Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
viki1 2015. 07. 14. 09:48
Előzmény: #720  Törölt felhasználó
#721
Szia Kisvuk,

Mire számítasz az aranynál? További csökkenés vagy esetleg egy emelkedés jöhet mostanába szerinted?

Törölt felhasználó 2015. 07. 14. 10:18
Előzmény: #721  viki1
#722
Szia Viki,

bár nem KisVuk vagyok, de szerintem 1120-1135-ig mehet le.

Itt pomperj oldalán jó írások vannak:
link

Valaki anno tett ki ide egy statisztikát, amiben az volt, ha jól emlékszem, hogy arany kitermelése unciáénként 1000 dollárra rúg a "legolcsóbb" helyen. Ergo lejjebb már nem nagyon mehet. (de javítson ki valaki ha hülyeséget írtam)

Én utána egy pozitív irányt várok el, ami, ha pomperj írását követi, akkor marad a Keltner csatornában, aminek maximum jelenleg 1180-1200 körül van. De még valószínűleg kicsit lejjebb fog menni.
Törölt felhasználó 2015. 07. 14. 10:18
Előzmény: #721  viki1
#723
Szia Viki,

bár nem KisVuk vagyok, de szerintem 1120-1135-ig mehet le.

Itt pomperj oldalán jó írások vannak:
link

Valaki anno tett ki ide egy statisztikát, amiben az volt, ha jól emlékszem, hogy arany kitermelése unciáénként 1000 dollárra rúg a "legolcsóbb" helyen. Ergo lejjebb már nem nagyon mehet. (de javítson ki valaki ha hülyeséget írtam)

Én utána egy pozitív irányt várok el, ami, ha pomperj írását követi, akkor marad a Keltner csatornában, aminek maximum jelenleg 1180-1200 körül van. De még valószínűleg kicsit lejjebb fog menni.
Törölt felhasználó 2015. 07. 14. 11:41
Előzmény: #721  viki1
#724
Szia Viki1,

Nem tudom mire gondolsz amikor azt kerdezed mit varsz az aranynal...???
Sem az idosik nem egyertelmu szamomra, sem az hogy a spot price-ra gondolsz, vagy fizikaira stb. stb....

Nyar van az eszaki felteken, a tobbseg mar reg nyaral...
Szezonalisan gyenge idoszakban vagyunk, ( tokeletes alkalmakat lehet talalni a fizikai arany Es ezust vasarlasra....
US mint peldaul augusztus kozepeig nem ad el tobb silver eagle ( 1 ounces ermeket)....

arany ara Nagy valoszinuseggel Le fogja tesztelni az 1130-as melypontot....
Sot ha elkezdunk spekizni hogy a JPmorgan Es Citibank derivative pozicio nem cask unalombol lettek nyitva akkor a kovetkezo 2-6 honapban akar csunyan meg is onthetik....
Szoval elmeletileg 1050-1080$-os ar is elkepzelheto akar 3-5 napig...
Tovabb nehezen tudom elkepzelni....
Nem allitom, hogy 1050$ ala nem mehet rovid idore, de ennek az eselyet Kb. 5-10%-ra tennem....

Sajnos fundasan Es technikailag en nem shortolhatom az aranyat, mert a hozam/kockazat arany szamomra nagyon rossz,
Pl. mi ertelme van 50-100$-os elmozdulast elkapni, ha a kockazat akar 300-400$-os is lehet...
Krisztian kozel jar az igazsaghoz 875-980$-os arral, bar valoszinuleg az osszes koltseg a kovetkezo honapokba akar 820-900$-ig eshet....

Persze ez az ar nem igazan fenntarthato kozep Es hosszu tavon (3-5 ev)....

En csondben gyujtogetem a fizikai-t....
;)
viki1 2015. 07. 14. 12:06
Előzmény: #722  Törölt felhasználó
#725
Köszi Krisztián. Mindig olvasom János honlapját.Most nagyon tartja ezt az 1150-es szintet az arany.Előző hetekben kissé megszívtam vele belevettem 1174-és 1162 környékén(görög pánik miatt) és hát lett elég sok veszteségem ezt akarnám visszahozni vele,ezért most nagyon figyelem, hogy hol fordulhatna meg.Le ne maradjak róla.Jó lenne ha leagálabb amit elvesztettem vissza tudnám vele hozni.
viki1 2015. 07. 14. 12:17
Előzmény: #724  Törölt felhasználó
#726
Köszönöm válaszodat. :)
A CFD aranyra gondoltam.Fizikai arannyal még nem kereskedtem,nem ismerem az hogy megy.Rövid távra vennék belőle max.1-2 hónap.Akkor várok még a vételel.

Akkor 1050-1100 környékén már érdemes hosszútávra akár évekre bevásárolni belőle?

Mert azért lehet most látni ,hogy az olaj is megy szépen vissza fele.És ott is a kitermelési árat közelíti(51$).
magellan2214 2015. 07. 14. 12:24
#727
7.7.2015 ismeretlen trader COMEXen shortolt 1 mld USD AU+AG,
link
Törölt felhasználó 2015. 07. 14. 12:41
Előzmény: #726  viki1
#728
Szia,

szerintem mindenképp, de ténylegesen hosszútávra érdemesebb inkább belőle venni.
viki1 2015. 07. 14. 12:49
Előzmény: #728  Törölt felhasználó
#729
Mennyire szoktátok a stoplosst az aranynál tenni? Kb elég rá 20 pont stoploss?
Törölt felhasználó 2015. 07. 14. 12:53
Előzmény: #729  viki1
#730
Nem szoktam, inkább kivárok. :)
viki1 2015. 07. 14. 12:59
Előzmény: #730  Törölt felhasználó
#731
A múltkor én se használtam stoplosst1174-nél ,mondom majd visszamegy.Hát nem ment vissza csak zuhant tovább..Én meg a legvégén 1150-nél adtam el.Nehéz eltalálni.
Tibi0002 2015. 07. 14. 15:44
Előzmény: #729  viki1
#732
Estemben (value investing) a stop loss a kellően kicsi pozícióméret.
pomperj
pomperj 2015. 07. 14. 16:45
Előzmény: #726  viki1
#733
1)Ha megnezed a COT reportot most, akkor erdekes modon sokeves "nagyon bear" record allasponton vannak a nagy traderek (vagyis a money managerek, akiket ott nagy spukulansok csoportnak hivnak).
Errol itt irtam par napja.

Nem masolhatom ide a chartot (szerzoi jog miatt), de hidd el nekem, hogy ott van. A sokeves netto poziciojuk atlagosan az utolso 10 evben +100.000 net long contraktus szokott lenni; ehhez kepest most meg 7.500 a net long poziciojuk. Ilyen keves nem volt soha. Soha.

2)Oveluk allnak szemben a piacon a trade masik oldalan a bankok es a banyaszok. Ok az insider oldalon vannak, altalaban ok vedik magukat es a piaci poziciojukat, es elore eladnak (hedgelnek) termelest mai vagy jovobeli arakon opciokkal.

3)A tapasztalat az, hogy a spekulatorok "trendkovetok". Tehat ugy viselkednek, hogy ha az ar no, akkor ok vesznek long poziciokat. Ha esik, eladjak vagy shortolnak.
Ez sokszor sikeres strategia, kiveve a extreme eseteket; olyankor nagyon beragadnak (fennt is lent is),
es panikszeruen menekulnek ki a rossz iranybol, es olyankor kaszalnak rajtuk oriasit a trade masik oldalan a banyaszok.

Ezert van, hogy a fordulo pontokon a banyaszok ara gyakran elobb indul meg vadul, mint maga az arany ara. Mert a net poziciobol ki lehet szamolni par napra elore, mi lesz.

4)Most extremen szelsosegesen keves long van a spekulansoknal. Ilyenkor szoktak befurodni. Azt gyanitom, az elso eros fel-napnal azonnal be kell ugrani longra.
Nem kell elore belepni. Hadd verezzen meg jobban ki.
viki1 2015. 07. 14. 20:20
Előzmény: #733  pomperj
#734
Köszönöm szépen a válaszod.Nagyon várom már ,hogy jó beszállót találjak aranyba is.Akkor nézem a bányászokat ,mikor indulnak el felfele.Amikor tavaly beszéltük az aranyat örületes napon belüli mozgásai voltak,hát azóta nem is volt ilyen nap,hogy 50-60 pontot mennjen.
Tibi0002 2015. 07. 14. 20:48
Előzmény: #733  pomperj
#735
A 4. pont írt "long" milyen időtávra szól?
Tibi0002 2015. 07. 14. 21:00
Előzmény: #735  Tibi0002
#736
Amikor időtávokat írok, mindig gondban vagyok, mert ez valakinek 2 hét, másnak 2 hónap, megint másnak 5 év.
viki1 2015. 07. 14. 21:04
Előzmény: #736  Tibi0002
#737
Meddig szoktál általában aranyba bent maradni?
pomperj
pomperj 2015. 07. 14. 21:19
Előzmény: #735  Tibi0002
#738
Jo kerdes.
Nezd meg Gold Spot 10 eves chartjat.
Az utolos 4 ev esese eloszor lassu, aztan begyorsult, es most ujra lassulo.

link

Elso chart a blogban.
Ez is, meg az utolso 2 ev szelso pontjai is, (amire nehez barmi mast mint eso eket rajzolni, ami Elliott mufajban a-b-c-d-e pontokkal kijelolt Ending Diagonal (azert Ending, mert mindeg egy joval hosszabb struktura vegen szokott lenni), es csakis ott),

szoval,
szerintem egy 4 eves bear lezarasa kornyeken vagyunk. Talan leszur meg 1131 USD, az eddigi melypont ala. Talan csak 1-2 dollar, talan 50-100. De az hosszu tavon nem sok.
Ha megnezed kozelebbrol, az vilagos, hogy ez mar nagyon lassan es kinlodva latszik osszejonni.

Szoval, sok jel mutat arra, hogy kozel a ciklikus meretu 4 eves bear periodus vege arany mufajban. Szerintem oktoberig meglesz.

Az elso eros napon elkezdek venni. Fizikait is, mert most 1% korul van, es azt kevesnek gondolom: a legrosszabb esetben is meg akarunk elni belole szerenyen 10 evig.
De foleg eros banyaszokat akarok venni: nekem AU, ABX tetszik a nagyok kozul, a kicsik kozul a biztonsagosabb (nem-Afrika) regiosok, lehetoleg alacsony All-in-cost szintueket.

Es itt a lenyeg: azt gondolom, ez a nemsokara indulo GLD rally soka tarthat, legalabb jovo tavaszig, de talan 2-3 ev, kis esellyel talan tobb is.

A COT report nem jo timing eszoz, de jelzi az extreme negative sentiment szelsoseget a profi invesztorok kozott, szoval,
Blood is on Gold Street.
Ez a jo veteli doszak. Csak kivarom az eses legveget.

Tibi0002 2015. 07. 14. 21:35
Előzmény: #738  pomperj
#739
Remélem így lesz, én már betankoltam a szükséges és elégséges mértékig. :)
Tibi0002 2015. 07. 14. 21:36
Előzmény: #737  viki1
#740
Én nem trader vagyok, hanem megfelelő hozamkilátások esetén időkorlát nélkül vásárolok. Arany etf-et csak egy fedezési célból vásároltam, elsősorban azonban bányászokat, azaz részvényeket veszek, az az én terepem.
oil120 2015. 07. 14. 21:46
Előzmény: #731  viki1
#741
Az egy tökéletes pozicionálás volt.
Pontosan így szokott menni nekem is, tudok venni a csúcson és eladni az alján, vagy pont a fordulóig tartani
Törölt felhasználó 2015. 07. 14. 21:48
Előzmény: #733  pomperj
#742
"Nem masolhatom ide a chartot (szerzoi jog miatt)"- majd segítek, vállalom a felelősséget:)
link
link
link
link
de ha valakit a "forrás" érdekel, az sem nagy titok:link
a large speculators még mindig nettó longban vannak, és nem 7500, hanem 50.000 kontraktusnyi nyitott nettó long pozijuk van.
a trendváltás - általában- nem akkor történik, amikor a nagy spexek long pozíciói csökkennek...most csökken, 1 hét múlva meg nő.
a trend megfordulása akkor várható, ha a commercial hedgers-ek nettó longban vannak.(akár gold, akár más áruféleség)
ennek az egyszerű magyarázata, hogy ha már a termelő is veszi (nettó longban van) a saját termékét, akkor a jelenlegi piaci ár közelíti, v alatta van a termelési ktg-ekenek.(nagyon leegyszerűsítve)
mivel a termelőknél senki sem ismeri jobban a piacot, és a költségeket, ezért akkor mennek nettó longba, ha már látják, h "ennyiért" nem éri meg termelni.(sajna ez azonban évekig is tarthat, ezért cot alapján én nem kereskednék, kiegészítő infónak viszont kiváló)
amíg a "termelők" nettó shortban vannak, addig inkább korrekcióról van szó, mint trendfordulóról.mivel még ilyen áron is megéri eladni a termékét.
nyilván mindenki azt csinál, amit akar, de én azért nem trédelnék a large speculatorokkal szemben (de bátraké a szerencse?:))

egyébiránt bocs, de innen jutottál eszembe:link
ahogy látom mobius 48/52-es guru volt;)
elgondolkodtató, hogy aki rendszeresen olvasott gazdasági cikkeket, oldalakat, az óhatatlanul is belebotlott.(itt a pf-en is sokszor)
ezek szerint nincs egyenes arányban a teljesítmény a kinyilatkoztatások mennyiségével;)
Törölt felhasználó 2015. 07. 14. 22:55
Előzmény: #742  Törölt felhasználó
#743
Szia,

koszi az infokat amit feltettel...
remelem sokan kepesek lesznek ertekes informaciot szerezni belole....

Nehany dologban nem ertek egyet pomperj-el, nehany dologban pedig veled...

Mindenki velemenyt formal a piacrol, es mindanyian nagyon gyakran tevedunk, persze vannak kivetelek akiknek mindig igazuk van, de azokat hagyjuk meg azoknak akik meg mindig hisznek az esti meseben....

Nem ertek egyet pomperjel sem abban hogy a kereskedok hogyan kereskednek, sem abban hogy a banyaszcegek mikor es miert ertekesitenek..., mondjuk kicsit pontatlannak tartom....

Kereskedok ugye 1 eleg tag fogalom....
spekik, fel profik, profik, bef alapkezelok, hedge fundok, befektetesi bankok stb.stb..
a piac nem 100%-ban a fundamentumokrol szol rovid ill. akar kozep tavon...
Ha valaki akarja visszakeresheti azt a hsz-mat ahol a nagyfiuk derivativ poziciorol volt info...
Deutche Banknak kb.akkora derivative pozicioi vannak ami megfelelne a nemet 20 eves GDP-nek...Azert azt ne feledjuk barmenyire eros a nemet gazdasag, a nemet gazdasag nem europa csak a legerosebb gazdasag jelenleg, DB pedig nem nemetorszag hanem a nemet gazdasag 1 szereploje....

Szoval a piac rovid tavon nem a gazdasagi folyamatokrol szol, sokkal inkabb szerencse jatekot csinaltak belole..., ha pedig neha nem jon be ill. a megszokotnal nagyobb elmozdulas jon akkor pedig a kormanyok kenytelenek kimenteni a bankokat....
(ez sem lesz igy orokke, mert ok is lassan a csod szelen allnak...)

folyt kov...
Törölt felhasználó 2015. 07. 15. 09:48
Előzmény: #743  Törölt felhasználó
#744
A piac manipulalasabol nem a banyaszok huznak hasznot hanem az a nehany befektetesi bank akik ebben reszt vesznek....
Elmeletileg a piacon rengeteg szabaly van..., sot tobb is mint kellene,de nem a szabalyok mennyisegen mulik hogy a piac kepes legyen rovid tavon is a kereslet kinalat alapjan, manipulaciktol mentesen mukodni...
Ha 2 vagy tobb kereskedo ossze all es egyuttesen elmozditjak az arfolyamot 1 csendesebb idoszakban es ezen nyereseget ernek el, akkor elobb utobb borton es penzbuntetessel kerulnek szemben...; ha ezt a nagyfiuk teszik es evekkel kesobb kiderul akkor pedig kisebb penzbutetesekkel megusszak, nem tul sokan vegzik racs mogott...a befektetesi bankoknal a penzbutetesek nagysaga olyan, hogy egyszeruen a buntetest ugy veszik mint 1 egyseri koltseg a ceg nyereseges mukodtetese kapcsan...( cost of doing business)...

A masik dolog amivel nem ertek egyet, hogy a spekik tobbsege trendkoveto... es a kereskedok tobbsege trendkoveto...
en inkabb ugy fogalmaznek hogy a spekik tobbsege long oldalon kereskedik (ugye ez nem egyenlo a trendkovetessel)...

Egy masik komoly felre ertes hogy a short selling ill. azok akik ezt teszik manipulaljak a piacot (lasd mi tortenik a Shanghaj indexnel...) ez megint nem igaz, short sellerek csak hatekonyabba teszik a piacot...
a manipulalas akkor tortenik amikor 2 vagy tobb piaci szereplo kevesbe forgalmas idoszakban eltolja az arfolyamot azert hogy ezzel nyeresegre tegyen szert....
azt viszont nem szabad elfelejteni, hogy rovid ideig szinte barmit ill. barkit lehet manipulalni...de elobb-utobb a piacnak tukrozni kell a gazdasagi folyamatokat...

Trendfordulonal pedig nem csak a kis spekik es kereskedok serulnek hanem a hedge fundok es nagyobb piaci szereplok is....

Velemenyem szerint a legtobb penz ill. a legnagyobb profit ott talalhato a piacon ami a tobbsegi velemennyel ellentetes...
(es amikor a tobbseg felismeri hogy tevedet rosszul merte fel a helyzetet, vette fel a poziciot ill. a trade rossz oldalan all akkor a piac kepes olyan hatalmas elmozdulasokra amikre matematikailag szinte nem lenne esely...

Azzal egyet ertek hogy idonkent a nyitott poziciok valtozasabol le lehet vonni kovetkezteteseket, mint irtam korabban nagy valoszinuseggel az osszi idoszakban hatalmas volatilitas lesz, es nehany orara esetleg 3-5 napra meg fogjak onteni az arany-ezust es mas egyebb nyersanyagokat ill. instrumenteket...

Eppen ezert akik hosszabb tavra vasarolnak, esetleg cost avareging alapjan havonta vagy hetente gyujtogetnek, azoknak sokkal erdemesebb arany ill. ezustnel akkor vasarolni amikor a nagyfiuk eltoljak az arfolyamot...
aranynal 3-5% esesnel
ezustnel 5-8% esesnel

(viszont fontos lenne azt megjegyezni, hogy cost avareging nem mukodik tokeatteteles szamlan ill. reszvenyeknel es FX-n...
fizikai arany-ezust vasarlasanal igen, foleg ilyen piaci kornyezetben), az aljat pedig senki nem ismeri...
hogy hol volt az alja, mikor ert veget az eses mindig utolag tudjuk meg...
(utolag pedig aranylag egyszeru okosnak lenni..)
;)
pomperj
pomperj 2015. 07. 15. 12:35
Előzmény: #733  pomperj
#745
A COT report elofizeteses chartjat megtalaltam mashol, es errol volt szo:

link

De ez nem timing tool, sem napos sot hetes tavlatban sem, szoval erdemes kivarni amig megfordul a COT net pozicio.

viki1 2015. 07. 15. 17:13
Előzmény: #745  pomperj
#746
Nézd a mai napot ,megint jól beverték az aranyat.1142$
Tibi0002 2015. 07. 16. 10:23
Előzmény: #746  viki1
#747
Hát...ez esik. Türelem rózsát terem, remélhetőleg. Én emellett még az olajra, és a többi fémre is figyelek, hátha.
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 10:39
Előzmény: #747  Tibi0002
#748
Attol fugg hogy nezzuk hogy az arany esik vagy esetleg a USD erosodik...

link

csak csendben megjegyeznem, hogy NZD es CAD ujabb melypontra gyengult az USD-al szemben, az AUD-ban sem duzzad az ero....
nem kell hozza tul sok fantazia hogy mi kovetkezik ebbol...
talan az EUR gyengulese segitheti picit a DAXli-t es meg az is elofordulhat ha igy folytatodik penteken nehez napja lehet az amcsi indexeknek, persze ehez folytatodnia kellene a USD erosodesnek...
van 1 olyan erzesem hogy fog...
;)
Tibi0002 2015. 07. 16. 10:47
Előzmény: #748  Törölt felhasználó
#749
Igen, usd erősödés. Van usd-ből is egy rakat, de én azt lehetőség szerint részvénybe fektetném.
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 11:29
Előzmény: #748  Törölt felhasználó
#750
pomperj
pomperj 2015. 07. 16. 11:39
Előzmény: #748  Törölt felhasználó
#751
Azert most van par fundamentalis ok is, hogy arany ara essen.
Az elso a Kozelkeleti arab/torok zurzavar, ami miatt az arab orszagok ekszer kereslete esik. A masodik a Kinai korrupcio ellenes kampany, mostanaban ovakodnak bemenni egy ekszerboltba, mert "honnan ra a penz?" kerdesre neha nehez felelni.
Ez a WGC szerint is nyomja a ekszer keresletet, ami nagyjobol -3% tavalyhoz keper. Egyedul India a vidam pont.

Aztan van a bar+coin investment kereslet, ami ugyanezekben az orszagokban es ugyanilyen okbol (plus a Kinai tozsde mania miatt) visszahuzodoban van.

Aztan a banyaszok is fogytan vannak az All-in-cost csokkentesi otleteknek. Szinte mindnel 100-200 USD-vel mar csokkent 2011 ota ez a szam, most 800-1100 USD kozott van. Mindenhol a jobb erceket banyasszak, az olajar csokkenes levitte az energia koltsegeket, es masban sincs inflacio. Kiveve a berkoveteleseket Del-Afrikaban.

Nincsenek uj exploration kiadasok, sehol nem latjak indokoltnak.

Szoval, megeshet hogy ez az agressziv teszteles a 1140 USD kornyeken egy nap atszakitja a supportot. Es meg par honap eses lesz belole.
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 12:12
Előzmény: #750  Törölt felhasználó
#752
koszi...
nekem nincs igazan forintom, talan visszajarobol megmaradt nehany szaz esetleg ezer ft....
;)
Keszpenzem: AUD,USD es GBP-m van de azt most hedgelem a USD FX pozicioval...
(cash nalam jelenleg ~8%)
majdnem 5% fizikai arany
20% fizikai ezust
kozel 60% reszveny amibol kozel 55% arany es ezust banyaszokban van...
van nehany short pozim (technologiat meg mindig shortolom (NDX),(HTZ) Hertz es AVIS-t (CAR)-t is shortolom...
ill. adom a CAD-t AUD-al szemben...
es vannak sentinel pozicioim GDX-ben kozep tavra vetel...
es mar tobb mint 1%-nyi Bitcoinom...
van GCC-m, es mai nap nyitasban veszek EWJ,IYR,XLF (ETF-eket)...
viki1 2015. 07. 16. 12:21
Előzmény: #747  Tibi0002
#753
Olajat én is figyelem. 42$ a támasz most szerintem egy zászló alakba fog jönni le. Ott bele lehetne venni. Mit gondolsz?
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 12:43
Előzmény: #751  pomperj
#754
mondjon nekem valaki 1 olyan eszkozt ahol nincs nagyobb kockazat mint 10-15%....
(aranynal 10-15% az a buvos 1000$ kornyekere esik...erre en nem fogadnek, persze nem lehet 100%-osan kizarni)...
az igaz hogy az all in cost a legtobb cegnel csokkenhet az olcsobb olaj ar miatt es az erosodo dodo miatt...
en 820-850 koze varnam iden az also savjat a koltsegeknek a felsot pedig 930-980 koze....
ha 30%-os premiumot szamolsz a legalso varhato koltsegektol a nagyobb banyaszoknal akkor kb. 1060-1080$...
30% premium a legtobb uzleti vallalkozasnal alap, nyersanyag kitermelesnel, banyaszatnal 50%-os premium ill. az folotti jellemzo...

igaz, hogy Kinaban kozpontilag megprobaljak a Shanghaj index eseset megforditani kerdes, meddig lehet szellel szemben p...-ni...
azt se lehet mindn nap eljatszani, hogyha a Dow 200pont minuszban van akkor technikai okokra hivatkozva leallitani par orara a kereskedest es az osszes bentlevo ordert torolni....

Azt hittem (bar tevedtem), hogy ez az elonytelen (megallapodas ha ezt lehet annak nevezni, en inkabb eroszakos diktatumnak hivnam) ami az EU es a gorogok kozott tortent 3-5 evvel eltolja a problemat,de lehet hogy meg addig sem kell varnunk....

a kerdes hogy valaki elkepzelhetonek tartja, hogy ilyen gazdasagi intezkedesek es reformok utan a gorog gazdasag nojon???
ha pedig nem fog noni, akkor minek extra hitel-t adni 1 olyan orszagnak aki kisebb adossagot is keptelen volt finanszirozni...
ja hogy megszavaztak a gorog parlamentbe...az jo, kerdes meddig maradnak kormanyon...???
ha valaki bemegy a munkahelyere es folyamatosan nem azt teszi amiert fizetik elobb-utobb megvalnak az illetotol, ez meg a politikaban is elofordulhat, talan nem is 1-2 orszagban....

Lehet hogy a kovetkezo 3-4 hetben, honapban esetleg az arany gyengelkedik, szezonalisan,de meg mindig a nemesfemeket tartom az 1-ik legjobb befektetesi eszkoznek jelenleg a piacon...
ez alol kivetel lehet rovid tavon 2-3het esetleg honap a CAD shortot....(talan elmegy 1,38-1,4-re a USD-al szemben...szoval 6-8% benne lehet meg...
batrabbak pedig probalkozhatnak szeptemberrig USD/CHF longgal...
Tibi0002 2015. 07. 16. 12:58
Előzmény: #753  viki1
#755
Nem olajat veszek, hanem olyan olajcégekbe fektetek, amelyek ilyen ár mellett is túlélésre, vagy akár nyereség elérésre képesek. A szektor gyengesége miatt pedig ezen cégek között akadnak nagyon vonzó áron megvehetőek.

Az elmúlt hónapokban is voltak olajpapírjaim, melyek 40-50%-ot emelkedtek a kezem alatt, de ezeket csak részben értékesítettem.

Ugyanígy járok el a bányászcégekkel is.
Tibi0002 2015. 07. 16. 13:03
Előzmény: #755  Tibi0002
#756
Elfelejtettem hozzáírni:
Volt tehát olajos papírom, ami 50% pluszban volt, de most -10%-on áll. Ilyenkor egy kicsit bánom, hogy nem adtam el. :) Ha viszont az olajár nem visszaesik, hanem tovább megy 70$-ra, akkor az árfolyam is talán duplázódott volna.
kurkuma 2015. 07. 16. 13:22
Előzmény: #756  Tibi0002
#757
Szia!

Szerintem egyértelmű hogy dobni kellett az olajosokat, Pomperj sokat írt az olaj árának várható eséséről, tehát nem utólagos okoskodásról van szó. Bár ez is egy tapasztalat volt számodra.
kurkuma 2015. 07. 16. 13:25
Előzmény: #757  kurkuma
#758
Sőt, én shortra álltam át, így jóval több volt benne.
Tibi0002 2015. 07. 16. 13:32
Előzmény: #757  kurkuma
#759
szerinted egyértelmű, szerintem pedig soha nem az.
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 13:38
Előzmény: #757  kurkuma
#760
Ennel kicsit osszetettebb az ugy...
sok mulik azon hogy valaki milyen strategiaval kereskedik....
csak hogy 1 esetet emlitsek tavaly vettem NST-t....
nehany honap alatt felment 50% pluszba...
majd amikor megontottek az aranyat es ezustot nehany het leforgasa alatt az 50% profitbol lett majdnem 5% minusz a belepesi arhoz viszonyitva...
(megneztem a ceg negyedeves jelenteseit es lattam, hogy nem csak koltseg csokkenteseket hajtottak vegre hanem a kitermelest is sikerult novelni.....
igy amikor az elso pozicion lett nehany cent nyereseg megint, megduplaztam a pozicio meretet, es szorosabbra huztam a stoppot..., majd 20% emelkedes utan vettem meg 1 kisebb adagot...es a stoppot breakevenbe huztam....
jelenleg mar 2szer annyi profit a zsebembe van mint a kezdo kockazat es meg mindig van belole...(es meg osztalekot is fizetnek)...

nem ismerem Tibi002 strategiajat azt tudom hogy Graham modszere alapjan kereskedik...
a kockazatot kezelese pedig ugy tunik szamomra az atlagon feluli....
(lehet de nem biztos hogy rosszul dontott)
viki1 2015. 07. 16. 13:40
Előzmény: #755  Tibi0002
#761
Mely olajpapírok és bányászcégek részvényeit veszed meg?
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 13:41
#762
a regi idok es a tapasztalatom miatt, mint korabban irtam en varok az olaj ill. az olajos cegekkel szeptember vegeig-oktober kozepeig...
szamomra ott fog eldolni, hogy latok-e majd bennuk lehetoseget long vagy short oldalon...
kurkuma 2015. 07. 16. 14:02
Előzmény: #760  Törölt felhasználó
#763
Azzal teljesen egyetértek, hogy a jelenlegi árnál jóval többet érnek azok az olajcégek amelyekkel kereskedek, tehát néhány év távlatában valószínűleg szép profitot hoznak.
Viszont a jelenlegi esésre azért lehetett számítani, kifizetődő volt az óvatosság, függetlenül a befektetés időtávjától. Tibi002 írásait olvasva, biztos vagyok benne hogy sikeresen kereskedik összességében, nem is okoskodásnak szántam, csupán úgy gondolom, ez most egy elkerülhető kör lett volna, csak szerencsésebb alacsonyabb áron visszavenni, a közbenső short lehetősége meg csak ajándék volt.
kurkuma 2015. 07. 16. 14:08
Előzmény: #763  kurkuma
#764
Bocsánat, egy nulla lemaradt. Helyesen Tibi0002.
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 14:27
Előzmény: #763  kurkuma
#765
en sem azert irtam, (mert ugy gondolom hogy okoskodasnak irtad)
hanem azert mert most ugy tunik, hogy jobb lett volna eladni...
es mi lesz ha 6-12 honap mulva 100-130%-os profittal eladja...
akkor meg mondhatjuk azt hogy jo dontes volt...
vagy azt hogy 50% pluszban el kellet volna adni es 12% minuszba visszavenni, de honnan tudjuk hogy hol lesz, volt az alja vagy a teteje???
utolag a legtobb dologot egyszeru megmagyarazni, elore ill. kozben pedig 1 masik tortenet....
szerintem 1 kereskedo feladata nem az hogy eltalalja az osszes hullam aljat ill. tetejet, hanem hogy 1 jelentosebb elmozdulasbol minnel nagyobb reszt elhozzon...
Na en eppen ezert nem akarom shortolni az aranyat es ezustot...
minek kinlodnek es vesztegetnek idot 2-3%-os elmozdulasra ha a masik oldalon 50,100,200%-os elmozdulas is lehet...???
kurkuma 2015. 07. 16. 14:53
Előzmény: #765  Törölt felhasználó
#766
Persze, felesleges a csúcsok, aljak keresgélése, de például 17,5 USD és 12.5 USD között szerintem komoly hiba bent ragadni az elmúlt hetek függvényében.
Mondom úgy, hogy Pomperj is nagy segítséget nyújtott az elemzéseivel, amelyeket ezúton is köszönök! Szerintem ezekből a hibákból kell, és érdemes is tanulni, csak erre szerettem volna rávilágítani.

Tibi0002 2015. 07. 16. 15:05
Előzmény: #761  viki1
#767
konkrét cégeket nem szeretnék írni, csak annyit, hogy Benjamin Graham és Walter Schloss elvei alapján választom ki őket.
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 15:08
Előzmény: #766  kurkuma
#768
ja a mese konyvekben vesz valaki 10$-on valamit ami mindenfele korrekcio nelkul elmegy 16$-ra majd 1 hirtelen legbol kapott otlet alapjan eladja az ember es utana az ar vissza esik 9,5$-ra...
;)
honnan tudod hogy nem lesz az ar 16$ utan 17...
esetleg 15$ utan 15,5 esetleg 16$???

azert mert valaki penzt keres a piacon 1 kereskedessel az nem jelenti azt hogy jol kereskedett es azt se hogy rosszul....(ennel kicsit osszetettebb az ugy....

legyel olyan kedves mond meg hogy mikor kell az olajat venni...???
esetleg adni...???
azt se tudjuk hol lesz 5,15perc mulva nem azt hogy hol lesz 1 nap, het vagy honap mulva...

tudod-e biztosan allitani hogy Tibi0002 reszvenye ami volt 50% pluszban nem fog-e meg iden 100 vagy 150% pluszba lenni....
es kijelentheted-e 100%-os bizonyossaggal hogy a 10%-os minuszbol nem lesz 15 vagy 20%-os....???
;)

ugye ezt te sem gondolod komolyan
kurkuma 2015. 07. 16. 15:30
Előzmény: #768  Törölt felhasználó
#769
Nézd, nem szeretnék ezen vitázni. Csak azt állítottam, most ez kissé előreláthatóbb esés volt, nem volt érdemes kiülni. Azt is leírtam, hogy tőlem sokkal-sokkal nagyobb tudással, tapasztalattal bíró kereskedők is óvatosságra hívták fel a figyelmet. A magam részéről mindenki úgy csinálja, ahogyan akarja, a saját teljesítményemmel tökéletesen elégedett vagyok, s őszintén vállalom, ebben a teljesítményben Pomperj írásainak is hatalmas szerepe van.
Segítő szándékkal írtam, a saját tapasztalatomat osztottam meg, mert néha én is feleslegesen ültem ki néhány pozíciót, amit így is szép profittal zártam, de ésszerűbb lett volna az adott helyzetben zárni, lejjebb visszavenni.
buyandhold 2015. 07. 16. 15:33
Előzmény: #768  Törölt felhasználó
#770
szerintem itt 2 dolgot keverunk, Kosztolanyi konyveiben jol elmagyarazza:
van a spekulans, aki vesz valamit, es 5-10% haszonnak orul...
van a befekteto, aki vesz valamit, es 2-3-szoros aron adja el...

az elso kenyszerbol csinalja, mert nincs penze, nincs ideje, gyorsan kell penzt csinalnia...

a masik is kenyszerbol csinalja, mert van penze, es ideje, hogy kivarja a megfelelo alkalmat...

el kell donteni, hogy melyikbe tartozunk (illetve nem kell, mivel adott, hogy van-e mar sok penzunk vagy nincs), es eszerint kell strategiat valasztani. Nincs ertelme a kettot osszekeverni.

Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 15:34
#771
ez 1 piciket erdekes lehet...,tul jo eredmenyt nem varnek... meg ugy se hogy csokkentettek az elorejelzest....
delutan meg Helenke fog meselni....
van 1 olyan erzesem lesz 1 kisebb hullamvasut mind a fobb Fx parokon, mind a fobb indexekben....
kurkuma 2015. 07. 16. 15:47
Előzmény: #770  buyandhold
#772
Abszolút én is így látom. Viszont december óta annyira le-föl rángatózik az olaj piac, hogy az első stratégiával is lehetett 7-8 hónap alatt 300%-os profitot hozni, míg a másodikkal akár a nullán, vagy mínuszban is ülhet az ember.
Én is a hosszabb távnak vagyok a híve, de az elmúlt bő félévben nem ez volt a kifizetődőbb az olajcégeknél.
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 15:56
#773
elofordult-e mar valakivel akik kereskedik, hogy vett 1 instrumentet amin lett 1 kisebb profit majd a profitbol kisebb veszteseg lett es mivel nem akartunk nagyobb veszteseget esetleg nullaba huztuk a stoppot es kivagott vagy zartuk a poziciot....
majd nehany oraval, nappal, hettel esetleg honappal kesobb pedig az ar elerte a celarunkat esetleg meg azon is tul ment boven???

es akkor utolag elmondjuk es megmagyarazzuk, hogy miert kellett volna megse lezarni a pozit...

vagy jelen esetben miert kellett volna 50%-nal zarni....

erre mondta putyin hogyha a nagymamajanak futykose lett volna akkor nagypapanak hivtak volna...

link

74. oldal "...Egyik nap egy Elmer..."

1 masik erdekes gondolat bar ezt a tobbseg most nem fogja erteni majd utolag....:

72.oldal "...A Total kezdo..." ill. "a Fel Balek aki azt hiszi ratalalt a bolcsek kovere..." na arra az elmult nehany evben sokan ratalaltak...
es ezt irtak 92 evvel ezelott...
;)
hmhmhm...
lehet hogy nem artana klasszikusokat olvasni..
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 16:08
Előzmény: #770  buyandhold
#774
biztos hogy a speki orul 5-10%-nak es nincs 2-3szoros kereskedese...

hany es hany ugynevezett befekteto van a piacon akik vesznek 1 jo nevu ceg reszvenyeibol es varjak, hogy valamifele csoda tortenjen...

szerintem sokan akik azt hiszok magukrol hogy befektetok,es valojaban a rossz szerencsejatekos kategoriaba tartozik legalabbis a statisztika ezt mutatja...
kurkuma 2015. 07. 16. 16:09
Előzmény: #773  Törölt felhasználó
#775
Ezt marhára másként látjuk, nincs értelme ezen tovább forogni.

Semmilyen bölcsek kövéről nincs szó, erre is felesleges reagálni.

Én azt gondolom, tudom a helyem a kereskedők között, neked sem ártana némi szerénység.

viki1 2015. 07. 16. 16:46
Előzmény: #767  Tibi0002
#776
És ezeket az elveket honnan lehet tudni mik ezek?
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 16:52
Előzmény: #775  kurkuma
#777
mit lattunk maskepp, hogy te se tudod es en sem hogy mi lesz 5 perc vagy 5 nap esetleg 5 het mulva....

most azt mondod
UTOLAG!!!!

hogy el kellett volna adnia 50% pluszba, szerinted ha biztosan tudta volna Tibi0002 hogy vissza fog esni az osszes profit es meg minuszba megy szerinted nem adta volna el???
ugye ezt nem gondolod komolyan,mert ha igen akkor bocsanatot kellene kerned Tibitol hogy minek nezed...

hol lesz az olaj ara augusztus 17-en???

ennek semmi koze a szerenyseghez vagy ahoz hogy milyen kereskedo az ember!!!

de ha van kedved kerlek mond meg most hogy a mostani es augusztus 17-i ar kozott hol lesz a melypont ill. a csucs az olaj araban???

En nem tudom megmondani, ha tippelnem kene akkor azt mondanam, hogy talan lejjebb lesz, talan lejjebb lesz mint 50$, de arra azert nem tennek penzt, hogy nem lesz mondjuk 55 vagy 57$...

szoval hol lesz az elkovetkezo 22 kereskedesi napban a csucsa az olajnak es hol lesz a melypontja....???

en meg majd el mondom neked augusztus 18-an hogy hol volt es hogyan kellett volna azt lekereskedni....(Hu de okos leszek)
Ehez aztan kell szerenyseg, na bravo!!!

Sok szerencset!

Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 16:55
Előzmény: #765  Törölt felhasználó
#778
Ideje volna szembenézned a tényekkel... nem az a baj, hogy NEM shortolod - bámennyire is szeretnéd így beállítani a dolgot -, hanem az, hogy makacs meggyőződés alapján végiglongoltad az esést, akik pedig azt mondták h. nagy valószínűséggel még sokáig esni fog, azokat végig lehülyézted és kioktattad.

Ideje volna, ha magadba néznél és beismernéd, hogy nagyon gyenge adottságú tréder vagy.
kurkuma 2015. 07. 16. 17:05
Előzmény: #777  Törölt felhasználó
#779
Remélem nem haragszik meg János, még csak nem is reklámnak szánom. A dátum látszik, nem kamuból írtam be. Azt is leírtam párszor, ez nem az én érdemem.

jún. 26.

címzett: Janos
Szia János!
Köszönöm a választ! Az olajosok szépen esnek, pont ahogyan vártad. Tegnap zárás előtt én is mindent eladtam, Indiát is zártam ma. Köszönöm meg egyszer!
kurkuma 2015. 07. 16. 17:07
Előzmény: #778  Törölt felhasználó
#780
Kezdem érteni, mi a problémád Kisvukkal.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek