Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mezuska
mezuska 2015. 05. 16. 05:12
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Szia, én nem szoktam irogatni, csak olvaslak benneteket, remélem összejön , ide egy jó kis csapat!Fikázok, lehet tovább sétálni!!!!
pomperj
pomperj 2015. 05. 16. 05:55
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#3
SIL 17.59-en zart,ami mar erzekelhetoen a marciusi 17.44 top felett van. Szoval, kitort.Tovabb fog emelkedni, nem keso csatlakozni.

Az arany is atment a 1220 top fole,es 4 ponttal felette xart. Nagyon megkuzdott mire attorte magat,de innen menetelnie kene 1300 iranyaba.

USD gyengult tovabb, 1.15 fele tart, az segiti GLD-t.

De meglepetes a vegere: Szinkronizalodott SPY-al. Ami nem jelent semmit kozeptavra,de egeszen rovid tavon egyutt mozognak (persze, a dinamikusabb a GLD).

link

szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 05. 16. 11:27
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#4
Arany spot: emlékeztetőül a múlt hétvégi kép:

Napos:
link

Azóta tudjuk, hogy a feltételezett scenraiok közül a korrektív "abc" alakzat formálódik jelenleg jó eséllyel, a nagyobb alakzatban elfoglalt hely, kialakulási szint és az arányai miatt.

Jelenleg a "c" ág harmadik hullámánál tartunk, a jövő hét első felében szerdáig lehet számítani a kész "c" ág kialakulására, ideális esetben a zöld felső csatornafal legalább egyszeri érintésével, 1.1243 - 1.1250 között valahol. A korrektív verzió a zöld "abc"-ből a "c" csúcs kialakulása után a "b" alj törésével igazolást nyer, ekkor jelenleg minimálisan 1120 - 1080 körüli a céltartomány a folytatásban.

EWT alapon Intermediate / Minor szinteken bull scenarioról továbbra is korai beszélni (ld. képen levő kommentek).

Miért?

Az (1) hullám impulzív, (2) egyértelműen korrektív, az ezt követő alacsonyabb hullámszinten szintén impulzív szerkezetű 1 után mindössze 40% körüli esélye van az Intermediate / Minor szintű bull kitörésnek (tehát van esélye, de jelenleg kicsi). Bull folytatás első számú feltétele továbbra is a (2) csúcs törése.

Erre jó az EWT, az "elliottul nem beszélők" számára nem értelmezhető / nem látható, objektív szabályokra épülő kontextust ad az adott időtávon az irányok valószínűségeinek a becsléséhez és a pozíciófelvételek tervezéséhez. Ahogy az alakzat tovább fejlődik, többet mond el magáról a piac és változik az egyes scenariok valószínűsége az egyes hullámszinteken - erősödik vagy gyengül illetve újak jelenhetnek meg.

ui.: Jó a kezdeményezés, Kisvuk
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 12:05
Előzmény: #3  pomperj
#5
Szia,

USD-al kapcsolatban szerintem nagyon vegyes a kep...
nem reg talalkoztam 1 velemennyel ami logikailag szepen ala volt tamasztva, tovabbi 20-40%-os erosodest vetit elore a kovetkezo 1-2 evben...( es tovabbi kamatvagasokkal szamol a G20 orszagokban)...
Persze az amcsi gazdasagi adatok ezt nem tamogatjak,de ha belekerulunk 1 recesszioba az atterjedhet mas gazdasagokra is.
Ujabb 2 kamatvagason vagyunk tul, 1 itt Au-ban es nem vagyok biztos hogy nem lesz meg 1 iden...
Kinaban is vagtak, tehat az elenkites nem allt meg...

Hogy oszinte legyek, szerintem a tortenelem legnagyobb lufijat fogjuk megelni...
ha a bond piacon sikerult 300-700 eves rekordokat dontogetni, akkor a reszveny piacon is valami hasonlot fogunk latni....

a kerdes sokkal inkabb hogyan fogjak ezt veghez vinni...

Abban sem vagyok biztos hogy Cash lesz a megoldas, persze 5-20% cash-el nincs problema a befekteto ill. kereskedotol fuggoen.

En ugy latom hogy erdmes tovabb novelni reszesedest ezust es aranyban.
Ha a kovetkezo 3-6 honapban tovabbi kamatvagasok jonnek, esetleg bekovetkezne a bond piacon ujabb csucsok, esetleg a US Treausury Yieldje beesne 1,5-1,6 ala akkor en a szemelyes portfoliomba a nemesfemek aranyat 60%-ra (50% ezust es 10% arany-ra)

viszont a kovetkezo hetekben ill. nehany honapban, ha a gorogoket sikerul megint beledumalni 1 ertelmetlen megoldasba akkor tovabbi nyomas ala kerulhetnek a nemesfemek...
(persze ez tokeletes alkalom lesz a vetelre)

Egyebkent nehany ceg (aranybanyasz) az usaban is kezdi felultljesiteni a fobb indexeket...

;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 12:12
Előzmény: #4  szarvasvadasz
#6
Szia,

koszi a velemenyed!

Nem surgos szarvasvadasz,de ha lesz idod kivancsi lennek nagyobb idosikon (mondjuk hetesen vagy havin hol latod a kulcs szinteket EWT alapon EUR/USD ill. GBP/USD-on....
esetleg DXY-t heti ill. havi grafikonon...
Elore is koszi a velemenyed ill. az idot amit erre forditasz.

Legyen szep hetveged!
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 13:45
#7
link

mi is tortent az iden?
(arany, ezust tovabbra sem nevezheto a legkedveltebb befektetesnek...)

velemenyem szerint a szektor mar nem csak itt au-ban hanem globalisan is kezd egyre tobb toket vonzani....

S&P500 teljesitmenye 2,7-3,095% attol fuggoen hogy miben nezi az ember...
ezzel szemben:

ABX 20,14%
OGC 35,92%
NCM 32,12%
NST 41,16%
SBM 324,44%
az utobbibol at kell sulyoznom, mert picit tulsagosan nagyra nott a pozi a portfolion belul......

mechanikus kereskedesi rendszer pedig 1 fantasztikus dolog, persze a kerdes hogy mely szektorra, indexre, orszagra, tersegre alkalmazzuk....

az atlagot pedig igenis felul lehet teljesiteni rovid ill. kozep tavon, na nem azert mert tudjuk, hogy mi fog tortenni hanem azert mert tapasztalattal igenis felfedezheto hogy hol vannak a legnagyobb kockazatok....

a kockazat kerules pedig nem hatrany a kereskedok koreben...
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 05. 16. 14:50
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
"mi is tortent az iden?"

mintha Nyilasit olvasnám! :D
akkor: link
és most: link

azért kíváncsi vagyok, hogy sikerült az S&P 500db papírjával szemben ezt az 5db papírt kiválogatni és ezeket miért pont év elejétől kell nézni?

te nem vagy véletlenül alapkezelő? :DDD

tavaly áprilisi hsz-ed: link

valamiért kihagytad ezeket a 20-40-60%-os bukókat. link

de legalább a lényeget nem hallgatod el.

"az atlagot pedig igenis felul lehet teljesiteni rovid ill. kozep tavon"

rövid és talán középtávon, bár ez utóbbi már nem sokaknak sikerül. majd elérkezünk a hosszútávhoz, ahol a spekiket a földbe döngöli az S&P500.

csak óvatosan!
;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 18:32
Előzmény: #8  Tazsomaru
#9
Szia,

orulok hogy ujra itt vagy, picit eltuntel....

Roland picit rosszindulatunak tunik ez a hsz-od, de mivel ertelmes embernek ismerlek ezert elarulok nehany dolgot:

GEM (G8 education sem bukoban lett zarva!!!)

azert mert megemlitek 1 ceget az nem jelenti azt hogy az nap vettem.....

targyilagossag kedveert GEM-en koltsegek levonasa utan 29,59% profit volt
;)

ha az altalad kivalasztott idopontot nezed aprilis 7 vagy 14 akkor elmondhatom, hogy az S&P meg felulteljesiti azt a 11 reszvenyt amit megneveztem akkor, egyebkent a cegeket nem az nap vettem....(ill. hogy azok kozul nehanyban kivagott a stop, vagy hogy ujabb cegek kerultek a listara)
nyilvan az altalad szamitasba vett reszvenyek tartasa nem tul fenyes dolgot produkalt...
egy momentum strategia nem ugy mukodik hogy megveszel valamit es 5-10 evig tartod...

jelenleg ha azt a portfoliot nezed 14 aranybanyasz van benne, van amelyik mar tobb mint 1 eve es van olyan is ami csak az utobbi par honapban, es olyan is van amelyik mar megkereste a kockazat tobb mint 2szereset....

ne aggodj majd a vacsinal amit fizetsz megmutatom
;)

targyilagossag kedveert osszesitve nem verem az S&P500 jelenleg, eljon majd annak is az ideje....
(matematikailag 30 honappal a strategia indulasa utan erre tobb mint 95%-os eselyem van....)
egyebkent az eros USD nem segiti a portfoliomat,de az se lesz orokke eros....

Kepzeld el ha 1 nap mondjuk 200-300%-al felulteljesitene a portfolio mondjuk az S&P500-at es akkor a profitbol mondjuk (150%-bol belevennek az S&P500-ba) na akkortol ugye soha az eletbe nem lenne kepes az S&P500 felulteljesiteni a portfoliot csak 1 folyamatosan eso piacon, nyilvan a nemesfemek fennmarado aranya pedig ettol vedene meg, magyarul 1 eletre megvertem a sokak altal legjobban kovetett ill. szamitott indexet...

S&P500 sem dongol mindenkit foldbe, itt jonenek be a piaci ciklusok, mert azt nem tudjuk mi lesz ma vagy jovo honapba,de hogy a reszveny es kotveny piac tularazott talan nem tul nagy kijelentes....
hogy mikor lesz korrekcio esetleg 1 komolyabb medve piac senki nem tudja....,de hogy lesz az majdnem biztos...
persze erosodhet meg a piac es akar mehet meg 10,20,30,50 akar tobb %-ot is.....
de ha a kovetkezo nagyobb bear market utan-i melypontot nezed erdemes-e most neki allni es betolni a penzt hogy lehet hogy keresel 10,20,30,50%-ot de kozben benne van hogy veszithetsz is ugyan ennyit, sot meg ezeknel is tobbet, mondjuk 60,70,80%-ot????

tudod hozam/kockazat arany es kockazat kezeles....!!!

Hozzad talan a TLT, SPY strategia all a legkozelebb, kepzeld el, hogy QE elott 100%TLT vasarolsz, majd az ujabb QE-nel eladod az osszes kotvenyt es az egeszbol SPY-t veszel es mar felul is teljesitetted az S&P500-at...ezt pedig jatszhatod amig a kozponti bankok manipulalgatjak a piacokat majd jon egy kb. 80% DD....

szoval csak ovatosan!
;)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 05. 16. 19:56
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#10
Szia, csak a GU-hoz rakok itt föl képet. Eléggé egyedül vagyok a képen látható EWT véleményemmel jelenleg, mert a többség élén az EWI-vel már múlt év óta valahová a képernyő alá tartó bearish scenariot promotál.

Szerintem viszonlyag egyszerű a szitu a most GU-val. Múlt hétvégén ugye írtam bővebben már itt:
link

Bearish scenario: a piros vonal törése esetén valóban nagy további esést vetít előre, a pirossal satírozott területek szintén a bearish scenario ideális retrace zónáját jelzik (hármas szerkezetű emelkedéssel elérve érvényes), a sötétebbik az ideális zóna.

Bullish scenario esetén a célzóna a zöld terület, ideális esetben 1.8 környéke.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 05. 16. 19:57
Előzmény: #10  szarvasvadasz
#11
Hónapos kép:
link
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 05. 16. 21:00
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#12
nem tűntem el. napi szinten átfutom a PF cikkeket és a fórumot is, de az írásról szerencsére sikerült leszoktatni magam. engem jobban foglalkoztat, hogy mit tudnak mások.

nem volt semmi rosszindulat az előző hsz-ben, egyszerűen csak nem értettem miért pont ezt az 5 papírt választottad ki a 14 közül a bányász portfóliódból és miért pont év elejétől, de felejtsük is el. nem érdekes.
;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 22:36
Előzmény: #11  szarvasvadasz
#13
koszi szepen!!!

nem vagy egyedul a cable longgal....
emlekszel amikor az EUR/GBP-rol beszelgetunk ill. hogy lehet benne akar ezer vagy tobb pipecske....
buktam rajta valahol 120-150 pipecsket, viszont ebbol nyilvanvalova valt, hogy GBP erosebb mint az EUR es erosebb lesz ha a USD korekcio beindul....
hat volt 1 kis korekcio...
emleszel amikor kerdeztem, hogy meddig mehet a GBP nehany hettel ezelott, mert naposon az 1.ik stratim veteli jelzest adott, ott meg 1-2 pipre megmondtad hol fordul...
viszont a kovetkezo visszakorekciobol mar zsebbe van 360pip, es a masik fele a pozinak valahol 360-420pip profit kozott lehet....
(nem nezem minden pillanatban)
jo lenne meg piciket kipreselni belole...
;)
neha 1 rossz kereskedes hivja fel a figyelmet 1 erdekes dologra es utana eppen ezzel lehet penzt keresni....

koszi megegyszer az elemzest!
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 01:27
Előzmény: #12  Tazsomaru
#14
nem kene leszoktatnod magad az irasrol, mert szerintem sok embert erdekelne a velemenyed...
az opciokkal kapcsolatban biztos vagyok hogy abba a bizonyos 4-10%-ba tartozol akik sokat adhatnanak a forumnak....

persze a tudas megosztasabol ugye nem kovetkezik anyagi elony legalabbis nem rovid tavon (direkt modon)....

az 5 legjobban mozgo papirt tettem fel....
targyilagossag kedveert felteszem a tobbi papir teljesitmenyet ill. hogy allnak eppen a vasarlastol....

bar nekem ugy tunt nem sokan szoktak kerkedni a veszteseges kereskedeseikkel, pedig ez eppen ugyanolyan resze a kereskedesnek mint a sportoloknal az unalmas es faraszto edzesek...

volt 1 idoszak amikor folyamatosan irtam a rossz pozicioimrol ill. probaltam viccet csinalni amikor kivagott a stop vagy eppen 1 masik szamlan vagni kellett a veszteseges pozit....
vissza olvashatsz ha akarsz es meg viccet is probaltam csinalni belole "csonkolas"...csak usd be a keresobe...

nem nagyon dijaztak a pf-n, sokan sajnos ugy gondoljak, hogy akinek veszteseges kereskedesei vannak az rossz kereskedo, ha pedig a nyero kereskedesekrol irok, irunk esetleg hogy 1-1 pozival mennyi penzt lehetet keresni akkor pedig nagykepuve valik az ember....

az igazsag az hogy senkit nem erdekel hogy mi tortenik 1 masik kereskedo szamlajan, ha pedig valaki sikeres, az emberek tobbsege irigykedik....

persze arra nem, hogy fel evig 1-2am kozott fel kell kelnem ha a kereskedesi rendszereim egyike jelet general az amcsi piacokon... es ha mar fenn van az ember probal a forumon kivul hasznosan eltolteni idot....

sokan ugy gondoljak a profi kereskedok folyamatosan figyelik a piacot, velemenyem szerint a hatter munka vagy elokeszuletek sokkal fontosabb es tobb idot igenyel mint az az ido ami a megbizasok kiadasaval jar...
ha az embernek nincsenek tul kis ido sikon pozicioi akkor szerintem 10-50szer tobb idot tolt el a piac es kulonbozo termekek vizsgalataval mint a nyitott piacon valo reszvetellel....

(1 napos BB strategianal szinte 5 percnel kevesebb idore van szukseg a nyitott piacon, ha pedig nagyon likvid eszkozokkel kereskedik az ember akkor nem is erdekes hogy ranez-e a piacra ha eppen nyitva van)

mi tortent az iden, tudod vannak akiknek negyedeves jelentest kell kesziteni, es jan.1-el kezdodott 1 negyedev ami mar befejezodott....
egyebkent nincs jelentosege 1 poker meccsen se hogy az 5. ill. 13. leosztasnal kinek van eppen 5-10%-al tobb szetonja....
a vegeredmeny szamit...(altalaban)
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 05:50
Előzmény: #12  Tazsomaru
#15
a targyilagossag kedveert
szoval a jelenlegi 14 pozicio (aranybanyaszokban):
jelenleg pluszos pozik:
17,86%;26,03%;3,24%;21,46%;42,64%;4,39%;3,04%;20,41%;25,06%;38,44%;0,98%

minuszos pozik:
-13,34%
-21,66%
-34,17%

portfolion jelenleg van 15,86% floating profit
;)
(szerintem ez egyebkent nem tul sok embert erdekel)

jelenleg indulastol alulteljesitjuk S&P500 es a DAX indexet is....

persze lehet hozni Bitcoin-t is, sajnos nem tudom pontosan hogy az hogy all kb. 12-25% minuszba lehet tudod 0,5%-ot ajanlottam/pozi
(ez pedig nagyon speki pozi, hogy eppen a spekire szant pezem 0,06%- vagy 0,125% all vesztesegben nem igazan foglalkoztat....)

meselhetnel ha kedved tartja ill. szeretnel megosztani a legjobb ill. legrosszabb opcios kereskedesedrol iden esetleg tavalyrol...
fair play es targyilagossag kedveert....

Legyen szep hetveged ill. heted!
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 06:50
#16
Szeretnek elore elnezest kerni ezert a hsz-t...

nem hiszem hogy csak nekem szolt, de mivel ez 1 szabad forum nekem is lenne velemenyem a megmondogurukkal es feltetelezesekkel kapcsolatban.....

szerintem mindenkinek ertekelni kell a velemenyet ha mar van olyan kedves es megossza velunk ill. idot es energiat szan az idejebol eletebol, hogy ezzel masoknak segitsen....

hogy ki mit hogyan kereskedik le sajat vagy masok velemenyere alapozva engem csak azert nem erdekel mert szerintem itt felnott emberek vannak akik kepesek ill. kepesnek kellene lenniuk feleloseget vallalni minden egyes dontesukert es ez igaz a kereskedesi dontesekre is....

na most nezzuk a mechanikus kereskedesi rendszereket, teljes mertekben egyetertek a hsz irojaval mechanikus kereskedesi rendszer 1 kereskedo legjobb baratja eszkoze, hogy sikeresse valjon (persze az ember elveszti az illuziojat es vagyalmait mikozben 1 mechanikus kereskedesi rendszert kovet, az esetek , ido legnagyobb reszeben nem tul erdekes dolog), viszont lehet vele penzt keresni csak kovetni kell tudni...
nagyon egyszeruen hangzik, kivitelezes picit korulmenyesebb...
;)

nehany mechanikus kereskedesi rendszerrel megaldva ill. megverve es nehany ev kereskedessel ezeken, nagyon csondben halkan megjegyeznem az ember a kereskedo meg ha csak komolytalanul vagy felkomolyan is teszi ezt, egeszen pontosan emlekszik az utolso DD-re ill. a GFC alatti legnagyobb DD-re na nem ugy am hogy 15% alatt vagy elneztem 39% hanem mondjuk 27,86% ;vagy 19 kereskedesbol 17 veszto mondjuk a BB strategian 2013 oktobereben es meg sorolhatnank a peldakat...
sot mivel emberek vagyunk es mindenki szeret feltetelezgetni na persze elobb utobb nem masok szamlajaval ill. velemenyeit vizsgalva, hanem hogy mondjuk az utolso DD-nel az xy mechanikus kereskedesi strategianal az 5 kereskedesi jelbol amibol csak 4-et engedett a portolio lekereskedni mi lett volna ha azt az 5-iket kereskedtuk volna ill. ha az utolso 20,50 esetleg 100 kereskedesre megvizsgalva milyen szorast mutatna a portfoliom hozama ill. kockazata....
hogy miert tudja ezt 1 megmondogurunak kikialtott "komolytalan" kereskedo

elarulom feltetelezve, hogy a hsz irojanak van 100000$-os szamlaja, szerintem nem nehez emlekezni, hogy xy strategian tavaly vagy 2013 oktobereben esetleg a GFC-n 15000$-os veszteseget szenvedett el a portfolio vagy esetleg 39000$-os veszteseget....
en egeszen veletlenul emlekszem mindegyik mechanikus kereskedesi rendszerem utolso DD-re ill. a GFC alatt elszenvedett DD-re na nem ugy hogy kb. 15% bocs elneztem 39% hanem 2 tizedesjegyre es USD ill. AUD-ban nezve is....

lehet ezt rosszindulatu, okoskodo, nagykepu hsz-nak venni, vagy lehet ugy is venni hogy picike tapasztalat all mogotte....

aki pedig kepes ezt a hsz-t targyilagosan olvasni annak lenne 1 kisebb ajandekom....
ha esetleg nem szeretne az ember 39%-os DD-t...
arra is van megoldas, tobb is:

1. index fillter hasznalata akar 200MA (en is hasznalok ilyet az egyik stratimnal), vagy 100-150MA, belepesi jelek figyelmen kivul hagyasa, esetleg a poziciokmeretenek akar felezese magasabb kockazatu piaci ciklusokban...
2.poziciok meretenek csokkentese ill. a magas korrelacioban allo poziciok maximalizalasaval, limitalasaval

persze ezek hasznalata nem csak a kockazatot csokkenti hanem a hozamot is....

hogy mit er 1 jol megvalasztott index fillter 1 mechanikus kereskedesi rendszernel, mulhat rajta a kereskedo jovoje hogy kepes lesz-e kitartani a rendszere mellett es kovetni azt nehez idoszakban....
BB stratinal akar 25-26% ala lehet vele csokkenteni a DD-t...(persze hozam oldalon 1,5-4%-ot is be kell ezert aldozni)
gondolom ebbol mindenki rajott, hogy
39 ill. 25%-os DD-nel a kulonbseg FELTETELEZVE 100000$-os szamlat 14000$...
hogy kinek mit jelent ez az osszeg teljesen mindegy....de osszegtol fuggetlenul 14% megtakaritas 1 mechanikus kereskedesi rendszernel legalab 1 ev folyamatos kereskedest igenyel vagy akar Feltetelez, minden kereskedesi jelezt lekereskedve, hiba nelkul es nyilvan a tokenk felhasznalasaval, kockaztatasaval egy jonak nevezheto ev, legalabbis az atlagot meghalado....

szoval ha masra nem is talan erre erdemes ebbol a hsz-bol emlekezni, hogy mechanikus kereskedesi rendszernel helyes index filter hasznalataval konyen megsporolhato 10-14% neha akar nagyobb DD is eppen a strategiatol es a piaci folyamatoktol fuggoen....

u.i.: aki akarja vegye okoskodasnak, rosszindulatnak, kotozkodesnek, aki akarja pedig kerem talalja meg a joindulatot, segitokeszseget, hatha nem kell megfizetni azt a 10-14%-ot esetleg FELTETELEZVE egy 100000$-os szamlan azt a 10-14ezer$-t
mert talan azt is feltetelezem talan valaki kepes lesz mas hibajabol tanulni, en mar fizettem 1 ilyen leckeert...
(ha feltetelezem, hogy mi lett volna ha hasznaltam volna index filtert)

kerem mindenki dontse el maga, hogy jo vagy rosszindulatbol irtam....

koszonom

Putyin pedig az egyik kerdesre ugy valaszolt nem is olyan reg ha a nagymamajanak pe*nisze lett volna akkor nagypapanak hivtak volna....
;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 08:07
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
hello pityu,

nyugi,nem kell elnézést kérned sem előre,sem utólag!
csak úgy árad minden rövidke sorából a gondoskodó szeretet és jóindulat.

gyorsan meg is követlek minden eddigi "bűnömért"

legyen szép vasárnapod! pá-pá :)
eurocent 2015. 05. 17. 08:45
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
Arany, ezüst chartod most hogy néz ki? Valami előrejelzés?
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 08:58
Előzmény: #18  eurocent
#19
1.244-ről kb 1.040-re
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 05. 17. 11:57
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#20
" az ember elveszti az illuziojat es vagyalmait mikozben 1 mechanikus kereskedesi rendszert kovet"

milyen illúzióra, vágyálomra gondolsz itt?

"index fillter hasznalata akar 200MA (en is hasznalok ilyet az egyik stratimnal), vagy 100-150MA, belepesi jelek figyelmen kivul hagyasa, esetleg a poziciokmeretenek akar felezese magasabb kockazatu piaci ciklusokban..."

mit szűrsz ki és hogyan a 200-as MA-val?
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 05. 17. 12:29
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#21
köszönöm! így már tisztább a kép. engem a későbbiekben is érdekelnének az eredmények. örülök, ha olyan dinamikus stratégiával találkozok, ami hasonló vagy jobb eredményt ér el, mint egy passzív B&H.

idén egy számomra új stratégiát kezdtem el olaj határidős piacon. fontos, hogy magas legyen a volatilitás és a likviditás. sajnos az OVX már annyira beesett link , hogy pihentetni kell a kereskedést egy időre az olajon.

itt van pár adat a stratégiából (ez csak /CL): link
103 nap alatt 74 kötés, nettó profit 20.6%, max DD 2.3%
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 12:37
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#22
ha már a hozzászólásomra válaszolsz, szvsz egyszerűbb lenne a másik topicban, akkor ez nem lenne szétoffolva...(a másiknak meg már tökmindegy:))

a lentire csak röviden:
a DD tizedesre pontosan már rég nem érdekel.egész pontosan a 90-es évek végén full rv-ben ülve éltem át az ázsiai és az orosz válságot, ez eléggé megedzett ahhoz, h ne érdekeljen különösebben, h 5 vagy 50% a NEM REALIZÁLT VESZTESÉGEM. remélem érted a nagy betűs részt?:)
ebből az időből ered, h csak saját tőkével és lehetőleg tőkeáttétel nélkül kereskedek.(ha felmegyek 1,2-re, akkor nagyon elengedtem magam..)

"na nem ugy am hogy 15% alatt vagy elneztem 39% "- nem a dd-t néztem el, hanem az évet- szerintem kérdezzél inkább, mielőtt okoskodni kezdesz..(a 2008-as összeomlás alatt a 2007-08, és 2008-09-es "gazdasági" évet értem (2007.októbertől 2009.márciusig tartott a maci).az előző volt 15,68%, az utóbbi 39 körül(38,4%, hogy pontos legyek)de mint írtam a lebegő mínusz engem személy szerint nem különösebben érdekel, főleg egy diverzifikált ONLY LONG rszerél.ha nem értenéd, kifejthetem;)

"szerintem nem nehez emlekezni, hogy xy strategian tavaly vagy 2013 oktobereben esetleg a GFC-n 15000$-os veszteseget szenvedett el a portfolio vagy esetleg 39000$-os veszteseget.... "- látom, nem érted. engem nem érdekel, h 15e vagy 39e a NEM REALIZÁLT veszteség, csak a REALIZÁLT.hidd el, azt pontosan dollárra tudom minden évre, hónapra, napra.(sőt az adóbevallás miatt FT-ra pontosan is:))

"lehet ezt rosszindulatu, okoskodo, nagykepu hsz-nak venni, vagy lehet ugy is venni hogy picike tapasztalat all mogotte...."- neeeem, ezt nem lehet annak venni, süt belőle a jóindulat.a kb. permanensen hangoztatott naaaagy tapasztalatoddal meg felesleges jönnöd, én sem írogatom minden hsz-emhez, h 2007.januárban kötöttem a bét-en az első tvk ügyletemet. 18 év tapasztalat elég, vagy fejlődjek még?

"gondolom ebbol mindenki rajott, hogy
39 ill. 25%-os DD-nel a kulonbseg FELTETELEZVE 100000$-os szamlat 14000$...
hogy kinek mit jelent ez az osszeg teljesen mindegy....de osszegtol fuggetlenul 14% megtakaritas 1 mechanikus kereskedesi rendszernel legalab 1 ev folyamatos kereskedest igenyel"- nagyon leragadtál a dd-nél:)

akkor rögzítsük: nincs semmilyen megtakarítás, mivel realizált veszteség sincs. a lebegő meg egyik nap 30%, másnap 25%, egy hét múlva lehet h 35%, lehet h.15%, stb...próbáld meg memorizálni, hátha nem felejted el;)

nagyon rámentél erre a 39%-ra, amit írtam(ami egyébként évszázados öszeomlásnál volt. az valahogy elkerülte a figyelmed, h ált. 15% alatt van átlagosan évente.(most had ne írjam le évenként 2 tizedere, h mennyi volt;)

"u.i.: aki akarja vegye okoskodasnak, rosszindulatnak, kotozkodesnek, aki akarja pedig kerem talalja meg a joindulatot, segitokeszseget, hatha nem kell megfizetni azt a 10-14%-ot esetleg FELTETELEZVE egy 100000$-os szamlan azt a 10-14ezer$-t "- már nem számolom, hanyadszor írod le ezt..

a DD-t nem kell megfizetni, mivel ez
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 12:39
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
nem realizált veszteség. ha realizálnám, akkor kellene megfizetni. na, hogy ilyen sokszor leírtam, most már remélem neked is megmarad.(ha más nem is, legalább ez ebből a kisregényből, amit írtam)

ha akarsz reagálni (nem fontos:)) inkább a régi szanaszét offolt topicban, ne ezt barmoljuk szét, köszi
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 12:43
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#24
"2007.januárban kötöttem a bét-en az első tvk ügyletemet.". jav:1997.január.
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 14:55
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#25
arany-ezust topikot ott hagytam
;)

stingy a megmondoguruk es feltetelezgeteseidre irtam....
ki az a fel komoly trader aki 1 forumon megosztott gondolatot hsz-t modelezget, szamolgat hogy mi lett volna ha azt kereskedte volna amit xy irt.....
na de komolyan....
(szerintem meg a kezdok nagy resze se csinal ilyet), raadasul ha esetleg erre vetemedne legalabb ponosan tenne, egyebkent semmi erteleme....

DD-vel kapcsolatban en nem kereskedek 18 eve, de azt tudom, hogy a szamlam erteke mindig annyit er amenyit eppen az adott szamla mutat....

az hogy realizalsz 1 veszteseget vagy nem attol meg megvan....es ez ugyan igy van a profitnal is....
(hogy vilagosabb legyek a szamlad mindig annyit er amenyi a nyero es veszto pozik osszege, sot kisebb szamlaknal ehez meg hozza veheted az osszes nyitott pozicio zarasanak koltseget...) szoval kicsivel kevesebbet, mondjuk egy standard 20 poziciobol allo portfolional attol fuggoen hol kereskedsz 20,50USD vagy EUR-tol egeszen par ezer $-ig kevesebbet
;)

egyebkent ha csak elmeletileg erted a DD fogalmat akkor tisztaban vagy vele, hogy mit is jelent...teljesen mindegy hogy zartad vagy eppen meg nem kelllett az adott poziciot ill. poziciokat....
(DD-nek ugye nem csak pszcihologiailag van hatasa, hanem megmutatja hogy mekkora kockazatot vallalsz, hogy 1 bizonyos hozamot elerj)....

es mivel en csak fel komolyan kereskedek engem nem igazan erdekel hogy neked mennyi volt az utolso DD 1 adott strategian, akar a realizalt akar a lebego mert ez az en szamlam osszeget nem befolyasolja...

a lenyeg amire szerintem erdemes emlekezni "talan ebbol a hsz-bol"

a veszteseg az veszteseg akar realizaltad akar nem...
persze lehet remenykedni ill. felni a lenyegen nem valtoztat
az pedig hogy diverzikalt portfolion erted el szerintem a lenyegen semmit nem valtoztat....

a tapasztalatomat hagyjuk kereskedok ezreinek szazezreinek vannak tobb, jobb tapasztalatai, az sem igazan erdekel nekem azzal nem lesz se tobb se kevesebb

a te tapasztalatodrol nem tudok erdembe hsz-ni, hogy kell-e fejlodnod, en folyamatosan probalok fejlodni, lehet ezt evolucionak is nevezni, a piac pedig szerintem folyamatosan adja a leckeket meg 1 olyan kereskedonek aki nem komolyan vagy csak fel komolyan kereskedik, hosszabb tavon nagyobb szamla meret ill. tobb szamla, tobb strategia es ujabb es ujabb kerdesek es azokra megtalalni a nekem megfelelo kivitelezheto valasz....

mert nincs abszolut igazsag, csak kulonbozo velemenyek, elet tapasztalat, kereskedesi tapasztalat....es ami valakinek mukodik nem biztos hogy a masik kereskedonek is fog....
ettol senki nem jobb vagy rosszabb, nevezzuk masnak kulonbozonek

REALIZALT ill. NEM REALIZALT veszteseg ahogy en latom...
realizalt veszteseg jo mert vege az adott kereskedesnek es nem igenyel tovabbi dontest ill. nem gyakorol tovabbi nyomast a kereskedore.....
nem realizalt veszteseg ugyan olyan veszteseg mint a realizalt annyi kulonbseggel hogy tovabbi kockazat kezelest igenyel, tovabb kell foglalkozni, tovabb gyakorol nyomast a kereskedore ill. kelt remenyeket ill. felelmet....
en igenis felek a nem realizalt vesztesegtol, mert barmikor realizalt lehet belole es ha meg nem is realizaltam 1 mechanikus rendszerbe az azert van az mert (long pozinal) nem esett az arfolyam a stoppig, tehat lehet belole nagyobb veszteseg vagy eppen meg nem kaptam meg a kilepesi jelet es amikor megkapom meg mindig nincs lezarva csak amikor a pozicio zarva lett...

ezt majdnem elfelejtettem hogy teged idezellek:
"szerintem kérdezzél inkább, mielőtt okoskodni kezdesz.." talan ez sem csak ram vagy mas megmondogurura vonatkozik, hanem rad is mielott elkezdesz feltetelezgetni egy 100000$-os szamlan hogy mi lett volna ha 1 adott velemenyt lekereskedtel volna...

szoval en mintha epp forditva neznem mint te, engem nem erdekel a lebego profit, csak a realizalt profit...
na ott van kulonbseg, mert annyival novekszik a szamlam ill. szamlaim....
es mivel barmenyire ki lettem kialtva megmondo gurunak mas forumtarsal egyetemben, azt tudom, hogy neha az ember raerez hol a legcelszerubb adni akar 1-2 centre is, viszont 1 vagy tobb mechanikus rendszer kereskedesenel a lebego profitbol mindig vissza ad a kereskedo 1 bizonyos mennyiseget, %-ot mire megkapja a kiszallasi jelet es ugye a poziciot zarni is kell ahol elmeletileg tovabbi profittol valik meg az ember....
szoval engem az nem erdekel hogy mennyi volt a lebego profit, mert nem lehet, keptelenseg a csucson zarni....
(persze neha elofordul bar nem mechanikus kereskedesi rendszernel es arra az ember emlekszik meg jo ideig hogy xy kereskedest eppen a csucstol 1-2 centre (napi max artol) zart
es az ad am szepen az egonak, aztan rajon az ember, hogy tobb nap mint kolbasz...
;)

de hogy ne offoljuk szet a topikot kivancsi lennek a velemenyedre van tobb mechanikus kereskedesi strategiad es az egyik eladasi, kiszallasi jelzest ad mondjuk egy masik strategian pedig belepesi jelet kapsz meg az nap esetleg masnap ugyan arra a reszvenyre esetleg ETF-re vagy 1 olyan ETF-re ami az elozovel mondjuk 95 vagy 93%-os korrelacioban van, vagy a mechanikus kereskedesi strategiaid kozul kapsz 5 belepesi jelet, de csak 2,3 esetleg 4-et nyithatsz mi alapjan valasztasz es mi alapjan valasztasz ha 1 olyan kereskedesi jelet kapsz ami mar 1 masik strategian eppen fut....
es variacok szama es az ujabb kerdesek es lehetosegek, problemak szama szinte vegtelen es tobb megoldas letezik, hogy melyik jobb az szerintem szemelyiseg, kereskedo fuggo...

szoval nincs abszolut igazsag, kinek mi fekszik mukodik jobban...., viszont ahogy elnezem teged sem hagy hidegen 1-2 kritikus hsz-as talan ez igy van nem csak velem aki komolytalanul kereskedik hanem mas hogy teged idezellek aki hozzam hasonloan "megmondogurunak lett kikialltva"
es ahogy nekunk se esik jol gondolom neked se, hogy ezek utan jo ill. rosszindulatuan olvasod az en vagy mas hsz-t rajtad all en nem haragszom....

egyebkent koszonom az idot melyet ram ill. a hsz-ra forditottal ill. forditasz....

szivesen osztom meg a velemenyem es kivancsi vagyok a tiedre is a mechanikus kereskedesi rendszerekrol....
meg a vegen tanulunk egymastol esetleg sikerul mas szemszogbol megvizsgalni valamit....

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 15:35
Előzmény: #20  Tazsomaru
#26
mechanikus kereskedesi rendszer legnagyobb elonye, hogy megszabadit rengeteg dontestol, mint a vezetesnel a zold es piros lampa esetleg a sebbeseg korlatozas...
hatranya, hogy nem lehet az egoval jatszani hogy mekkora sztarok vagyunk, hogy milyen jo kereskedok vagyunk....
(elveszti az ido legnagyobb reszeben mondjuk 80%-ban az izgalmat es sokkal inkabb munkanak fog tunni, kb. mint a borotvalkozas vagy fogmosas..., a napi rutin resze)
vezetesnel nem mindig van kozvetlen kovetkezmenye ha esetleg megszegunk 1 szabalyt, ez 1 mechanikus kereskedesi rendszernel nem mukodik....

talan ezert is van az hogy a kereskedok mechanikus kereskedesi rendszereknel, szeretnek tobbet hasznalni, ez nem csak a szamlaknak tesz jot hanem picit erdekesebbe teszi a dolgot ill. 1 masik szamlan esetleg ki elik kreativitasukat esetleg a forumon probaljak megvitatni a velemenyuket kulonbozo dolgokkal gazdasagi folyamatokkal kapcsolatban, ezert nem ertem hogyha valaki kovet 1 mechanikus kereskedesi rendszert az miert csinal akkora ugyet, hogy eppen valaki masnak eppen mas volt a velemenye ma, tegnap,hete honapja....(valtoztat az 1 mechanikus kereskedesi rendszer eredmenyen),szerintem semmit....legalabbis nem szabadna
;)

index fillter hasznalata, sok kulonbozo index filter letezik nem csak MA-as ill. nem csak 75,100,150,200-as ha mar az MA-nal maradunk....

hogy mire lehet hasznalni, hu ez 1 kulon temakor orakat beszelhetnenk rola es itt sincs abszolut igazsag mint a stopp hasznalatanal....

nehany pelda okoskodas nelkul:

-ha az ar 1 bizonyos MA (mondjuk) 200-as alatt van figyelmen kivul hagyjuk a belepesi jelet (minden strategia fuggo, kulonbozo strategiaknal kulonbozo dolgok mukodnek jobban)

-esetleg a pozicio meretet kockazatat csokkentjuk mondjuk 50%-al....(en ezt nem szeretem, inkabb az egesz stratin inditok, hatarozok meg kisebb pozicio meretet,de ez is kereskedo fuggo), vagy maximalizaljuk a nyitott pozik szamat esetleg amik magas korrelacioban vannak egymassal

-ha az index mondjuk beesik 75 esetleg 100-as MA ala akkor:
1. lehetoseg zarjuk az osszes poziciot
2. a stoppok ill. a kereskedes, nyitott poziciok kockazatat csokkentjuk bizonyos %-ban, mondjuk 50%-al,de ezen is mint mindenen lehet valtoztatni...
....

pl. erre 2013. oktobereben ill. a kovetkezo par honapban amikor az adosag plafonos vita volt az usaban a BB strategiamon az index filter miatt szinte folyamatosan zarnom nyitnom kellett parszor mert a benchmark index 1 bizonyos MA- keresztezte felulrol, majd alulrol majd megimetelte ezt parszor.....

mas nem tudom ismered-e,de mar errol is irtam korabban
High-Low kereskedesi rendszernel peldaul 1 viszonylag nem tul erdekes es biztato strategiabol lehet 1 nagyon jol mukodot csinalni a 200-as MA-val....
ugye High-Low rendszernel a visszateszteket kereskedjuk le, nyilvan 1 bear piacon eleg veszelyes bele venni az esesekbe....

szoval kulonbozo stratikon kulonbozo elonye es hatranya van az index filter hasznalatanak, na ezeket szerintem celszeru piciket megvizsgalni mielott elindit az ember 1 mechanikus kereskedesi rendszert, sok kenyelmetlensegtol es talan nehany nehezebb ejszakatol is megszabadithatja magat az ember....

nyilvan rengeteg kereskedonek van ezzel kapcsolatban tapasztalata es szep toluk, hogy megosztjak ezt masokkal...

Legyen szep heted!
tberki 2015. 05. 17. 18:40
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#27
Azert felettebb erdekes hogy a forum kisvuk miatt megy el egy adott iranyba szerinted, csinal egy uj topikot erre ki jon utana csinalni a fesztivalt? Bingo... te.
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 19:16
Előzmény: #27  tberki
#28
nem is akartam többet írni ide,de ha már megszólítottál ilyen kedvesen;

tudod mi a felettébb érdekes?
hogy (#16) hsz elolvasása után is nekem szólogatsz be,miután megbeszéltük,hogy hagyjuk egymást!

az objektívitásod tovvábbra is hagy némi kívánnivalót maga után..

pistit meg kedvelem,így természetesen keresem a társaságát,még ha ez neked nem is nyeri el a tetszésedet

Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 21:59
#29
csak mint erdekesseget megemlitenem...
link

nehany "ismeretlen nev" is szerepel a tulajok kozott...
mint peldaul Sprott vagy Soros Brothers
;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 18. 13:38
#30
egy megmondogurunak kikialtott sracrol irtak....
"az a baj ezzel a sráccal, h képtelen megérteni, h nem mindenki úgy gondolkodik mit ő"

"az egészben az a vicces, h én tudom, hogy jó a rszer, működik, megtermeli a megélhetésemhez szükséges profitot -lassan 3 éve munkahelyre sem kell bejárnom mellette-, ő meg látatlanban próbálja osztani az észt"

"persze a bebukott gurujóslatok nem nagyon érdeklik"

"nem akarok magammal beszélgetni, de kiszámolgattam az előző hsz-ben lévő guruajánlást úgy, hogy megnéztem, amit tuti vételre ajánl:Korea, Japan, Vietnam, Malay,AU Russia, es Brazil etf-ek hozamát és amit végképp kerülni kell(szerinte)januárban:eu, us, china.
lehet benne pontatlanság, mert a stooq-ról és finvizről néztem kb jan.11-es állapotot.
az etf-ek a lentiek voltak, plus Vietnam (VNM), amit ott kihagytam, de itt nem:)))

úgy számoltam, h 100.000$-t elosztottam egyenlően, ajánlottak esetén 7 részre, nem ajánlottaknál 3 felé.
az eredmény: ajánlott piacok hozama: 9712$, nem ajánlottaké: 12.665$.

a következtetések levonását mindenki végezze saját maga."

es a vegere:
"nem realizált veszteség. ha realizálnám, akkor kellene megfizetni"

Na most nezzunk meg 1 feltetelezgeto sracot aki visszamenoleg elarulja szamunkra hogy mit hogyan kellett volna csinalni....

persze a nem realizalt veszteseg az nem veszteseg amig nem zarja a pozit, de 1 visszamenoleg feltetelezett kereskedes amit nem kereskedtunk azon mekkora veszteseget lehetett elerni 1 feltetelezett szamlan....
;)

erdekesnek tartom!!!

Szoval jatszunk en inditottam 1 topikot ma Mechanikus BB strategia cimmel....ugy mond onzetlenul,keretlenul, szemelyeskedes nelkul...
mostantol az ev vegeig en leirom a be, kilepesi jeleket,ill. ha a trailing stoppot modositani kell....(nem visszamenoleg, hanem elore)
december 31,-e utan, nem nyitok tobb pozit es a regi pozik zarasaig folytatom a topikot...

FONTOS en nem kereskedem jelenleg ezt az ETF strategiat mert szamomra az USA piacan tul magas a kockazat,de hasonlo strategiat kereskedok 100-ai kereskednek, talan picit mas beallitassal...

viszont szivesen megosztom, nyilvan abszolut nem erdekelnek ennek a strategianak a kritikai....

ha valaki kereskedi demon esetleg "eles" szamlan azt sajat felelosegre teszi!!!!....

nem kerek ill. varok erte semmit, talan csak annyit, hogy a forum olvasok adjak meg a tiszteletet azoknak akik az idejukbol energiajukbol arra aldoznak hogy megosszak a velemenyuket 1 nyilvanos forumon....

strategia fobb jellemzoi:

1.csak ETF-kre fogad el long poziciokat....
2. az osszes ETF az usa piacain elerheto
3. atlagosan 10-20 poziciora ad jelzest 1 evben
4. min. poziciok szama 5 (ajanlott) max. 20
5. ajanlott pozicio meret 5-20% a kereskedesi tokenek, a maximalis megengedett nyitott poziciok szamatol.....
(tegyuk fel valaki 10 pozicio-t tervez maximalisan egyszere akkor a pozicio merete nem haladhatja meg a 10%-ot)
nehanyan kereskedik tokeattetelel en ezt nem ajanlom...
6. minimalis szamlameret (5 nyitott poziciora vetitve 2500$) egyebkent a minimalis pozicio meretnel kisebb szamla hatranyosan befolyasolja a hozamot, (feltetelezve 2-2,5$-os jutalekot feltetelezve), nyilvan ebbol kovetkezne hogy akik 10 esetleg 15$ fizetnek 1 kotesre azoknak 10000 ill. 15000$-os minimalis szamlameretre lenne szuksege ehez a stratihoz
7. a toke atlagosan 60-70%-ban van felhasznalva
8.talalati arany szorasa 55-62% kozott talalhato
9. 5-10 eves idotartam alatt a poziciok szamatol es kockazatkezelestol fuggoen DD 16-35%-os zonat celozza
10. hozam 7-15%-os zonat celozza
11. sharp ratio szorasa 0,8-1,65
12. expectancy 1,4-2,05 kozott szorodik

a strategia erossege hogy a nyero sorozatok nagy valoszinuseggel nagyobbak mint a veszto sorozatok es mivel ETF-ekkel kereskedunk, bizonyos foku diverzifikacio erheto el rajta, tehat a kockazat joval alacsonyabb mint egyedi reszvenyeken, persze alapfoku kockazat kezeles szukseges hozza....

kivancsi leszek az en ill. pomperj kritikusai hajlandoak valami hasonlo strategiat megosztani na nem a jovoben viszanezve mivel meg a munkahelyre se kell bejarni ...(valoszinuleg belefer akkor 5perc naponta, hogy megosszunk masokkal ...)
hanem mostantol vagy heten barmikor kezdheti aztan meglatjuk ki mit er el.....
(egyebkent nincsenek vesztesek, csak nyertesek a forum olvasoi akik vegig nezhetik hogyan nez ki 1 mechanikus strategia a minden napokban).....

virtual-stock-exchangen pedig kotom hamar feltetelezgetunk....

;)

u.i.: megmondoguruk es feltetelezgetesek reszemrol lezarva, beszeljenek a szamok es legyenek nyertesek a forum olvasoi...

Mindenkinek sok sikert!
Törölt felhasználó 2015. 05. 19. 07:28
#31
link

en 1 picit maskepp latom, altalaban az esely kitoresre 30-35%, ebbol kovetkezik, hogy az esetek nagy reszeben az arfolyam visszatesztel korabbi szinteket, legalabbis ha folytatodik a trend akkor is csinal (Higher low) magasabb aljakat igy pedig konyen elkepzelheto, hogy az ar 1,95;2 vagy 2,05-os szintet visszateszteli..
swap ill. kamatkulonbseg is a NZD oldalan all...
rovid tavon pedig az angol valasztasok utani politikai bizonytalansag okozhat nyomast a cable-re...

szoval en a cikk irojaval szemben GBP/NZD-t shortolom

Entry: 2,11626
Stop: 2,1750 (vagy 2-2,5ATR-es stop a veteli artol)
Celar: 1,9517 (bar ezt rugalmasan kell kezelni rovidtavu swingtrade-knel)

GBP/NZD longra szerintem lesz meg jobb lehetoseg....
Törölt felhasználó 2015. 05. 19. 07:35
#32
NZD/CHF-ben is lehet nehany potyocske (300-500)
90-145pipes stoppal erdekes is lehet....
itt a long oldalan all a kamatkulonbozet
;)
pomperj
pomperj 2015. 05. 19. 08:08
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
1)Silver egeszsegesen emelkedik 19 iranyba, es 5 napja stabilan. Itt az ido 1-2 nap lassulasra.

2)Arany kinlodva emelkedik.
Az a gyanum, a piac elkezdte erezni es diszkontalni azt, hogy EUR/USD nem nagyon latszik acelosnak, es megeshet hogy nem kepes 1.15 fole emelkedni.
Ha megkezdodik USD ujabb erosodesi hullama, nos, akkor GLD belefut a szembe szelbe...ezert a lassulas.

3)A kotvenyek korrekcioja (30 evesnel) a 3.12 top szintrol igen kicsire sikerult; es megeshet hogy napokon belul ujabb kamatemelkedesi impulzus jon.

Az evidens, hogy a FED ezzel nem tud mit kezdeni, alig van hatasuk a gorbe hosszu vegere. Es ha lepnek a kamat emelessel juniusban, akkor..

4)SPY benne van c of (5) Ending Diagonal hullamban. 2140-50 a target. Aztan -1000.

link
Tibi0002 2015. 05. 19. 08:14
Előzmény: #33  pomperj
#34
ha a chartok szerint alakul az esés, hány hónap alatt realizálódna a mínusz ezer pont?
pomperj
pomperj 2015. 05. 19. 08:21
Előzmény: #34  Tibi0002
#35
Legutobb 2007/2009 a -900 ponthoz 18 honap kellett.
Akkor is, most is a kotveny piaci omlas sebessegetol fuggott.
Törölt felhasználó 2015. 05. 19. 09:37
Előzmény: #33  pomperj
#36
Szia,

Szerintem Junius es Oktober vege elott lesz 1 korrekcio, nagysagat nem tudom....
Optimistabb es pesszimistabb is vagyok, mert szerintem a volatilitas szepen novekedni fog foleg osztol....
Kamatemelesben nem hiszek, talan csak akkor fognak ha a piac mar reg elment abba az iranyba...
szerintem ujabb QE jon es akkor kezdodik a vegjatek amikor az osszes nagyobb jegybank egymassal versenyezve probal penzt nyomtatni, volatilitas hatalmas lesz es konnyeden fognak a piacok 30-50%-ot menni par honap alatt...
hogy utana mi lesz jo kerdes, szerintem SP-ben nem 1000-1100 az alj hanem valahol 500-800 kozott van...(de nem mondom hogy iden lesz,de szerintem 2016-2018 kozott megtalaljuk az aljat....

Nem csak az EUR-t,de USD is nehezen tudom meghatarozni, mert a kereskedelmi, gazdasagi es penzugyi rendszer sulya is at fog helyezodni London-New York-rol....
Hong-Kong,Singapure Azsiai tersegre...
persze nem ma vagy holnap,de szerintem meg az en eletemben, ugy fogjak a kereskedok nezni a London-i ill. US piacokat, mint ahogy most a legtobben nezik az Azsiai piacokat...

En elkepzelhetonek tartom, hogy a FED all in-t megy es elkezdi majd venni nem csak az amcsi reszvenypiacokat hanem a kotvenyeket is, szerintem a US Treasury rovid lejaratokra ill. a 10 evesre fog uj csucsra menni ill. a Yieldek uj aljat fognak csinalni akar 0,5-1,2-ot is el tudok kepzelni a kovetkezo 1-2 evben...
(tudom ez orultsegnek hangzik,de sajnos ezt jatszak...)
eurocent 2015. 05. 19. 10:52
Előzmény: #35  pomperj
#37
link
Mennyi esélyt látsz Puerto Rico "bedőlésének"? Az milyen hatással lehet az USA piacokra?
pomperj
pomperj 2015. 05. 19. 12:49
Előzmény: #37  eurocent
#38
Ameddig vissza tudok emlekezni, ott mindig baj volt a kotvenyekkel.

Van 70Mrd USD Ruerto Rico allam+municipal kotveny kinnt, 3.5M lakosra, szoval egyenkent tartoznak 20.000 USD/fo-vel olyan orszagban, ahol senki nem latott ennyi penzt eleteben soha.
Osszehasonlitasul: a Magyar allamadossag kb.25.000Mrd, ami 10M lakosra 2.5MFt, az "csak" ugy 9000 USD/fo. Es ez is rohadtul nagy teher, 3.5% atlag kamaton is.


Ott a kibocstas mar eleve 80-85 cent/USD aron indul, es onnan esik tovabb. Allandoan probalnak ujakat kibocsatani, hogy a lejarokat abbol refinanszirozzak. Evente ugy 6Mrd-ot kell a kamatra fizetni, mert az valahol 8-10% kozotti atlagnal van. Most, a zero kamat vilagaban.

Ezt most abszurdul lehetetlen refinanszirozni.
Az USA idonkent kihuzta okat a bajbol, de nekik is eleguk van ebbol, es nem hajlandok beonteni penzt tobbe. Erre kitalaltak, hogy megnovelik az AFAT, es majd arra kulon kotvenyeket bocsatanak ki. Dehat, AFA-t se fizet ott senki.

Aki megvette a kotvenyt, annak tudnia kellett mit vesz; ettol meg jopar hedge-fund es junkbond (un. high-yield Fund) nagyon meg fog furodni.

Hogy mennyi lesz a tovagyuruzes? kiszamithatatlan.
Kepzeld el, mi lehet ha begyulladnak a Venezuelai, Ukran, Gorog, Argentin, osszes Afrikai, stb.
kotvenyesek?
Törölt felhasználó 2015. 05. 19. 13:39
#39
tberki! a 30 - as hsz - hez , hogy - hogy nem jut eszedbe semmit hozzáfűzni , hm ?
Törölt felhasználó 2015. 05. 19. 14:12
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
valakinek még van kétsége afelől , hogy valójában ki az aki egyfolytában személyeskedik , provokál és feszütséget gerjeszt ???

erről ennyit...
Törölt felhasználó 2015. 05. 19. 14:16
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#41
ez az marci,jelentsd csak a moderátornak,erre vagy képes! ez is valami

egy nagy nulla vagy emereileg is,szakmailag is!
kritika helyett alapos önkritika és a legjobb védekezés még mindig nem a támadás!
Tibi0002 2015. 05. 19. 14:21
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Miért jó ez neked?
celluxx
celluxx 2015. 05. 19. 14:35
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#43
Igen lalika, te vagy az.
Kisrókát is mindenhova követed, dénest is, és még ki tudja ki van a begyedben.
ÐÐ
Törölt felhasználó 2015. 05. 19. 14:46
#44
akar 50hsz-t tudok kuldeni a modiknak ahol nem megfelelo szavakat hasznalsz....
es kb. masik 50-t ahol szemelyeskedsz es gunyolodsz rajtam es pomperjen...

copy paste es aztan bucsuzhatsz a Lulo nick-tol, persze van tartalekba nalad kb. 1 tucat...
szoval nem fogunk toled vegleg elbucsuzni csak a Lulo nick-tol valsz meg ha nem fejezed be kar lenne a Nick-edert...kerlek fejezd be!
koszonom

arrol is tudnek tobb mint 20hsz linkelni ahol kersz ill. koveteled hogy tiltassalak ki...

ott hagytam a DAX forumot, aztan az arany-ezust-ot....
ezt nem fogom miattad!!!

a topik temajaval kapcsolatban szivesen latjuk a szakmai hsz-dat egyebkent kerlek ne farasz bennunket!!!

koszonom
Törölt felhasználó 2015. 05. 19. 14:51
Előzmény: #43  celluxx
#45
nyugi SZÁNalom!!!
Törölt felhasználó 2015. 05. 19. 15:08
#46
(#8341) Elmelet v. Gyakorlat
Értékelés: 0
válasz erre | péntek, 09:05
Elmeletileg a kovetkezo 3 kereskedesi napban bele fognak adni a nagyok hogy technikailag ne mutasson vetelt az arany....
(2,5-3%-os eses) 28-40$-os esest kellene csinalni....
aztan meglatjuk a piac hogyan fog reagalni az ontesre ill. egyaltalan sikerul-e ezt veghez vinni........
Kisvuk
Jelzés a moderátornak

;)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 05. 19. 15:44
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#47
Ez is jó kezdeményezés. Magam is csináltam az elmúlt pár évben hasonlót itt élőben, olykor heteken át - kevesen vállalják, tiszteletre méltó.

+
Törölt felhasználó 2015. 05. 19. 16:47
Előzmény: #47  szarvasvadasz
#48
Bocs szarvasvadasz, kicsit elment az egesz...
picit erzekeny vagyok arra ha joindulatu, segitokesz embereket bantanak...

nekem is volt sok vitam pomperjel korabban mert nem ertettem, hogy amikor leirja a gondolatait csak lehetosegekrol beszel ill. a velemenyet osztja meg....

en is leirok rengeteg dolgot kulonbozo gazdasagi temakban ill. kulonbozo kereskedesi lehetosegekrol....

akik pedig rendszeresen kereskednek azok tudjak, hogy egyetlen dolog biztos az egeszben, hogy mekkora kockazatot vallalunk...
a tobbi csak elkepzeles ill. tapasztalat....

nincs abszolut igazsag, csak kulonbozo tapasztalatok es velemenyek, hogy kinek mikor van vagy volt esetleg lesz igaza szinte teljesen mindegy, a lenyeg elmeletileg az lenne hogy megosszuk masokkal es a masik nezopontjat ill. velemenyet ha megismerjuk akkor talan jobban objektivebben latjuk a dolgokat....

viszont a kereskedesi alapszabalyokon nem valtoztat semmit, mindenkinek minden egyes tetteert vallalnia kell a feleloseget....
masok hibaztatasa, bunbak keresese nem vezet sehova....

a jo es rossz dolgokert,kereskedesekert es hibakert is vallalni kell teljes feleloseget!!!

emlekszel par napja irtam ill. kerdeztem, hogy mi a velemenyed a cable-rol, mert szerettem volna a pozicio 2. reszebol kicsikarni meg par pottyot....
kozben olvastam az origon 1 cikket a GBP/NZD-rol es tegnapi mozgasa a GBP-nek arra a dontesre jutatott, hogy szorosabbra veszem a stoppot, mert nem akartam tobb mint 25%-nyit a max profitbol, viszont beleptem GBP/NZD shortba....

ezzel csak azt akartam erzekeltetni, hogyha nem is 5,15 vagy 1h idotartamon kereskedunk, akkor is eleg gyakran es akar 1-2 nap alatt nem csak a piac de a velemenyunk is valtozhat....

ezert nem latom ertelmet ha valaki honapokra visszamegy es megprobal tevedesekre, hibakra koncentralni, majd neki all feltetelezgetni, hogy elmeletileg mennyi penzt lehetet azzal vesziteni hogy valakinek a velemenye nem jott be, mashogy alakultak volna a dolgok....

kereskedeseknel valoszinuseggel kalkulalunk es azt probaljuk megfeleloen kockazat kezelni, hogy valamifele elonyre tegyunk szert....

az ebbol kitores lehet cikk irojanak a velemenyevel tegnap ill. ma nem ertek egyet,de ez nem jelenti azt hogy 1-2 nap mulva vagy nehany het mulva ne valtozhatna meg a velemenyem....
(ez csak az en szemelyes tapasztalatombol jon es en is tevedhetek es rendszeresen tevedek is)

az hogy valaki 100-bol 48-szor vagy 52-szer esetleg 35szor talalja el az iranyt nem zavar....(szerintem nincs tul sok jelentosege)

stingy-nek is volt nehany hsz-a ahol segitett masoknak elmagyarazni a kotvenyekkel kapcsolatos dolgokat....

en nem haragszom senkire, az lenne jo ha nem ellensegeskednenk, hanem mindenki kepes lenne leirni a velemenyet ugy hogy azzal ne bantson masokat, meg akkor is ha eppen az altalanostol eltero a velemenye...
szerintem minden szakmai, kereskedesi velemenynek jogosultsaga van, hogy kinek lesz legkozelebb igaza teljesen mindegy....

a lenyeg hogy a kozosen megosztott velemenyek a tobbseg javat szolgaljak, talan ez lenne a forum ertelme...

Mechanikus BB ETF strategiat ill. topikot azert hoztam letre, hogy akit erdekelnek a mechanikus strategiak azok lassak hogyan lehet mindenfele dontesi kenyszer nelkul kereskedni....
(raadasul a talalati aranya nem rossz a stratinak es tudom, hogy ezen a forumon ez sokat szamit) en jelenleg nem kereskedem ezt az USA piacain mert az en rendszereim szerint tul magas a kockazat....
a brazil ill. nehany fejlodo orszag ETF-jeit ahol novekedest latok a jovoben, ill. nyersanyag etf-eket viszont fele akkora kockazattal kereskedem ezen a stratin...(meg a jelenlegi kockazatok mellett is)

szerintem ilyen dolgokra kellene az idonk nagy reszet forditani a forumon....

en peldaul mindig erdeklodessel olvasom az EUR/USD ill. mas parokrol alkotott velemenyed es mar nehany grafikonodat kinyomtattam ill. lefuztem mappaba, pedig en nem igazan grafikonokat nezek inkabb a szamokat figyelem...

es biztos vagyok benne hogy a forumon van nehany jo kereskedo aki kulonbozo termekeken nagyon ott van, akar magyar, torok, europai reszveny piac esetleg kotvenyek....

jo lenne ha a forumozok ki allnanak azok mellett akik hozzatesznek ehez a forumhoz (itt nem magamra gondoltam) legyen az barmelyik nick...

u.i.:
ezzel probalom kompenzalni az en negativ jellegu hsz-mat, hatha hozzatudok adni en is valamit a forum szinvonalanak emelesehez...
akiket pedig megbantottam azoktol elnezest kerek, nem haboruzni es vitatkozni inkabb velemenyt szeretnek cserelni es 1 jo csapat resze szeretnek lenni...jo lenne ha mindenki nyerne azzal hogy a forumot olvassa ill. velemenyet ossza meg itt...

Legyen szep napod!
Törölt felhasználó 2015. 05. 19. 17:23
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#49
Alaposan beleadtak, ezüstbe még jobban.
Törölt felhasználó 2015. 05. 19. 17:41
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#50
Ott a pont... Szerintem ezt kár túlmagyarázni, aki meg akar érteni, annak menni fog, aki pedig nem, azt úgyis látni...
Törölt felhasználó 2015. 05. 19. 17:44
Előzmény: #33  pomperj
#51
4-ből 3 talált...
Törölt felhasználó 2015. 05. 19. 17:48
Előzmény: #33  pomperj
#52
Egy kérdés: egy cikkben felvetődött, hog akár több évre is a 40$- szinten ragadhat az olaj ára...Ez mennyire reális jóslat, mert ha az, akkor az olajos cégek oldaláról gyorsan hatalmas cunami jöhet...
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 07:52
#53
link

nehany dologban pontositanek:

1.JPY-en shortoljak nem csak nehany kereskedo hanem jo nehany Hedge Fund is.
2. Japan allamadossag nem fog csak ugy eltunni, mert a JGB-t a nagyobb bankok nem kedvtelesbol veszik, hanem mert ra vannak kenyszeritve, ha nem vennenek megfelelo mennyiseget akkor nehany napon esetleg heten belul Japan kormany fizeteskeptelenne valna...
(az egesz story azert mukodik mert 90-95%-a az allamadosagnak az orszagon belul van)...

3. egyebkent ha 1 tollvonassal megtehetne a jegyban akkor mar reg megtettek volna,de nem tehetik meg mert nem csak az adossag tunne el hanem a azoknak az embereknek a penze is akiknek nyugdijmegtakaritasa ebbe lett fektetve...
es mivel egy eloregedo tarsadalomrol van szo a tarsadalom nagy reszet erintene, bar valoszinuleg 70-80 eves emberek nem fognak az utcara menni tuntetni vagy ragadjak magukhoz a hatalmat fegyveres konfliktussal...

4. szoval amirol az egesz szol, hogy probaljak elinflalni,de ha nem csinaljak eleg gyorsan akkor gondok lehetnek, az azsiai tersegben pedig nem nezik orommel, hogy a JPY gyengul mert ezaltal az o versenykepeseguk romlik ill. exportjuk, talan ezert is probalkoznak ok is gyengiteni a sajat penzuket.....

Egyszerre mindenki nem kepes gyengiteni a penzet...szoval ez a dolog sem mukodik csak 1 darabig....

viszont kozep es hosszutavon a JPY tenyleg fog gyengulni es nem csak fundamentalis, demografiailag, hanem a jegybank segitsegevel is...
az esetek nagy reszeben az oszi honapokban gyengul a JPY...(bar a viszonylag alacsony energia arak ezen valtoztathatnak).....
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 08:01
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#54
nem engem kerdeztel,de velemenyem szerint 57-60$-on meg jelenlegi gazdasagi aktivitas mellet tulkinalat van a piacon....
azt nem tudom, hogy mi lesz 1-2honap mulva de komoly harc van a piacon...

olvastam ill. hallottam olyan velemenyt emberektol akik az olaj szakmaban vannak tobb mint 10-15 eve, hogy akar 25-40$-os arat is elkepzelheonek tartanak par evig...
en ezt nagyon elkepzelhetetlenek tartottam korabban,de lassan kezdek vele szamolgatni legalabbis mint 1 lehetoseggel...
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 08:14
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
Köszönöm a választ.
tberki 2015. 05. 20. 08:37
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#56
Azert ne felejtsuk el hogy az olajat dollarban merik. a dollar erosodik a tobbi devizahoz kepest, az olaj ehhez kepest nem olyan gyenge. A tavaly ev kozepen latott eurusd-vel szamolva 72usd lenne most az olaj. Az meg annyira nem alacsony. Az olajar es az egyeb nyersanyagok ara addig nem fog felmenni ameg a dollar nem gyengul szamottevoen. Szerintem.
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 09:06
Előzmény: #56  tberki
#57
igazad van abban hogy 1,4-es EUR-nal 70-75$ lenne,de jelenleg a USD eros.....

egyebkent nem csak USD-ban merik, eleg komoly hatter munka folyik, hogy a fobb nyersanyagokat ne csak USD-al lehessen kereskedni....

jelenleg teny, hogy a legtobb nyersanyag kereskedesehez USD-ra van szukseg....

hatalmas valtozasok mennek vegbe a vilagban...
uj generaciok, uj technologiak, uj lehetosegek...

es ahogy a Kodak is szepen eltunt ugyan ilyen sors var azokra a cegekre akik nem kepesek megujulni valtozni....
ez igaz lehet olajcegekre, MCD-re es akar a KO-ra...

de nezhetunk masik peldat is Nokia 90-es evek vegen es 2000-es evek elejen az egyik leggyorsabban novekvo ceg volt es hol lesz 10-20 ev mulva, ha valami egeszen uj dologgal nem kezdenek el foglalkozni....
Jelenleg az okostelefonok piacat igazan 2 ceg uralja Apple es Samsung (raadasul Samsung szallitja a chippeket az apple legujabb mobil eszkozeibe....)
soval nem monopoly hanem duopoly van, persze okosan ahogyan azt kell....
pomperj
pomperj 2015. 05. 20. 09:23
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#58
A melypontokon mindig nepszeruek a negative joslatok, es van is ezert beloluk sok a mediakban.

Az olaj bizniszben 5 evente van egy megrazkodtatas: valaki nagy termelo pillanatnyi erdeke, vagy egy eros vilagmeretu depreszszio miatt az olaj piac kiesik az egyensulybol, es az ar nagyot esik.
Az utolso 15 evben van 3 szep pelda erre. Es aztan masfel ev alatt vissza all az egyensuly. Az olaj kell, es vegso soron az hataroz.

Mostaban is ezt latjuk. Csak most az olaj-technologiak fejlodese (vizszintes furas, es fracking) okozza a felborulast. Nem esett a kereslet, de atmeneti tenyezok nyomjak.

Es persze emiatt nagyok a kitermelesi koltseg-kulonbsegek, a Saudi es mondjuk a melytengeri furasok kozott 3-5szoros koltsegszorzo van.

Viszont Kina es India vezetesevel egesz Azsia motorizalodik. Kell tobb olaj, evi 2% plusz fogyasztas a realitas.

En arra szamitok, hogy olaj meg iden ujra teszteli a 45 USD szinten a Marciusi melypontjat.
Aztan emelkedik, es siman elkepzelheto, hogy 100 koruli olajarakat latunk 2016 vegere.
Tibi0002 2015. 05. 20. 10:02
Előzmény: #56  tberki
#59
Ez esetben figyelheted a Brent árfolyamát €-ban jegyezve.
tberki 2015. 05. 20. 10:11
Előzmény: #59  Tibi0002
#60
nem erre akarok kilyukadni. Hanem arra hogy az olaj/uzemanyag a vilag nagy reszen nem olyan olcso mint a 60 dollaros olajar mutatja. Az utobbi idoben voltam kint parszor a fricceknel (te is tudod, mindig a repterrol beszeltunk) es mostanra szepen 1.4 kornyekere kuszott fel a benzinar, ami bizony nem olcso.
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 10:20
Előzmény: #60  tberki
#61
ez a petrodollár hatása... ami hambiland (jelenleg még meglévő) gazdasági hegemóniájának legutolsó bástyája. :)

ha gyakran jársz reptereken, vedd meg Marin Katusa ezzel foglalkozó remek könyvét ('The Colder War')... én is ott vettem néhány hete.

az oroszok elleni offenzíva is emiatt van, mivel ők el akarnak szakadni a petrodollártól... ezt bármi áron meg kell akadályoznia a jenkinek.

az meg h. 1.4 a benya a fritznél az 'eur/(petro)usd' kereszt miatt van. ;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 10:42
Előzmény: #58  pomperj
#62
Szia pomperj,

amirol en irtam az nem 1 joslat hanem 1 velemeny volt Diego Parrilla-tol akinek olajmernoki vegzettsege van es az olaj uzletben tobb mint 20 evet eltoltott es nem csak olaj cegeknel hanem olyan kisebb befektetesi bankoknal dolgozott mint JP Morg, Goldman es nehany Hedge Fund....
persze ez nem jelenti azt hogy o latja helyesen a vilagot,de szerintem erdemes a velemenyet picit megvizsgalni...
aztan majd az elet eldonti hogy mi es hogyan lesz....

Egyebkent en is magasabb oajarral szamoltam tavaly ilyenkor es velemenyem szerint is 80$-os ar jobban elkepzelheto hosszutavon mint a mostani szint,de nem art minden lehetoseget megvizsgalni...
tberki 2015. 05. 20. 12:08
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#63
"az meg h. 1.4 a benya a fritznél az 'eur/(petro)usd' kereszt miatt van. ;)"
szia gyuszi, erre akartam kilyukadni. az hogy 60usd korul van az olajar az rendben. Ez biztosan faj az amerikaban termelo cegeknek (ezert nem erdeke az araboknak csokkenteni a kitermelest) de a tobbit annyira nem zavarja mert adott devizaban denominalva sokkal baratsagosabb.
Erdekodve olvastam azokat a fejtegeteseket mostanaban hogy az arabok nem tudjak befolyasolni az olajarat... hat szerintem meg rohognek a markukba mert igy is jol elnek, es jol alatesznek a palaolaj vagy tengeri olajos bandanak. Hambiland, meg eppen nem tudja mit csinaljon, szopassa tovabb az oroszokat, vagy inkabb segitsen a sajat palaolajos szektoran, Eddig Putin fenekenek beolajozasa es celbavetele volt porondon, nem tudom elertek e vele valamit.
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 12:39
Előzmény: #63  tberki
#64
"Eddig Putin fenekenek beolajozasa es celbavetele volt porondon, nem tudom elertek e vele valamit."

:o)

hambisék azt hiszik (vagy inkább azt akarnák elhitetni a vazallus EU-val) h. igen...;) pedig Oroszország nem Korea, Vietnam, Irak vagy az észak-afrikai arab országok ahol éles lőgyakorlatokat lehet tartani ha éppen ahhoz szottyan kedvünk...;) tanulmányozhatnák előtte Bonaparte N. vagy Adolf H. nagy dérrel-dúrral megkezdett majd annak rendje-módja szerint kudarcba is fulladt kísérleteit.

Hagyományos hadviseléssel és/vagy politikai-diplomáciai kamarillázással az oroszt nem lesznek képesek legyűrni... messzebbre egyelőre ne szaladjunk, mert az már az egész bolygót érintené... az meg már inkább patológiai/elmekórtani és nem "sima" gazdasági-politikai-hegemonisztikus téma volna.

Az olajos témákkal kapcsolatban pedig a lentebb ajánlott könyv olyan mennyiségű és minőségű információkkal szolgál, hogy itt nem is akarnám őket idézgetni, mert utálom a hosszú hsz-eket...;)

meg fogsz lepődni, hogy mennyire keveset tudtál előtte az olajról és a nagypolitikáról mire a végére érsz... velem ugyanígy volt. :)
tberki 2015. 05. 20. 13:21
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
visszaterve a forum temajara:

Kisvuk, te ha jol tudom foglalkoztal azzal hogy mennyire korrelal a nyersanyag ar a dollar keresztekkel. Van esetleg olyan diagram ahol latszanak a nyersanyagarak mas fontosabb devizakban?

A KHnak van egy nyersanyag alapja forintban, az kb 6%ot erosodott ev eleje ota, szoval emelkedik de nem kell tole elajulni.

Szinten erdekes lehet a legnagyobb olajos/gazos/aranybanyasz cegek koltsegei fokent mely devizaban keletkeznek
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 13:31
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#66
Tavalyi evben 20%-al nott az arany ertekesitese Nemeteknel....

lehet hogy nem sok ertelmet latjak banki betetekben tartani a penzuket....
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 13:53
Előzmény: #65  tberki
#67
McDee szokott korrelaciokkal kapcsolatban anyagokat feltenni....
egyebkent a munkaja nagyon ertekes es eleg pontos, hasonlo munkakert ill. adatokert szep penzt szoktak fizetni en is ill. a cegunk is fizetett mar hasonlo anyagokert korabban.

stoq-on ha jol emlekszen megnezheted ill. a legtobb brokercegnel lehet olyan szoftverekkel talalkozni ahol nem csak grafikusan hanem szamszeruleg tablazatban is megjelenitheted...

nem vagyok biztos de talan a kitco-n is (ingyen) le lehet tolteni nehany nyersanyag arat a kulonbozo devizakba tobb evre visszamenoleg...

esetleg nezd xe.com nekik peldaul remek appjuk van erre...., bar ez inkabb rovidebb tavra alkalmas....

az igaz hogy a legtobb nyersanyag ar az esetek nagy reszeben akkor erosodik ha a dollar gyengul, de a gazdasagi aktivitas es egyeb dolgok is befolyasoljak a kulonbozo nyersanyagarakat.......

szerintem nagyon okos dolog a toked 1 reszet nyersanyag alapokba fektetni, es itt meg a dollar cost avareging hatast is hasznalhatod ha nincsenek tul magas koltsegek....
(persze nem art tisztaban lenni hogy az alap milyen nyersanyagokba fektet, lehetoleg nem csak olaj es energia...)
6% szerintem csodalatos picit kevesebb mint fel ev alatt 1 olyan piaci kornyezetben ahol 2-3%-ert is meg kell kuzdeni, lasd allampapirokat....

akik a jelenlegi piaci kornyezetben kepesek 8-12%-ot csinalni azokat meg kell fizetni, ha ezt megfelelo kockazatkezelessel teszik!!!

ne haragudj
tberki 2015. 05. 20. 14:11
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#68
koszonom a tippeket.

ps: miert kellene haragudni?
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 14:11
#69
nyersanyag koltsegek nagy resze attol fuggoen hol folyik a kitermeles az adott orszag devizajaban keletkezik, nyilvan vannak koltsegek olaj, penzugyi es ertekesitesi koltsegek amiket USD-ban szoktak megadni...
legtobb penzugyi jelentesben nem csak a helyi koltsegekben kozlik az eredmenyeket hanem USD-ban is....

pl. itt au-ban hiaba esett az arany az elmult 2 evben 15%-ot (2013 majus-2015 majusa), kozben az AUD esett 20-25%-ot....
ezert is kezdett nehany aranybanyasz ceg trendelni felfele...
Nalunk mar a legerosebb cegek 50-100%-os arfolyam nyeresegen vannak tul....

Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 14:19
Előzmény: #68  tberki
#70
bocs csak lassan mar felek megemliteni a kockazat kezelest.....

kulonben igenis lehet talalni megfelelo befektetesi alapokat, ami szerintem sokkal jobb valasztas ha megfelelo korultekintessel lettek kivalasztva ill. kombinalva es sokkal kevesebb idot igenyelnek....mint a kereskedes,de azert resen kell lenni mert nagyon nepszeruek lettek a szarmaztatott alapok es nem hiszem hogy mindegyikben megfelelo kockazatkezeles folyik,de majd ezt az ido eldonti, ez sem az en problemam...
tberki 2015. 05. 20. 14:25
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#71
nem akarom reklamozni a kh-t de nekem tetszenek itthon a bef alapjaik. Vannak abszolut hozamuak, vannak fixek, es boven lehet talalni 90-95% de akar 100% tokegaranciaju alapokat amelyek egyebkent 8-10%os eves atlaghozamot produkalnak sok eve.
Tibi0002 2015. 05. 20. 14:27
Előzmény: #71  tberki
#72
tőkegaranciával 10%??? Ezt megnézem!
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 15:09
Előzmény: #71  tberki
#73
8-10%-os eves hozam mellett nincs tokegarancia!!!
szerintem azt elnezted...
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 00:25
#74
majdnem 7 billiora buntetettek a 6 legnagyobb bankokat az FX piacon tett tevekenysegukert....) manipulaltak az arakat...
"snapshot time"
Libor story mar regi....
mekkora lesz a buntetes majd az arany piacan ha kiderul hogy a naked short poziciok miatt gyakorolnak nyomast az arany arfolyamara.....???
;)
tberki 2015. 05. 21. 06:33
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#75
Kh alapok alapja junius
Kh valogatott 2 alap.

Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 10:00
Előzmény: #75  tberki
#76
linkeld be az alap weboldalat, bar szerintem ne szanj ra sok idot, mert ido veszteseg...
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 10:20
Előzmény: #75  tberki
#77
csak óvatosan a múltbéli hozamok alapján történő választással!
itt egy tanulságos bejegyzés:link

és itt az általad írt KH 2.alap nettó eszközérték változása:
link
milyen érdekes, h a nettó eszközérték 2014 végén kezdett exponenciális növekedésbe...

ha így megy tovább ez (is) lehet a következő supra, vagy concorde vm, moneymaxx.

soha ne annak alapján válassz, hogy egy alap milyen hozamokat produkált a múltban.
Tibi0002 2015. 05. 21. 10:34
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#78
Első magyar daytrade származtatott nyíltvégű befektetési alap.
öt éves hozam: -28%
:)
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 10:44
Előzmény: #78  Tibi0002
#79
nem hittem volna, hogy meg lehet verni a MESTERT: link

valakinek mégis sikerült:)

az előző kh 2 alaphoz még:
ha megnézzük a nettó eszközértéket,akkor látható, h 2006-ban volt egy csúcs benne.(gondolom akkor is megvették a kisbüfik múltbeli teljesítmény alapján. de nézzük csak, mit is csinált utána:
hozamok: 2006:5,79% 2007: 4,8%, 2008:-0,74
és láss csodát, a netó eszközérték 20mrd-ről visszaesett 3mrd-ra.érthetőbben a megégett kisbüfik eldobálták a bef.jegyüket.
no és mi történt utána: szépen megnőtt a hozam, amit legtöbben partvonalról szemléltek...
szvsz tanulságos sztori annak, aki csak a visszamenőleges hozamok alapján választ.
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 10:58
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#80
Tokeletesen egyetertek stingy-vel, hogy ne csak a hozamot vizsgald, raadasul az elozo 10 ev semmifele garanciat nem ad a kovetkezo akar 5 evre.....

2 linket erdemes megnezni...

mar nem emlekszem melyik linkben de valahol megemlitik, hogy milyen eszkozokbe fektetik a penzed....

en nem allitom, hogy valamifele ossze-eskuves elmelet lenne ill. hogy letre hoznak alapokat amiket majd kesobb bezarnak....stb..stb..
inkabb ugy fogalmaznek hogy olyan piaci ciklusban amikor az emberek kepesek megtakaritani akkor a bankok ill. mas penzugyi csoportok a keresletre valo igeny miatt letrehoznak jo par alapot....
nyilvan visszaeso, gyenge gazdasagi ciklusok soran az emberek nem azzal vannak elfoglalva, hogy hova fektessek be a felesleges megtakaritasukat....
nyilvan a toke kiaramlas ill. a megtakaritasok hianya arra keszteti az alapokat hogy nehany alapot bezarjanak vagy beolvaszanak, igy nyilvan lehet koltseget csokkenteni....
az hogy milyen modon kezelik a penzed eleg fontos lenne, nem hiszem hogy tudatosan akarnanak veszteseget okozni,de peldaul abszolult hozamu alapoknal, ahol jelentos tokeattetelekkel dolgoznak jelentos kockazatnak van kiteve a penzed....
a bef.managereken nyomas van hogy minnel magasabb hozamot erjenek el, kulonben vagy a piacon 1 masik szereplo, vagy 1 esetleges management valtas akar az allasukba is kerulhet....
lasd OTP-s alapokat amikor is EUR/CHF utan 8,10 es meg 25%-os netto eszkozertek visszaesest szenvedtek ill. szenvedett el 1-1 alap, ja hogy a pozicio merete csak EUR/CHF-n 95%-a volt a NAV-nak....

nem sok kereskedot ismerek aki a tokejenek 95%-at tenne 1 poziba...

10%/pozicio is jelentosnek szamit a legaggreszivebb hedge fundok-nal....

ha pedig igy nezed tberki akkor az OTP-s hozamok 10-20% a kockazathoz viszonyitva egyaltalan nem jo....

olyan alapok akik gazdasagi ciklusoktol fuggetlenul kepesek 8-11%-os hozamra, kevesebb mint 15-20% DD-vel na azoknak van jovoje,legalabbis a piac egyelore ezt mutatja...
ami pedig erdekes, hogy a befektetok nem ugy valasztanak hogy 8% vagy 9-10%, hanem akik ertik a dorgest, hogy 19% DD helyett csak 12-14%-os (a 8-8,5%-os hozam mellett)...
tberki 2015. 05. 21. 11:06
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
igy van garancia nincs. Arra sincs hogy Warren Buffett a kovetkezo 10 evben is sokat fog keresni, de miutan az elozo 30 evben ezt tette sokan elhiszik hogy igen.

Ertelek titeket, nem akarok vitatkozni sem. Ezzel egyutt a befektetesi alapokat alaphangon megiscsak a multbeli teljesitmenyuk "adja el". Lehet hogy lesznek rossz evek, Tibi strategiajaban is vannak. De a hosszu tavu atlaghozam a lenyeg, szerintem. A 90-95%os tokevedelem meg jo dolog. Az otp optima bef alap pl 100% tokegaranciaval ha jol neztem 95 ota tud atlag 10% korul. Igen vannak benne rossz evek, lesznek is. Ilyen az elet. Viszont semmi mas dolgod nincs vele nincs beallitani havi egy vetelt az altalad megvalasztott osszegert oszt jonapot kivanok. A kh valogatott alapok is duplaztak 10 ev alatt kb, az is atlag 8% ha jol szamolok. En - mindenfele befektetett munka nelkul - ezzel meg tudok elegedni.
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 11:15
Törölt hozzászólás
#82
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 11:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#83
drawdown: a portfoliód, vagy egyes elemei legnagyobb visszaesése egy adott időszakban.
pl: van 1mft értékű otp-d jan.01-én. ez ér márc.01-én 700eft-t,de visszamegy 1,2mft-re júniusra. akkor 300.eft a DD.(nem realizált veszteség)
Tibi0002 2015. 05. 21. 11:28
Előzmény: #81  tberki
#84
1995. idején, illetve utána is igen magasak voltak a kamatok, az nagyon felhúzza az átlagos eredményeket.
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 11:30
Előzmény: #81  tberki
#85
" De a hosszu tavu atlaghozam a lenyeg, szerintem. ". az csak egy tényező a sok közül.(és mint olvashattad a blogbejegyzésből,simán manipulálhatják- otp supra.
ne érts félre, én sem vitatkozni akarok:) szvsz minden ilyen befektetésnél a no.1 szempont a DD tűrő képesség. tudod, h hosszú távon visszamegy, de meg tudod-e várni 40%-os dd-ben, ez a kérdés:)
a kh2 alapnál is látszik , egy, utólag nem jelentős visszaesésnél a befektetők a bef.jegyeik 85%-ától megszabadultak.
20mrd-ből lett 3.
ezt meg csak érdekességképpen:link
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 11:41
Előzmény: #84  Tibi0002
#86
OTP optima aranylag regebbi alapok koze tartozik, es amikor en neztem nehany eve utoljara akkor 8-9%-os hozama volt, normalis kockazat kezelessel......
szerintem a kovetkezo evekben inkabb max 5,5-7,5% lesz majd, remelhetoleg nem valtozik majd kockazatkezelesuk...es nem probalnak hozam vadaszatot jatszani.
mert nehez idok jonnek...

DD (drawdown) a portfoliod legutobbi csucsa es utana kovetkezo legutobbi melypont kozotti kulonbseg %-ban...
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 11:58
Előzmény: #81  tberki
#87
még eszembe jutott vmi erről, de ezután tényleg befejezem mára:):
"Arra sincs hogy Warren Buffett a kovetkezo 10 evben is sokat fog keresni, de miutan az elozo 30 evben ezt tette sokan elhiszik hogy igen. "

azt ne felejtsük el, h ezeket az alapokat alapkezelők menedzselik.(akik között tudjuk, h vannak jók, csak nehéz megtalálni- 10 év után gyak lehetetlen)
Buffett inkább a pár évtizeddel ezelőtt "élte virágkorát", mára azonban (utolsó 10 év) kb. hozza az sp hozamát.
vagy pl.mi történik,ha a sikeres alapkezelő céget vált?
és te továbbra is tartod a bef. alapot? pedig alapvető feltételek változtak?
sok itt a bizonytalanság:)))

többen több helyen levezették, h hozamok helyett kifizetődőbb a költségekre fókuszálni, és ezen elv mentén kialakítani egy diverzifikált portfoliot.(hosszú távra)
egy kh.v akármilyen bef.alap a díjak levonása után hosszú távon esélytelen egy 0,1-0,3%-os éves díjjal dolgozó etf-fel szemben.

szvsz hosszú távra (10+év) egy alacsony ktg-ű etf-ekből összerakott portfóliót nem nagyon lehet megverni.
tberki 2015. 05. 21. 12:04
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
koszonom a valaszokat. megfontolando amiket irtok.
Tibi0002 2015. 05. 21. 12:27
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#89
És ahogy egyre nagyobb, úgy egyre nehezebb versenyképes hozamot elérnie a Berkshire Hathaway-nek. Jó story volt a semmiből egy ekkora céghalmot összehozni, de nem mernék rá fogadni, hogy a múlt dicsőségét meg tudja őrizni.
pomperj
pomperj 2015. 05. 21. 12:50
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#90
A Magyar allampapir alapok, mint 2 eve a legnepszerubb befektetesi forma, kezd forro lenni.

Az MKB Allampapir Alap februar ota esik, 6.55 csucsrol 6.4 szintre esett.
A Budapest 1. Allampapir Marcius elej ota esett 7.88rol 7.84-re.
AEGON belfoldi kotveny 4.91-rol 4.88-ra.

Ez meg nem sok, 1-2% a minusz.

Szoval, elindult az allampapir csodas hozam erozioja. A bukas sokkal nagyobb lesz osszesegeben, mint ami a broker-botranyokbol osszejott.

Ideje ujragondolni a nagyon nepszeru es "biztos" befekteteseket.

Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 12:56
#91
Az teny hogy nehany alacsony koltsegu ETF konyeden fogja verni a legtobb befektetesi alapot...
a koltsegek pedig nagyon fontos hosszutavon...

azzal viszont nem ertek egyet, hogy nem lehet felulteljesiteni az atlagot ill. S&P vagy a nagyobb ETF-eket...

ETF-ek hozzak az atlagot es a kisebb koltsegek miatt verik az atlagos befekteteseket,de ha megveszuk az atlagot csak ugy tudunk nagyobb hozamot elerni ha tokeattetelt hasznalunk....

Ha peldaul valaki az S&P500 index kivul mondjuk Russell2000-en kereskedi ugyanazt a strategiat sokkal tobb lehetoseget kap mar csak szamszeruleg is, a kockazata is csokken ...
olyan aprosagokrol nem beszelve hogy mivel az S&P500 nagyon nepszeru viszont azon kivuli reszvenyeken a volatilitas megnott az S&P500-hoz viszonyitva nagyobb volatilitas mellett konyebb kereskedni...

olyan aprosagrol nem beszelunk, hogy regiok es egyes piacok es ill. sectorok felul fogjak teljesiteni az atlagot...

hogy mik lesznek ezek a sztorik....???
van 1 olyan erzesem, hogy nem az energia szektor lesz a legerosebb...

technologia, health care, agrikultura erdekes lehet....

(Nem adtam fel celom verni az atlagot)
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 13:49
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#92
"azzal viszont nem ertek egyet, hogy nem lehet felulteljesiteni az atlagot ill. S&P vagy a nagyobb ETF-eket.."- nem ezt mondom, nyilván mindig lesz, aki felülteljesíti a benchmarkot (legyen akár sp500, rmax, akármi). a probléma abban rejlik, hogy senki sem tudja előre, hogy ki lesz az,tehát nem tudsz ma venni olyan alapot, akinek a kezelője teljes biztonsággal túlteljesít hosszú távon.azt viszont tudod, h 10+ év távlatában az alapkezelők 5%-a!!!! teljesít felül. tehát 95% az esélyed, hogy évtizedes időtávon a ma vett bef. alapod alulteljesíti a benchmarkját.
akkor meg inkább alacsony ktg-ű etf a jó választás a passzív befektetőknek.(legalább extra ktg. ne terhelje a pénztárcáját)
salander 2015. 05. 21. 14:00
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#93
Az OTP Optima teljesen profilt váltott az elmúlt 2 évben (ahogy óriásira hízott a vagyona) és azóta alul teljesít még a rövid kötvény alapok között is.

Ma is 50-60% bankbetét van benne... Annyira vigyáznak hogy ne legyen bukó (ne kelljen az OTP-nak a garanciát biztosítani és ne olvadjon a 430 milliárdos (!) vagyon), hogy hozam sem lesz benne semmi.

Akkor lehetne jó, ha hirtelen nagyon nagy hozamemelkedés jönne a hozamgörbe rövid oldalán, és akkor is csak a többi "rövid kötvény" alaphoz képest.
salander 2015. 05. 21. 14:09
Előzmény: #93  salander
#94
De úgy általában az egész rövid kötvény szegmens hozama a nullához tart még akkor is, ha nem lesz hozamemelkedés. Ha megveszed és tartod az 1,4% hozamú DKJ-kat (és közben felszámítasz 1,2%-1,4% alapkezelési díjat) akkor nagyon meglepő dolog nem történhet.
Törölt felhasználó 2015. 05. 22. 05:14
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#95
nem veszek befektetesi alapot...
;)
kozep es hosszutavon is verni fogom az S&P500 indexet...
;)
majd vissza terunk ra kesobb, nem akkora ordongoseg, de ne lojjuk le a poent ideje koran...
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 05. 22. 09:17
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#96
azt kiszámoltad már, hogy az elmúlt 13 év alatt mekkora előnyre tett szert az S&P? vagy az nem számít? :)

szerintem nem az a fontos, hogy jobban teljesítesz, mint egy index. nekem sokkal fontosabb, hogy milyen áron. hajnalban kelsz? naphosszat a gép előtt görnyedsz? vagy elég heti pár óra és a többit a családommal, barátaimmal tölthetem el?

sok speki Livermore-t tekinti példaképének. Te is a legfontosabb írásnak tartod a róla szóló könyvet. szerintem is egy tanulságos történet.

Livermore, miután többször is elveszítette a vagyonát, szinte nincstelenül öngyilkos lett. hasonló életpálya, minta a hírhedt Rulettkirály Gály Lajosé link . Bár Ő nem végzett magával, csak a családi vagyonnal.
;)
tberki 2015. 05. 22. 09:28
Előzmény: #96  Tazsomaru
#97
+1
emerald 2015. 05. 22. 09:51
Előzmény: #96  Tazsomaru
#98
++

Pont erre a következtetésre jutottam mint anno Te írtad.
Lehet jó a kereskedés naponta, amíg a gyakorlatot megszerzem.

De hosszú távon sokkal jobb az amit egy index hoz.
Törölt felhasználó 2015. 05. 22. 09:59
Előzmény: #96  Tazsomaru
#99
???mekkora elonyre tett szert???
es mert pont 13 eve???
miert nem 48 eve peldaul???
Hajnalban kelsz naphosszat a geped elott gornyedsz????
;)

Livermore-t ill. eletet picit felre ertetted, az en olvasatomban...

ami pedig a legerdekesebb hogy 1 szerencse jatekoshoz hasonlitod....

Ne ugy fogd fel a piacot mint valamifele szerencse jatekot, legalabbis szerintem nem...

ha ugy latod hogy a tozsde szerencsejatek nem szabadna se kereskedned se spekulalnod egyebkent tenyleg ertelmet nyeri a ruletkiraly konyv.

Ahogy en latom az eletem:

Assisi Szent Ferenc-et megkerdeztek, hogy mit csinalna ha tudna hogy nemsokara meg fog halni...
es azt felelte folytatna a kaszalast...

Te mit csinalnal ha azt tehetned amit akarsz ill. mit csinalnal ha tudnad hogy nehany honapod van hatra???

Gondolom nehez heted volt, vagy csak erdekes milyen iranyban szall a fantaziad....

Legyen szep hetveged!

Törölt felhasználó 2015. 05. 22. 10:12
Előzmény: #98  emerald
#100
sajnalom hogy ilyen konyeden feladod...

szerintem emerald picit valtoztatnod kellene a tarsasagon akikkel ugymond kapcsolatot tartasz kereskedesi temaban...
lehet hogy jot tenne...(persze tevedhetek is)
nem kell toluk orokkre megvalnod,de talan jobb volna ha a kereskedesi donteseidet nem befolyasolnak...(mert ugy latszik nem jo uton haladsz)
Bocs a szemelyes velemeny miatt!!!

Erdekesnek tartom, hogy emberek hajlandoak heti 40 orat dolgozni es azt csinalni amit masok meghataroznak ill. 12-16 evet tanulni, vagy iskolaban eltolteni, hogy megfelelo munkat kapjanak....

ha kereskedesrol van szo akkor viszont egeszen mas az atlagostol nagyon eltero elvarasaik vannak...
Sajnalom hogy sok embert felre vezetnek a kereskedessel kapcsolatban....

ezert is irtam korabban ha valaki peldaul 1 mechanikus strategiat kereskedik sok rengeteg illuziot ill. vagyalomtol kell megszabadulnia...

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek