8)Mas a helyzet, ha a vallalkozo akkor vesz rabszolgat, amikor olcsobb (pl. amikor Ceasar a 40.000 gall rabszolgat nagyban eladta olcson),
vagyis "timing" strategiat alkalmaz. Akkor persze nyerhetett, akar sokat is. Csak eppen jokor kell venni.
Akarcsak ma.

8)Nade, akkor miert is mondja ma az osszes tozsdei tankonyv, hogy "NE probalkozz timing modszerrel !" ?

De ha nem, akkor 2000 ev alatt is csak kb. oda lehet jutni a befektetessel, ahol most van ? Mit bizonyit a 2000 evvel kesobb az elet egy-egy pillanatfelvetele, ha nem ezt?

Maradt a vallalkozonak a 200 gr arany.
Semmivel se tobb.
pitcairn2 2015. 09. 14. 15:46
Előzmény: #1818  eurocent
#1820
mivel Clive Maund háromszoros tőkeáttétellel aranybányász ETF-ek vásárlására buzdít, szerintem jó nagyot fognak esni még azok a bányászrészvények...

Gold and Silver Sector Very Low Risk Trading Setup at Possible Sector Bottom...
link

de ne legyen igazam...

mondjuk erre az eddigi tapasztalatok alapján 10% esélyt se adok...

link

Törölt felhasználó 2015. 09. 13. 06:11
Előzmény: #1810  pomperj
#1819
Olvastam a traderblog.hu-n a velemenyedet aZ SPY kilatasairol es az SPX lehetseges ertekeirol...(konzervativ velemenynek tartom)
En nem vagyok elliott-os,de kozel hasonlo eredmenyeket kaptam....
Bar nalam 1500-1700 kozel lenne az elso lehetseges kimenetel.
2. egy komolyabb korrekcio ill. medve piacnal 1200-1400-ra bar ennek az eselyet en 15-20%-nal alacsonyabra teszem.
3. eset bar ennek akkor van valoszinusege ha az osszes nagyobb jegybank (BOJ,FED,ECB,BOE es PBC) egyszere alkalmaz QE szeru beavatkozasokat a recesszio elkerulese miatt es ha ekkor kialakulna 1 bizalmi valsag ill. 1-2 nagyobb penzugyi intezmeny bedolne akkor sajnos az 500-800 sav sem elkepzelhetetlen bar ennek az eselyet a kovetkezo 3-5 evben en kevesebb mint 5%-ra teszem.....(konzervativan),de mint tale risk sajnos nem zarhato ki...
eurocent 2015. 09. 12. 18:05
Előzmény: #1805  pomperj
#1818
Én is figyelem bányászokat, mert a közeljövőben lesz benne mozgás szerintem is és szeretném jól tradelni.
GDX 1D log, 2013-2015: link
GDX 1D log, 2015 nagyított: link

Lényeg:
1. Szerintem GDX egy ED-t formál 2015.01.21 óta. Ha így van, akkor most lehetünk az utolsó "v of a" vagy már a "v of b" hullámban.

2. "elindulhat GLD, es vele GDX, de joval elesebben, bar csapkodva"
Szerintem is, mégpedig azért, mert ez lesz a 3-as szerkezetű "b" korrekciós hullám. Ez vagy már elindult északnak, vagy 20150917-ig még leesik max 12,5-ig és utána indul max 13,89-14-ig, amely szintet legkésőbb 20151001-ig el fogja érni.
Még egy érv. 20151001-én splittelik az arany bányász ETF-ket (pl JNUG 1:5, JDST 1:4). A splittelés eredménye általában az, hogy a long ETF magasabb értékű lesz a short párjánál. Ha pénteken lett volna a splittelés akkor JNUG 5*7,31=36,55, JDST 4*11,07=44,28 lenne. Kettő középértéke 40,415. Ha splittelést követően valóban JNUG lesz a magasabb értékű, akkor a mostani szintről több mint 100*(40,415-36,55)/36,55=10,57%-ot kellene emelkednie.
GDX-nél ez kb min 10,57/3=3,52% emelkedést jelentene. Ennek maximuma a nagyított charton látható 13,89 Fibo 38% szint. Utána viszont kb 20151030-ig beesik 10,14-ig, ami 28%-os esést jelentene, majd indul a rally fel.
Korábban említettem, hogy JDST charton szép füles csésze alakzatok rajzolódtak ki. Ha GDX valóban a fenti utat járná be, akkor az JDST-nél közel 100% profitot jelentene 20151030-ra.
3. Ha GDX 20150917-ig beesik 11,10-11,63 szintig, majd visszapattan, akkor szép rally veszi kezdetét. Ekkor 1-2 pont storno.
Törölt felhasználó 2015. 09. 11. 13:57
Előzmény: #1815  seri2
#1817
20%-al lejjebb sem lesznek sem a rv-k sem az indexek olcsok, inkabb ugy kellene fogalmazni vissza kozelitenenk az atlaghoz, annak is a felso reszehez...
(persze hasonlo jegybanki beavatkozasok mellett, ugy mar nem lenne annyira rossz a hozam/kockazat arany, ha porognenek a gazdasagok....

Törölt felhasználó 2015. 09. 11. 13:31
Előzmény: #1814  Törölt felhasználó
#1816
beteg ember,

ilyen pf-es cikkekkel próbálod a vélt igazadat alátámasztani?

szánalmas! "alapkezelőként" meg aztán főleg

inkább jelentgess föl a szabad perceidben,az jobban megy!
seri2 2015. 09. 11. 13:23
Előzmény: #1814  Törölt felhasználó
#1815
ezek szerint szeretne olcsón bevásárolni?
Törölt felhasználó 2015. 09. 11. 13:07
#1814
o sem ert hozza...;)
vagy nem olvassa a portfolio forumat rendszeresen...
;)

link
Mikieger85 2015. 09. 11. 10:42
#1813
Ki mikorra tippeli a nagy kínai lufileeresztés végét?

Egyelőre a bénázás megy náluk, a GDP-jük 1.6%-ával szeretnének nyarat csinálni: link

Nem tudom, hogy ebből egy Brazil típusú döglöttmacskátnepiszkálj-piac lesz-e hosszabb távon, vagy fel fog támadni hamvaiból? Végtére is valahol gyártani kell a fejlett világ használati vackait - Kínában meg rendelkezésre áll az infrastruktúra + képzett munkaerő...

Hogy miért releváns ebbe a topicba: a ipari fémeknek nincs külön topic, rezet és ezüstöt bányászó cégek vételén gondolkozom, viszont ezek még eléggé medvében vannak.
Törölt felhasználó 2015. 09. 11. 06:09
Előzmény: #1811  Törölt felhasználó
#1812
megint okosabb lett volna csöndben maradnod!
látom,nincs egy önálló gondolatod sem,ami meg van,na azt inkább hagyjuk!

a vak vezet.. rád és a (saszemsprövidtávonesnifogtermészetesenazótaisemelkedik) foltodra illik,nem másra!!!

még szerencse,hogy itt vagy te,akinek a hsz-ei tele vannak értékesebbnél értékesebb információkkal!

pfff. te vagy egy vicc pisti,te,az alapkezelők gyöngye és világ szégyene!!!

bár ez is csak egy szerény vélemény

na legyen és készülj a csonkolásokra!
Törölt felhasználó 2015. 09. 11. 00:08
Előzmény: #1810  pomperj
#1811
Gazdasag TV 1 vicc....
nehany honappal, esetleg 1 evvel ezelott valaki belinkelte....szoval megneztem toluk vagy 3 videot...(nekem ez eleg volt toluk)...
az utolso videoban 1 devizapiaci szakerto fejtette ki velemenyet (lehet vagy 25 eves, talan nehany honapot eltoltott mar munkaval az egyetem utan...es voltak kisebb zavarok az alap fogalmaknal....
mondhattam volna vak vezet vilagtalant....
;)
Ha tetszik ha nem egyelore a portfolion lehet talalni a rengeteg 0 erteku informacion kivul nehany hasznosat a magyar mediabol...
(bar ez az en velemenyem)...
pomperj
pomperj 2015. 09. 10. 22:00
Előzmény: #1804  pomperj
#1810
A "gazdasagTV" megkockaztatta ezt a cikket:
"A nagy részvénypiaci esést követően már az aranyat sem veszik"

link

A szoveg ugy ostobasag ahogy van itt es most; de jol jelzi a "tavalyi" tevhiteket. Es persze Contrary signal.

Törölt felhasználó 2015. 09. 09. 06:06
Előzmény: #1807  Törölt felhasználó
#1809
azért 2k-ról lefordulhat,de az se biztos,hogy hosszú életű lesz
Törölt felhasználó 2015. 09. 09. 05:13
Előzmény: #1807  Törölt felhasználó
#1808
"re=te
Törölt felhasználó 2015. 09. 09. 05:12
Előzmény: #1804  pomperj
#1807
istenem,ilyen tökéletes kontraindi még nem termett a földön

ha ő a négyzeten,akko re min?
Törölt felhasználó 2015. 09. 09. 00:16
Előzmény: #1803  felcsorgok
#1806
Szia,

En se hasrautes szeruen nyitogatom a pozikat...
Van 1 ellenorzo listam (checklist), mint a buvarkodasnal; es ott probalom a legtobb feltetelt megjelolni...
Mint irtam az au nemesfembanyaszok profit marginja nem annyira rossz, de nem a normalis aranyar miatt, hanem mert az AUD sokat gyengult, ezzel szemben az eszak-amerikai banyaszcegek jelenleg a tulelesert kuzdenek....
ott is elkezdodhetnek majd a felvasarlasok, nehany alacsonyra nyomott rv ar miatt...
(velemenyem szerint au-n kivuli banyaszcegek rovid es kozeptavon a profit marginoknak emelkednie kellene, nalunk pedig elkepzelheto pici csokkenes) es persze mindenki varja, hogy a nyersanyagarak emelkedesnek induljanak, ha lesz inflacio akkor pedig emelkedni fognak ez tozsdei 1.1...
(legalabbis ez lenne a FED celja es vannak akik mar nem 2%-os celrol hanem 4%-os inflacios cellal dobaloznak....)
amcsiban van 1 srac (rainmaker) mondta nem is olyan reg hogy ok mar megvettek a januari lotto-t (GDX call opcio januari lejaratra...) szerintem 2016 juniusaban erdemesebb lesz venni a 2017-es januari GDX call opciot...az nyerobb szelveny lesz ill. nagyobb lehet a kifizetes,de ez az en tippem, de eleg hasonloan gondolkodunk...
pomperj
pomperj 2015. 09. 08. 20:15
Előzmény: #1804  pomperj
#1805
5)Arany ugyben annyi a valtozas, hogy ott ma zarasra kesznek latszik a 10 napja futo korrekcios szakasz,

tehat kesz a ( c of 2) korrekcios hullam. Es akar mar holnaptol elindulhat GLD, (es vele GDX, de joval elesebben, bar csapkodva) felfele .

Ugy 10 nap alatt kozel kellene jusson a 1250 szinthez, es a rallynak szep erosnek kellene lennie. Szoval, erdemes lehet idoben felugrani a szekerre.

Ez szepen egybe is eshetne SPY esesi idejevel.

Szzoval, nalam kb. ez a tradelesi terv. Meglatjuk.
pomperj
pomperj 2015. 09. 08. 20:01
Előzmény: #1801  Törölt felhasználó
#1804
1)AZ SPY kilatasairol, hogy ne tartsd tul soka a shortokat;-)

Ha az SPY a 8/25 ota tarto mozgasa valoban egy oldalazo haromszogben egy oscillalo a-b-c-d-e hullamsorozat volt, aminek (4) szamot adunk ahogy felteteleztem,
es akkor ma keszen is lehet az (e).

Mar ma zarastol indulhat az (5) hullam.

Itt a chart:

link

Az is latszik, hova varjuk az (v) hullam veget.
Nos, ha marad az eddigi szep klasszikus forma, akkor ez erdekes "ellenorzo" alkalom, hogy a kalkulacio es a valosag mennyire esik egybe?
Vajon jo lesZ-e a prognosis?

2)Az olajosoknal szerintem kesz (5 of c) lefele; es most

vagy meg egy (4) hullam epul, aminek csucsa 62 folott kellene legyen. (Utana meg egy (5) lefele, talan 35 USD vegso alj-ig)

Vagy mar a (1 of a of D) felmeno hullamban vagyunk. Annak target szintje 90 korul van, es 1-2 ev alatt ott is lesz egy harmas szerkezetu a-b-c hullamsorozat vegen (akkor is, ha az elso alternative is bejon elotte).

Szoval, olajban kemenyen longban vagyok.

3)A bond piac eleg precizen elmondta mar a predikciojat a FED kamatrol. Nem ismetlem, ugyanott van, es var.

4)KIna ugyben elegge elter a velemenyunk: ott szerintem tovabbra sincs bear piac, sima korrekcios strukturat lattunk Juni eleje ota, es talan mar vege is van.
Megy tovabb a BULL, sokkal magasabbra.
felcsorgok
felcsorgok 2015. 09. 08. 19:47
Előzmény: #1801  Törölt felhasználó
#1803
Köszi, mondjuk én alapvetően hosszú távon gondolkodok a vásárlásaimnál, ami minimum 3, de inkább 5 vagy annál is több évet jelent, szóval a legkisebb mértékben sem zavar, ha a pozícióimmal mínuszban vagyok (szerintem már nem lehet messze a bányászok alja, de ez csak az én véleményem, semmi több).

Higítást én is ritkán csinálok, csak akkor, ha biztos vagyok a cégben, és az adott cég felé nem nő meg vészesen a kitettségem(semmiképpen nem megyek 5% fölé egy cégben, de általánosságban ez a korlát inkább 2%).

Az, hogy mit fog lépni a FED, engem kevésbé érdekel, ugyanis mindig lehet találni a piacon egy kifogást vagy épp ellenkezőleg egy mellette szóló érvet, hogy miért ne vegyek, vagy miért vegyek. Éppen ezért én a szisztematikusságban hiszek, vagyis amennyiben értékalapon olcsó céget találok, akkor veszek belőle, függetlenül a piaci helyzettől.
Törölt felhasználó 2015. 09. 08. 18:11
Előzmény: #1801  Törölt felhasználó
#1802
te egy igazi géniusz vagy,ha jól látom,nálad van a bölcsek köve is;

és milyen igazad van; vagy esni fog,vagy emelkedni

ismételten bravó alapkezelőkém!
Törölt felhasználó 2015. 09. 08. 02:39
Előzmény: #1799  felcsorgok
#1801
Szia,

Mint irtam korabban elkezdtem leepiteni a rv portfoliom, mert itt au-ban eleg komoly momentum volt lefele...
(az aranybanyaszok jol tartjak magukat, egyelore)...
a sajat (szemelyes szamlaimon nem volt long pozim, csak nehany short indexek es nehany fx par) majdnem 40% ezust,10% arany (fizikai)....

Nem tudom hol lesz ill. meg volt-e mar az alja aranynak ill. ezustnek....(itt au-ban ugy nez ki igen mert lassan eves csucsra megy az arany, ezust egyelore lemaradoban)....
viszont az AUD sokat gyengult az elmult napokban)....

Nem tudom mit fog lepni a FED, de ha meglepik azt a 0,10%-os emelest lesz felfordulas a piacon...es akkor az AUD esni fog....ha nem akkor meg valoszinuleg erosodni de akkor az arany es ezust is emelkedesnek indulhat...
szezonalisan pedig nehany het mulva, legkesobb decemberben a nemesfemekben lennie kellene 1 momentumnak felfele....
(szoval kerdesedre a valasz, rovid tavon (3honap) akar meg eshetunk is....en lefele nem vasarlok se reszvenyt se indexeket, nem higitok nalam ez alapszabaly, fizikai nemesfemek erteke viszont nem eshet 0-ra elmeletileg, gyakorlatilag meg kozel 0 erre az esely...)
Fizikait rendszeresen vasarlok,de nem higitok ha 1 mod van ra....
(az ezust pozicioim kilos barokra vetitve 696-tol felfele lettek vasarolva 740-ig)....

Ha esne az arany ill. ezust ara akkor nem GDX-t hanem SLW-t fogok venni....
Olajosok pedig lassan bekerulnek szezonalisan nalam a figyelo ill. veteli listamra...persze keresem mely cegekben latok fantaziat....

GDX vetel inkabb globalis diverzifikacionak van...

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók