Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 10. 14:05
Előzmény: #3290  Törölt felhasználó
#3300
én értem pomperj mondandóját, akkor is ha SPY-t ír. azt is kizártnak tartom, hogy a fizikai ezüstnek arányaiban 2x akkora elmozdulása legyen, mint az SLV-nek.

azt sem goldolnám, hogy az opciókat matematikai formulák alapján kötné a többség. itt is a félelemnek és a mohóságnak jut a nagyobb szerep.

azt meg végképp nem értem, mi köze az osztalékpapíroknak az SLV valószínűségeihez.
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 13:57
Előzmény: #3296  Törölt felhasználó
#3299
kicsit jobban szét kéne nézned a fórumokon ,hogy elcsípj némi hasznos infót:))
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 13:55
Törölt hozzászólás
#3298
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 13:54
Előzmény: #3296  Törölt felhasználó
#3297
Pompit szoktam javítgatni Sp-ben, Daxban pontra mondtam legutóbb is , hogy hol fordul és hány hullámban emelkedik! Veled nem vagyok olyan viszonyban, hogy megtámogassalak:DDD... Ne kérdezősködj!!!
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 13:50
Előzmény: #3293  Törölt felhasználó
#3296
Ok legyel olyan kedves es mond meg, hogy marcius 15-en mi lesz az ezust ara nyitasban, zarasban, min, max???
esetleg a Dax erteke vagy az S&P500 erteke???
Hasznalhatsz ha akarsz tealeveleket,csillagjoslast, az ar endogen megkozeliteset amit akarsz....
;)
sok sikert!
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 13:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#3295
Nem sok logikai gondolattal talalkoztam a pf-en, nehannyal de nem sokkal...

galvantivadarra gondolsz aki bizonyitani akarta, hogy mekkora deviza kockazatom van a fizikai ezust bullionjaimon amit nagy valoszinuseggel nem fogok ertekesiteni a kovetkezo 10-15 evben???
Nem hedgelem a pozimat, amit aztan ujbol hedgelnem kellene....
Persze a sajat logikai rendszere mar nem allta meg a helyet az o lakasan hazan,de az en fizikai bullionjaimra ez mindenkepp igy van...(erdekes gondolatmenetnek tartom)

Nyilvan abba sem mentunk bele, hogy 1 nemesfemkereskedonek miert is kell hedgelnie a keszletet....

kivancsi lennek tisztaban van azzal hogy az ezust ara milyen osszefuggesben van az AUD-al???
esetleg az olaj ara a forinttal...stb.stb..
(biztos vagyok benne remek elmeleti szakember)....
en meg majd megirom mikor fogok ujbol AUD/USD longot nyitni...(csak hogy a valosagnal maradjunk)...

Hogy oszinte legyek nem emlekszem hogy toled valaha is olvastam volna logikus kovetkeztetest, bar azt be kell vallanom eleg elfogult vagyok veled szemben....
(lehet hogy a memoriam csal)...

Talan mivel tobb helyen jartam, eltem a vilagban valoszinunek tartanam, hogy kicsit jobban el tudom helyezni magam benne mint akik egesz eletuket ugyanabban az utcaban esetleg kossegben eltek le...

Valaha is elgondolkoztal azon milyen elonyom szarmazik abbol ha valotlansagot allitok egy virtualis forumon...
Tenyek pedig tenyek, viszont jogod van azt hinni amit akarsz bar az a tenyeken nem valtoztat...

Hogy ki csinal magabol es mit ez is velemeny kerdese...
Szerintem viszont a trollkodasod sokakat zavar..(bar lehet hogy tevedek!)
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 13:42
Előzmény: #3289  Törölt felhasználó
#3294
most csak az ezüstre koncentrál arról van itt egy világos elképzelés! Az enyém!
link

Az arannyal ne foglalkozz mert arról nem csináltam, amit meg itt találsz azok hangosan röfögő nagy marhaságok:)
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 13:37
Előzmény: #3289  Törölt felhasználó
#3293
Vuknál meg még a le meg fel is zavaros! Neki az esés is emelkedés:DDDDDD
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 13:35
Törölt hozzászólás
#3292
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 13:32
Előzmény: #3289  Törölt felhasználó
#3291
nem látják sehogy, mert nem értenek hozzá :DDD de még csak körbekarisztolni se tudják, hogy merre fog menni, eddig se tudták:DD
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 13:29
Előzmény: #3286  Tazsomaru
#3290
SPY ill. S&P500
vagy
SLV es fizikai ezust kozott azert eg es fold a kulonbseg....
ha esetleg nem ertened fogj 1 A4 lapot hajtsd felbe es ird le a hasonlosagokat es kulonbsegeket mindket peldanal...

semmit nem kell jobban megbonyolitani mint ami,de azert az alapokkal nem art tisztaba lenni...
(szezont pedig nem szokas a fazonnal keverni)...
kulonben hasznalhatsz profi dolgokat,de ha az alapdolgok ertekek hibasak akkor probalhatod meghatarozni barminek az arat rossz eredmenyre fogsz jutni....

Az akademikus barataink is a FED-nel hasonlo hibakat vetenek,de mondhatnank a befektetesi bankok strategiai, elemzo csapata es a nobel dijas kozgazdaszok is is mind ugyanabba a hibaba esnek nagyon gyakran....
a tozsden a nagyobb elmozdulasok nem matematikai alapon mukodnek....
(mert ha minden tokeletesen matematikai alapon lenne kereskedve, maga a kereskedes szune meg ill. a spekulacio)...
a komolyabb elmozdulasok mogott erzelmek, tomegpszchiologia huzodik meg nem matematikai formulak...
szerinted milyen eselye van 7 vagy 8SD-es elmozdulasnak es ezek milyen gyakran fordulhatnanak elo majd nezz ra az arany grafikonjara 2011-tol...
;)

Vagy olvasgasd Nicholas Darvas-t mielott tulzottan bevasarolnal jo osztalekfizeto rv-bol..., mert lehet hogy mar elotted 50 evvel ezelott is elkovettek mar azt a hibat amit te fogsz hamarosan....
(persze nem biztos,de talan erre is van esely), mit ahogy arra is hogy limittel esunk....
(mikor is beszelgettunk errol)...
bar bevallom ne a kinai piacra gondoltam mult heten....

Sok sikert!
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 13:26
Előzmény: #3267  szarvasvadasz
#3289
Szarvasvadász, Pomperj az aranyat, hogy látjátok néhány hetes időtávon?
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 13:24
Törölt hozzászólás
#3288
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 13:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#3287
demo champion...
hetente tobbszor megemlitem, hogy milyen gyakran szoktam tevedni ill. hogy az esetek tobbsegeben tevedek (tobb mint 50%-ban)...
nem emlekszem hogy te 1-szer is elismerted volna hogy tevedsz!!!
;)
majd rajossz ha a Daxli 8700 folot zar...
esetleg 7700 folott...
;)
Kedvelem ha mas velemennyel kerulok kapcsolatba,de hasrautes szeru tippelgetesre nem vagyok kivancsi...
logikai uton ha valaki tud ervelni, sokkal rugalmasabb vagyok mint te gondolnad, sot sokaknal itt a pf-en....
(az viszont teny, ha van 1 kereskedesi tervem azt kovetem barmi aron, meg ha kisebbsegi gyerekek potyognak az egbol akkor is), erre van a kockazatkezeles es pozicio meretezes...(bar tudom ugy se erted mirol beszelek meg mindig...
Majd rajossz ha elveszted a kereskedesi toked 30,40,50%-at ill. annal tobbet...
csak azert mert tevedtel es nem vagy kepes stoppot hasznalni ill. nem megfeleloen meretezed a pozicioidat...

u.i.: vagy kisvuknak szolitasz vagy masnak,de akkor ne csodalkozz ha nem lulonak szolitalak,,,
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 10. 13:07
Előzmény: #3278  Törölt felhasználó
#3286
persze, he te ilyen szemfüles vagy,
azért néhanapján majd pomperj-t is figyelmeztesd erre az "alapvető hibára", hogy a SPY még sosem járt 1900 meg 2000-es szinteken.
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 10. 13:05
Előzmény: #3283  Törölt felhasználó
#3285
Gyermekkorom nagy kedvence. :DDD
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 13:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#3284
ennek valószínűsége 0.00072-2.786754 % között van (4-11 éves időtávon).

:ÐÐ)
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 12:56
Előzmény: #3276  Törölt felhasználó
#3283
A problémádra természetesen egyszerűbb megoldás is létezik:

"Volt egy brillős, a csuszbugó
Gimbelt és gált távlengibe,
Minden mimicre purrogó,
Mómája ingibe."

[Gruffacsór, más néven: Szajkóhukky]

))
Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 12:54
Törölt hozzászólás
#3282
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 10. 12:53
Előzmény: #3278  Törölt felhasználó
#3281
Nem veszem ugyanannak. Ezért nem ezüstöt írtam oda, hanem SLV-t. Szerintem fuss neki még egyszer akkor most már így. :)

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek