Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 17:39
Előzmény: #1397  Törölt felhasználó
#1401
"Soadszorra"???
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 17:45
Előzmény: #1401  Törölt felhasználó
#1402
bizony!
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 17:48
Előzmény: #1402  Törölt felhasználó
#1403
de ha úgy jobb,akkor sokadszorra
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 17:56
Előzmény: #1401  Törölt felhasználó
#1404
jól néz ki az arany... nem?:)

link
Törölt felhasználó 2015. 08. 11. 09:45
Előzmény: #1404  Törölt felhasználó
#1405
majd ha a "profi" kereskedok neki allnak venni tgyuszi meg Lulo (ugy 2000$ korul) akkor beszeljunk errol...
Törölt felhasználó 2015. 08. 11. 10:00
Előzmény: #1405  Törölt felhasználó
#1406
beszéljünk most is... ne szégyelld magad:D max beégsz mint a szar és oda a reputációd... feltörlik veled itt a flasztert:DD... de meg vagy kérgesedve úgy látom
Törölt felhasználó 2015. 08. 11. 10:05
Előzmény: #1382  pomperj
#1407
Szia,

a baj sokkal nagyobb mint gondoltam-tuk...
a yuan mostani leretekelese mutatja, hogy Kina sokkal jobban lassul mint azt a legtobben gondoljak, gondoltak...
persze szeptember ota irom, hogy Kina nagyon lassul..., par napja pedig irtam hogy a 7-7,5% emelkedest amit sokan varnak jo ha max lesz 5,5%...na ezt most inkabb az also szamokhoz kozelitem talan nem is 4-4,5% lehet hogy max 3,5% lesz...

Szoval a nyersanyagarak melyrepulese remek elorejelzes volt...

Egyre tobb cikket olvasok, hogy az arany 350,500,825$-ra is eshet...
(825$-art el tudok kepzelni 30$-os olajarnal kb. 5%-os valoszinuseggel rovidebb ideig...)
ami ugye 25% lenne innen...,de erre azert nem epitenek ill. kereskednek....

Persze arrol nem irnak akik elmeletileg ertenek hozza hogy kb. ugyanekkora (5%) esely van a fobb indexekben 80%-os szakadasnak....
(ezt se kereskednem, de 30-60% esesre szerintem tobb mint 30%-os esely van 2016.decembereig, es meg lehet hogy alabecsultem....)
A figyelmezteto jeleket folyamatosan kapjuk...
Ha kihuzzuk 2016 nyaraig, akkora en mar 15% aranyban,45% ezustben, 15% diverzifikalt aranybanyaszban es 25% keszpenzben leszek...

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2015. 08. 11. 10:32
Előzmény: #1400  Bugac
#1408
Remelem Bugac rafinalt voltal, es elore leregisztraltad Bugac1, Bugac2, ... stb. nickeket is.

Ugyanis remenyeim szerint ezt a mostanit meg a nap folyaman inaktivaljak. Aztan ha nincs tartalek nicked, akkor mivel fogsz majd a kovetkezo ket hetben pocskondiazni, meg minuszokat osztani?

Szoval, meg a vak moderator is latja azt, hogy a semmibol elougranak uj nickek, akik egy 500 hozzaszolassal, 2-3 hettel korabbi bejegyzesre reagalnak gazdasagi forumhoz nem melto, stilusban, teljesen foloslegesen.

Ennek itt nincs helye -- ahogyan mashol sincs.
pomperj
pomperj 2015. 08. 11. 10:41
Előzmény: #1407  Törölt felhasználó
#1409
Kina yuan leertekelese sokkal fontosabb, mint az utolso 3 honapban barmi volt. Egyszer-ketszer mar irtam, felig vicceesen, hogy shortolni kene yuant; persze nem tettem, hiba volt.
Annal is inkabb, emiatt mert kivert a stoploss a Shanghai shortbol. Kereshetem ujra a lokalis topjat;-)

Ekkora leertekeles, az egyenlo kb. 0.5-1% kamatemeles hatasaval a gazdasag egyik reszere; es elindit egy ujabb sokeves spiralt. Es a hatasa hamar atterjed Azsia tobbi reszere, (a kisKinak is esnek betyarosan, nekik is ki kell talalni valamit)
es ez a Mo-hoz hasonlo mas apro oda-tartozokra is ervenyes.

Aranyban tovabbra is mas a velemenyem: 2 hete gondolom, hogy elinduloban (c) felfele: valoban, 4 napja zold a chart, es majdnem atutotte 1110 szintet. Szoval, lehet hogy lesz alacsonyabb GLD ar, meg a 850 is elkepzelhet, bar nagyon nehezen;
de elobb magasabb lesz: 1300-as top tajara tippelek par honapon belul.

A TLT bond yield is bottomot probal csinalni 2.81% korul. Ha tulfut 3.00% szinten, akkor nemcsak Kinaban van uj mese.
Törölt felhasználó 2015. 08. 11. 10:47
Előzmény: #1408  Törölt felhasználó
#1410
azert a hatekonysag javul, most mar nem kell 10-20 hsz ill. 1-2 het hogy kideruljon kik allhatnak egyes nikek mogott...
sikerult 4-5 hsz-ra es 1-2 napra csokkenteni ezt...
El ne aruld nekik a legnagyobb hangadoknak szoktam pluszolgatni, mar csak a vicc kedveert...
;)
Törölt felhasználó 2015. 08. 11. 10:57
Előzmény: #1409  pomperj
#1411
Lehet hogy igazad van az arannyal kapcsolatban es az ezustel kapcsolatban,de en szep lassan gyujtogetek....
Mivel a fizikaira koncentralok igy engem nem igazan erdekel se 20,40,50 de meg 100-200$ sem...
mert nem azert vasarlom, hogy jovo heten vagy 1-2 ev mulva eladjam, hanem hogy a portfoliom megorizze az erteket hosszutavon es inkabb eroltetem most ezt az eszkozosztalyt mint majd 2-3 ev mulva 20,30 esetleg 50%-al feljebb, akkor csak probalom majd az aranyt fenn tartani....

November-december kozott viszont megint elkezdem majd venni a banyaszokat ha megindul bennuk a pozitiv momentum es elkepzelheto bennuk 30-50%-os elmozdulas....

Szerintem vigyazatok az olajjal en is ezert tartom magam tavol egyelore a vaserc banyaszoktol, mert barmenyire egyre jobbak bennuk a hozam/kockazat arany eshetnek meg tovabbi 20%-ot, extrem esetben 30%-ot is...

Ha igy haladunk meg a vegen nem kamatemeles nem lesz hanem Q4 jon hamarabb mint gondolnank ...pedig mar majdnem elhittem Helenkenek azt a 0,1%-os kamatemelest amit csak a szavahihetoseg kedveert megprobaltak volna demonstralni...
Bugac 2015. 08. 11. 10:59
Előzmény: #1408  Törölt felhasználó
#1412

++

magellan2214 2015. 08. 11. 13:30
#1413
AAPL is kapott egy kis pofont a Juantol, ra jar a rud.Shortolni kene?
Törölt felhasználó 2015. 08. 11. 14:01
Előzmény: #1413  magellan2214
#1414
mutatnál egy aapl futit?
Törölt felhasználó 2015. 08. 11. 14:05
Előzmény: #1414  Törölt felhasználó
#1415
Szerintem o a NASDAQ pre-marketet nezi (bal oldalt tudsz valasztani): link

Nalam 118USD korul van.
pomperj
pomperj 2015. 08. 11. 14:38
Előzmény: #1411  Törölt felhasználó
#1416
A COT report szerint mindossze 4e kontraktussal csokkent a nyitott pozicio szama, szoval az aranyban a medvere spekulalok meg tartjak a poziciokat. Viszont az ar kuszik fel, szoval no a szoritas rajtuk. Nem lennek meglepve, ha meg a heten elkezdenenek likvidalni a short elvtarsak.

India honapok ota csucs mennyisegu GLD-t importal, ha RBI statisztikaja igaz. A Shanghai Gold Exchange is 73t-ad el hetente most, az nyaron extremen sok.

Ja, es yuan leertekelese kapcsan ottan meg vonzobb let az a sargas fem, mostantol. Mert furak az emberek: aranyat akkor szeretnek venni, ha emelkedik a penzben kifejezett ara; de akkor nagyon. Szoval, hajra, Azsiai deviza-leertekelesi hullam!

magellan2214 2015. 08. 11. 15:56
Előzmény: #1415  Törölt felhasználó
#1417
Kosz hogy megvalaszoltad,mialatt en shopingoltam.
lhebamy 2015. 08. 11. 16:33
Előzmény: #1416  pomperj
#1418
Kedves pomperj!
Két napja nem olvasható az oldalad. Mi történt?Berágtál a sok gyűlölködőre? Hidd el,hogy sokan olvassák,csak ők nem hallatják itt a hangjukat és főként nem személyeskednek.Ha kérhetném,tedd újra elérhetővé,amit előre is köszönök!
pomperj
pomperj 2015. 08. 11. 19:32
Előzmény: #1418  lhebamy
#1419
Kosz. A regisztralok elerik most is.
A par gyululkodo b@rom miatt van elegem.
Raadasul kibovitest tesztelek, az is tobb munka a vartnal: lesz egy 10 ceges midterm ajanlott portfolio is benne; igaz, erosen PIMCO eredetu otletekkel.
Törölt felhasználó 2015. 08. 11. 19:59
Előzmény: #1405  Törölt felhasználó
#1420
milyen szerencse,hogy távol áll tőled a személyeskedés!

kezeltesd magad pityu,már csak az üldözési mániad miatt is! (#1410)

ha bajom van veled-márpedig csak az van,azt megkapod a luloo01 nictől is,ahogy eddíg is,úgy a jövőben is

I....A!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2015. 08. 11. 20:51
Előzmény: #1420  Törölt felhasználó
#1421
Törölt felhasználó 2015. 08. 11. 21:01
Előzmény: #1421  Törölt felhasználó
#1422
rossz helyre címezted,pistihez fordulj bátran,ha azt kívánsz. amúgy egyet tudok érteni
Bugac 2015. 08. 11. 21:02
Előzmény: #1419  pomperj
#1423

Kedves János!

Ejnye, ejnye! Nem illik így szólnia a honfitársairól.

Ha kikezdte idegeit a hajszás tőzsdei élet, menjen el kikapcsolódni kétkezi munkára egy marhagazdaságba. Esetleg szeretettel látjuk vendégségben Bugacon, a pusztákon. Meglátja, a szülőföld tiszta, friss levegője csodát tesz a megromlott idegállapotával.

Üdvözlettel: honfitársai Bugacról.

gyula1971
gyula1971 2015. 08. 11. 21:09
Előzmény: #1404  Törölt felhasználó
#1424
Ez még 1000-dollárig is lemehet év végére akár.
Törölt felhasználó 2015. 08. 11. 21:16
Előzmény: #1419  pomperj
#1425
előbb az önkritikának,esetleg öniróniának lenne helye minden tekintetben,!!!

a stílus maga az ember..

ne pisti,nehogy kioktass stílusból,bár tudom jól,hogy ez következik kb 300 sorban!
Törölt felhasználó 2015. 08. 11. 21:39
Előzmény: #1424  gyula1971
#1426
:) hát igen.. az öt órás alapján biztosan, de a napos chart alapján nem úgy néz ki!
Törölt felhasználó 2015. 08. 11. 22:13
Előzmény: #1425  Törölt felhasználó
#1427
Bocs Lulo, igazad van a hsz-m nehezen attekintheto kisebb monitoron...
(tegnap szembesultem vele....)

Abban is igazad van stilus maga az ember...
persze nem kell mindenki-t embernek nevezni a stilusa miatt, remelem tudod mire gondolok...

Remelem nem koltottel sokat abbol a penzbol amit az elmult evekben kerestel a piacon, mert hamarosan vissza kerul a helyere....
;)

Legyen szep heted, hetveged!

u.i.:(tegnap kicsit hianyoltak a Dax forumrol) igazan segithetnel nekik, ha esetleg kepes lennel erre...
Törölt felhasználó 2015. 08. 11. 23:42
Előzmény: #1419  pomperj
#1428
Szia Pomperj!
Rendszeres olvasója vagyok az oldalanak amit továbbra is szeretnék figyelemmel követni.
Hol és hogyan tudok oda regisztrálni?
kurkuma 2015. 08. 12. 01:11
Előzmény: #1423  Bugac
#1429
Ide már felesleges is feljönni, erre a sok sz@rra senki nem kíváncsi.
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 06:02
Előzmény: #1427  Törölt felhasználó
#1430
megnyugtatlak,minden monitoron,sőt egy stadion kijelzőn is az lenne!

persze,hogy tudom,nyílván önmagadról beszélsz

mi kerűl vissza és hová? mit feltételezgetsz már megint?
biztos örömedre szolgálna,ha azt írnám,hogy 600-ról van longom,de ki kell ábrándítsalak-ha figyelmesen olvastál,bizonyára feltünt,hogy merre és hová várom a daxot

az fel sem merűlt bennewm,hogy nem te fogsz válaszolni a nem hozzád intézett hsz-re már megint!

na legyen... te,világ szégyene(panyta ezt csak miattad,hogy legyen anyagod hó végére)
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 08:19
Előzmény: #1430  Törölt felhasználó
#1431
Szia,

Te feltetelezgetsz, na nem csak kereskedesrol, hanem monitorokrol, kanadai nyugdijalapokrol; ill. arrol hogy nekem mi szerez oromet...

A problema csak azzal van Lulo, hogy ez mar a 3. topik ahol nem hagysz engem mas kereskedokkel komunikalni....
en megtettem es ott hagytam a dax-ot, majd az S&P500 topikot es legvegul az arany-ezust topik-ot....
ezt nem fogom....
szerintem rajtad kivul mindenkinek vilagos, hogy te szemelyeskedsz, gunyolodsz na nem csak rajtam hanem mindenki mason aki mas velemenye van mint neked....
ha eppen nem belem akkor pomperjbe vagy masba kodsz bele...
Meg taxisgyuszi is megemlitette hogy szerinte ide nem kellene irnod...

Szoval leirom neked bar nem hiszem hogy kepes vagy megerteni ezt....:
(ez a topik nem rolad szol...)

Nekem nem szerez oromet, ha te vagy mas eppen longolod a daxot es az se ha shortolod, bar ezt nem hinnem...
Engem teljesen hidegen hagy, hogy te vagy mas mennyi penzt keresel ill. vesztesz....ill. hogy van nyitott nyereseges vagy veszteseges poziciod.
(nekem se ebbol, se abbol nincs elonyom)...

Amit viszont sajnalattal latom, hogy:

“Men, it has been well said, think in herds; it will be seen they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one.”

150 eve nem sokat valtozott az emberi termeszet, szoval sokat nem fejlodtunk...
es ebbol csak az kovetkezik, hogy a csorda szellem tovabb szedi aldozatait....
es sajnos nagyon gyakran, lassan minden 2. honapban valaki elkoszon a Dax forumrol, mert eppen lenullaz 1 szamlat...

Pedig elmeletileg ez a forum azert lenne, hogy segitsunk egymasnak, bar azt nem ketlem, hogy az idonk nagy reszet felesleges szotacsakkal vivjuk es nem szakmai dolgokrol van szo...

Az igazat megvalva csak atfutni szoktam a hsz-dat es a legtobb forumozoet, csak nehany ember hsz-ra szentelek nagyobb idot figyelmet....

Az hogy te hova varod a Dax-ot esetleg mast, szerinted engem
erdekel....

Kepzeld el mennyivel egyszerubb lenne az eleted ha nem irnal ebbe a topikba
;0

de mivel erre keptelen vagy igy meg kell varnunk a crash landing-edet amikor is visszatersz a felegek kozul a foldre...
(nyilvan sokkal gyakrabban leszel elfoglalt 1 medve piacon igy nelkuloznunk kell majd a tarsasagodat..., persze valoszinu hogy nehany naponta lesz 1 hsz-od hogy szem@t usa, vagy hogy nem ertem mi bajuk a dax-al...)

Minden jot neked!
pomperj
pomperj 2015. 08. 12. 14:35
Előzmény: #1428  Törölt felhasználó
#1432
1)Szia,
egy napra visszateszem a regi blogot, ott megtalalod.

2)Eleg egyertelmu, 4 zold nap utan, hogy GLD megkezdte a (c) hullamot felfele, nagyjabol ahogy 2 hete vartam, veletlenul;-)

Most mar atutotte az 1110 rezistenciat, es nem mellekesen a vad VIX nivekedes devizakban, a gold forgalom alakulasa (lasd itt elobbi napok), es,
fundasan egesz Azsia deviza+kamat+tozsde mozgasa ezt a GLD rallyt latszik supportalni.
Semmi nincs garantalva, a varakozasom tovabbra is 1300 target ar.

A GDX mar tegnap szep impulzust csinalt, es ma meg pozitivabbaknak nez ki a futures.

3)Ha SPY azt csinalja ma, ami a futures-bol latszik most, akkor nagyjabol az a scenario van lassan kiepuloben, amit tegnap este 10 korul irtam az OTP topicban. Nem szereztem vele baratokat ott, de nem is az volt a cel.
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 15:47
Előzmény: #1432  pomperj
#1433
minek is a barát,ha van ellenség ? :)

nyugodt légy,amíg olyan barátod van,mint pisti-büszke lehetsz rá
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 15:50
Előzmény: #1431  Törölt felhasználó
#1434
megszoksz,vagy megszüksz! utóbbit javaslom!!!

áruld már el,hogy mivel butítom én a népet és mivel vagy a segítségére másoknak! konkrétumokkal és ne mellé beszéléssel,ill. azt is,hogy vajon miért téged és sólyomszemet éri a sok személyeskedő,roszindulatú megjegyzés!

na legyen..
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 15:53
Előzmény: #1434  Törölt felhasználó
#1435
"megszöksz
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 19:58
Előzmény: #1432  pomperj
#1436
"3)Ha SPY azt csinalja ma, ami a futures-bol latszik most, akkor nagyjabol az a scenario van lassan kiepuloben, amit tegnap este 10 korul irtam az OTP topicban. Nem szereztem vele baratokat ott, de nem is az volt a cel. "
pomperj
pomperj 2015. 08. 12. 20:18
Előzmény: #1411  Törölt felhasználó
#1437
1)A gold banyasz (GDX) mufaj +5% ma,
ami azert ritkasag akarmilyen sectorban. Es meg csak az elejen vagyunk.

2)A ketsegbeesett Kinai lepesek a mar egyebkent is gyilkos commodity deflaciot csak felfokoztak.

A yuan leertekeles nyoman kialakulo azsiai devizahaboru egyeb evidens hatasokon kivul a kulfoldi adossagok visszafizeteset is nagyon meg fogja neheziteni. Egy 15%nyi deviza-zuhanas a bond piacot mar kepes vilagszerte teljesen felboritani.
Meg csak 4%korul jarunk, dehat a tempo gyorsulo.

Az meg persze tandemben leveri a reszveny-indexeket. (Es mar volt ilyen, igaz, 17 eve.)
Viszont a devizakbol valo menekules a GLD es GDX szamokat igencsak meglokheti felfele. Az elso komolyabb GDX ellenallas 20%al feljebb van. Szoval: veletlenul meg igazunk is lehet.

3)Ez a "hamis aranytomb" story, ami epp a TVhiradoba is bejutott ma, Mo-on kimondottan idoszeru contra-indicator. Ha eddig nem lettem volna biztos a dolgomban GLD ugyben, ez most mar biztos atlokne a masik oldalra.

4)AAPL, a korszak legnagyobb ikonja -13% eddig. Alibaba, a kinai ikon meg -19%. Szabad a bear morgasat nem hallani; pedig job fuleknek tobb oldalrol is valami feltunt mar.
A tegnapi szosszenetem az OTP topicban eppenseggel oriasi felzudulast hozott; pontosan ugy, ahogy lennie kell a ciklus ezen pontjan. Jo helyzetfelmeres volt.

A kis uttorok koszonese meg (nem) cash is king. Kell-e a lepcsozeshez ujabb 7 ev?
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 20:47
Előzmény: #1431  Törölt felhasználó
#1438
nem pisti,a probléma te magad vagy!!!

megtetted a fenéket,hogy elhagytad a dax topicot-egyszerűen kiutáltak onnan hál'istennek

persze,hogy nemm rólam szól,sajnos rólad,de ez csak rövid,átmeneti állapot

marhaság,sokakkal egyetértek,de veletek nincs mivel

" de mivel erre keptelen vagy igy meg kell varnunk a crash landing-edet amikor is visszatersz a felegek kozul a foldre...
(nyilvan sokkal gyakrabban leszel elfoglalt 1 medve piacon igy nelkuloznunk kell majd a tarsasagodat..., persze valoszinu hogy nehany naponta lesz 1 hsz-od hogy szem@t usa, vagy hogy nem ertem mi bajuk a dax-al...) "

súrgősen vizsgáltasd ki magad,amíg nem késő!!!

link a dalszöveg minden szavát vedd magadra,ez a dal rólad szól!!!
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 21:40
Előzmény: #1437  pomperj
#1439
látod azt a napos gyertyát sp-ben?

és te ott élsz köztük évek óta.. és még mindig nem érted őket!
de legalább pistit érted,ez is valami

üdv. bugac alsóról
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 23:36
Előzmény: #1438  Törölt felhasználó
#1440
“Men, it has been well said, think in herds; it will be seen they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one.”

(bar rad inkabb a nagyon lassan....)

;)
Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 06:22
Előzmény: #1440  Törölt felhasználó
#1441
megvisel a téli depresszió,mi?
tarts ki,nemsokára jön a tavasz,mehetsz hajókázni,majd magellán mutatja az irányt

látod még a cápáknak is-amik aztán tényleg válogatás nélkűl megesznek mindent-van annyi izlésük,hogy messze elkerüljenek!

aprupó,ha már gerincesnek aposztrofálod magad,vagy-e annyira gerinces,hogy megnevezed azt a bizonyos kanadai nyugdíjalapot? belinkelném nekik ezt az oldalt,hogy lássák,kire is gondolták bízni a vagyonukat,nagyon kíváncsi lennék a reakciójukra

na legyen és good luck!

ha már a butításnál tartunk,szegény sólyomszem haverodnak 276.x-orra is bejött az sp várakozása

vak vezet világtalant,avagy zsák a foltját..
Bugac 2015. 08. 13. 06:52
Előzmény: #1437  pomperj
#1442
Kedves János!

Nagyon megleptél minket! Te, aki a NAGYOK-kal egy asztalnál dolgozol, az aranyár spekuláció során a Magyar TV-híradót használod kontraindikátornak?
"3)Ez a "hamis aranytomb" story, ami epp a TVhiradoba is bejutott ma, Mo-on kimondottan idoszeru contra-indicator. Ha eddig nem lettem volna biztos a dolgomban GLD ugyben, ez most mar biztos atlokne a masik oldalra."

Érdemes volt elhagyni a Bugacot?

Üdvözlettel honfitársaid Bugacról.

pomperj
pomperj 2015. 08. 13. 07:56
Előzmény: #1437  pomperj
#1443
1)SPY selling pressure elfogyott tegnap. A Jul.20 top ota a tegnapi melypontig beszamozhato a-b-c formanak, legfeljebb a (c) subhullam nem egyszeru, hanem w-x-y forma inkabb.
Masnak is szamozhato, egyelore nem vilagos, mi lesz belole. Ha kesz (ii), akkor ujra eladasi nyomasnak kell kovetkeznie.

A kerdes az, innen van-e meg ero felfele, es ha igen, akkor mennyi?
A 2080 koruli gap-et eppen bezarta tegnap, es 2112-ig, (a) topjaig el kellene mennie, ha ez egy flat korrekcio.

Viszont a 7 napos selling eleg egyertelmuen az intezmenyi eladasi strategiak beindulasat sejteti. Kiderul, hogy folytatodik-e?

2)Arany-ezust lendulettel ment tegnap, de persze, a (c) intermediate hullam sem mehet egyenes vonalban. Nem meglepoen ezust erosebb. Mostantol par nap oldalazo-eso korrekcio elkepzelheto, az 5 napos stochastic mar nagyon tulvett.

eurocent 2015. 08. 13. 08:04
Előzmény: #1442  Bugac
#1444
Mi a várakozásod arany, ezüst témakörben? Irány, célár, időtáv? Jöhet bármi, némi magyarázattal, charttal. Köszi.
pomperj
pomperj 2015. 08. 13. 08:54
Előzmény: #1443  pomperj
#1445

Deutsche Bank upgrades NEM, ABX, PAAS, HL amid Chinese devaluation

Aug 12 2015, 15:46 ET | By: Carl Surran, SA News Editor


China's moves to devalue the yuan and the potential for further devaluation have favorably shifted the risk/reward for stocks of precious metal miners, Deutsche Bank says as it upgrades Newmont Mining (NEM +6.1%) and Barrick Gold (ABX +5.2%) to Buy from Hold, citing improving balance sheets and share pullbacks the firm views as overdone compared to the move in gold prices.

The firm notes 82% of ABX's and NEM's estimated 2016 revenues come from gold; Kinross Gold (KGC +2.8%) and Goldcorp (GG +4.9%) derive a respective 97% and 73% of their expected 2016 revenues from gold.

Among silver miners, Deutsche Bank upgrades Pan American (PAAS +6.1%) and Hecla Minig (HL +7.6%) to Buy from Hold, citing their cost exposures outside the U.S. and their respective 26% and 38% gold exposure.

Jo erzes, hogy 2 hettel megeloztem oket, igaz, veletlenul;-)
pomperj
pomperj 2015. 08. 13. 09:19
Előzmény: #1445  pomperj
#1446

World Gold Council
Gold Demand Trends Second Quarter 2015

This edition of GDT examines all the latest developments in gold demand and supply during the second quarter of 2015 by sector and by region.

Second quarter 2015 in summary

-Jewellery demand dropped 14% to a three-year low of 513.5t
The sharp drop in demand for gold jewellery was largely explained by a downturn in consumer sentiment in India and China. For the first half of 2015, jewellery demand was down 8% year-on-year at 1,116.9t.

-Investment demand sank 11% in a challenging environment for gold
Investment demand was hurt by range-bound gold prices and the strong performance of stock markets. Bar and coin demand was worst affected, down 15% year-on-year. Gold-backed ETFs had a limited impact on demand with outflows of just 23 tonnes.

-Global official holdings of gold increased by 137.4t in Q2
Central banks and other official institutions continued to seek the diversification properties of gold during the second quarter, adding 137.4 tonnes of gold to their reserves. In the weeks following the quarter-end, China confirmed that it had increased its official gold holdings by 57%.

-Volumes of gold used in Technology edged down 1% on continued substitution
Demand for gold in the Technology sector slipped to 85.5t in Q2. Manufacturers continue to substitute away from gold to less costly, but inferior, alternatives.

Supply volumes declined 5% year-on-year to 1,032.6t
Despite a 3% increase in mine production, the total supply of gold contracted year-on-year as recycling fell 8%.

****************
ez nagyjabol megfelel statisztikailag annak, amit a chartok le-trendje mutatott Q2-ben. De a kerdes nem ez, hanem milyen lesz ev vegeig?


Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 09:40
Előzmény: #1441  Törölt felhasználó
#1447
Szia,

Mindig megvisel a tel, mivel napkozben 16-21fok korul van...
(es telen eleg gyakran latni felhoket az egen, szoval nem kell eroltetni a napkremet...)

Lulo azt te se gondolod komolyan, hogy lehetseges uzleti partnerekrol informaciot adok ki...., egyebkent visszautasitottam a felkerest....

Kulonben nem en beszelek a levegobe hanem te, mert toled meg nem latunk portfolio analizist, esetleg eves, feleves, negyedeves eredmenyt meg demo szamlaval kapcsolatban sem....
csak havi 10fix, meg feltetelezgeteseket es levegobe bekiabalt duplazast....

Pomperj ill. en nem vezetunk senkit, informaciokat osztunk meg egymassal erre lenne a forum, ha meg szamodra ez nem derult volna ki....

Nincs jelentosege az hogy 10,20,100 zar az ember veszteseges kereskedest ill. mas velemenye van a piacrol mint az altalanos...
lasd SNB story-t, nem szamoltam de 600-1200 kereskedesi nap soran mukodott egy feltetelezes aztan nem...
es akik azt hittek magukrol hogy ertenek hozza szembesultek arrol hogyan lehet nehany perc alatt elbukni (ujonc amator modjara 10-20%-ot a portfolionak...)
Lesznek meg csontvazak a szekrenyben a szarmaztatott alapoknal....

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 11:27
Előzmény: #1447  Törölt felhasználó
#1448
Lulo azt te se gondolod komolyan, hogy lehetseges uzleti partnerekrol informaciot adok ki...., egyebkent visszautasitottam a felkerest....

de azt nyílván komolyan gondolod,hogy a számlámmal kapcsolatban információkat osztok meg ugye?
mintha azt írtad volna,hogy nem érdekel más számlája,ecetara

nem hát,tényleg..
képzeld,hogy bárki bármit leír,az egyúttal információt oszt meg!

húzzál már el végre,de tényleg!link

legyen..
Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 11:57
Előzmény: #1448  Törölt felhasználó
#1449
Lulo ez csak szamodra nem vilagos, hogy ebbol a topikbol neked kellene elhuznod!!!!

Nem erdekel a szamlad es igazat megvalva mase se...
( nem a szamla szamodra ill. az osszegrol volt szo hanem portfolio analizisrol, hogy aranyaiban milyen hozamot ersz el es mekkora kockazattal....)
bar ez sem erdekel engem inkabb csak azert lett volna erdekes, hogy ki az aki belemesel a levegobe es Munchausen barosat jatszik es ki az aki nem csak feltetelezget, hanem tenyleg kereskedik....

Tudod honnan indult a havi 10fixedbol...
;)

u.i.:
jo tanacs, most tedd felre a szamlad felet ha valaha is kereskedtel, mert jol jon majd amikor a masik felet elbuktad es elorol kell kezdened az egeszet, persze ehez hozza jon majd az a problema, hogy pszihesen problemat fok okozni a veteli megbizasok kiadasa....
Lulo aki feltalata a spanyol viaszt, vegyunk esesben es holnap, vagy jovo heten meg megazdagodtunk...
;)))))
Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 12:01
Előzmény: #1449  Törölt felhasználó
#1450
"o tanacs, most tedd felre a szamlad felet ha valaha is kereskedtel, mert jol jon majd amikor a masik felet elbuktad es elorol kell kezdened az egeszet, persze ehez hozza jon majd az a problema, hogy pszihesen problemat fok okozni a veteli megbizasok kiadasa....
Lulo aki feltalata a spanyol viaszt, vegyunk esesben es holnap, vagy jovo heten meg megazdagodtunk...
;))))) "

egy sereg psziháterért kiáltasz!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 08. 13. 12:07
Előzmény: #1449  Törölt felhasználó
#1451
Hihetetlen, hogy még mindig itt tartotok.
Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 12:41
Előzmény: #1451  szarvasvadasz
#1452
Szia,

Sajnos nincs mas megoldas....mint ez...
(nem hiszem hogy hagyni kellene, hogy valaki tonkre tegyen minden egyes topikot...), az teljesen mindegy hogy milyen cel vezerli...

Tobbszor fel lett ajanlva szamara hogy ne kommentaljuk 1mas hsz-t....
es jo nehany topikot ott hagytam mar...
Lulo rendszeresen zaklat nem csak engem, pomperj-t.... es a listat sorolhatnank...

Nyilvan az arany -ezust toppikban mar nem irogat....

az ugy nagyon egyszeru...
ha en hagynam szo nelkul, neki allna pomperj kritizalasahoz, majd ha ot is eluldozte folytatna a sort az eppen legnepszerubb forum tagokkal....(hidd el elobb utobb sorra kerulnel...)
ez pedig pont ellentetes amire a forum volna hogy egymast segitsuk....
persze nem ketlem, hogy az idonk kb. 80% felesleges dolgokra megy el...

Nezd Vadi en teged nagyra tartalak, es ha akarsz megdobhatsz 1 emailel, ha akkarod en kepes vagyok Lulo hsz-ra nem reagalni,de Lulo tovabb fogja folytatni az o kis hadjaratait...
(kontra indikatoros jatekait, hogy hany emberkevel jatszotta el azt most hagyjuk...)

Vadi mit gondolsz kik a vesztesei a mi kis vitainknak Luloval...
a forumtagok nem???

Ha akarod en szivesen visszavonulok 1 honapra, 2-re, 3-ra....(egyebkent en mar megtettem ezt...)
kivancsi lennek Lulo meg tenne ezt a kozosseg szamara....???

Szoval your call....szarvasvadasz, mert a kozossegert tedd munkadat ertekelem...

Sok sikert!
Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 12:54
Előzmény: #1452  Törölt felhasználó
#1453
Nem az lenne a megoldás, hogy x hónapra visszavonulsz, hanem hogy egyáltalán nem reagálsz semmit a hozzászólásaira, sőt el se olvasod azokat. Hidd el, hogy előbb-utóbb meg fogja unni, hogy nem tudja csinálni a cirkuszt és lelép. Amíg visszaírogatsz neki, addig folytatni fogja, nem érsz el azzal semmit ha vitatkozol vele.Szerintem a fórumozók többsége, főleg ebben a topikban szelektálja, hogy kiknek a hozzászólásait olvassa el és kikét nem, így csak magadat teszed parkolópályára, ha a fórumaktivitásod nagyrésze erre a vitára megy el.
Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 12:58
Előzmény: #1452  Törölt felhasználó
#1454
ne játszd el a mártírt,mert még sírva fakadok!
nézz vissza arra az időszakra,amikor sehol nem voltál még és vond le sűrgősen a megfelelő konzekvenciát!

ne mutogass másra,mert az ok egyedűl és kizárólag te vagy! nem pom/j,nem más népszerű,vagy kevésbé népszerű tag,kizárólag te!!!!

és a magad nevében beszélj,ne más(ok)éban!
Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 13:06
Előzmény: #1453  Törölt felhasználó
#1455
januarban visszzavonultam 1 honapra...
tobb mint 50 szemelyeskedo hsz volt rolam es tobb mint 30 pomperj-rol...

egyebkent emberkek akik miatta lettek kitiltva mert elveszitettek az erzelmuket evekkel kesobb is kapnak gunyos megjegyzeseket...

egyebkent igazad van...

Szoval jatszuk azt hogy en nem valaszolok az itteni csipkelodeseire, szemelyeskedeseire mondjuk (oktober 22.-ig), velemenyem szerint ezzel masokat teszek ki veszelynek mondjuk pomperjt....

A jatek kedveert megeri....

Sok sikert neked is!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 08. 13. 13:18
Előzmény: #1452  Törölt felhasználó
#1456
Supra jól összefoglalta a lényeget, pl. hogyan kezelheted, nem ismétlem.

Voltak páran időről időre, akik engem is kóstolgattak a múltban - érdekes módon pár szóváltás után mindig elhalt a dolog. Miért? Mert nem vagyok hajlandó rombolásba energiát fektetni, mindig az építés okoz igazi örömöt, így itt is szinergiát keresek kötélhúzás helyett - másra nem vagyok vevő. És ezt látják, érzik az olvasók, ezek mentén formálódik a szarvasvadasz nicknév. Ennyi a varázslat.

Pedig mindkettőtökben van érték, ami megosztásra érdemes. Ez az értelmetlen acsarkodás viszont nem az és csak magatokat devalváljátok vele.

Az igazi vesztesek ezért Te és Lulo vagytok, az olvasók bölcsen átlépnek rajtatok, és nem marad más, csak a virtuális térben egymásnak feszülő két zaklatott lélek...

Huh, a vége olyan szépre sikeredett, hogy meghatódtam magamon, le is lépek ;-)
emerald 2015. 08. 13. 13:36
Előzmény: #1456  szarvasvadasz
#1457
+++

Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 13:40
Előzmény: #1456  szarvasvadasz
#1458
:DD hát ez jó... nem csak a vége sikerült jól
magellan2214 2015. 08. 13. 14:10
#1459
NA vegre.Már tanácsoltak neked itt regebben peldaul hogy "tedd ignore", ez az egyetlen mod rendbe tenni a topikot. A tobbieket ne feltsd ok nem pazarolnak majd idot a valaszokra, nem veszik fel a "lapot".
Kivanok konzekvens kitartast az elhatarozasodhoz mert brutalis szoaradt jon ezutan
Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 14:35
Előzmény: #1456  szarvasvadasz
#1460
++

link

nyílván van érték a másik oldalon is,pl-ul a hallgatásé,ha hagyná kibontakozni

amúgy nem zaklatzott lélekről van szó,csak egy tolerhálhatatlan,végtelenségig irritáló emberről,akit lehetetlen értelmes ember módján kezelni-sajnos!
Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 15:05
Előzmény: #1459  magellan2214
#1461
koszi....

itt van 1 erdekes cikk a marketwatchrol...

link

(mivel a Dow a 200MA alatt van talan erdekes lehet), nyilvan a kovetkezo par kereskedesi nap erdekes lesz....mar csak azert is mert a DJIA-nak legkesobb jovo het vegeig a 200MA folott kellene zarnia, ha ez nem sikerul, esetleg ujabb aljakat csinalunk...akkor a 17000-17200 szinteknel erdemes lesz figyelni a forgalmat...

Sok sikert!
Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 15:20
Előzmény: #1456  szarvasvadasz
#1462
Én is valami hasonlót akartam már egy ideje megfogalmazni. Ha nem bírjátok ki akkor csináljatok magatoknak egy virtuális dühöngőt Lulo vs Kisvuk címmel, de ezt a névlistát bővíthetitek is. Akkor talán több szó esik az ezüstről és az aranyról, mint arról, hogy ki mikor merre mit miért hogyan csinált, mondott, gondolt, érzett stb.
Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 15:37
Előzmény: #1462  Törölt felhasználó
#1463
nem kell megmenteni a világot tőlem/tőlünk! magam is tudom mit kéne!

és főleg nem kell rám kihegyezni ezt a dolgot.
nem egyedűl vagyok a véleményemmel,sőt! legfeljebb én adok hangot leginkább a nemtetszésemnek,de ez nem jelenti azt,hogy csak én gondolom hasonlóan.
ők legfeljebb tűrtöztetik magukat,az én ingerküszöbömet viszont sokszorosan meghaladja!
fxboy
fxboy 2015. 08. 13. 19:33
Előzmény: #1463  Törölt felhasználó
#1464
++

krida
krida 2015. 08. 13. 19:48
Előzmény: #1463  Törölt felhasználó
#1465
Kisvuk és pomperj írásai témábavágóak, érdekesek, szemben a tiéiddel, melyek folyamatosan kötözködőek.
pitcairn2 2015. 08. 13. 22:06
Előzmény: #1462  Törölt felhasználó
#1466
az aranyra és az ezüstre visszatérve...

a kínai jegybanknak köszönhetően __markáns ralli__ indult meg a __fizikai nemesfém őrültek__ legnagyobb piacán...

jüanban denominált ezüstárak
link

jüanban denominált aranyárak
link

pitcairn2 2015. 08. 13. 22:18
Előzmény: #1462  Törölt felhasználó
#1467
a CNY eddig az USD-vel bandukolt felfelé a fellegekbe és az utóbbi bő egy évben döbbenetesen túlértékeltté vált...

CNY/HUF (CNYHUF=X)
link

most, hogy a kínai jegybank sikeresen levágta magát az USD árfolyamról rendkívül vonzó lett Kínában az aranybefektetés...

ihol lenne az USD-ben denominált aranyár

link

itt meg a CNY-ben denominált
link

a CNY-ben dominált aranyár szárnyal miközben a kínai tőzsde dögrováson van...

jó sansszal igen nagy fizikai vásárlás lesz itt...

különösen ha a kínai kormány tovább gyengíti a CNY-t az USD-vel szemben, amire - tekintettel a CNY túlértékeltségére és az összeomlóban lévő tőzsdére- minden esély megvan...

a CNY leértékelés pedig a FED számára is könnyebbé teszi a kamatemelés elszabotálását vagy urambocsá a QE4 megindítását...
pitcairn2 2015. 08. 13. 22:32
Előzmény: #1462  Törölt felhasználó
#1468
és arról se feledkezzünk meg, hogy eddig a kínaiak voltak az USA államkötvények leghűségesebb külföldi vásárlói...

így tudták lényegében alul értékeltté tenni a CNY-t az USD-vel szemben...

abban az esetben, ha letesznek erről a jó szokásról, az USA államkötvények lényegében e legfontosabb külföldi felvevőpiactól esnek el...

a továbbiakban a FED-en kívül már a kutyának sem fognak kelleni
pitcairn2 2015. 08. 13. 22:34
Előzmény: #1462  Törölt felhasználó
#1469
beértékelem még az USD CNY chartot is - igen tanulságos:)

USD/CNY
link

pitcairn2 2015. 08. 13. 22:37
Előzmény: #1462  Törölt felhasználó
#1470
persze alább belinkeltem a chartot:)
eurocent 2015. 08. 13. 22:40
Előzmény: #1469  pitcairn2
#1471
Ez a nagy "felszúrás" lenne az 5 of (1) 2014 október óta? Mert akkor ez hamarosan vissza lesz korrigálva a (2)-es hullámmal. Bocs, ha zagyvaságokat írok.
pitcairn2 2015. 08. 13. 22:43
Előzmény: #1471  eurocent
#1472
nem hiszem, hogy a kínai jegybankot különösebben érdekelné a TA analízis - különösen ha stimulálni akarja a gazdaságot...

nem állítom azt, hogy teljesen értelmetlen a TA analízis, de a jegybankkal sohasem ajánlatos szembemenni...
pomperj
pomperj 2015. 08. 13. 23:25
Előzmény: #1469  pitcairn2
#1473
Nagyon egyetertek a gondolatokkal.
Ha a hosszabb tavu, 10 eves USD/CNY chartot is megnezed, akkor vilagossa valik az is, kb. meddig gyengulhet a Yuan a kovetkezo honapokban.

link

Ha ez valoban bekovetkezik, akkor tenyleg tovabbi, honapokig tarto felhajto/vasarlo ero fog mutatkozni DLD piacan Kinabol.

Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 23:54
Előzmény: #1465  krida
#1474
c'est la vie
Törölt felhasználó 2015. 08. 14. 00:07
Előzmény: #1473  pomperj
#1475
Tokeletesen egyetertek pomperjjel es pitcairn2-el...
Minden gazdasag bajban van aki az USD-hoz kototte ill. szoros kapcsolatban van vele...

Ugye csokkeno vilaggazdasagi aktivitasnal az orszagok csak ugy kepesek az egyre kisebb suti szeletbol fenntartani a sajat gazdasagi aktivitasukat, ha folyamatosan leertekelik a fizetoeszkozuket a tobbiekkel szemben....

Nem csak a Kinaiak szenvedtek, de a fel del-azsiai regio is....
Ugye a JPY tobb mint 50%-al ertekelodott le az USD-al szemben elmult evekben...
Ez nagyon megviselte a Koreai es a Malaj gazdasagot is...
pl. Malaj Ringgit 26%-al ertekelodott le...
es szerintem ha nem valtonak a dolgok akkor tovabbi 10-15%-os leertekelodes var ra...
Nehany makro trend elemzovel beszelgetve akik szerint a jovoben MCSI EM Index jo esellyel meglatogatja a 700-720-as szintet, de olyan extrem velemenyt is hallottam, hogy akar a 450-500-as tartomanyt is megnezheti, bar ez 1 kicsit pesszimista hozzallas szerintem..
Viszont nagyon sok elemzo szerint (EMB)-ben meg fog noni az erdeklodes a jovoben, bar ehez pomperj ert.

Nem tudom mi lesz szeptemberben ill. utana es azt se hogy meg merik-e lepni azt a 0,1%-os kamatemelest....,de ahogy elnezem a fobb FX parokat jo nehany megerne mar 1 trendfordulora...., viszont amig be nem jelentik, hogy a US gazdasag receszioban van ill. 1 normalisabb korrekcio meg nem tortenik addig nem hiszem, hogy a FED ujabb QE-be kezdene...

A nyersanyagokat arakat elnezve tul sok jot nem varnek egyelore....ezert is intem ovatossagra azokat akik olajos cegekbe ill. aranybanyasz cegekbe akarnak fektetni ill. ezek kereskedesevel foglalkoznak...
(nem mondom hogy rossz ezekbe a hozam/kockazat arany,de a kovetkezo nehany honap nagyon volatilis lesz)
Mondhatnam hogy nekem is viszket a tenyerem nehany nagyobb cegben szeretnek legalabb kisebb pozikat nyitni,de probalok minnel tobb dolgot magam melle, moge allitani...
ezert is mondom, hogy oktober-november korul valoszinuleg megindul a pozitiv momentum az aranybanyasz cegekben....addig viszont lehetnek elmozdulasok mindket iranyban...

Fizikai arany es ezust tovabbra is meg vagyok gyozodve arrol hogy remek lehetoseg a portfolio atsulyozasara, (senki nem allitja hogy csak ezt kell vasarolni),de lehet erre fokuszalni a portfolioban....

Az okos, eross kezek szep lassan gyujtogetnek...a hedge fundok tobbsege akik felugrottak a short vonatra ill. nehany speki pedig most piciket izzad...
aztan jon megint kisebb eses ujbol felugranak a short vonatra es ezt valoszinuleg parszor eljatszuk.....

Jelenlegi aron pedig be lehet szerezni mind arany es ezust-ot, persze a kisebb rudak es a junk silver kategorianal kinalati problemak vannak,de pl. a 1000Oz baroknal ezustnel es kg-os baroknal aranyban ha valaki nagyon akar hozza tud jutni...
(van nehany nemesfem kereskedo akiknel varni kell,de nem lehetetlen beszerezni)....

Törölt felhasználó 2015. 08. 14. 00:23
#1476
1152-ben beszelgettunk rola....(mert nagyon nepszeru volt az arany short akkor)....

jelenleg igy nez ki ez a lehetoseg (en ezt igy ebben a formaban nem kereskedem,de mint lehetoseget megemlitettem):

link

Egyebkent hosszu tavon akar 50-80%-s kulonbseg is lehet kozottuk...
pomperj
pomperj 2015. 08. 14. 09:20
Előzmény: #1475  Törölt felhasználó
#1477
A yuanban mert Arany ar elesen felpattant 3 eves melypontjarol, konnyu megnezni GLD:CNY charton.

Az Indiai rupia is gyengulni kezdett, atutotte a 64 rezisztenciat, ami 3 eve tartott; es most 65.2 szinten van. Szoval kevesbe pregnansan, de ott is elindult felfele az arany ara lokalis penzben.

Az emberek akkor szeretnek venni, amikor emelkedik az ar. Jon az osz is, monszun nem volt rosszabb a vartnal, a GLD keresletnek meg kellene erosodni szeptemberre.

Vegul: ha a tegnapi chartom sejtese bejon (lasd elobb), akkor meg 6-7% yuan leertekeles varhato par heten belul. Annak jelentos hatasa kell legyen az arany tovabbi emelkedesere, mint felhajto ero.

Törölt felhasználó 2015. 08. 15. 06:59
Előzmény: #1431  Törölt felhasználó
#1478
"(nyilvan sokkal gyakrabban leszel elfoglalt 1 medve piacon igy nelkuloznunk kell majd a tarsasagodat..., persze valoszinu hogy nehany naponta lesz 1 hsz-od hogy szem@t usa, vagy hogy nem ertem mi bajuk a dax-al...)"

szemét usa??? ugyan már link

soroljam még?
Törölt felhasználó 2015. 08. 15. 07:20
Előzmény: #1478  Törölt felhasználó
#1479
pomperj
pomperj 2015. 08. 15. 09:02
Előzmény: #1477  pomperj
#1480
1)Kesznek latszik az aranyban kevesbe szep, ezustben tisztabb 5 hullamos, elso impulzus, az (i) hullam, 1125 es 15.6 szinteken, aug.13-an.

Most egy korrekcio kezdodott, talan 3-5 napig fog tartan, 1100 es 14.8 koruli support szintekig.

A trendnek meg jo ideig kellene tartania, talan egesz osszel. A target 1300 korul varhato.

2)Mashol nincs erdemi valtozas. A deflacio nagyon eros maradt ez zuhan a chartkon, de talan mar nem gyorsulo lefele, sem olajban sem mas nyersanyagban.
Az SPY nehezen kinlodva maszik fel (a gorog mentocsomag hirere sem volt kepes fel szazalekot osszehozni), es talan eleri a 2105 gap bezarasat. Ott kiderul, mire kepes meg.

A bond spread ujra 5.1 szintre emlkedett. A nagyon zuros, fizeteskeptelenseg hataran billego orszagok szama 25-re emelkedett.
pomperj
pomperj 2015. 08. 15. 10:13
Előzmény: #1480  pomperj
#1481
Ujra elolvastam a Kezizalog Zrt. "aranyhamisitasi" storyjat.
Elos olvasara sem igazan ertettem, most aztan meg vegkepp nem...

link

Az orszag meretet is tekintve, ez nagyobb balhe, mint Bernie Madoff volt az elozo stockmarket top idejen.

A kerdesek evidensek, amiket fel kell tenni.
Pl. Ha nincs is bennuk bevizsgalast igazolo femjel, akkor hogy fogadott el 8 bank 20 Milliardos ertekben rudakat aranynak?
Mifele hozzaertes, vagy mekkora korrupcio/politika van ezek mogott?
A 20Mrd Ft az kb. 65.000 uncia arany, az kozel 2 tonna arany, de annyi tan MNB-nek sincs. Mit gondoltak, Kezizalog honnan vett ennyit?

Emerald, ideje lenne a banknegyedben szakertoi irodat nyitnod. Mas valaki a banknegyedbol, mit gondol? Igazan kivancsi volnek hozzaertok velemenyere az itt olvasok kozott.
McDee 2015. 08. 15. 10:26
Előzmény: #1481  pomperj
#1482
Rendszerváltás idején - Surányi elnökségekor - eladtak MNB aranykészletéből kb. 60 tonnát. Ha minden igaz, jelenleg 3 tonna van készleten.
Törölt felhasználó 2015. 08. 15. 10:34
Előzmény: #1477  pomperj
#1483
Szia,

Szerintem nem fogjak elkapkodni....
Addig legalabbis nem emberkednek amig meg nem szuletik a dontes, hogy bekerulnek-e az SDR kosarba vagy nem....ill. hogy milyen aranyban...
Azt se felejtsuk el hogy ok kepesek vagni a kamatokon, ezt egyebkent nem sok orszag mondhatja el magarol.....

Jim Rogers pedig belevett az esesbe, persze azt nem tudjuk mit vasarolt,de Kina-t es Oroszorszagot erolteti mostanaban.....
(nem az amcsi piacokat)

arany es ezusttel kapcsolatban:

fizikait csendben, rendszeresen gyujtogetem...
(sot a baratnom legnagyobb meglepetesemre, bejelentette, hogy szeretne ha megtakaritasanak 20%-at fizikai ezustbe tenni...
szoval a kovetkezo megrendelesnel es vault latogatasnal szamara is vasarlok...)

egyebkent, nem szoktam befektetesi tancsot adni csaladtagoknak, baratoknak...
ha megkerdeznek elmondom a velemenyem, kulonbozo termekekkel kapcsolatban es koltsegekkel kapcsolatban,de nem adok specifikus tanacsot...
Szoval az asszony meglepett na nem csak az ezust dolgaval,(persze magyaraztam neki hogy 5 even belul nem biztos, hogy nyereseges lesz..szoval kozep es hosszutavon jo lehetoseg),de mar eldontotte....
Nem reg kapta meg a kimutatasat a nyugdij elotakarekossagi szamlajarol, meg szokta kerdezni hogy minden rendben van-e....
es mit latok, hogy az asszony ev elejen ugy dontott, hogy az index alapjabol (asx200)-bol kiszallt es cash ill. rovid lejaratu kotvenyekben van a penze....

Megkerdeztem, hogy miert csinalta, erre mondta hogy xy-al valtott beszelgeteseim soran ill. telefonok soran amit hallott ugy dontott ha mi elkezdunk kiszallni a reszvenyekbol ill. csokkentjuk a poziainkat akkor o sem akar reszvenyekben csucsulni....

Persze bankodott amikor megkapta a kimutatast es meg utana majdnem 2-3 honapig, ma mar orul, mert kevesebbet erne a penze jelenleg...

Szerintem akik tenyleg komolyan gondoljak a befektetest es kereskedest es nem 1-2 evre terveznek azoknak elobb utobb el kell donteniuk, hogy mekkora reszt vegyen ki a portfoliojukbol a nemesfemek....
es ahogy nem kell huseget fogadni sem a reszvenyeknek, kotvenyeknek, ingatlanoknak, foldnek...a nemesfemeknek se...

fizikai aranyam minuszban van, ezustom meg pluszban nem nagyon de nagyobb a plusz rajta mint az aranyon a minusz...
Ha az osszel tovabb ontik oket, en hajlando vagyok novelni a kitettseget....
aranynal 10-15%
ezustnel 30-45%,de ez az artol is fog fuggni...

A Gold Optimism Index nagyon alacsony
Comex claims 123,8 unciara van 1 uncia fizikai
Raktarak nagyon alacsony mennyisegben van fizikai
a non-comercial spekulativ poziciok short-ban vannak es a hedge fundok pozicioi is shortban vannak (elozo heti adatokat nezve)...

Oszinten szolva nem tudom, hogy mikor indul be az emelkedes es azt se, hogy mikor fog a forro penz kapitulalni....
(nem hiszem hogy ezt barki tudja)...
Akiket en ismerek es van nekik fizikai ill. a cegeiknek, alapjaiknak....ok nem fognak adni, benne vannak a szakmaban 20,30,40+ eve...
ok nem adnak, sot a portfolio atsulyozasnal inkabb novelik a nemesfemek aranyat....
(szoval az eros kezek gyujtogetnek)
A fundamentumok nem valtoztak...egyszer pedig beindul majd az emelkedes....
en nem attol felek, hogy fog-e es mikor emelkedni, inkabb attol, hogy nem fogok tudni megfelelo menyiseget venni mielott elszabadulnak a dolgok...

Legyen szep hetveged!
Törölt felhasználó 2015. 08. 15. 10:51
Előzmény: #1481  pomperj
#1484
Erre fele nem szoktak hasznalt ill olyan rudakkal kereskedni amiknek nem ismert a szarmazasa...
Nyilvan megvizsgaljak oket...
Perth mint csak ugy vasarol aranyat es ezustot, hogy azt olvasztjak...
Nem csak korrupcio volt ott, kapzsisag is ki az aki atvesz 20 milliardert nemesfemet es meg sem vizsgalja ill. vizsgaltatja...
Persze ha ugy nezed hogy akar 1-3% koltsege is lehetett volna ennek ami nehany szaz millio akkor mindjart kiderul, hogy miert is fordulhatott elo ilyen helyzet....
Szoval sporoltak nehany tiz esetleg szaz milliot, hogy nem vizsgaltak meg a rudakat es buktak majdnem 20milliardot....
hogy is mondta bajnai korabban, sajnos nem ertettunk hozza...
azert en megvizsgalnam azoknak az embereknek a vagyonat ill. a csaladtagok vagyonat akik ezzel az uggyel kapcsolatban voltak....
(nem biztos hogy csirke farhatat szoktak vacsizni, esetleg tepertot...)

Ha ez 1 svajci banknal ill. nemesfem kereskedonel fordult volna elo akkor ott mindenki a teljes vagyonaval felelne ezert...;
talan ezert nem hallunk sok ehez hasonlo sztorit onnan...
pomperj
pomperj 2015. 08. 15. 11:22
Előzmény: #1484  Törölt felhasználó
#1485
Szocio-erdekesegkent: tegnap ment ujra a Magyar TVben a Tozsdacapak 2, elotte egy hettel Tozsdecapak 1.

1)De erdemes elgondolkodni az idozitesen:
-2001 evben szabadul Gekko a bortonbol (igy kezdodik a film), SPY topon
-2008ban jatszodik a film, SPY topon
-2015ben ismetlik, SPY....

2)A film legszebb jelenete, amikor az ifju broker es az oreg roka Zabel (a bedolo brokerhaz tulaj) a Central Parkban a kozelgo penzugyi katasztrofarol vitazik, kozben a gyerekek buborekokat fujnak a gyepen.

3)Gekko egyetemistaknak tartott beszede, amit megtapsolnak, ma sokkal idoszerubb tartalmu most, mint akkor volt:
"Ti vagytok a NINCS nemzedek. NINCS munka, NINCS toke, NINCS jovedelem. Mindekinek elment a jozan esze."

emerald 2015. 08. 15. 11:41
Előzmény: #1481  pomperj
#1486
Itt a hangsúly nem az aranytömb hamisításon van.
Ugyanis nem hozzáertőket vagy kevésbé hozzáértőket vágtak át hamis darabokkal, hanem egy csalóról aki feltételezem korrumpálta a megfelelő embereket, mert ugye ezt egyedül nem csinálhatta.....

A milliárdos magánember feltételezem ugyanazon biztosításokat, ellenőrzési protokollokat végezte mint a bankok.

Egy dolgot kiemelnék a cikkből.
A NEHITI nem fémjelez aranytömböt. Sőt sehol nem fémjelzik az aranytömböket. Tehát ez hülyeség.
Amit csinálnak az az h a magyarországra importált, vagy itthon készített nemesfém dísztárgyakat, ékszereket fémjelzik azaz hitelesítik.

Hozzá nem értő ha befektetési tömböt vesz, legjobb ha hivatalos forgalmazónál teszi(le lehet ellenőrizni egy céget h van-e erre jogosultsága) így egy magánember sincs veszélyben.
Magánembereket a kapzsisaguk viszi a bajba, a csalók erre játszanak.
Sajnálják kifizetni a forgalmazó cég marzsát(hasznát) és megveszik egy ismerőstől megspórolva 3-5%-ot. Viszont a teljes vagy 40-50%-bukót kockáztatnak vele.
Vannak ilyen cégek, én is linkeltem anno néhányat. De itt van Conclude is akik néha írtak, sőt árengedményt is ajánlottak szóval be kell menni személyesen és ilyen helyen kell vásárolni.

A kézizálog esetében ugye ők saját maguk valami sufni projektben készítették ezeket a ócskaságokat. Gondolom az ellenőrzésnél volt néhány valós, vagy akár mind, később pedig lecserélték őket a hamisítványra.
Mindenképp korrupciós csalásnak minősíteném inkább ezt a történetet.
Hogy hol volt a hiba, az pont nem derül ki a cikkből.
emerald 2015. 08. 15. 13:12
Előzmény: #1481  pomperj
#1487
Mesélek egy történetet, nevek nélkül és nem az aranyszakmában hanem az iparban történt csalásról.

Van egy magyar vidéki leányvállalat, ahová egy nagy hírű hatalmas francia megbízható cégtől megrendelés érkezett napelem gyártására.
Leinformálták a céget, biztosítást kötöttek arra az esetre ha a cég nem fizetne. Van erre létesült speciális biztosító.
Késtek a gyártással, így felvették a kapcsolatot az ügyintézővel.
Nagyon megértő volt a megrendelő, semmilyen ködbért nem kért, végül kb 10nap csúszással leszállították a megadott címre az árút.

Majd várták az utalást de nem jött. Újra felve a kapcsolatot az ügyintézővel az nem válaszol. Majd a biztosítóhoz fordultak hogy ha a cég nem fizet, ők fizessenek.
Mire a biztosító felvette a céggel a kapcsolatot, ám azok kijelentették h ők ugyan nem rendeltek meg semmit.
Elküldték a levelezést nekik, s mint kiderült az a bizonyos valaki aki
cég emailcímét használva(azt hiszem talán egy betüt módosított
az eredetihez képest, talán h .fr helyett .eu, vagy ilyesmi) aki a megrendelést küldte, az nem létezett.
Tehát a biztosító nem fizetett, mert nem az általa leinformált cégtől amire a biztosítást kötötték, annak szállítottak.

Bottal üthették a nyomát az angliai raktárba szállított árunak, így a cég tönkrement.
Hogy a vezetőség, miért nem vette fel a kapcsolatot más személlyel is mint azzal az egyel ezt nem értem, azt sem h miért nem volt furcsa h ennyire megértőek a határidő csúszással. Nem kizárt h belső vezetői körből is valaki benne volt, vagy szimlán szarul végezték a munkájukat...természetesen vezetőség csere volt azonnal, de a kár nem térült meg.

150ember lett munkanélküli.
Nem tegnapi történet, de valami hasonlókat tudok elképzelni a kézizálog kotra bankok ügyben is.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 08. 15. 14:31
Előzmény: #1487  emerald
#1488
Több sebből vérzik és nem életszerű számomra a történet, feltételezve, hogy nem ez volt ez első gyártásra vonatkozó nemzetközi megrendelése a cégnek. Ettől még persze megtörténhetett, de számomra teljesen elképzelhetetlen a sztori.
pomperj
pomperj 2015. 08. 15. 15:13
Előzmény: #1487  emerald
#1489
Egy hasonlo tortenetem van a 70-es evekbol.

A Komplextol rendeltek a Sziriai mg. mniszter alairasaval gyumolcsfeldolgozo-konzervalo gyarat. Kiutaztak a Magyar kulkeresek, es letargyaltak, Libanoni banktol garanciakat kotottek ki.

Egy evvel kesobb hataridore, hajon leszalliottak, kiraktak a kikotoben. De az FOB utan a penz csak nem jott, hiaba surgettek.
A magyar vezerhelyettes (rokonom) kiutazott a Damaszkuszba a miniszterhez, hogy mi van? A miniszteriumban senki nem akart tudni semmirol.
Vegul, az uj miniszter fogadta, de egesz ido alatt idegesen nezegette az orajat. Vegul megkerdezte:
"Miert ilyen ideges, minister Ur?"
"Epp most vegzik ki az elodomet, akirol kiderult, hogy megrendelesben benne volt, aztan a barataival ellopatta az egesz szallitamnyt es Irakban eladta".

Szoval, akkoriban igy inteztek el a korrupciot. A penzt a garantor bejruti bank nem fizette ki a magyaroknak.
emerald 2015. 08. 15. 15:32
Előzmény: #1488  szarvasvadasz
#1490
A férjem ennél az anyacégnél komoly pozicióban van.
Akkoriban vették fel amikor ez elkezdődött. Ott volt már amikor kiderült a baj....stb.
Józan paraszti ésszel is felfoghatatlan, hihetetlen szerintem is, de igaz.

Magánember a tulaj, dolgozik 7-19h-ig és nem tűnt fel neki sem.
Gondolom megbízott a vezetőkben.....és ilyen fel sem merült benne.
emerald 2015. 08. 15. 15:53
Előzmény: #1489  pomperj
#1491
Ez még rosszabb, mert itt senki nem szúrt el semmit....
tberki 2015. 08. 15. 17:41
Előzmény: #1487  emerald
#1492
erdekes sztori emerald, csak hihetetlen abbol a szempontbol hogy magara a szallitmanyra kotottek biztositast ha jol eretm, amikor is teljesen mindegy hogyan tunt el, a biztositonak fizetni kellett volna. szvsz. de nem teljesen ertem a konstellaciot :)
Törölt felhasználó 2015. 08. 15. 23:35
#1493
Szia Pomperj,

Szerintem iden Kinaban nem csak a gazdasagi vissza eses ill. gazdasag lassulasa miatt fog a kereslet csokkeni, de azt sem szabadna kihagyni a szamitasbol, hogy nagyon sokan beleragadtak reszvenyekbe....(a tarsadalom nagy resze pedig a kormanytol varja, hogy oldjak meg a helyzetet, amig penzt kerestek addig ugyesek, szepek, jok es okosak voltak, most ill. az elmult hetekben persze amikor kiderult hogy a reszvenyarak nem csak emelkedni tudnak akkor neki allnak felelosoket keresni vagy inkabb hivhatjuk bunbak keresesnek)....

Szoval az emberek nem hirtelen 1-2 nap, het, esetleg honap alatt fogjak elbukni a penzuket hanem szep lassan....
es amig bizonyos reszvenyek kereskedese fel van fuggesztve addig venni se eladni nem lehet....
szoval iden osszel en kereslet visszaesesre szamitanek onnan...azt pedig nem tudom hogy az Indiai kereslet ezt karpotolni tudja....

Ettol fuggetlenul az oszkep nem valtozott,de nem art ezeket is figyelembe venni...
seri2 2015. 08. 16. 08:38
Előzmény: #1493  Törölt felhasználó
#1494
érdekes amit írsz,de az nem zavar,hogy most álltak neki a mennyiségi lazításnak?
Törölt felhasználó 2015. 08. 16. 08:47
Előzmény: #1494  seri2
#1495
Szia seri2,

ne haragudj, de nem vagyok biztos hogy ertem a kerdesedet...:

"Nem zavar, hogy most alltak neki a mennyisegi lazitasnak?"

Legyen szep hetveged!
seri2 2015. 08. 16. 09:22
Előzmény: #1495  Törölt felhasználó
#1496
mert már megint összeomlást vizionálsz,pedig semmi jele nincs neki.A kínai hatóságok pedig mindent megtesznek,lásd jüan leértékelés.
Törölt felhasználó 2015. 08. 16. 09:50
Előzmény: #1496  seri2
#1497
??? semmi jele???
micsoda kapkodás az amikor 3 egymást követő napon leértékelik a jüant? mi játszódik le ott a fejekben?
seri2 2015. 08. 16. 09:59
Előzmény: #1497  Törölt felhasználó
#1498
vihar a biliben,ennyi. szépen Kína is beállt a jegybankok összehangolt intézkedés sorozatába.
Törölt felhasználó 2015. 08. 16. 10:03
Előzmény: #1496  seri2
#1499
"de az nem zavar,hogy most álltak neki a mennyiségi lazításnak?"
-ha jol emlekszem ez volt a kerdesed...
es nem vagyok biztos benne, hogy mit ertesz ez alatt....

"mert már megint összeomlást vizionálsz,pedig semmi jele nincs neki"

Nem vizionalok semmit, ezt te probaltad kiolvasni a hsz-bol...
amit irtam, hogy leheteseges hogy kinaban az arany kereslet iden visszaeshet....(ez sem 1 vizio, ez is csak 1 lehetoseg ill. lehetseges kimenetel)...aztan majd meglatjuk mit hoznak ki az adatokbol...

A Kinai hatosagok, de nem csak ok, rengeteg intezkedest megtesznek, hogy elenkitsek a gazdasagot....
(errol szivesen velemenyt cserelek veled...)
en nem vizionalok se Kinara, se sehova semmifele osszeomlast...
Viszont kereskedek es probalom felmerni a kockazatokat es lehetosegeket....
(engem nem azert fizetnek, hogy azt mondjam az embereknek amit hallani akarnak, nem vagyok se politikus, se ertekesito...)

Azt viszont erdekesnek tartom, hogy "mindenki" ill. az emberek tobbsege nagy szazaleka meg van gyozodve arrol, hogy hatalmas gazdasagi fellendules kozepette vagyunk es a reszveny arak csak emelkedni tudnak....(talan ok vizionalnak magasabb reszvenyarakat ill. novekvo gazdasagot, mert reszvenyeik ill. long poziciojuk van)...

Ezzel szemben nem csak a Total GDP-t modositottak,de az 1-es orszagokban is lefele modositjak ezeket a szamokat...
Az olaj es sok mas nyersanyag ara esik, na nem 1-2 hete, hanem nehany eve ill. honapja attol fuggoen milyen termeket nezunk...

Kozben folyik az arfolyam vagy deviza haboru ahogy neked tetszik...Mert az egyes orszagok csak ugy tudnak versenykepesek maradni ill. fenntartani a novekedesuket; ill. kisebb visszaesest produkalni, hogy leertekelik a sajat fizeto eszkozuket...

(szoval a mediabol hallott, olvasott informaciokkal vigyaznek es azzal is hogy kormanyok es gazdasagi miniszterek mit kommunikalnak az emberek fele.....), nem igazan szoktak kiallni az emberek ele es kijelenteni, hogy nagy baj van....inkabb ugy fogalmaznak, hogy hamarosan a gazdasagi aktivitas noni fog...stb...stb...

Szoval seri2, azert nem tetszett a hsz-om mert mas velemenyen vagyok mint a tobbseg, esetleg azert mert van nehany long poziciod es neked az lenne a penz, vagy csak tovabbra is nem kedvelsz...

Kereskedesbe nem igazan szerencses erzelmeket bele keverni....
vannak lehetosegek es vannak kockazatok es ezt probaljuk felmerni ill. lekereskedni ugy ahogy a korabbi elettapasztalatunk es jelenlegi hit rendszerunkel osszhangban legyen....

Nem tudom, hogy a Kinai piac,vagy barmelyik piac mit fog csinalni a kovetkezo 1-2 nap, het, honap, evben....

En olyan lehetosegre, lehetosegekre vadaszok a piacon amit szerintem a piacon felre araznak a kereskedok ill. a piac...

A tozsdeken bevezetett szigoritasok es ujabb szabalyok, nem vedik meg az embereket ill. spekulansokat attol hogy penzt veszitsenek...(sot)

Szoval ki vizional es mit???
;)
Törölt felhasználó 2015. 08. 16. 10:04
Előzmény: #1498  seri2
#1500
ami miatt a német autógyártók autóinak eladása megzuhant. és a nyersanyagárak csökkenése vajon mivel magyarázható? csak nem azzal, hogy Kína évek óta hamisítja a GDP adatait? Nem kell a palladium? ezüst? cink? nikkel? vajon miért?

ne a bili közepébe üljél, amikor elkezdődik a vihar ( a biliben)

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek