Topiknyitó: HoStrucc 2019. 04. 26. 12:01

Set Szekta és trú ÚRRRRAKKKK fenklubja  

Szekta hívő topik. Trollok egyéni moderacio alapján felszólítás és indoklás nélkül repülnek :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 11. 03. 09:23
#18160
55
Törölt felhasználó 2020. 11. 03. 08:40
#18159
télapo ralik?
Törölt felhasználó 2020. 11. 02. 20:57
Előzmény: #18157  Nemtomicsináljak
#18158
Bízom a cégben, másként nem vettem volna bele, de a vezetőség magasról leszarja saját részvényeseit. Pedig meg kellene becsülniük.
Nemtomicsináljak 2020. 11. 02. 20:48
Előzmény: #18156  Aplus_San
#18157
Szép- szép.
De addig csak üres lózung, míg nem látszik valamelyest az árfolyamban!!
Ma minden szart szépen felhúztak nem kis forgalommal.
Egyedül ezt hagyták továbbra is a dagonyában gyakorlatilag 0 forgalommal 😟
Mintha tényleg a kutyát sem érdekelné ez a szar!!
Kedves vezetőség nem kellene legalább a látszatát kelteni, hogy tőzsdén van ez a papír, vagy talán már ez is lélegeztető gépre került!!??😱😱
Törölt felhasználó 2020. 11. 02. 09:32
#18155
54
kupec 2020. 10. 31. 17:34
Előzmény: #18149  DonFisher1
#18154
"maximum új értékbecslés és közgyűlés mellett más db-szám és más áron"
igen erre a közelmúltban konkrét példa is volt a BÉT-en (l. delta esetét), így a technika is adott - lehet hogy pont arra várunk, hogy az MNB a 'fordított akvizíció' (vagy hogy hívták) technikát elfogadva jóváhagyja a delta beadványát és utána itt is átverik majd
kupec 2020. 10. 31. 17:31
Előzmény: #18150  Törölt felhasználó
#18153
A nagytulajokat alapvetően lock-up gátolja a kiszállásban, így ezen ők (most még) nem gondolkodnak, kiszállás esetén meg lesz majd az a felhúzás is, ne aggódj (lehet, hogy épp a vasútfejlesztésre alapozzák majd)!
kupec 2020. 10. 31. 17:26
Előzmény: #18148  Nemtomicsináljak
#18152
Szerintem tök felesleges magad hibáztatni amiatt, hogy tavaly decemberben nem dobtad. Befektetői fejjel - én igyekszem így gondolkodni - akkor jött a Triman akvizíció, mindenki boldog volt, bízott a további fejlődésben. Idén február végén megint 100 körül volt a rv-ár, egész stabilan, utána ütött be a vírus, aminek hatására a pánik miatt lezúzták kb. 40-re. Befektetőként - ha eddig nem tetted - itt, legalább 60% bukóban, nyilván már nem dobod ki a 100 körüli papírokat (én sem tettem). Ezután visszament 80 körülre, és azóta lényegében lassan csorog lefele, megspékelve egy vírus 2. hulláma okozta újabb pánikkal. Talán 80 körül gondolkodhattunk volna el a teljes dobáson, mert addigra már a cég is rendesen leamortizálta a korábban épített bizalmi bázisát (tájékoztatás hiánya, tevékenység hiánya, első MNB bünti). De nem tettünk így, mert befektetőként bíztunk és bízunk abban, hogy a járványhelyzet rendeződése után sok minden visszatér a korábbi mederbe, pl. a cég tevékenysége és ezzel arányosan a rv-ár is. Most a 2. hullám kb. 1/3-ánál tarthatunk, de vannak már kilátások (l. vasútfejlesztés), bár - legalábbis nálam - a bizalom még nem épült vissza. Ugyanakkor abban bízom, hogy előbb-utóbb sobadinak jön a mentőcsomag (nehogy borítson és ezzel totál ellehetetlenítse a céget, Orbók úr személyes játszóterét), amit talán meg lehet majd lovagolni. De egyébként 10 évem még van arra, hogy kivárjam a végét. 
Törölt felhasználó 2020. 10. 31. 16:35
Előzmény: #18150  Törölt felhasználó
#18151
sobadi nem száll ki,minek beszáll egy másikba és válság miatt még elégeti a pénzét,most benfentes setben -tudja mi a dörgés,mi várhato setben.ezért sem ir itt nem is fog ,csitt van
Törölt felhasználó 2020. 10. 31. 15:46
Előzmény: #18149  DonFisher1
#18150
Félreértettél akkor, nem gyüjtést gondolok ha nem teljes érdektelenséget. 1 millió eladással akár -10% is lehetett volna. Azt vettem észre hogy itt már eladni szinte senki nem akar már ( szóval lefele nem vánám a sok rossz hír büntik sem rengette meg) viszont venni sem mer senki.  Ha jó hírek érkeznek fordulhat minden, megjönnek a vevők és aki eddig kitartott nem adja ha eddig sem adta. Valahogy ezt szürtem le ha a nagytulajok ki akarnának szállni nem így csinálták volna. Pont fordítva felhúzzák aztán kitömik a népet. Lásd Ery a futurba! 
DonFisher1 2020. 10. 31. 15:20
Előzmény: #18148  Nemtomicsináljak
#18149
Csak halkan jegyzem meg, hogy kb 1 éve volt egy Clearsteam letétkezelő is még a tulajdonosi körben kb 2,5 mio rv számmal (tehát 5% felett), ami a Triman apport bejelentése körül került át a UBS-hez és már ki is került az 5%-os körből. Tehát ha eladót kerestek, lehet érdemes annak is utánanézni. Nyilván mondjuk egy MNB jobban utána tudna menni ki is a tényleges tulaj, de szerintem rá lehet jönni. Az Ő beker ára mondjuk elég alacsony volt, 2017-ben tűnt fel.
Sobadi reklámemberként csak a Triman rv-ek bevezetése után kerül majd 5% alá (már ha külön számolják a 2 accountját).
A Triman rv bevezetési story esetében egyébként érdekes kupec felvetése. Mivel az MNB elég pontosan meghatározza, hogy mit és hogyan kér az ilyen rv. bevezetéseknél, kis akarattal szerintem nem teljesíthetetlen a pár hónap alatt ezt teljesíteni, pláne, hogy ugye tavasszal az MNB még jelezte is a határozatában, hogy kb. semmit nem tett a SET a bevezetésért. Ha csak alibizés ment, akkor a rv-eseknek nyílik pár lehetősége a SET vezetősége felé, amit 5 év feletti "ücsörgővel" is lehet díjazni. Szerintem meglesz a forgalomba hozatal (már a családi kötődés miatt is), maximum új értékbecslés és közgyűlés mellett más db-szám és más áron :) Egyébként jelenleg kb. az egyetlen érték lehet/lesz a cégcsoportban a Triman, de csak akkor, ha benne maradnak a vezetői. Ne legyen kétség, a mérnökök adják az értéket a cégben. Ha az a sok 10 év szakmai tapasztalat kivonul (és nem sikerül pótolni) akkor pont oda jut majd mint a Mátó-Stáb. Vagyis 0.
Mandalorian, vmit nem értek a fejtegetésedben. Szerinted gyűjtés folyik (ezt mondjuk mondogatta vki korábban is még kb 100 meg 130 körül is :) ), mert "pár 100k-t nehéz a piacon összeszedni". Akkor viszont nem értem hogyan harmadolt az árfolyam, és ha gyűjteni akar, nem tolna 1 misivel 10%-ot az árfolyamon. Szerintem simán árfolyamvédelmi vásárlás volt, vagy spekaralit indítana. 1 misivel 10%-ot tolni nagyon szerintem jó lehetőség volt az illetőnek. 
Nemtomicsináljak 2020. 10. 31. 14:36
Előzmény: #18147  kupec
#18148
Mondjuk ez is benne lehet hogy a sok hitevesztett, bizalmatlan 100 Ft körül még akár kis bukóban is realizálni fog, ha nem egetrengető hír által megy fel oda, hanem hír nélkül spekák által!!
Az tuti sokaknak nehéz döntés lesz 100 körül!!
Tavaly decemberben is asszem felment 130 ra, agyaltam is rendesen hogy dobni kéne mindet ,még szép nyereség is lett volna rajta.
Aztán én hülye nem tettem most meg nézhetem itt a béka segge alatt egy év múltán, innen bizony dupláznom kell, hogy csak nullába legyek😲
Az tuti hogy kurvára nehéz döntés lesz ismét 100 körül!!!!
Annyira nem is izgatna a dolog ,ha egy két millával lennék benne, de tőkém jelentős része itt van jelenleg lefelezve 😲
kupec 2020. 10. 31. 13:48
Előzmény: #18146  Törölt felhasználó
#18147
Teljesen irreleváns, mekkora a rv-ár: ha üres a kassza (l. eredménytartalék), nincs osztalékfizetésre lehetőség nyrt-knél. Persze az biztosan megoldható (lesz) papíron, hogy legyen egy zrt és az összes nyereség ott keletkezzék, majd osztalékként - a zrt tulajdonosait jelentő szűk körnek - kifizetésre kerüljön. Így a SET részvényesei egy fillért sem kapnak. Nyilvánvaló, ha egy cég prosperál, az előbb-utóbb jelentkezik a rv-árban is, mert újabb és újabb befektetők érkeznek és rv-vásárlásuk tolja felfelé az árat. 
.
A fentiek alapján viszont a 4iG rossz példa, mivel pillanatnyilag az elég nagy megrendelésállomány mellett sem nő a rv-ár (sőt), pedig a céget prosperálónak tartják (v.ö. politikai háttér).
.
A képet a járványhelyzet tovább árnyalja, viszont mivel a vírus még velünk lesz egy jó ideig (vakcina ide vagy oda), annak hatását sem szabad rövid távon (2-3 év) figyelmen kívül hagyni. 
.
Az könnyen előfordulhat, hogy a SET rv-ára eléri a 100 Ft-ot, akár viszonylag rövid időn belül is, de szilárd cégszintű pozitív gazdasági háttér nélkül ez nem fog megmaradni, mert a múltbeli történések okozta bizalomvesztés miatt ott már nagyon sokan fognak realizálni. 
Törölt felhasználó 2020. 10. 31. 13:24
Előzmény: #18144  kupec
#18146
A 4 ig mennyi szerezett mire kijöttek hogy osztalékot fog fizetni 20-25 x meg az árfolyamát 2x split. Biztos nem 100ft lesz az árfolyam ha osztit fizetnek .
Törölt felhasználó 2020. 10. 31. 13:20
Előzmény: #18141  kupec
#18145
Én pont az ellenkezőjét látom, hogy azért húzódik ilyen sokáig mert ő sem adja a papírjait, nagyon nehéz így a piacról összekapírgálni pár száz k. Láthattad pénteken 1 millióval 9% ment. Felfele lehet gyorsabb lesz a menet. 60 alatt én is hígítok még pár ezret biztos, ha kapok.
kupec 2020. 10. 31. 12:10
Előzmény: #18140  Törölt felhasználó
#18144
Az az osztalék még igen messze van, kell hozzá eredménytartalék, ahhoz meg bevétel. Szóval egyelőre még nem érezhetik magukat nyeregben...
Törölt felhasználó 2020. 10. 31. 12:10
Előzmény: #18140  Törölt felhasználó
#18143
lesz oszti biza,csak 3 év mulva
Törölt felhasználó 2020. 10. 31. 12:09
Előzmény: #18138  kupec
#18142
igy van de sobadi megvárja belgrádot tudja ö már mi van nyilván maszkot vett fel
kupec 2020. 10. 31. 12:06
Előzmény: #18139  Törölt felhasználó
#18141
krimit nem nézek, nincs rá időm. :-)
Gondold Te is végig - szerintem ez is egy lehetséges forgatókönyv. Azt én se gondolom, hogy Triman szeretne még dolgozni, de eddig sem ijedt meg a munkától, így elképzelhető, hogy nem zavarná (mondjuk esetében úgy sem fizikai munka jelentkezne); egyébként a Triman engem nem nagyon érdekel mit csinálna, ha a leírtak bekövetkeznének, korábban sem volt képben. A központi rész sobadi türelmének "meghálálása" a SET részéről és a Triman rv-ek tőzsdei bevezetésének kérdése. A többit tekintheted krimibe illőnek, de ezekkel kapcsolatban komoly változásokat várok, mert megkerülhetetlennek érzem őket.

Topik gazda

HoStrucc
HoStrucc
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek