Topiknyitó: Portfolio 2018. 09. 13. 20:08

Sargentini-jelentés: Varsó megvétózza a Magyarországgal szembeni uniós szankciókat  

Ugrás a cikkhez
Lengyelország vétót emel a Magyarországgal szembeni európai uniós szankciók ellen, ha az ügy a Tanács elé kerül - jelentette ki Jacek Czaputowicz lengyel külügyminiszter litván hivatali partnerével csütörtökön Vilniusban
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2019. 02. 11. 06:37
Előzmény: #379  euler
#381
uh, itt meg mi történt, míg én az igazhitűek álmát aludtam?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2019. 02. 11. 06:48
Előzmény: #381  elemes
#382
 néha a NER legjobb embereit is érheti baleset.
sanka 2019. 02. 11. 07:23
Előzmény: #381  elemes
#383
A modi kettőt ütött egy csapással?))
euler 2019. 02. 11. 07:27
Előzmény: #382  PusztaPutyin
#384

Lehet, hogy én beszéltem vele utoljára?
Akkor elmondhatom, hogy én még láttam Lenint.
sanka 2019. 02. 11. 07:45
Előzmény: #384  euler
#385
Utoljára, meddig?
euler 2019. 02. 11. 21:31
#386

Itt van (volt) az amerikai külügyminiszter.
Futólag láttam valamelyik tv-ben, hogy lazán sétál Pesten, fényképeszkedik, háttérben a Parlamenttel.Eszembe jutott, hogy mikor láttam így kis országunk vezetőit ...
Pl. tegnap hogy került be olyan rejtélyes módon miniszterelnökünk a Várkert bazárba.
Aztán elém került egy írás. Tényleg itt tartunk már?
.
"... a vezető beszállt a kármelita kolostor mélyliftjébe, majd beült szolgálati autójába, mely a Vár alatti ALAGUTAK EGYIKÉN 47 MÁSODPERC ALATT ELVITTE A VÁRKERT BAZÁR ALATTI MÉLYGARÁZS páncélajtóval elzárt ki-bejáratához. A Bazár alatti nagy előadóterem már évekkel korábban elkészült, négy méteres betonfödém alatt, lényegében atombiztos bunker. A helyszínt napok óta hermetikusan lezárták, és kutyákkal, detektorokkal, spórakereső műszerekkel biztosították. A vezető biztonságos helyszínre érkezett meg.
Odakinn, a bunker előterében is meghozta a TEK a megfelelő biztonsági intézkedéseket.
A beszéd biodíszletéül szolgáló rendszerhű elit 500 fős közönségét egy állandóan frissített protocolle lista alapján hívták oda. Érkezés szigorúan csak a fekete drapériakordonon nyitva hagyott egyetlen bejáraton keresztül. Ott, a felállított sörsátrak alatt detektoros vizsgálat, röntgen ajtón való áthaladás, a meghívó lézeres ellenőrzése után léphettett be az "elit" a hermetikusan lezárt területre. Idén a veszélyeztetettség olyan magas fokúnak találtatott, ...
stb."
Lovas Zoltán12 órája ·
euler 2019. 02. 12. 12:30
#387
"...nyolc év alatt halmozódott fel a legtöbb probléma, ami miatt Pompeo most Budapestre kényszerült jönni. Foglaljuk tehát össze, melyek is ezek: 
  • Túl baráti kapcsolatok Moszkvával és Pekinggel, annak minden politikai, gazdasági és titkosszolgálati vonatkozásával együtt.
  • A Védelmi Együttműködési Megállapodás aláírásának megtagadása.
  • Feltűnő tartózkodás attól, hogy a magyar honvédség amerikai fegyvereket szerezzen be.
  • NATO-ban történt bizalomvesztés.
  • Diverzifikáció a földgáz-vásárlásban, az Oroszországtól való függés csökkentése.
  • Az Orbán-kormányt jellemző példátlan korrupció.
  • A demokratikus intézményrendszer lebontása.
  • A civil szervezetek autonómiájának felszámolása orosz módra.

 Egy ideig a lista élén szerepelt a CEU ellehetetlenítése is, de ez láthatóan mára lekerült a washingtoni napirendről. A Trump-kormány első nagy kudarca épp a CEU volt, de csak idő kérdése, hogy a lista többi eleme is a kudarcok gyűjteményét gazdagítsa."
https://arakovacs.wixsite.com/jegyzet/single-post/2019/02/12/Pompeo-kudarca?fbclid=IwAR3bhwuTDlJ97uPqGhCAyzd370y4qFyNIH7WtZCzxBcKtF4oPMSDKZbZP_c
elemes
elemes 2019. 02. 12. 12:34
Előzmény: #387  euler
#388
a CEU is tényező az amerikai diplomáciában, az amerikai egyetemek hálózata a "soft power" része, így fogalmazott egy magyar diplomata. csak most épp otthon is megy a sorosozás. de hogy miről tárgyaltak azt nyilván nem fogják az orrunkra kötni, a hivatalos közlemények már régóta nulla hitelességgel bírnak.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek