Topiknyitó: Portfolio 2013. 11. 04. 11:55

Rogán: itt a Fidesz devizahiteles javaslata  

Ugrás a cikkhez
Benyújtotta a Fidesz a saját devizahiteles javaslatát az Országgyűlésnek, amely ezt már holnap elfogadhatja - jelentette be Rogán Antal egy mai sajtótájékoztatón. A Parlament honlapján megjelent javaslatnak három fő eleme van: 1. lehetővé tennék,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=191232
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 11. 14. 12:26
Előzmény: #457  bigyula
#460
Ezt hívják terelésnek.. rendben.. akkor eddig ami nem is úgy volt ahogy állítottátok, ezentúl úgy leszek.. ez így jó? Igen, gazdasági fórum.. de aki ezt ennyiszer hangoztatja, annak nem illik saját szavába keverednie!
SOHA nem írtam azt, hogy a kamat és a kezelési költség miatt emelkedett DUPLÁJÁRA!!! Másolj Tőlem ilyet kérlek. Én azt írtam... a legelején.. hogy a kamat/kez költség emelés LEGALÁBB annyit emelt (ha nem többet) a törlesztőkön, mint az árfolyam változás! Visszakeresem neked az indító "véleményemet".
Szóval Ne állíts valótlant, ne legyél pénznyelő!
Törölt felhasználó 2013. 11. 14. 12:25
Előzmény: #457  bigyula
#459
Pontosan. A legnagyob baj, hogy nem is akarja megtanulni az alapokat ee.
Törölt felhasználó 2013. 11. 14. 12:24
Előzmény: #450  Törölt felhasználó
#458
"Írj VALÓS, bizonyítható dolgot"

Számtalanszor megtettem. Íme kettő:
- a törlesztők átlagosan kb. 70%-al emelkedtek, amiből kb. 50% az árfolyamemelkedésnek, kb. 20% a THM emelkedésnek köszönhető;
- a felvételkori átlagosan 6-7%-os THM-ek átlagosan kb. 200 bp-al emelkedtek 8-9%-osra.
bigyula 2013. 11. 14. 12:17
Előzmény: #455  Törölt felhasználó
#457
Te többször is azt állítottad, hogy a törlesztőrészletek több, mint a duplájára emelkedtek a kamat és kezelési költséget emelése miatt. Én és Pénznyelő is bizonyítottuk (többször is beírtam konkrét számítást, keress vissza), hogy a törlesztőrészletek átlagosan 70%-kal emelkedtek, és ebből 50% volt az árfolyamváltozásnak köszönhető, a maradék 20% pedig a kamat és kezelési költségek változásának (THM). Alá lett támasztva hivatalos MNB tanulmánnyal is. Ehhez képest Te ezt a mai napig vitatod. Harcolsz a szélmalom ellen. További sok sikert!

Kiderült, hogy az ismereteid - finoman fogalmazva - hiányosak. Ajánlottunk szakirodalmat. Ez egy gazdasági fórum, ahol illene legalább a százalékszámítással (emlékeim szerint általános iskola alsó tagozat) tisztában lenni. De, a kamat, kamatos kamat, valamit az annuitás fogalmaknak sem kellene olyan kifejezéseknek lennie, amiket az idegen szavak szótárából keresel ki. A probléma veled az, hogy nem is akarod megtanulni ezeket, csak hajtogatod, súlykolod a saját, igaznak vélt mondókádat.
Törölt felhasználó 2013. 11. 14. 12:07
Előzmény: #454  bigyula
#456
Ha én írnám h holnap be kell gyújtani, Te pedig azt írnád hogy nem., nem kell mert jó idő lesz... és több hsz-en keresztül ezt "taglalnád"... ám holnap mégis be kell gyújtani, mert rossz idő van.. akkor ne kérdezzek vissza h miért mondtál mást, mint ami a való?
Nézd meg az összes ilyen "vitánkat".. mind mind ilyenből adódig... és az a furcsa, hogy nem azt teszi amit ilyenkor "illene" (amit én is megtettem.. leírtam hogy igen.. "Neked volt igazad"), hanem mindig vmi kibúvót keres...
amilyen hangnemet Ő megenged magának..mondván mások mennyire tudatlanok, Ő mekkora szagértő... engedtessék már meg ez a kis "számonkérés" a szagértő Úr-tól!
Törölt felhasználó 2013. 11. 14. 12:03
Előzmény: #454  bigyula
#455
Na ez a hiba.. nem ugyan arról.. mert ugye a kérdéseimre, érveimre lehet ellenérvelni úgy, hogy közben semmivel nem támasztják alá... és ha 2-3 nap múlva kiderül, hogy azok az érvek nem is érvek.. legalább is annál nem, amiről éppen folyt az "eszmecsere", akkor visszakérdezek... Ha mindig visszakérdezek h tényleg úgy gondolta-e... ha azt írja ne, akkor jön a kérdés.. hogy "ha most nem, akkor miért gondolta úgy"? Szerinted ezek nem jogosak?
bigyula 2013. 11. 14. 11:59
Előzmény: #450  Törölt felhasználó
#454
Igen, többször is elismerted, hogy Pénznyelőnek van igaza. Majd pár nap múlva előlről kezdted ugyarról a vitát, amit már megértettél. Legalábbis úgy tűnt, hogy megértetted.
Törölt felhasználó 2013. 11. 14. 11:59
Előzmény: #451  bigyula
#453
(#452)
Persze ismét én vagyok a hülye .DDD Édes istenem :DD
Törölt felhasználó 2013. 11. 14. 11:58
Előzmény: #445  bigyula
#452
(#285) Re: Alakul a törpénet...
Értékelés: 0
előzmény (#284: akkoris) | válasz erre | kedd, 11:23
Tudod mi a különbség az egyedi adat és az átlag között? (te nyilván nem)

Az átlagos THM az MNB tanulmány szerint kb. 200 bp-al emelkedett, a válság előtti 6-7%-ról 8-9%-ra.

Megjegyzem, a példában ügyleti kamatláb van, ami nem a THM (segítek, rájön még kezelési ktg, benne van a véleti-eladási spread, stb.), a példában is közel 250 bp-os emelkedés történt, ami csak picivel több, mint az átlagos.
penznyelo_
Jelzés a moderátornak

(#290) Re: Alakul a törpénet...
Értékelés: 0
előzmény (#285: penznyelo_) | válasz erre | kedd, 11:42
Az a 250 inkább 350...
signal2
Jelzés a moderátornak

(#292) Re: Alakul a törpénet...
Értékelés: 0
előzmény (#290: signal2) | válasz erre | kedd, 11:44
Jogos, félreütöttem.
penznyelo_
Jelzés a moderátornak

Ha Te azt mondod, hogy itt valóban csak "számtévesztés" volt... akkor nagyon tudom sajnálni...
bigyula 2013. 11. 14. 11:57
Előzmény: #446  Törölt felhasználó
#451
"Ezt kikérem magamnak!"

Kérd. Ettől még nem változik, hogy többször elmagyarázott képletek, gazdasági folyamtatok, tények ellen "harcolsz" újra és újra. Egyszer már beírtam valami ilyesmit:

10 a bankok a hibásak!
20 ...
.
.
.
90 GOTO 10

Azóta is ezt csinálod.

"Ha provokátor lennék Téged is provokálnálak.."

Ha nem tűnt volna fel, akkor nem nagyon szoktam mostanában reagálni a beírásaidra. Csak röhögök rajta. Csodálom Pénznyelő birka türelmét.
Törölt felhasználó 2013. 11. 14. 11:51
Előzmény: #449  Törölt felhasználó
#450
Írj VALÓS, bizonyítható dolgot, és akkor "beléd törik a bicskám"... volt már nem is 1x hogy azt írtam.. "Neked volt igazad"... ez nem rémlik ugye?
Törölt felhasználó 2013. 11. 14. 11:49
Előzmény: #446  Törölt felhasználó
#449
"Ha provokátor lennék Téged is provokálnálak.. és signal sem volt feltétlenül a bankok ellen.. érdekes... "benneteket miért nem provokállak"?"

Mert én vagyok olyan hülye, hogy készségesen válaszolgatok neked. Ezentúl 100-szor is meggondolom, mikor teszem.
Törölt felhasználó 2013. 11. 14. 11:49
Előzmény: #445  bigyula
#448
Persze... de ha elütöm... és 3,5-öt akarok írni.. akkor nem a 2,5-öt magyarázom!.. érted?
Ha én egy "Tenyér"-ről magyarázok, és véletlen "kenyeret írok.. hangsúlyozom VÉLETLEN... akkor nem a kenyér elkészítési módját írom le... ha így sem érted akkor sajnálom!
Törölt felhasználó 2013. 11. 14. 11:48
Előzmény: #443  Törölt felhasználó
#447
Megismétlem: MINDEN költség VALAMILYEN SZINTEN megjelenik egy vállalkozás termékeiben. Hogy melyik termék, szolgáltatás árában MILYEN MÉRTÉKBEN az nagyon sokmindentől függ.
Törölt felhasználó 2013. 11. 14. 11:48
Előzmény: #442  bigyula
#446
Ezt kikérem magamnak! Pusztán be szeretném bizonyítani (ami sikerült már nem is 1x), hogy amit a bankok mellett felhoz, az "ezer sebből vérzik"..
Ha provokátor lennék Téged is provokálnálak.. és signal sem volt feltétlenül a bankok ellen.. érdekes... "benneteket miért nem provokállak"?
Ugye nem gondolod komolyan?!
bigyula 2013. 11. 14. 11:47
Előzmény: #441  Törölt felhasználó
#445
Nem tudom, hogy min gépesz, de az én billentyűzetemen a 2-es és a 3-as szám egymás mellett van. Szerintem a tieden is... Még a numerikus részen is (ha van olyanod)...
Törölt felhasználó 2013. 11. 14. 11:46
Előzmény: #442  bigyula
#444
"de tudatosan provokátor"

Döbbenetes, alaszintű tudáshiány mellett...
Törölt felhasználó 2013. 11. 14. 11:46
Előzmény: #440  Törölt felhasználó
#443
(#215) Re: Rogán: itt a Fidesz devizahiteles javaslata
Értékelés: 0
előzmény (#213: akkoris) | válasz erre | 2013. november 5. - 17:26
"A CHF alapkamat 0, a cds 30%-al csökkent... ez már eleve kb 1%-os minusz a cikkben lévő ábrához mérve"

A cikk 2011-es. Szerinted 1%ponttal azóta csökkenhetett volna a kamat. Persze, csak kihagytad, hogy azóta költségoldalon ennyi növekvő hatás történt:
- végtörlesztés,
- árfolyamgát,
- meghosszabbított bankadó (akkor ugyanis még arról volt szó, hogy 2013-ban kifut),
- tranzakciós adó,
- tranzakciós adót pótló különadó,
- most kiszélesített árfolyamgát,
- további várható még nem ismert lépések,
- egyre keményebb bankellenes hergelés, fizetési morál rombolás,
- növekvő fizetésképtelen állomány, tovább pangó, eső ingatlanpiac, meghosszabbított kilakoltatáso moratórium.

Hát ez szerintem hasraütésre bőven több, mint az 1%...
penznyelo_
Jelzés a moderátornak

Itt miről folyt a vita... a THM-ről????? Ebben a hsz-ben is szembeállítottad a tranzakciós adót a THM-el.. nem? Vagy ez is csak "elvileg" volt?
bigyula 2013. 11. 14. 11:45
Előzmény: #440  Törölt felhasználó
#442
Nem feltétlenül fogyatékos, de tudatosan provokátor.
Törölt felhasználó 2013. 11. 14. 11:44
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#441
Figyelj ide.. pontosan úgy működsz mint a bankok! Ha egy állításodról bebizonyosodik hogy nem úgy van, elismerni nem megy!
Legjobb az volt, amikor a 2,5-6% közötti különbséget vetted 2,5%-nak, és taglaltad hogy ez a 2,5 nincs messze az általad emlegetett 200 bp-től, majd signal rávilágított hogy a különbség nem 2,5 hanem 3,5 %...erre Te mit írtál? "Elütöttem":)
Kérdezem én, hogyan lehet valamit bizonygatni, ha nem is azt akartad írni!
Minden magyarázatod kezd ide kilyukadni.. nem érzed cikinek? De komolyan kérdezem?!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek