Topiknyitó: Tésztavirág 2020. 08. 18. 15:55

Saját használatra ingatlant vásárlók topicja  

Ez egy egyszerű topic saját használatra ingatlant vásárlók részére élményeik, tapasztalataik megosztására, területek árszínvonalának megvitatására. Befektetői ingatlanvásárlókat várja a

Lakás/Ingatlan árak topik
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Wisonka 2020. 09. 06. 10:46
Előzmény: #119  Placi82
#120
Szia!
Igen! Teljes mértékben osztom a véleményedet! Ugyanezeket gondolom én is. Az ismerősi körben lassan már komplett hülyének néznek, hogy még mindig nem vettem házat saját célra, de szart, szar helyen nem is fogok, ha "olcsó" lesz sem, ahogy elfogadhatót sem méregdrágán! A méregdrága alatt itt az irreális, horribilis árakat értem. 
Placi82 2020. 09. 06. 10:35
Előzmény: #112  Wisonka
#119
Akkor, ha vidéki nagyvárosokban is az a helyzet, hogy új árban adják lassan a 30+ éves házakat mint Pesten, akkor vagy nem lesz tranzakció, vagy engednek az árból az eladók. Olyan emberek kérnek 100 milliós árakat a hazaikert, akik 2 milliót se látták egyben, de az ingatlanosok, a média megbolonditotta őket. Meglatjuk ki bírja tovabb, én biztos nem adok egy élet kemény munkájának az árat, egy rossz elosztasu, rossz műszaki tartalmú, csúnya házert. És halkan jegyzem meg ugyanaz a kínálat, abban a szegmensben amiben nézek már 2 éve, szinte semmit se adnak el. Ez mutat valamit szerintem. Igaz? 
Wisonka 2020. 09. 06. 10:30
Előzmény: #113  Placi82
#118
Szia!
Hol találtál a pesti telkedre 3 éve? Internet? Ismerős?
Itt most a nem frekventált peremkerületben egy 580m2-es FÉLIG közműves telket 16mFt-ért árulnak.... Ez persze a hirdetési ár, még az idilli keresleti piacról. De a jobb városrészben egy 600m2, teljes közműves telket 35mFt-ért árulnak és ez nem kirívó eset! Ez kb. az átlagos árszint jelenleg, legalábbis a hirdetési árak esetén. Ilyen árak mellett nem volt kedvem telefonálni sem!
De már tudom hol fogok építkezni! :) Ugyanitt az ipari parkban egy üres, közműves 3000m2-es telek 57mFt! :)
Igen, ez a Patyomkin helyzet elég érdekes, én is tapasztalom: Nulla tartalékkal 100+mFt-os ingatlanokban élnek egyesek, végletekig feszített pénzügyi húrok mellett. Na ez nekem nem pálya, így sosem szeretnék "boldog" háztulajdonos lenni. De ha bedől ez a jelenlegi helyzet és már nem lehet újabb pénztámogatásokat a lakosságra önteni és a kassza is kiürül és a válság is szépen begyűrűzik.....na akkor ez hirtelen mind megváltozik.
Igen, kapkodni semmiképpen nem fogok. Az utolsó pofára esés után rögtön elhatároztam, hogy idénre ez a projekt jegelésre kerül, tavaszig kivárok!
Placi82 2020. 09. 06. 10:27
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#117
Ez igen, nagyon jól hangzik:). Ok! 
Törölt felhasználó 2020. 09. 06. 10:20
Előzmény: #115  Placi82
#116
Oks, nekem Alsóörsön van nyaraló, nagyon jó horgászhellyel. Csónakkikötő és csónak 10 m-re a háztól,  szép nádas sok hallal, szóval szívesen látlak.
Placi82 2020. 09. 06. 10:16
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#115
Mi Balatonszemesen vagyunk, nyáron a családdal. Biztosra veheted, hogy horgasszunk jövő nyáron sokat együtt, még ha az északi partra is kell atmennem miatta:). Alig várom. 
Törölt felhasználó 2020. 09. 06. 10:10
Előzmény: #111  Placi82
#114
Félig győri, félig balatoni. :)
Placi82 2020. 09. 06. 10:07
Előzmény: #112  Wisonka
#113
Én annyiért vettem Budapesten telket, panorámás, hogy fetrengnel a rohogestol, ha megmondanam, pedig 3 éve vettem. Az építkezésre a kormányunk nem ad pénzt az egyszeri családi ház építő ek, meg a csokot se tudnám felvenni, mert a ház teljes epiteserol számla kell a banknak, , ami a 27% megemelt Áfa miatt, már a fürdőszoba burkolasanal buknam. :) Úgyhogy az 5% áfa felraketazta az árakat, meg a csok, meg az olcsó hitel. Mostmeg vissza a magas árakra az áfa. Szuper!. Visszaterve rád, nem tudom, hogy mennyi a telek. De abszolút megertelek, egy építkezésbe, szinte garantált az ideg baj, és az infarktus. Ha rám hallgatsz tavaszig, kiderul milyen állapotban van az ország, most már ne kapkodj, én se akarok építkezni már, valami jó szép cs.hazra várok, normális áron. Komolyan mondom, hogy amit magunk körül látunk az illúzió, vannak ismerőseim, akiknek 3 hónap anyagi kitartasuk sincs, pedig 150 milliós házban élnek budaorson  kb. 80 milliós hitellel. És kormányunk, már nem tud beleavatkozni, 50 milliós asszonyhitelel vagy ilyesmi, mert üres a kassza. Szóval várunk, míg osszeomlik ez az egész patyomkin falu. :) 
Wisonka 2020. 09. 06. 09:46
Előzmény: #108  Placi82
#112
Szia!
Igen, talán a legkézenfekvőbb megoldás az építtetés lenne, de vannak itt problémák:
- Városon  belül 10mFt-ért egy zsebkendőnyi telket sem kapsz. Ilyen árért semmit sem.
-A másik, hogy városon belül ahogy házból sincs jelenleg kínálat, úgy telekből sem! Éppen ezért ha mégis árulnak valahol egyet, akkor azt aranyárban mérik.
- És jelenleg időm és idegrendszerem nincsen egy építkezés lemendzseléséhez. :) Írta itt valaki, hogy még egyszer önszántából biztosan nem építkezne, mert óriási szívás és rengeteg pénz. Így én is inkább jó oroszlán módjára megvárom a csordából a leggyengébb állatot. Hátha eljön az én időm is és lehetek "jó oroszlán". Ehhez persze az kell, hogy legyen szép nagy horda, betegeskedő állatokkal. Különben az idők végezetéig várhatok.....
Placi82 2020. 09. 06. 09:43
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#111
Te Győri vagy? Miért gondoltam magamban, hogy Budapesti? :) 
Törölt felhasználó 2020. 09. 06. 07:52
#110

Van egy faék egyszerűségű megfigyelésem.
Ezek győri viszonyaltok, de szerintem irányadó.
Relatíve jó környéken lakom. Egy fél évvel ezelőttig két-három hetente bedobtak a postaládámba egy cetlit, hogy eladó ingatlant keresnek. Na ez kb. fél évvel ezelőtt megszűnt. Sőt ahogy járok a szokásos útvonalaimon, figyelni szoktam az eladó táblákat. Az utóbbi egy-két hétben drasztikusan megszaporodtak. Eddig szinte egyet sem lehetett látni, tegnap 11 db-ot számoltam a szokott útvonalamon. Van egy háztömb a legfrekventáltabb részen, ahol egy kb 8-10 lakásos társasházban 3 db eladó tábla volt kitéve különböző számokkal. Ez azért sokat elmond, mire lehet számítani.
hellforceone 2020. 09. 06. 07:39
Előzmény: #104  Wisonka
#109
A használt házak áránál talán már pont ezt a 2021-es új házakra érvényes energetikai előírást, törvényt látod beépülni... az a baj a piacon, hogy az eladók mindent (is és még annál is többet) beépítenek már az árba, így egy régi szar is egy vagyonba kerül. Amúgy a covid miatt szerintem egy darabig még nem fog javulni a helyzet, aztán meg majd még tovább romlik. viktátor gondoskodni fog róla, hogy az ingatlan árak ne essenek. Ha kell mindenkinek adnak majd 50 millió ingyen pénzt, aki bevállal majd még a 3 mellé 2 további kölköt és a nők lassan még 55 évesen is szülni fognak. Aztán majd jön az, hogy fagyasztassa le minden nő a petesejteket, férfi a spermáját még fiatal korában, mert majd beültetik a nő 60 éves korában és majd még akkor is szülni fog! A magyar nem fogyhat el!!! viktátor a nemzet abszolút védelmezője, ha tehetné, még a férfiaknak is szülni kellene :o))))))))) Elmebeteg világ, de hát kinek fogják eladni amúgy (csak példaként) a balatoni új építésű 45 nm-es, nagy teraszos ingatlant 90 millióért... az áraknak a piacon magasnak kell lenni, hiszen varga mini úr is megmondta, nincs még eléggé eladósodva a magyar a nyugat-európaihoz képest, van még felfelé tér bőven! Irány a csillagos ég!!! Aztán ha ne adj isten lenne egy újabb összeomlás, akkor utánuk a vízözön és az lesz majd, dehát minek adósodott el ennyire a nép???? Devizahitel 2.0, 3.0, 3.1.4, lehet választani.
Placi82 2020. 09. 06. 00:14
Előzmény: #104  Wisonka
#108
Meg valami, amit mostanában látok, hogy nagyon fogy a pénz nincs, pénz a piacon legalábbis most Budapesten. Nem tudom mennyi egy telek abban a városban, de kb 550.000 bruttó árért okosan kijon egy ház meg Budán is. Vegyél fel egy műszaki ellenőrt, aki helyetted cirkuszol. Nekem speciel az volt a baj hogy BP. Nem volt olcsó a telek. De ha te veszel kb 10 mftert egy telket, 120 nettó m2 és ház kb 60-65 millió. És akkor tipp top
Placi82 2020. 09. 06. 00:08
Előzmény: #104  Wisonka
#107
Felfelé, nem megy, ezt már látom én is se a panel, se a családi ház. Hiperinfla a következő időszakban nem lesz. Ha biztosan kellene mondanom legalább másfél két évig. A nagy infláció széles tömegeket érint, az kormanybuktato. A bankok óvatosan hitelezzenek. Ami pörög, az a támogatott csokos hitelek, aasszonyhitel, és a csok, mert az állami garanciás. A legrosszabb scenario, hogy stagnál nak az árak, de a kínálat bővül legalább. A többi az a te részére már csak jobb scenario lehet. 
Placi82 2020. 09. 06. 00:08
Előzmény: #104  Wisonka
#106
Felfelé, nem megy, ezt már látom én is se a panel, se a családi ház. Hiperinfla a következő időszakban nem lesz. Ha biztosan kellene mondanom legalább másfél két évig. A nagy infláció széles tömegeket érint, az kormanybuktato. A bankok óvatosan hitelezzenek. Ami pörög, az a támogatott csokos hitelek, aasszonyhitel, és a csok, mert az állami garanciás. A legrosszabb scenario, hogy stagnál nak az árak, de a kínálat bővül legalább. A többi az a te részére már csak jobb scenario lehet. 
Törölt felhasználó 2020. 09. 05. 23:18
Törölt hozzászólás
#105
Wisonka 2020. 09. 05. 23:17
#104
Sziasztok!
Érdeklődve olvasom ezt a topikot, amolyan "szintén zenész" lennék a topic témájával kapcsolatban.Az én storym: Családnak keresek, keresnék NY-MO-i megyeszékhelyen elfogadható családi házat, de a helyzet több,mint siralmas.Amit itt is meg tudok erősíteni az utóbbi időszakban:- néha észtől teljesen elrugaszkodott horribilis árak- talán a Covid miatt is, nagyon gyér kínálat
De mindezek mellett azt is látom, hogy az ingatlanpiac ezen ága egy bizonyos árkategóriában azért pörög.Hasonló szíváson vagyunk túl, mint itt Placi82, csak egy kicsit másképp.
Pár éve figyelem a kiszemelt városrészek piacát és azt látom, hogy itt is a választék teljesen eltűnt. Ami van az az ócska, előnytelen Kádárkocka, az újépítésű lyukak és a horribilis árú, de akkora értéket nem nyújtó, energetikailag kihívásokkal küszködő ingatlanok.A kiszemelt környék egyik utcájában nyár elején megjelent egy ingatlanos hirdetés, ami egy 87-es építésű viszonylag jó állapotban lévő ingatlanról szólt. A ház egy kedvelt városrészben fekszik ugyan, de lokáció szempontjából akár ingatlanos szemmel nem annyira főnyeremény. Nincsen a közelben bolt, posta, iskola, óvoda, de nekünk megfelelt volna.A 2008-as válság után ebben a kis utcában 3-4 házat is árultak évekig, mire egyik-másikról tudom, hogy komoly alkúkkal új gazdára találtak akkor. Az olyan igazi kínálati piac volt, alacsony árakkal.
Hát most ez ennek pont az ellenkezője: erős keresleti piac, kis kínálattal, magas árakkal!
Úgy voltam vele, hogy annyira nem kapkodom el a vételt, szépen körbejárok minden kérdést, időm se volt túl sok és az ingatlanos is egy hülye p....a volt. 3 hétbe telt neki, mire időpontot tudott egyáltalán egeztetni a első megtekintésre!Le is maradtunk végül az ingatlanról... Nem egész 3 hónap alatt elvitték a házat, mint megtudtam még rajtunk kívül  más is szerette volna megvenni. 
Most valami hasonló elhatározásra jutottam, mint itt egyesek: idén már nem veszek semmit. És megnézem, hogy mit okoz ez a Covid az elkövetkező fél évben az itteni ingatlanpiaccal, az árakkal! És további pénzgyűjtés.
Amit még látok itt:- a panelek elég horror ára kezd elolvadni. Egyre több magánhirdetést látok, ahol már tűrhető 62m2-es lakásokat kínálnak 18-19 mFt-ért, persze vannak még optimista emberek, van még bőven ilyennál 25mFt-is!-a családi házak esetében a szutykok nehezen vagy sehogy sem tűnnek el a kínálatból és a nagyértékű (értsd 85mFt feletti ) házak is fix versenyzők a repertoárban, azok se fogynak!- a házak esetében egyébként a jelentős áremelkedés szerintem az utóbbi 3 évben következett itt be, lassabban követték a lakások már magas árait! Itt a 80-300mFt-os ingatlan ritkaságszámba ment, elvétve volt egy-kettő. Most a picit is jobbak 80+ kategória, de gyakori vendég a 100, 150, 200, 300mFt-is! Ezeket egyébként nem tudom milyen eséllyel árulják, mert magam részéről ennyi pénzért már inkább magam küzdenék az építtetővel.....- így elképzelhető, hogy ha esetleg beáll az ingatlanpiac és esetleg nem csak stagnálnak majd, hanem esnek is az árak, akkor a házak esetében ez a csökkenés majd lassabban indul meg. - és nem hagynám ki a megszűnt 5%-os ÁFA mellett árhatásként azt a tényt sem, hogy 2021.01.01-től magasabb energetikai követelményeknek kell megfelelniük az újépítésű ingatlanoknak!
Így én most kivárok, kíváncsi vagyok, hogy mit hoz a jövő! 
Wis
Törölt felhasználó 2020. 09. 05. 21:55
Törölt hozzászólás
#103
Törölt felhasználó 2020. 09. 05. 16:02
Törölt hozzászólás
#102
Tésztavirág 2020. 09. 03. 11:31
Előzmény: #100  Placi82
#101
Sorstárs :D

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek