Topiknyitó: Portfolio 2018. 09. 13. 20:08

Sargentini-jelentés: Varsó megvétózza a Magyarországgal szembeni uniós szankciókat  

Ugrás a cikkhez
Lengyelország vétót emel a Magyarországgal szembeni európai uniós szankciók ellen, ha az ügy a Tanács elé kerül - jelentette ki Jacek Czaputowicz lengyel külügyminiszter litván hivatali partnerével csütörtökön Vilniusban
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2019. 02. 04. 17:39
Előzmény: #159  euler
#160
Sikerül hülyét csinálni magunkból a világ nagyobbik részén.
euler 2019. 02. 04. 17:35
Előzmény: #147  euler
#159
euler 2019. 02. 04. 13:28
Előzmény: #156  elemes
#158
színház --> lovasíjászat -->focimeccs VIP páholy  :)
elemes
elemes 2019. 02. 04. 13:12
Előzmény: #155  euler
#157
na nem olyan kebelbarát hogy megsértődnék ha valaki fintorog miatta :) kb jövő ilyenkor talizunk megint, de valami kisebb helyen, mert a rudasban elég forgalmas volt a gőz (bár a többség turista volt, délelőtt 10 körül tömegesen jöttek, sok ázsiai -- gondolom az esős idő miatt városnézés helyett)
elemes
elemes 2019. 02. 04. 13:09
Előzmény: #155  euler
#156
nem családtag :) úgy értem, a NER-ben nem családtag. amit kicsit rosszul esett hallanom, hogy az egyébként értelmes és nyitott gondolkodású ember érzelmileg is elkezdett szimpatizálni azzal a gazdával, akitől az abrakot kapja. stockholm szindróma. pl. régebben alföldi róbert rendezéseiért rajongott, most meg lovasíjászatra küldi a fiát (mind a két gyereke kics kora óta jár lovagolni), normális országban ez nem több, mint különös hobbi, nade nálunk ... :)
euler 2019. 02. 04. 12:29
Előzmény: #154  elemes
#155

Hihető és érthető az egész. Nem akartam én ítéletet mondani róla, csak dilemmáztam egyet.
Azért is megértem, mert van saját tapasztalatom is ... Azzal a különbséggel, hogy én egy időben végrehajtott, saját és csontnélküli végelszámolás után megengedhettem/megengedtem magamnak, hogy kiszálljak a "szélmalomharcból". Talán ez volt a helyes döntés, talán... (erről csak ennyit :) ).
.
Az viszont biztos, hogy olyan erők torzítják a magyar gazdaságot, hogy a piaci viszonyok itt már csak korlátozottan érvényesülnek. A "jatt" ennek egyik látványos és szinte már természetesnek tekintett megnyilvánulása.
Említhetném a részrehajló pályáztatást, támogatást, a mindenkit sújtó adóztatást és bürokráciát is.
Ha valaki minden törvényt és szabályt be akar tartani és még becsületes is akar maradni, az jól gondolja meg, hogy vállalkozásba kezdjen-e. Legalábbis azt, hogy milyen területen és volumenben. Nem érdemes felhívni magára a figyelmet.
(Átlagemberről beszélek persze, nem ner családtagról. Azért mégiscsak az átlag a többség. Legalábbis remélem).
.
elemes
elemes 2019. 02. 04. 11:14
Előzmény: #153  euler
#154
nyilván önfelmentő. kicsit oximoron de "becsületére szól" hogy egy éven keresztül megpróbált mindent hogy fennmaradjon a régi cége, nem hagyott nagy adósságot maga után (embereit, alvállalkozóit kifizette, bár akkor már gründolta az új céget és azt tervezte, hogy az alvállalkozókra szüksége lesz ott is), szóval nem is csődbe ment, hanem csak ellehetetlenült a folytatás (azt mondta, nem akart csődeljárást, mert akkor nem lehetne ügyvezető az új cégben).
.
budapesti volt a cége. alapvetően hiszek neki mert elég régóta ismerem meg kb ki lehet találni hogy vannak dolgok amiről nem beszélt, és valójában OTT van a NER csapdája: mennyit kell jattolnia azért, hogy tudjon "tervezni a jövővel." ennek a jattnak a kitermelése mindenképp komoly versenyhátrány egy valódi piacgazdaságban.
euler 2019. 02. 04. 10:25
Előzmény: #151  elemes
#153

Eléggé önfelmentő szaga van a barátod magyarázatának. Viszont meg kell győznie magát, hogy a külső körülményekhez volt kénytelen alkalmazkodni a túlélés érdekében. Ha mások is így tennének minden jobb lenne, (és az ő lelkiismeret furdalása is csökkenne).
.
Nem vonom kétségbe, hogy igazat mond, (persze mindig van egy másik oldal is, akit most nem hallhattunk), mert ennél kisebb léptékben is megtörténhet ez, pl. egy fideszes vezetésű városban ki fogja megkapni a biztos önkormányzati megrendeléseket, akár egy park gondozását ...?
.
Az a dilemma, hogy meddig lehet elmenni a megalkuvásban. Mennyire kell beállni a sorba, meggyőződésünk ellenére, hogy a tartásunkat legalább magunk számára megőrizzük.
sanka 2019. 02. 04. 09:45
Előzmény: #151  elemes
#152
Beáll a nerbe es belülről rohasztja, mellésleg, akkor sem kell a fideszre szavaznia.
elemes
elemes 2019. 02. 04. 09:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#151
nem azért tiltanak ki, mert forradalmár vagy, hanem azért, mert sokszor (gondolkodás helyett) előveszed a propaganda-füzetet és abból másolod be a napi adagot.
.
tegnap találkoztunk egy régi barátommal (megbízható helyen, rudas gőzfürdő, ott nincs poloska :)) volt neki egy építőipari közepes cége, évi milliárd körüli bevétellel, fővállalkozó. aztán másfél éve komolyan megbicsaklott -- megkötött szerződéseket húztak ki alóla, egyiket a másik után. most újra megint sikeres vállalkozó lett, rokon szakmában. Azt mondjanem kellett mást tennie, csak abbahagyni a tiltakozást és beállni a NER-be. Azóta  virágzik a cége (az új), vannak megbízások, tud tervezni a jövővel.
.
Mondom neki, hogy oké, de az előző cége szakmailag az egyik legjobb volt a piacon, és azért ment tönkre mert a szakmailag gyengébb, rosszabbul dolgozó NER-es versenytársa kiszorította.
.
Hát igen, ezért kell beállni a NER-be. Azt mondja, ha abbahagyjuk a szélmalomharcot és mindenki beáll a NER-be, akkor a szakmailag rosszabb cégek mellett a jobb cégek is benne lesznek. Ő most is jobb, mint a többi NER-es versenytársa -- tehát ugyanott van mindenki, mint  NER előtt. Mem kell ellenkezni, be kell állni a NER-be, ez is csak ugyaolyan piacgazdaság, van verseny stb.
.
De ugye nyilvánvaló, hogy mégsem ugyanolyan.
elemes
elemes 2019. 02. 03. 22:59
Előzmény: #116  PusztaPutyin
#150
"elterjedt"
.
hát elterjedtnek lehet elterjedt (a bal - jobb meg a lib - konz) de ha megnézzük a legutóbbi kb harminc év közgazdaságtudományi eredményeit, akkor kicsit már idejétmúlt. a gazdasági eredmény az erőforrások minél hatékonyabb és fenntartható hasznosításából származik (nem tudom van-e ilyen elv, most így próbáltam összefoglalni), vannak véges és vannak megújuló erőforrások de a megújulókat is gondozni kell, ezeknek van valamekkora tehetetlensége (pl. a tengeri halállomány nem áll helyre egyik napról a másikra, a német munkakultúra nem honosítható meg egyik napról a másikra nemhogy szomáliában, de még kecskeméten sem stb) szóval sok tényező, formálódó modellek, egy csomó kérdésben a korábbi bal-jobb, konz-lib tengelyeket maguk mögött hagyó egyetértés formálódik.
.
persze csak a közgazdászok között, mert a politikusoknak soxor már van a célkeresztben, orbán viktor pl. leszarja hogy teljesít a gazdaság hosszú távon, ő csak a Családnak akar minél több pénzt biztos helyre menekíteni amíg lehet.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 02. 03. 21:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#149
Ez a fajta diszlexia itt most nem segít neked.
hatosa 2019. 02. 03. 20:44
Törölt hozzászólás
#148
euler 2019. 02. 03. 20:19
#147
Miután egy brüsszeli diplomata a magyarok diplomáciai ámokfutásáról beszélt, Szijjártó Péter külügyminiszter is szükségét érezte megszólalni.A külügyminiszteri érvelés mindössze néhány dologban sántít:
  • az arab államokkal folytatott egyeztetés végső célja egybeesik a magyar kormányzati állásponttal;
  • senkit sem kötelezett Brüsszel az ENSZ migrációs csomagjának elfogadására, a dokumentum csak ajánlásokat tartalmaz, amik még a támogatókra nézve sem kötelező érvényűek – nem mellesleg 152 ENSZ-tagállam fogadta el a csomagot;
  • A migrációs csomag csökkenteni kívánja a nyomást a fogadó országokon, és javítaná a körülményeket a menekültek származási országaiban, megkönnyítve hazatérésüket.
  • A dokumentum hangsúlyozza a nemzeti szuverenitást a migrációs helyzet kezelésében 

https://nepszava.hu/3024081_szijjarto-szerint-nem-ok-az-amokfutok-hanem-a-bevandorlaspartiak.
.
Közben a karaván halad ...
17:15 | Összeül az EU és az Arab Liga, hogy súlyos kérdésekről tárgyaljon
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 02. 03. 20:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#146

értem, nagyon sajnálom, hogy kijelzett a polkorrektbarométered
 
adj nekem tanácsot, hogy reagáljak érdemben erre a jelenlegi beírásodra? csak mert fasztudja, és nem szeretnék tanácstalanságomban további kivetnivalót szolgáltatni részedre.
hatosa 2019. 02. 03. 19:42
Törölt hozzászólás
#145
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 02. 03. 19:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#144
nézd, azt hiszem, felesleges rád túl sok energiát pocsékolnom. most meghalsz, mert mi más történhetne, aztán visszajössz a 188. nickeden és megint előveszed a kis tintaceruzával vezetett feljelentőkönyvedet, amiből rámolvasod a nyomozásod eredményeit. Az ívet választom meg, amiben leszarom. Engem ezen a fórumon az érdemi beszélgetés érdekel jobban.
komcsiportfolio 2019. 02. 03. 19:06
Törölt hozzászólás
#143
komcsiportfolio 2019. 02. 03. 19:01
Törölt hozzászólás
#142
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 02. 03. 18:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#141
nem kell utánanéznie, mert ismeri
hatosa 2019. 02. 03. 18:50
Törölt hozzászólás
#140
komcsiportfolio 2019. 02. 03. 18:37
Törölt hozzászólás
#139
hatosa 2019. 02. 03. 18:22
Törölt hozzászólás
#138
hatosa 2019. 02. 03. 18:07
Törölt hozzászólás
#137
komcsiportfolio 2019. 02. 03. 17:58
Törölt hozzászólás
#136
signal2
signal2 2019. 02. 03. 17:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#135
A közéleti vitákat, köztük a parlamentit züllesztette le a fidesz. Nem vállalnak nyilvános vitákat, a parlamenti vitákat ha lehet, kikerülik egyéni indítványokkal, az interpellációkra meg úgy válaszolnak, mint lent írtam: érdemben sosem, csak terelnek, visszatámadnak, netán régmúlt nyócéveznek. Ez átterjedt először a házimédiára, majd nyilván a fórumokra is.
hatosa 2019. 02. 03. 17:42
Törölt hozzászólás
#134
hatosa 2019. 02. 03. 17:39
Törölt hozzászólás
#133
signal2
signal2 2019. 02. 03. 17:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#132
Nemhogy tűröm, szívesen veszem, ha az logikus, alátámasztott érv. Ritka mint a fekete hattyú.
Ui: mindenki magából indul ki.
S milyen igaz!
komcsiportfolio 2019. 02. 03. 17:36
Törölt hozzászólás
#131
signal2
signal2 2019. 02. 03. 17:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#130
Sokszor ez a helyzet: kitiltanak, mert nem tartod be a moderálási elveket: ballib komcsi portfolió, vizsgálják Magyarországot az EU-s értékek be nem tartása miatt: a bevándorláspolitika miatt támadnak minket, korrupciós ügyet tár fel valaki: sorosbérenc. A felvetést, kritikát általában nem sikerül cáfolni, de nincs is rá szándék, hibát sosem ismernek el. A válasz legtöbbször visszatámadás, terelés, semmitmondás, aktuális propaganda elismétlése.
Köszönjük, fidesz az újkori vitakultúrát!
Írhatnám viccesen: "vityakultúra".
farkasj41 2019. 02. 03. 17:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#129
szerintem jól teszed itt is és más  t-ben is mindenki a maga igazát erőlteti, csak ő tudja a tutit, jobban jársz ha a szép lányokkal .......
hatosa 2019. 02. 03. 17:21
Törölt hozzászólás
#128
komcsiportfolio 2019. 02. 03. 17:04
Törölt hozzászólás
#127
hatosa 2019. 02. 03. 16:40
Törölt hozzászólás
#126
hatosa 2019. 02. 03. 16:39
Törölt hozzászólás
#125
euler 2019. 02. 03. 16:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#124

Nem kel (sic!), hogy kelljen, csak egy teszt.
Nem tudom extrém szélső értékekre mennyire készítették fel, próbáld ki!
euler 2019. 02. 03. 16:09
Előzmény: #122  PusztaPutyin
#123
Hatosának jól állna a vaskalap alatt. :)
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2019. 02. 03. 15:48
Előzmény: #119  euler
#122
A sapkás komoly.
hatosa 2019. 02. 03. 15:29
Törölt hozzászólás
#121

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek