Topiknyitó: Portfolio 2014. 06. 30. 13:06

Rogán: kedvezőbb árfolyamon válthatják át a devizahiteleket!  

Ugrás a cikkhez
A Fidesz frakcióvezetője, Rogán Antal közlése szerint a devizahiteleket a piacinál alacsonyabb árfolyamon válthatják át forintra - olvasható a Reuters hírügynökség beszámolójában. Ez csak a kezdet "A bankoknak most kell szembenézniük azzal, hogy...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=200762
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 07. 01. 12:19
Előzmény: #18  S52Raptor
#20
Jelenleg már ott tartunk, hogy itt (egy gazdasági fórumon) az adós leírja, ha az államot csapja be hamis adattal, az csalás, ha a bankot, az nem:((
Törölt felhasználó 2014. 07. 01. 12:14
Előzmény: #18  S52Raptor
#19
"Ha bárki előre láthatta azt, hogy mi lesz a devizahitel boom-ból, az legkevésbé az adós volt"

Ezzel egyetértek, de a szerződést csak elfogadta?
Ennek semmi köze nincs a hitelszerződéshez.
Számomra ez most inkább arról szól hogy egy szerződést be kell tartani vagy nem.
A banki különadót se láthatta senki előre, nem lehetett a szerződésbe beépíteni, akkor nem kell a bankoknak megfizetni ?
S52Raptor 2014. 07. 01. 12:09
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
Bár ezt a kérdést (ki mennyire felelős) korábban már százszor kiveséztük, azért halkan hadd jegyezzek meg annyit, hogy a 2008-as pénzügyi válságot nem a természetes személy adósok csinálták, hanem a bankok és az állam.
Az adósok többsége csak elszenvedte azt, hogy a válság következtében elveszett a munkája és nem tudta fizetni az időközben kétszeresére növekedett törlesztőrészletet.
Ha bárki előre láthatta azt, hogy mi lesz a devizahitel boom-ból, az legkevésbé az adós volt...
Törölt felhasználó 2014. 07. 01. 12:01
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#17
"Pont ez a baj,hogy ebben a retkes országban"

Már szinte furcsa lenne, ha valaki vállalná ebben az országban a felelősséget a tetteiért:((
Itt még soha senki nem volt felelős semmiért. Ezért ilyen az egész politika is.
Törölt felhasználó 2014. 07. 01. 12:01
Előzmény: #11  ujonc
#16
Haj de jó lenne, ha legalább minden középiskolát végzett tudná például azt, hogy mi a különbség a hitel és a lízing között!
Törölt felhasználó 2014. 07. 01. 11:59
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#15
A másik topicban nem értettünk egyet, de most maximálisan osztom, amit írsz. A legnagyobb baj a mentalitás. Addig nincs felzárkózás, amíg a fejekben nincs változás... Sajnos Orbánék csak megerősítették az emberekben a helyenként egyenesen feudális, de jellemzően posztszoc. berögződéseket, hozzáállást.
Törölt felhasználó 2014. 07. 01. 11:53
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Azt úgy nem lehet, hogy ha valaki a saját hülyesége miatt szív, akkor egyáltalán ne segítsék többek között épp azoknak a pénzéből, akik jobb döntést tudtak hozni? Mindig az államtól kell várni a segítséget?
Törölt felhasználó 2014. 07. 01. 10:59
Előzmény: #11  ujonc
#13
Ne legyél már ennyire "Magyar" mentalítású az isten áldjon meg!
Pont ez a baj,hogy ebben a retkes országban mindenki csak azt nézi neki mi a jó személyesen.Ha másnak segítenek,akkor neked is segítsenek még akkor is ha nem kell.
Téged meg minden hasonlóan csak egysíkú gondolkodásra képes magyart,kötelezően kiküldeném minimum egy évre,valamelyik angolszász országba gondolkodást és világnézetet tanulni!!!
Persze fogalmad sincs miről beszélek,pont a fent említett beszűkült mentalitás miatt.
Szégyeld magad (persze azt sem tudod miért)
Törölt felhasználó 2014. 07. 01. 10:52
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#12
Hát ez itt a probléma. És én úgy látom, valójában ez az elv, hogy nem kell vállalnunk a felelősséget a döntéseinkért, mert ha elég sokan döntenek rosszul, akkor az állam úgyis megsegít, akadályozza leginkább az ország gazdasági megerősödését.
ujonc 2014. 07. 01. 10:44
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Itt a képzés egyedül a hitelfelvevő érdeke lenne. vagyis marad az önképzés. Az átlag embert viszont ez nem érdekli. Több mint 50% gondolja úgy jobban ért hozzá, mint az átlag.
Nem tudok azzal egyetérteni, hogy az adós jobban járjon, mint aki nem vet fel hitelt!
Akkor én most kérjek az államtól "ügyesvoltálmertnemvettélfelhitelt" támogatást?
Azért nekem is eszembe jutott egy közmondás.
Egyszer volt Budán kutyavásár!
Ez legyen a mottója az adós megsegítésének.
Törölt felhasználó 2014. 07. 01. 10:31
#10
Ügynökök próbáltak rábeszélni frank hitelre. Nekem tiszta volt:

1. Az árfolyam kockázat
2. Az árfolyamrés
3. A kamatot tetszés szerint emelhet a bank

Deviza helyett forint hitelt vettem fel. Nem csak eleje érdekelt, kedvező kezdő részletek, hanem a vége is. Tudtam fontos döntést hozok, úgy is kezeltem. (Nem voltam kapzsi, tudtam a takarom meddig ér, stb.)

Nem tudok egyet érteni azzal, hogy a devizaadósok jobban járjon, mint a forintadósok:
1. Negatív „társadalomnevelő” hatása, azt üzenné: Ne vállald a döntésedért a felellőséget, az állam majd megoldja helyetted.
2. Negatív „társadalomnevelő” hatása, azt üzenné: Nem érdemes utánajárni a dolgoknak, befektetni energiákat egy döntésbe, mert az állam úgy is felülírja, hogy mi (volt) a jó döntés.

Ezzel szemben a megoldás:
1. Képzés (Minden szinten.)
2. Öngondoskodásra nevelés. Tudjunk, merjünk előkészített/megfontolt döntés hozni.

Ezek nélkül „bármikor” bekövetezhet egy újabb és újabb devizahiteles történet. Hiszen pont azt kellene előkészíteni, megoldani a döntéshozóknak, hogy ne legyen újabb devizahiteles-történet.

(Eszembe jut egy mondás: A bölcs más kárán tanul. A okos maga kárán tanul. A buta maga kárán sem tanul. )

De ha már bankokra terhelnék a megoldás jelentős részét, akkor az ügynököket, ügynökséget nem kellene kihagyni? Hány ügynök keresett kisebb-nagyobb vagyont a sikeresen folyósított devizahitelek után?
Janku 2014. 06. 30. 17:53
Előzmény: #1  portfolio
#9
Erdekes,hogy eddig egy bank se reagalt, gondolom nem veszik komolyan rogant, hagyjak hagy vergodjon majd kinovi -;)
gyula1971
gyula1971 2014. 06. 30. 14:37
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#8
Nem tudni, jó a kérdés. Az ügyfeleket a 2011 őszi végtörlesztéssel egyező szintig 180 Ft.-ig terhelnék, a többi 180 és a 250 FT közötti rész Állam szerint a Bank, Bank szerint az Állam is szálljon be.

Ezen megy a vita a Bankszövetséggel, aki Bankadó csökkentést szeretne...
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 14:36
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
Ki? Te meg én. Ahogy Gyula esetében a jövedelmét (segély) is.
watson
watson 2014. 06. 30. 14:33
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#6
Rogán feltalálja a konvertibilis rubelt? ;)))

Ultra gáz, hogy nem mindenkire egyformán vontkoznak a szanályok.
- árfolyamrés egyiknek tisztességtelen a mésiknak nem (végtrölesztő, bt, kft)
- média adót most módosítja a köztörvényes L.Simon László hogy RTL 3mrd-al többet fizessen
nem elég hogy így is durván progresszív, 0,5%-40% ... de ezt már nem is progresszívnek nvezném hanem valami másnak ...
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 14:30
#5
És ki fizeti a bulit?
gyula1971
gyula1971 2014. 06. 30. 14:28
Előzmény: #1  Portfolio
#4
Mi lesz a devizahiteles cégekkel?

"A Kúria döntése értelmében csak magánszemélyekre vonatkoztathatjuk ezeket a szabályokat" - emlékeztetett Rogán Antal, aki azonban azt is hozzátette, hogy a Kúria döntése alapot nyújtott arra, hogy akár ők is fordulhatnak bírósághoz a szerződéseik ügyében. "Ha az árfolyamrés tisztességtelen volt egy magánszemélynél, akkor tisztességtelen volt egy kisvállalkozás esetében is" - vélekedett.
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 14:22
Előzmény: #1  Portfolio
#3
Azonnal felmerül az a kérdés is, hogy ha a végtörlesztőkhöz hasonlóan itt is a piaci alatti lesz az árfolyam, akkor viszont az árrés és kamat ügye miért nem vonatkozik a végtörlesztőkre...
Janku 2014. 06. 30. 14:04
Előzmény: #1  portfolio
#2
Milyen arfolyamra gondol ?

1 HUF=1 CHF ?

Es a ft hiteleket milyen aron valtjk at akkor?:)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek