Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 01. 04. 23:59
Előzmény: #3114  galvantivadar
#3120
;)
Szia, altalaban az ilyen feluletesen levont kovetkeztetesbol szoktak meddo vitak kialakulni....

Meg igazad is lehetne, ha 1 brokerszamlan vasarolnank....

Fizikai nemesfem vasarlasnal en se nem longolom se nem shortolom a USD-t, a nemesfem kereskedore ez nem igaz aki szamomra eladja a termeket....

Szoval en az AUD-ert kapom a fizikai aranyat es ezustot es amikor ertekesiteni fogom nagy valoszinuseggel az ausztral fizetoeszkozzel fognak fizetni erte...
(nem vagyok biztos benne, hogy amikor peldaul az ezust portfoliomat fogom ertekesiteni a USD mint jelenleg szamitani fog)....

Ne feledd a USD mogott jelenleg nincs semmi csak bizalom...
( "fiat currency" magyarul egy 1,2,5$-os papirpenz konyen egyenlove valhat egy 50 vagy 100$-os papirpenzzel) ez az arannyal kapcsolatban nem valoszinu hogy neked valaki 1,2,5 ounces aranyat mondjuk 100ounces arannyal fog egyenertekunek tekinteni)

Ha pedig hoztam 1 dontest, hogy a megtakaritasom 1 reszet nem AUD-ban tartom hanem aranyban attol nem lesz se tobb se kevesebb AUD-om se tobb USD-om, tobb aranyam lesz attol a pillanattol fogva ahogy megvasaroltam....

Azert kedves vagy hogy leirtad, hogy akik brokerszamlan kereskednek azok egyreszt deviza kockazatot masreszt a termek kockazatat viselik....

Szerintem a gondolkodasmodot kellene felcserelned es nem az aranyat kellene az USD-hoz hasonlitanod, hanem az USD-t az aranyhoz....
mert arany volt es nagy valoszinuseggel lesz is evtizedek, evszazadok evezredekkel ezelott is es utan is...ezt a USD-al kapcsolatban nem allithatom...
(sajat velemeny, nehanyan rajtam kivul hasonloan gondoljak)
;)

Sok sikert!
szkrik 2016. 01. 04. 23:08
Törölt hozzászólás
#3119
Törölt felhasználó 2016. 01. 04. 21:13
Előzmény: #3116  buyandhold
#3118
"Itt a dollar ezert jon kepbe, mert eppen New Yorkban veszem meg, es ott USD a fizeto eszkoz..."- nem éppen:)
jól írták előtted: az arany árát usd-ben határozzák meg.
akárhol veszed a világon, az aktuális usd-ben denominált árat "váltják" helyi devizára.
tehát devizakockázatot is futsz a termék kockázatán felül-persze akkor nem, ha usd-ben kapod a jövedelmed;).és ahogy gyuszi írta, ott a bid/ask is.
Törölt felhasználó 2016. 01. 04. 21:12
Előzmény: #3116  buyandhold
#3117
aranyvásárlásnál sehol a világon nem kerülheted meg a dollárt: link

))

épp ez a lényeg.

buyandhold 2016. 01. 04. 20:54
Előzmény: #3114  galvantivadar
#3116
szerintem ez nem igy van. csak az szamit hogy a vegen aranyam van. ha eppen Indiaban vagyok, es ott veszek aranyat, akkor eloszor rupiaba valtom a penzt, abbol veszek aranyat.
ha a rupia becsodol, nem ereznem hogy hoztam volna egy rossz dontest, amikor rupiat vettem.

Itt a dollar ezert jon kepbe, mert eppen New Yorkban veszem meg, es ott USD a fizeto eszkoz...
Törölt felhasználó 2016. 01. 04. 19:43
Előzmény: #3114  galvantivadar
#3115
Így van.

Mindezeken kívül a 2.5%-20% (!) közötti visszavásárlási spread-et se felejtsük el... terméktől függően:

link

link

))
galvantivadar 2016. 01. 04. 19:04
Előzmény: #3089  Törölt felhasználó
#3114
Kisvuk, pitcairn2!
Ti valamit nagyon összekevertek. Ha HUF-ban, AUD-ban, bàrmilyen màs devizàban van a pénzed és valami USD-ben jegyzett termékbe fektetsz, akkor 2-féle kockàzatot vàllalsz fel. Egyrészt devizakockàzatot, màsrészt a termék àrfolyamkockàzatàt. Ha az AUD-odbol aranyat veszel, akkor két dolgot csinàlsz: dollàrt longolsz és aranyat longolsz. Ha az USD felmegy 15 %-ot és közben az arany esik 10-et, akkor AUD-ban +5%-ban vagy.
Tehàt hoztàl egy jo döntést: az AUD-ot USD-re vàltottad.
Es hoztàl egy rossz döntést: az USD-böl aranyat vettél.
Hiàba van több AUD-od, mint egy éve volt, ez nem vàltoztat azon a tényen, hogy az USD-n nyertél, az aranyon meg buktàl.
Törölt felhasználó 2016. 01. 04. 18:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#3113
ha attol boldogabb leszel akkor 1 nagy pojaca vagyok...,de azt nem allithatom hogy nem vagyok chairman, secretary ill. az egyik fo reszvenyese 1 cegnek mert akkor valotlansagot allitanek es azt nem szeretnek....
(ha nem hozod fel en sem fogom a jovoben)
na latod en ezt neveznem gorcsos erolkodesnek a helyedben, hogy probalsz valamit bizonyitani aminek semmi eselye
(miert jo ez neked?!)
;)
azert ha kell bemegyek a ceghez, attol fuggetlenul hogy tudjuk hogy egyeseknek mar a munkahelyukre se kell bejarniuk...
;)
lelkes amatornek es kicsirigonak is szoktak hivni a forumon...
lehet hogy kicsiket rugalmasabb munkaidovel rendelkezek mint te ill. jo nehanyan....
a piaci lehetosegek es poziciok, mellett interjukat, gazdasagi adatokat es hireket is hallgatok, olvasok es hogy ne legyen annyira unalmas, ide is irogatok...
Mivel zavar es kellemetlen napod volt igy elbucsuzok...
egyebkent is van 1 konferencia beszelgetesem ma delutan 4:30pm-kor amihez meg at kell neznem nehany dolgot...
lehet hogy neha erdemes volna hallgatni a velemenyemre legalabbis bitcoin pozit nem sikerult meg demon se kezelned, pedig demon tul sok kockazattal nem jar a kereskedes...
Törölt felhasználó 2016. 01. 04. 18:21
Előzmény: #3099  Törölt felhasználó
#3112
ötperces vakondtúrás az ezüstmezőn: link

)))
Törölt felhasználó 2016. 01. 04. 18:07
Előzmény: #3110  Törölt felhasználó
#3111
Ez az, ki vele! Freud bácsi majd jegyzeteli.

)))
Törölt felhasználó 2016. 01. 04. 18:03
Előzmény: #3109  Törölt felhasználó
#3110
hogy vagyok en hozzad kepest....
de legalabb tudjuk, hogy a nemesfemek erosodese 1 vakondturas a grafikonon....

gondolom meg mindig nem azzal a cellal vasarolsz, hogy kesobb magasab aron tudd eladni...ill. nem azzal a cellal shortolsz hogy a kesobbiekben olcsobban tud zarni a pozidat....

erre orokre emlekezni fogok, mert ennel nagyobb mellebeszelest butasagot nem hallottam az egesz foldkereksegen...

koszi hogy megosztottad velem, majdnem konny csordult ki a szemembol amikor olvastam...
koszonom neked azt a nehany kellemes percet, gondolom viccbol irtad...
;)
Törölt felhasználó 2016. 01. 04. 17:52
Előzmény: #3107  Törölt felhasználó
#3109
"ismerek takaritokat es biztonsagi oroket,"

Efelől semmi kétségünk.

"ne kulsosegek alapjan itelj meg embereket..."

ez leginkább a te privilégiumod... "chairman".

akarsz beszélni róla? link

:ÐÐ

Törölt felhasználó 2016. 01. 04. 17:48
Törölt hozzászólás
#3108
Törölt felhasználó 2016. 01. 04. 17:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#3107
Kerlek szolits Kisvuk-nak!!!
(kulonben kenytelen leszek visszaterni a havi 10fix megszolitasra ha neked irok)...

Tudom, hogy nagy a nyomas rajtad, ezert viselkedsz igy....

Nem csak alapkezelo vagyok,de mint irtam korabban kulonbozo cegekben kulonbozo poziciokat is betoltok...
es mivel tudom szeretsz ezen csamcsogni, egyebkent semmi jelentoesege...
(van ahol secretary es van ahol chairman poziciot toltok be), van ahol pedig a fo reszvenyese vagyok 1 cegnek....
ettol fuggetlenul megvan mindenkinek a maga problemaja, nekem is...
attol hogy kit milyen cimmel illetnek ruhaznak fel attol meg lehet segitokesz ill. semire kello ember is az illeto....
1 normalis demokraciaban, pedig nem forditanak tulzott jelentoseget annak hogy ki mivel foglalkozik, sokkal inkabb annak hogy amivel foglalkozik abban milyen sikeres ill. mekkora hozaadott erteket kepes valaki eloallitani...
ismerek takaritokat es biztonsagi oroket, es jo nehanynak tudom nem csak a nevet hanem a gyermekei nevet ill. hogy eppen mi tortenik veluk....
es ismerek konyveloket, cegvezetoket arcrol akikkel eleg gyakran kapcsolatban vagyunk es nem tudnam megmondani a nevuket, mert a munkajukat nem szivvel lelekkel vegzik, szoval a szurke tomeg 1 reszet kepezik szamomra...

ne kulsosegek alapjan itelj meg embereket...
Törölt felhasználó 2016. 01. 04. 17:16
Törölt hozzászólás
#3106
Törölt felhasználó 2016. 01. 04. 16:40
Előzmény: #3103  buyandhold
#3105
ha tavaly marcius 21 es nov. 30-a kozott vetted, ott van az email cim...
szokott nehany nagyobb jogaszceg pert inditani ugy hogy osszegyujti a karosultak listajat es kozosen lepnek fel a ceg ellen...
persze nincs garancia a kimenetelre,de altalaban ilyenkor a jogaszcegek javadalmazasa a karosultak reszere megitelt osszeg 1 bizonyos szazalek....
vedd fel a kapcsolatot veluk, ha penzugyi karert...(nincs veszteni valod)...
azt viszont nem tudom, hogy szamit-e milyen allampolgarsaggal birsz
pomperj
pomperj 2016. 01. 04. 16:33
Előzmény: #3103  buyandhold
#3104
Igen.
Ez letezo mufaj. A verszivo US ugyvedi irodak egesz hada el ebbol: kart szenvedett csoport (itt investorok) neveben beperelik a ceget, es kb. a felet meg is nyerik; mert neha lehet talalni a legutolso Qx reportban valamit, amirol sikerul meggyozni az eskudteket, bizonyiteknak a felre-tajekoztatas vadjahoz megtalalni a kiskaput.

A megitelt penz 35-60%a az ovek.

Egy stoploss sokkal jobb.
buyandhold 2016. 01. 04. 16:23
#3103
link

valakinek van tapasztalata, hogy az mit jelent?
kapok karteritest, ha vettem ekkor ilyen reszvenyt?
buyandhold 2016. 01. 04. 16:09
Előzmény: #3101  Törölt felhasználó
#3102
igazad van, de most tul sok az aktualis poziciom. ha nem lenne mar ennel lentebb, annak nagyon orulnek, mert a maradek pozicio hizna, ezen az eladott reszen meg van 10%, ami nem rossz.
ha viszont lentebb megy, akkor annal nincs rosszabb, ha nincs forro penz, es nezi az ember az olcsosagot, de nem tud beszallni...
Törölt felhasználó 2016. 01. 04. 15:53
Előzmény: #3096  buyandhold
#3101
az a baj ha eladsz 1 reszet a pozinak azzal a cellal hogy kesobb olcsobban visszaveszed, hogy nincs ra garancia, hogy lesz olcsobb...
(en akkor szoktam zarni 1 reszet a pozinak ha azzal kepes vagyok az osszes kockazattol megszabadulni), nyilvan ezert felaldozza az ember a profit lehetoseg 1 reszet....
viszont nagyon konnyu ulni 1 olyan poziban ami mar megkereste a kockazatot es barmi tortenjen nem veszthet az ember rajta...

hogy oszinte legyek szerintem is elofordulhat ill. annak en is nagyobb eselyt adnek hogy a januar vege ill. marcius kozepe utani idoszakban, miutan jonnie kellene 1 gyengebb nyari idoszaknak es ha ehez hozzavennenk 1 komolyabb korrekciot az amcsi rv piacokon, akkor elmeletileg csinalhatnank uj aljat a nemesfemekben...(viszont nincs erre sem garancia) a termeles pedig folyamatosan csokken ahogy a cegek kenytelenek a high grade banyaszatra atallni ill. a magasabb koltsegekkel rendelkezo banyakban csokkenteni leallitani a termelest...
arrol nem is beszelve hogy a banyakat tonkre teszi ill. a kesobbiekben magasabb koltsegeket teremt, hogy csak a gazdasagosabb reszekbol folyik a termeles...

az ami ma, holnap esetleg jovo honapban jonak tunnik lehet hogy 1-2 ev mulva hatalmas butasagnak fog tunni...
(szerintem nem lehet az osszes hullamot elkapni lekereskedni, eleg csak a nagyobb trendekben lenni)

Sok sikert a pozikhoz!

u.i.: volt 1 kisebb speki pozim ezustre tokeattetellel 13,7-en vetel; nyilvan 13,78-on volt az alja...
;) majd legkozelebb

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek