Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 03. 23. 10:54

Richter topik  

Egy kis reménysugár:-)



Az elemzők hosszabb távon vonzónak tartják a Richtert, ezért ajánlásukat felhalmozásra módosították. A célárfolyamot viszont a korábbi 47 580 forintról 46 310-ra rontották, azzal párhuzamosan, hogy a belföldi értékesítési előrejelzéseiket is lejjebb vitték.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kexelo
kexelo 2014. 10. 23. 18:58
Előzmény: #63439  lukskypoker
#63440
Én adtam neked...? De nincs harag? ;-)
Amúgy én is beneztem ricsit... Elkezdtem keresni külföldi papírokat mostanság, mivel teljesen le szeretném építeni magyar részvényeim határozatlan időre... Így rajtam maradt pár db... Emiatt is néztem rá tegnap este chartra, mik az opciók egy legalább nullás kiszállóra... És akkor láttam, h EWT szerint rossz világ közeleg...
lukskypoker
lukskypoker 2014. 10. 23. 17:28
Előzmény: #63438  sonny
#63439

Van még pár db 4070-es Ricsim nem régről.(mondjuk úgy kexelő eladta nekem TA alapon...)
Van időm várni de nyilván elbarkácsoltam, mert bármennyire is "menekülő" rv a BÉT-en, ha teljesen félretesznek bennünket az alapok(és akkor Ricsi saját fundája még sehol sincsen).
Lehet bukni fundával és TA-val is(meg persze nyerni is)
Minden "csak" tőke, idő(tudsz e napi szinten jelen lenni), időtáv kérdése.
Persze néha nem árt a szerencse sem.
Szerencsémre több a kötvény+bankbetét+bef jegyem mint a magyar rv-m. Nálam ez a szerencse faktor, persze én alakítottam így.
sonny 2014. 10. 23. 17:14
Előzmény: #63437  lukskypoker
#63438
Funda buktája pedig talán az, hogy rossz beszálló alakul a "hitből". Nekem volt benne részem régebben többször is. Gyűjtöttem a pénzt, amikor megvolt egyből vettem is long certit bárhol is volt, mert biztos emelkedik. Persze később liderült, hogy épp ellenállásnál vettem, így aztán volt időm utánanézni a TA-nak a bekötött certimmel.
lukskypoker
lukskypoker 2014. 10. 23. 17:00
Előzmény: #63436  lukskypoker
#63437
véik = vélik
lukskypoker
lukskypoker 2014. 10. 23. 16:57
Előzmény: #63435  sonny
#63436
Abszolút egyetértek.

Minél többen véik tudni a tutit, annál jobban torzulnak az optimális ki/be szállási szintek, egyre több az újratervezés és ha jön egy hír akkor nyekk.

Semleges időszakban van benne komoly ráció, egyébként elvágod magadtól a "nagy lóvét" ellenben könnyen nagytulajjá válhatsz (és eteted a brókereket) ha nem zársz veszteséggel is akár egymás után többször.

sonny 2014. 10. 23. 16:39
Előzmény: #63434  smallinv
#63435
Sztem a TA főleg szélcsendben jó, komolyabb hírre gyakran újratervezés van. Hosszabb távra talán előnyösebb mint rövidre. A funda pedig hitet adhat ( mint az utóbbi héten a DAX-ban, Aki kivárt 8600 körültől certiben az mára szép summát rakhatott el 1 hét alatt) A TA "hibája " talán az, hogy mára -kisbüfik szereplésével is- talán megváltozott a reakció, más lelkület van jelen a piacokon, ezért nrm jönnek ki sokszor az alakzatok várakozás szerint. Illetve sokan tudják miből mi jöhet ki,"megjátszák" így az megváltoztatja az eredményt.
smallinv 2014. 10. 23. 15:39
Előzmény: #63432  smallinv
#63434
Most nézem a telkot és kb lehet láni, hogy szpet. közepén találták ki az internet adót.
De nem ismerem és nem kezdek keresgélni, hogy volt-e valami más oka is az esésnek.
smallinv 2014. 10. 23. 15:22
Előzmény: #63431  Kontraindikator
#63433
Ott nagyon.:) De Magyarországon szerintem nem.
smallinv 2014. 10. 23. 15:21
Előzmény: #63430  Kontraindikator
#63432
Na, pontosan ezért kell nekem a chart, mert ott már látszik, hogy valami hír lesz az 'ovisoknak'.:) A hír nekem sem akkor hír, amikor bejelentik, hanem amikor sejtetik. Ami most hirtelen bennem van az a közalkalmazottak leépítésének a beharangozása, ez most mit jelent, nem fogy az állampapír, vagy kedveskedni akarunk a minősítőknek. Mostanra kiderült, hogy az állampapír miatt volt.
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 10. 23. 15:07
Előzmény: #63429  smallinv
#63431
"Mi főként forexezünk,DAX és S&P is, na ott a srácok komolyban nyomják a Ta-t"

Na látod... akkor még is működik? ;-)
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 10. 23. 15:04
Előzmény: #63428  smallinv
#63430
Ez a hír dolog ez érdekes...
Ezek sokszor csak úgy vannak... Nem rég épp Ad írt erről egy elég szép szösszenetet.
Sokszor a hír mire hír lesz, már csak a kicsiknek hír... a nagyok már rég tudják. Mitől van az, hogy képesek papírok rossz hírre is felfele menni? Pl Otp anno 2011-ben durva leminősítés, majd 6%-os emelkedés aznap... Na ilyenkor megkérdezem, hogy akkor végül is a híreknek nincs is értéke? Ugyanakkor ha a hír irányába megy a piac, akkor ráhúzzuk a hírt, hogy ettől van. Érdekes módon a chartokban sokszor benne van a hír. Itt jelen esetben ha nem jön hír Telkóban, akkor lassabban ugyan, de ugyan így lefele veszi az irányt.

Itt lesz majd Ricsi... lehet a rossz gyj-re ér pont aljra, és onnan veszik majd meg? Na akkor ismét hol a hír értéke?
smallinv 2014. 10. 23. 14:58
Előzmény: #63427  Kontraindikator
#63429
Ricsinél egyszerűen. Nálam 4000-4400 között van az ára, ha 4000 alá megy gondolkodom a vételen, 4400 felett az eladáson, ekkor kezdek el olvasgatni minden felé és nézegetni a Ta-t is.De ez csak az én nyugdíjam és évente 1-3 kereskedést csinálok. Néha szoktam itt olvasgatni, mert szoktak lenni okos gondolatok.
Mi főként forexezünk,DAX és S&P is, na ott a srácok komolyban nyomják a Ta-t.
smallinv 2014. 10. 23. 14:44
Előzmény: #63425  Kontraindikator
#63428
:) Figyu, értem és elfogadom ezeket az elemzéseket még ha úgy tűnik, hogy szkeptikus vagyok is. Sőt én is foglalkozom vele, mert ez erősítheti meg a kialakulóban lévő döntésemet. Hír nélkül pedig tökéletesen működik.
Most akkor, azért jelentették be az internet adót, hogy a telekom elérje azt az elviekben várt szintet, vagy azért éri el, mert bejelentették ? :)
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 10. 23. 14:41
Előzmény: #63426  smallinv
#63427
"Hogyan találtad volna el...?"

Te mi alapján kereskedsz egyébként? Mi alapján döntöd el, hogy veszel valamit vagy eladsz?

smallinv 2014. 10. 23. 14:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#63426
Általánosságban fogalmaztam, nem a Te személyednek írtam és nem is akarok utána nézni, mert a 3750-t sokan írták.Egyébként ott a szó 'eltaláltam' , ez egy gazdaságon belüli termelő vállalat, nem lottó vagy rulett.
Hogyan találtad volna el, ha a Bayer bejelenti, hogy fel akarja vásárolni , vagy amerikában kiderül, hogy rákot okoz a cariprazine ?
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 10. 23. 14:29
Előzmény: #63423  smallinv
#63425
Pedig benne van! Telko elsődleges célára 319-320. Ide mutat fibo, elli stb... ezt 385 óta többen publikáltuk már itt ott...
Viszont ez egy meglehetősen fontos szint. Ha ez alá megy, akkor lefele két szint van amire ránézhet... az egyik a korább alj újra tesztelése, és ha itt is elszakad a cérna, akkor 229. Ez utóbbit úgy is csak akkor fogja elhinni bárki amikor annyi lesz... nem holnap, és nem is játszanám meg... bazi sok idő...
Innen jöhet egy kis felpatt akár, de a cél 320 az nagyon ott van... először ott próbálkoznék vétellel. 275 körül próbálnék rá megint... Elég jó stopszintek vannak, így érdemes lehet majd ezeken a szinteken belenézni Telkóba...
Ezeket most leírtam, de ahogy olvasom szkeptikus típus vagy, így elhinni sem fogod, így rajzot sem teszek fel...
Törölt felhasználó 2014. 10. 23. 14:09
Törölt hozzászólás
#63424
smallinv 2014. 10. 23. 13:43
#63423
Nem vitaindítónak írom, csak megjegyzem.
Szóval, ne magyarázzunk már ebbe a helyzetbe semmi TA-t bele, mert nem azért csökken az ára, mert 'akármilyen' alakzat formálódik vagy formálódott. Új lehetséges adók, új bejelentések, gazdasági változtatások várakozásai és érdektelenség miatt van benne ez a (szerintem) jelentős esés semmi forgalommal.
Mondja meg már nekem egy TA-s, hogy a Telekomban tegnap milyen 'hullám' vagy alakzat miatt lett 4% esés ? De ez a TA-s pár hét után biztosan fog találni rá egyet. Fura.
Törölt felhasználó 2014. 10. 23. 12:43
Törölt hozzászólás
#63422
lukskypoker
lukskypoker 2014. 10. 23. 12:42
Előzmény: #63418  kexelo
#63421
hi!

Amerikai (Nasdaq listed) cégnél dolgozom.
H-K-SZ qrva sok meló volt, plussz egy extra meeting/nap. Abszolút nem tudtam még ebédidőben sem ránézni a heti esményekre. Este elkaptam az internetadós hírt, első reakcióm az volt, hogy de jó short action lett volna megint... Második reakció, hogy el kell terelni a figyelmet az USA korrupciós ügyekről.

Az a baj, hogy az új adók odabasznak ez egész országnak és nyilván a tőzsdei cégeknek is áttételesen vagy direkt.

Új szerződéset kértem magamnak pár hete(magasabb alapfizetés) ,bónusz+cafeteria leszarva alapon. Hát most olvasom, hogy ezek a Degecziek mit akarnak emelni cafeteria adót illetően...
Komolyan mondom, ha élne felhívnám Lee Harvey Oswaldot, hogy lenne itt egy kis meló.

link

Topik gazda

kyra
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek