Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 02. 14. 13:19

roman tozsde  

Europa legerdekesebb es legtobbet igero piacan dolgozom!

Ha kivancsiak vagytok,irjatok !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 12:49
Előzmény: #438  Törölt felhasználó
#440
Fuzió Interco-val- ld. hírek.

Utána lesz a tőkeemelés, kb. 5%-ot tegyél félre a jegyzésre. Ha a jenkik megnyugszanak, nagyon jó lesz. Ha nem, akkor csak jó. Kevés idő lesz, a bejelentést követő 10 napon belül kell jegyezni.

Remélem sikerül nekem is a jegyzés, ha a Concorde is úgy akarja.

Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 12:48
Előzmény: #423  Törölt felhasználó
#439
Én csak annyit tudok hozzátenni a broker ügyhöz, hogy használjon mindenki Online brokert, és akkor nem kell bénázni egy v tőzsde ügynökkel, aki csak azért pörget, hogy minél több jutalékot hagyjál nála.
Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 12:39
Előzmény: #437  Törölt felhasználó
#438
Brk-val ma nem kereskednek??
Miért?
Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 09:12
#437
3* eredménynövekedés, árbevétel alig nõtt-- az ár eddig nem mozdult el
Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 09:10
#436
BET 10.059,49 -2,08 -213,61
BET-C 6.968,50 -1,57 -110,83
BET-FI 82.132,51 -3,21 -2.728,10
RASDAQ 5.519,78 44,37 44,37

Egész szépen megy le a BET-FI (SIF-ek)...
A RASDAQ pedig nő...!
Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 07:36
Előzmény: #434  Törölt felhasználó
#435
Szatmarnemeti-ben dolgozom ( Satu Mare) 30km a hatartol.
Törölt felhasználó 2007. 08. 10. 01:24
Előzmény: #427  Törölt felhasználó
#434
Tulipan,

Hol lehet elerni teged, hol dolgozol?
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 22:36
Előzmény: #430  Törölt felhasználó
#433
Hozamvadász,

Azt megköszönöm, mert félő, hogy rövidesen a Concorde jóvoltából nem tudok jegyezni BRK-t.

Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 22:33
Előzmény: #425  Törölt felhasználó
#432
Ezt szerintem nem lehet érteni- l.sz. fejtsd ki.
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 22:31
Előzmény: #424  Törölt felhasználó
#431
Sajnos most még mindig ott tart a dolog, hogy érdemi pontos információ is kevés van-- banktitokra hivatkozva a HVB, a Concorde partnere nem ad ki elég infót a román brókernek.

Ami valószínű, a Concorde ún. kliens és nem globális számlával operál, ami miatt nem lehetséges a transzfer, mert a számlatulajdonos a Concorde. Emiatt a transzfer után is a Concorde maradna a tulajdonos. Nyilvánvaló lenne, hogy a Concorde pl. megveszi tőlem a részvényeket, aztán eladja, de már a román brókernél vezetett számlára. Csinálunk egy fix áras repot, de eddig ez nekik nem jutott eszükbe.

Ami a vicc egyébként, hogy úgy látszik a Concorde nagyon nem ura a helyzetnek, maga sem tudja a romániai befektetések pontos státuszát-- szerintem ha nem értenek hozzá, akkor nem kellene romániai értékpapírral foglalkozniuk. Ez a másra mutogatás abszolút nevetséges, hogy ők tökéletesek, bezzeg, én, a román bróker, Románia, a világ, stb..

A kedvencem egyébként a Concorde-nál Buckó Zsolt nevezetű kókler-bróker, aki a náluk töltött fél év alatt értelmes ötletet-tanácsot adni nem bírt, de nagy arroganciával ontja magából most a hülyeséget-- emígyen szerinte a problémát én okozom most, azzal, hogy osztalékot szeretnék felvenni a részvényeim után, és kedvezményes részvényjegyzésen részt kívánok venni, valamint át akarok vinni részvényeket más brókerhez (ehhez úgy néz ki most nincs jogosultságom a Concorde jóvoltából).
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 21:32
Előzmény: #429  Törölt felhasználó
#430
Részvénytranszferrel kapcsolatos fogalmi zavaraim voltak,ezért elnézésedet kérem.Nem transzferáltam részvényt Romániába.
Viszont írtam egy mailt az Erstenek ezzel kapcsolatban.Ha megjön a válasz,akkor beírom ide.

Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 19:49
Előzmény: #428  Törölt felhasználó
#429
Csak az a baj ezekkel a sifekkel, hogy nem tul atlathato a tevekenyseguk. Amig nem voltak a tozsden, ok voltak a politikai elit legjobb gazdasagi fegyverei. Most, mivel lassan megis kenytelenek adatokat szolgaltatni, egyre inkabb a politikai dontesek iranyitoiva vallnak. Szerintem politika az is hogy az ATB-t nem privatizaljuk, mert az orszag legnagyobb gyogyszergyara hazai kezben KELL maradjon, viszont ekkora befektetesre csak a sifek kepesek.
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 19:40
Előzmény: #426  Törölt felhasználó
#428
Hello JP!
A SIF1 sem rosszabb es nem is jobb a tobbi sifnel. A mi elemzoink korrekciot josolnak tovabb az egesz piacra. Volt megis a SIF1 nek egy zuros ugye! Kb 2 evvel ezelott az Allami Szamvevoszek, ellenorzest rendellt el ennel az alapnal, azzal a cimmel, hogy a befektetok penzet elherdaljak! Itt foleg a valamilyen okbol, ki nem fizetett osztalekokrol van szo! Tudni kell, hogy egyik SIF sem fizet osztalekot 100 reszvenynel kissebb csomagra, es az elhunytak osztalekai is nagyon korulmenyesen jutnak el az orokosokhoz. Szamolva azzal hogy a sifek milios nagysagrendu reszvenyes szammal birnak, ezek az osszegek, evi tobb 10 miliard regi lerjre rughatnak. Abban az idoben ezt egy ujsagiro ki is szamolta. Persze Allam bacsi, (vagy a politikusok?) szerettek volna megszerezni a senki penzet. A SIF 1 profi mod szerepelt. Beperelte az allamot es nyert. Ugy tudom eddig csak ok jelentettek be, hogy esetleg megfelelo aron eladnak a BCR reszvenyeiket. Meglehetosen kilognak a tobbi sif kozul.
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 19:29
#427
Egyre tobb forumlatogato keres meg, azzal a szandekkal, hogy szamlat nyitna romaniaban. Barkinek szivesen segitek eligazodni, de csak olyannal vagyok hajlando szerzodest alairni akivel szemelyesen talalkozom. Ez nekem fontos! Nem akarok senkit megbantani, de aki ram akarja bizni a penzet, arrol tudnom kell hogy nem arto szandekkal teszi. Nem beszelek feere, volt mar "szerencsem". Aki nem kivancsi a brokerere az nyugodtan dolgozhat interneten keresztul, szemelytelenul. Van ra lehetoseg. ebben is szivesen segitek!
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 19:25
Előzmény: #425  Törölt felhasználó
#426
Hello tulipan!

A sif1-re tudsz valami negativat mondani, ugy a kozel jovore nezvest? Erdekelene a velemenyed.
Koszi elore is
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 19:21
Előzmény: #421  Törölt felhasználó
#425
Edoka! ha a tozsdeindex kepes robbanasszeruen noni, ki az aki a legnagyobb hasznot vagja zsebre a novekvo tokepiacon? szerintem a broker es meghozza az a broker akinek a profitjat nem folozi le egy bank. Persze az allam utan! A BRK altall kozolt szamok nagyon megalapozottak. Hidd el olyan szakemberekkel dolgozik, balkani korulmenyek kozott, amilyet nem talalsz tul sokat europaban.
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 18:54
Előzmény: #423  Törölt felhasználó
#424
Ahhoz hogy ezeket a "transzfereket" letre hozhassuk, vagy hogy egyaltalan beszelhessunk rola, ismerni kell a Concorde ill. az Erste mukodesi szabalyzatat, es azt a szerzodest aminek alapjan ok egy roman broker cegen keresztul a BVB-n dolgoznak. A Concorde-rol semmit nem tudok, az viszont biztos hogy az Erste, custome bankkal dolgozik, a vasarolt reszvenyek, ennek a banknak ( ami nem az Erste es nem is a BCR) a nevevel jelezve, azzal a megjgyzessel szerepelnek a nyilvantartoban, hogy kulfoldi allampolgarok maganszamlajara vasarolt reszvenyek. Ez szamomra jelzi, hogy az Erste barmikor le tudja osztani ugyfeleinek a vasarolt reszvenyeket. Azoknak akik Mo-rol roman papirt akarnak vasarolni, ha nincs lehetoseguk roman brokerrel dolgozni, a legjobb megoldas az Erstebroker. Meg akkor is ha nagyon dragak! A leg biztonsagosabb megoldas, rajtam kivul!!!
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 08:59
Előzmény: #418  Törölt felhasználó
#423
Hozamvadász,

Te transzferáltál részvényt Romániába már? A Concorde-nak fogalma sincs, hogy lehet ezt csinálni-- habár úgy, hogy a saját nevükre vették a részvényeimet, úgy valószínűleg sehogy. Az ERSTE-nél is így megy, vagy te szerepelsz a tőzsderegiszterben tulajdonosként?-- ha igen, ők miért, hogyan tudják ezt?

A Concorde-ról továbbra is lebeszélek mindenkit>>

Egy hónapja nem tudom transzferálni a részvényeimet Romániába tőlük. Kiderült, az ő nevükön van a tőzsderegiszterben-- ez szerintem min. agályos, de lehet, hogy bűncselekménynek is minősül. Azaz úgy néz ki, nem tudom gyakorolni a részvényhez fűződő jogaimat, de ne legyen igazam. Fogalmuk sincs, hogyan, mit kellene csinálni, hogy tudom átvinni a részvényeket. A bróker nagy arccal beszól, adjam el a részvényeket- azaz vállaljam fel a tranzakciós díjakat és az árfolyammozgás kockázatát is... a szakember.... aztán beolvas, a többi Romániában befektető ügyféllel nincs gond, őket nem zavarja, hogy más bitorolja a részvényeiket, és nem élhetnek a részvényesi jogokkal. Én vagyok a hibás... szégyeljem magam, hogy ügyfél lehetek...

Abnormális--
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 08:36
#422
Aki rendszeresen olvassa ezt a fórumot, annak feltűnhet, hogy hiányoznak a rövid, semmitmondó 'zárom a foti pozim', meg hasonló szinvonalú megnyilvánulások.

Szerintem ez jó. Remélem ez így is marad.

Legyen szép napunk,
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 08:33
Előzmény: #419  Törölt felhasználó
#421
Igen, szerintem sem túl realisztikusak a BRK tervszámok. Viszont jelzésértékű-- három évre tervez, mint egy nagy multi, és ezt nyilvánosságra is hozza.

Az biztos: most még mindig nagyon sok van hátra-- ha megnézitek mi történt a BUX index-szel 2004 májust követően-- 10000 körül volt akkor, 2,7-szeres lett három év alatt, és döntően nem 2004 volt a növekedés éve. Szerintem hasonló robbanás várható, de nagyobb mértékű.

Topik gazda

tulipan
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek