Topiknyitó: Tésztavirág 2020. 08. 18. 15:55

Saját használatra ingatlant vásárlók topicja  

Ez egy egyszerű topic saját használatra ingatlant vásárlók részére élményeik, tapasztalataik megosztására, területek árszínvonalának megvitatására. Befektetői ingatlanvásárlókat várja a

Lakás/Ingatlan árak topik
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2020. 08. 19. 15:04
Előzmény: #38  TitusPullo
#41
Én menet közben rájöttem max 500 as kert, csak, ami csak gyep meg 3 tuja fa és ennyi. :) 
TitusPullo
TitusPullo 2020. 08. 19. 15:11
Előzmény: #39  Placi82
#42
mondom, embere válogatja, emberismeretre jó volt, a kert sztereotípia, hogy a pihenés szinonimája, a kertészkedés maga a buddhizmus az emberek fejében. igen bizonyos embernek, én maximalista vagyok ott is, nagyon sok idő. egy kertész nem az, és közben elkér, ha van, mert nincs, 30-40e/alkalom. télen is havi állási pénzt. no way. koszos vagy, izzadt, hetente egy nap, ha dolgozol, akkor pont a 7végéből, nekem 1000m2-em van díszparkot csináltam szépen magam okosan, a hülyéje, nincs idő az igazi hobbikra. szóval amíg kicsik a gyerekek, jó lesz, de ha nagyobbak, akkor úgy sem kell nekik, én pedig pihenhetek, olvashatok a teraszon (feltéve ha intim), utazhatok újra, ha majd lehet. nem kell azon aggódni, hogy éppen ki miként jött be a kertbe a szerszámokért, verte el a jég, elszáradt, kiszáradt, beindult-e az öntöző stb. 
TitusPullo
TitusPullo 2020. 08. 19. 15:12
Előzmény: #41  Placi82
#43
500m2 gyep, ha könnyű a terep, az min 3 óra tologatás, feltéve ha rajta marad a mulcs. és 5naponta hetente ha szépet akarsz. 30-35 fűnyírás per szezon. 100 óra, 12,5nap csak fűnyírás az évből. baromság.
Placi82 2020. 08. 19. 15:13
Előzmény: #35  TitusPullo
#44
12 ker válság álló az fix. Nem is nőtt a 3 szorosra mint 1 kőbányai panel, de nem is fog ugyanekkorat esni. 12 részei nagyon tetszenek nekem. Martonhegyet, orbanhegy, kutvolgy. A 3.ik kerben lesz áresés, ha ebből komolyabb válság lesz, mert bocsánat, hogy így mondom, de oda nagyon sok, magukat tulvalallo, a valós anyagi helyzetetol, magáról többet mutató ember költözött. Az MBVK honlapján, a budai oldalon, a 3.ik kerületben volt a legtöbb árveres a 22 ker után. 
Placi82 2020. 08. 19. 15:18
Előzmény: #42  TitusPullo
#45
No ebben igazad van, köszi. 10 év múlva fix, hogy a gyerekeim magasan letoljak a kertet. Hát igen ezért kell olyan házat szerezni, ami 10-15év múlva is, ertekallo és dobbanhatok vmi kenyelmesbe. 
TitusPullo
TitusPullo 2020. 08. 19. 15:18
Előzmény: #44  Placi82
#46
lassú döntés, környékjárás, keresés, kutatás, és vki írta: a gyenge állat megkeresése a csordából, ez a feladat. többet nem követek el baklövést: pl építkezés: a gazdagok kiváltsága, nagyon kevesen vannak akik olyat építhetnek, ami az igényük. a többieknek kész ráfizetés, vállalkozók tömése. Tehát csak kapcsolattal ajánlom. megvárom hogy vki felépítse, és bedőljön a hitelébe, váljon, külföld stb. ez egyszer én nyerek.
Placi82 2020. 08. 19. 15:20
Előzmény: #46  TitusPullo
#47
Nekem van egy telkem, csak nem merek belevagni az építkezésbe, majd elmeselek miért. De most érdekelne miért nem építkeznel többet? 
TitusPullo
TitusPullo 2020. 08. 19. 15:21
Előzmény: #46  TitusPullo
#48
pl a környékemen aggloban, kinézett csodaházak kerültek 1-2 év után most a piacra, mert ott abban a családban lett vmi kellemetlen. ki lehet ez fogni, 10-ből 7válás 7éven belül, ezekre kell lőni.
TitusPullo
TitusPullo 2020. 08. 19. 15:23
Előzmény: #47  Placi82
#49
leírtam, mert nem rentabilis, ha nem vagy szakmabeli, maga a horror, idegileg, mindennhogy. vállalkozó ott lop el mindent ahol tud. ostobák sötétek, tiszt a kivételnek. megvárom h vki felépítse és ha belebukott, megveszem. min az áfa amit így spórolsz. én barom, 27% áfával építkeztem mert akkor jött a család.
TitusPullo
TitusPullo 2020. 08. 19. 15:26
Előzmény: #49  TitusPullo
#50
ha akkor lett volna a mai tapasztalatom, sokkal több pénzem és idegem lenne. soha többet. legalábbis amíg mással tölthetem az életem, addig nem.
Placi82 2020. 08. 19. 15:54
Előzmény: #50  TitusPullo
#51
Jogos, teljesen értem miről beszélsz. Én is átgondoltam az építkezést előre, nem ok nélkül fázok tőle. Ha generálba csinálom műszaki ellenőrel, akit én fizetek. Akkor meg még drágabb.A nagyon magas építési árakra, hogy rakott a 27%Afa ez kinyirja a piacot. Hát igen. Nehéz ügy. Ha jövő tavasszal kezdenem, akkor is innentől számítva 2 év múlva lenne kész. Egymás után 2 év különbséggel jöttek a gyerekek, végre jövőre kezdhetnenk újra élni a gyerek mizéria és a munka után. És 2 évet meg epikezzek, hát nekem se fülik a fogam hozzá. :). De ritka vacak most a kínálat a kész házak terén. Amúgy ha lakásba mennék véglegesen, akkor sasad, zoldmal, rezmal, szechenyihegy, farkasvolgy, martonhegyet, orbanhegy, kutvolgy, svabhegy. Ha véletlenül játszik a 22 es11 határa, akkor rózsavölgy Ringlo út környéke. A 3.ik kerületben táborhegy, uromhegy. Szerinted hogy alakul az ingatlan piac jövő tavasszal, nyáron.? 
Placi82 2020. 08. 19. 15:58
Előzmény: #48  TitusPullo
#52
A 10 bol 7 válás, 7 éven belül. Ez olyan igaz,mit igaz, biztos!!! Minden statisztika ezt támasztja alá 
JeanClaudeDammeVan 2020. 08. 19. 16:04
Törölt hozzászólás
#53
TitusPullo
TitusPullo 2020. 08. 19. 16:10
Előzmény: #51  Placi82
#54
A célterületünk ua. türelem, nem kell sietni. hogy mi lesz? nézz rá a másik topikra, senki nem tudja, csak a pozija beszél. és igazából mindenkinek igaza van. berlininek, tibornak stb. ha engem kérdezel, most stagnálás, 1 évig még, ott aztán elválik az irány. de 10-20%-ot mindenképp el tudok képzelni lefelé, 2 éven belül. de ha stagnálás? nekem az is jó ha min az inflációt hozza a pénzem és közben pakolom az önerőt ahogy bírom. a másik a hitel, amit lehetőség szerint kerülök.
Placi82 2020. 08. 19. 16:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#55
Nem. Nekem már van egy telkem. De drága az építkezés nagyon. Ettol a telektol függetlenül, akartam volna cs.hazat venni, de ezt már leirtam. Ha hitelt vettem volna fel a ház vásárlás 1 részéhez. Akkor a telket eladom és betorlesztem. De most ez egy ilyen helyzet. 
Placi82 2020. 08. 19. 16:15
Előzmény: #54  TitusPullo
#56
No akkor most kérdezek! Szóval en szerintem, megint lesz lezárás, nem tudom elkepzelni itt EU-ban, hogy engedik teljesen el. Hisz ha pár focista koronás lefujjak a mérkőzést ugyan ez a munkahelyeken, és a gyárakban,iskolákban. És akkor az már csúnya lesz gazdaságilag sztem. USA más tészta, más világ, ott ha nem volt biztosítási 10 éve ott nyiffant ki a beteg a folyosón. Ja és még valami, már a covid előtt is volt a gazdaságban iparban egy korrigalas amugy, láttam mert az iparban mozgok. Szerinted???? 
Törölt felhasználó 2020. 08. 19. 16:27
Előzmény: #21  Tésztavirág
#57
@Tesztavirag(vagy baki mas, akinek van jo otlete):
 #21: "epítesz akit vittem"
Egyik ismerosom lakasara szeretnek ajanlatot tenni, de elotte muszakilag szeretnem megvizsgaltatni egy epitesszel. Sajnos az ismeretsegi koromben nincsen egyetlen epitesz sem, igy valahonnan kellene keritenem egyet.
Kerdes: hogyan/honnan valasztanal megbizhato epiteszt(ha egyet sem ismersz), aki statikailag/muszakilag ertelmesen fel tud becsulni egy lakast/hazat? 
Tésztavirág 2020. 08. 19. 16:36
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
Van az építész kamarának egy honlapja, ahol megtalálod a listában szereplőket, névvel elérhetőséggel, de nem tudom hogy melyik végzettség kód jelöli a statikust.
Én azt csináltam, hogy googleben rákerestem az adott településen található építészekre és utána végigtelefonáltam akiket találtam. A legtöbb építész nem rendelkezik ilyen végzettséggel, így sokszor volt az, hogy mást ajánlottak, azok meg megint mást. Fonyódon az ötödik volt aki ráér és van ehhez szükséges végzettsége, Almádiban mindjárt a második.
Tésztavirág 2020. 08. 19. 16:41
Előzmény: #55  Placi82
#59
Tényleg rettenet drága az építkezés. Én acél könnyűszerkezetest néztem, egy céget meg is látogattam a telephelyen, de annyiban olcsóbb, hogy gyorsabb. 2-3 hónap alatt mindent is felépítenek. Csak az alapozás 30 napos technológiai száradási idejét kell benne üresen kivárni. Készre szerelve viszik a falakat, mindent utána már gyakorlatilag csak csavaroznak meg ragasztanak.
Placi82 2020. 08. 19. 16:51
Előzmény: #59  Tésztavirág
#60
Csak azt sajna, ha el kell adni, azt kutya nehéz értékesíteni. Nettó rafizetes. 

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek