Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
eurocent 2015. 09. 07. 23:09
Előzmény: #1799  felcsorgok
#1800
GDX 1D log: link
GDX esése lassul, de nálam egyelőre nincs határozott bull szignál. Még egy 8,5% esést 12,24-ig elképzelhetőnek tartok, mielőtt bármilyen mértékű bull hullám indulna.
felcsorgok
felcsorgok 2015. 09. 07. 20:06
Előzmény: #1797  Törölt felhasználó
#1799
Én is kacérkodok a vételével, főleg úgy hogy mondjuk 3-5 éves távon nehezen tudom elképzelni, hogy ennél lejjebb menjenek a nyersanyagok, persze nem elképzelhetetlen, de azért az up-nak innen sokkal nagyobb a valószínűsége.

És mit csinálsz, ha a következő hetekben tovább megy a lemorzsolódás? Bővíted a mostani pakkod vagy inkább kivársz?
Mikieger85 2015. 09. 07. 19:13
Előzmény: #1796  pomperj
#1798
Szia! Jöhet, előre is köszi: trac7801@gmail.com
Törölt felhasználó 2015. 09. 07. 04:59
Előzmény: #1796  pomperj
#1797
Vettem 1 kis GDX-t, mondjuk ugy megvan az elso belepo pozi...
ha pedig a kovetkezo par hetben elindulna benne a pozitiv momentum megyek utana....
pomperj
pomperj 2015. 09. 05. 16:56
Előzmény: #1794  Mikieger85
#1796
TCk.TO nalam is figyelolistan van a value kategoriaban; ha adsz emailt, kuldok elemzest.

Csatlakozom kisvukhoz, azzal minddel egyet lehet erteni.
Az armozgasra ajanlok egy masik egyszeru szabalyt megtesztelni:
A banyasz 0.5-re korrigal annak araval, amit termel, eS 0.5re korrigal az Orszag Indexevel.
Szoval, ha mindeketto fel vagy le mutat, akkor jo a trade, ha meg szembe mozognak, akkor legjobb kihagyni.
(Ez okolszabalynak egesz jo, de azert van meg par mas tenyezo is)
Törölt felhasználó 2015. 09. 05. 13:37
Előzmény: #1794  Mikieger85
#1795
Ez igy pontatlan, mert nem 1:1-ben korrelal a nyersanyagokkal amit banyasznak...
Mikieger85 2015. 09. 05. 07:30
Előzmény: #1793  Törölt felhasználó
#1794
Köszi a gondolatokat, még nézelődöm ETF-témában. Ahogy nézem, a bányászok árfolyama 1:1-ben korrelál ahhoz, amit bányászik, úgyh belépőhöz egy réz-vasérc-szén trendforduló kellene.
Törölt felhasználó 2015. 09. 05. 02:13
Előzmény: #1792  Mikieger85
#1793
Szia,

Hallottam mar innen onnan rola,de nem tudok egyelore velemenyt mondani rola vagy csak feluleteset....(mert nem nagyon foglalkozok jelenleg eszak-amcsi cegekkel, kivetel ez alol nehany nemesfem banyasz)....
A legtobb nyersanyaggal foglalkozo ceg kepes par ev alatt meg tobbszorozni erteket, persze ehez olyan gazdasagi kornyezet kell...ill. az elmult evekben sok elvesztette az ertekenek 70,80 akar 90%-at is..,de ez nem jelenti azt hogy nem veszithet az ertekebol meg 30-50%-ot vagy akar csodbe is mehet...
(nem TECK-rol beszelek csak altalanossagban...)

Kina ill. lufi, sokan azt hiszik Kinaban van; volt nagy lufi...
en inkabb ugy fogalmaznek, hogy nehany honap alatt rengeteg forro penz (kozep osztaly kezdett el spekulalni...)
Kina egyebkent a kovetkezo evekben es evtizedben nagyon nagy valoszinuseggel jobban fog novekedni mint amcsi ill. az Eu-s orszagok....(ha pedig ezek piacait nezed akkor ott tortenelmileg sokkal nagyobb Lufi van na nem csak reszvenyekben, de kotvenyekben es ingatlanokban stb.stb....)
Persze mindig konnyebb valami tavoli dologrol negativ velemenyt nyilvanitani, foleg ha lufi-rol beszelunk, mint az a piac ahol az ember el....

Daxli 14000-nek nagyon picike az eselye, persze semmi sem kizart,de ahoz az EUR-nak minimum 20%-30%-ot vagy tobbet kellene gyengulnie....(ezt nem hinnem hogy az eu-s allampolgarok ill. az amcsi gazdasag kepes lenne elviselni jelenleg)
5000-6000-es Dax elofordulhat, de egyelore nezegessuk hogy milyen esellyel lehet 7000...(szerintem)

Ha banyaszcegeket nezegetsz, ami szerintem kozep es hosszutavon nagyon jo lehetoseget hordoz, szerintem nezeges ETF-ket vagy olyan bef. alapokat amik ezzel foglalkoznak...
(azok biztonsagosabbak es azok is kepesek szep hozamokra)
pl. ha csak a GDX-t nezed ha veszel 1 ilyen ETF-et akkor minimum 30-40 cegben van a toked megosztva...
annak az eselye, hogy mindegyik tonkre megy ugye mondhatjuk hogy nagyon nagyon alacsony, hozam oldalon pedig 3-5 esetleg 10 ev tavlataban akar meg 2,3,4-szerezheted a penzed...
Ha csak 5 ev alatt duplazod meg a penzed az is gyonyoru kozel 15%-os hozamnak felel meg,de lehet hogy nem kell hozza csak 1,5-3 ev ( ilyen esetben pedig kozel 30%-os hozam ill. az folottit ersz el....)
Persze lehet hogy kell hozza 10 ev vagy meg annal is tobb...(de 10 evnel is a hozamod tobb mint 7%-os ha pedig ezt viszonyitod a jelenlegi beteti kamatokra akkor sem rossz....

Nem az a fontos hogy mekkora hozamot er el az ember, hanem hogy mekkora kockazattal eri el azt....!!!

Legyen szep hetveged!
Mikieger85 2015. 09. 05. 01:03
Előzmény: #1787  Törölt felhasználó
#1792
Valaki ért a bányászrészvényekhez? Megtetszett nekem a Teck (TCK), van benne fantázia hosszútávon? A 2009-es viselkedése alapján nagyon tud menni, ha felértékelődnek a termékei. A kínai lufileeresztésnek és a vele járó nyersanyagár-csökkenésnek gondolom pár hónapon belül vége lesz, és mehetnek felfelé a bányászok.

@Kína: fejlett ország lettek és már nem tudnak évi 7-10%-kal növekedni. Ehhez mérten a rv-piaci buborékot le kell építeni náluk, sajna ez fájdalmas folyamat (bár amivel riogatnak, hogy belebukhat a vezetés az SzVSz kizárt)

@Daxli 14000-et sztem még a legoptimistább forgatókönyv szerint se fogunk látni egy éven belül, sztem jó, ha 6-8éven belül lesz ennyi az index - addig látni fogunk 5-6000-et is egyszer.
Törölt felhasználó 2015. 09. 04. 06:44
#1791
Azsiai piacokat elnezve mintha jonne a kovetkezo hullam...
;)

Sok sikert mindenkinek!
Törölt felhasználó 2015. 09. 03. 15:02
Előzmény: #1788  emerald
#1790
maradok a PAMP-nal....
;)
azt elfogadjak szinte barhol...
Törölt felhasználó 2015. 09. 03. 14:41
Előzmény: #1787  Törölt felhasználó
#1789
sose bánd,legfeljebb csonkolsz/amputálsz rutinból
emerald 2015. 09. 03. 14:28
Előzmény: #1787  Törölt felhasználó
#1788
Hello NEWBIE
link
Törölt felhasználó 2015. 09. 03. 12:33
Előzmény: #1786  Mikieger85
#1787
Kinaiakkal vigyaznek, es nem becsulnem ala oket...
Eszmeletlen jo uzletemberek..., mondjuk 6000 eves kultura es kereskedelemmel megaldva a komunizmus nem tudott akkora karokat tenni mint mo-on.
Ha csak azt nezed, hogy szabadultak meg 100B$ ertekben US Treasury-tol abbol azert latszik, nem annyira zoldfuluek mint azt nehanyan hiszik...
Lertekeltek a Reminbit 3 nap alatt kozel 5%-al...es amikor a piacon felutotte a felyet a panik es a kockazat kerulo befektetok es alapok elkezdtek a Treasury fele fordulni akkor ok szepen odaadtak nekik...
(5%-ot majdnem kerestek a leertekelesen es nem kellett veszteseget elszenvedniuk a Treasury-k eladasan...nem hiszem hogy tul sok szereplo kepes ilyen hatekonyan kereskedni...
(nehanyan biztos,de nem tul sok piaci szereplo)
Ha erdekel a tema kerdezd pomperj-t...
;)

Vehettem volna akciosan Daxli-t es almodozhattam volna 14000-es celarrol,(de mivel en "delibabos szemlelettel megaldott nagyon gyenge kepesegu kereskedo vagyok") vagy 1 Hyundai-t esetleg 1 KIA-t, helyette ezustot vettem meg 30 kilot....
aztan meglatjuk melyik lesz jobb dontes...
;)
Mikieger85 2015. 09. 03. 11:26
Előzmény: #1785  Törölt felhasználó
#1786
Azt mondják, h csökkentik a hadsereg létszámát - nocsak, kell a pénz a részvényvásárlásokra?
Törölt felhasználó 2015. 09. 03. 11:23
Előzmény: #1784  pitcairn2
#1785
azert penteken lehet 1 kis meglepetes (es nem biztos hogy pozitiv lesz...

A Kinai katonai paraden (70 eve gyoztek a Japanok ellen) egesz veletelenul reszt vett Vlagyimir Putyin is.

A szoros Kinai-Orosz kapcsolatok pedig nem kis fejtorest okoznak a South-China tengeren kialakult helyzet miatt.

pitcairn2 2015. 09. 03. 10:59
Előzmény: #1783  Törölt felhasználó
#1784
ma és holnap szünnap van a kínai tőzsdén

mivel úgymond Kína miatt esnek a tőzsdék jó sansz van most egy kis örömködésre:)

Törölt felhasználó 2015. 09. 02. 06:11
Előzmény: #1782  Törölt felhasználó
#1783
akkor itt az idő full tőkével és tőkeáttéttel longolni pisti!
Törölt felhasználó 2015. 09. 02. 05:58
Előzmény: #1775  pomperj
#1782
Kanada,Brazilia recesszioban, Au-ban pedig 0,2%-os volt az utolso negyedevben a novekedes...
Kina lassul, vagy mar recesszioban..
Kozben az amcsi piacokon lassan mar minden heten van 1-2 nap amikor is a piac esik 2-3%-ot vagy tobbet...
Szoval ovatosagra intem azokat akik long pozikat akarnak nyitni reszvenyekben, indexekben....(a tokeatteteles long pozikrol pedig jobb is talan nem beszelni)...
Eu pedig eppen el van foglalva a Sziriai menekultekkel...
Mo viszont foszereplo lett a nemzetkozi hircsatornakon...

(mindenesetre a kerites epites ugy nez ki nem igazan mukodik, gondolom azert nehany vallalkozo ill. ceg keresett ezen szepen...)
Tibi0002 2015. 09. 01. 19:23
Előzmény: #1780  Törölt felhasználó
#1781
Komolyabb erősödésnek nem örülnék :)
Törölt felhasználó 2015. 09. 01. 17:57
Előzmény: #1779  Tibi0002
#1780
Szia,

HUF nehez eset...(jelenleg eleg pozitiv kep alakult ki mo-rol kulfoldon) mert az elmult evek gazdasagi lepesei miatt mo kezdte rovid tavon felul teljesiteni a kornyezo orszagokat....)
Viszont ha valsag ill. komolyabb medve jon akkor nehez lesz allni a hullamokat...

EUR/HUF-ban 320-330 egy nagyon jelentos szint...
(bar nem hiszem hogy ez sokat segit neked)
USD/HUF joval korulmenyesebb...foleg addig amig a FED bele nem kezd az ujabb QE-be...

en kisebb tetelekben veszem az EUR-t
(USD,GBP,CAD,AUD,NZD ellen), de ezek csak kezdo pozik es CAD,AUD,NZD parok az EUR ellen nagyon tudnak mozogni...

Szoval rovid tavon az EUR erosodhet akar 320-330-ra is....
Kozep tavon, ugyanezzel a kormannyal es vihar utani idokben 245-275 szintet tudok elkepzelni....
5-10 eves idopontban pedig 210-240-es EUR/HUF-ot...
(persze ezt sokan elkepzelhetetlennek tartjak,de a megfelelo kormannyal es gazdasagi intezkedesekkel nem lehetetlen)

Elnezest azoktol akiket ezzel zavarba hoztam!
(tevedes jogat fenntatom)
Tibi0002 2015. 09. 01. 17:26
Előzmény: #1778  Törölt felhasználó
#1779
Az eurhuf, usdhuf szinteket hova várnátok a közeli, távoli jövőben? A kérdés mindenkinek szól!
Törölt felhasználó 2015. 09. 01. 16:38
Előzmény: #1766  pitcairn2
#1778
Szia,

ahogy elnezem a piac segit eldonteni a FED-nek a szeptemberi dontest....
(ki az aki 15-25%-os korrekcioban kamatot mer emelni ;)
Lehet hogy megsem a jegybankarok iranyitjak a vilagot???
Persze komoly hatassal vannak a gazdasagi folyamatokra,de nem ok iranyitjak a vilagot...
maximum szeretnek...
pomperj
pomperj 2015. 09. 01. 16:35
Előzmény: #1775  pomperj
#1777
Az a "Germany YES, Hungary NO" allaspont idovel nagy szakadekbe mutat.
A BUX-on is.
Eloszot mi banjuk meg, nagyon. Aztan ok. Akkora lett a "joakarat hatarok" szaggatasa Europaban, ami a nagy bajok elott szokott kialakulni.

Cash. Biztos helyen. Jo minosegben.
Törölt felhasználó 2015. 09. 01. 16:27
Előzmény: #1775  pomperj
#1776
USD-om csak CNH ellen van...
CHF-et pedig nem veszek, akkor inkabb fizikai arany es ezust....
bar ezustben kezdem elerni azt a hatart a portfoliomon belul ami fole nem mehetek...
es van kozel 40% kp-m amivel majd szemezgetni fogok kesobb az alkalmi vetelekbol...

Magyar piac nem erdekel, kb. 10 eve...
Europai sem igazan, bar ott ha lenne 1 komolyabb szakadas 40-50% lehet hogy 1-2 cegnek adnek eselyt....
Kanada,Brazilia, India,Del-afrika,Hong Kong es a Del Azsiai regio ami erdekel...(Phillipine,Indonesia leginkabb)...
pomperj
pomperj 2015. 09. 01. 15:38
Előzmény: #1772  pomperj
#1775
Szia T,
Ezt. Pontos a diagnozisod. Ugyanez a velemenyem: bele kell olvasni az ujsagok cimlapjaba.

Cash. Biztonsagos helyen. A nagyobbik reszt jo minosegu penzben: USD (80%), CHF, GLD.
Es egy kevessel short iranyu tradek a reszveny piacon. En kihagynam a Magyar piacot. Kivetelesen (rovid long tradekre) Olaj, arany.
Törölt felhasználó 2015. 09. 01. 15:00
Előzmény: #1772  pomperj
#1774
folyamatosan epitgetem a shortokat...
ugye irtam korabban hogy van benn eladasi megbizasom 1999-en...S&P500-ban (az lett volna a 3. lab)...

nem vasarlok banyaszokat jelenleg mert nem akarok szellel szemben pi...-ni..., fizikaibol vasaroltunk....
ha beleszaladunk nagyobb korrekcioba vagy 1 medvebe akkor a banyaszok is esni fognak lehet hogy nem akkorat mint az egesz piac de siman eshetnek 20-25%-ot...
(mar benn vannak a veteli megbizasok a legigeretesebb cegekbol es ha elszabadulnak az indulatok valakinek venni is kell...)
Ha pedig 1 cegbol vettem 1,2 majd 1,4...1,6...1,8$-on majd adtam 2,4-2,2 kozott viszont elegedett vagyok a vezetoseggel szivesen bevasarlok amikor a panik feluti a fejet a piacon....

Persze ezt nem lehet mindennel eljatszani...,de talan el lehet majd osszel jatszani nehany olajossal is...
(nekem meg 3-6het van ahol is el kell kezdenem nezegetni hogy melyik olajos cegekbe
erdemes kisebb kockazatot vallalni...
eurocent 2015. 09. 01. 15:00
Előzmény: #1768  offshort
#1773
Máshol olvastam, illetve saját megfigyelés.

Viszont van amikor szinkronba kerülnek. Ez általában 5 vagy korrekciós hullámnál történik meg ha jól emlékszem.
Pl NG most szerintem egy flat korrekciós oldalazás e hullámát rajzolja, ami korrekció 5 hullának is felfogható. Ha NG lefordul kb 2,72-ről és ezt követően letörné a 2,64-es szintet, akkor arany még egy ideig emelkedne, majd követné. Itt egy időre megint szinkronba kerülnének.
De lehet, hogy tévedek.
pomperj
pomperj 2015. 09. 01. 14:35
Előzmény: #1771  Törölt felhasználó
#1772
1)Ahogy elnezem ma a futures piacot, most SPY 1926, es -2.17% (!),

szoval. ma nem lesz alkalmad shortolni; -)
ALighanem a "narancsos" valtozat jon be, ahogy egyebkent egy szep elso bear piaci siklus-bullamhoz illene is.

link

2)Viszont ugy nez ki, ma lehet gyujtogetni a pet rock (ez mar szalloige?) es az arany banyaszokat, foleg persze az erosebb fajtabol.

Törölt felhasználó 2015. 09. 01. 14:22
#1771
Nos itt au-ban kb. -2-2,5%-ra vagyunk az eves csucstol (arany) es kb. +20%-ra a 2 eve beallitott melypontol....
Vasaroltam 1 kis pet rock-ot, papir nehezeknek es nehany sz@rosz nyeletlen fejszet (ezust)-ot is.(na nem a ferjem oroksegebol, hanem a piacon megkeresett penzbol)
;)
A short pozikat epitgetem folyamatosan (novelem a pozik szamat az emelkedesekben).

Erdekesseg keppen megemlitenem, hogy mind a hivatalos nemesfem forgalmazo es a vaultokban is kb. 3-szor annyian voltak mint szoktak...
a vaultban hivatalosan 36-48 ora varakozasi ido van (jelenleg),de mivel van veluk szamlam igy sikerult a baratnomnek nyitni 1-et fel ora varakozasi idovel....(ami itt rengetegnek szamit)....
A nemesfem forgalmazo ugyintezo szerint amiota Kina leertekelte a Reminbi-t...azota 3-szorosara nott a forgalmuk....

Szoval hamarosan beindulhat az emelkedes, na nem csak AUD,CAD-ban hanem USD-ban is....
es ki tudja lehet hogy az emelkedes hasonloan eros lesz mint az olaj piacan.....

Sok sikert mindenkinek!
pitcairn2 2015. 08. 31. 23:01
Előzmény: #1755  felcsorgok
#1770
e azért még most is magasabban van mint 2008-ban...

Gold to Oil Ratio Historical Chart
link

pitcairn2 2015. 08. 31. 22:53
Előzmény: #1755  felcsorgok
#1769
na ez már kemény, közel 30% plusz három kereskedési nap alatt...

most már nincsen annyira extrém szinten az "oil to gold ratio index"...
offshort
offshort 2015. 08. 30. 21:49
Előzmény: #1720  eurocent
#1768
ha lehet egy picit részletesebben leírnád milyen metódus szerint függ össze a gold és n.gas árfolyama ? ,

félre ne értsd , nem kételkedem , hisz az alapkezelők' is simán rábólogattak eme állításra , tehát való igaz lehet ,
csak valami kézzelfoghatót ha lehet linkelnél ,

vagy saját ötlet ?
pitcairn2 2015. 08. 30. 13:06
Előzmény: #1762  pomperj
#1767
"Most, amikor mar lehetetlen folytatani (mert az eladosodottsag merteke az allamnal is, cegeknel is, maganszemelyeknel is) folytat-hatatlan, "

nincs olyan, hogy folytathatatlan:)

(persze jobb lenne ha nem folytatnák...)

pitcairn2 2015. 08. 30. 13:00
Előzmény: #1761  Törölt felhasználó
#1766
"FED pedig kezdi elvesziteni a fonalat, mert annyira ketsegbeesetten szeretnek azt a kamatemelest megtenni, hogy megorizzek a szavahihetoseguket, hogy lassan mar pont az ellenkezojet erik el mint amit szeretnenek ill. kommunikalnak... "

gondolom emlékeznek még az ECB 2011-es naagy kísérletére amikor a cirka 0,5%-os alapkamatemelés mínusz 30%-os korrekciót váltott ki a DAX és a STOXX indexekben és végül egy újabb ECB QE kört eredményezett (egy újabb görög mentőcsomaggal)
seri2 2015. 08. 30. 12:30
Előzmény: #1764  seri2
#1765
pedig ott aztán kib@szta a plafont az IQ.
seri2 2015. 08. 30. 12:29
Előzmény: #1763  seri2
#1764
bocsánat LONG-TERM CAPITAL MANAGMANT.
seri2 2015. 08. 30. 12:25
Előzmény: #1762  pomperj
#1763
hát a piaci egyensúly felé való törekvésbe már a LONGTERM is belebukott.
pomperj
pomperj 2015. 08. 30. 12:04
Előzmény: #1761  Törölt felhasználó
#1762
1)Az elso fejezeteddel teljesen egyet ertek. De csak az USA (es nagyjabol ugyanigy az EU) reszveny- es bond piacara latom igy. Az EEM piacokra homlokegyenest mas a velemenyem.

Ok ketten a QE-jeikkel evekre "Ados rabszolgasagba" dontottek a piacokat es az adofizetoiket. Es nem hagytak a normalis gyogyulasi folyamatot ervenyesulni.

Ehhelyett penznyomtatassal felpumpaltak, a kozponti bankjaik penzevel kitomtek, nem a gazdasagot hanem a tozsdeiket. Nem a fejlodesbe novekedesbe ment a penz (amit pl. adocsokkentessel el lehetett volna erni !), hanem a legkonnyebb profitszerzo iranyba: a tozsdebe, minden novekedesi recovery nelkul.

Most, amikor mar lehetetlen folytatani (mert az eladosodottsag merteke az allamnal is, cegeknel is, maganszemelyeknel is) folytat-hatatlan,
nos,
most magatol megindult az antibubble folyamat, a leeresztes. Es meg evekig tart majd. Egyensulyi allapot sokkal melyebben van.

2)Egeszen mas a velemenyem az EEM piacokrol.

Ott nem volt kormanyzati beavatkozas, ott a piacok evek ota korrigalnak, es mostanra nagyjabol keszen van a korrekcio.

Hogy Kinaban az utolso evben volt egy kis buborek, ami mostanra nagyjabol le is eresztett, pedig PBOC kezzel-labbal kapalodzott?
Apro kis tortenet. Es egyaltalan nincs nagy jelentosege. Nem ugy nez ki, hogy vegleg megtorte Kina lenduletet. Igen, lassult, de meg mindig irigylesre melto a novekedes.
Szerintem ez meg mindig az elso ciklus hullam korrekcioja, egy (2) wave. Es nemsokara elkezd epulni egy sokeves szep es meg nagyobb, akar 10 eves bull idoszak ott is. Lehet, hogy tevedek es megtorik a kina-lendulet: de a chartok most meg nem ezt erositik meg.

Hasonloan nagyon Bull India. Igaz, korrigal egy ideje, de az csak ciklikus korrekcio volt. A longterm bull sertetlen. A gazdasagi kilatasok jok es javulok.

Russia eppen befejezte a (2) korrekciojat, es nagy erovel latszik felfele indulni. Az olaj ar bear idoszak vege is segiteni fog. Ma Rusland a egyik legjobb investment celpont.

Brazil borzalmas idoszakot el at. Szep bull periodusa Dilma szocializmusa es korrupcioja alatt osszaomlott. De mar kis ideje elkezdodott a recovery, eddig nem sok eredmennyel. A kovetkezo 5 ev, megis, nagyon jo lehet Brazil szamara.

3)A kis EEM regiok Azsiaban, Del-amerikaban bull-nak neznek ki.

Nem kizart, hogy az SPY problemai, ahogy az utolos par honapban, azokat a piacokat is lefele nyomjak.
De igazabol forditva gondolom. Hamarosan ELSZAKADnak egymastol a EFAE es EEM piacok: egyik le, masik fel.

Eddig is el voltak szakadva: SPY ment fel, EEM meg korrigalt evek ota. Osztol a paros ollojanak megfordulasara szamitok.

4)Igen, olaj eshet meg egyet. De olaj kepes egy ponton fordulni, ahogy a commodity piacon az szokas is. Olaj 20 eve egy ponton fordult. Az arab piacok elesen reagalnak.

Nem lennek meglepve, ha eppen az az orszag uralkodoi szivnak meg leginkabb a vegen, amelyik elkezdte az olajhaborut.

5)A nyersanyagokra Kinanak Indianak szuksege lesz, ha exportban kisebb novekedesre is, de a sajat belso kozeposztalyuk fogyasztasanak megteremtesehez sok kell.
Vissza fog jonni a vaserc, szen, olaj, dr. Copper es minden mas nyesranyag. A banyaszok itt vagy kisse lejjebb jo vetel lesznek.

6)Aranyat manapsag Kina, India Iran vesz. Mindegyiknek jo a kilatasa a jovore. Aranynak is.
Törölt felhasználó 2015. 08. 30. 10:57
Előzmény: #1760  felcsorgok
#1761
Senki nem tudja hogy mi lesz rovid tavon...
(elnezest azoktol akik tudjak ill. azt hiszik hogy tudjak)...
Mint korabban irtam nagyon sokan a vesz kijaratnal acsorognak...
Lehetett olvasni, hogy az elozo hetekben kik nyitottak szamlat...
Elofordulhat hogy tovabb emelkedunk hat persze, de en ennek kisebb valoszinuseget adok, es eshetunk is...
Ha a jelenlegi szintrol esunk 15-20%-ot akkor sem tortent semmi rendkivuli....es altalanossagban elmondhatjuk, hogy akkor sem lesznek a rv-ek olcsoak csak vissza kozelitettunk az atlaghoz....
Nekem teljesen mindegy mi tortenik, mert ha esnenk 15-20%-ot se rohannek es vennek csak reszvenyeket, bar lehet hogy elkezdenek valogatosan szemezgetni...de nem kapkodnek...

Pl. en nagyon bullish vagyok kozep es hosszutavon nemesfemekben es banyaszokban...;de egyszeruen leepitettem a banyaszportfoliomat mert negativ momentumot latok rovid tavon es nem akarom az egesz evi profitomat visszaadni ( tobb mint 50% profitom volt...az elso fel evben, jelenleg meg majdnem 29%)
Szoval ha esunk akkor en kisegitem a tobbseget mert nehany cegben amikben latok fantaziat meg ilyen aron is szivesen veszek majd beloluk 25-30%-al olcsobban, de nem barmibol...
lasd. NST,EVN,SBM,NCM ha csak itt au-ban nezzuk...
es kisebb penzt meg a korabban emlitett MML-be is megkockaztatok, 0,35-on szerintem erdekes lehet persze lehet, hogy nem lesz annyi es az is lehet hogy lesz 0,2-0,3 is majd meglatjuk.

Olaj kicsit korabban pattant mint vartam..., persze nincs ra garancia, hogy nem lesz 1 ujabb visszateszt...es ha tenyleg lenne 1 komolyabb korrekcio esetleg 1 kisebb medve piac akkor elmeletileg csinalhat ujabb aljat...,de az is lehet hogy mar meg volt, nehany honap mulva okosabbak leszunk...

Mindenesetre az itteni (au) figyelo listamra feltettem 2 ceget....
Ezek mozgasat, viselkedeset elkezdem nezegetni es szerintem a fundamentumokat is atfutom...

Az azert adhat 1 kis pozitivumot az olajnak, hogy jo nehany OPEC tag emergency talalkozot szeretne es nehanyan mar kilepesrol gondolkodnak...
Szoval meg az is elofordulhat, hogy iden en ill. mi is elkezdunk olaj cegekbe fektetni...

FED pedig kezdi elvesziteni a fonalat, mert annyira ketsegbeesetten szeretnek azt a kamatemelest megtenni, hogy megorizzek a szavahihetoseguket, hogy lassan mar pont az ellenkezojet erik el mint amit szeretnenek ill. kommunikalnak...

Volatilis es erdekes osz ele nezunk!
felcsorgok
felcsorgok 2015. 08. 30. 09:51
Előzmény: #1758  Törölt felhasználó
#1760
Igen, szerintem is nagyon röviden, tömören és lényegre törően fogalmazta meg a lényeget.

Az esés kezdetén, múlt hét végén nekem is hasonló gondolatom támadt (szerintem sokkal komolyabb gondok vannak, mint azt a felszín mutatja és látjuk):

"Természetesen egyáltalán nem biztos, hogy ugyanígy zajlanak az események, de a fentiek fényében sem fundamentálisan, sem technikailag nem gondolom, hogy véget ért az esés, és a nagy volatilitás időszaka a részvénypiacokon."

Az olajjal az a bajom, hogy ha komoly medve piac jön, akkor szerintem ez a szektor sem fog kimaradni az esésből, hiába jött le már 100$-ról az árfolyam (mondom ezt úgy, hogy tele vagyok olajjal és olajos cégekkel).
Törölt felhasználó 2015. 08. 30. 08:27
Előzmény: #1758  Törölt felhasználó
#1759
és nyílván te látod jól a világot , igaz? kétség sem férhet hozzá !

valakinek lenni , vs. valakinek látszani akaró senki esete tóth marival...
Törölt felhasználó 2015. 08. 30. 07:15
Előzmény: #1757  felcsorgok
#1758
Nehez lett volna ennel szebben megfogalmazni...
Sok dologban elege mashogy lattuk, latjuk a vilagot...,de a legutobbi kommentjevel 100%-san egyetertek...
kozep es hosszutavon nehez jobb szektort talalni mint a banyasz szektor....(nem csak nemesfemek,de ipari femek es az olajat is ide lehet venni)...
felcsorgok
felcsorgok 2015. 08. 29. 16:50
#1757
Zsiday kommentje az utóbbi hetek esésére:

link
Tibi0002 2015. 08. 28. 18:55
Előzmény: #1749  pitcairn2
#1756
erről a jemeni balhéról nem írnak a nagyobb portálokon.
felcsorgok
felcsorgok 2015. 08. 28. 18:30
Előzmény: #1754  pitcairn2
#1755
Azta, na ezen meglepődtem..., de komolyan.

Köszi az infót.
pitcairn2 2015. 08. 28. 18:17
Előzmény: #1751  felcsorgok
#1754
megjegyzem ennél még sokkal vadabb dolgok is történhetnek arrafelé, a szaúdiak többet költenek a hadseregre mint az oroszok...

link

abszolút értékben is, GDP arányosan meg kb. 3-szor többet mint az oroszok
pitcairn2 2015. 08. 28. 18:13
Előzmény: #1751  felcsorgok
#1753
én sem azért írtam, mert örülök a háborúnak, de le merném fogadni azt, hogy a "jól értesültek" már tegnap tudtak erről...

pitcairn2 2015. 08. 28. 18:10
Előzmény: #1746  Törölt felhasználó
#1752
kösz, még nem!
felcsorgok
felcsorgok 2015. 08. 28. 17:34
Előzmény: #1749  pitcairn2
#1751
Mivel elég erőteljesen érintett vagyok olajban így azt mondanám, hogy örülök neki, viszont alapvetően háború ellenes vagyok, szóval nem is tudom, hogy tényleg örüljek-e.
Amíg hozzánk nem jönnek tankokkal (szerencsére nincs olajunk :)), addig számomra oké, ha egy kicsit korlátozzák a kínálatot.
Tibi0002 2015. 08. 28. 17:04
Előzmény: #1747  pomperj
#1750
köszi
pitcairn2 2015. 08. 28. 16:45
Előzmény: #1730  felcsorgok
#1749
hát ez egyszerűen édes...

Oil Surges To $45 After Saudi Troops Invade Yemen
link

Törölt felhasználó 2015. 08. 28. 15:42
Előzmény: #1747  pomperj
#1748
Nem vagyok biztos benne hogy el tud menni 2020-ig....(persze semmiben sem vagyok biztos)
;)
Nekem van 1 limit aras megbizasom 1999-en (NEM VETELI)...
;)
Azert lehet a marketwatch-on es a portfolion is olvasni erdekes cikkeket...
hogy kik szaladtak es nyitottak brokerszamlat es akik nyitottak azok atlag eletkora 26 ev...
Ha azt nezzuk hogy 9 eve nem volt kamatemeles...akkor azert nem nehez elkepzelni mi lesz ebbol.....

Persze tudjuk a reszvenyarak az esetek nagy reszeben emelkednek ill. az ezeket tartalmazo indexek is...
;)

Kozben ertelmes emberek unneplik a nyersanyagok alacsony arfolyamat....
a szomoru az, hogy nincs szukseg 10-20000 vallalatra es cegre amivel a tozsden lehet kereskedni, de nyersanyagokra talan szuksegunk lesz a jovoben is...
(persze nem biztos,de en eleg valoszinunek tartom, tevedes jogat fenntartom)...

This time is different...
;)
pomperj
pomperj 2015. 08. 28. 15:24
Előzmény: #1745  Tibi0002
#1747
Az SPY hullam struktura nem kesz lefele. Egyelore csak a (iii) van kesz (aug.24) es azota 1 het alatt valoszinuleg keszult a (iv) hullam, aug.28-29, ami egy flat volt.
(De meg abban is lehet egy oldalazas es kis felmenet, ugy max. 2010-20 savig. Az folott mar nem flat lenne a (iv) hullam.)

Ha viszont tovabb megy 2020 fole, akkor az eses vagy (3) hullamos volt, tehat cask korrekcios (es akkor meg egy uj ATH 0top is lehet),

vagy szabalytalan. Ez utobbira nem szamitanek most. Inkabb: meg nem merult ki elegge az eladoi nyomas, meg leeshet lejjebb, a 1840 koruli savba.

Ettol meg jo az az LPPL modell a blogban, csak par nappal tovabb tart es kicsit melyebb, mint amit rajzoltam.

De aztan, jonnie kell egy erosebb fel-korrekcionak a 1840 utan, szerintem akar 200 pont is lehet, szoval 2040-ig el tudnam kepzelni. Valamikor sept. 10 tajekan ott lehet. Ha igy lesz, akkor es azon a szinten azt fogom mondani: ez az utolso jo kiszallo SPY-bol.
Törölt felhasználó 2015. 08. 28. 14:47
Előzmény: #1741  pitcairn2
#1746
nem tudom hallottad-e???

link
Tibi0002 2015. 08. 28. 14:29
Előzmény: #1744  pomperj
#1745
Szűk határidőt szabtál, eszerint már jövő pénteken új helyi aljakat láthatunk?

Arról van valamilyen alapvető infótok, hogy a biztosítók mérlegét mennyire érinti érzékenyen a várható bund, us10y hozamemelkedés?
pomperj
pomperj 2015. 08. 28. 13:57
Előzmény: #1742  Törölt felhasználó
#1744
Egyetertek.
Cserebe felteszem az SPY granulatumos aktualis kilatasat.

link

hatha jo lesz;-)
Törölt felhasználó 2015. 08. 28. 13:39
Előzmény: #1741  pitcairn2
#1743
azt hiszem ha lesz 1 kis idom atfutom a korabbi hsz-dat...
bar el szoktam olvasni,de valoszinuleg nagyobb, tobb figyelmet kell szentelnem nekik, neked...

Mondjuk ha letrehoznak az Amero-t ( atvaltasi arfolyam 2-ot az egyhez, talan a kotveny piacon is tobb ertelmet nyerne a spanyol, olasz kotvenyek yieldje)
Lakossag is elnagyolva hasonlo szamokat mutat...
Bar nem hiszem hogy sokan szamolnanak az EUR/USD keresztben 2-es arfolyamra...,de azert az okozna kisebb felfordulast a piacon
Törölt felhasználó 2015. 08. 28. 13:32
#1742
Lehet hogy itt vagyunk???:

link
pitcairn2 2015. 08. 28. 13:15
Előzmény: #1740  Törölt felhasználó
#1741
szerintem a nemzetközi bankároknak sokkal fontosabb a naaagy euró kísérlet, mint a jó öreg USD...

sokkal szigorúbb monetáris politikát várok Európában mint az USÁ-ban

még akkor is ha ennek rövidtávon kellemetlen következményei lesznek

(az esetleges kilépéssel összevetve azonban ez még így is istenes lesz...)

Törölt felhasználó 2015. 08. 28. 13:06
Előzmény: #1739  pitcairn2
#1740
;)
ugy erted 80EUR vagy 200USD???
akkor viszont meg van lehetoseg az amcsi indexekben az emelkedesnek, de mi lesz akkor Europaban???
pitcairn2 2015. 08. 28. 12:28
Előzmény: #1738  Törölt felhasználó
#1739
én USD-ben vizionáltam olajárat, nem pedig mondjuk euróban:)
Törölt felhasználó 2015. 08. 28. 12:03
Előzmény: #1736  pitcairn2
#1738
a reszvenypiac ill. a gazdasag nem egy es ugyanaz....
;)
En nem elek Kinaban es Hong Kongba sem,de ismerek nehany embert akik onnan szarmaznak ill. ott elnek...es ha nem is elso kezbol,de mondjuk az egyik baratom csaladja eleg komoly uzleti kapcsolatban van Kinaval es Hong Konggal...(nehany szazezer dollar ertekben exportalnak/ho)

Az egyik nagyobb befektetesi bank vezetoje azt nyilatkozta hogy a Kinai reszvenypiac osszeomlasa mogott az all, hogy kinaban az emberek nagy gambler-ek...; egyebkent nincs baj es a kinai gazdasag novekszik...
(szerintem ez 1 piciket tulzott leegyszerusitese a dolgoknak)

azt ne felejtsuk, hogy a jegybankarok se lesznek orrokke egymas baratai, ha a nep tulsagosan zugolodik ill. a politikai vezetes aggodik....
;)
Törölt felhasználó 2015. 08. 28. 11:49
Előzmény: #1733  McDee
#1737
Jo kerdes!
Nem ismerem az osszes statisztikai adatot, de ha ismernem se hiszem hogy sok elonyre tennek szert belole...
Azonban a kinai kormany lepeseibol es kulonbozo beavatkozasokbol amit a sajat ill. nemzetkozi piacokon tesz...(sulyos problemakra lehet kovetkeztetni)....
Felre ertes ne essek nem allitom, hogy Kinai a kovetkezo evekben nem fogja felulteljesiteni az amcsi vagy europai regiot, de sulyos problemak vannak...
Mondhatjuk valsag kezeles zajlik az elmult hetekben, honapokban...
Ez pedig sokkal komolyabb problema mint legtobben gondoljak, ne felejtsuk a Kinai gazdasag nem kevesbe kaptalista mint eu vagy amcsi de a politikai vezetes sokkal kozelebb all a regi szoc es kommunista vezeteshez mint a legtobb helyen a vilagban...
1,5 milliard emberbol pedig ha csak 20-30% elegedetlen az komoly problemakhoz vezethet...

es meg az is lehet hogy mindket kerdesedre a valasz: is
;)
pitcairn2 2015. 08. 28. 11:39
Előzmény: #1732  Törölt felhasználó
#1736
ez meglehetősen érdekes kijelentés annak a tükrében, hogy az elmúlt héten még a csapból is a kínai összeomlás című különszám folyt:)
pitcairn2 2015. 08. 28. 11:37
Előzmény: #1731  Tibi0002
#1735
ne becsüld alá a jegybankok eltökéltségét:)

különösen a FED-ét ne

Törölt felhasználó 2015. 08. 28. 11:28
Előzmény: #1733  McDee
#1734
pontosan és válik ezáltal hosszú távon is fenntarthatóbbá,mint egy kiugróan magas növekedési ütemmel
McDee 2015. 08. 28. 11:27
Előzmény: #1732  Törölt felhasználó
#1733
Öntsünk tiszta vizet a pohárba!
1.) A kínai gazdaság lassul, vagy
2.) a kínai gazdaság növekedésének üteme lassul?
Törölt felhasználó 2015. 08. 28. 11:23
Előzmény: #1731  Tibi0002
#1732
Szerintem ezt nagyon jol latod!!!
Nagyon kevesen forditanak megfelelo figyelmet annak, hogy a kinai gazdasag lassul...(NAGYON)
Persze az olaj ara a jelenlegi szintrol erosodhet, de 54-60$-nal nagyon komoly ellenallas van...
Azsiaban pedig all a bal es ha a USD nem kezd el gyorsan gyengulni a Kinaiak ujbol be fognak avatkozni a deviza piacon...
Tibi0002 2015. 08. 28. 10:34
#1731
Mennyi esélye van annak, hogy ha lassul a kínai gazdaság, és az részvényindexek oldalaznak/csökkennek, akkor az olaj ára növekedni fog?
felcsorgok
felcsorgok 2015. 08. 27. 23:03
Előzmény: #1729  pitcairn2
#1730
Oké, köszi, majd meglátjuk mi lesz, én nem vagyok ennyire optimista, nekem bőven elég ha 4 éven belül akár csak egyszer is elmegy a 70-80 dolláros szintig, én már akkor boldog leszek. :)
pitcairn2 2015. 08. 27. 22:03
Előzmény: #1726  felcsorgok
#1729
annak ellenére, hogy 1-2 éves távban rendkívül optimista vagyok olajügyben nem hinném, hogy rövidtávon továbbmenne ez a kirobbanó stílus

Oil soars 10% for biggest 1-day rise since 2009
link

egyszerűen túl gyors
pitcairn2 2015. 08. 27. 20:03
Előzmény: #1702  Tibi0002
#1728
egyelőre még az 1:80-as "gold silver ratio" szint is egész jól tartja magát (legalábbis ahelyett, hogy magasabbra ment volna lement 1:77,5-re)

link

pitcairn2 2015. 08. 27. 19:48
Előzmény: #1726  felcsorgok
#1727
ezt egy másik topic-ban már augusztus 2.-án megválaszoltam a 145. kommentben, amikor 2 éven belül 200 USD feletti olajárat vizionáltam:)
link

felcsorgok
felcsorgok 2015. 08. 27. 18:47
Előzmény: #1725  pitcairn2
#1726
A kérdés már csak az, hogy ezt ki is használtad?

Vettél olajat vagy olajos cégeket?
pitcairn2 2015. 08. 27. 16:58
Előzmény: #1702  Tibi0002
#1725
6%-al szárnyalnak ma az olajárak:)

egy kissé komikus, hogy tegnap pont az „oil to gold ratio” chart-omra címezted a „kétkedő” kommentedet:)

PS.: az extrém szinten lévő „oil to gold ratio” chart természetesen önmagában csak annyit bizonyít, hogy az olaj extrém módon alulértékelt az arannyal szemben
pitcairn2 2015. 08. 27. 16:02
Előzmény: #1633  pomperj
#1724
ez eddig még bejött:)

"a Clive Maund féle kontraindikátorhoz még annyi használati utasítást adnék, hogy általában 1-2 napig többé kevésbe bejön amit mond utána azonban nagyon keményen megégeti magát az aki utána megy... "

persze a hét folyamán még bármi történhet:)

(és ha nagy baj lesz akkor tán Janet Yellen is megjelenik majd a bankjegyekkel teli helikopterekkel...)
pitcairn2 2015. 08. 27. 15:57
Előzmény: #1633  pomperj
#1723
Clive Maund megint kitűnően időzítette a crash felhívását:)

Crash? What Crash? Dow Goes Green On Week
link

Törölt felhasználó 2015. 08. 27. 06:50
#1722
link

15:30

17:00 "This time is different...."
"You have to understand its a global economy now..."
23:00

es ez tortent 86 eve....

Sok sikert mindenkinek!
Törölt felhasználó 2015. 08. 27. 04:47
Előzmény: #1716  pomperj
#1721
Szia,

Regebben irtam arrol hogy nehany index es az azokban szereplo nagyobb cegekben aranylag nagy likviditas van..., viszont a kisebb cegekben lassan mar 5-10%-os a spread ha az emeber el akar adni 5000-10000 reszvenyt.
Szoval az algok es High-frequency kereskedes ill. programok eleg jol el vannak a nagy papirokban, a tobbi reszveny es egyeb instrument egyre kevesbe kereskedhetok....
(ez pedig meg jobban megnoveli a volatilitast, ha ujbol elindulunk lefele...)
jo nehanyan emlekeznek, hogy nincs mindig megfelelo menyisegu BID, ha pedig nincsenek benn vetelek akkor ki tudja hogy mekkora ressel fog lepni a piac....
persze lehet arra hivatkozni hogy -20%-nal leallitjak a kereskedest, de ez nem jelenti azt hogy a kovetkezo napban nem lehet ujabb res....
Ha pedig a deviza piacon sikerult 30-40%-os elmozdulast produkalni...mi fog torteni a reszvenypiacon???

Egy masik futo gondolat ha valami nem mukodott a deviza piacon miert gondolja azt valaki is, hogy fog mukodni a kotveny ill. reszvenypiacon....???
Vagy csak szepen megveszik az osszes reszvenyt, levegobol krealt penzbol....
es utana mi lesz....kinek fogjak eladni???
vagy felajanljak mint a kinaiak, hogyha mar az emberek nem vesznek akkor az ottani nyugdijalapoknak kell vennie...
:)
picit vicces amikor a mi kis kinai foldmuvesunk panaszkodik a desktopja elott ulve, (gyonyoru szep grafikon a hatterben a monitoron, mindenfele technikai indikatorral megspekelve), hogy ez nem lehet mert a piac mar x napja esik...es egyebkent a kormanynak mostmar tenyleg kellene valamit tennie mert kulonben nem csak az osszes penzuket bukjak, hanem a hiteleket se lesznek kepesek fizetni...
szoval a kormany ugy dontott lep nem is eloszor es kotelezi a nyugdijalapokat, hogy atvallaljak a veszteseg 1 reszet...(ill. bevasaroljanak nem megfeleloen arazott cegekbol)...
Csupan 1 kerdes maradt fenn, kinek a penze van a nyugdijalapokban???
;)

Kozben Kina es Usa egymasra mutogat, hogy a masik miatt kerult az equtiy marketjuk ilyen helyzetbe...

Persze mit lehet tenni, valami hozamot el kellene erni a nyugdijalapoknak, arrol nem beszelve hogy a tarsadalom amugy is oregszik...(szoval nem lehet megfelelo hozamot elerni, egyre kockazatosabb eszkozoket kell a piaci szereploknek vasarolnia es idonkent meg meg is tiltjak nekik hogy kiszaljanak ill. neha akaratuk elenere is vasarolni kell...)
Na ebbol erdekes dolgok lesznek, lehet hogy nem holnap, de elobb-utobb.....

Tokeletesen egyetertek veled, nem csak a festmenyek de a nemesfemek mostani esese mogott is a margit nenik hivasait jelolnem meg....
A biztosito cegeknel lesznek majd meg erdekes dolgok..., kozben mo bekerult a hirekbe ill. a Keleti palyaudvar, egyebkent minden rendben van...persze nem mindenki a szigetfesztival miatt latogatott el mo-ra...
eurocent 2015. 08. 26. 22:48
Előzmény: #1630  eurocent
#1720
JDST 1D log: link
4 nap alatt JDST közel megduplázódott. Most egy korrekciót várok kb 10,8-ig. Aztán ha minden igaz ismét északnak veszi az irányt.
Értelemszerűen arany, bányászok rally-t várok néhány napig. Ha holnapi jelentésre NG délnek indul, akkor arany valószínűleg északnak.
Meglátjuk.
pitcairn2 2015. 08. 26. 22:14
Előzmény: #1716  pomperj
#1719
és a ciklonvasút folytatódik:)

Dow Follows Biggest Crash Since Lehman With Third Biggest One Day Surge Ever As China Dumps Treasurys
link

pitcairn2 2015. 08. 26. 21:34
Előzmény: #1717  Tibi0002
#1718
az a grafikon nem véletlenül jött a "macrotrends" honlapról, kb. arra jó, hogy nagyobb perspektívában lásd a dolgokat

ráadásul efféle grafikonok alapján nem "day trade"-lni szoktak:)

arra természetesen nem alkalmas
Tibi0002 2015. 08. 26. 21:07
Előzmény: #1714  Törölt felhasználó
#1717
Ezért is írtam, hogy laikus vagyok a témában, illetve azt, hogy ez csak egy vélemény.

De továbbra is azt mondom, hogy a kereslet és kínálat alakulása a fő, és nem egy grafikon.
pomperj
pomperj 2015. 08. 26. 20:53
Előzmény: #1691  Törölt felhasználó
#1716
Ket erdekesseggel reagalnek.

1)Sotheby 1 hete rengeteg megbizast kap gyujtemenyek eladasara.
Miert?
A piac tele margin call tomeggel. A pasiknak nincs penzuk, es szivesen eladnak a fsetmeny es mas gyujtemenyeket.
Alliotlag igen jo kepek vannak -50% aron. Szoval, likvidalnak, nagyon eros a nyomas, ha kedvenc muveszetol is szabadulnak.

2)Egyes EFT-ek majdnem elkepeszto mertekben omlottak ossze,
Hetfon a max SPY eses -5% korul volt.
Ehhez kepest
SDY -35%
DVY -35%
IJR -30%
es nem sorolom.

Szoval, ugy tunik, likvidalas idejen nem lehet eladni az ETF-ek egy reszet,
es akik likvidalnak, azok oriasi volumentol probaltak megszabadulni. Azok cask nagyok lehetnek.

Szoval, a masodik joslatod is bejon: a masodik hasonlo crash idejen meg rondabbat fogunk latni, mint ez a -5% volt. Az mar igazi crash lesz. Mondjuk mint 87ben?

Törölt felhasználó 2015. 08. 26. 20:52
Előzmény: #1713  Törölt felhasználó
#1715
na jah pisti,a kérdés úgy az igazi,ha te vagy az alanya

kb a nullához konvergál,ha már mínuszba nem mehet!!!

legyen..
Törölt felhasználó 2015. 08. 26. 20:42
Előzmény: #1702  Tibi0002
#1714
Szerintem rosszul nezed az ezustot...
(nagyon hasonloan kellene nezned mint az aranyat + amit irtal ha gazdasagi felendules van)
szerintem gyujts tobb infot az ezustrol, mert pitcarn szerintem kozelebb jar ill. jobban erti az ezustot...
Törölt felhasználó 2015. 08. 26. 20:38
Előzmény: #1706  tberki
#1713
+++
jo kerdes!
tberki 2015. 08. 26. 20:34
Előzmény: #1711  Törölt felhasználó
#1712
engem se erdekelne ha nem piszkitanal allandoan ide csak szimplan meguntam...
Törölt felhasználó 2015. 08. 26. 20:33
Előzmény: #1706  tberki
#1711
azoknak,akiknek te,vagy bárki más

megkértelek már párszor,most utoljára,hogy hanyagold a hozzám intézett hsz-eidet,mert egyáltalán nem érdekel,persze vannak még páran
pomperj
pomperj 2015. 08. 26. 20:15
Előzmény: #1707  pomperj
#1710
Itt van az akkori Antibubble chart;
link

szerintem a mostani is kb. ilyen lesz, talan egyel tobb hullam lesz benne.
pitcairn2 2015. 08. 26. 20:05
Előzmény: #1695  pomperj
#1709
bármikor visszatérhet a köztudatba a "vésztartalék" szerepe, aki egy kicsit elmélyed a monetáris törtélemben az gyorsan szembesül azzal, hogy történelmi perspektívában nézve nem az arany, hanem az ezüst a number 1 monetáris fém

pitcairn2 2015. 08. 26. 19:59
Előzmény: #1702  Tibi0002
#1708
mondjuk azt, hogy ezt másképp látjuk:)
pomperj
pomperj 2015. 08. 26. 19:57
Előzmény: #1703  Törölt felhasználó
#1707
1)a GLD ar siman korrigal, semmi rendkivulit nem latok benne. GLD kb. 100 USD-t emelkedett, es eddig 50%at korrigalta vissza.

Ha 62% lenne, az meg mindig normalis; akkor kezdenem az aggodast, ha 78% vagy tobbet korrigalna. Az elso hullamok tudnak szablytalanok lenni.
Ido dimenzioban sem latok gondot; 9 napot ment fel, eddig 5 nap a korrekcio. Meg egy nap kell lefele, es majdnem idealis az ido-arany is.

2)Az LPPL modell az antibubble regimek idejen nagyon jol szokott mukodni, de nem a legelejen; most meg a legelejen vagyunk.

Ha megnezed a 2000-03 idoszakra a modellt, akkor azt latod hogy nagyon szepen mukodott.

(a 2007-09 idoszakra sem jo, mert az eses kevesbe antibubble volt, mint inkabb penzugyi, szoval nem is igazan jo ra)

Szerintem ez most ujra antibubble, mert tulertekelesi mania volt, es jol fog mukodni ra;
Az elso probalkozast ma javitom egyet, mert mostmar majdnem kesz a forma, es joval precizebben megcsinalhato.

tberki 2015. 08. 26. 19:41
Előzmény: #1705  Törölt felhasználó
#1706
csak kikivankozik mostmar: szerinted kinek hianyzol ebbe a topikba?
Akit erdekel olvassa a blogot, akit meg nem az nem es pont. Fel nem foghatom hogy ez neked miert faj...
Törölt felhasználó 2015. 08. 26. 19:29
Előzmény: #1689  pomperj
#1705
mondd,hány centet ér egy kattintás a blogodra?
kicsit gáz,minden hsz-edben arra hivatkozni,akit egyáltalán érdekel(tudom,nagyon sokakat),van még olyan,aki nem tud róla szerinted?

vagy rossz cégérnek a végtelen reklám is kevés?

pisti,könyörgöm NE!!!!
Törölt felhasználó 2015. 08. 26. 19:08
Előzmény: #1703  Törölt felhasználó
#1704
Helyesen: "harom vagy ot hullamos"
Törölt felhasználó 2015. 08. 26. 18:45
Előzmény: #1695  pomperj
#1703
Szia,

1) arany legutobbi melypont ota torteno megugrasat a mai bedoles (es AG uj melypont) fenyeben hogyan latod? Ket vagy harom hullamos volt az emelkedes?

2) hogy ertekeled (te vagy akar Sornette) az LPPL modellt: jol jelezte a DOW beszakadasat, vagy vegulis nem/tevesen (mintha meg egy pupot vartal volna)?

Elore is koszonom a valaszt.
Tibi0002 2015. 08. 26. 17:44
Előzmény: #1699  pitcairn2
#1702
Laikusként az a véleményem, hogy semmi értelme az ilyen összehasonlításoknak.
Ennyi erővel a hajó sebességét és a kapitány életkorát is összehasonlíthatnánk.
Még az arany és az ezüst is két teljesen más termék, mások a keresleti és kínálati viszonyok, a felhasználás, stb. De elsősorban a kereslet és kínálat viszonyai.
pitcairn2 2015. 08. 26. 17:37
Előzmény: #1695  pomperj
#1701
ez kifejezetten durva

HUI to Gold Ratio
link

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek