Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 02. 14. 13:19

roman tozsde  

Europa legerdekesebb es legtobbet igero piacan dolgozom!

Ha kivancsiak vagytok,irjatok !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 23:03
Előzmény: #496  Törölt felhasználó
#500
Tulipan,

kosz elore es itt az emailcim: levi (at) levif.net .
Az (at)-et csereld ki a @. Igy remelhetoleg nem crawlol le minden SPAM-er...

Ha valami olyat kuldesz ami nyilvanos es esetleg masokat is erdeklhet de a Portfolio.hu forum hely, beallitas miatt nem engedi hogy felkuld, hasznald a Transylvania.info ( www.transylvania.info/forum ) forumot...
Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 19:17
Előzmény: #498  Törölt felhasználó
#499
a Brk-val:)
Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 19:16
Előzmény: #497  Törölt felhasználó
#498
plusz 50 %-ban vagyok kb idén
Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 13:30
Előzmény: #495  Törölt felhasználó
#497
meg annyi! az AVAS tender alapjan adja el a reszvenyeit es biztos hogy nem a minimumon fogja adni. Mindezek ellenere a kisbefektetok nem sok tejszint nyalhatnak mellette
Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 13:28
Előzmény: #495  Törölt felhasználó
#496
levif, adj egy e-mail cimet es, kuldok valamit, majd dontsd el meik gyogyszer ipari ceget vasaroldd
Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 12:41
Előzmény: #492  Törölt felhasználó
#495
Az ATB 1.70 RON-on az elmult evi atlagar allatt van.

Privatizalaskor az AVAS reszvenycsomag eladasa gondolom minimum atlagaron fog tortenni. Miert nem vasarolnad ezt hosszu tavra?
Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 10:02
Előzmény: #493  Törölt felhasználó
#494
Nálam az esés júl 23 óta 9,1% (nyitó)-
Elég sok Rasdaq részvényem van, de szerencsére nem csökkentek sokat...

Ti hogy álltok?

Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:35
Előzmény: #492  Törölt felhasználó
#493
Megnéztem júl 23 óta mennyi esés volt BVB és SIF-ek:

BVB 87%
sif1 82%
sif2 83%
sif3 73%
...

Febr. 22 és márc 07 között:
SIF1 -19%
SIF5 -13%
SIF2 -16%
SIF3 -8%

A BVB esése 9% volt, ha jól emlékszem.

A RON is leértékelődött az EUR-hoz képest, júl 23 óta több mint 4%-ot...

Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 08:51
Előzmény: #491  Törölt felhasználó
#492
Szervusz,

Én rövid szabadságon vagyok-- ma is csak szorgalomból néztem be....

Szerintem is jó vételi lehetőség... én azt gondolom, nem lesz hosszú és komoly az esés, de ez minden hasometria nélküli.

Én azt gondolom, SIF-ekben komoly főnixmadár-effektus lehet, mivel ezek a BVB indexhez képest többet estek.

Amit írtál: a listából egyedül TLV-t vennék hosszú távra, esetleg SIF2, a többi szerintem már túlértékelt, ehhez hasonló profilú cégek vannak a Rasdaq-on, olcsóbban. Ja, és mindhalálig BRK.
Törölt felhasználó 2007. 08. 16. 13:41
Előzmény: #490  Törölt felhasználó
#491
Latom csend van a forumon. Mindenki a sebeit nyalogatja? :-)

Itt az alkalom ujabb poziciokat letesiteni vagy hozzaadni a regiekhez. Mindig szoktam kb. 15% keszpenzt tartani de ha a piac most lehetoseget ad olcso(bb) vasarlasra megszegem a sajat szabalyomat.

Mi van a "watchlist"-eteken es milyen aron?

Itt van nehany az enyemrol:

ATB - 1.70 RON
BIO - 0.60 RON
IMP - 0.90 RON
SIF1 - 3.40 RON
TLV - 0.80 RON

.
Törölt felhasználó 2007. 08. 16. 09:36
Előzmény: #489  Törölt felhasználó
#490
Ez már a második nap az elmúlt egy hónapban, hogy nincs öt részvény, ami emelkedne...

Úgy látszik Rasdaq-ot is elérte a világpiaci trend..
Pedig, nem tudom figyelitek-e, nagyon jók az eredmények egy csomó cégnél...
Törölt felhasználó 2007. 08. 15. 16:10
Előzmény: #488  Törölt felhasználó
#489
hát ma kevés dolog van pluszban:(
Törölt felhasználó 2007. 08. 15. 09:16
#488
Hogy álltok?

Az én portfólióm nyitás után 0,13%-on minuszban van-- szerencsére nincs SIF-em... a Rasdaq-on meg nem látszik a hanyatlás jele..
Törölt felhasználó 2007. 08. 15. 08:32
Előzmény: #482  Törölt felhasználó
#487
Edoka, a reszveny jegyzesi idoszak augusztus 27 es szeptember 27 kozott van. Ez azt jelenti, hogy a jegyzesi szelveny ( BULETIN DE SUBSCRIERE) szeptember 27 deli 12-kor a Kolozsvari szekhelyen kell legyen es az emelest fedezo osszeg a ceg tokeszamlajan.
Törölt felhasználó 2007. 08. 15. 08:26
Előzmény: #483  Törölt felhasználó
#486
100 reszveny utan kapsz 43 at a ceg alapjaibol es 20 at jegyezhetsz 0.75 RON aron.
Amennyiben a profit novekedes tartja az elso felevi erteket, jovo ev elso honapjaiban szamithatsz egy 5-5.5 lejes arat, es ehhez meg szamoldd hozza a tokeemelesbol szarmazo jovedelmeket. Az egyetlen kellemetlenseget okozo teny az hogy sajnos a frissen kibocsatott reszvenyek hozzaferhetosege eleg sok ideig tart. Ha most beszalsz egy matematikai 2.8 lejes atlagarad van, amiert a teljes befektetesed, ha 4.2 korul vasarolsz 2.66 lej. A kulombseg abbol adodig hogy a bonusz reszvenyeket 0.5 lejen, neverteken irjuk a portfoliodba. Vagyis egy optimista ( es miert ne!) szamitas alapjan a jelenleg befektetett 435 lejedbol ( 100*4.2+20*0.75) par honap alatt lessz 896 lejed (163*5.5), abban az esetben ha minden ugy folytatodik mint ebben az evben.
Törölt felhasználó 2007. 08. 14. 23:19
Előzmény: #484  Törölt felhasználó
#485
A műtrágyáról még annyit,hogy komoly versenytársa a komposzt ami jóval olcsóbb és környezetbarát.
Lakhelyemen van többek között műtrágyagyár is és el kell mondjam nem megy nekik.Érdekes hogy román a tulaj...és az is hogy miért nem romániában vásárolt üzemet,ott olcsóbban kijött volna belőlle,vagy mégsem?...
A bioetanollal kapcsolatban jelentős kockázat az egyre szélsőségesebb időjárás,a korábban említettteken kívül.
De van hova fejlődni az azo-nak ahogy írjátok...
Törölt felhasználó 2007. 08. 14. 22:44
Előzmény: #480  Törölt felhasználó
#484
Megkezdte a termekeinek az exportjat. Az elmult felevben 15%-ot nott az export es 8%-ot a helyi piacon az eladas. Reszletesen angolul: link
Törölt felhasználó 2007. 08. 14. 22:39
Előzmény: #482  Törölt felhasználó
#483
Jol ertelmezem, hogy pl. 100 BRK ( link ) reszveny utan 20 uj reszveny igenyelheto 1 RON aron?

Kiszamolta-e valaki, hogy a tokeemelessel es az uj reszvenyek jegyzesevel kb. mekkora haszonra lehet szamitani ha most szal be valaki a jatekba?
Törölt felhasználó 2007. 08. 14. 09:47
Előzmény: #479  Törölt felhasználó
#482
Ha jól értem van kb. egy hónap még jegyzési igénylőlap leadásig, pénzutalásig- szept. 27-én kell náluk lenni, ha jól emlékszem..?
Törölt felhasználó 2007. 08. 14. 08:11
Előzmény: #473  Törölt felhasználó
#481
En is szeretem a Toth Vincet, de most szabadsagon van es jobb lenne ha nem zavarnatok. A broker is ember!
Törölt felhasználó 2007. 08. 14. 08:09
Előzmény: #478  Törölt felhasználó
#480
Aztan majd a hagyomanyos uzemanyag gyartok megfizetik a kornyezetvedoket, hogy bizonyitsak be, mennyire rossz hatassal van az okoszosztemankra ez a tevekenyseg. Kosz de az AZO-nak semmi eselye nincs a fennmaradasra, hacsak nem kezdi el kivinni a termekeit, a leheto leg messzebbb Europatol, ja es ha meg nem szunteti a termelesbo szarmazo kornyezeti karokat. Hidd el annak a gyarnak semmi keresni valoja ott ahol van.
En sajnos nem vagyok vegyesz, de abban nem hiszek hogy a koolaj alternativaja a kukorica vagy a repce volna.
Törölt felhasználó 2007. 08. 14. 08:04
Előzmény: #472  Törölt felhasználó
#479
Edoka! a jegyzesi idiszak tartamat, torveny irja elo, utanna a ceg rendelkezesere all egy ujjabb 30 napos idoszak hogy a nyilvantartoba bevezesse a reszvenyeket. Ez az idotartam a kibocsato ceg, a felugyelet es a nyilvantarto kozremukodesenek hianya eseten meg hosszabbodhat ( lasd TLV bonusz reszvenyek!!!!) Ha Te egyeni szamlat nyitottal a Concorde nal, mindenkepp a sajat adataiddal toltsd ki a jegyzesi ivet es fltetlenul legyen bizonyitekod hogy leadtad megfelelo idon belul.
Törölt felhasználó 2007. 08. 14. 01:10
Előzmény: #474  Törölt felhasználó
#478
Kosz hozamvadasz,

Gondolom, mivel az utolso bekezdesre utalsz negativ szempontbol ertelmezed az egeszet, de szerintem ha az AZO (link ) szempontjabol vizsgaljuk a cikket, a “jelenleg a kutaknál kapható benzin literjének 4.4%-át bioetanol teszi ki és a hagyományos üzemű autók mintegy 15%-os részarányig tolerálják a növényből készült helyettesítőt.” legalabb olyan fontos.

Ez ugyanis elorejelzi, hogy az ethanol eloallitassal kapcsolatos trend a kezdeteknel jar es akar azt is ki lehet belolle olvasni, hogy gazdasagosabba kell tenni a kukorica meg egyeb ethanol gyartasnal hasznalt novenyek termeszteset, hogy ezaltal tobb ethanolt lehessen eloallitani es az ar se emelkedjen.

Itt jon be a kepbe az AZO es a mutragyagyartas. A mezogazdasi teruleteket nem nagyon lehet novelni, marad a teruletek gazdasagosabba tetele. Ha ugyanazon a teruleten, ahogy irjak “becslések szerint körülbelül 5 millió tonna terem majd a gabonából az országban.” helyett 6-7 milliot kell termeszteni csak az AZO meg hozza hasonlo mutragyagyarto cegekkel oldhato meg.

Szerintem az ethanol-al kapcsolatos trend legnagyobb kockazata ha $40/hordo ala esik az olaj ara de amig haboru van iraqban ettol nem kell tartani…
Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 22:43
Előzmény: #476  Törölt felhasználó
#477
Telefonon azért naprakészebbek:)
Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 22:40
Előzmény: #473  Törölt felhasználó
#476
Köszi szépen,

Nem lennének rossz hírek, csak sajnos nem napra készek.

Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 16:32
Előzmény: #474  Törölt felhasználó
#475
link
lemaradt a link
Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 16:31
Előzmény: #463  Törölt felhasználó
#474
Levifnek...
egy link a bioetanollal kapcsolatban.
Az utolsó bekezdés nagyon érdekes...
Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 16:26
Előzmény: #471  Törölt felhasználó
#473
Az Erste-nél tudsz jegyezni Brk-t ezt külön megkérdeztem,mivel én is érintett vagyok.
Az szerintem tök mindegy milyen számlád van,mert az Ersten keresztül gyakorlod a tulajdonosi jogokat.
De tudnak román brókercégeknek transzfert küldeni és fogadni is,ha erre képes a fogadó fél.
Erste román piaci link:

link

Én inkább a
Tóth Vincét ajánlanám ...
06-1-2355-861

Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 15:58
#472
Kedves Tulipán,

Köszi a segítséget--

Biztosan mást is érint:
BRK jegyzésnél az igénylőt természetes személyként töltsem ki, akkor is, ha nem az én nevem van a regiszterben?
Mennyi idő után lesznek a jegyzés lezárulta után bejegyezve az új részvények (mikor lehet adni-venni az új részvény. )?
Miért van 30 napos jegyzési időszak-- szept 27-ig-- egy kicsit hosszú... arra jó, hogy ebben az időszakban bármikor elküldhető a jegyzési ív, és a pénz, ha jól értettem

Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 13:46
Előzmény: #468  Törölt felhasználó
#471
Szervusz Hozamvadász,

Hmm, az a furcsa, hogy az én esetemben is a Concorde neve van bejegyezve, de ezzel együtt gond van... a román bróker szerint az a baj, hogy ún. kliens számlájuk van, nem globális-- lehet az ERste globál számlát vezet?

Szerinted egy rövid segítség erejéig tudnék beszélni az Erste-s kontaktoddal?

Nagyon-nagyon megköszönném, mert már több mint egy hónapja nem hiszed el de nagyon stresszben vagyok, mi lesz most BRK jegyzéssel.

Köszi,
Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 13:20
Előzmény: #466  Törölt felhasználó
#470
Hello

Az előbb találtam egy ingyenes könyvet arról, hogyan lehet normálisan vállalkozni interneten. 40 oldal hasznos információ.

Nézd meg ha gondolod, ingyen van:

link

Üdv!

Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 12:53
Előzmény: #468  Törölt felhasználó
#469
Osztalékot egyébként automatikusan jóváírják a számládra
Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 12:51
Előzmény: #466  Törölt felhasználó
#468
Szia Edoka!
Tudnak romániába küldeni és fogadni részvénytranszfert.
A részvényesi könyvbe az Erste neve van feltüntetve.
De az Ersten keresztül tudod gyakorolni a részvényesi jogokat.pl.jegyzés,osztalék.
Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 10:34
#467
Azt hiszem volt ilyen kérdés--

A nagyszebeni mellett a BVB is rámozdult erre, azaz két hónapon belül várható index future náluk, ami egyelőre nincs Nagyszebenben, és TEL future is lesz okt. 1-től.

Most van TBM, RRC, SNP, TLV, BRD, SIF 2, 3, 5, valamint RON/ EUR forward.
Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 07:48
Előzmény: #430  Törölt felhasználó
#466
Szervusz Hozamvadász,

Az Erste-től tudtál érdeklődni- globális v. kliens számlájuk van>> tudnál jegyezni részvényt kedvezményesen a már meglévő részvényeid után, osztalékot felvenni, transzferálni más brókercéghez?
Ez azt jelenti, globális számla-- hogy lehet ilyen, ha valakinek kliens számlája van eredetileg?

Nagyon szépen köszi
Törölt felhasználó 2007. 08. 13. 07:14
Előzmény: #458  Törölt felhasználó
#465
A minimum veteli ajanlat az egy eves atlagar (media ponderata), de a felugyelet merlegelheti es ha van olyan esemeny a ceg eletben ami hirtelen fejlodest hozott ez alatt az ev alatt, megszabhat egy magasabb arat is.
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 23:47
Előzmény: #463  Törölt felhasználó
#464
Szerintem sokan gondolkodnak még hasonlóan mint te.Pannonplat is ha jól tudom bioetanol projektekbe fektet és el is indult az árfolyama.
A napenergiában az a jó,hogy akkor adja le teljesítményét amikor a legnagyobb a fogyasztási igény,nappal.
Persze egymagában kevés...
A technológiai fejlődés gyorsasága miatt az árfolyamok is gyorsan fognak nőni.
Magyarországon egy papír forog a tőzsdén ami ezzel szeretne foglalkozni ez a Genesis.
Szerintem ismered a sztoriját ezért nem írom le.
De linkeltek be a Genesis topikba napelemgyártó papírok chartjait nézd meg ha érdekel...
Az AZO lehet,hogy bejön,de az olaj is csak addig lesz drága míg nem lesz valós konkurenciája,tehát nem fogják hagyni szerintem a bioetanol térnyerését.
Mo-n már lehet tankolni egy helyen biodizelt és 50 ft-al olcsóbb mint a benzin.
Ez nem egy forradalmi különbség.
A gazdák már most rájöttek,hogy jó pénz van a répce stb alapanyagokban és ezért megemelték az árakat.
és tovább fogják emelni...
így minimális különbség lesz nem éri meg váltani majd szerintem.
De 1-2 év távlatában lehet spekulációra hajtani,mert sokan gondolkodnak úgy mint te és így bejöhet,de funda alapján nekem nem 100 az iparág jövője.
1-2 év távlatában nem hiszem,hogy a komoly befektetés miatt profitot tudna termelni.
De sok sikert hozzá ha belevágsz:)
Majd meséld el a tapasztalataidat
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 20:39
Előzmény: #462  Törölt felhasználó
#463
Es mi tortenik ha lemegy a nap? Ipari mennyisegu elektromos aramot meg nem lehet tarolni.
Hamarabb kell megoldani az elektromossag tarolasat mint a nepenergia technologia fejleszteset. Ez a trend egyebkent engem is erdekel, eleg sok idot toltok vele es van is nehany poziciom. Sajnos tudtommal romaniaban sot magyarorszagon sincs ilyen ceg. Ha igen orommel olvasnak rolla.

Ami az AZO-t valamint az ethanolt illeti ez egy alternativa. Nem allitom, hogy vilagvalto megoldas az ethanol, sot majdnem biztos, hogy ha az iraqi haborunak vege az olaj is visszaesik a regi atlagar kornyekere. Ez egy kistrend ami elhuzodhat 2-3 evet. Szerintem erdemes megprobalni, de ha ez csak az en velemenyem...
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 19:20
Előzmény: #461  Törölt felhasználó
#462
Ha alternatív energiában gondolkozol,akkor inkább a napelem és kollektor gyártó cégeket érdemes figyelni.Éven belül többszörös árfolyam növekedés...
A bioetanol nem valós alternatíva,hisz a legfőbb gondot okozó széndioxid kibocsátást nem szünteti meg.
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 19:16
Előzmény: #460  Törölt felhasználó
#461
Miért lenne elnézőbb az EU,ha megcsinálja más a gyárat környezetkímélő módon betartva az EU normákat?
Szerintem azért nem lesz elnézőbb az EU
,mert az alternatív energia lényege,hogy környezetkimélő legyen,de ha ezt úgy állítják elő,hogy környezetkárosító,akkor nincs értelme az egésznek.
Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 19:13
Előzmény: #459  Törölt felhasználó
#460
A bioetanolt sokan a jövőnek tartják,de ez megint zsákutca lesz.
Miért???
Azért mert a bioetanol égésénél is keletkezik széndioxid tehát az üvegházhatást okozó gázok ugyanúgy felfognak szabadulni mint a benzin esetében.
Tehát ez nem lesz megoldás hosszútávon ismét....Megint egy felesleges zsákutca lesz.
Csak most ezt súlykolják,úgy mint itt,hogy tanulj tovább fiam és lesz belőlled valami...
Csak később derül ki hogy baromság volt az egész....
Mellesleg bioetanolgyártásra való átállás komoly technológiai befektetést igényel.
A verseny óriási lesz,és itt is az nyer aki elsőként a piacra tud lépni.
pl.
Mo-n már beindult az első gyár és elég sokat
fognak még csinálni.
Mellesleg kevés felhasználási lehetősége van pillanatnyilag.pl.
Kevés a bioetanollal működő motor...
Szóval van benne kockázat szerintem.

Törölt felhasználó 2007. 08. 12. 14:13
Előzmény: #457  Törölt felhasználó
#459
Az AZO elsosorban a biodizel es ethanol gyartas gazdasagossabba tetelehez jarul majd hozza. Mikor az alternative energia kerul szoba az EU sokkal rugalmasabb lesz a kornyezeti normakat illetoen, nem beszelve arrol hogy az ethanol kornyezetkimelo es ezaltal a gyar kornyezetszennyezeset kompenzalja.

Ime nehany reszlet egy ujsagcikkbol:
“Az EU tervei szerint a motorüzemanyagok 10 százalékának kellene növényi alapanyagból származnia 2020-ban. Tavaly ezek aránya 1,6 százalékos volt az EU területén.”

Valamint:

“Az etantol cukorrépából, cukornádból, búzából, kukoricából gyártják. A biodízel alapanyaga a repce-, a napraforgó-, a szójaolaj vagy a pálmaolajok.”

Reszletesebben a Transylvania.info-n:

link

.
Törölt felhasználó 2007. 08. 11. 15:57
Előzmény: #457  Törölt felhasználó
#458
Romániában mi a minimum ajánlat tételi ár,ha nyilvános vételi ajánlatot akar valaki tenni egy részvényre?
Törölt felhasználó 2007. 08. 11. 15:48
Előzmény: #456  Törölt felhasználó
#457
Azoval kapcsolatos véleményem az,hogy maga a műtrágyagyártás hosszabbtávon nem lesz olyan jövedelmező.
Ezt alapozom arra,hogy az EU-ban a mezőgazdaságot próbálják visszaszorítani ráadásul az új tagországokat még jobban nyírják ezügyben.
A másik az,hogy romániában is át kell venni az EU-s környezetvédelmi normákat.
Ez nemcsak EU jogharmonizáció miatt muszály ,hanem saját magul miatt is,hiszen a környezeti károk helyreállítása magas költségeket emészt fel ami nem fogja megérni,nem is beszélve az egészségkárosításról amit a környék lakosságában okozhat.
A környezetvédelmi normák emelése miatt emelkedhet az előállítási költség,a csökkenő mg-i területek miatt a piaca is.
Csökkenő profit alakulhat ki.
Persze kérdés ezek a dolgok mikor következnek be.
Verespatak ügye mutatja,hogy az EU nyomás miatt nem lesz semmi belőlle...
Egyéb kockázatként az sem lenne példanélküli eset,ha a lakosság a gyár ellen fordulna és ez miatt termelés kiesése lenne,vagy be kéne zárni.
A Román gazdaság rendkívüli mértékben fejlődik.Ahogy fejlődik úgy fognak nőni az igények nem csak anyagi javakra,hanem a környezetre is gondolok.És ezzel párhuzamosan fog fejlődni a környezetvédelme is.
Lehet demagógiának tűnik,de ez a véleményem az AZO-ról.
emellett az EU szeretné minnél jobban lecsökkenteni a műtrágyák használatát,mert észnélkül alkalmazzák őket és a talajvizet elszennyezik.
Hosszú távú jövöt nem látok benne...
Törölt felhasználó 2007. 08. 11. 13:59
#456
Ha valakit erdekel a TLV feltettem egy grafikont meg egy tablazatot a vezetoseg reszvenyvasarlasairol a Transylvania.info forumaba:

link

Egyebkent kivancsi vagyok, hogy mi a velemenyetek a feleves jelentesrol. Szerintem nagyon gyenge ha a BCR/BRD jelenteshez hasonlitjuk.
Meg mernem kockaztatni, hogy ez a bank eladas elott van es ezert a nagy vasarlasi hullam...
Törölt felhasználó 2007. 08. 11. 11:13
Előzmény: #454  Törölt felhasználó
#455
:)))))

Itt !
Törölt felhasználó 2007. 08. 11. 11:11
Előzmény: #453  Törölt felhasználó
#454
sziasztok, román tőzsdével kapcsolatban merre érdemes magyar nyelven informálódni?
Törölt felhasználó 2007. 08. 11. 09:53
Előzmény: #450  Törölt felhasználó
#453
Na mi a véleményetek AZO-ról--

nem kifejezetten rossz a második n.év-- növekvõ energiaárak mellett... 1,4 millió plusz..
Törölt felhasználó 2007. 08. 11. 09:46
Előzmény: #448  Törölt felhasználó
#452
Dehogyis bukott.... szó sincs róla.

Tőkeemelés volt náluk... nyilván, egy napon belül ekkora esés nem lehet... ha megnézed az aktuális közgyűlési határozatot (probabil numai in limba romana), kiderülnek a részletek.

Ami nagyon érdekes most Romániában, az IPO-k, új tőzsdei bevezetések száma kevés, az idén még kb. 2 lehet (Varsóban, ha jól emlékszem 43 volt az idén eddig). Ezzel szemben nagyon sok tőkeemelés van, ami gyakran a már meglévő részvényesi körre vonatkozik, a piaci ár egy részéért - gyakran 10%, vagy még kevesebb- lehet jegyezni. Ezt előfordul, hogy úgy reagálja le a piac, hogy a cég növekedési kilátásai jók. A tankönyvi igazságok itt is 'korlátozottan' érvényesülnek, ld. pl. Prospectiuni július közepén, amely a tőkeemelést követő egy nappal a 'matematikai' árfolyamhoz képest 57%-al ért többet.
Törölt felhasználó 2007. 08. 11. 09:32
Előzmény: #447  Törölt felhasználó
#451
Úgy tudom index egyelőre nincs, de van egy pár kiemelt részvény, RRC, TLV, BRD, SIF-ek amikre van future és opció a nagyszebeni tőzsdén- nem túl fejlett egyelőre, azt lehet sejteni.
Törölt felhasználó 2007. 08. 11. 08:17
Előzmény: #449  Törölt felhasználó
#450
Na rospekulans! Sti pe romaneste ? :-)
Atunci aici gasesti de ce ai nevoie.Cel putin sper ca da: link

If you don't speak rumanise, you'll find here. I hope so : link

Törölt felhasználó 2007. 08. 11. 02:42
Előzmény: #420  Törölt felhasználó
#449
Kijott az AZO feleves jelentese? Hol lehet megnezni?
Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 20:49
Előzmény: #446  Törölt felhasználó
#448
Hello Tulipan!

Lenne akkor meg egy kerdesem. Az erdelyi sif az mitol bukott akkorat aprilis kozepe tajan ?
Koszi elore is.

Udv:
Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 17:34
Előzmény: #446  Törölt felhasználó
#447
lehet indexekre is játszani?
Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 17:28
#446
BET 10.163,03 -1,07 -110,07
BET-C 7.003,31 -1,07 -76,02
BET-FI 82.211,47 -3,12 -2.649,14

Jellemzően most is a SIF-eken érezhető a legjobban az amerikai trend, a BET átlagosan harmadannyit ment csak le. A kisvállalati részvények indexe, a Rasdaq pedig pluszban zárt--

Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 17:21
Előzmény: #444  Törölt felhasználó
#445
16%

1% ha egy éven túl tartod, és rezidens vagy, pontosabban van román adószámod (pl. mert min 183 napot ott tartózkodsz és onnan származik a jövedelmed).

(Elméletileg van egy egyezmény, ami szerint magyar állampolgár választhat a román és magyar adózás között 1996. évi XCIX. törvény, de adójogász legyen a talpán aki teljes bizonyossággal ki meri jelenti, ez így van)
Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 16:31
#444
bocsánat árfolyamnyereség után hány% az adó romániában?

Ha magyar áp vagy. és árfolyamnyereséged van.

köszönöm
Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 14:37
Előzmény: #442  Törölt felhasználó
#443
Budapesten tudunk találkozni, hívj bátran:

20 421 4847

Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 14:31
#442
Edoka kb. három honapja olvasom a hozaszolasaidat es nagyon tetszenek.Hogyan tudnank szemelyesen,vagy telefonon beszelni; Elore is köstönöm
Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 12:53
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#441
Igen, ez elég problémás különösen Romániában.

Pl.: Van egy kis cég, kiderült valami, gyorsan kellene venni- ezt csak internetes platformon lehet, ami csak román brókernek van. Az nem járja, hogy felhívod a magyar brókert, az felhívja a románt, aztán pár perc múlva látod a rendelést a neten.

Kb- 3-4 kisebb elszalasztott lehetőségem volt az idén emiatt sajnos. Mire bekerül az ár, már kicsit feljebb ment, módosítani kellene, de mire ezt meg tudod három telefonon keresztül tenni, akkor már gyakran nem éri meg...
Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 12:49
Előzmény: #438  Törölt felhasználó
#440
Fuzió Interco-val- ld. hírek.

Utána lesz a tőkeemelés, kb. 5%-ot tegyél félre a jegyzésre. Ha a jenkik megnyugszanak, nagyon jó lesz. Ha nem, akkor csak jó. Kevés idő lesz, a bejelentést követő 10 napon belül kell jegyezni.

Remélem sikerül nekem is a jegyzés, ha a Concorde is úgy akarja.

Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 12:48
Előzmény: #423  Törölt felhasználó
#439
Én csak annyit tudok hozzátenni a broker ügyhöz, hogy használjon mindenki Online brokert, és akkor nem kell bénázni egy v tőzsde ügynökkel, aki csak azért pörget, hogy minél több jutalékot hagyjál nála.
Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 12:39
Előzmény: #437  Törölt felhasználó
#438
Brk-val ma nem kereskednek??
Miért?
Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 09:12
#437
3* eredménynövekedés, árbevétel alig nõtt-- az ár eddig nem mozdult el
Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 09:10
#436
BET 10.059,49 -2,08 -213,61
BET-C 6.968,50 -1,57 -110,83
BET-FI 82.132,51 -3,21 -2.728,10
RASDAQ 5.519,78 44,37 44,37

Egész szépen megy le a BET-FI (SIF-ek)...
A RASDAQ pedig nő...!
Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 07:36
Előzmény: #434  Törölt felhasználó
#435
Szatmarnemeti-ben dolgozom ( Satu Mare) 30km a hatartol.
Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 01:24
Előzmény: #427  Törölt felhasználó
#434
Tulipan,

Hol lehet elerni teged, hol dolgozol?
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 22:36
Előzmény: #430  Törölt felhasználó
#433
Hozamvadász,

Azt megköszönöm, mert félő, hogy rövidesen a Concorde jóvoltából nem tudok jegyezni BRK-t.

Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 22:33
Előzmény: #425  Törölt felhasználó
#432
Ezt szerintem nem lehet érteni- l.sz. fejtsd ki.
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 22:31
Előzmény: #424  Törölt felhasználó
#431
Sajnos most még mindig ott tart a dolog, hogy érdemi pontos információ is kevés van-- banktitokra hivatkozva a HVB, a Concorde partnere nem ad ki elég infót a román brókernek.

Ami valószínű, a Concorde ún. kliens és nem globális számlával operál, ami miatt nem lehetséges a transzfer, mert a számlatulajdonos a Concorde. Emiatt a transzfer után is a Concorde maradna a tulajdonos. Nyilvánvaló lenne, hogy a Concorde pl. megveszi tőlem a részvényeket, aztán eladja, de már a román brókernél vezetett számlára. Csinálunk egy fix áras repot, de eddig ez nekik nem jutott eszükbe.

Ami a vicc egyébként, hogy úgy látszik a Concorde nagyon nem ura a helyzetnek, maga sem tudja a romániai befektetések pontos státuszát-- szerintem ha nem értenek hozzá, akkor nem kellene romániai értékpapírral foglalkozniuk. Ez a másra mutogatás abszolút nevetséges, hogy ők tökéletesek, bezzeg, én, a román bróker, Románia, a világ, stb..

A kedvencem egyébként a Concorde-nál Buckó Zsolt nevezetű kókler-bróker, aki a náluk töltött fél év alatt értelmes ötletet-tanácsot adni nem bírt, de nagy arroganciával ontja magából most a hülyeséget-- emígyen szerinte a problémát én okozom most, azzal, hogy osztalékot szeretnék felvenni a részvényeim után, és kedvezményes részvényjegyzésen részt kívánok venni, valamint át akarok vinni részvényeket más brókerhez (ehhez úgy néz ki most nincs jogosultságom a Concorde jóvoltából).
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 21:32
Előzmény: #429  Törölt felhasználó
#430
Részvénytranszferrel kapcsolatos fogalmi zavaraim voltak,ezért elnézésedet kérem.Nem transzferáltam részvényt Romániába.
Viszont írtam egy mailt az Erstenek ezzel kapcsolatban.Ha megjön a válasz,akkor beírom ide.

Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 19:49
Előzmény: #428  Törölt felhasználó
#429
Csak az a baj ezekkel a sifekkel, hogy nem tul atlathato a tevekenyseguk. Amig nem voltak a tozsden, ok voltak a politikai elit legjobb gazdasagi fegyverei. Most, mivel lassan megis kenytelenek adatokat szolgaltatni, egyre inkabb a politikai dontesek iranyitoiva vallnak. Szerintem politika az is hogy az ATB-t nem privatizaljuk, mert az orszag legnagyobb gyogyszergyara hazai kezben KELL maradjon, viszont ekkora befektetesre csak a sifek kepesek.
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 19:40
Előzmény: #426  Törölt felhasználó
#428
Hello JP!
A SIF1 sem rosszabb es nem is jobb a tobbi sifnel. A mi elemzoink korrekciot josolnak tovabb az egesz piacra. Volt megis a SIF1 nek egy zuros ugye! Kb 2 evvel ezelott az Allami Szamvevoszek, ellenorzest rendellt el ennel az alapnal, azzal a cimmel, hogy a befektetok penzet elherdaljak! Itt foleg a valamilyen okbol, ki nem fizetett osztalekokrol van szo! Tudni kell, hogy egyik SIF sem fizet osztalekot 100 reszvenynel kissebb csomagra, es az elhunytak osztalekai is nagyon korulmenyesen jutnak el az orokosokhoz. Szamolva azzal hogy a sifek milios nagysagrendu reszvenyes szammal birnak, ezek az osszegek, evi tobb 10 miliard regi lerjre rughatnak. Abban az idoben ezt egy ujsagiro ki is szamolta. Persze Allam bacsi, (vagy a politikusok?) szerettek volna megszerezni a senki penzet. A SIF 1 profi mod szerepelt. Beperelte az allamot es nyert. Ugy tudom eddig csak ok jelentettek be, hogy esetleg megfelelo aron eladnak a BCR reszvenyeiket. Meglehetosen kilognak a tobbi sif kozul.
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 19:29
#427
Egyre tobb forumlatogato keres meg, azzal a szandekkal, hogy szamlat nyitna romaniaban. Barkinek szivesen segitek eligazodni, de csak olyannal vagyok hajlando szerzodest alairni akivel szemelyesen talalkozom. Ez nekem fontos! Nem akarok senkit megbantani, de aki ram akarja bizni a penzet, arrol tudnom kell hogy nem arto szandekkal teszi. Nem beszelek feere, volt mar "szerencsem". Aki nem kivancsi a brokerere az nyugodtan dolgozhat interneten keresztul, szemelytelenul. Van ra lehetoseg. ebben is szivesen segitek!
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 19:25
Előzmény: #425  Törölt felhasználó
#426
Hello tulipan!

A sif1-re tudsz valami negativat mondani, ugy a kozel jovore nezvest? Erdekelene a velemenyed.
Koszi elore is
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 19:21
Előzmény: #421  Törölt felhasználó
#425
Edoka! ha a tozsdeindex kepes robbanasszeruen noni, ki az aki a legnagyobb hasznot vagja zsebre a novekvo tokepiacon? szerintem a broker es meghozza az a broker akinek a profitjat nem folozi le egy bank. Persze az allam utan! A BRK altall kozolt szamok nagyon megalapozottak. Hidd el olyan szakemberekkel dolgozik, balkani korulmenyek kozott, amilyet nem talalsz tul sokat europaban.
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 18:54
Előzmény: #423  Törölt felhasználó
#424
Ahhoz hogy ezeket a "transzfereket" letre hozhassuk, vagy hogy egyaltalan beszelhessunk rola, ismerni kell a Concorde ill. az Erste mukodesi szabalyzatat, es azt a szerzodest aminek alapjan ok egy roman broker cegen keresztul a BVB-n dolgoznak. A Concorde-rol semmit nem tudok, az viszont biztos hogy az Erste, custome bankkal dolgozik, a vasarolt reszvenyek, ennek a banknak ( ami nem az Erste es nem is a BCR) a nevevel jelezve, azzal a megjgyzessel szerepelnek a nyilvantartoban, hogy kulfoldi allampolgarok maganszamlajara vasarolt reszvenyek. Ez szamomra jelzi, hogy az Erste barmikor le tudja osztani ugyfeleinek a vasarolt reszvenyeket. Azoknak akik Mo-rol roman papirt akarnak vasarolni, ha nincs lehetoseguk roman brokerrel dolgozni, a legjobb megoldas az Erstebroker. Meg akkor is ha nagyon dragak! A leg biztonsagosabb megoldas, rajtam kivul!!!
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 08:59
Előzmény: #418  Törölt felhasználó
#423
Hozamvadász,

Te transzferáltál részvényt Romániába már? A Concorde-nak fogalma sincs, hogy lehet ezt csinálni-- habár úgy, hogy a saját nevükre vették a részvényeimet, úgy valószínűleg sehogy. Az ERSTE-nél is így megy, vagy te szerepelsz a tőzsderegiszterben tulajdonosként?-- ha igen, ők miért, hogyan tudják ezt?

A Concorde-ról továbbra is lebeszélek mindenkit>>

Egy hónapja nem tudom transzferálni a részvényeimet Romániába tőlük. Kiderült, az ő nevükön van a tőzsderegiszterben-- ez szerintem min. agályos, de lehet, hogy bűncselekménynek is minősül. Azaz úgy néz ki, nem tudom gyakorolni a részvényhez fűződő jogaimat, de ne legyen igazam. Fogalmuk sincs, hogyan, mit kellene csinálni, hogy tudom átvinni a részvényeket. A bróker nagy arccal beszól, adjam el a részvényeket- azaz vállaljam fel a tranzakciós díjakat és az árfolyammozgás kockázatát is... a szakember.... aztán beolvas, a többi Romániában befektető ügyféllel nincs gond, őket nem zavarja, hogy más bitorolja a részvényeiket, és nem élhetnek a részvényesi jogokkal. Én vagyok a hibás... szégyeljem magam, hogy ügyfél lehetek...

Abnormális--
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 08:36
#422
Aki rendszeresen olvassa ezt a fórumot, annak feltűnhet, hogy hiányoznak a rövid, semmitmondó 'zárom a foti pozim', meg hasonló szinvonalú megnyilvánulások.

Szerintem ez jó. Remélem ez így is marad.

Legyen szép napunk,
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 08:33
Előzmény: #419  Törölt felhasználó
#421
Igen, szerintem sem túl realisztikusak a BRK tervszámok. Viszont jelzésértékű-- három évre tervez, mint egy nagy multi, és ezt nyilvánosságra is hozza.

Az biztos: most még mindig nagyon sok van hátra-- ha megnézitek mi történt a BUX index-szel 2004 májust követően-- 10000 körül volt akkor, 2,7-szeres lett három év alatt, és döntően nem 2004 volt a növekedés éve. Szerintem hasonló robbanás várható, de nagyobb mértékű.
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 04:17
Előzmény: #416  Törölt felhasználó
#420
Ebben tokeletesen egyet ertek. Hozza tennem viszont, hogy a SIF-ek azok a cegek amin keresztul nagyobb alapok beszalhatnak a romaniai kereskedesbe anelkul, hogy tulsagosan nagy arnovekedest generaljanak.

Itt van pl. az AZO. 10000 EURO-val akar 30%-ot is el lehet mozgatni az arfolyamot olyan kicsi a napi forgalma...
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 04:11
Előzmény: #417  Törölt felhasználó
#419

Ha arra gondol az ember, hogy romaniaban a kereskedes alapfokon van, a kulfoldi befektetes minimalis es minden szakember a kovetkezo evek hatvanyozott novekedesere szamit, a BRK sajtokozlemenye pont forditott sorrendet kellett volna mutasson: kevesebb 2007-ben es tobb 2010-ben.

Ha beindul a mokuskerek maga utan vonz egy csomo embert es egyreszet a kulfoldon dolgozok penzenek. Ha megno a forgalom annal nagyobb erdeklodest kap majd a tozsde a kulfoldi spekulansoktol is ami tovabbi forgalmat jelent. Jelenleg a nagy alapok nem mernek lapdaba rugni: 100 mil. Euro pl. oruletbe vinne a tozsdet... Egyebkent ez motivalja a kulombozo cegeket a tokenovelesekre is. Minnel tobb reszveny forog a piacon annal konyebb a nagy alapoknak bevasarolni egy rendes poziciot.

Egyebkent erdekes hogy egy fejlodoben levo orszagban mukodo ceg 4 evre elore szamokhoz kotott arbevetel novekedest prognosztizal. Ennek meg inkabb propaganda ize van...
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 21:26
Előzmény: #417  Törölt felhasználó
#418
Romániai részvény vásárlást még az Erste-n keresztül is lehet bonyolítani.(Mo-n.)
A részvény transzferek gyorsnak mondhatók náluk.
De a román bróker cégek szerintem is jobbak,mert jobban ismerik a terepet.
Tulipán is ha jól tudom romániában brókercégnél van.
A sif-ek lehet jók lesznek de nekem vontatottnak tűnnek...és ott az 1%-os tulajdonlási határ ami gátja a további emelkedésnek.

Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 18:18
#417
A prospektusból kiderül, hogy 2007-re 26,6%, 2008-ra 22%, 2009-re 20%, 2010-re 18% árbevétel növekedést irányoznak elő.

Elég érdekes, mert az idén fogják hozni a következő három évet is (vagy többet)...

link
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 14:58
Előzmény: #414  Törölt felhasználó
#416
Benne van akár ennyi növekedés is, de az ingatlan helyett sokkal inkább a BCR-ben részesedés (átlag 5%), amit várhatóan továbbértékesítenek az ERSTE-nek, valamint a sok pörgős RASDAQ cég az igazi érték. Ha a fundamentumok is számítanak...
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 14:57
Előzmény: #413  Törölt felhasználó
#415
Cikk, www.zf.ro

Nem tisztem meggyőzni senkit.

Pl.:
link
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 13:51
Előzmény: #407  Törölt felhasználó
#414
A SIF-ek a legjobb rajatszas a romaniai ingatlan lazra valamint az infrastruktura fejlesztesekre. Ez a legnagyobb trend romaniaban, a kulfoldi alapok ezeket a papirokat fogjak felvasarolni leghamarabb. Szamitok mintegy 30-50% novekedesre az ev vegeig...
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 13:46
Előzmény: #412  Törölt felhasználó
#413
A "A BRK , sajtohirek szerint, az elso felevben teljesitette az egesz evre eloiranyzott profitot." utalsz?

A Januar 3.-i nyitaskor viszont 1.71 RON volt a papir ara, mostanra tobb mint 100%-ot novekedett. szerintem minden ami varhato ettol a reszvenytol benne van az arban.

A masik gond az alakuloban levo "head and shoulder" pattern. Nekem nagyon rizikos, mindenkepp varnek amig ez az allapot...
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 13:26
Előzmény: #411  Törölt felhasználó
#412
Ha visszanézed a korábbi hozzászólásokat, fogod látni.
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 13:20
Előzmény: #410  Törölt felhasználó
#411
Hosszu tavon mi a vonzo a BRK reszvenyeiben?

Ez egy broker ceg direkt bank kapcsolat nelkul. Mindaz amit a BRK nyujt megtalalhato a TLV, BRD -nel is, es itt tovabbi elony hogy brokerszolgaltatas melett ezek a cegek egyben bankok is.
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 09:36
#410
FORDULONAP 23 VAGY 24 AUGUSZTUS LESSZ. EZ AZT JELENTI HOGY AZ UTOLSO NAP MIKOR MEGVEHETJUK A BRK PAPIRT UGY HOGY RESZESULJUNK A 2006 OS PROFITBOL 20 VAGY 21.
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 08:33
Előzmény: #408  Törölt felhasználó
#409
Hogyan, hol és milyen feltételekkel lehet a román részvényekkel kereskedni?
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 08:30
Előzmény: #407  Törölt felhasználó
#408
Ja igen, ATB ha privatizálják egyszer, akkor érdekes lesz-- ha van türelmed érdemes lehet várni. TLV sem rossz, most BRD jobbnak néz ki, szépek az eredmények, és a piac NEM REAGÁLTA le eddig, mint az ART-ot sem.
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 08:25
Előzmény: #403  Törölt felhasználó
#407
AZO érdekes lehet aug. 10-i jelentéstől függően.

A többi szerintem elég konzervatív, ennél lényegesen érdekesebb, alulértékelt részvények is vannak.
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 08:23
Előzmény: #404  Törölt felhasználó
#406
Magyarországon ne bízzál meg magyar brókert román ügyletekkel:

1. Fogalma sincs, mi van ott (mint a magyarok 99%-ának), így értelmes tanácsot sem tud adni. No meg vaskos díjak, a null szolgáltatásért. Egy hét alatt postán tudsz szerződést kötni pl. Broker Cluj, Intercapital, vanguard.

2. Átverhetnek, szebben mint képzelnéd--
Velem a Concorde tette ezt, három hete nem tudom transzferálni a részvényeimet Romániába tőlük. Kiderült, az ő nevükön van a tőzsderegiszterben-- ez szerintem min. agályos, de lehet, hogy bűncselekménynek is minősül. Azaz úgy néz ki, nem tudom gyakorolni a részvényhez fűződő jogaimat, de ne legyen igazam. Fogalmuk sincs, hogyan, mit kellene csinálni, hogy tudom átvinni a részvényeket. Egy nagy tróger, önelégült társaság. Abzug Concorde. Ennyi ködösítést én még pénzügyi 'szakemberektől' nem hallottam.

Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 08:15
Előzmény: #401  Törölt felhasználó
#405
Amint az interco-val fuzionál, a hivatalos bejelentést követő 10 napon belül. Ez bármikor lehet, már június óta várjuk.
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 07:19
Előzmény: #403  Törölt felhasználó
#404
Sziasztok!

Hol lehet román részvényeket, ill. befektetési alapokat vásárolni, továbbá érdekelne milyen feltételekkel tehetem ezt meg?

Várom válaszotokat,
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 03:21
#403
A www.Transylvania.info -n is van egy kisebb tozsdeforum ami tobbek kozott a romaniai reszvenyekkel is foglalkozik. Aktiv befekteto vagyok, portfoliom: AZO, SIF1, SIF3, TLV es figyelem az ATB-t valamint a BIO-t.

Szeretnek velemenyt valtani a fenti reszvenyekrol.

Levi
Törölt felhasználó 2007. 08. 08. 03:15
#402
Nem gondoltam volna, hogy Magyarorszagrol is lehet vasarolni roman reszvenyeket.

Melyik brokert hasznaljatok?
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 22:40
Előzmény: #400  Törölt felhasználó
#401
Mikor lesz tőke emelés és hányszor idén a BRK-nál?

Topik gazda

tulipan
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek