Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2015. 06. 04. 08:03
Előzmény: #259  eurocent
#261
Értem....
Akkor tulajdonképp akinek elküldted az "hasznosította"...?!
Mert itt a topikban nem írtad le pontosan, vagy ennyi is elég volt....?
Én is azt hittem régen h itt egyszerű emberek olvasgatnak, aztán kiderült h cégvezerérek is szánnak erre időt, és még ki tudja ki...
eurocent 2015. 06. 04. 08:11
Előzmény: #260  Tibi0002
#262
Az az igazság, hogy nagyon is működött. Sőt a felvetett, de a fórumos beszélgetések után továbbfejlesztett stratégia brutális profitot hozott volna. Én is véletlenül jöttem rá dolgokra, magam sem akartam elhinni... Sajnos a nagyfiúk hamar kapcsoltak... Na de sebaj, dolgozok a 2-es verzión, amit nem idehaza fogok tesztelni.
Mindenkinek ajánlom a chart transzformációkat, logaritmikus skálát...
eurocent 2015. 06. 04. 08:25
Előzmény: #260  Tibi0002
#263
Tibi: Ez szín tiszta matek. A számok nem tévednek. Érzelemmentesen közlik a tényeket. Csak az emberi agy néha kételkedve fogadja azokat.

Emerald: nem az eredeti és közölt stratégiámban volt a nagy pénz. Persze az is szépen hozott a demon, hanem annak a továbbfejlesztett változatában. Nem hiszem, hogy akinek továbbküldtem az "intézkedett".
Na nem fényezem magam. Minden esetre jó volt ez a kis demo sikerélmény, ami a lényegen nem változtat. Támpontnak szántam másoknak...
eurocent 2015. 06. 04. 08:36
Előzmény: #254  Törölt felhasználó
#264
Korábban tettem fel USD index chartot, amiben jeleztem, hogy szerintem USD nemrég befejezte a 3 hullámát és ha nem tévedek, akkor 4 hullámát kezdte el rajzolni. Ezt követően jön az 5 hullám, ami az elméletem szerint akár egy ending diagonált is formálhat. Sőt invertálva középvonalát, a meredeksége majdnem egybeesik a tegnap vázolt arany esés vonalának meredekségével.
Megjegyzem: részemről ez csak egy fikció. Nemrég vetettem fel magamban ezt az elméletet. Még nagyon kezdetleges.
Amennyiben arany elindul északnak, az elméletem megdől->kuka.
Tibi0002 2015. 06. 04. 08:44
Előzmény: #262  eurocent
#265
Írtad, hogy még tapasztalatlan vagy, és ez a "találtam egy nagyon jó módszert, de csak pár napig működött" típusú dolog már 100 éve is így volt. Nincsenek "nagyfiúk", csak a stratégia nem működőképes. Ami igen, például a tech elemzés, vagy value investing, ezek évtizedek óta működnek, akárki akármit csinál.
eurocent 2015. 06. 04. 09:07
Előzmény: #265  Tibi0002
#266
Bizonyára igazad van!

ui: Az eredeti stratégia most is működik, csak a továbbfejlesztett nem.
tberki 2015. 06. 04. 19:11
#267
Ezüst kozelit az eves aljhoz. 16 alatt szerintem rovid idő alatt termőre fordulnak a vételek...
Törölt felhasználó 2015. 06. 04. 20:06
Előzmény: #267  tberki
#268
figyeld a 14,8-15,5$-es savot...
ott dolnek el a dolgok...
pomperj
pomperj 2015. 06. 04. 20:17
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#269
A trading executive at one big bond bank pointed out to me today
that the traditional long-term investors in the bond markets, the mutual funds, actually have shorter-term funding structures.

And, since electronic traders can turn off their algorithms, unlike classic human dealers. If you want to sell Treasuries, and the buyers have reached their risk limits and turned off their algorithms, the price can crater in the time that it takes you to call up Pimco and say "rates have blown out, wanna buy some bonds?"

Caveat.
Törölt felhasználó 2015. 06. 05. 09:55
Előzmény: #269  pomperj
#270
;)
ha nem is mindig,de legtobbszor mindenre van vevo persze az ar 1 masik kerdes...
Nemet kotvenyeket lehetet venni par hettel ezelott 0,05-0,07%-hozamra nem is olyan reg pedig mar 1% is volt es lehet hogy 1 nap 4-5%-os yieldel fognak forogni, most a konzervativ 6-8%-ot hagyjuk,de elo fordulhat barmennyire elkepzelhetetlenek tartjak ezt egyesek....

Pomperj nezd meg a bitgold ceget, eleg jol kihasznalhatod vele a cost avareging-et a kovetkezo nehany honapban, szerintem koltseghatekony megoldas igy vasarolni fizikai aranyat, ill. kesobb arra valthatod aranylag alacsony koltseggel....
(nagy nevek vannak benne Sprott es Soros fiverek)...

Legyen szep hetveged!
Törölt felhasználó 2015. 06. 05. 10:10
#271
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 06. 05. 10:21
Előzmény: #259  eurocent
#272
A Conclude-osok voltak ezek?
Arannyal kapcsolatos volt?
(Rosszindulat nélkül kérdem, tényleg érdekelne.)
eurocent 2015. 06. 05. 11:42
Előzmény: #272  upgrayeddAKS
#273
1. Nem akarok senkit sem megnevezni.
2. Bármilyen termék szóba jöhet, de a választáson sok minden múlik.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 06. 05. 12:05
Előzmény: #273  eurocent
#274
1. OK :)
2. olajra is jó?
eurocent 2015. 06. 05. 12:14
Előzmény: #274  upgrayeddAKS
#275
2. Ha jó az olajos termék választás, akkor igen.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 06. 05. 12:30
Előzmény: #275  eurocent
#276
OK, köszi.
pomperj
pomperj 2015. 06. 05. 13:22
Előzmény: #271  Törölt felhasználó
#277
Maloney az, aki par eve mondta, hogy
"I don't want gold...just don't want anything else"
Az a gyanum, naprol napra kozeledik az a pont, amikor minden esesbe fordul, es amikor igaza lesz.

Törölt felhasználó 2015. 06. 05. 16:19
Előzmény: #277  pomperj
#278
;)
nagyon igaz...

Jovo hettol 1-2 market makernel tobb mint 3szorosara emelkednek a margin kovetelmenyek...
szinte az osszes kinai indexen 1,5%-rol 5%ra
ill. jo nehany europai indexnek is emelik a leteti kovetelmenyeiket...
(ezek mind nagyon fontos jelek, ok csak a piacbol es a tapasztalatlan kereskedokbol elnek...)
szoval novekedni fog a vola, legalabbis osztol mindenkepp...
az irany pedig nem lesz egyerelmuen vegyuk meg az esest...
pomperj
pomperj 2015. 06. 05. 17:55
Előzmény: #278  Törölt felhasználó
#279
A piaci topok idoszakoknak megvan az a fura tulajdonsaga, hogy olyankor rendszeresen penzugyi/korrupcios orias-botranyok vannak. Gyakran nem is penzugyi jelleguek, bar persze a nagy penzugyi csalasok valahogy mindig a reszvenypiaci top kornyeken es utana derulnek ki.

1)A legutobbi top, 2007 vege utan kozvetlenul, 2008-ban derult ki a Bernie Madoff skandalum. Aki emlekszik ra, az tudja hogy Madoff NewYorkban a valaha volt legnagyobb Ponzi-semat mukodtette, 18 even at verte at minden invesztor ugyfelet. A Madoff veszteseg nagysaga 50Mrd USD volt, amit foleg 5000 gazdag ember vagyona banta.

Aztan persze a bear piac zuhanasi szakaszaban erre meg ratett a Lehman brokerhazi osszeomlas, es annak penzugyi vesztesege ennel sokkal tobb volt.

2)Szoval a Karcagi Marika azonos semaja gyenge kezdo hozza kepest! penzben, de az 5000 fo is stimmel, es persze megvan a 3 brokerhaz-beomlas is, aminek mar a nagysagrandje megfelel Madoff-nak. Es ezek ugyanugy a piac topjat jelzik Mo-on 2015ben.

3)Nos, 2015 piaci topjanak maris megvan a maga penzugyi botranya. A FIFA es Blatter-csapat eddigi informaciok szerint 150M USD nagysagrandben korrumpaltak, sikkasztottak a legnepszerubb jatek rendezesi es marketing jogaival.

Persze, a foci VB "kispalyas" meret penzugyileg Madoffhoz, de tarsadalmi hatasa, az erintettek kore, es utolagosan varhato hatasa legalabb akkora.

Es ahogy halad majd a bear piac, ugy meg fog erkezni a 2016 evben a menetrendszeu banki-broker botrany is. Hogy hol lesz?
Nos, Kina egesz jo tippnek latszik, de nem lepodnek meg mas Azsiai orszagokon sem.

4)A nagy bull piac, a sok penz korrumpal, es fellazitja az erkolcsoket. Most is ugy nez ki, ez a "szabaly" sikeresen mukodik ismet.
Most vagyunk a piac topon; ezt mondja a FIFA balhe a vajt fulu invesztoroknak.
Tibi0002 2015. 06. 05. 18:03
Előzmény: #279  pomperj
#280
Az nagyon megmaradt bennem 2007-ből, hogy itt a fórumon már több technikai elemző mondta, hogy nagyon nagy válság közeledik, addig a hírekben még a "recesszió" szót sem lehetett olvasni, legfeljebb olyan kontextusban, hogy hülye, aki ilyet mond.
A kifejezések aztán kezdtek átalakulni, a "dübörgő gazdaság" kifejezéshez először hozzáírták a "lassulás" szót, majd megjelent a "recesszió" kifejezés is, aztán "válság", majd "világválság".

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek